BERICHTEN Uit den Omtrek. De Ouderdoms- en Invalidi teitswet. I 'Hedszeggensc Iiap van de organisaties in leiding van liet bedrijf in $ten zin dat daardoor een deel van rife verantwoorde lijkheid der directie zou worden overge- bomen, .wordt ongewenscht geacht. UIT ONZE VORIGE OPLAAG Rechtspositie overheids-personeel. Maandag is, naar het Hbld. meldt, bij Ge- 'deputeerde Staten van Noord-Holland inge diend het rapport der commissie, benoemd om een ontwerp samen te stellen betreffende de rechtspositie van het personeel der pro vincie Noord-Holland. In het rapport wordt voorgesteld den acht' tuigen arbeidsdag en die 45-urige wei'kweek voor dat personeel in te voeren; voorts wil 'de Commissie een ziekengeld- en een wacht gddregelig invoeren, conform het rapport Dresselhus. Eveneens overeenkomst# dat rapport zal het personeel als regel krij gen een vaste aanstelling. Dan wordt voor de betrokkenen een jaarlijlksche vacamtie van veertien achtereenvolgende dagen, met een twintigste valn ihet jaarloon als vacantie- toeslag voorgesteld, na vijf jaren diensttijd Op den dubbelen vacantietoeslag te brengen, doch ten hoogste een bedrag van f 250. De commissie, die betreffende hare ad viezen tot éénstemmige besluiten is geko- ®en, ging uit van de veronderstellng, dat de regeering, wat de hoofdzaken van het rap- port-Dresselhuijs aangaat, niet van de con clusies van dat rapport zal afwijken. Te meer niet, daar nu blijkt dat de besturen van belangrijke provincies in het met be trekking tot deze materie te volgen stelsel, genoemd rapport als grondslag rebben ge nomen. De provinciale commissie bestond uit de de lieeren: mr. S. H. Vening Meinesz, grif- fa" der Staten, voorzitter, mr. J. H. Tiel; mr. J. N J- E. Heerkens Thijssen; dr. Th van der Waerden, L Modoo, jhr. C. J. A. Reigersman, hoofdingenieur van den Pro vincialen Waterstaat; F. van Meuns, be stuurder van den Ned. Bond van personeel in openbare diensten en bedrijven; Vermeu len, bestuurder van den Christelijken Amb- tenaarsbond; Suzan van den Alg. Ambte naarsbond; v. Rooijen, van de R-K. Werk liedenorganisatie en mr. G- van ddn Bergh, secretaris. Voetbrug. Met den bouw van de houten brug voor voetgangers over do Zomervaart, tegen over de Van Oirsehotstraat, is men thans zoover gereed, dat men er over kan. Verbrand. Terwijl een juffrouw7 Dinsdagochtend haar kinderen naar school bracht op den Kleinen Houtweg en op het Heiligland belasting betaalde, had zij een paar kin deren thuis gelaten. Bij baar thuiskomst ontdekte zjj tot hare ontzetting dat een kind van ongeveer twee jaar met de ka chel in aanraking was gekomen en zich vreeselijk gebrand bad. Even later naar het Gasthuis gebracht is 't kind overleden, f 150 vermist. v. B., leerling-machinist heeft bij de. politic aangifte gedaan dat lij.) uit oen koffer, slaande op zijn kamer, con bedrag van 150 vermist. Aangehouden. Door de recherche is gisteravond aange houden E. H. B„ monteur, wonende te Heemstede, verdacht van diefstal van een motor en van rij w iel onder tleelen, ten nadeele van zijn patroon, de heer M., al hier. Jubileum. Maandag j.l. was het geheele personeel der N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" v.h. B. Hos, vereenigd, ter gelegenheid van het 12%-jarig huwelijk van den bedrijfs leider, den heer J. Tunis. Den jubilaris werd een Jaarsma-haard, een foto van het personeel en een prachtige bloemenmand aangeboden. Verder werd in het met groen versierde magazijn den avond in gezellig samenzijn doorgebracht. De telefoonkabel Rotterdam-Amsterdam. Men schrijft ons: Nu men ook in de omstreken van onze stad overal de groote kabelrollen ziet liggen, die in de cement rioolbuizen wor den gebracht, kunnen enkele cijfers en medLdeelingen daarover niet onwelkom, zijn. De lengte van de kabel van Amsterdam tot Rotterdam is c.a. 80 K.M., het aantal dragen dat in den looden mantel zit is 252, de draden liggen ipet gestrekt en vjjzelslag in dien mantel, zoodat de eigenlijke draad, wel op 100 KM. kan geschat worden, wat de totale draadlengte brengt op 25 mil- lioen meters draad. Volgens mededeelingen, die men ons deed, weegt een beter kabel ongeveer 70 K.G., de geïsoleerde waterkabe.l nog aan- wexkelijk meer. De kostprijs van zoo'n ka bel is 60 gulden per meter; de onderwater- kabel koet echter 250 gulden per meter. Een dertig werklieden brengen dit werk in orde en de 'berekening is dat en* 9 maanden over gewerkt zal worden, waar van men vier maanden bezig ls. Daar men al een heel eind over de helft is (ter hoogte van Warmond wordt deze geschat) zal, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, het werk wel eerder tot stand ko men. De lengte van de kabel op iedere rol, is pas gemaakt op iedere put-afstand. Met een motor-lier wordt de kabel aan een staaldraad er door heen getrokken, de overschotten afgezaagd, de draden ver bonden en gelascht, waarna een sluitstuk over de las wordt geschoven en vast ge soldeerd. Welk reuzenwerk hiermede tot stand is gekomen, als is het waar, wat men zegt, dat het 12 millioen gulden kost, kan wel afgeleid worden uit de cijfers, doch er be staat nog gelegenheid een drietal diergelij ke kabels bij te leggen, waardoor het aan tal draden de ÏOOO zou overschrijden. Is het werk en de aansluiting eenmaal tot stand, dan is geen stoornis meer te wachten en vernieuwing of herstel bijna niet noodig, alleen aansluitingen tot stand brengen, die in de instrumentputten plaats hebben, die bij dorpen en steden zijn aangebracht. Het zal, indien het systeem wordt door gevoerd en dat zal zeker wel, in de toe komst komen, tot een opruiming van heel wat wegen ontsierende palen, die dan weer voor andere doeleinden vrijkomen en het oogensehijnliik heel eenvoudige werk je, zal blijken van zeer groot belang voor de toekomst. Een vredes-gedenkraam voor de „St, Havo". Gelijk wij reeds geruimen tijd geleden gemeld hebben, is bij eenige Katholieken in het Bisdom Haarlem het plan opgeko men, om ter herinnering aan het heuglijk feit, dat door God's Voorzienigheid Neder land van den schrikwekkenden oorlog ge spaard bleef, een vriedesraam aan de Ka thedraal „St. Bavo" te Haarlem te schen ken. Daartoe is thans een commissie be noemd, welke als volgt is samengesteld: Voor de K.SA.: dr. C. A. L. Rademaker en B. J. Grebben; voor de R-K. Werkge vers vereeni ging; J. B. van Dijk; voor den R-K Middenstandsbond: W. Boon en C. J. G. Struycken; voor den R-K. Volks bond: M. L. A. Klein; voor den B.-K. Vrouwenbond: mej. M. Bonnike en mej. D. Coebcrgh; voor de R-K Onder wjjzers- vereenlging: P. A Moerel; voor de K.-K Jongenspatronaten; mgr. W. van Stee en rector N. H. M. van Reijsen en voor de R.-K Mefsjeepatronaten: kapelaan J. P. J. Kok en kapelaan J. M. H. H. Moerel. Het uitvoerend comité bestaat uit: Prof. mr. J. A. Veraart, voorzitter; mevr. L. G. Vandervelden-Vijgb, secretaresse, Obrecht straat 393, Den Haag; rector Th. M. P. Bekkers, penningmeester. Huize Bijdorp, Voorschoten; G. J. van 't Hek en J. W. Sdit. Film „Haarlem". Maandag 8 December, des avonds om 8.15 aal in de filmfabriek JBollandia" Spaarne 57, de eerste voorstelling plaats hebben van de documentaire film „Haar lem", vervaardigd met subsidie van de gemeente Haarlem, vereeniging v. Vreem delingenverkecr en de E. S. M. Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo. De algenj£«jie vergadering der vereeni ging van den H. Vincentius van Paulo te Haarlem, zal plaats hebben op Dinsdag 9 December a.s., des avooids om 8 uur. Des morgens wordt in de kerk van O. L. Vrouw aan het Spaarne een H. Mis opgedragen, waaronder algemeene Heili ge Communie voor de leden. Een onaangename ontdekking. Gistermorgen bemerkte een bewoner van de Roosveldstraat, toen hij naai- zijn werk ging, dat aan zijn huis heel vroeg een biljet geplakt was, waarop aangekon digd werd, dat het verkocht zou worden. Geen prettige ontdekking in deze dagen, vooral daar de man van niets wist. Een wandeling langs de wallen. In het Frans Hals Museum wordt een tentoonstelling gehouden van teekenin- gen uit den Stedelijken Atlas; „Een wan deling langs de voormalige wallen der stad." Provinciaal Personeel. Naar sommige bladen ineedeelen is Maandag bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ingediend bet rapport der commissie, benoemd om een ontwerp sa men te stellen betreffende de rechtsposi tie van het personeel der provincie Noord- Holland. Naar de heer Vening Meinesz, griffier der Staten ons mededeelde was dit rap port niet voor publicatie bestemd', terwijl vele feiten en mededeelingen onjuist zijn en de naamlijst der commissieleden onvol ledig is. Over 4 weken zal het rapport ter visie worden gelegd. VOOR DE ARME KINDEREN UIT HET „TREKJE" VAN ZATERDAGAVOND Wij ontvingen nog: Van een werkman 0d>0 Van N. N0.25 Voor Netty 0.50 Geslaagd. De pensioenbijdragen voor de onder wijzers. WONINGBOUW. Bij Koninklijk besluit van 18 November zijn aan de gemeente Haarlem, ingevolge de bepalingen der woningwet, tegen een rente va 5 pet., voorschotten uifsRijiks kas ver leed van tela hoogste 28100 (anuïteit) 5,132 pot., gedurende 75 jaren te voldoen), ten einde d'ie gemeente in staat te stellen oorscrotten van gelijke bedragen te verlee- nen«aam de vereeniging „St. Bavo", aldaar, ten behoeve van het verkrijgen van bouwter rein en den bouw van 41 arbeiderswoningen en 1 kantoortje, en is voorts toegekend een buitengewone jaarlijksche bijdrage in de betaling van de annuïteit va het bouwvoor- schot va ten hoogste f 6220, 27%. SCHOTEN- De straatverlichting. Onder al datgene wat de bewoners te Schoten-doj-p ontberen, neemt naast de waterleiding de verlichting een voorname plaats in. Het is dan ook noodzakelijk dat onze raadsleden of and are bevoegden eens kermis nonen hoe de toestand is op den Rijksstraatweg van ai de R. K. Kerk tot de Driehoek, en den Ver- gierdeweg. 't Is daar totaal duisternis, en de toestand hierdoor zeer gevaarlijk- Een zeer groote verbetering zal binnenkort plaats 'hebben, en wel door de goede zorgen van het kerk bestuur. Het ligt n.l. in.de bedoeling, (een besluit dienaangaande is reeds genomen) dat de Kerklaan door eenige lantaarns zal worden verlicht. SCHOTEN. Door de milde gaven van de inwoners van Schoten en Jan Gijzenvaart daartoe in staat gesteld, zal dit jaar op Woensdag 10 December een St. Nicolaas- fee&t voor de kinderen der St. Bavoschool worden gegeven. Het bedrag voor dit doel bijeengebracht bedraagt ruim f 140. Het bestuur van den R- K- Volksbond, in 't bijzonder den heer Kuijl, verdienen alle lof voor hun initiatief. Het bolooft voor de kinderen een prettige diag. SCHOTEN. De afd. Schoten van de K. S. A. gaf Dinsdagavond voor de katholie ken van Schoten en O. een ontwikkelings- avond. Het bestuur kan met genoegen op dezen avond terugzien en heeft door zoo'n leerrijken avond te verschaffen, de leden aan zich verplicht. Na opening van den voorzitter den heer Rosier, werden eenige liederen gezongen en hierna werd het woord gegeven aan den ge- wijdten spreker van dien avond de ZeerErw- beer pastoor Pieterse. Het te behandelen on derwerp zou voor dien avond zijn: „Het Katholieke familieleven." Op zeer duide lijke wijze schetste de ZeerEerw. pastoor in het eerste gedeelte zijner rede hoe heilig hef huwelijk was, en hoe te leven om gelukkig te zijn. Hierbij behandelde ZeerEerw. de plichten van main en vrouw. Na de pauze behandelde Z-Eerw. het huwelijk wanneer 't met kinderen gezegend is. Elk kind, is een provincie aan het rijk des huwelijks toe gevoegd. Elk kind een ieuwe bron van vreugde om dit op te voeden ter eere Godb; aldus ging spreker na hoe de opvoeding be hoorde te zijn, om de kinderen te vormen en op te voeden tot wareChristenen. Met zeer veel aandacht werd door de aanwe zige deze leerzame rede aangehoord. De vergadering werd opgeluisterd door piano en vioolmuziek, ten gehoore gebracht dooi de heeren P- Wolff en Lieshout. De Eerw. heer kapelaan vroeg nog even de aandacht van de aanwezigen om met de St. Nicolaas aankoopen de katholieke lectuur niet te ver geten. De ZeerEerw. heer pastoor deelde nog mede, dat Dinsdag a.s- precies te half acht weer een ontwikkelingsavond zal wor den gehouden. Alsdan wordt als onderwerp behandeld De Vrouw in het Huwelijk Toe gang voor Katholieke mannen tn Vrouwen, geen kinderen. Na het zingen van eenige liederen werd de vergadering cp de gebruikelijke wijze door den voorzitter gesloten. Het lijdt geen twijfel of Dinsdag as. zal de zaal weer geheel gevuld zijn. GROOTE BRAND TE COEVORDEN. HALFWEG. De ailiier gehouden eerste jaarvergadering der Zangvereeniging „St. Cecilia" .was goed bezocht. Wegens ziekte van den lieer Joh. Böing voorzitter, werd. d,e vergadering geopend door d,en heer J. P. Klijnman. Spreker wees er op dat een and,er per soon, die zich steeds voor de belangen der zangvereeniging gaf, nu plotseling! ai n het ziekbed was gekluisterd en sprak den wensch uit dat een toenemende beter schap zijn deel mocht zijn. Uit- bet jaarverslag van den secretaris bleek dat de zangvereeniging omstreeks 65 led,en telde, zijnde 42 djames en 23 heeren. Nadat het zakelijke der verga dering was afgeloopen zou het feestelijke gedeelte onder leiding van dpn directeur plaats hebben. Daar wegens ziekte van don penning meester Jiet financieel verslag werd uit gesteld werd bekend gemaakt idpt de toestand der kas gunstig genoemd kon worden. Een treffend oogenblik liad nu plaats. Door D. H. den Bisschop was Z. Eerw. benoemd; als Geest-Adv. van den Yolkszang afd. Halfweg. De directeur de heer Jac. de Jong, wees op d,e groote beteckenis ervan en felici teerde Z.Eerw. met diens benoeming, te vens den wensch uitsprekende dat Z.E. zoowel afdeeling als koorvereeniging mocht zien groeien en bloeien. Daarop dankte Z.Eerw. voor d,e harte lijke .woorden hem toegesproken en spoor de de leden aan tot trouw repetitiebe- zoek Daarop had een kwartetwedstrijd plaats Vier gemengde kwartetten zouden el kaar de eer betwisten. Het gemengde kwartet No. 4 mocht de prijzen door liet bestuur daartoe aange- aangewezen zien. Door den heer Jac. Zoetelief .weid. als nog een solonummer gezongen „de Mor genstond."' Verschillende voordrachten wisselden el kander af. Voor de behendigheidswedetrijd voor da mes komen in aanmerking voor den le prijs jnej. Chr. Oorthuis, den 2e prijs mej. B. Lourens. Voor die der, heeren de heer A. Kramer le prijs en de heer B. Th. de Koning 2e prijs. Deze ©erste jaarvergadering mag goed geslaagd genoemd worden, terwijl wij volgaarne den wensch uitspreken dat „St. Cecilia'" onder leiding van haren direc teur, den heer Jac. de Jong, tot hoogen bloei moge geraken." AKERSLOOT. Raadsvei'gadering. Woensdag vergaderde onze Raad» De hee ren A. Teeling en J. Berkhout hadden bericht verhinderd te zijn. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. On der de ingekomen stukken noemen we: Een verzoek van den lijnwerker van het Electrisch Net om met het oog op de groote uitbreiding zijner werkzaamheden het salaris van f 300 maar op f 600 te brengen. Na toelichting van den voorzit ter wat die werkzaamheden aangaat wordt besloten van de f 300, f 400 te maken. De gemeente-opzichter E. Poland verzocht verhooging van salaris van f 126 op f 300. Naar aanleiding van dit ver zoek werd de werkkring van den opzich ter wat scherper omlijnd, en hem o.m. vooral opgedragen het toezicht op de we gen en het Pontveer, terwijl hij tevens den gemeentewerkman zijne werkzaam heden zal aanwijzen. Het salaris werd nu vastgesteld op f 250. In plaats van den heer J. Beste Hz. die volgens rooster moest aftreden als lid van het Algemeen Armbestuur, werd met algemeene stem men de heer W. Seliermerhorn benoemd. De Voorzitter deelt nu mede, dat d|e pogingen door hem aangewend bij de Di rectie van Alkmaar-Pakket om Akersloot uit zijn isolement te verlossen, niet be moedigend. waren, want liet zou zulke ihoo- ge financieete offers kosten, dat ',t niet verantwoord zou zijn. i Bij de rondvraag uit de heer Mei,j ris den wensch, dat een adres worde gericht aan liet Gemeentebestuur, van Limmen, om verbetering van den verkeersweg van den Uitgeesterweg tot de grens van Aker sloot, een wensch uit het hart gegre pen, niet slechts van heel den Raad, maan van alle gemeentenaren. Over slechten, toestand van wegen sprak de heer Kop- ped ook een hartig woordje; nu de toe stand is dan ook in één woord ellendig. Genoemd Raadslid oordeelde, dat de we gen zoo spoedig mogelijk moesten opge knapt woj'den cn zoo er geen werkvolk! beschikbaar .was, was bij bereid zijn per soneel daarvoor at' te staan. Ook bracht de lieer Koppes nog de zwakte en flik kering van het Electrisch licRt ter sprake en meende verbetering te krijgen door, liet ijzerdraad te vervangen door koper draad. De heer Groot vroeg inlichtingen omtrent het plan spoorlijn Hoorn—uit geest Inlichtingen waren weinig te ge ven, want de eerste vergadering omtrent het plan moest nog plaats hebben. Wat aangaat de verlichting van d,e Starnmeer wordt besloten te overleggen met den In specteur der P.E.N. De neer Van "t Hof bracht nog even het herhalings onder wij 3 ter sprake, waarna de vergadering over ging tot behandeling der Reclames Hoofd. Omslag. WIJKEROOG. Dinsdagavond vergader de de R. K. Vrouwenbond in dp zaal van het Vereenigingsgebouw. Na de opening, door de Voorzitster werden dc notulen voorgelezen, .waarna de verslagen werden uitgebracht van de vergadering gehouden op 18 Sept. te Haarlem en van de Dioc. vergadering te A'dam op 29 Oct. Naar aanleiding daarvan wekten de ZeerEerw. Heer Pastoor en de penning- in ces tere sse de vergadering op, zooveel in hun vermogen is, bij te dragen tot verlichting van den nood der arme Wéen- sehe kinderen. Wie eenige weken een kind wil huis vesten, kan zich opgeven bij de leden van het bestuur, die ook met dankbaar heid zelfs d,e. kleinste gaven voor de noodj. lijdende kinderen in ontv,. n ;st zuilen ne men. Na de voorlezing d,er ingekomen stuk ken en "t verslag van de penn n .-mees ter esse werden nog eenige liedcrt.i gezon gen, .waarna de vergadering werd geslo ten met den Christelijken groet. CASTRICUM. Burgerlijke Stand. Gebo ren. d. van P- Bieijenidaal en M. J. van der Fluit. d. van A- H. van Lith en f. G. C. Canne. z. van M. Dekker en C Zonneveld. z. van J- G. H. Heinteberger en D. 1. van der Eer. d. van L. Scher mer en G Louter. d. van M Kools en C. van den Boom. Ondertrouwd. A. Stolte en D. Jacobs. Getrouwd. H. Bosch en G B. Redeker. Overleden. G de Graaf, 3 jaar, d. van J. de Graaf en M. Duin. H. Weltevre- de, 74 jaar. E. C. Dekker, 1 dag. W. Ruyter, 58 jaar. W. Franzen. 74 j. Premk-betaling voor een verzekeringsplicbtig kan uitsluitend geschieden door het plakken van rente-zegels op de rentekaart. Waar velen pas kort geleden hun formulier van aanmelding heb ben ingediend, zal niet iedereen op 3 December in het bezit zijn van zijn rentekaart. Toch moet voor hen van 3 December af zegels geplakt wor den door het zoogenaamde naplakken, indien de rentekaart als aanvangstermijn 3 December noemt. De rentezegels zijn verkrijgbaar bij den Raad van Arbeid dagelijks tusschen 912 uur en iya4 uur uitgezonderd Zaterdags alléén van 912 uur. Verder kan men de zegeis nog koopen aan het Postkantoor en eenige later bekend te maken plaatsen. Voor iemand, wiens vast loon uitslui tend in geld bestaat, moet premie betaald worden van 25 cents, indien zijn jaariijksch loon bene den de 240.bedraagt; 30 cent, wanneer zijn loon beneden de 400.40 cent, wanneer zijn loon beneden de 600.—; 50 cent, wanneer zijn loon beneden de 900.en 60 cent, wanneer zijD loon J 900.of meer bedraagt. Voor hen, die geen vast loon in geld genieten, dus b.v. dienstboden en werksters, want dezen genieten behalve een bedrag in geld ook nog kost niet of zonder inwoning, geldt een andere regeling. Voor her wordt namelijk premie betaald in verhouding tot hun leeftijd'. Voor manlijke arbeiders, die den leeftijd van 21 jaar bereikt hebben, moet 60 cent premie betaald worden, voor vrouwelijke 50 cent, behoudens enkele uitzonderingen. Voor manlijke arbeiders die den leeftijd van 18 jaar, doch dien van 21 nog niet bereikt hebben, moet 50 cent per week betaald worden, voo vrouwe lijke arbeiders 40 cent, behoudens enkele uit zonderingen. Voor manlijke arbeiders, die den leeftijd van 14, doch dien van 18 jaar nog niet bereikt hebben, moet 40 ct. betaald worden, even als voor de vrouwelijke arbeiders, uitgezonden arbeiders werkzaam in eenige bedrijven waar aan eeD grootere of kleinere risico verbonden is. Deze uitzonderingen kan men inzien in het Besluit, houdende aanwijzing van de loonklassen dat hij den Raad van Arbeid ter inzage ligt. De voornaamste uitzondering is wei deze, dat voor vrouwelijke arbeiders tusschen de 18 en 21 jaar geen 40 maar 50 cents premie betaald moet worden, indien ze belast ztjn met de leiding van of 't toezicht op personeel, of met administratie ve of technische bureauwerkzaamheden. De premie mag niet van het loon worden af. gehouden, terwijl zij betaald moet worden door middel van het te plakken rentezegel, zoodra loon wordt uitbetaald. Hieruit volgt, dat, wan neer een werkster Maandag bij mevrouw A., Dinsdag bij mevrouw B. werkt, enz., mevrouw A. Maandag voor de geheele week premie moet betalen, daar de wet geen dagzegels, maar uit sluitend weekzegels kent. Werkt de verzekenngsplichtige niet op Maan. dag, maar b.v. eerst Woensdag dan moet dien Woensdag premie betaald worden omdat dat de eerste dag der week is, dat de verzekeringsplich- tige tegen loon arbeid verricht. Deze regeling moge onbillijk lijken, maar men vergete niet, dat de controle en de administratie voor den Raad van Arbeid anders te ingewikkeld zou worden. De wetgever heeft daarom gemeend, dat de betaling dezer premie door de verschil lende werkgevers maar onderling geregeld moest worden. Wordt het loon per twee, drie vier of meerdere weken tegelijk betaald, dan worden er even zoo. veel zegels geplakt ais er weken verloopen zijn vanaf 3 December. Het tijdvak van 3 tot 7 De cember moet voor een volle week gerekend wor den, zoodat de eerste rentezegel geplakt moet worden zoodra na 3 December het loon wordt uitbetaald. De te plakken zegels moeten voorzien worden van den datum waarop ze zij'n geplakt, Worden meerdere zegels tegelijk geplakt, over een aan een sluitend aantal weken, dan behoeft alleen maar de laatste zegel gedateerd te worden. Iedere rentekaart heeft haar eigen geldigheids duur, zoodat sommige rentekaarten reeds op 3 Januari vervallen. Deze maatregel is genomen in het belang der administratie, omdat, wanneer alle rentekaarten tegelijk vervielen, de Raad van Arbeid op één dag 'n 47.000 rentekaarten zou moeten vereffenen en door nieuwe zou moeten vervangen. plakken van zegels, hoewel de geldigheidsduur van iedere kaart en zende haar op naar den Raad van Arbeid vóór dat deze geldigheids duur geëindigd is. Gaat men toch door met het plakken van zegel shoewel de geldigheidsduur verstreken is, dan zijn de zegels geplakt na het verstrijken van dien termijn, ongeldig en moeten dus weer opnieuw zegels geplakt worden op de nieuwe rente-kaart. Waar de waarde der ongel dige zegels niet vergoed wordt, lette men dus nauwkeurig op den geldigheidsduur, die 2 keer op iedere rentekaart voorkomt. Verder vergete men ook niet bij 't opzenden der oude kaart op de daarvoor bestemde plaats 1e vermelden, het beroep dat men bekleedt. Te 's-Hertogenbosch is geslaagd voor het exa men dubbel boekhouden onze stadgenoot de heer R. Gerrits. Ged. Staten hebben besioten een brief te schrij ven aan het gemeentebestuur van Haarlem, waarin zij bezwaar maken tegen het raadsbe sluit, waarbij de pensioensbijdrage voor de on derwijzers voor rekening wordt genomen van de gemeente. Zij beschouwen die besluit als in strijd met de wet De Visser. SCHOTEN. Door den directeur van de Gas fabriek den heer Van der Stel, was indertijd tot Gedeputeerde Staten een schrijven gericht, waarin hij er tegen protesteert, dat hem bij be sluit van den Schotenschen gemeenteraad van 2 October een bedrag van 350.voor woning- huur enz. op zijn salaris zal worden gekort, terwijl hij benoemd is met emolumenten als vrije woning, vuur en licht. Gedeputeerde Staten hebben beslist, dat er voor hen geen aanleiding bestaat tusschenbeide te ko men. COEVORDEN. Heden morgen is brand uitge broken in het Hotei Bavink-Binnen, in de Frie- sch-e straat. Het geheele gebouw staat in lichte laaie. De vlammen slaan aan alle kanten uit het gebouw. Er bestaat groot gevaar voor de om liggende huizen. Z. D. H. MGR. W. VAN DE VEN. Naar wij vernemen, is Z. D. H. Mgr. W. van dc Ven, Bisschop van 's-Hertogenbosch, opge nomen in het Ziekenhuis der Eerw. Broeders, al daar: Voor den S6-jarigen Kerkvoogd' bestaat mo menteel geen levensgevaar. Dan j£.W€wn«n binnen dejk SS.Eierw.. HeeE Pastoor en Z. Ed, Achtb. den Heer L. H. Gimons, beschermheer der zangver eeniging. VELSEN. ConcertDe Harmonie De Een dracht der Kon. Papierfabriek gaf Zaterdag avond een buitengewoon concert in de concert zaal Concordia. Het corps speelde slechts een nummer, n.l. de Ouverture van Von Wcber en deed dit subliem. Medewerking werd verleend door den heer Nico Klasen, solo-fluitist van het Concertge. bouw-Orkest te Amsterdam en een kwartet uit dit orkest. Dat van hetgeen deze kunstenaars presteerden, genoten is, behoeven wij zeker niet te zeggen. Het was een prachtige avond. VELSEN. Het aantal wcrkloozen is geste gen tot 68, waarvan 60 losse arbeiders. HILLEGOM. Rectificatie. In ons raadsover, zicht stond vermeld, dat de heer Klaver, bij de besprekingen over de gasfabriek zou hebben ge sproken over een bedrag van ƒ75.000.Dit moet zij" 5000.Voorts wordt onder de al gemeene beschouwingen enkele malen gesproken over: Voorzitter. Dit moet zijn: de heer Vooren. Tenslotte is de naam Murk enkele malen foutief als Murg geplaatst. NOORDWIJK. Sint NicolaasEvenals vorige jaren bezocht ook dit jaar Sint Nicolaas de Zusterschool aan de Bronckhorststraat, om een groot aantal kleedingstuk'ken aan d«e -behoeftige kinderen uit te deelen. Deze kleedingstukken zijn vervaardigd door de ijverige zusters en de kinderen der naai school, terwijl verschillende parochianen door hun milde gaven de zusters in haar liefdewerk steunden. Onder de uitgedeelde kleedingstukken waren o.a. 180 hemden, 134 broeken, 21 paar sokken, 46 schorten, 61 jurken, 30 jongensblou ses, 15 paar pantoffels, enz. Totaal 611 suks. De milddadige geloovigen zullen hun grootste belooning vinden in de dankbaarheid der ouders en der kinderen, terwijl de ijverige zusters hun moeite ruimschoots beloond achten, door het besef, een Gode welgevallig werk verricht te hebben. LISSE. Het Comité tot steun an de ar me noodlijdende bevolking van W et non is samengesteld als volgt. De Zeer Lm w. Heer Pastoor H. J. Romein, eere-voor- zitter George van der Veld voorz.: Mej. A. Reekers secretaretsse; G. Schilder, pen ningmeester; Dr. Haase, mevr. W. Meeu wen— Methweg, mevr. Theunen—Reekers mevr. Prins—van Buchem en mevr. vree burg—Heemskerk leden Het Comité is er in geslaagd na lü Dcc. a.s. bij verschillende ingezetenen alhier reeds 50 arme kinderen te plaatsen. Bovendien zal in dien loop dezer week vanwege de afdeeling van de L.T.B. met een wagen bij de leden worden r< n ,ge- gaan om giften in natura u te z«n.icien. welke alsdpjn met een trein welke van wege die Bond naar Oostenrijk zal ver- trekken zullen worden verzond^n Wy verwachten wel dat die wagen minstens tienmaal zal moeten rijden om alles te kunnen opladen. HAARLEMMERMEER. VniwiUige land storm. Zooals uit een advertentie, voorkomende in dit nummer van ons blad, blijkt, zal a. s. Dinsdagavond in De Beurs te Hoofddorp een groote propaganda-avond worden gehouden voor de Vrijwillige Landstorm. Drie sprekers van naam, de heeren kapelaan van Dorp, luitenant van Rees en Dr. os uit Amsterdam, zullen het woord voeren. De avond zal worden opgeluisterd door milt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2