R. Ks Levensverzekering-Maatschappij te Nijmegen Spoorstraat 14. Opgericht 23 Augustus 1909 Ratechismusbericht aan Ouders en Onderwijzers JLandbouw en V isscherij I I B KERKBERICHTEN Herplaatsing wegens mistelling. Ned. R.-K. Boud van Handels-, Kantoor Winkelbedienden, afd. Haarlem. Kapitaalswerzekering, Lijfrente, Pensioenen, Studieverzekering, Volksverzekering enz. enz. 1® leerjaar KI. Katech. voor Comm. 2® en 3® leerjaar Kleine Katechismus 4, 5®, 6e en 7® leerjaar Qroote Kaiechismus 15de Les 20e Les Van vraag 157 tot en met 165 14de Les 19e Les vervolg kleine letters tot en met vraag 156. Voor het 6® en 7® leerjaar zijn de kleine letters ook leerstof. KATHEDRALE KERK ST. BAVO. ZONDAG 19© Zondag na. Pinksteren. D© H. H. Missen om 6,8 en 9 uur en om half 11 d© Hoogmis. Geen Catechismus. Om 4 u. oefeningen van de kinderen der Edel wacht (2d© afdeeling) Deze oefeningen zijn uit sluitend voor de kinderen. Half 7 u. Lof met preek'. .Vóór het Lof het Roz&hbpedjet. Maandag-, Woensdag- en Zaterdagavond! half 8 oefeningen van de Oatobermaand. A.s. Zondag, bij gedegenheid van do 1ste H. Communie dier kinderen, Js d© 1ste IL Mis niet! onv 0 uur, muur oiu half 7, PAROCHIE-KERK VAN DEN H. JOZEF ZONDAG. De HJB. Missen te 7 u, half 8 en half 11. Te 1 n. leering. Des avonds 7 u. Lof met gebeden. MAANDAG, Uitvaart voor den heer J. J. Smits. D© H.H. Missen te 8, half 9 en half 10. T© half 9 gezongen Req.iem. MAANDAG en volgende dagen te half 8 Lof met gebeden, 7 uur Congregatie voor de jongelingen. DINSDAG, 7 uur. Congregatie der Allerh. Maagd. ZATERDAG. Te half 8 Mis voor de be keering der zondaren in de kapel van hst mlrao. Mariabeeld. Na den middag van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten, H. ANTONIUS VAN PADUA. ZONDAG. [Heden, heit;, feest ,van ged.urigje D. J. VAël ELLIN CKHU IJ Z E ft Zilveren Bonbonmandjes en Bloemvaasjes. 2222 DINSDAG. Om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste Sacrament tot het verdienen van een vollen aflaat. Om 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds om half acht Lof en ge beden der Broederschap ter eere van den H. Antonius. MA AND AG, 's Avonds half 8 Lof met Ro zenhoedje en voorgeschreven gebeden. WOENSDAG, des ^vonds half 8 .Lof en Rozenhoedje ©nz. i Dinsdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag wordt het Rozenhoedje gebeden onder de H. Mis van kwart over 8. VRIJDAG, .9 uur. gezongen H. Mis van dankbaarheid bij gelegenheid eener 25-jarige Ech t v er e enig i njg. i ZATERDAG. Nam. van 4 uur tot half 10 gelegenheid tot biechten Aartsbroederschap van de H. Familie. De vergadering wordt iederen Zondag ge houden te half 5 in de kerk aan het Spaarne. Vóór de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der H. Familie^en van de vereeniging „Voor Eer en Deugd". Zondag 19 Oct. Algemeene H. Communie voor, d© 1st© tot en met de 15de Sectie. PAROCHIEKERK VAN DE H. H. ELISABETH EN BARBARA. ZONDAG Missen te 51/2 uur,, kwart over 7 PP IT JfBiI no inn 6 Hoogmis. 12 u., kwart voor 1, half 2, kwart over 2 Catechismus, half 7 Lof, predikatie, Rozenhoedje en gebe den van de October- mannicö. I Na de H, Mis van kwart over 7 uur al gemeene H. Communie voor 11 het J ongens p atronaaL In de „c.e H. H. Missen om kwart over 7, kwart over 8 en .9 uur. MAANDAG en de volgende avonden te 71/2 uur Lof, Rozenhoedje en gebeden van de Oetobermaand. I I [-1 DINSDAG. Kwart over 8 en 9 uur, de H.H. Missen v. d. overleden familie en tot in tentie dergenen, die in de bus voor de gel- zielen geofferd hebben. DONDERDAG. 9 u. H. Mis voor de leden der Broederschap van O. L. Vr. van Altijid- durenden Bijstand. ZATERDAG. Gelegenheid tot biechten van half 8 tot half 10 voor kinderen en oude ren. Van 4—5 u. voor kinderen. Van 5half 10 voor ouderen. PAROCHIE-KERK VAN ST. JAN. (Amsterdamstraat). ZONDAG. 7 uur en half 9 stille H. H. Mis sen. Half 11 de Hoogmis. 7u. Lof met preek. DINSDAG. 7 uur des avonds Lof ter eere van den H. Antonius. DONDERDAG. Des avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. ZATERDAG. Biechthooren van 4 tot half 10 uur. Gediurende dje Octofoermaa-nd* zal lop de avonden, dat er geen Lof is te 7 u. het Ro zenhoedje worden gebeden en de zegep. met het Allerh, .worden gegeven. worden opgedragen van dank voor hetgeen zij voor ons katholiek bijzonder onderwijs mochten tot stand brengen. Vereeniging tot bestrijding der duurte. Bovengenoemde vereeniging heeft een circulaire jan haar leden gericht, waarin zij mededeelt dat zij als afdeeling Haarlem is toegetreden tot den Lan- ielijken Bond tot bestrijding der duurte. Verder wordt medegedeeld, dat eene commissie wrd benoemd voor het ontwerpen van Statuten en reglement. Met den verkoop van Amerikaansche schoenen had men succes. Ongeveer half November kan de levering worden tegemoet gezien. Als schoenmakers van de afdeeling werden aange wezen H. van Merkestcin, Nieuw Heiligland 6 en G. D. A. Yoorhorst, Wolstraat 14, welke beide berekend voor heerenzooien en hakken hout gepend, .50; dameszooien en hakken (hout gepend) 3.Kin derschoenen naar grootte. Verdere reperatie naar verhouding. Deze prijzen zijn a contant en op vertoon van be. wijs van lidmaatschap, eventueel kwitantie. Zoo spoedig mogelijk zal eene aanbesteding wor den gehouden voor de levering van vlecsch aan onze leden. De hooge waschprijzen hebben eveneens de aan dacht en vertrouwd wordt, dat binnen afzienbaren tijd verbeetcring zal worden gebracht, Verder is men in onderhandeling voor de leden aard appelen voor winterprovisie, natuurboter en me- lankes, thee, cacao, zeep, zeeppoeder en staafzeep, al of niet met medewerking van den handel, tegen billijke prijzen beschikbaar te kunnen stellen. On derhandelingen met de Haar], Handelsvereeniging zijn aangeknoopt om te trachten in samenwerking met den handel, de fabrikanten die daarvoor in aan merking komen te dwingen hunne prijzen te her zien. In de j.l. Zaterdag gehouden vergadering van den Bond werd medegedeeld, dat onder garantie van twee der grootste Bankinstellingen voorloopig een bedrag van 15 milioen gulden in de laatste instantie beschikbaar zal worden gesteld om den strijd tegen pr.sopdrijving en duurte te steunen voor het geval de handel niet bereid mocht zijn, zijne medewerking te verlecnen. Als commissarissen werden aangewezen de na volgende dames en heeren: M. M. Hijlkema, Kou- denhorn 12; F. E. Nix, Bilderdijkstraat 52; W, A. G. Klam, Brouwersplein 52; J. B. Pennings, Voor- helinstraat 2rood; J. G. Wild, Schoterweg 106; A. van Tinteren, Bloemhofstraat 29; B. J. H, Leen- ders, Ged. Schalkburgerkade 60; J. J. van de Kas- tcele, Potgieterstraat 20; G. J. Veldheer, Badhuis straat 9; Mevr. van Ghert, Kinderhuissingel 60; Mevr. Blaauw, Prinsessekade 42. Tenslotte wordt medegedeeld dat reeds 2000 ge zinshoofden als lid werden ingeschreven. Dinsdagavond vergaderde deze afdeeling in de groote zaal van „De Karseboom" aan de Groote Houtstraat. De Voorzitter, den heer Stoelinga, opende de ver gadering met den Christelijken groet. Hij heette de aanwezigen, hoewel zeer weinig in getal, hartelijk welkom. Aan de orde was de bespreking over de verkie zing van een nieuw bestuurslid. Van de leden wa ren geen candidatenlijsten ingekomen, wel van het bestuur. Dit kan mj juist geen'bewijs genoemd worden van" werkelijk medeleven met de vereeni ging door de leden. De candidaat-gestelde van het bestuur was de heer Dieben, Groote Houtstraat. De heer Stoelinga wees er op, dat wij leven in een tijd van actie, die gevoerd wordt door de vei- eenigingen. Het welslagen van die actie hangt ech ter voor een groot gedeelte van de leden af. Wij zijn echter nog niet voldoende georganiseerd. Van de 80.000 kantoor- en winkelbedienden zijn er 30.000 georganiseerden. Door den Centralen Raad van Be drijven zullen binnen korten tijd Collectieve Con tracten afgesloten worden, in de verschillende or ganisaties. Zal dit met succes kunnen geschieden, dan moeten er veel meer leden zijn en moet er een flink aantal goede propagandisten zijn. Daarom zul len wij overgaan tot de bespreking „Winterpropa- ganda''. t Reeds in den vorigen winter is er propaganda ge voerd door de leden van de propaganda-club, die kan bogen op een ledental van 10 dames en vijf heeren. Het getal van de heeren laat wel wat te wenschen over en moet minstens verdubbeld wor den. De leden van de propaganda-club zullen allen opnieuw aangeschreven worden en bij de volgende vergadering zal dit punt nader worden besproken. Dan volgde het voorlezen der notulen van de vo rige vergadering, welke gehouden was op 23 Au gustus. Deze werden goedgekeurd en geteekend. Bespreking vorming vakgroep Bankbedienden. De heer Stoelinga deelde mede, dat in onzen bond 7 leden werkzaam zijn in het Bankbedrijf. Dit is juist genoeg, om een vakgroep te vormen, waar voor 6 a 7 leden strikt noodig zijn. Waarom nu orming van verschillende vakgroepen? Verschil- iende patroons, R.K. patroons natuurlijk, in het bankbedrijf hebben zich door middel van de Han- ze-Middenstandsvereeniging georganiseerd tot Pa- troonsvereenigingen of Bedrijfsorganisaties. Daar om is het noodig voor eventueel te voeren actie's, dat er ook in onzen bond afdeelingen zijn van le den, wrekzaam in het bankbedrijf. Hierna ging men over tot de verkiezing van he* nieuwe bestuurslid waarvoor zooals reeds gezegd' de beer Dieben was candidaat gesteld. Deze werd ge *°zen- .1-1 .1 i De heer Stoelinga heette den heer. Dieben harte lijk welkom. I j Nadat de heer Stoelinga nog eefl opwekkend woord had gesproken over de a.s. winterpropagan- da in het algemeen, gaf hij het woord aan den heer Van Hamersveld, lid van het Bondsbestuur, die voor dezen avond was overgekomen. De heer Hamersveld sprak ongeveer als volgt: „Sedert een half jaar mogen wij wel zeggen is it systematisch propaganda gevoerd in de gelederen van de Kantoor- en Winkelbedienden teneinde door ie aanwerving van nog meer ongeorganiseerden, de R-K. Vakbeweging, die aanstaande is, te doen sla gen. Ik bedoel de salaris-actie. Voor de kantoor bedienden zijn door ons in vereeniging met den Christelijken Bond en den Algemeenen Bond minima Salarissen vastgesteld naar den leeftjd. Dit kan achter niet voor de winkelbedienden, hiervoor is Sen voorloopiga loonregeling vastgesteld. De toestanden in de gelederen van de Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, waaronder ook de Magazijnbedienden gerekend worden, is, wat de sa larissen aangaat allertreurigst gesteld. Een bewijs ilaarvoor is, dat wij op sommige plaatsen nog knoeite moeten doen can voor een 24-jarige kantoor bediende een salaris te verkrijgen van 1400, of f. 1500 per iaar, om b.v. voor een kantoorbediende VERZEKERD KAPITAAL pl, m. f 10.500.000. van 18 jaar te komen tot een salaris van 600 or 700. Ook is het te betreuren, dat de salarissen van de kantoorbedienden zoo sterk uiteenloopend zijn. Hoe wij zijn gekomen tot de minima-salaris sen en welke dit zijn, is u allen uit de groote sa laris-meeting, die ook hier te Haarlem gehouden is, wel bekend. Thans echter zijn wij gekomen tot een voorloo- pige loonregeling van de winkelbedienden, als volgt De groep winkelbedienden dient verdeeld te wor den in onderafdeelingen, deze zijn: x. De bedienden werkzaam in het Levensmiddelenbedrijf. 2. De be dienden werkzaam in het Manufacturenbedrijf en de andere bedrijven. Verder hebben wij bij de voorloopige loonrege ling in acht genomen, de verdeeling van de woon plaatsen, de plaatsen waar eventueel de winkelbe dienden hun werkkring hebben, deze hebben wij, evenals bij de kantoorbedienden in drie groepen verdeeld, n.l. 1. Groote steden, 2. Provincieplaatsen en daarmee gelijkgestelden, 3. De kleinere plaatsen. Voor Winkelbedienden in het Levensmiddelen- bedrijf zullen de salarissen, naar de grootte van de plaatsen en in aanmerking genomen de leeftij den als volgt moeten zijn: Beneden 18 jaar 8, 6 en 6 per week. Op 18-jarigen leeftijd 16, 14 en 13 p. w. Op 19-jarigen leeftijd 19, 17 en 16 per week. Op 20-jarigen leeftijd' 22, 20 en 19 per week. Op 21-jarigen leeftijd 25, 23 en 21 per week. Op 22-jarigen leeftijd 27, 25 en 23 per ,wtek'- Op 23-jarigen leeftijd f 29, f 27 en f 25 per week. Op 24-jarigen leeftijd 30, 28 en 26 per week. Voor Winkelbedienden in het Manufacturenbe drijf en andere bedrijven zullen de salarissen in dezelfde verhouding naar de leeftijden en plaat sen van werkkring als volgt moeten zijn: Beneden 18-j. leeftijd f 8, f 6, en f 6 per week. Op 18-jarigen leeftijd 18, 16 en 15 per week. Op 19-jarigen leeftijd f 21, f 19 en f 18 per week. Op 20-jarigen leeftijd 24, 22 en 31 per week. Op 21-jarigen leeftijd f 27, f 25 en f 23 per week. Op 22-jarigen leeftijd 29, 37 en 25 per week. Op 23-jarigen leeftijd f 31, f 29 en f 27 per week. Op 24-jarigen leeftijd 32, 30 en 28 per week. Voor vrouwelijke Winkelbedienden, die denzelf den arbeid verrichten als de mannelijke, gelijk loon. oor vrouwelijke winkelbedienden, die minder verrichten, dan een mannelijke bediende wordt toe gekend: een loon gelijk aan 80 pet. van het boven staande. Aan bedienden met een verantwoordelijke posi tie, zooals kassier, chefs enz., wordt een loos toe gekend van f 5 per week bover.'iiet minimumloon van een gewonen bediende.1' Verder drong de heer Hamersveld er in een gloedvolle rede op aan, dat er toch propaganda ge voerd moest worden en dat de leden toch altijd trouw moeten blijven aan hun woord gegeven aan den bond, om achter hun rijen te staan, wat er ook gebeuren moge. Er is nog veel zeer veel te verbe teren in de rijen van de kantoor- en winkelbdien- den. Doch, dat er vooral onder de winkelbedien den nog zulke treurige toestanden voorkomen, op de eerste plaats, wat betreft de salarissen, is voor een deel de schuld van de bedienden zelf, die zich niet, zooals de werklieden al sedert jaren georgani seerd hebben? Moeten zij niet op hun borst klop pen en zeggen: „Mea Culpa", het is onze eigen schuld?, Ja. maar ook nu kan er nog veel gedaan worden, zij het dan ook niet op eens. Maar daarvoor zijn noodig twe dingen. Op de eerste plaats medewer king en op de tweede plaats versterking. Medewerking. Wanneer van een zeker bedrijf het personeel een actie wenscht te voeren, dan wendt het zich tot het afdelingsbestuur. Dit schrijft naar Amsterdam en de actie wordt begonnen en gevoerd door het hoofdbestuur. Maar dan moeten ook alle leden, waarvoor die actie gevoerd wordt pal ach ter het Bestuur staan, zij moeten trouw blijven aan den bond, en niet, wanneer de actie eenmaal be gonnen is, en zij zien nog niet dadelijk de vruch ten van hunne pogingen, zeggen: „Wat geeft het? Wat doet die bond eigenlijk? Wjj komen er niets mede vooruit.'' Neen, de leiding, die het Bondsbe stuur op zich neemt bij eventueele actie's, aan die leiding moeten de leden zich onvoorwaardelijk hou den, zal er eenig resultaat bereikt worden. Spreker haalde .een voorbeeld aan uit Amster dam. 2. Versterking. Onze gelederen zijn nog lang met sterk genoeg. Wij stellen eischen, die alle billijk en rechtvaardig zijn, en wij zullen als R. K.Organisatie slechts die middelen gebruiken welke gepast zijn, om te verkrijgen, wat wij wenschen. Hoe meer le den, hoe meer macht wij hebben, daarom moet er een sterke propaganda gevoerd worden, door huis bezoek, enz. Niet alleen de propaganda-club is ver plicht propaganda te voeren, maar het is de plicht van ieder lid. Wij moeten kunnen wijzen, op een groot aantal leden, die achter onze rijen staan, dan slechts kunnen wij bij de patroons kat bereiken. Wij die nu hand in hand moeten staan met onze tegenstanders. De Algemeene Bond en de Christe lijke, niet „Merourius", omdat daar alleen maar kantoorbedienden lid zijn, ter verkrijging van be tere salarissen, laten wij nu ook' een voorbeeld ge ven en trouw blijven aan den bond, opdat wij niet door ontrouw te worden ten spot voor onze „roode broeders", de gelederen van den Bond verlaten, waar een actie gevoerd wordt, billijk en rechtvaar dig, een Roomsche actie door onzen Roomscben Bond", Op deze redevoering volgde daverend ap plaus. Daarna nam de heer Stoelinga het woord. Het verslag van de Bondsvergadering te Utrecht op 26 September gehouden werd voorgelezen. Verder deelde de Voorzitter mede, dat er in het vervolg iedere maand propagandavergaderingen zouden ge houden worden, waarop lezingen zullen plaats heb ben, betreffende onzen Bond en de propaganda. Hij noodigde de leden dringend uit daaraan deel te ne men, daar deze lezingen zeer leerzaam zijn en wees er nog eens op, dat Haarlem een arbeidsveld is, waar nog heel veel voor de propaganda kan ge daan worden. Spreker zeide: men vraagt wel eens, wat doet de Bond eigenlijk voor ons, wat de Bond voor ons doet bewijzen de vele actie's, die door het Bondsbestuur gevoerd worden in ver schillende deelen van ons land. Bij het Bondsbe stuur te Amsterdam bestaat nog lang niet de 8- urigen arbeidsdag, doch daar worden dagen ge maakt van 16 en 17 uren. Er worden door de leden van het Bondsbestuur reizen ondernomen van het eene einde van het land naar het andere, alles in het belang der be dienden. De heer Bolleman kreeg het woord lover die wijze van regeling ter betaling der contributie Door ht aftreden van den heer v. d. Waals is de inning der contributie wat misgeloopen, doch wordt voorgesteld en aangenomen, dat de contributie voortaan door; verschillende leden in gedeelten der stad of op groote. zaken zal gtoid worden, waar door het mogenjk' zal worden, de contributie op tijd, dus op den xoen van iedere maand af te dra gen aan het Hoofdbestuur te Amsterdam. Mej. Buys, lid' van het bestuur, bracht verslag uit van de Algemeene Bondsvergadering te Utrecht gehouden op 28 September j.l. HDaarna ging de voorzitter over tot het laatste punt de rondvraag. De heer Taelen vroeg het woord en wees er op, dat hoezeer het noodig is, -fit er propaganda ge voerd moet worden voor verkrijging van nieuwe leden, er toch ook wel eens propaganda gevoerd mag worden onder de leden zelf, opdat zij toch wat beter de vergadering zouden bezoeken. Hij vona het bijna een schande, zoo slecht als de vergade ring bezocht werd. Van de 200 leden waren er on geveer 40 tegenwoordig. Verder vroeg het woord de heer Elligens. Hij kwam vooral op deze vraag neer, of er vooral op gewezen zou worden bij de te voeren actie, dat de magazijnbedienden ook' zouden gerekend worden onder de winkelbedienden. Hierop werd hem beves tigend geantwoord. De magazijnbedienden worden bij een te voeren actie Yoor de salarissen en ter ver. krijging van de S5-urige week met een vrijen middag onder de winkelbedienden gerangschikt De heer Stoelinga was het met den heer Tielen eens, dat de vergadering zeer slecht bezocht was. Het komt vooral hierdoor, dat het bijna altijd de zelfde leden zijn, dia niet komen. Wordt er in de vergadering op trouw bezoek' aangedrongen, an zul len doorgaans slechts drie leden komen, die er dan ook zijn. Er zijn van die leden, die men, wat het bezoeken der vergadering betreft, onverbeterlijk kan noemen. Zij betalen hun contributie, vragen, wat doet de bond eigenlijk voor ons, en als men hun dan zegt kom op de vergadering, dan weet je het, blijven ze weg. Ik' heb echter een goede hoop op de toekomst, aldus spreker, dat onze bond vooral door de propaganda tot bloei zal raken. Daarna sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergodering met den christelijken groet. Week van 19 Oct. tot 25 Oct Leerstof: Op te zeggen bij den Priester - - 36 ANEGANQ 36 DIAMANTEN, GOUDEN EN ZILVEREN WERKEN. Uitgebreide sorteering Aanbidding. Het H Sacrament blijft den ge ileden dag ter aanbidding uitgesteld. In alle H.H. Missen schaalcollecte voor de siera den van Kerk en Altaar. Om half 11 So- lemneele Hoogmis. .Van avond om 7 uur plechtig Lof door. den HoogEerw. Vicaris Mgr. M. P. J. Möllmann. Predikatie door den Zeer Eer w. Pater Ignatius Smeets uit ons klooster te .Woerden. Processie en Lof zang „Te Deum Laudamus" Deze week eiken avond om half 8 Lof en gebeden der Oetobermaand DONDERDAG, Feestdag van den H. Joan- nes v. Copistrano. In deze kerk te ver dienen vollen aflaat onder de gewonx voor waarden. VRIJDAG. Om 8 u. gez. H. Mis en des avonds om half 8 Lof. ZATERDAG. Van 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag Feestdag van den II. Bona- venfura van Totenza in deze kerk te ver dienen een volle aflaat onder de gewone voorwaarden. Broederschap van den H. Kruisweg. ZATERDAG. 7 u. en half 8 twee H. H. Mis sen voor Gerarda van Soestbergen en voor Anna Maria Lunenburg. KERK VAN HET ALLERH. HART. ZONDAG. Te 7 en 9 u. de stille H. H. Mis sen. Te half 11 de hoogmis. Half 1 de Cate chismus. 4 u. Lof met Rozenhoedje. DINSDAG, Te verdienen volle aflaat. Half 8 gezongen H. Mis ter eere van den Anto nius. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uitgesteld tot half 10. Des avonds te 7 uur Lof en van half 8 tot 9 uur gelegenheid om Katholieke lectuur te verkrijgen. VRIJDAG. Te half 8 de gez. H. Mis t. eere van het H. Hart. Des avonds te 7 Lof. ZATERDAG. Des middags van 5 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Gedurende de Oetobermaand zal in de week het Rozenhoedje gebeden worden op Dinsdag en Vrijdag onder het Lof; de overige dagen na de H. Mis vaii 3 u. PAROCHIEKERK VAN O, L. VROUW v. d, H, ROZENKRANS (Spaarne). ZONDAG. De H.H. Missen t© half 6, 7 en 9 u. Half 11 de Hoogmis. 12 u. Catechismus v.d. meisjes. Te 1 u. voor de Jongens. Half 3 Jon gens-Congregatie. Des avonds 7 u Lof en Ro zenhoedje. MAANDAG, half S en kwart over 8 Uit vaartdiensten voor, Anna Bosina Juliana Janse, geb. Terih; de H. Mis van kwart over 8, gezongen Requiem -Ay/ HAAKLFI- HEEMSTeuiv ZONDAG. 7 cu 9 u. stille H. H. Missen Half 11 Hoogmis. Des namiddags om half 4 Vergadering der H. Familie, ofdee* ling mannen; G uur Lof. DINSDAG, Donderdag en Zaterdagavond half 8 Lof. DONDERDAG. Half 8 gez. H. Mis ter eert v. h. II. Sacrament des Altaars. Des avonds half 8 Lof O VERVEEN. ZONDAG. De H. H. Missen u 7 en te half 9. Te 10 uur Hoogmis. Te 3 uur de Ves pers. DINGDAG, te half 9 de gezongen H. Mis voor die alhier, zijn begraven. WOENSDAG, te half negen de gezongen Maandstond voor J oannes Co-rnelis van Schooten. ZATERDAG. Des avonds te 7 uur Lof. Gedureude deze week de H. H. Missen te 1 uur en half 9. Dagelijks des morgens om kwart over 8 Rozenkransgebed en Litanie van Lorette. BLOEMEN DAAL. ZONDAG. De H. H. Missen om 7, 9 u. en half 11 de Hoogmis. Des avonas half 8 Lof met preek. Voor het Lof Rozenhoedje. De gelieele week des avonds had' 8 Lof met Kozennoedje. DINSDAG, geen H. Mis om kwart over 8, maar om half 11 Veni Creator en gezon gen plechtige H. Mis bij de vome^ing van het huwelijk tussekeu Mr. Jacques „ran ken en Enny Huyssen. WOENSDAG geen li. Mis om kwart over 8- maar om 10 uur Veni creator en gezon gen H. Mis bij de voltrekking van het nu- welijk tusschen Nicolaas Handgraaf en Mar garet]! a ginte; II u- half 1 en Ralf 3 Ca techismus. VRUDAG, half 8 oefening van den H. Kruisweg met Rozenhoedje. ZATERDAG half 4 Catechismus Van 5 half 10 gelegenheid om te biechten. A.s, Zondag Eucharistische dag. SCHOTEN (SC Lid ui na-kerk.) (Kapel op 't Kerkhof). ZONDAG, negentiende Zonuag na Pink sto ren. Om half 8 uur de Vroegmis. Om 10 uur de Hoogmis. Om half 1 de Cate chismus. Om 7 u. Maria-lof met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. MAANDAG- eu verder eiken avond om half 8 Maria-Lof met de voorgeschreven ge beden. DINSDAG. Om half 8 uur de stille Mis ter eere van den li. Ante ui ur* WOENSDAG. Des middags om '2 u. de Ca techismus. VRIJDAG. Van half 7 tot half 8 biechthoo ren voor de kinderen. ZATERDAG, Van 7—9 u. gelegenheid om te biechten. Attentie. Do Rozenkransmaand is mij niet onvoordeeiig, de H. Liduina was een vurig© vereerster 'van Maria; zij zorgt dus ook deze maand voor mijn arme kerk. Doet u insgelijks en draagt nog wat steentjes aan ter 'eere van Maria en' Liduina. Pastoor C. Brouwers, Rijks.-,raat weg 1 Schoten. SCHOTEN (SC Ba vo> ZONDAG. Om half 8 uur de vroegmis eu 10 u. Hoogmis. 12 u. Catechismus. Des avonds half 7 Lof, predikatie eu Oetoberge- bedeu. Deze week eiken avond om 7 u. Lof met voorgeschreven gebeden. MAANDAG, om uur gezongen .Uit vaart voor Juliana de Jong, weduwe van Joannes Ros ma. DONDERDAG, om lialf .11 uur gezongen „Veni Creator" met huwelijksinzegening erf Plechtige II. Mis. DINSDAG. Om half 8 gezongen St. Anto- nius-Mis. T WOENSDAG. Des avonds vóór het En., biechthooren voor de aangenomen meisjes, beneden de plechtige H. Communie. VRIJDAG. Des avonds voor het Lof biechthooren voer de aangenomen jon gens beneden de plechtige H. Communie. ZATERDAG. Des middags van 4—9 uur ge legenheid om te biechten, HAARLEMMERL1EDE. ZONDAG. Half 8 Vroegmis. Kwart over 9 leering. Kwart over 10 Hoogmis. Half 3 Lof. met de gebeden der Oetobermaand. MAANDAG en volgende dagen 8 u. de H. Mis, waarna de gebeden in October voorge schreven. WOENSDAG en volgende dagen kwart v negen Catechismus. VRIJDAG. Gez. H. Mis ZATERDAG. Gelegenheid om te bieehtés van 59 u. Van 2—3 u. voor de kinderen Uitvoer van pootaardappelen. De Brusselse lie redacteur van de „Msb,*' seint, dat de uitvoer van pootaardappelen van Nederland naar België, via het Rijks kantoor voor aardappelen, is toegestaan. R-K Tuinbouwwïnterschool te Breda. Te' Breda i® de H.-K. Tuinbouwwintsüs- sckool plechtig geopend. Aanwezig waren hierbij Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda en tal van kerkelijke en burger lijke autoriteiten. Het gebouw werd ingeze gend door Mgr. Hopmans. Crisis in de kooihandel. Te Broek op Langendijk wordt de toestand voor de kcolhandelaars en bouwers onhoud baar. Dagelijks worden ter veiling groote massa's aangevoerd en er komen maar geen wagens om ze te verzenden Op de laadphuxte zijn groote stapels opgeslagen en tal van schuitjes en schuiten liggen op lossen t© wachten, terwijl de bouwei'shunvaartuigeu „iet weer en wmd op uen wai „„i,nuia en gaan hard achteruit en menig schuiU© gaat ten gevolge van de aanhoudende re gens en harde winden naar den keiden-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 10