8ALSCH0EISEL SVERSCH8ENEN Verkooping. Daté Billard „FLÖHA" Afbraakveiling der UI HAARLEMSGHE AUTO CENTRALE Hoesten verkoudheid. Tabakskerverij Prima Kwaliteit Rooktabak JAC. LAMP, BarteIj0risstraat 24. Importen UBELSCHE REGEKMSSEH TER KENNISMAKING!! DE ROODE WINKEL 61 JOH. MAAS Uit den Omtrek L. Boerlagen Lange Veerstraat 33-31-33 L. Boerlagen Lange Heerstraat 30-31-33 Agente HUPIHOBILE. Anga-bonbons. Anga-siroop. Billardtabriek KENAU - Haarlem 30 cent per ons. CRAVENETTE RAINPROOF ÏZZZiïïZiZ - 2,95 - 3,95 L. Boerlagen Lange Heerstraat 30-3133 Verminderde Prijs. Killen Dames- Heeren- en Kinder- Pantoffels en Knipscfioanen Stationsplein, hoek Jansweg, 1200 IVI2. oppervlakte, Showroom, Toilet, Chaffeurs, Wachtkamer en Reparatie-inrichting. Dagelijks geopend van v.m. 6 tot n.m. 12 uur. en Openbare Vrijwillige Verkooping Drogisterij „DE VIJZEL" J. KUIPERS Zandvoortsche Burgerwacht EXTRA AANBIEDING ONZER GROOTE COLLECTIE DAMESHOEDEN STELLEN Wil IEDER IN DE GELEGEHHEWIIH ONZE Goedkoope Aanbiedims Model „Reclame" 5,85 - 6f5o en denke nog steeds om JACHTSCHOENEN Waterdichte Rijgbott. Box Rijgbottines Verhuisd Sigarenfabrikant Geregelde aanvoer versche Havana Sigaren Hoofdvertegenwoordigster der Morris Oxford Light Car (demon stratie-wagen aanwezig) en Dennis vrachtautomobielen (uit voorraad leverbaar). 1 Heerenjas St. Jose Princesas 5 'cent per stuk Jack Flor Fina 6 cent per stuk Tierra Conchas 8 cent per stuk Upmann Flor Fina 9 cent per stuk Britannicus 10 cent per stuk La Confession Reg, Chica 10 cent per stuk Honduras Sublimes '2 cent per stuk Rosa Londres Escepcionales 12 cent per stuk Nobietto Infantes 15 cent per stuk Telefoon 20S3 Vraagt zichtzending Notaris BINNENDIJK te Noordwijk, mei vergunning braai Floris- iaan no. 2i vogelenzang v.n. de Heer Voest; voor goede Consumptie zal steeds zorg gedragen worden. A. v. d. BAD. op Douceraag 23 Oct. 1919, eene flinke partij Baddings, kol ders, deelen, latten, deuren, ramen, kozijnen, goten, vloer- bakken, pannen, straatklinkers, enz. enz. Brandhout. Telefoon 2098 in verschillende prijzen Vraagt zichtzending. Door B. en W. zijn aan verschillende gemeen tebesturen inlichtingen ingewonnen over automa tische ontsteking van gaslantaarns, doch bijna van alle was bericht ingekomen, dat van afdoende wer king van automatische ontsteking geen sprake kon zijn. Daarom stellen B. en W. voor de lantaarns door een persoon te te laten ontsteken en uit te doen. Daar den heer Jac. Riphof hiervoor niet in aanmerking wenschte te komen, zeide de voorzit ter, dat de gemeente-arbeiders hiervoor gaarne in aanmerking kwamen. B. en W, stelden voor dat de drie gemeentearbeiders om beurten te lantaarns zul. TELEFOON 1094. Neem bij beginnenden hoest en verkoudheid voor U zelf en Uwe kinderen Deze siroop zuivert de longen van slijmen, welke zich in de diepere luchtwegen hebben vastgezet, werken zeer verzach tend, hoeststillend, slijmoplos- send en bespoedigt de genezing. Flacon f 1.50, 3 flacons f4.25. Fabr. A. MIJNHARDT, Zeist. Bij Apoth. en Drogisten. De Notarissen W. T. B. M. WITTE te Alkmaar en T. A. OVERMEER te Nieuw-Vennep zullen ten verzoeke van den heer C. Dijt te Leimuiden op Maandag 27 Oct. bij opbod en op Maandag 3 Nov. bij afslag voormiddags ir.30 in Hotel Vlas en Korenbeurs, nabij Station Anna-Paulowna veilen en ver- koopen 14 H.A. 90 A. uitste kend bloembollenland, annex twee woonhuizen en schuren ge legen aan de Molen vaart te Anna- Paulowna, Kadaster Sectie L. nummers 146, 148, 149, 965, 1418, 1492, 1809 en 1835 in per ceelen combinatie en massa. Het land is te aanvaarden pl.m. 12 H.A. 1 Dec. 1919 en pl.m. 2 H.A. 90 A omstreeks 1 Sept. 1920. Lasten vanaf 1 Jan. 1920. Inlich tingen te bekomen bij voornoem de Notarissen. 2471 Prima levertraan in halve flesschen a f fi.40 eiwitstaai f 1.50 per halve liter. Saccharine tabletten geeft u een groote besparing aan suiker, verkrijgbaar in doosjes van 100 tabletten a 15 ets Slempsuiker en anijssuiker 30 ets p. ons Allerlei soorten drop en pastilles a tegen hoesten en keelpijn. Kruisweg 35 - Telefoon 3123 Roomsch Katholieken komt hedenavond ten acht uur ter vergadering in „Zomerlusf'. Heden geplaatst een eerste klas Billard, geheel nieuwe stijl, met 5 pooten, in het gebouw van den R.-K. Volksbond te Lisse, waar ook voor de Heeren Leden een WEDSTRIJD zal plaats hebben, en geheel gratis. Woensdag 22 October zal er een geplaatst worden in de Strafgevangenis te Scheveningen, wat voor het eerst zal plaats vinden Heden wederom in bestelling 4 nieuwe eerst* klasse Blllards z Minzaam aanbevelend: 2751 J. W. BOSCH. Firma Jb. BLOIH. Gierstr. 43 Sigarenfabriek levert direct aan verbruikers tegen fabrieksprijs TELEFOON 639. met en zonder ceintuur. f 32.50 f 42.50 gebruik te maken. Slechts een greep uit onzegrootesorteering, Klein chic model in Zwart Beige en Bruin verder nog veie soorten en kleuren. 6,95 - 7,95 - 8,50 - 9,75 - 10,50 tot 68,00 Doet thans Uw voordeel! Juist ontvangen wij wederom iets in Kindermantels en Ratiné Engelsche en Schotsche stoffen. Ziet onze etaBage onze groote Reclame Tricot Ondergoederen. Ziet vooral de etalage in de Portiek Telefoon 2098 dubbele zolfn. 2736 Gegarandeerd kwaliteiten Vraagt zichtzending van Rampelaan 18 naar Zuidertuindorplaan 42 en mijn werkplaats van Zijl. weg 70 naar Rollandspad 25, 2740 Aanbevelend, O. Vreenegoor Schoenmaker, OVERVEEN. Groote Markt 14. Telefoon 521. SASSENHEIM. Gemeenteraad van Donderdag 16 October, half twee. Aanwezig alle leden. Dc notulen der vorige vergadering worden W» doorlezing onveranderd' goedgekeurd. Ingekomen stukken. Van Gcd. Staten eenige goedgekeurde raadsbe sluiten. Eenige reclames Hoofd. Omslag worden verwezen naar de reclame-commissie. Van den Alg. Bond' van Politieagenten een adres waarin wordt gewezen dat de salarissen van de politie-ambtenaren niet in overeenstemming zijn met de behoeften in deze tijden. In liet adres wordt ^voorgesteld te bepalen van 2200 tot 2400 en van de overige politieagenten van 1600 tot 2100 Bij het adres is een memorie van toelichting. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten, dit adres en memorie van toelichting en een ad vies van B. en W. bij de leden te laten circuleeren en dat dit adres in een volgende vergadering te bespreken. Eveneens zal gehandeld worden met een ingekomen adres van de gemeente-ambtenaren om verhooging van salarissen. De boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn 26 Sept. j.l. nagezien en in orde bevonden, in kas was 2228,8514. Door der. accountant zijn de boeken en kas van de Woningbouwvereeniging nagezien en in orde bevonden. Medegedeeld wordt door den voorzitten dat door B. en W. is benoemd; tot voorzitter van de com missie voor het grondbedrijf, de heer W. War- naar, wethouder. De voorzitter deelde mee, dat a.s. Zaterdag 'door de firma Mathot, welke zich hier binnen korten tijd ook als winkelier zal vestigen nu als grossier aan de gemeente 20 balen suiker zullen leveren, om in den suikernood te voorzien. Op last van de regeering moet in de gemeente een woningtelling plaats hebben. De kosten waren op ingekomen advies begroot op f 200, door het Rijk' worden hiervan 80 vergoed'. De heeren v. Zonneveld en Bader vonden dezen som eer hoog. De heer Bader stelde een bedrag van 0.10 per woning meer dan voldoende. B. en W. zullen nu trachten klaar te komen voor de ver goeding' door bet Rijk te geven. De voorzitter deelde mee, dat B. en W. besloten hebben, om in den a.s. winter tegemoet te komen zich hadden voorgesteld, alsdan door de werkeloo- zen het hoofdriool in de gemeente te iaten schoon maken en de werken te laten doen aan de verbin ding van den Menneweg en de Kerklaan. Het kohier schoolgelden 4e kwartaal 1919 wordt vastgesteld op 59.40. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt met algemeene stemmen benoemd dc heer W. War- naar. wethouder. Alsnu is aan de orde punt Armwezen. Aangezien in onze gemeente de armenzorg altijd wordt behartigd door de verschillende kerkgenoot schappen, stelt de voorzitter namens B. en W. voor, dat armlastigen, die tot eenige kerkgenootschap be- hooren, door deze worden bedeeld', doch zij die tot geen kerkgenootschap behooren komen ten laste van de gemeente. Armlastige krankzinnigen van welke richting ook, komen ten laste van de gemeente, evenals de kosten van verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, welke naar andere plaatsen ter behandeling gezonden worden. Dc heer Bader kon zich wel met dit voorstel ver eenigen maar wenschte er op te wijzen, dat arm besturen van kerkgenootschappen ook' beslist hun ne verplichtingen zullen nakomen. Alle leden waren het hiermede eens. Aangeboden worden de begrootingen van de gas- voorziening, de gemeente en die van het Grond bedrijf 1920. De begrooting gasvoorziening sluit met een eindcijfer van 62.250, die van de gemeente met 419252.66 en die van het grondbedrijf met de som van 9944.78. De Voorzitter stelt voor deze begrootingen bij de leden te laten circuleeren en dan in eene com. missievergadering, evenals andere jaren te bespre ken, doch de heer Warnaar stelde voor de begroo tingen te behandelen in een speciaal daarvoor te beleggen raadsvergadering. Aldus wordt besloten en indien mogelijk, zullen voor deze vergadering aan dc leden een afschrift van de gemcentc-bcgrooting word'en thuis gezonden. De verordening op het lager onderwijs wordt in overeenstemming gebracht met de wet de Visser. De voorzitter stelt namens B. en W. voor van ge meentewege een partij turf te koopen en deze, wan neer dc nood aan dep man kwam, te distribueeren. De heeren Bader en Speelman waren hiertegen op grond, dat er voldoende turf te koop was en de prijs zeker daleii zal, bovendien zal wanneer de ge meente turf koopt, deze opslaat en dan distribueert, de exploitatiekosten zeker hoog zijn, wat de erva ring toch al geleerd heeft. Was er in te zien, dat er gebrek aan turf zou komen, dan was het een ander geval, doch dit zal zeker niet voor komen. Dc heeren v. Zonneveld en van der Geest waren liet hiermede niet eens, velen kunnen thans geen turf opslaan, zij hebben er geen bergplaats voor of wel het geld' ontbreekt om turf te koopen. De beer Roest vreesde, dat wanneer gebrek aan turf kwam, de .turfhandellaars voor. hunne turf zulke hooge prijzen kunnen vragen, dat deze niet door den kleinen man te betalen waren. Hij stelde voor niet van gemeentewege turf te koopen, doch de brandstoffenhandelaren moeten een monster ten gemeentehuize zenden en door B. en W. worden alsdan de maximumprijzen vastgesteld. Hiermede konden de leden zich vereenigen. B. en W. hebben hedenmorgen eene conferentie gehad met de heeren Slechtkamp en Lefeber over den verbindingswek' van den Menneweg met de Kerklaan. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor dezen weg te doen aanleggen voor kosten van de heeren Slechtkamp 'en Lefeber, doch in de kosten van 2/5 tot een maximum van 2000 bij te dragen onder voorwaarden, dat de weg wordt aangelegd als de Menneweg, n.l. 4 M. breed en bennen van 3 M. en beplant met boomen. De ge meente heeft het toezicht op den aanleg en deze moet geschieden door Sassenheimsche werklieden. Aldus wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van een in de vorige vergadering ingekomen request van het bestuur van den R.K. Volksbond om de muntgasverbruikers, die hun ach terstallige schuld over 1917 nog moeten betalen, dezen schuld kwijt te schelden, stellen B. en W. voor hierop afw.zend te beschikken op verschillen de gronden, in de eerste plaats de onbillijkheid te- zal op Donderdagen 30 Oef ober en S Houember a.s., te elf uur, in het btationskoffiehuis „Vaart- en Spoor^icht" te Piet Gijzen brug, verkoopen: le een WOON HUIS inet BLOEM- BOLLENPAKHU1S, ERF en best HYACiNTHENLAND te Voor- Stout, nabij Piet Gijzenbrug aan, tien 's-Gravendamschen weg, groot 1 Hectaren, 94 Aren, 33 Centiaren. In 4 perceelen. 2e. een partij best HYACINTHEN LAND te fóoordwijkerdtout, aan den Leeweg, groot 1 Hectare. In 3 perceeien. Te aanvaarden het Woonhuis op 1 Mei a.s., het Bloemboüenpakhuis 1 januari a.s., het Land van No. 1 op December a.s. en van No. 2 bij de oewijzing, met uitzondering van het geen met bloembollen is beplant en eerst aanvaard kan worden na de opname daarvan. 2669 Betaling Kooppenningen No. 1 1 December a.s en No. 2 2 januari a.s. 2723 Aanbevend. des voormiddags om 10 uur, opeen terrein aan de Korte Poellaan te Haarlem, zal Deurwaarder J. VAN WIJNGAARDEN, publiek en om contant geld verkoopeni Alsmede een groote partij 2749 Daags van te voren te bezichtigen. genu ver lien, die hun schuld reeds betaald hebben en bovendien tegenover hen, die altijd zuinig in het gebruik van gas geweest zijn. De heer van Zonneveld had; over deze kwestie eene grondige studie gemaakt en toonde duidelijk aan dat het niet aan ging deze schulden kwijt te schelden. De lieer van der Geest zeide, dat het vaak' geen onwil was om te betalen, doch vaak onmacht, want om in 1919 van gemeentewege te komen om bij betalingen over 1917,. vond hij wel 'wat erg. De voorzitter gaf toe dat het laat was, maar dit was door verschillende omstandigheden' gekomen en men wilde in den winter 19181919 niet bij de belanghebbenden komen en daarvoor den zo mer afwachten. Bovendien was door velen al een aardig bedrag betaald. Na eenige discussies wordt besloten afwijzend' op het adres te beschikken, doch de termijn van beta ling zoo lang mogelijk te stellen. Naar aanleiding van een voorstel van B. en IV. van Leiden heden ten berde gebracht in den Leid- schen gemeenteraad om een uniforme gasprijs van 15 cent per kub. M. vast te stellen, stellen B. en W. voor, om wanneer dit voorstel door den Léid- schen gemeenteraad wordt aangenomen, de gas prijs vast te stellen op 18 cent voor de gewone en 1814 cent per k'ub. M. voor de muntgasverbruikers. Aldus wordt besloten. Op voorstel van den heer van Zonneveld zal na gegaan worden of wanneer door gasvoorziening winst gemaakt wordt, deze ontstaat door de 3 ct. per .kub. M. voor exploitatiekosten, zoo dit het ge val is, zal bij later komen met een voorstel om deze te verlagen. len aansteken en uitdoen tegen een vergoeding f 5 per week. Goedgekeurd., j Alsnu volgde de rondvraag. De heer Speelman verzocht dat de gemeente-op zichter de brug nabij de ruine Teijlingen eens zal onderzoeken, daar hij vernomen had, dat deze nief al te best was. De voorzitter zegde zulks toe. De heer Lekkerkerker verzocht namens verschil lende bewoners aan de Leidsche Vaart en Klin* kenberg of het mogelijk was dat van gemeentewege bii her bestuur der Posterijen er wordt op aange drongen, dat aldaar een brievenbus geplaatst wordt en dat aldaar meer dan eens per dag de post be- steld wordt. De burgemeester zal hiervoor stappen doen. De heer van der Geest verzocht om verlichting in de Zuiderstraat en in de Boschlaan. Hierin zal worden voorzien. i De lieer van Zonneveld drong er op aar,, daf meermalen vergaderd wordt. Hierna ging de raad in geheime zitting ter be handeling van de punten verhuur van woningen er navordering Hoofd. Omslag 1917. HAARLEMMERMEER. Het voornemen is wel. dra een nieuwe regeling der jaarwedden voor de po litie vast te stellen. Ook zal in het begin van 192c een inspecteur van politie moeten worden benoemd in de plaats van den chef-veldwachter, die als dan zijn pensioen denkt aan te vragen. K' HAARLEMMERMEER. De Gemeente-begroo ting. De begrooting dezer gemeente voor het dienst jaar 1920 is in druk verschenen. Ze bedraagt in ontvangst en uitgaaf een bedraj van 713,827.3614, HAARLEMMERMEER. Paardenmarkt. Jt. Donderdag werd te Hoofddorp de z.d. najaars paardenmarkt gehouden. Aangevoerd waren 12c paarden en 60 hitten. Paarden golden van 400 tot 1100; hitten van 80 tot f 700. Er waren slechts een paar buitenlandsche kooplieden; hande' matig. Door de vele z.g. paaróenmonsteringen, welke verschillende handelaren van tijd tot tijd ir dezen polder organiseeren, wordt het marktwezen zeer gedrukt. leden Zaterdag 18 October Opening 2600 Deze helpen spoedig en gij voor komt dan dat de hoest en koude zich op de borst vastzetten. stimmmm Doos 50 en 90 ct. Gebruik echter bij verouder den hoest, bronchitis, ouder- domshoest, borst- en luchtpijp aandoeningen, siaapstorenden hoestprikkel, alsmede voor Uwe kinderen bij kinkhoest, slijm hoest en vastzittenden hoest, 2727 Begenjassen 2762

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 14