Uit ueu Omtrek 422e Staatsloterij* Missie Kalender. Missie Kalenders LAATSTE NIEUWS DE ADMINISTRATIE. jeugd er op uit trekt ent kleeren, ondergoed en sehcentin op te halen, wees gerust dat er dan nog wat los komt Voor onze aboïmé's stellen wij, tegen betaling van slechts 0.50, verkrijgbaar af te halen in onze Tijdingzaal. Groote Houtstraat 15, tusschen 812K uur en 1 V> en 6 uur. (5868) AGENDA 11 DECEMBER. Gebouw „St. Bavo". 8 u. K. S. A. R.-K. Sportvereenigimg. half 9 Rechts kundig Advies. half 9 Centrale Melk- handelaren. 8 u. Ledenvergadering Spoor en Tram. 8 u. Propaganda-ver- gadering Metaalbewerkers. Martha-Vereeniging. Kleine Hout weg 13. Van 3—4 n. Betrebkingbureau. JSt. Elisabeths-Vereeniging. Jansstraat 49. Van 12 u. aanvragen van verster kende middelen voor arme zieken. Soc. Vereeniging. 8 u. Haarlem's Muziekkorps. Concert. Bisschoppelijk Museum. Eiken werk dag geopend. DE MALAISE IN HET GONSMPTIE-MELKISEDRIJF. (Ingezonrl ut.) (Vervolg.) Daarbij dient ook nog rekening gehouden te worden met het feit, dat de cultuur van den bodem zich zeer gewijzigd heeft. In onze naaste omgeving is in de laatste jaren, heel wat land aan de veehouderij onttrokken en heeft een andere bestemming gekregen. De omstandigheden leidden er dus van zelf toe, dat de melkproductie in de naaste omgeving sterk verminderde en de voor consump.ie benoodigde hoeveelheid van steeds verder afgelegen plaatsen moest worden aangevoerd. Dit is geen verschijnsel, wat zijn ontstaan alleen ontleent aan den nu afgeloopen wereld oorlog en daarmede weer verdwijnen zal, doch voor dien tijd in een steeds grooter wordende mate plaats vond. Toen reeds kwamen er tijden waarin de meikaanvoer zoo schaarswas, dat de melk handel niet dan met de grootste moeite, de, voor haar bedrijf benoodigde hoeveelheid melk, kon bekomen; Gebrek aan krachtvoer voor het vee, was hier dus niet de oorzaak. Dit moeilijker worden om voldoende melk te krijgen, heeft ten gevolge gehad, dat de Haar melkslijters, tot het oprichten van een tweetal melkinrichtingen zijn overgegaan, die in staat zijn een groot kwantum melk te ont vangen en verduurzamen. Terwijl de vooruit gang der uitbreiding van onze stad daarheen wijst, dat het in de naaste toekomst, voort durend moeielijker zal worden om genoeg melk te bekomen. Van steeds verder afgelegen plaatsen moest de voor de onsumpthie benoodigde melk worden aangevoerd en dit bracht ook grooter wordende kosten; moeilijkheden en risico mede. Naar mate toch, dat de melk over grooter traject moet woruen aangevoerd en langer onderweg is, oefenen meer ongunstige fac toren invloed op haar uit en worden de kan sen dat' zij als goed bruikbare melk, de plaats van haar bestemming bereikt, minder. Melk, die met zorg van gezond en oordeel kundig gevoed vee gewonnen is en met in achtneming van de noodige voorzorgsmaat regelen wordt behandeld en getransporteerd is verreweg het goedkoopste en beste voedings middel, voor de mensch en als zoodanig on misbaar voor de gemeenschap. Dus ook is het waar, dat geen artikel zoo zeer door al lerlei ongunstige factoren uit haar omgeving, beinvloed wordt en zoo spoedig als zij, aan Dederf onderhevig is. Zij kan uiterst gemakkelijk geinfecteerd worden, door allerlei, ook voor het niensche- 'ijk organisme, nadeelig en zelfs vernietigend inwerken, de factoren, die in melk een zeer goeden voedingsbodem vinden en daarin voortwoekeren. Alle melk, welke van ver afgelegen plaat sen aangevoerd wordt, moet daarom gepas teuriseerd en zoodanig bewerkt worden, dat vlle schadelijke eigenschappen, die zij in zich >p genomen heeft of vernietigd of in haar verderen uitwerking onderbroken worden en lai is met de hulpmiddelen, die ons daartoe ;egenwoordig ten diende staan, zeer goed nogelijk. Door pasteurisatie d.i. door de melk op ien hou». n, ongeveer So gr. C. temperatuur te brengen en daarna snel en diep af te koe len, is men in staat om de melk, die onder het transport geleden heeft, zonder dat daar door haar samenstelling veranderd of haar waarde als voedingsmiddel geleden heeft, dat zij in bruikbaarheid en in duurzaamhed met versche melk gelijk staat, zoo niet over treit. Doch aileen technisch en hygiënisch goed ingerichte melkinrichtingen zijn daartoe in staat. Het voorgaande resumeercnde komen wij tot de volgende conclusie's 1. Dat in de naaste omgeving geen vol doende melk is te bekomen om in de behoeiten der bevolking te voorzien. 2. Dat tengevolge van den voortgaan den aanwas der bevolking de melk van steeds verder afgelegen plaat sen aangevoerd moet worden. 3. Dat melk, niet alleen als voedings, doch ook als middel tot-herstel van zieken en zwakken en vervanging van moedermelk beslist noodza kelijk is. 4. Dat slechts goed ingerichte melk in; icfctingen in staat zijn, die melk te ontvangen en te bewerken en daar om voor de melkvoorziening be slist noodig zijn. De melkvoorziening is dus afhankelijk van de aanwezige, goed ingerichte melkinrich tingen. Voor de hand liggend is het daarom, dat de regeering zorgt dat het bestaan van deze is verzekerd. Op het oogenblik heeft echter het tegen deel plaats. Door de regeering zijn toestan den geschapen, waardoor het bedrijf onmo gelijk is geworden, zelfs ten gronde wordt- gericht. Door regeerings porsonen'jjwordt dit zelfs erkend. Onderget. heeft hen zelf de verklaring hooren afleggen, dat de verdiensten ontoe reikend zijn om de bedrijfskosten te dekken, doch dat voor dekking geen voldoende geld beschikbaar is. Trouwens dat de achteruit gang niet aan wanbeheer of fouten in de lei ding, geweten moet worden, getuigt het feit, dat alle inrichtingen, zelfs de best en zuinigst beheerde, maakt geen uitzondering, verlie zen lijden. De explotatierekeningen van een 16 tal goed ingerichte bedrijven,staan steller dezes ten dienste om dit te bewijzen. Als men de thans geldende regeling voor de consumptiemelkvoorziening nagaat en deze vergelijkt met de bedrijfskosten, welke de melkinrichtingen thans moeten maken, is het duidelijk, dat geen inrichting op de daar in gestelde voorwaarden kan blijven bestaan. De prijs welke de veehouders voor hun melk mogen berekenen, is daarin vastgesteld op 16 ct. per liter als boerderij en 17y2 ct. franco inrichting. De keuze van het transport is gelaten aan den leverancier, 't Spreekt dus van zelf, dat geen inrichting kans he.'ft, voor minder dat 17% ct. melk te bekomen, want al melk die voor 1% ct. per liter gemakkelijk is te leveren, heeft men franco inrichting te om vangen. Alleen die melk, waarvan de trans port-voorwaarden zoo moeilijk en kostbaar zijn, dat zij niet voor 1% ct. aan de inrichting is te leveren, kan men dus voor 16 ct. aft boerderij koopen. De prijs van 17% ct- moet dus als minium- prijs genomen worden. De detail verkoops prijs is gesteld op 20 ct. terwijl daarboven, atn erkende melkinrichtingen, een bijslag »an 2%ct. dan worden gegeven. Er blij te alzoo over, een bru o winstmarge van 5c.t per liter. Dat deze marge bij lange na niet voldoende is, 0111 de bedrijfskosten te dekken, kan blijke uit het volgende Aangenomen moet worden dat de inrich tingen alle consumticmelk moet pasteuri- seeren. Wij krijgen dan de volgende kosten (Deze kosten zijn afgeleid uit de door accou- tants uitgebrachte rapporten over cxplo- tatiekost'en van een 10 tal melkinrichtingen. Alle kosten zijn per 100 liter berekend. 4% Maatverlies door indamping bij pasteurisatie verloren gaan bij rei nigingen, afgifte der melk enz Brandstoffen en electrischen kracht Arbeidsloon en salarissen, (binnen personeel). Verhes on a erlies op afgekeurde en overmelk, welke gemiddeld 10% dan de gc- heele aangevoerde hoeveelheid be draagt en 5 cent per liter verlies op- oplevert, daar zij een andere be stemming krijgt, is over de maasa genomen Voor administratie, scheikundigon- derzoek, kantoorbehoefte, telefoon telegraaf, belastingen, verzekering reinigings materiaal, enz Rente, afschrijvingen op machine's, gereedschappen, gebouwen respect. 2 Z2 en 15 onderhoud materiaal.. Bezorging der melk (arbeidsloonen der rondbrengersju f 0.70 f O.40 f O.40 f 050 f O.80 f 0.30 f 3-15 Totaalf 6.25 Deze cijfers toonen voldoende aan, welke groote verliezen het bedrijf tegenwoordig oplevert en dat het zoo voortgaande onvoor waardelijk ten gronde wordt gericht. Met de verdwijning der melkinrichtingen, dat zoo voortgaande, maar een kwestie va tijd is, komt de gemeente dqn, voor wat de melkvoorizening betreft, zeer moeilijk vraagstuk.te staan. Haar rest dan niets anders, dan zelf het bedrijf ter hand te nemen, Een zoo belang rijke zaak als deze, kan niet aan zelfstandig werkende melkslijters, door haar worden over gelaten. Het voorgaande heeft dit vol doende aangetoond. Of het tot een bevre digende oplossing is te brengen, wanneer de gemeente zelf, tot oprichting, van een melk- centrale zou overgaan, betwijfelt onderget. ten zeerste. Het melkbedrijf met zijn wisselvalligheden en zijn niet tc voorziene, buiten elke mensche- lijke berekening liggende schommelingen- schikt zich niet onder automatisch en regie ms ïtair werkende ambtenaren leiding, voor uaar zijn geen vaste voorschriften te geven. Alleen goed onderlegde, vak- en zaken- menschen, kunnen, maar toch niet onder zulke omstandigheden als nu, er iets van te recht brengen. A. BALT. R.K. Metaaïbewei kersbond. Deze bond houdt door- geheel ons land een propaganda-maand, uit verschuilende af deelingen komen er berichten v.n sym pathie om behulpzaam te zijn aan de uit breiding van het leden-aantal. De. storm klok luidt, er wordt verzameling gebla zen ook de afd. Haarlem laat zich niet onbetuigd, en is reeds begonnen ter voor bereiding, hangen in onze kerkportaal de aanp ukbiljetten met opschriften wair de avond van de groote propaganda-ver gadering hier ter stede op Donder lag 11 December a.s. vermeld staat. Tot deze vergadering hebben toega ïg alle R.K. Metaalbewerkers met hunne da mes, zij die werkzaam zijn, in het goud of zilversmeden be -rijf, loodgieters of zink werkers, electricians, wagenmak r> het burgertmeden in het groot boc.r.jf De gevierde spreker die Hoofdbestuur der II. v. Tongeren zal aanwezig zijn met het onderwerp van zijn rede: „Op ten Kruistocht!" De vergadering zal worden opgeluisterd door het fanfarecorps „Utile Dulci" di recteur den heer v. d. Berg, en het dub bel Mannenkwartet „De Damiaten" direc teur Frans Pielage. Deze zal eenige num mers ten gehoore brengen die op den Ka- tionalen Zangwedstrijd van Proza en Pos- zie den eersten en den eere-prijs heb ben behaald, dus een praeht-avond. Voor de E.K. jongens, die in deze vak ken werkzaam zijn, zal a.s. Zondagavond om 5 uur een vergadering werden geim'u den in het schoolgebouw aan de Ged. Oui'Hi Gracht bij de KI. Houtstraat waar ook een belangrijk onderwerp aan de orde is. Ontslag als raadslid. De heer Nagtzaam heeft ontslag geno men als lid van den gemeenteraad in een schrijven, waarin hij zegt: Ik deel U mede, dat ik ontslag neem als lid van Uw College. Ik voel mij daartoe gedrongen, omdat mijn ambtek/-xigheden mij niet toelaten uwe vergaderingen geregeld hij te wonen en tijd en gelegenheid mij ontbreken, vol doende studie te maken vau de vraag stukken, die aan Uw oordeel zullen worden onderworpen. Met belangstelling zal ik blijven volgen, hoe de gemeente zieh verder ontwikkelt en op welke wijze het Gemeentebestuur die ontwikkeling zal lelden. De moeilijkheden, die in de komende ja ren zullen zijn te overwinnen, zullen niet gering zijn, maar ik twijfel er niet aan, of het zal Uw College niet aan opgewekt heid, kracht en wijsheid ontbreken om allo bezwaren te boven te komen en dit te eerder, wanneer eei:> 1 wijds het vaste voornemen bestaat om tot stand te bren gen, wat onze tijd eischt en anderzijds ge dacht wordt aan de waarheid, dat politiek, ook gemeentepolitaek, de kunst der moge lijkheden is. In dank allen met wie ik in de zeven jaren van mijn lidmaatschap heb samen gewerkt, zoowel in den Raad als in de verschillende commissies, voor de aange name bejegening, welke ikavan hun zijde steeds mocht ondervinden, ondanks soms scherpe prdneipieele en zakelijke verschil len. Ten slotte spreek ik den hartelijken wenseh uit, diT het der Gemeente en U allen persoonlijk in de toekomst moge welgaan. De eenc school, voor de andere school. Mej. Ch. J- Farret, directrice van de Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs op de Krocht, heeft te Weenen een kennis die aan het hoofd staat van een ongeveer gelijksoortige school, waarop TOO meisjes onderwijs ontvangen. Ook zij moeten gehol pen worden. Ien einde hun iets ter leeniging van den nood te doen, verzocht mej. Farret aan haar leerl Jagen om gekl, kleeren en schoeisel bii elkaar te halen. De jongè da mes vonden het denkbeeld zóó sympathiek, dat zij dadelijk aan het werk gingen. De re sultaten -waren prachtig. Wij hebben deze gezien in- den vorm van volle kisten met ha vermout. melk, bokkig, chocolade, kleeren en schoenen. Ais de wil er maar is.' Aan tilie school te Weenen zal met den zgn. Kerst trein die heele bezending gestuurd worde'.!. Voor elk. kind is er een blik Hollan- diamelk met suiker,, een half pond havermout een half pond plantenboter, twee roepen cho colade, een spetobokkmg en een groote hoe veelheid ondergoed, mantels, rokken, blousen laarsies. kousen en eenige lappen nieuw goed. Alles is eerst zorgvuldig nagezien en hersieid. Ook de laarsjes zijn door den o*jioenmaker van de schoof onaer uauaen ge nomen, zoodat er niets aan ontbreekt. Laten we hulde brengen aan m-ej. Farret en haar leerlingen voor dit nobele werk. De eene school voor de andere. Kan dit prach tige voorbeeld niet tot navolging dienen? Als geheel de Haarlemsche schoolgaande In het arme Weenen kunnen de kinderen alles gebruike'n en de winter duurt nog zoo lang VOOR DE KINDEREN UIT DE „TREKJES" VAN ZATERDAG 29 NOV. Wij ontvingen nog van C. v. Spierjlijk, Verboden brandstoffen verom. Gisteravond zijn. op het Staten Rolwerk door -2 poitieageuton aangehouden twee personen, die ongeveer 5 H.L. steenko Ien Zjƒ11 V CV-Xi. VWA Gemeentelijke visehvoorziening. Daartoe uitgenoouigd door den Directeur van het Gemeentelijk Levensmiddelenbureau, den heer De Jonge, was gisteravond in - het Ge bouw De Nijverheid een aantal vischhandelaren bijeen, ten einde de Haariemsche vischvoorzie- ning te bespreken^ De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond' door afgevaardigden van de Duurte-Uommissie en den heer W. A. J. van de Kamp, lid van den gemeenteraad. De heer De Jonge opende de vergadering en gaf in een beknopte inleiding het doel, waarvoor men samen gekomen was, weer. Door den Raad is besloten de gemeentelijke vischvoorz.ening ter hand te nemen. De heer De Jonge had een ontwerp reglement reeds gereed, doch door den Bond van Vischhandelaren, was eveneens een ontwerp-verordening aangeboden. Spr. moest echter of-merken, dat dit laatste de leiding der visch voorzien mg geheel aan de or ganisatie overlaat en daar kon, volgens gpr., gt-en spraKe van zijn. De beide ontwerpen vergelijkend, verklaarde de heer De Jonge, tegen den aankoop van de visoh door de handelaren geen bezwaren te heb ben, als de verkoopsprijs 4 cent hoven den vei- lingsprljs zou zijn. Tegen het artikeltje in het ontwerp van den Bond', waarbij de opslag der visch aan de han delaren wordt gelaten, moest spr. zich echter om verschillende hygiënische redenen tegen ver zetten. Indien de handelaren hun ontwerp wilden wij. zigen, in den zin zooals was toegelicht, dan, zeide de heer De Jonge bereid te zijn, aan B. en W. te adviseeren "den handel vrij te laten, doch de winkels onder direkte controle van het Le- vensmiddelenbedriji te stellen. Het publiek geeft den kleinhandel veel de schuld van de huidige duurte. Spr. geloofde ech ter, dat den vischwinkelier in dezen geen blaam treft. Daaiom meende spr. dat de winkeliers tegen de controle over hunne winkels geen be zwaar konden hebben, omdat het publiek, in de wetenschap dat in deze visch winkels geen willekeurige prijzen behoeven te worden be taald, zijn gunst aan die handelaren niet zal onthouden. Bovendien lag het in het plan van spr. om zich bij deze kwestie de bijstand te verzekeren van een vertegenwoordiger uit de handelaren en een van het publiek, welke commissie in bijzon dere gevallen zal beslissen. Voorloopig zou spr. 'aldus een jaar op proef willen werken. De prij zen zullen worden vastgesteld volgens de \ei_ lingstarievea pp den zelfden dag. Spr, achtte 5 H.L. vervoerden zonder in hef bezit te van een leei-Lmatiekaart. dit voor Haarlem een nuchtere oplossing, om de verkeerde opinie over den kleinhandel bij het publiek te doen verdwijnen. Spr. wilde dan tegelijkertijd de belofte af leggen, dat de belangen van den handelaar zoo wel als van den consument bij hem veilig zul len zijn. Hij gaf de vergadering dan in over weging, over dc voorgestelde regeling rijpelijk na te denken en hem dan binnen 8 dagen de beslissing mede te declen. Dan zal spr. advi seeren, den handel vrij te laten, terwijl de win kels onder controle van het gemeentebestuur staan. Beantwoordt deze werkwijze aan de verwach. tingen, dato zal de tijd gekomen zijn, de Vischmarkt op te ruimen. Indien ziel) een 8-tal handelaren bereid ver klaren, zcidc spr., op deze manier te zullen be ginnen, ongeacht of anderen dat niet willen, Deze laatsten zijn geheel vrij in hun doen en laten. Spr. wees er,nog eens op, dat de zaak nooit geheel in handen der organisatie gegeven kan worden, omdat het dan zou kunnen voorkomen, dat nict-leden niet in staat zouden zijn om -te verkoopen. Door de vergadering werden verschillende op merkingen gemaakt, die de heer De Jonge be- anwoorddc. Het resultaat was, dat binnen 8 dagen door dc handelaren aan dien Dircceur mtSluitsel zal worden gegeven, of zij hunne win. kels onder gemeentelijke controle willen stellen. Als dit aantal voldoende is, zal de heer De Jonge het college van B. en W. adviseeren, op de besproken wijze in zee te gaan; volgens het gewijzigde reglement van den bond. Daarna werd de vergadering gesloten. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd): 10 December. A. Trom melen en A. J. Vetting. J. Bmouter en C. J. v. Puften. O P, E Bonne tien J. B. Schalm. B. v. d Werff em A Oosterhof. J. Brceuwer en J. Majoor. J. P. Meulenberg en N. de Koning o. L. Monnier en E. C. Leautaud. C. M. Sueuioif en J. M. O Ravenswaaij' Getrouwd.: 10 Dec. G. v. Loenen en E. v. Donkelaar. H. J. J Schij venaar en F. A. Vrenegooor, J. A. F Bon man en C. Suurendonk. J. Jansen n J. C. Versteeg. J. de Winter en v. d. Maden. Geboren: 8 Dec. van E. G. A. Nieu- wennuijsde Munnick. 8 Dec. d, van A. O. P. B. AlberdjngBerendes. d van g. MeijcrinkSm'1 n kDec. <1. v. E. M. KosterHelminek. u. van D v. Dijk—Scjiilpzand. 10 Dec." z. van P. L. jooreev. d. Kamp Overleden: 8 Dec. E. Draa-ijersKui per, 77 j. Scheepmakersdijk. 9 Dee. A. v. d, Valk 53 j. v. Eedenstraat M. H. J, Jansen— Terwindt ,79 j. Kenau park. AUDIËNTIES BIJ H. M. DE KONINGIN. DjEN HAAG. Naar wij vernemen, lig-t het in het voornemen van H. M. de Ko ningin om binnenkort, zoowel in de hoofdstad nes Rijks als in de Residentie audiëntie te verleenen. welke ook toegan kelijk zijn voor autoriteiten, corporaties, vereenigmgen en particulieren ujt ande re provincies, diau die waarin H. M. ver toeft. Na oere mededeelingen betreffende deze audiënties zu.ien tijdig in de dagbla den worden gedaan. PRIJSBEREKENING BOEKEN. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voor de prijsberekening door boekhan delaren van geleverde boeken en tijd schriften met ingang van 1 Dec. de mark zal worden berekend naar de koerswaarde vermeerderd met 10 cent voor boekwer ken en 15 cent voer tijdschriften. Mocht de boekhandel weigeren op grond van de ze verrekening te leveren, dan moeten, volgens besluit van den minister, de Duit- sche boekeu en tijdschriften rechtstreeks uit Duitsehiand worden betrokken. SCHOTEN DE SCHOTENSCHE KWESTIES. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de heele Sehotensehe kwestie, door den heer Ver kooy op de gebruikelijke wjjze met heel veel bombarie opgezet, een berg worden, die een muis baart. De beschuldigingen tegen den geineen- te-secretaris, door den heer Verkooy op gezag van derden geuit (waarom beschul digt hij toch op losse geruchten!), en die aan het onderzoek van een commissie zijn onderworpen, schijnen vooreerst al in het water te vallen. Er blijft zoowat niets van staan en zelfs degenen, die volgens den heer Verkooy bereid zouden zijn een en ander onder eede te bevestigen (lees het raadisversiag), trekken zieh terug, ontken nen d'e voorstelling van zaken door den heer Verkooy gegeven, zeggen verkeerd begrepen te zijn, getuigen dat den heer De Jong niets ten laste kan worden ge legd. In de raadsvergadering van Zaterdag, vroeg de heer Pruscben aan den heer Ver kooy of zijn getuigen tegen den heer De Jong geloofwaardig waren en Verkooy antwoordde: ja. Ook deze betrouwbaar heid der getuigen wordt ten zeerste in twijfel getrokken, wat ook de heer Ver kooy kon weten. Wat de zaak tegen den heer Rotteveel b.etreft, deze is n*g in onderzoek bii den TWEEDE KLASSE. Trekking ven lO December. 19507 f 5.000. 11351 f1500. 'No. 8497 f400. Nos. 3862 8133 20848 ieder f 200. Nos. 12018 13935 14648 19728 ieder f 100. Prijzen van 30 82 156 160 171 180 225 239 251 2C8 334 476 499 526 548 573 588 662 837 871 903 1004 1039 1111 1112 1172 1291 1301 1312 1342 1344 1359 1387 1393 1433 1554 1595 1637 1641 1715 1795 1827 1837 1870 1953 1960 2152 2194 2259 2329 2338 2381 2 O 2629 2727 2735 2740 2757 2810 2 9 1 2917 '2984 3000 3025 3070 3091 3332 3433 3551 3613 3616 3700 3752 4012 4032 4140 4191 4214 4317 4321 4323 4380 4491 4491 4534 4 <6 4555 4658 4661 4752 4823 4938 5045 5950 50 l 5133 5163 5271 5344 5405 5507 5 45 56 7 5704 5770 5878 5904 5935 5940 5955 6 77 6185 6198 6320 6323 6335 636J GT9 6445 6485 6513 6706 6765 6860 6978 7 3/ 70 !4 7045 7051 7054 7114 7243 7245 72:9 73 2 7409 7428 7433 7512 7543 763 5 7638 7 8 i 7692 7738 7871 7899 7910 7927 7975 80 5 8126 8160 8204 8239 8275 8'83 849! 8i 9 8550 8579 8643 8701 8721 8732 8712 87.6 8802 8834 8881 8903 8916 8931 8963 8983 9070 9124 9149 9187 9202 9210 9 42 92 1 9359 9374 9375 9411 9569 9578 9731 9 19 9822 9834 9349 9882 9923 S978 10026 10 6 10100 101 0 10125 10278 10340 10367 1 471 10477 10511 10517 10558 10616 106.6 1 6'.6 10708 10719 10757 10.60 10 65 1 835 18 9 10856 11027 11079 11144 11153 112J1 112 9 11265 11288 11305 11365 11398 11577 II 71 11681 11724 11723 11735 11833 Ui) 11395 12023 12070 12116 12142 12190 L2207 12222 12245 12250 12311 12501 125Q9 12577 12628 12637 12652 12678 12755 1277S 12783 12802 12811 12897 12923 12925 12360 13049 13052 13054 13129 13153 13186 13236 13296 13319 13325 13327 13331 13332 13135 L3443 13461 13514 13543 13581 13706 13772 13849 13919 14124 14191 14198 14222 14294 14297 14372 14458 14479 14533 14517 14666 1*705 14721 14766 14834 14838 14842 14882 14975 14989 14996 15001 15107 15112 15124 15174 15224 15257 15282 15333 15550 15655 15686 15720 15785 15791 15856 15864 15910 15911 15972 151)81 16043 16035 16060 16061 16109 16120 16141 16203 16264 16406 16486 16561 16594 16634 16653 16794 16810 16883 16901 16963 17053 17072 17098 17123 17371 173S3 17405 17438 17453 17466 17480 17578 17624 17634 17641 17655 17718 17768 17805 17815 17846 17959 17969 17995 18049 18220 18269 18275 18291 18355 18388 18422 18161 18480 18553 18674 18776 18847 18853 18948 19117 L9159 19244 19305 19371 19374 19383 19407 19431 19435 19544 19557 19560 19563 19593 10631 19669 19672 19706 19835 19879 19886 19893 19967 19994 20129 20224 20235 20328 20316 20393 20432 20531 20553 20574 20603 20009 20761 20871 20907 2092? 20941 21075 21123 21130 21141 21174 21202 21225 21257 212.17 21292 21323 21370 21373 21416 21435 2!540 21561 21581 21610 21668 21CS8 21704 21757 21798 21813 21877 21890 21942 21962 21996 22013 22054 22164 22179 22200 22241 £2248 22302 22324 22334 22384 22420 22452 224"6 22476 22493 22515 22629 22646 22730 22746 22796 22801 22830 22906 22909 Officier van Justitie. De officier Bioet ontstemd zijn over de wijze, waarop deze zaak publiekelijk is behandeld. De heer Hooy verklaarde in Ie verga- de ring der R.-K. Kies vereeniging reeds, dat naar zijn meening niet veel van de zaak o ver zou blijven. Overtreding der Hinderwet is zd. niet gepleegd, evenzoo staat de ontduiking der Zegelwet en de verduistering geenszins vas®- Het eenige zou daü zijn overschrijding der ambtsinstructie, maar ook deze beschuldi ging is, naar wij hooren, waarschijnlijk ge heel ongegrond. Want nergens is in de instructie van den inspecteur een bepaling te vinden, die hem verbiedt handel te drijven, bijbetrekkingen te hebben enz. Wat dus in andere steden nog wel verbo den is, is in Schoten niet verboden, zoodat zelfs geen ambtsoverschrijding kan worden ten laste gelegd. De schorsing zal dan ook, naar wij vernemen, niet zijn te handha ven. Er blijft zoodoende van de „causes ceièbres" weinig meer over. Intusschen dienen wij den afloop van het onderzoek af te wachten. Dat de heer Loerakker zal aftreden als wethouder, is een gerucht, wat hij zelf gis teravond weersprak. Voorloopig zal hij dat nog niet doen. Wij wisten dat en daarom publiceerden wij de geruchten op verzoek van den heer Loerakker nog niet» Ten slotte: de zaak-Blom. Zaterdag ie W! derom een falllissement-aanvrage inge diend. Maar de behandeling daarvan, die gisteren zou plaats hebben is uitgesteld, om den heer Blom, die in het buitenland is, te hooren na zijn terugkomst. HEEMSTEDE. B. en W. stellen den raad voor te besluiten, om het uitbreidingsplan der gemeente vastgesteld bij raadsbesluit van 28 Augustus 1912, te herzien voorzoo ver betreft: 1. de projecteerde straat no. 139, Vak H. 3 en 4. type IV. S, 12 M. breed, richting gebroken, geen voortuinen, trottoirs 2.50 M. rijweg 7 M. geen boomen, open bebouwing; 2 de geprojecteerde straat no. 1^0, Vak H. type III 1. 16 M. breed, richting recht, geen voortuinen, trottoirs 4.5z M. rijweg X M, 2 rijen boomen open bebouwig

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2