Levensmiddeienvoorzieniiis REGENMANTELS Modellen en Kleuren Gummi- en Waterproof L i KOUSEN!! G. HIELEN Z Modellen en Kleuren VROOM 0 DREESMANN Zijlstr. 43 Telef. 2559 „Robertson's Silver shred" EXTRA LAPPEN-DAGEN I een extra uitverkoop te houden Kerk en School Gemengd Nieuws Uit den Omtrek o »i BMSL COOP. BMEI-VEL fierkenrodestraat 40 en 42 MAG. „DE Zöfi"- Uitreiking Broodkaarten NIEUWSTE J. P. V. d. BERG Openbare Vrijwillige Verkooping Ontvangen een groote partij sterke kousen in wol, sajet* halt wol en katoen. Schoolkousen fijne wollen dameskousen. Hieuwste 2504 in Gummi en Waterproof 55 55 ll Maandag 13 tot en met 55 Vrijdag 17 October 55 55 55 55 55- 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 55 TEL. 62 LISSE De Gemeentebesturen van. Haarlem, Ben- nebnoek, Heemstede en Schoten, brengen ter kennis, dat door den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel is bepaald: in het tijdvak van Maandag 13 October tot en met Zondag 19 October nullen geldig zijn de bons 1 en 2 der rijkssuikerkaart van bet 1ste tijdvak. De Directeur van het Gemeentelijk Levens- middelenbureau te Haarlem, brengt ter ken nis, dat de uitreiking van Broodkaarten zal plaats hebben op de navolgende dagen aan het Levensmiddelenbureau (Kamer No. 4) en wel op: Maandag 13 October voor de nummers: 15001—18000; Dinsdag, 14 October voor de nummers: 18001—21000; Woensdag 15 October voor de nummers: 21001—24000; telkens van des v.m. 8 uur tot des n.m. 4 uur. 2529 dat men in ontvangst heeft te nemen brood kaarten voor 4 tijdvakken; dat men verplicht is de broodkaarten bij ontvangst na te tellen, baar NA het verlaten van het lokaal geen acht o.f reclames kan worden geslagen dat voor ontvangst der broodkaarten vakje 2' der rantsoeneeringskaart wordt geknipt en het daarom aanbeveling verdient, dat een ieder zich overtuigt, dat vakje 27 niet reeds goknipt is; DAT AAN KINDEREN GEEN BROOD KAARTEN WORDEN AFGEGEVEN. De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. Een v re des raam in de KathedraalSt. Bavo" Bij eenige Katholieken in het Bisdom Haarlem is het plan opgekomen' om ter herinnering aan het heug ijk fei dat door Gods Voorzienigheid Nederland van dien schribwekkenden oorlog gespaard bleef, een vredesraam aan. de Kathedraal ,.St. Bavo" te Haarlem te schenken. Het is onnoodig de groote voord celen na te gaan, welke ons land in vergelijking met ilo oor.ogvoerende landen ten deel vielen, emen we slechts enkele daarvan: geen duizenden dooden, ge^n tuiniduizenden wedu« wen en weezen, die de gesneuvelden betreu ren, geen verminkten naar lichaam en geest, geen verwoeste steden, d,orpen cn lande rijen, geen vernielde kerken, ge-en vernie tigde handel en industrie. Overweegt men dit aliès, dan zal men terstond toegeven, dat Nederland. overgreote reden tot 'dank baarheid: 'heeft. Ongetwijfeld zal dan ook het denkbeeld om deze dankbaarheid te too- nen door het schenken van een fraai gedcrik. raam aan do schoone Haarlemsche Kathe draal ieders sympathie hebben en zal men gaarne bijdragen om dit denkbeeld te ver wezenlijken. Reeds heeft zich een voorlo-opig comité gevormd, bestaande uit professor mr. J. A. Veraart, voorzitter; mevrouw L. G. jVan- derveldenVijgh, secretaresse; den ;Wel- Eerw. rector Th. M. P. Bekkers, penning meester en de lieeren O. J. van 't Hek en J. Smir, ieden. Dit eomi.é zal zich tot be stuursleden van do diocesane Katholieke or. 'ganisaties wenden met liet verzoek om in het definitief comité zitting te nemén en hun medewerking tot 'het tot stand komen van een gedenkraam te Verleenen. Aldus hoopt men te bereiken, dat het gedenkraam een geschenk wordt van de Katholieken 'van alle rangen en «dunden in het bisdom Haarlem. Reeds vanaf heden worden giften voor tld.it mooie doel gaarne in ontvangst geno- men door den penningmeester van het voor- loopig comité, rector Th. M. P. Bekkers, 'huize „Bijdorp," Voorschoten. Professor in de accountancy. Naar de „Tel." uit de beste bron ver neemt, zal ais professor in de accountancy (een nieuw professoraat voor de nieuwe lian- delsafdeeüng aan de Amsterdamsehe univer siteit) .worden benoemd de lieer Th. Lini- perg, accountant te Amsterdam. Herdenkingen. Men schrijft uit Leiden aan de „N. Ct." Het collegium van het Leidsch Studenten corps heeft zich met een adres tot den gemeen teraad gericht om van gemeentewege maatre gelen te treffen ter voorziening in de behoefte aan kamers voor studenten. Naar wij thans vernemen, zijn er plannen in overweging om in deze behoefte fe voorzien. Gaan déze plannen door, dan zullen door het Leidsch Studentenkorps op van gemeentewege beschikbaar te stellen grond eenige groote hui zen worden gebouwd, welke als studentenhui zen zullen worden ingericht en waarvoor de ge meente de benoodigde hypotheek- zal verstrek ken. ,i Naai* de Missie. Donderdag vertrokken 13 Eerw. Zusters Fran ciscanessen uit het Moederhuis in de Molen straat te Roosendaal naar West-Indië, waar de Congregatie 16 nederzettingen heeft bediend door bijna 200 Eerw. Zusters. De Algemeene Overste, de Eerw. Mère Theophane, zal de reis meemaken voor een inspectie der kloosters in de West. Opbrenging van sleepboot en liebter. Te Vlissiugon ziju door Hr. Ms. „Brinio" binnengebracht de Belgische sleepboot A. C. W. 9, varende voor de Engelsche admirali teit en 'n door die sleepboot gesleepte lieu- ter. De lichter is geladen geweest met mu nitie, die. in zee moest worden geworpen. Instede daarvan geschiedde dit in de ,,Deur- loo." In afwachting van het onderzoek der ma rine of deze munitie nog gevaarlijk was, zijn sleepboot en lichter in de buitenhaven te Vlissingen gemeerd. De kapitein van de sleepboot moet in strijd met zijn orders ge handeld hebben. t De ex-keizer. Toen, zoo schrijft het „Hgz." de ex-Keizer zich de beschikking over „Het Huis te Doorn" verzekerd had, was van de zijde der vcrige eigenares aan den huurder van de be lendende, tot het goed behoorende hofstede opzegging van huur gedaan. Een der con traeten liep n.l. het volgend voorjaar af. Van de zijde van den ex-Keizer lcwam daarop ech ter spoedig de boodschap, dat hij wel op tij dige ontruiming gesteld was, doch dat er van „op straat zetten" geen sprake zou wezen. De bestuurder der boerderij, die volgens zijn contract nog slechts tot het volgend voor jaar huur ha<h maakte zich voor zijn gezin van 10 kinderen eehter, zooals begrijpelijk is, nogal bezorgd, aangezien het. woningvraag stuk, ook voor het boerenbedrijf, er niet een voudiger op wordt. Thans heeft echter de makelaar van den eX-keizer, nabij Amersfoort de boerderij Stoutenburg gekocht en den boor van „Het Huis te Doorn" meegedeeld, dat deze boer derij voor hem beschikbaar is. Volgens geruchten, zal de vrij komende boerderij tot keizerlijke wasscherij worden ingericht, KORTE BERICHTEN. - Ie Delft komen thans vrij veel gevallen van roodvonk voor. Uit eenzelfde huisgezin in de Doelenstraat is thatns de derde patient aan roodvonk lijdende naar de barak overo-e- bracht. Donderdagavond is de 63-jarige juffrouw G. E. K., wonende in de Feijenoordstraat te Rotterdam op de Willemsbrug, door een auto van den Engelschen militairen dienst overre den. De juffrouw bekwam vrij erstige inwendige kneuzingen en moest per auto maar het zieken huis gébracht worden. Volgens ooggetuigen heeft de chauffeur aan het ongeluk geen schuld. Uit een koffer van den heer A. L. F., te Hilversum, welke eenigen tijd geleden naar Lon den verzonden werd, zijn voor een belangrijk bedrag aan gouden, zilveren en brillanten voorwerpen gestolen. Zekere juffrouw van W., oij wie de koffer eenige dagen in huis gestaan heeft, is er namens den eigenaar bij de politie aangifte yan komen doen. Een onbekend gebleven man loste gister nacht op den Schiedamschendijk te Rotterdam een revolverschot op den Deen N. S.. matroos aan boord van het stoomschip Marcrator. De ze werd vrij ernstig in het linker dijbeen ge troffen en zakte, onmiddellijk ineen. De varens gezel A. de B., die den dader achtervolgde, kreeg een schampschot in de linkerzijde. De matroos is in het ziekenhuis opgenomen. ZAANDAM. In tegenwoordigheid van ver schil lende genoodigden» waaronder we opmerk ten de lieer Peters, vie-e-voorzitter van den raad van Commksariissen der Hanxebank, de beer Perquin. directeur, de heer Dekkers, vioe- vooiv.if ter, van Amsterdam, de heer Sobulter van Delft, benevens Deden der afd. Zaandam en de commissie van advies, werd Donderdagmor gen het nieuwe gebouw der Hanv.ebaiïk alhier plechtig ingezegend, waarna de intronisatie van bet H. Hart plaats had. De plechtige inze gening werd verriaht door den Eerw. Adviseur der afdëel>in.g> kap. Q. te Mey, die na afloop dér plechtigheid in welgekozen woorden be stuur en leden gelukwenséhte, hoopende, dat Godezegen op de onderneming zou rusten. Ook door andere lieeren werd de feestelijke opening besproken. waaruit zij enkele oonelusde's memo reerden. Zoo onder anderen, legde de heer Peters er den nadruk op dat léze bankinstellingen niet in 't leven geroepen worden uit concurrentie- auolifc, doch als sociale instelling, om de mid denstand te beschermen voor de concentratie van het grootkapitaal. De heer Perqui.n deed voorzien, dat de nu gevestigde bank in de toe komst zou wovdten-de Centrale voor ö!e geheele iZaanstreek. Hoe het zii, het nieuwe bankge bouw ziet er best uit en is ruim en groot ge noog om uitbreiding van zaken tegemoet te zien, en zoo mag deze overgang een groote ver betering genoemd woTden, Door d'en propagandist den heer Chr. Jan sen, werd uiteengezet dat de belangen der Hanzebank en Hanzöbond nauw met elkaar verbonden zijn, zoodat op wederziidseho steun gerekend moet kunnen worden. Na die offi- cieele opening werd de plechtigheid met aan bieding der eerewüm besloten. MEDEMBLIK. Vergadering R. K. Tooneel- vereeniging St. Paneratius. De voorzitter de heer Joh. Vermeulen, opent de vergadering met den Christeiij ken Groet en spreekt zijn voldoening er over uit, dat zoo vele leden Jweder aanwezig zijn, om de repeöiiuën we der aan te vatten. .Wegens bedanken van 2 bestuursleden' worden als zoodanig geko zen de lieeren E. Breed en A. Schoon. Eerst genoemde wordt tevens benoemd tot regis seur. De heer N. Schuitemaker wordt geko zen tot secretaris. Uit het verslag van den penningmeester, den lieer C. Entius, blijkt dat er een voordeelig saldo in kas is. Be- sloten werd voor Keflstmis ceii uitvoering te geven. Opgevoerd zal dan wordAi „Een Drama" in 2 bedrijven, en een blijspel in 2 bed rij ven. Het aantal leden is nu 25. Na een opwekkend woord van den voorzitter wordt de vergadering met den Christelijker. Groet gesloten. MEDEMBLIK. R. K. Heerensociëteit „Om genoegen". Woensdagavond is 't wintersei zoen voor de sociëteit heropend. Voor dezen avond waren tevens uitgenood igd de dames der leden. Ter opluistering waren geënga geerd de lieeren Groen van Alkmaar, welke vele mooie- nummers (piano, viool, voor drachten) ten beste gaven. Zeer genoegelijk' werd dan ook de avond djoorgebrach t door de talrijke aanwezigen. De ZeerEerw. heer pastoor, en de voorzi de heer ,W. C.Snel, spraken eenige woor den van opwekking, tevens het nut van de sociëteit besprekende, waardoor do onder linge vriendschap en eenheid zeker wordt bevorderd. Het aantal leden bedraagt 43. 't Bestuur, kan met genoe.genopi dezen goed 'geslaagden feestavond terug zien. ASSENDELFTGoed Wonen. Naar aanlei ding van nevensvermeld schrijven vestig ik er uwe aandacht op, dat tot dekking van het kort op de exploitatierekening van mot Rijks- voorschot gebouwde woningen uiit de Rjjka- en Gemeentekassen niet onbelangrijke bedragen noodig zijn. In verband daarmede moeten do huren van dergelijke woningen zoo hoog moge lijk worden opgevoerd en geldt niet do vraag-: hoeveel zijn de arbeiders in de gemeente ge woon voor woninghuur "to betalen? maar de vraag: Hoeveel kunnen de arbeiders, die de met voorschot gebouwde woningien betrekken naar redelijkheid betalen? Bij de bepaling van de gomid-deMe huur voor hot complex wondt daarbij dezerzijds als regel uitgegaan va.n het beginsel', dat de arbeider ongeveer van het zesde tot het zevende doel van zijn inkomen voor huur behoort te besteden. Zonder vermelding van het gemiddelde loon van de arbeiders voor wie men voornemens is in uw gemeente te bouwen kan uw vraag der halve niet worden beantwoord. De minister vau Arbeid, Aalborsjc Bovenstaand schrijven ontving de secretaris v'an „Goed Wonen", alhier, op een vraag aan den Minister van Arbeid om de huur voor Assondelft vast to stellen. Hoewel het, juiste 'bedrag door Z.Excelleatie niet is genoemd, kun nen wii er tóch bijna zeker van zijn, dat de we'kei'i.ikseho huur wel rondom de 3.50 zal loopen. Wii vonden dat schrijven zeer belang rijk en plaatsen het voor onze lezera in dit blad. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren, z. van J. van Steenwiik en van N. van der Plas. z. van P. Faas en van E. M. J. Dorresteyn. - e, van O. F. Steenvoordon en van J. Mens. z. vam L. Algera en van G'. M. Faas. z. van W. F. Daudey en van W. Kulk. Overleden: Ida Kaak.*3 j. Gerardus Theo dores Kerkvliet, 7 m. Getrouwd: J. C. van Woerden en H. M. Sogers. J. Warmerdam en E. Bakker. in ,Lang gewacht wederom inze vanouds gebrachte kwaliteiten' <u I Voor 7apanversieringen 3» A. G. COBELENS s I Ged. Schalkb gracht no. 63, - Telef. 3352. w j Winkeliers en naaisters reductie ua uaannpaog *jdo "■■BIIWiihhi, Notaris J. A. WILKENS, te Haarlem, is voornemens op Don derdag 6 November 1919 n. m. te 6]/2 uur, in ,,'t Notarishuis" aan de Bilderdijkstraat te Haarlem publiek te verkoopen de navol gende onroerende goederen/alle staande en liggende te Haarlem, als A. Wegens sterfgeval I. Een woonhuis, get. 19, met erf en gemeensch. poort, aan het Nieuwe Kerksplein, groot 52 c.a. II. Een winkelhuis met boven huis, get. 11, en erf, aan de Korte Houtstraat groot 77 c.a. III. Een pakhuis met zolder, get. 12, en erf, aan de Kerkstr. achter perceel II, groot 29 c.a. IV. Drie woonhuizen, get. 11-13 en 15, met efven en tuinen aan de Leidschestraat, samen groot 3 a. 0,2 c. a. V. Drie Woonhuizen, get, 15-17 en 19, met erven en tuinen aan de Jan Nieuvvenhuyzenstr., samen groot 2 a. 0,5 c.a. VI. Elf woonhuizen, get. i-10 12-14-Ï6-1S-20-22-24-26 én 28, met erven en tuinen, en een pak huis met zolder, get. 6, en erf, aan de Zuid-Brouwerstraat, sa men groot 6. a. 76 c. a. Een en ander afzonderlijk en in verschillende combinatiën. Alles per week verhuurdI voor 4,25, II voor f 6,25,111 voor 2,25, IV elk voor 4,25, V elk voor 2,75 en VI, elk der woonhuizen voor 2,35, het pak huis in eigen gebruik en daarbij behoorend erf voor 0,50 per week. B. Twee huizen elk met afz. opg. bovenwoning, get. 77 en 79 zwart en rood, en erven, aan de Ampzingstraat, samen groot 2 a. 95 c.a. Afzonderlijk en gecombineerd. Verhuurd alle voor 21 per maand, 79 rood tot 1 Aug. 1920 de overige tot 1 Mei 1920. C. Een huis, get. 98 erf en tuin aan de Clercqstraat, groot 1 A. 46 c.A. Verhuurd bij de week voor 3.75. D. Een huis, get. 98, en erf, aan de Oranjeboomstraat, groot 54 c.A. Verhuurd bij de week voor 2-75. Aanvaarding en betaling vóór of op 18 Dec. 1919. Bezichtiging Dinsdags en Don derdags n.m. van 24 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van voorn. Notaris Wagen weg 58. 2493 Menu vau J3 tot 19 October. MAANDAG: Tomatensoep, Runder lapjes, Adijvie, Bitterkoekjes-vla. DINSDAG: t) Macaronischotel met Kalfspoulet, Zoete Appels, Drie in de pan. WOENSDAG: Vischsoep, Rosbeef, Spersieboonen, Vermiceliipudding, met marasquin-vla. DONDERDAG: Koninginnesoep, Haché, Roode Kool, Appelmoes. VRIJDAG: Windsorsoep2)Gebakken Zuiderzeebot, Gestoofde Bieten, Griesmeelpudding met Kozijnen. ZATERDAG: Schildpadsoep, Lams- vleesch met Pikantesaus en groene Kool, Appelbollen. ZONDAG: Vermiceliisoep 2) Kalfs lapjes, Spruitjes, Sneeuwpudding. Inplaats soep -f- 1 toeslagbon. 2) Per 1 ons Vleesch één Toe slagbon. 2494 Notaris DAAMEN te Haar lem zal veilen ZATERDAG 8 NOV. 1919 bij inzet en ZATER DAG 22 NOV. 1919 bij toeslag, telkens 's middags 3 uur in het Algemeen Verkooplokaal, Nieu we Gracht 74 Haarlem. Een solied gebouwd Heeren huis met afz. opgaande boven woning, erf en grooten tuin, Ber kenrodestraat 40 en 42 Heem stede, groot 2 aren 41 c.a. Benedenhuis verhuurd voor 3-50, bovenhuis voor 4.00 per jaar tot 1 Mei 1920. Aanvaarding bij betaling 3 Januari 1920. Sterke sajetten in alle «naie,'> prijzen vanaf fl,29. Prima Engelsche ribkousert. Gebreide mans- en vrouwenkousen *net boord. Sokken in alle prijzen. etalages!! Er ist slegts een Engelsche Afar mei ad e die IEDEREEN heerlijk vindt omdat ze niet bitter is Maakt oud brood smakelijk Bestel uw winkelier1 een pnoefbus voorheen JOH. FIBBE NASSAtfLAAN 7-11 HAARLEM! 55 55 55 55 55 Wij kwamen in het bezit van een groote 55 partij lappen en restanten van alle 55 mogelijke soorten manufacturen die wij, 55 omdat onze ruimte beperkt is, in een 55 korten tijd moeten verkoopen. 55 Wij besloten om deze reden, van 55 Profiteert van deze zeldzame gelegen- 55 heid daar wij deze partij beslist tegen 55 55 enorm lage prijzen moeten opruimen. Hierdoor is U in staat om voor weinig geld Uw linnenkast weer eens aan te vullen Verzuim niet in deze dagen ons te bezoeken. Onze Magazijnen zijn des avonds na 7 uur gesloten n 27 Bakenessergr. Tel. 1993 Heemstede. r* 01 SS Engros «oor Haarlem en omstreken 4 SfÜ

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 14