INGEZONDEN i mms? 1.1. ÏUDEK HUIDEN Groote Afslag Groote7 Afslag Eerste liedrisclie bedrijf. MHiMii&E nm P. H. G. van Oiïse visitekaarten. „HET SCHMTOOHEEL" KITTY besteding. Paar deny lees ch N0RT0NPUTTEN J. A. VAN KESTEREN Vieeschhouwer - Gr. Houtstr. 19 JAC. WISKER, Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Teiegratisch Weerbericht Afwezig 29 November Keel-Neus Gorans Maria Cafharina van Maanen - Zondag 30 Nov. - 8 uur Oirscbo Adr. van dei Hotst on jan Kusch 0JNSDAG 2 DECEMBER - 8 uur üciifitieler} f 0.55 0.40 0.7Ü 70 0.90 Lappen wtaimaoii Gehakt Kosbief Bakiappen Biefstuk Alles per 5 ous Beieefd Aanbevelend Kerkiiotsvraat 37, Haarlem. Paui Krugerstraat, hoek Tugeiastraat 45, bchoten Telefoon 2So5. LAASSTE NOTEER! iiIG van Ie kwaliteit dik, vet en blank Paardenvleesch 5031 Lappen f 0.65 Kosbief f 0.80 Bietstuk en haas f i.Oü Versch gehakt f 0.50 Kookvieesch f 0.25 machmaai gesneden DOODWEG21, HEEMStEUE Bestellingen worden zonder prijsverhooging thuis bezorgd. P. H. HAhTEL. mei rund- en Kaifs- vueescav sbaat niet op- Alles per 5 ons. Poulet Kiboeu Extra fijn Koülades Stukjes Klaprib biefstuk Osse haas Puntstuk t 1 40 *1.40 f 1.30 i 1.30 f 1.30 f 1 50 f 1.60 f 1.60 Fricandeau f 1.40 Nierstukken f 1 40 Schijfjes f140 (Jarbonade f 1.30 Lappen (tlaasje) f 1.30 Lappen door eikander f 1 25 Gehakt Extra fijn en frisch f 1 20 Dagelijks voorhanden. Donderdag 18 December 1919, 0.78, o-93 en 0.94; ioo M. keper 1.16 en J.16; 100 M. blatro kielenstreep 1.89;; 50 M. mancheeter 3.90 100 M. bruine pilaw 288; 100 M. sloopenkatoen 1.26 en 1.49; 50 M. tafelgoed 50 M, tusschen- voering voor jassen 35 M. idem voor vesten 200 M. witte voeringkatoen 1.23; 80 M. zwarte vocringkatoen l. GEMEENTERAAD. (Slot). Burgm- en Weth. stellen voor aan de N. V. Mij. tot Exploitatie van onroerende goederen „Wilsonshoek" te verkoopen een .ge deelte grond gelegen aan het van Edenpiein, om daarop drie aaneengesloten heerenhuizen te houwen. Goedgökeurd. B. en W. adviseeren goedgunstig op een ver zoek van,.). Macliidse alhier en D. van Zet ten te Zandvoort om hen te verkoopen een ge deelte grond ter grootte van ongeveer 1107 kub. M. gelegen aan de van Edenstraat voor 15per viert. M. Bij de verzoekers bestaat 't voornemen om op dien grond zes aaneenge- bouwde heerenhuizen te bouwen. Goedgekeurd. Aankoop. Burgem. en Weth. stellen voor .behou dens goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie JSioord-Holiand hen ie machtigen voor de som van f 325.voor de gemeente aan te koopen een gedeelte grond deel uitma kende van de E end j esp 0 o 1 is tra a L Goedgekeurd, voor de gemeente in het belaalg dor Volks huisvesting aan te koop-en voor de som van 14.259.—, peroeelen grond nabij de Zomer- vaart, toebehoorende aan de H. IJ. S. M. Het ligt m de bedoeling den grond in erf- pacnt ai te staan aan de woningbouwvereni ging „ópaarnoog." Goedgekeurd. li ai W. stellen voor ben te machtigen m het belang der Volkshuisvesting van de N. V. „Bin- neniamische Exploiiatie-Maatschappij von onroeren de Goederenvoor de som van J 201.131.55 aan te koupen eemge perceelen grond, te zamen groo 10.07.11 H. A. bezuiden de Slachthuisstraat en te dien einde ter hunner beschikking te stellen een be drag van 208.200. uoedgekeuro B. en \V. steil envoor behoudens goedkeu ring vim Geaeputeeide Staten der provincie Noord-i lO.iand, hen te machtigen, voor de ge meente aan te koopen voor de som van f 7.500 het perceel staande Damstraat No. 18. De heer GEKKlTSZ vraagt of er plannen besiaan tot verbreedmg der Damstiaat. Spr. vul dat de Kaad daar eerst over beslist. In alle geval dientmen den raad niet vooruit te loopen op een te nemen beslissing. De heer SLiNGtNBEkG zegt dat dit niet het gevai is. Dit huis is nu bil,ijk te koop en met een aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid kan worden gezegd dat de Damstraat moet woruen verbreed. Wordt goedgekeurd. Ruiling grond. De Woningbouwvereeniging „Spaarmoog" - wier leden voornamelijk werkzaam zijn bij d H. IJ. S. M. - is voornemens ter plaatse arbeideiswoningen te bouwen, indien de ge meente de onderwerpelijke gronden na aan koop tot bouwterrein inricht en dit laatste hoofdzakelijk aan genoemde vereeniging in erfpacht afstaat. Goedgekeurd. Bouwverorrdening- B- en W. slellen voor om ten behoeve van den bouw vaa een schuur op ten terrein van 't perceel aan de KleveiLaan no. 58 vrijstel ling van een bepaling der Bouwverordening te verleenen. Goeügekeurd. _T -tr t-, B en W. stellen voor aan de N. V. D. Bogeubirk en Zoon's ConsUmctiewerkplaate, Machinefabriek enz. te Bloemendaal vergun ning te verleen tot het dempen van t sloot- gedeelte ter lengte van ongeveer 104 M.; B. Tot het hebben van uitgang ten behoe ve van ecu perceel aan den Spaarndamschen weg; ,G. Tot het maken en tot wederopzeggens hebben van eenen steiger met hijschkraan aan den Spaaindamseben weg; D. Tot bet leggen en tot wederopzeggens gebruiken van spoorstaven in den Spaarn damschen weg. Goedgekeuro. Onbewoonbaarverklaring. B. en W. stellen voor om wegens 't niet voor zien zijn van goed drinkwater het perceel Saenredamstraat 31 en 31 rood onbewoonbaar te verklaren. Goedgekeurd. Gereed maken grond. B. en W. stellen voor ter hummer be schikking te stellen een bedrag van 32.000.— voor het ophoogen, rioleeren en bestraten van een gedeelte grond ten zuiden van de Garenkokerskade. Goedgekeurd Commissie uitbreidingsplannen. Door oe beeren J. Gerritsz, M. A. Reinal- da, A. Nagtzaam, L. J. C Poppe en JVL H. Groendaal, werd bij schrijven va 14 Mei j-1-, na breedvoerige toelichting aan den Raad voorgesteld het volgende besluit te nemen; „De Raad der gemeente Haarlem overwe gende, dat het noodzakelijk is, dat een alge meen plan tot stand kome aangevende langs welke bestaande, zij het te verbeteren, of te pro jecteeren hoofdwegen, zoowel te water als te land, het verkeer naar, door en uit Haarlem moet worden geleid, en welke bestemming aan naar, door en uit de gemeente, moet worden ge geven, besluit; Ie, m te stellen een commissie van ten hoogste vijf leden; 2e. B. en W. op te dragen de leden dier commissie te benoemen. 3e. aan de commissie op te dragen aan den Raad rapport uit te brengen over de vraag langs welke bestaande, zij het te verbeteren, oi te projecteeren hooldverkeerswegen liet verkeer vaar, door en uit de gemeente moet worden ge leid, alsmede welke bestemming in het alge meen aan bepaalde deelen der- gemeente moet worden gegeven; 4e. voor de commissie be schikbaar te stellen een som van ten hoogste 61)00.t. t B. en W. staan niet ongunstig tegenover dit voorstel, De heer GERRITSZ constateert dat zijn voorstellen in het geheel geen vertraging heb ben gegeven in den woningbouw Van al de toen aanhangige plannen staat nog geen huis. Aan hem dus geen schuld van vertraging. Spr. zet zijn voorstel nader uiteen en meent dat de commissie misschien meer geld zal noodig heb ben dan de aangevraagde f 6000. Verder vraagt hij of B. en W. van dit onderzoek niet te kiem idee hebben. De heer SL1NGENBERG verzekerde dat de opzet zeer ruim is. De heer BOMANS stemde tegen op fman- cieei,e gronden. Het voorstel werd aangenomen. Steun Middenstandswomngnn. Bij K. B. van 6 November 1.1. is de Minister v Arbeid gemachtigd, bijdragen te verleenen aan ge meenten uit 's Rijks kas ten behoeve van den bouw van middenstandswoningen, tot ten hoogste 't drie voud van het bedrag, dat voor hetzelfde doel uit de gemeentekas wordt beschikbaar gesteld. De bijdragen worden alleen gegeven voor midden standswoningen, waarvan de huurprijs niet over schrijdt een bedrag door den Minister van Arbeid voor iedere gemeente vast te stellen. De bijdragen van het Rijk en de gemeente te za men voor een bepaald bouwplan mogen niet mee, bedragen dan het verschil tusschen de werkelij "e bouwkosten en anderhalfmaal het bedrag van de kosten die de uitvoering van het bouwplan in 1914 zou hebben gevorderd. Indien derhalve de bouw van een middenstanns- woning in 1914 zou hebben gekost 5000.— en thans 12.000—, wordt als bijdrage gegeven ƒ12.000.7500.-ƒ 4500.waarvan 't Rijk egeft 337S-— en de gemeente 1125 B. en VY. geven in overweging, in beginsel te be sluiten op den voet van het aangehaalde K. B. den bouw van middenstandsvvoningen te bevorderen. Behalve de bijdrage, die wordt verstrekt 4 fonds perdu, behoudens recht van terugvordering in bij zondere gevallen, zal door de gemeente een voor schot beschikbaar moeten worden gesteld voor he restant der bouwsom, tegen een rente, overeenkom stig die, waarvoor de gemeente geldleeningen aan gaat en overigens in hoofdzaak op de voorwaar den, welke bij voorschotten ten behoeve van arbei_ derswoningen worden gesteld. Bedoelde rente zaï vermoedelijk 6 pCt. moeten bedragen. B. en W. stel len zich voor de aflossing te bepalen op 1 pCt. per jaar, terwijl het voorscnot ft» IS jaar zal moeten worden terugbetaald. Indien de Raed zich met bet bovenstaande ver- eenigt, aldus B. en W., rijsf de vraag, of er termen zijn, het raadsbesluit van 22 October 1.1. no. 7, waar van eveneens de bedoeling is om den bouw van middenstandswoningen te bevorderen, te handhaven, B en W. zijn van oordeel, dat het gewenscht is, ook'deze regeling te behouden, omdat zij zich voor. stellen dat particuliere bouwers aangewezen zijc voor den suun krachtens het raadsbesluit van 23 October, terwijl de bouw van middenstandswonin gen op den voet van het E. B. van 6 Novembe Goedgekeurd. Gymnastiekonderwijzers. B'. en W. stellen Yoor afwijzend te beschik ken op het verzoek der Haarlemsche Gymna stiekonderwijzers om: lo. voor de gymnastiek-onderwijzers aan de scholen voor ggewoon en voor uitgebreid lager onderwijs, benevens voor die aan de opleidings scholen, een salaris, voor 26 lesurPn per week gelijk aan dat der commiezen-, enz. in dienst der gemeente Haarlem; 2. voor de gymnastiekonderwijzers aan de scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs; een salaris, per lesuurgelijk aan dat voor de leeraren in de gymnastiek aan de Hoogere Burgerscholen der gemeente Haarlem; 3. medetelling vandienstjaren elderrs en van dienstjaren als klasse-onderwijzer. De heer LOOSjES zegt dat de gymnastiek onderwijzer weinig kans heeft een andere be trekking te krijgen. Spr, is voor sub. 1 en 3 tegen sub. 2. De heer BOES doet een voorstel om de sala rissen der onderwijzers te brengen van 95 op f 115 per wekelijksch lesuur en stelt voor de jar endoorgebracht bij hetonderwijs te doen meetellen. De heer BRUCH beantwoordde de verschil lende sprekers. De positie van die onderwijzers is niet zoo slecht. Wij hebben bovendien een re geling; die nog ,geen twee maanden oud is, De Raad zou zich niet respecteeren met deze nu reeds te veranderen. Er zit wel promotie in voor de onderwijzers.. Bijna alle onderwijzers bij Hooger- en Middelbaar onderwijs zijn af komstig van het lager onderwijs. Onder de tegenwoordige regeling is er een onderwijzer, dieonder deze jregeling f 5560 verdient, al leen in dienst der gemeente. Het voorstel dat de dienstjaren meetellen nemen B. en W. over. De heer BOES .handhaaft zijn voorstellen. De heer REINALDA wil het voorstel van den heer Boes steunen. De.heer BRUCH wijst er op dat de onderwij zer met hoofdacte niet hooger kan komen, als hij getrouwd is dan 2600 en een onder wijzer met gymnastiek M. O., maarmet min der ontwikkeling, met 3000. bezoldigen. Is het wel tactisch en goed deze ongelijkbeid te scheppen Bovendien hebben zij gelegenheid in vereeni- gingen en elders hun inkomsten te verhoogen en zij zijn niet voortdurend ter beschikkingvan de gemeente. De heeren BOES en REINALDA meenen dat de onderwijzers nietafgunstig zullen zijn op hun collega's gymnastiekonderwijzers om dat zij het billijk zullen vinden en overtuigd zijndat hun lage bezoldiging niet kan blijven duren. De heer v. TOULON v. d. KOOG ,is niet overtuigd dat het noodig is dat de Raad terug komt op zijn besluitvan September j.l. De heer BOMANS, meent dat het een ge wichtige beslissing is. De Raad heeft pas een besluit .genomen. Wanneer de Raad zoo ge voelig is voor alle requesten die inkomen, dan moet het niet verwonderen dat straks ambte naren en werklieden ook metiequestea komen. Spr. vraagt vertrouwen in wethouder Bruch, die dat ten volle verdient. De heer GERRITSZ, vraagt of de onderwij zers niet een aantal uren of een bepaald loon kan gegarandeerd worden. De heer BRUCH kan voor zich zelf wel toezeggen, dat hij een regeling in dien geest zal brengen in B. en W. Het voorstel van B. en W. weid aangenomen Schoolgeld. B. en W. stellen voor hen te machtigen voor den cursus 19191920 voor zoover er geene termen zijn voor kostdooze toelating een schoolgeld te heffen voor leerlingen: a. der scholen voor meer uitgebreid lager on derwijs nosI en II, tot een bedrag van f 30, 20 of f 10 per leeiling en per ïaar. b. der voorbereidende klassen van de sub a genoemde scholen, tot een bedrag van 25, 15 of f 7.50,per leerling en per jaar en voorts naar de regelen geldend voor de scho len voor uitgebreid Jager onderwijs in deze gemeente c. der Herbalngsschool no- 3,.tot een bedrag Dc heer VISSER vraagt of het Armenhuis ua terrein niet zelf noodig zal hebben en wil bet voor stel nog even daarom aanhouden. De heer ROEST zal tegenstemmen om dezelfde reden waarom de Soc.-Dem. gisteren tegen de toe. kenning van een subsidie stemden. De beer SLINGENBERG kan zich begrijpen dat men subsidie weigert, maar bet is verbazend klein zelfs terrein te weigeren om een barak op te bon wen. Spr. weet niet of het terrein noodig is voor 't Armenhuis. Hij wil het onderzoeken en zoolang de zaak aanhouden. Als het behouwen nog toekomst plannen zijn, is er geen bezwaar liet voorstel in te willigen, want de vergunning wordt maar verleend tot wederopzeggens toe. Opcenten Persoueele belasting. B. en W. stellen voor ten behoeve vau de ge meente Haarlem met ingang van Januari 1920 te heffen op de*hoofdsom der Personeele belasting: Op de aanslagen van hen voor wie de belastbare huurwaarle bedraagt: meer dan 125.doch niet meer 250.50 opcenten; 250.tot 325.65 op. centen; 325.tot 400.80 opcenten; 400.lot 475.95 opcenten; 475.tot 55°.110 opcenten; meer dan 550.doch minder dan 625.125 opcenten; 625.of meer 140 opcenten. De lieer POPPE vraagt waarom B. en W. mee nen nu te moeten gaan tot 140 opcenten. Hij vraagt of er anders niet genoeg uitgehaald kan .worden. De heer PEPER is er tegen, omdat het de slecht ste belasting is, die denkbaar is. De heer BOMANS antwoordt den heer Poppe en zegt dat de bedoeling was een ietwat hoogere op brengst te verkrijgen. De verhooging was noodig door de gewijzigde progressie. Het voorstel van B. en W, wordt aangenomen. De Afsehal'fing van den Bak. kersnachtarbeid. Aan den Raad was verzocht, om in de Verorde ning op de afschaffing van den bakkersnachfar- beid1 een bepaling op te nemen, waardoor verboden wordt het verkoopen van opgewarmd of z.g. „op. gepiept" brood. De rechtsgeleerde commissie, in wier handen het adres was gesteld, merkt op, dat in de nieuwe arbeidswet ook is behandeld' de materie, welke thans voor Haarlem geregeld is in de plaatselijke verorde ning tot afschaffing van den bakkersnachtarbeid. Zoodra derhalve die wet van kracht wordt, houden ingevolge art. 151 der gemeentewet van rechtswege op te gelden die bepalingen der verordening, in wier ondrwerp de wet voorziet. Door bepalingen van die wet wordt de ontdui king waarover adressanten klagen, vrijwel onmoge lijk gemaakt, Naar aanleiding daarvan meent de commissie dat, in verband met de waarschijnlijkhed dat de nieuwe arbeidswet spoedig in werking zal treden, er geen reden bestaat, thans een aanvulling der verordening dn den door adressanten bedoelden zin aan te bren gen. Tegen opkoopers. B. en W. stellen 'voor de algemcene politie.veror- dening aan te vullen met een artikel, waarbij wordt bepaald „Met boete van ten hoogste 25.eri verbeurd verklaring der plaatsbewijzen wordt gestraft ieder, die op den openbaren weg plaatsbewijzen voor open bare vermakelijkheden verkoopt, te koop aanbiedt of ten verkoop in voorraad heeft," Goedgekeurd. Benoemingen. Tot lid der commissie voor de bezwaarschriften op de inkomsten-belasting werd benoemd de heer Poppe. Tot lid der commissie van toezichf op Haarlem's Muziekkorps de heer M. H. GroenenÖaal. Tot Commissaris der Stads-Apotheek de heer Dr. V. urn uw»-r®I rot l van f 2 oi f 1 per leerling en per cursus, Proot ziinde het berirso evenwel voor kinderen bui- Tot M yan h€t Museum yoor Kunstnijverheid de heer Bruch. zijnde het bedrag evenwel voor kinderen, bui ten de gemeente woonachtig, minstens f 12 per cursus; II. Te bepalen dat de beslissing omtrent het bedrag van het.schoolgeld of de kostelooze toe lating, een en ander te beoordeelen naar de financieele draagkracht der ouders zal berusten bii gemeldCollege. Deze regeling is gemaakt in afwachting van de definitieve regeling. (Goedgekeurd) Jaarwedde Stads-Organist. B. en W. stelien voor de minimum-jaar wedde van den Stads-Organist te stellen op 2000 en het maximum op 3000. Goedgekeurd. Belasting op publieke venna. makeiijkheden. B. en W. stellen voor, vast te stellen een veror dening op de heffing eener belasting der openbare vermakelijkheden. De belasting bedraagt: a. Van openbare vermakelijkheden tot welke toegang wordt verleend op vertoon van toegangsbewijzen of tegen betaling van entreegelden, onverschillig of deze be taling vóór, tijdens of ni het plaats hebben van ver makelijkheid geschiedt: vijftien procent van de onzuivere opbrengst. Goedgekeurd. B. en W. ste"en den Raad voor aan het be stuur dér Kennemer ladvinders in gebruik af t' staan voor het opbouwen van een barak het terrein achter en tusschen het Stads- Armen- en Ziekenhuis en het Douchebadhuis aan den Schotersingel. Tot 'id der Commissie voor de lichamelijke op. voeding Dr. Bongertman. Tot tijdelijk leeraar in het handteekenen aan de Burgeravondschool de heer J. P. v.d.Berg. Tot hoofd' van school 5 de dheer W. de Lange te Enschedé. Hierna .wend dp openbare vergadering ge heim. Hulp voojp bet verhonger!© Co-teurijk Haarlemmermeer, 24 November 1919. Mijnheer de Redacteur, Mogen wij U beleeid ver oeken, onder staande in Uw blad te willen plaatsen Dezer dagen is in de gemeente Haarlem mermeer opgericht een comité tot hulpver- leening aan Oostenrijksche kinderen, Dit comité doet thans op al de ingezetenen dezer gemeente een beroep, ten einde den vreeselijken nood te helpen verlichten. De ellende is ion top gestegen. Honderden kinderen sterven den hongersdood, die nog duizenden wacht. Het is letterlijk waar VYeenen verhongert. E11 de jammer, die dezen winter te vrach- ten staat, gaat alle besclirijving te boven. Er is geen voedsel, geen brandstof, geen kleeding. Vandaar sterven er zuigelingen, naakt in oude couranten gewikkeld, van koude. Vandaar wordt het „voedsd"-nijit£oen (soms met zaagmeel gemengd om vie hoeveel heid te vergrooten) steeds meer ingekrompen. Vandaar wint in Oostenrijk de vreeseiijke gedachte veld, dat alle personen boven 6o jaar zelfmoord zullen moeten plegen, 0111 de jongeren een kansje te laten, het leven langer te rekken. En in onze gemeente weet niemand wat honger is, zijn zelfs schatten verdiend en heerscht over 't algemeen overvloed. Ge hebt nu de gelegenheid Uw dankbaar heid te toonen, metterdaad. Daarom vraagt het comité steun. Wie kan, neme een kind in huis voor eenige weken. Nadrukkelijk zij U verzekerd, dat er hier geen kinderen komen, die op eenige wijze ge vaar voor de gezondheid der omgeving ople veren, b.v. door öesmetting. Verder heeft het comité het voornemen, zóo mogelijk een paar spoorwagons levens middelen mee te zenden met den trein, die half December naar Weenen gezonden wordt. Als die trein b.v. 20 wagons groot wordt en 2 of meer daarvan zijn uit ae Haarlem mermeer dat ware een eere voor ons. Als dat ergens kan, dan kan dat van hier. Geeft daarom zoo spoedig mogelijk (10 De cember moeten de wagons verzonden zij,,), op, wat U wilt bijdragen aan tarwe, rogge, erwten, boonen enz. Als elk onzer landbouwers een paai' H.L. geeft, igaat er een groote hoeveelheid heen. En ten laatste moeten wij geld hebben, voor een kleedingfoncls om kinaeren, die hier komen, zoo noodig en zoo mogelijk van Idee- ding, schoeisel enz. te voorzien. Ook boven- en onderkieeding en schoeisel kunnen wij daarvoor best gebruiken. U kunt Uw bijdragen doen toekomen of toezeggen aan één der onderstaande personen. Meüeburgers, komt nu tot aaden Als U soms niet besluiten kunt, denkt dan een oogenblik U in, dat Uw eigen welgevoed kind al maar roepen zou om brood cn voor Uw eigen oogen zou wegkwijnen van koude en honger. Hanüeit snel Elke dag uitstel, sleept meer jonge, uitge teerde kinderen naar het hongergraf. Namens het Comité Haarlemmermeer, Hoofddorp Vastoor F. F. W. SOEPNEL. Ds. C. BOUMA. N. J. RINKEL. Nieuw-Vennep Pastoor G. v. d. BOOGAARD. Dr. C. HEMMES. JOH. VAN WIJK. Abbene„ D. VAN WEERINGEN. P. A. STOKMAN. P. A. VAN TOL. Zwanenburg W. SLOOTEN. S. BELJAARS. C. VERHOOG. De Lijnden Pastoor Th. VLEK. Medeeedeeld door 'liet Koninklijk NsJerl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van den 28en November 1919. Hoogste barometerstand 759-5 Haparanda. Laagste barometerstand 747.9 La Hague; Verwachting van den avond van tien s8en No vember 1919 tot den avond van den 29en No. vember 1919: Meest matige Zuidelijke tot Zuid- Oostelijken wind. zwaar tot halfbeivoikt, wein.g of geen regen, ietszachter overdag. De heer en mevrouw MASCIN1 N1EMAN geven kennis van O. geboorte hunner dochter ANNY. Haarlem, 26 Nov. 1919. Heden ovetieed zacht en kalm, na eert kortstondige on gesteldheid na voorzien te zijn van de li.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Moe der Behuwd- en Grootmoeder Wed. van ANIÜN1US VAN DER WAALS, in den ouder dom van 77 jaar. Namens de Familie A. T. VAN DER WAALS. Haarlem 27 Nov. 1919. Vaartstraat 1. De H. H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden Maan dag 1 December 's morgens te 7^2 en 9 uur, waarvan de H. Mis van 9 uur zal gezongen worden in de Parochiekei k van St. Jan, Amsterdamstr. 5073 TELEFOON 189. Gewone prijzen Wegens het groote succes nog een voorstelling van 5101 Blijspel in drie bedrijven naar het tngelsch van HUbtKl HGNK1 DA VItb, door t, MOOKE. Regie: ADR. VAN DER HORST. Gewone prijzen Bur. van 10—3 uur. in en uitwendige, zoowel bloedende als blinde, worden spoedig en zeker genezen door de Aambeienzah van Apotheker BOOM. Verkrijgbaar in de meeste Apotheken en Drogist- winkeis a f 0.90 per potje. Verkrijgbaar te Haarlem bij 1.1 OöPPINGËR. Het Bestuur van den Osdorper- bovenpolder te Sloten, Noord-Hol land, zal op Maandag 15 Dec. 1919 aanbesteden: Het maken van het Gebouw met bijkomende Werken, voor het te stichten Gemaal van den polder. Bestek en teekening zijn te ver krijgen, tegen f 1,50 per stel, bij den Secretaris H. BOSCH te Sloten dorp. 5Utri BURGEMEESTER en WETHOU DERS, van Haarlem, brengen ter kennis 1°. dat de 6e Afdeeling der Ge meente-Secretarie, omvattende de ad- minisuatiën van den Burgerlijken stand, het Bevolkingsregister en de Begraafplaats vanaf uen 29en dezet maand zal gehuisvest zijn in het per ceel KRUISSTRAAT no. 45; IA dat de AFDEELING BEVOL K1NGSKEGISTER op Zateidag 29 Nov. a.s. ZAL ZIJN GESLOtEN. Haarlem, 26 Nov. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd MAARSCHALK. 4983 WYTEMA. Secretaris. Let wel, a'les 's van de fijnste kwal, Keetje: „Broer knapt weer aardig op, hij mag een lekker bordje soep hebben. Geef me een pakje Pri mula." Kruidenier„Die heb ik op 't oogen blik niet, wel een ander merk." Keetje; „O nee, die mag ie niet; 'k mot dc echte Hollandsehe. Prt- ntiiia hebben. Da's ca "sastei" Watervoorziening voor Huizen, Fa brieken, Boerderijen en inrichtingen. Electrische Stoom- en Handpompen. Electromotoren voor verschillende doeleinden, van Vi tot 70 P.K. 4877 Per Pond KALFSVLEESCH. 5095 NOTARIS VAN NI KERK te Haarlem, zal publick verkoopen op 's namiddags na 5'/o uur in het No tarishuis te Haarlem: 1. Het bijzonder gunstig gelegen KOFFIEHUIS met ERF en I WEE BOVENHUIZEN met afzonderlijke opgang te Haarlem aan de Zijlstraat hoek Gedempte Oude Gracht, ge merkt 54 en l, groot l Are 34 cen tiaren. Verhuurd gedeeltelijk tot 15 Aprii en gedeeltelijk tot 30 April 1920. 2. TWEE HUIZEN naast elkan der te Haarlem aan de YY'ouwerman- straat met afzonderlijke Bovenhuizen Nos. 39 en 41; verhuurd elk ad f 0.25 per week. 3. 7 WEE HUIZEN naast elkan der te Haarlem aan de Wouwerman- straat Nos. 24 eti 20, verhuurd elk ad f 2.90 per week. 4. TWEE HUIZEN naast elkan der te Haarlem a. d. Gortestceg Nos. 10 en 12, verhuurd voor i 2.75 cn 2.60 per week. 5. EEN HUIS en TUIN, te Haarlem a/d l'ieter Kiesstraat No.7, Verhuurd lot 1 Mei 1920 ad f 350. per jaar. Bezichtiging Dinsdags en Donder dags van 2—4 uur vanaf 18 Nov. Nadere inlichtingen kantoor Nota ris VAN N1EKERK, Nieuwe Qracnt hoek Kenau [wik. 2664

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3