Levensmiddeienvoorziening SCHELV1SCH BINNENLAND cranüstonenüistributie. DE DUURTE. Nederland en België DE ABüKKEPfiEKTSPhIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL t 2,60, PER WEEK 20 BUREAU: KASSAULAAN 49, HAARLEM TELEFOON 1426 EN 2741 - TELEFOON AFDEELlNG „DRUKKERIJ" No. 1748 CENT, FRANCO PER POST PER KWASTAAL t2,95 BU VOÜRU: i'dc TALING ADVERTENTIEN 25 CENTS PER REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING EERSTE BLAD Dit nummer bestaat uit 2 bladen een {ionu öcne.viscn esi Omstreken. Ooeeskoape brandstolen Geecfkoope Brandstoffen ri Het geneesmiddel De Directeur van bet Gemeentelijk Levens- middelenbureau te Haarlem brengt ter kennis, dat verkrijgbaar wordt gesteld: op Woensdag 5 November 1919, van v.m. 10 v.m. tot 1 uur n.m. per persoon a 19 cent per pond Op vertoon van V1SCHKAART No. 12001—16000 iu de Gom. Vischhal. 3147 De Directeur voornoemd, F. DE JONGE. RECTIFICATIE Formulieren, genummerd 1 tot 600 kunnen worden ingeleverd op Donderdag 6 November Van 600 tot 1200 op Vrijdag 7 November, tel kens des morgens van 9 tot HA en des mid dags van 2 tot 414 uur. Xrs. 1200 tot 1500 op Zaterdag 8 November, des morgens van 9 tot 11V2 uur, in het gebouw Jacobstraat No. 3rood 4173 DE COMMISSIE. UITREIKING RESTANT MINIMUM- RANTSOENKAARTEN. De Directeur van het brandstoffenbureau brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op vertoon der gele brandstoffenrantsoen- kaart, een groen-grijze kaart verkrijgbaar gesteld zal worden, waaraan genummerde bons gehecht zijn, geldig voor het restant van het mini mu m ran tsoen. In de plaatselijke bladen zal telkens wor den bekend gemaakt, welke hoeveelheid en soort brandstof op een bepaalde bon zal wor den verkrijgbaar gesteld. Zij, die reeds het volle minimum-rant- yoen hebben betrokken, komen vo-or een kaart ils bovenbedoeld niet meer in aanmerking. Di'ze week, ingaande Woensdag 5 Novem ber tot en met Zaterdag 8 November e.k. kun nen de kaarten afgehaald worden door hen, die brandstoffen betrekken van de handela ren:' 4180 Antliraciet Mfl. (no. 2); Van Breemen (no. 3); Rosse (no. 4); Burgering (no. 9); Burger (no. 10); Van Dijk (no. 12); Drupsteen (no. 14) De Graaf (no. 17); G. v. d. Haak (no. 19); J. v. d. Haak (no. 21). De kaarten zullen worden uitgereikt in het gebouw St. Havo, ingang Morinnesteeg, iederen werkdag van v.m. 9 uur tot n.m. uur; des Zaterdags van v.m. 9 uur tot run. 12.30 uur. Bovenstaande regeling geldt in hoofdzaak voor de ingezetenen van de gemeente Haar lem, terwijl binnenkort voor de buitenge meenteen een nadere regeling zal worden bekend gemaakt. Desgewenscht kunnen ech ter ook de ingezetenen der buitengemeenten reeds nu hunne kaarten afhalen. Zaterdag 8 November a.s. zal weder worden bel-end gemaakt, welke kaarten van hierbo ven niet genoemde handelaren kunnen wor den afgehaald. Degenen, die in gebreke blijven hunne kaarten op tijd af te halen zullen eerst hier toe weder na 1 December e.k. in de gelegen heid kunnen worden gesteld. Alsdan kunuen de kaarten op dezelfde wijze worden afge haald aan de a.fd. Inlichtingendienst van bet Urardst'cffenbureau. ATTENTIE! Een ieder kome dus op tijd en brenge zijn gele ^art mede. Tegen inwisseling van ondervermelde bons Ier restant ininimumxantsoenkaart bij den betrokken handelaar wordt direct verkrijg baar gesteld: 1 H.L. cokes. A antliraciet. A eierkolen A kachelkolen De Directeur voornoemd, R. C. J. WILLINK. op bon No. 6 - 7 it t» 8 »t 9 I)e voorwaarden ter bekoming van goed- koope brandstoffen moeten worden gelezen als volgt: 4174 In aanmerking komen gezinnen met een belastbaar inkomen van ten hoogste 1200, verhoogd mot 50 voer ieder kind beneden 16 jaar, boven het reeds afgetrokken bedrag op het belastingbiljet, zoodat de bedragen thans worden 1700.—, 1800.—, 1900—, en?.. enz. DE COMMISSIE Opnieuw heeft een gruwelijke misdaad te Ede onze verbeelding- opgeschrikt en de aandacht gevraagd voor de toenemende misdadigheid in ons land, de roolzucht met als gewone gevolgen zware mishandeling en doodslag. Ken aantal processen in de afgeloopen weken hebben weer de tragische bijzonder heden naar voren gebracht van verscüeidene afschuwelijke moorden, die in het afgeloopen jaar in ons land hebben plaats gehad. Men spreekt van verwildering ten gevolge van den oorlog; de een vraagt opnieuw invoering van de doodstraf; een ander neemt de ge legenheid te baat om afschaffing au de celstraf te vragen, wanneer tegen een indi vidu van het laagste gehalte „levenslang wordt geeischt. Het socialistisch hoofdorgaan „Het Volk heeft er wat anders op gevonden. De mis- dadigheidheet slechts een gevolg van onze.ka pitalistische maatschappij." Zoodra wij allen maar naar het socialisme overloopeu, zal het met den geldhonger uit zijnde heb zucht zal vaii zelf uitsterven en het para dijs op aarde is bereikt Het blad had moeilijker slechter tijd kun nen uitzoeken om zijn geneesmiddel aan te prijzen. We hebben nu vier jaar lang uit een opgedrongen noodzaak onder een stelsel van staatssocialisme geleefd, waarbij door middel van distributie een ieder het zijne moest krijgen. En nooit heeft er meer onte vredenheid geheerscht dan juist in dien tijd. Het heette, dat de fout lag in de leiding de ambtenaren knoeiden en de regeeringscom- missarissen bevoordeelden den een boven den ander. Het rapport der crisis-enquête- commissie bracht de onjuistheid dier be schuldiging aan het licht. Het tegendeel is waar gebleken het besef, dat van boven af voor de eerste nooddruft gezorgd werd, deed de arbeidslust afnemen en wekte de avon tuurlijke instincten op. Het idee van snel rijk worden greep de massa, van groot tot klein aan, zoodra de onverbiddelijke wet van „in het zweet uws aanschijns zult gij uw brood verdienen." verslapte. De losbandigheid neemt bij zulk een geestestoestand hand over hand toe en voert tot uitersten als waarvan wij herhaaldelijk de droeve getuigen waren. Terug naar gereglde toestanden, terug naar een strengere moraal, naar een volks opvoeding in huis en school, iu lectuur, theater en wetgeving, die de onschendbaar heid van het leven en van den eigendom, die de natuurwet weer dieper grift in 's men- schen hart. Ziedaar de eenige leus, welke thans nog zin heeft om aan te heffen. Misdaden als roof en moord, waarvan wij dagelijks getuigen zijn, doen ons slechts zien, dat wij tot een modem heidendom zijn af gezonken, met gebniiken, gewoonten en zeden, die nog maar weinig van die der indianenkolonies en neger-republieken ver schillen. Op het Westfront zijn de kleurlingen van Zuid en Oost het oude „christelijke" Europa binnengehaald. Het heeft er veel van of hun opvattingen zijn in deze „beschaafde" we reld al lang ingeburgerd, wanneer wij gade slaan, hoe er binnen en buiten onze grenzen geleefd wordt en tot welke afschuwelijke misdaden ook de blanke bevolking in staat is, wanneer de hartstochten eenmaal zijn opgewekt. Daarom, wanneer er nu herhaaldelijk van reorganisatie, van economischen opbouw, van net inluiden van een nieuw tijdperk gesproken wordt, laten wij dan op de eerste plaats de aandacht wijden aan de noodzakelijkheid van een geestelijke hervorming, als eenig middel tegen de zedelijke verwildering en bandeloosheid van-onzen tijd en zonder welke alle andere pogingen tot herstel ijdel zullen blijken. TWEEDE KAMER. Accüns op het zout. Ingediend is een wetsontwerp, houdende eeni ge wijzigingen der wettelijke bepalingen omtrent den accijns op het zout, welke beoogen te voor komen, dat de zoutzieders het bepaalde in ar tikel 59 der wet ontduiken. Op het oogenblik geschiedt deze ontduiking niet op groote schaal, maar het aantal handelaren in geraffineerd zouf zal waarschijnlijk belangrijk toenemen, zoodat een wetsaanvulling gewenscht is. De minister van fiuanciën zul de totstandkoming van een I K. B. bevorderen, waarbij de aflevering van I geraffineerd zout uit een inrichting tot uitloo- I, ging van steunzoutlagen aan handelaars, met overschrijving van het crediet van den accijns, wordt mogelijk gemaakt. Afschaffing van emolumenten. Het plan van den minister van financiën om te breken met het stelsel van emolumenten voor de beëdigde klerken op de hypotheekkan- toren en die te vervangen door verhooging van salaris, vindt geen instemming bij die klerken, evenmin bij de notarissen. De organisatie der klerken zal een actie aan vangen in zake dit plan. De minister wil het bedrag der verhooging bepalen uit de emolumenten door de klerken opgegeven voor de Rijksinkomstenbelasting over de laaiste drie jaren. Het „Hbld." schrijt naar aanleiding hiervan: Nu zijn de klerken ook menschen. Meer zul len we er maar niet van zeggen en ze vroegen nu. dat de verhooging van salaris zal blijven beneden het bedrag der ontvangen emolumen ten, dat op groote kantoren per jaar loop* tot soms f 3000 en hooger. Het zijn vooral de notarissen, die den kler ken de emolumenten doen toekomen voor bewe zen diensten. Voor publieke verkoopingen zijn vaak akten, extracten, teekeningen, enz. van het hypotheek kantoor noodig, de beëedigde klerk zorgt daar voor en wordt daarvoor beloond, soms naar een bepaald tarie, soms ook niet. Heeft een notaris haast met stukken, dan werkt de klerk met spoed en wordt extra be loond. Notarissen vreezeh nu dat. worden deze emo tementen afgeschaft en gaat liet Rijk betaling vragen dan zeker naar een tarief de be diening er niet vlugger op zal worden; ieder notaris zijn nummer zal moeten afwachten, ook al is b»j sommige stukken spoedbehandeling noodzakelijk. Sommige hypotheekbewaarders deelen m deze bezwaren van notarissen. De winstmarge op kaas. De Nederlanèsche E.-K. Bond van Kaas handelaren, gevestigd te Gouda, heeft aan den Minister van L., N. H. een schrijven gericht, waarin onder de aandacht van Z.Exq. wordt gebracht, dat door het gro&siersbedrijf in kaas, oen winstmarge is vastgesteld van 3 cent per Vz K.G., waarvoor aan detaillisten verhooging, die de grossiers op het tegen woordige hooge exploitatiekosten, veroor zaakt door dure werkkrachten en hooge vrachtprijzen, alsmede door de belangrijke bedroging, die de grossiers op het tegen woordig zeer jonge product hebben te dra gen, geen sprake kan zijn van een slechts eenigermate loonend bedrijf, dat een derge lijke toestand verschillende ontduikingen van maximumprijzen zeer in de hand moe WTnk bet schrijven wordt ten slotte Z.Exc. verzocht deze winstmarge te herzien en te brengen op minstens 4 cent per Yz E.G. De Yermogensaanwasbelasting. Door den Nederlandischen Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouwkundigen, is tot de Tweede Kamer een request gericht, in zake de Vermogensaanwasbelasting. In dat request wordt gewezen op onbillijkheden, die dit wetsontwerp tegenover de Huis- en Grondeigenaren en Bouwkundigen bevat. Als maatstaf voor do waardebepaling van een onroerend goed wordlt aangenomen de prijs, die een gelijksoortig perceel op de openbare veiling opbrengt- Het spreekt echter vanzelf, dat deze waarde gel'"'} fictief is. En daarom is het op het oogenblik onmogelijk te bepa len. hoe groot de waardestijging van het om roerend goed eigenlijk is Een bijzonder be- zv.aar van de voorgestelde belasting is, dat zij een prikkel z»\ vormen tot verkoopen van woningen en zulks, terwnl m deeen tijd juist het verhuren van woningen moet worden be vorderd Op de uiteengezette gronden wordt verzocht om liet wetsontwerp te verwerpen. „Eigen Erf. De algemeene vergadering der Nationale vereeniging „Eigou Eit kwam te Utrecht bijeen. De voorzitter, Mr. Bi- H. van Groenendael eu de lieer Varhcgfteu waren aan de beurt van aftreding. Beiden wenschteu niet meer herkozen te worden. Aan gezien het bestuur groot genoeg is, werd in de vacatures niet voorzien. Een financieel verslag werd door den pen nitgineester uitgebracht» waaruit bleek, dat de financieele toestand der vereeniging goed is, doch dat het gee" aanbeveling verdient, thans reeds dividend op de aandeelen uit te koeren. Dienovereenkomstig werd besloten. Binnen 3 maanden zal een buitengewone algeinoene vergadering worden belegd, ter behandeling eener balans en winst en ver liesrekening tot en niet 1919. In dien tusschentijd zal liet bestuur voor bereidende maatregelen treffen voor de. stichting en bevestiging vau 5 diocesanen ai- deelingen. Op bedoelde vergadering zal dan een huis houdelijk reglement worden vastgesteld, waarbij de verhouding tot de diocesane af- deelingen wordt geregeld. In de plaats van den heer Micliielsen, die wegens vermeerderde werkzaamheden niet langer administrateur kan blijven, zal voor- loopig een ander fungeeren, paspoorten. Do Commissaris der Koningin in Zuid- Hollaiul heeft aan de burgemeesters in die provincie medegedeeld, dat in den vervolge geen nieuw paspoort mag worden uitge reikt aan iemand, die in bezit is van een gel dig Nederlandsch paspoort, onverschillig of de nieuwe pas wordt aangevraagd voor een reis naar hetzelfde of wel naar een ander lend dan waarvoor het eerst verstrekte werd opgemaakt en ook niet, wanneer belangheb bende bereid is een zijner paspoorten bij den Commissaris der Koningin in te leveren. Waar het in den laatsten tijd meer gebrui kelijk werd dat aanvragers voor buitenland sche paspoorten zich met een door de burge meesters afgegeven formulier van aanvrage ter provinciale griffie aanmeldden, cm daar hun paspoort persoonlijk in ontvangst tt ne men, heeft de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland thans bepaald, dat van 1 No vember af de buitenlandsche paspoorten uit sluitend door middel van de post aan de bur gemeesters zullen werden toegezonden. In zoer epoedeischende gevallen kunnen burge meesters bjj de aanvrage een verklaring van betrouwbaarheid voegen, zoodat geen be zwaar bestaat den belanghebbenden een pas in handen te geven ook al is die nog niet tan zijn handteekening voorzien. Politieke achterblijvers. Namens Mr. A. Baron van Wijnbergen ver- leenen wij plaatsing aan het volgende: Einde Juli kwam de reorganisatie der R.K. Staatspartij tot stand. De voorzitter werd gekozen en de besiuurs leden zouden in de verschillende kieskringen worden aangewezen overeenkomstig het vast gesteld reglement. Verschillende kieskringen volbrachten aan stonds de hun opgelegde taak. Wij schrijven thans 1 November, en nog zijn er kieskringbesturen. die, niettegenstaande her haalde aanmaning, hebben verzuimd te zorgen, dat voor hun kieskring het bondsbestuursiid werd gekozen. Zulks is hoogst onaangenaam voor die kies kringbesturen, die wèl hun plicht volbrachten, terwijl de betreurenswaardige nalatigheid nu reeds tot gevolg gehad heeft, dat van een zeer noodig samenkomen van het Bondsbestuur voor" hands moest worden afgezien. Het is bedroevend te moeten constateeren, dat bij sommige kieskringbestuurders een zóó gering besef van verantwoordelijkheid blijkt te bestaan. Komt niet spoedig verbetering, dan zal een openbaarmaking van de namen der nalatige kieskringbesturen niet achterwege kunnen blij ven. Moge het zóóver niet komen Nederl. boter en Belgische kolen. De invoer van Nederlandsche boter in Belgie is, volgens de ,,Msb." sinds eenige dagen stopgezet. Volgens verklaringen, die het blad uit het milieu van het Ministerie van Bevoorrading ontvingen, wil Nederland' geen boter meer leveren zoolang Belgie geen kolen naar Holland uitvoert. De boter is in Belgie daardoor zeer schaarsch en en men verwacht daar een zeer sterke prijsstijging van dat artikel. Internationale tentoonstelling van noodwo ningen. Men meldt uit Wageningen: In Mei of Juni van het volgende jaar zal op bet terrein „Wageningen-Hoog", cene internationale tentoonstelling worden gehouden op bet gebied van noodwoningbouw in hout en beton; ook z.g.n, (,spaarbouw'' aangezien grint en metselzand op het terrein aanwezig zijn. Van verschillende, ook bui tenlandsche zijden is reeds voldoende steun toege zegd. Een comité van oprichting is in wording. Adres veranderingen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de „Formulieren voor adreswijziging" welke thans door de posterijen worden verkrijgbaar gesteld^ en waarop men een eventueelc verandering van adres aan onze administratie kan mededeelen. Voor deze formulieren is slechts H/z cent Port verschuldigd, terwijl voor een gewone briefkaart het port thans 5 cent bedraagt., DE ARNHEMSCHE MOTIE. De dezer dagen door de R.-K. Kiesvereem- ging te Arnhem aangenomen motie inzake onze defensie geeft de Msb." o. m. de volgen de beschouwing in de pen: De Minister heeft eerst kort geleden den weg aangewezen ,dien hij denkt te volgen. Eerst als hiervan meer bekend is geworden In de memorie van antwoord op de begroo ting zou er plaats zijn voor een adres aan de R.-K. Kamerclub tot verwerping van de begrooting. Uit al deze overwegingen aohttcn we de motie niet gelukkig, zelfs gevaarlijk voor de eenheid in onze partij. Arnhem heeft deze actie ingezet en wil aan alle R.-K. Kiosvereenigingen om adhae- sie vragen. Dit is een zeer slechte politiek, omdat er in de motie wordt afgebroken, zon der dat er iets anders voor in de plaats wordt gegeven of op deugdelijke gronden word't aangetoond waarom bet een doodo let ter is. Wanneer men verwerpt het beleid by onze defensie, dan moet daarbij tevens wor den aangegeven die wijze waarop ze zonder de veiligheid van liet land te schaden ge voerd kon worden. Dit geschiedt liier niet. Op grond van dit alles zouden we het be treuren als de actie voortgang had en ande re R.-K. Kiesvereenigingen er mee instem den, om zoodoende van buitenaf invloed uit te oefenen op de R.-K. Kamerclub. Nader wordt nog aan het blad uit Arnhem geschreven: De motie, gezonden door „Recht voor Al len" te Arnhem aan de R.-K. Kamerclub en waarvoor aan anderen R.-IC. kiesvereenigin gen adhaesie zal worden gevraagd, wjerd aangenomen met 65 van de 100 aanwezige le den. De Kiesvereeuiging telt ruim loOO leden. Mae- hier nu gesproken worden van een over grotemeerderheid! Daarbij komt, dat de vér-strekkende motie niet eens van tevoren ter kennis gebracht was aan de leden, zoodat geconstateerd kan worden dat van de ruim 1500 leden er 1400 onbekend waren met de motie. Dit wetende, kan men het bezwaarlijk „de Arnhemsche motie" noemen en verliest zo heel veel van hare beteekenis. Waar men thans met de motie, door een ge ring aantal menschen aangenomen, een actie gaat op touw zetten, welke niet voorzien en wellicht ongewenschte gevolgen kan verwek ken, meen ik tot publicatie van het hierbo ven medegedeelde verplicht te zijn, opdat vercenigingen, die eventueel geneigd zouden zijn haar adbaesie-betuiging te schenken bij het nemen van haar besluit met deze acto ren wel degelijk rekening houden. Men schrijft aan dc „Msb.''. De opzienbarende motie, de vorige week. in d< R.K. Kksvereentging te Arnhem aangenomen, i; schijnbaar wel, in werkelijkheid niet gekomen var. onder op. Ir. die vergadering loch is én loor dei- heer Haver èn door den heer ljsselmuider, medege deeld, dat Katholieke Kamerleden hun le vvensche. lijkheid van een actie, als toen door hen aangeva n gen, hadden voorgehouden, die dan, ais uitgaand» van een kiesvereeniging, zou kotuen van onder op. Wie de bedoelde Kamerleden zijn, werd nic. meegedeeld',. Aardappelmeel. Ingetrokken zijn de vastgestelde maxi mumprijzen van aardapp rimee', alsmede bei vervoervcr'joJ van aardappelmeel en hef verbod om aardappelen, a; rtap, elsclti len, en aardappelvezels te vermalen. BEDANKT ALS KAMERLID. „Het Volk" meldt dat de hecren Hey- koop S.D.A.P. en de Zeeuw S D,A,P mei I November bedankt hebben voor lier lid maatschap de'r Tweede Kamer. Plaatsvcr vangers zij a de heeren van Stapeie en Lrui- tigam. Tegen dc duurte. Op initiatief van 't bestuur van liet Alge meen Nederlandsch Vakverbond heeft 20 Aug. 1.1. te Utrecht een bespreking plaat6 gehad tusschen de besturen der vijf Vakcen trales, n.l. die van het N.A.S., het N.V.V., het A.N.V. en de Christelijke en Katholieken, waarin getracht zou worden tot overeen stemming te geraken in zake de gezamen lijke bestrijding der duurte. De Katholieken en Chri-stelijken wenschten zich niet te bin den en achtten het noodzakelijk eerst de programs der centrales te kennen, alvorens een beslissing over eventneele samenwer king te kunnen nemen. Daarom had 3 September een nieuwe bijeen komst plaats te. Utrecht, waarbij echter de Christelijke en Katholieken niet tegenwoor dig waren. Het N.A.S. en het A.N.V. waren nog voor samenwerking, doch meenden deze niet met het N.V V. te kunnen aangaan, daar bet laatste tevens samenwerking met (He S.D.A.P .wenschte. Het N.V.V. beeft daarna getracht de par tijen opnieuw bij elkaar te brengen op een bespreking, te houden op 17 October j.l. te Amsterdam, voor welke uitnoodiging het N.A.S. en het A.N.V. echter bedankten. Toch acht het N.V.V. samenwerking alsn-og mogelijk, en heet thans het N.A.S. en het A.N.V. bijeengeroepen voor een Woensdag 5 November aas. te Amsterdam to h-ouden ver ga der ing, waarin de door de Vakcentrales te nemen maatregelen, iu verband met de motie Satnes, zou worden besproken. Naar het „Maandag-ochtendblad" verneemt, hoeft bet A. N. V. zich alleen tot samen wer king met het N. V. V. bereid verklaard, wan neer tot deze conferentie ook de confessio neels vakcentraLs zouden zijn uitgenoodigd en de S. D. A. P. zou worden losgelaten; op deze gronden heeft het daarom gemeend niet aan de conferentie te kunnen deelnemen. Commissie van advies inzake groenten en frnit. De Minister van LN. en H. heeft inge steld eene commissie van advies, welke com missie tot taak zal hebben het Rijkskantooi voor Groenten en Fruit te dienen van advice omtrent aangelegenheden den uitvoer, de bin- nenlandche voorziening en het verwerken van fruit betreffende. Tot loden dier commissie zijn benoemd de beerenJ. L. Blijenberg te 's-Gravenhage; A, Eren-dam te Tiel; N. T. Griffioen te Bodegra- ven; W. A. van Heijning ente Nijmegen; B. G van Heijst te W«k bii Duurstede; W. N. L. de Kat Angelino te Resteren; F. V. V al- star te 's-Gravenhage; A. Verniue te Goes; J. van Woerkom te Altena. Een Nederlander ter dood veroordeeld. Dc „Msb." verneemt het volgende uit Brus sel: Eenige dagen geleden meldden wij, daic de Nederlander-spion Gillis Timmermans, ge boren te Zierikzee. ook door het Hoog Krijgs- hof werd ter dood veroordeeld. Naar aanlei ding van diplomatieke stappen is bij in staat gesteld in cassatie te gaan en men verwacht, dat daarbij de doodstraf in gevangenisstral zal worden gewijzigd. Fransch-Belgiscli-Nederlandscli verbond. Uit Brussel wordt aan dc „Msb." geseind De correspondent van de „Libre Belgiqui" L 's Gravenhage, heeft bij een hooge persoonüjkheil in- lichtingen gevraagd omtrent de berichten over een Fransch.Bclgisch-Nederlandsch verbond. Volgens verklaringen van den hoogen zegsman is er op het Ministerie van Buitenlandsche Zaken te Den Haag niets bekend van een dergelijk plan Nederland is trouwens heelemaal niet geneigd een dergelijk militair verbond te sluiten. Het zal weR dra toetreden tot den volkenbond en meent ziel»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 1