Advertentién. fetokisELZliirsiÉeii ftweekscM: SI Joseph A. MULDER Ü.H. Winkelierrs. Schaatsen slijpen Afdeeling ENTHOVEN Stookt „Paiudanbriketten Pensionaat: St Antonius. Gemengd Nieuws Landbouw en Visscherij. Rechtszaken Telegrafisch Weertiericht. Aanbesteding Laat uwe Zijlstraat 64 Tel. 1755 - Haarlem De beste distributievrije brandstof Prijs f 6,50 per IOO kilo> Verkrijgbaar bij alle Handelaren. ÜKKEUBOUWEHS Adverteert in de Nieuwe Hri, Courant Ue URSEM FISTELPOTTEN Kloppenburg te Hoorn MLORTE BERiCHTEÜi van hei Bisuom naariem. BERGEN (N -H Agatha Cornelia van Hoik. Agatha Cornelia Kammeijer- Van Stolk, van Stuik, Antonius Franciscus Hu- nertus van der Vaart Zadelmakers leerling H. J. Versteeg Gertruida Koelemeijer Dermson, leerling-verpleegsters 2 prima overbekleede crapeaux met 4 stoelen (rood leer) 194. Massief eiken tafel f 26. Massief eiken buffet f 92,50. Massief eiken theekast f 20. Massief eiken spiegel f 32 Eiken schuiftafel 132,50. 2 fauteuils en 4 stoelen (groen leer) f 75,50 2 crapeaux, 4 stoelen en I canapé (Engelsch gestoffeerd, blauw leer) t 125. o stoeien (blauw leer) t ^2,50 6 stoelen (rood leer) t 60, Vergelijk deze prijzen en koop alleen bij Mr. Meubelmaken KLEINE HOUfSTRAAT 99 voor een paar Schoenen B K. Winkeljuffrouw, jLffifam voldoende Wij neouen aan te dieden voor de a s feestdagen: Ifraag prijsopgave of Reïzigersbezoek. J. P. v. d. BERG v.h. JOH. FIBBE. bij H bezoekt a s. MAANDAG de Algemeene Verga dering van de V. N. A. welke om 12 uur in „Krasnapolsky" zal worden gehouden. Met het oog op de ZiiER BELANGRIJKE AGENDA „.ogen we er toch zeker op rekenen dat ge PRESENT ZULT ZIJN De secretaris van de afdeeling 5942 Zuidelijk deel Noord-Holland, A. BIESHEUVEL, Az. Klagelijks versch ling te nemen zoodra de begrooting voor 1930 is afgedaan. De verdere mededeeHngeö worden' goedge keurd. Een schrijven van den Ned. Bond van Ge meente-Ambtenaren inzake de salarisherziening •wórdt voor kennisgeving aangenomen. Op zijn verzoek wordt aan den heer C. G. Olie eervol ontslag verleend als lid der Plaat selijke Commissie voor Schooltoezicht. In handen van B en W. wordt gesteld een adres der afd. Velsen-Driehuis van dén R-K. Bond van Land- en Ttiinarbeiders St. Jeroen in zake kinderarbeid. De heer Netscher vraagt dat ook te zenden naar de Plaatselijke Schoolcommissie. De heer Netscher stelt voor de vaststelling der rekeningen over 1918 aan te houden, daar dezen morgen eerst destukken werden ontvan gen. De heer Vermeulen is het hiermede eens. Dit voorstel wordt met 115 stemmen aange nomen. Langdurig wordt gedebatteerd over het voor stel tot uitbetaling van overuren aan de politie. Verschillende leden maken bezwaar, dat ook de veldwachters hieronder zullen vallen. De heer Brink wil, dat de autoriteit het aan. ta' overuren vaststelt en niet de agenten zelf. Hiervoor pleit ook de heer Vermeulen, die er tegen is, dat politicmannen overuren maken. En als ze deze dan zelf mogen opgeven, zal men er slechte menschéfi van maken. Tenslotte doet de heer Schilling een voorstel om deze zaak aan te houden opdat B. en W. het voorstel nog eens kunnen herzien. Dit wordt met 125 stemmen aangenomen. In behandeling komt het voorstel tot wijziging en aanvulling der Algemeene Politieverorde ning en vaststelling Verordening, krachtens de artt. 437 en 437 ter Strafwetboek. De heer Vermeulen wijst er op, dat B. en W. geen rekening hebben gehouden met de wen- schen van den Raad, wani er is niets aan ver anderd. Spreker wil hierover geen nieuwe dis cussies openen, maar hij zal nu tegen het voor stel stemmen De voorzitter wil dan met de artikclsgewijze behandeling beginnen. Als hij bij het eerste ar tikel vraagt, of de leden stemming verlangen, zegt de heer Dalmeijer, Neen, straks wel. De Voorzitter: Wanneer men 't gelieele voor. stel vei werpen wil, laat men het dan zeggen. De heer Dalmeijer: Zeker, willen wij dat, als onet de wenschen der raadsleden geen rekening gehouden wordt. Spreker stelt voor het gehee- le voorstel te verwerpen. Dit voorslel wordt met xo7 stemmen aangenomen. Tegen mevr. Beers en de beeren Dunnebie;, Landeweert, Tu- senius, Handgraaf, Langendijk en v. d. Does. Bij de vaststelling verordeningen op de hef fing en invordering van schoolgeld en wijzi ging r.glement voor de Visscherijsohool achten de heeren Tusenius en Vermeulen -het school geld te laag. De heer Dalmeijer verwacht dat, nu er school geld geheven zal worden, de Reedcrsvereeniging te IJmuiden subsidie aan de school zal verlee. nen. Verschillende leden en ook wethouder Lan deweert verdedigen het lage schoolgeld'. Dt heer Tusenius stelt voor het voorgestelde schoolgeld met 5 te vermenigvuldigen. Dit wordt met 1 stem voor, die van den heer Tusenius, verworpen. Dc heer Vermeulen stelt voor het voorgestel de met 3 te vermenigvuldigen. Dit wordt met 142 stemmen verworpen Vóór de heeren Dun- neb.er en Vermeulen. Goedgekeurd worden de voorstellen kostenbe rekening inzake de straatverlichting en vast- Btell ng rooilijn voor de Kalverstraat te Velser- oord. Op verzoek van den lieer Dalmeijer wordt diens voorstel inzake de pensionneering der wet. houders en van hunne weduwen en weezen nog aangehouden. De heer Vermeulen zegt dat het voorstel tot aansluiting van de woning van wethouder Lan deweert aan het telefoonnet hem zoo te per soonlijk is. Wel is hij er voor een telefoon-aan sluiting te geven aan de leden van het college van B. en W., waarvan hij een voorstel maakt. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Enkele leden vragen bij een voorstel tot uit breiding der Commissie van Toezicht op de lichtbeelden-vertooningen en nadere bepaling der vergoeding voor de leden of dit toezicht we! nuttig is. De heer Brink zou ook willen dat de Com missaris van Politie niet meer in deze com missie zat. De voorzitter zegt, dat deze zelf reeds wilde bedanken, doch spreker heeft hen verzocht aan te blijven, omdat er straks waarschijnlijk een Centrale Keuringscommissie komt voor het ge- heclc land. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Tegen de heeren Schilling en Dalmeijer. Aangehouden wordt het voorstel inzake .de wijziging der samenstelling en opdracht Duurte, commissie en opheffing- der Levensmiddelen- commissie. B. en W. stellen voor inzake de huisvesting van personen uit het vluchtoord Uden in onze gemeente, den Minister te berichten dat zij hier in niet kunnen medewerken. De heer Vermeulen wijst er op, dat men hier nog verscheidene barakken van het Rijk heeft, die uitnemend voor tijdelijke huisvesting ge schikt zijn, maar daarvan wil de Minister niets weten. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Goedgekeurd wordt het vóorstel tot verhuring yan de woning Kerkweg 9. Bij het adres van de afd. Kennemcrlaud van htt Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Vacantie-kolonies stelt c>e heer Brink voor het subsidie wel te verhoogen en te brengen op 250. De heer Vermeulen pleit daar ook voor. Dit voorstel wordt aangenomen. Tegen de heer Dunnebier. Op het verzoek van het Dep. IJmuiden der Mij Tot Nut van 't Algemeen om gebruik van een schoollokaal te Velscroord voor de zittingen der Nuts-Spaarbank, wordt afwijzend besohikt. De heer Netscher krijgt "gelegenheid tot het stellen van een vraag over de wijze van bewo ning van sommige huizen der Woningbouw vereenigingen. De heer Netscher zegt dat in somnyge dezer huizen meer dan één gezin woont. Gevolg daar van is, dat de huizen achteruitgaan, men maakt er gaten in -de muren voor schoorsteenen, enz. Daar de gemeente op de meeste huren bij slag geeft, soms wel 3-per week en de be woners extra huur ontvangen, vraagt spreker of dit wel aangaat, en of in gevallen dubbel- bewoning niet de volle huur moet betaald wor. den. De heer Dalmeijer vraagt B. en W., den Wo- ningbouwvereenigingen hierin een vasten maat regel vodr te schrijven. Verschillende leden vinden het een zeer moei lijke kwestie. De heeren v. d. Steen en Brink wijzen erop, hoe noodzakelijk het is, meerdere woningen te bouwen. Dc Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak onder de oogen zullen zien. Na de rondvraag, wordt de vergadering ge sloten ASSENDELFT. BrandstolenBij" ac brand stoffen-commissie Krommenie-Ass end el f t zijn vanaf heden op dc volgende bonnen va.i de kaarten voor groote gezinnen verkrijgbaar Bon xA H.L. Eierkolen a 3.per H.L. Bon iB E Hl. Eierkolen a 3.per H.L. Bon 2A H.L. Anthraciet IV a 3 per H.L. B011 2B H.L. Anthraciet IV a 3 per H.L. Kamerbewoners Bon SA X, H.L. Eierkolen a 3.— per H.L. Bon 5B H H.L. Eierkolen a 3.per H.L. Boa 6A H.L. Anthraciet IV a 3 per H.L. Bon 6B J4 H.L. Anthraciet IV a 3 per II.L. Alleen gezinnen van 7 of meer personen ko men in aanmerking voor een Brandstoffenk'aart van groote gezinnen. ASSENDELFT. BrandDeze week ontstond' bij H. Vredenburg een begin van brand. Hoofdzakelijk dóór hef flink optreden der buren en de hulp van de Noorderspuit, werd de brand in zijn begin gestuit, een brand, dtc zich ernstig Het aanzien, daar het bewuste huis ge heel vati hout en met riet gedekt is. Vfeal wa terschade is veroorzaakt. Verzekering dekt de schade. ASSENDELFT. Collecte. De Collecte voor den bouw van het nieuwe Seminarium Hage- veld heeft in onze parochiekerk opgebracht de som van 470.Een mooi bedrag, in aan merking genomen, dat reeds vooraf bij welge stelde ingezetenen was aangeklopt. ASSENDELFT. Droevig. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 3-jarig zoontje van den heer P. H. alhier te water en verdronk op jam: merlijke wijze. Alle pogingen om de levensgees ten op te wekken waren vruchteloos. Voor de ouders ceif zware slag, ASSENDELFT. Melkstoat. Van onzen raelk- controleur, den heer Kwantes, ontvingen wij bet volgend resultaat van 2ijii onderzoek bij ver schillende melkventers1. P. van 't Veer op 21 Nov. 2.10 vet; 2. P. van 't Veer op 21 Nov. 3-30 3- J. van 't Veer 21 Nov. 3.30 4. Br. Berkhout 3.15 5. Joh. Al op 25 Nov. 3.10 6. J. van 't Veer 25 Nov. 2.65 7. van 't Veer op 29 Nov. 2.40 8. P. Terra op 29 Nov. 3.25 en (j, j. Mulder op 29 Nov 2.55 de nummers 1, 6 en 7 hebben melk van eigen boerderij. Volgens deskundigen is het staatje niet wat roernoemt: „schitterend". Naar wij vernemen is er een verordening op den verkoop van melk in de maak'. ASSENDELFT. Burgerwacht. Het vorig be richt over de Assertdelftsche Vrijwillige Burger wacht vraagt verbetering. Het is uitgekomen bij nadere correspondentie met den heer Spruyt uit Haarlem, den instructeur onzer Burgerwacht, dat deze wel degelijk een paar dagen na zijn telegram van verhindering per brief heeft me degedeeld, dat hij wegens ziekte eenige weken verhinderd zou zijn de oefeningen te leiden. Die brief is zoek geraakt, zoodat de zaken gc- loopen zijn, zooals in het vorig bericht gemeld is. Intusschen verheugt het ons den betrokken instructeur, den heer Spruyt, te kunnen rehabi- Iiteeren. Deze heer heeft zijn plicht gedaan. De fout zit bij de posterijen. Dat gebeurt tegenwoor dig nogal eens! SCHOTEN. K.-K. I<iesvereeniging. De heer Hooij verzoekt ons bet verslag der vergadering van de R.-K. Kiesvereeniging nog te willen aan vullen op dit punt, dat hij den heer Mathot op diens vraag omtrent 't geval-Bredius antwoord de, dat men niet "te vlug dergelijke praatjes moest gelooven. Het is waar dat de grond van den heer Bredius indertijd te koop is aangebo den, maar daar steekt niets in. Van een com binatie Box-Brediu» was spr. niets bekend. BENNEBROEK. Dinsdag 9 Deoetnber had de oprichtingsvergadering plaats voor de afdce- ling bouwvakarbeiders. De voorzitter van de afdeeling Heemstede had de leiding der vergadering en drukte er aijn spijt over uit, dat er door omstandigheden geen hoofdbestuurslid' van den bouwvakarbeiders- bond kon aanwezig zijn. Spreker zette echter heel zakelijk en duidelijk het doel der vergadering uiteen met het slot, dat de bouuvakafdeeling niet 20 leden tot stand kwam. Staande de vergadering werd een dagelijksch bestuur gekozen, bestaande uit de heeren W. v. Opzeeland, voorzitter; M. Ofte, secretaris; C. Koomen, penningmeester. Na beantwoording van verschillende vragen en het geven van nuttige wenken sloot <le#voor- zitter de vergadering. N«g ecus dankbare Belgen. „De Grondwet" bevat een schrijven van den inzender van het (ook door ons over genomen) bericht „Dankbare Belgen," mel dende, dat hij, na ingewonnen informatie en tevens op verzoek van den heer B., het noodig acht. bet bericht over de slechte be handeling die genoemde heer B. te Esschen ondervonden heeft, te rectificeeren. De heer B. is alleen opgebracht, omdat hij zonder pas op reis was. Het blijkt dat de politie in deze, niet nteej dan haar plicht gedaan heeft. Haar treft dus in dezen niet het min ste verwijt- STAKING VAN JOUENALLSTEN Tot de publieke tribune in de Statenzaal te Zwolle geeft een smalle trap in een to rentje toegang. Van dat torentje is een deel afgetimmerd voor de pers, die hier heel uit de hoogte neer kan zien op de Statenleden. Het gesprokene dringt zeer onduidelijk naar boven"«door. Tegen de balustrade is maar ruimte voor twee verslaggevers, zoodat, van de vier hier aanwezig journalisten twee ge doemd zijn steeds over hun confraters heen te rekken, om af *n toe een glimp van een spreker op te vangen. Er is over geklaagd zonder resultaat, Verlichting is er met. Toen het nu j.l. Dinsdag, 4 uur, zoo donker werd, dat schrijven onmoglijk was, hebben alle vier er de pen bii neergelegd. Na 't debat is van 4 tot 6 uur geen woord genoteerd, schrijft die „Tel." Brand 111' lie* ministerie v. Landbouw In een kelderruimte in het gebouw van het ministerie van L. N. en H-, aan het Bezui- denhout. te 's Hage. gebezigd als bergplaats van goederen van den electricien ontstond Woensdagmiddag een kleine binnenbrand^ doordien een busje benzine omviel en de in houd ervan in aanraking kwam met de vlam van een brandtoestel, waarmede gewerkt werd. Met eigen bluschmiddelen en daarna ook door de brandweer uit den post There- siastraat werd het vuur gebluscht. De schade is gering. Ter hoogte van liet z.g. Kia-aiiendorp nabij Maastricht, is Zondagavond om streeks 9 uur een man uit den trein ge sprongen, die om dien tijd uit Hasselt bin nenkomt, Men vermoedt, dat het een ont vluchte krijgsgevangene is. De waaghals is waarschijnlijk er goed afgekomen, daar men geen spoor meer van den man gevon den heeft. Sedert verleden weck is do Kaan voortdurend ongewoon hoog, zoodat ze te Wormerveer over de kaaimuren de straat inloopt. In de omliggende polderwedden mrtftt op vele plaatsen het water buiten de polderslooten, waardoor beele stukken blank staan en de veehouders hun scha pen vroegtijdig op stal moesten haten. In de melkfabriek „Hollandia" te Vlaai-dingen, sprong Maandag met een geweldigen slag een plaat van de ketels waardoor de brandende olie in de ketels naar buiten stroomde, zoodat de ehef-ma- ehinist en een stoker hevige brandwonden, voornamelijk in hot aangezicht, bekwa men. De stoker moest onmiddellijk naar bei ziekenhuis worden vervoerd. Opgeheven, Door den Minister van L., N. H. zijn de commissies, belast met het doen van voorstellen in zake het vaststellen van prijzen voor 1 au dbotlwpcrodiu cte 11(, opge heven. SCHENDING VAN HET TELEGRAM- GEHEIM. De ontslagen rijks telegrafist L. J v. L., vroeger te 's-Gravenhage, thans te Am sterdam, stond terecht terzake dat hij op 14 Juni, terwijl hü als rijhstelegrafist in dienst was, van een telegram, door den minister van Justitie aan den procureur- generaal te Amsterdam gericht, een af schrift heeft genomen en dit gan onbevoeg den heeft medegedeeld. Gedurende zijn verhoor verklaarde bekl. dien dag belast te zijn niet het overseinen van telegrammen. Hü had van collega's vernomen, dat er den vorigen dag een te legram van den minister van Justitie aan den procureur-generaal te Amsterdam was binnengekomen. Befcl. heeft zich toen den inhoud van dit telegram laten mede deel en en het gehoorde opgeschreven en dit door een typist laten typen en het daarna per aangeiieekend schrijven aan ma'. Troelstra, per adres den wethouder Vliegen te Amsterdam gezonden. Den vorigen dag had hij op dezelfde wij ze den inhoud van een telegram van een zekeren De Vries aan den Minister van Koloniën, aan mr. Troelstra in het Tweede Kamergebouw overhandigd. Bekl. ontken de, het oorspronkelijk telegram gezien te hebben- Het 0. M. eleehte een gevangenisstraf van 6 maanden. Als verdediger van bekl. trad op mr. M. Mendels. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorlo. Instituut tè De Bildt. Naar waarnemingen in den morgen van 11 December. Hoogste Barometerstand 769,3 m.M. Me mel; laagste Barometerstand 7.39.0 m.M. Thorshavn. Verwachting van den avond van 11 De cember tot den avond van 12 December; Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuid oostelijke tot zuidelijke of zuidwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, Weinig of geen neerslag. Licbn vorst des nachts, om het het vriespunt overdag. met vooruereidentie cursus. In piaats van kaarten. Heden overleed, na een lang durig doch zeer geduldig lijden tot onze diepe droeiheid, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder: in den ouderdom van 45 jaar. Haarlem, 10 Dec. 1919. üed. Oude Gracht 8 J. C. H. KAMMcijER MARIE KAMMEiJER en veriooide. A LI KAMMEIJER en venoofde. Bezoeken en rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. De ter aarde bestelling zal plaats hebben op Saterdag a.s. des j VCiurmiddags ten IH/2 uur op de Alg. Begraafplaats aan den Schotcrweg. Heden overleed, ,la ttn durig doch zeer gednldfe i£ tot onze diepe droelheid. onze innig gelietde dochter en zuster in den ouderdom van 45 jaar. Apeldoorn: Mevr. de Wed. C. van Stolk Waij. Haarlem Mevr. de Wed, P. A. vait Ek Van Stolk. Apeldoorn: J. van Stolk. A. E. van Stolk Haarlem, 10 Dec. 1919. Heden overleed na een zeer langdurig doch geduldig lijden tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Behuwddochter en Behuwdzuster in den ouderdom van 45 jaar. Haarlem, 10 Dec. 1919. Mevr. de Wed. C. H. Kam- 5951 meijer-Mels. Haarlem. H. Daudeij. J. C. Daudeij-Kammeijer. Amsterdam. <j. van der Hoeven Jr. M. j. j. van der Hoeven- Kammeijer. Wierden. J. L. Kammeijer. D. Kamineijer-Kropmans. Delft. J. D. C. Kammeijer. O. Kammeijer v. Maaswinkel 's.Gravennage. J H. Kammeijer. W. Kammeijer-Willems. C. H. Kammeijer O. Kammeijer-Berkemeijer. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht u kennis te ge ven van het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot, Vader. Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van 77 jaren na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Uit aller naam J. M. VAN DER VAART- Körner De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de Parochiekerk van den H. |osef °p Maandag 15 December des morgens ten 7, 7;j, 8 en 9'/2 uur de gezongen Requiem, waarna de begra.enis op het R-K. Kerkhof St. Bavo Schoten Terstond gevraagd een aank. bij WEIJDEMAN, L. V. Gracht 1. Heden overleed tot onze groote droefheid in den ouderdom van 77 jaren, onze beste man, vader, behuwd- en grootvader, de Heer Oud-Burgemeester, Oud-Lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. 's-Gravenhage. A. D. E. L. VERSTEEG— van Gelder. Amsterdam. Mr. J. VERSTEEG. J. C. F. VERSTEEG— van Deventer. Haarlem L. E. WYTEMAVersteeg Mr. J. WYTEMA. -I-aren (N.H.) P. H. VERSTEEG.- Wapenveld. Mr. W. F. K. VERSTEEG 5934 en kleinkinderen. s-Gravenhage, 10 Dec. '19. Badhuisweg 135. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag a.s. op Oud Eik en Duinen. Vertrek van het' sterfhuis te 11 uur. tn plaats van kaarten. Heden overleed na een kort-' stondig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Groot moeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 62 jaar. Uit aller naam M. KOELEMEIJER Haarlem, 10 December 1919. De HH uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de St. Bavokerk om half 8 en 8 uur In het Provinciaal Ziekenhuis (voor geesteszieken) „Uuinenbosch" te Bak- kum, gemeente Castricum, kunnen in verband met de algeheele invoe ring van den 8-urendag NOG ENKELE worden geplaatst. Thans oedraagt het aanvangssalaris nog f 5,per week, boven kost, inwoning, vrije dienstbovenkleeding enz., benevens een duurtetoeslag van f 91.25 per jaar. Een aanzienlijk verbeterde sala risherziening is in voorbereiding en zai vermoedelijk in de eerste heltt van 1920 definitief worden vastge steld en ingevoerd. Sollicitanten gelieven zich met franco brieven te wenden tot den Geneesheer-Directeur van genoemd Ziekenhuis. Op Vrijdag 19 December 1919 des n m i uur heeft de R K Schoolvereeniging „St Jozef' te Alkmaar, het voornemen aan de pastorie Verdronke noord, aldaar onder R K georganiseerde aan nemers aan te besteden Het bouwenvan een Jongens school van 10 lokalen, e a Bestek en teekeningen zijn te bekomen tegen betaiing van 6,- bij den architect NIC MOLE NAAR, Statenlaan 21, te 's Gra- venliage Dag en uur van aanwij zing is in het bestek vermeld Gevraagd een nette flink vcrkoopsier en gewend met be- schaaid pubiiek om te gaan. Kennis van lichte administratie ver- eisebte. Br. Anton Bosse, Bxrtel- jOrisstraat 12, Kantoorooekhandei. Prachtig blank Inl. Tarwebloem van Wouda. Extra fine lliup Carabourna Sultane Rozijnen. Auslese iliup Carabourna Elemé Ro-ijnen. Gepiukte Rozijnen. Muscadel Engrene Sur Choix Prima Toerei Sucade, geheele of blokken. Prachtige kwaliteit Krenten. Gepelde Amandelen Vile Nova verkrijgbaar gehakt half om a 0.75 de 5 ons. Gebr. SERNE, Kleine Houtstraat 115, Brou werstraat 53. 5^5 zijn altijd verkrijgbaar In de Apotheek Ledige potten terugge vraagd tegen 15 cent per stuk. 5900

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3