Leger en Vloot Orde en Arbeid Gemengd Nieuws, m Actie bchilderspatroons. THE DELINEATOR Gez. Corblère, landbouw en Visscherëj. Kunst en Kennis Handel en Nijverheid Telegrafisch Weerbericht Publieke Verhuring A ci we steent» èn SCHOENMAKER IJ G. HORN g partieel MOET worden aanbesteed. Abonneert li op het Wereldberoemde Modeblad; 1ste Modeblad der wereld. Groot® Houtstraat 136, HaarEesn Telefoon 1630. Enkele nummers a f 0 60 verkrijgbaar. Reclame-Uitgave f 1.25 per jaar franco. O E.uiüvN TEZ A KEX. Het is voorts gebleken, dat in tie huurklassen van 3.per week en min der 425 gevallen van dubbelbewoiiing voorkomen, waarvan 12 woningen door 3 gezinnen en 1 woning door 4 gezinnen worden bewoond. Het komt bet college op grond van het bovenstaande voor en het oordeel is thans eenstemmig dat het, de wensche lijkheid daargelaten, noodzakelijk is om woningen te bouwen, als in bet raadsstuk No. 399 bedoeld en dat de wensoh van den Raad om van gemeentewege woningen te bouwen van vijf kamers, althans op dit ocgen'blik, niet verwezenlijkt dient te worden. In verband met de omstandigheid, dat er bezwaren zijn gerezen tegen die onteige ning van het terrein ten noorden van het Oost-Indisch Vaartje* zal er nog gcrtu in en tijd moeten ve.rloopen, alvorens de woningbouw op deze terreinen een aan vang zal kunnen nemen en nemen B. en W. voorloopig het voorstel, om op die ter reinen 56 woningen te bonwen,terug. Ontslag burgerpersoneel. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat al bet tijdelijke burgerpersoneel in dienst van het leger, met ingang van 1 Jan. moet worden ontslagen. t LOON BAAD IN HET NQORDZEE- VISSCHERIJ BEDBIJ F. In de onder voorzitterschap van den heer D- J. van Gelderen, gelhoudien alge meene ledenvergadering van de Beedler- vereeniging voor de Nederlandsche Ha- ringvis8cherij is besloten tot instelling van een loonraad voor het Noordzeevisscherij- bedrijf, welke beoogt de bespreking en vaststelling van de monster- en loon- voorwaarden in dit bedrijf. De loonraad zal zijn samengesteld uit de vertegenwoordigers der Reerieraver eenigingen te Vlaardingen, Maassluis, Scheveningen en Katwijk en die van d n Centralen Bond van Transportarbeiders, den Christelijken Zeelieden bond in Ne derland en don R.K. Bond; van Trans portarbeiders. De voorzitter en zijn plaatsvervanger worden aangewezen door bet boof|d|bestuur der Reedersvereeniging voor dp Ned. Ha ring visscberij. Alle beslissingen worden genomen in ge meen overleg met uitsluiting van iedere stemming. Elke beslissing van den loon raad is verbindend voor de Reedersver eeniging voor de Ned. Haringviischerij en de drie werknemersvereenigingen. Zoowel bet besluit tot insetlling van dezen loonraad als de vaststelling van bet reglement geschiedde met algemeene stóm men. Indien de werknemers-organisaties zich er mee kunnen vereenigen, zal <le loon raad onmididiellijk in werking traden. Dr. Johan Wagenaar naar Parijs. Dr. Johan Wagenaar beeft de uitnoodi- ging' aangenomen jn Parijs zijn werken te dirigeeren met het Orkest der Concerten Pasdelonp. Hij zal bij die gelegenheid zijn ouverture „De getemde feeks" en* zijn symphoniscli gedicht „Saul en David" uit voeren. Onderscheid ing. H. M. de Koningin heeft, ter gelegen heid van zijn 70sten verjaardag, de eere medaille voor kunst en wetenschap, in goud, verbonden aan de Huisorde van Oranje, verleend aan den heer S. van Milligen, onder-voorzitter der Maatschap pij tot bevordering der Toonkunst te Ara sterdam. Tabaksaajtkoopers. Evenals vroeger zullen de Amerikanen bun tabakaankoopen doen bij de inschrij vingen in Nederland en niet meer in In- dië. Tegen de verzekerigswettcu. Naar aan de „Stand." gemeld wordt, is door de landbouwersvereeniging te Me lissant (Zeeland), met algemeene stemmen besloten, als protest tegen de verzeke ringswetten geen zegels te plakken en een af wachtenden houding aan te nemen. Ss'f'AltbVW 'TE flKuAi -oev. Naar aanleiding van een staking aan de tricotage-fabriek der firma v. Hasselt te Groningen, hebben de werkgevers in het lingerie en tricotage-bedrijf aldaar aangekondigd, dat indien de staking 16 Dec. niet opgeheven wordt, over te gaan lot uitsluiting. Deze uitsluiting werd be antwoord met een algemeene staking bij de betrokken firma's. Spoor- en tramwegpersoneel. Naar bet „N. v ,d. D." verneemt, is bet hoofdbestuur van den Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel voornemens 29 dezer te Utrecht een buitengewone ver gadering te beleggen en de ruim 4060 le den dezer organisatie alsdan uitspraak te laten doen over bet al dan niet voeren van een „scherpe" actie, in verband met de herziening der loonregeling, waarvoor thaiis door de 5 bonden van spoorwegper soneel gemeenschappelijke maatregelen worden genomen. DRAMA OP ZEE. De „Visscberij-Courant" verneemt, uit IJmuitten, dat aan boord van den stooin- treiler „Erica" 1J.M. 384, een drama op zee beeft plaats gehad. Het scheepsvolk beeft de netten gekapt, daar er mijnen inzaten, Er ontstond een gevecht tussen en volk en schipper, daar de laatste do netten niet wilde laten kap pen. Het volk beeft den schipper vastgebon den en de netten toch gekapt en zoo is men buistoe gevaren. SCHANDELIJK, In den nacht van Zaterdag' op Zondag is naar het Wilheimina-gasthuis te Am sterdam vervoerd een 33-jarige man, die in de J. P. Heyeetraat aldaar door een onbekend gebleven auto was overreden. Direct na bet ongeval werden de lichten van de auto gedoofd en is deze in volle vaart weggereden, terwijl de bestuurder geen gehoor gaf aan de sommatie van eendge agenten, om stil te houden, zelfs niet, toen een revolverschot op don wagen was gelost. Op een mün geloopeu. De stoomtrawler IJM. 450 (Noordster 2) reederij Jac, Lust en W. Hol te IJmuiden is achter Texel op een mijn geloopen. Do bemanning, bestaande uit 7 koppen, redde zich in eigen boot en is te Nieu- weudiep geland. Goed afgeloopen. Uit Rotterdam wordt d.d. 15 dezer be richt: Hedenavond zijn uit Hook van Holland alhier aangekomen, de passagiers van 't s.s. Batavier III, dat hedenmorgen op de thuisreis van Londen bij de Spitse Ton aan den grond is gevaren, tengevolge van de mist. De passagiers waren met een sleepboot van het scüip afgehaald, betgeen zonder eenig ongeval plaats bad, aange zien de zee zeer kalm was. Er waren on geveer 36 passagiers onder wie een aan tal dames 011 drie kinderen. ÉUJiSTE BEB3CHTEES. ten jager, onder Diepenveen (O.) op de jacht zijnüe, zag een iiaas scflreeuwen- de over de beide looptri. hij schoot en trof niet alleen den haas. maar ook een her- ineiijntie. cat zich op den mg van langoor had vastgezet. Omdat er gaen beiooniag aan verbon den was. had men in de gemeente buioter- lanct (Fr.) vaak moeite, ambtenaren van den burgerlijken stand voor bet trouwen te krij gen. Thans zal voortaan voor elk „voltrok- ken huwelijk'' de ambtenaar 1 gulden oe- iooiiiug gaaieten. Door het uitsnijden van een ruit heb ben Vrijdagnacht inorekers z,cu toegaaag verschait tot het huis aan de Zwarteiaau te Voorburg, bewoond door den heer M. De benedenkamers weraen alle aoor zoch t en een groot bedrag aan tafelzilver en andere voorwerpen medegenomen. Te Maastricht is Vrijdag ingebroken in de bank van leen ing. De brandkas/ werd opengebroken en. voor ougeveer f 4UUO aan gouden en zilveren voorwerpen ont vreemd. Te Amersfoort werden aile personen van twee naast elkander wonende gezinnen zwaar ongesteld met verschijnsel van ora- kingen en maagkrampen. Beide lamilies had den worst van denzelfaen winkelier betrok ken. redenen waarom dit ter onderzoek is op gezonden. De toestand der patiënten is echt- ter beterende.* Het zoontje van den metselaar Smit viel op het ijs en was onmiddellijk dood. Zaterdag is in de Zuiderzee onaer- El- burg het lijk opgehaald van mejuffrouw de Or., die eenige weken geleden uit hei zieken huis te Zwolle werd vermist. Zij was opge nomen wegens gekrenkte geestvermogens. In de ondergrondsche werken van de staatsmijn „Emma" bij Heerlen, is Zaterdag een mijnwerker betrapt op rooken, waarte gen, wegens bet gevaar voor mijngasontp.of- fing herhaaldelijk en met klem werd gewaar schuwd. De man is terstond ontslagen en zoo mogelijk zal een strafvervolging- tegen hem worden uitgelokt. De arbeider J.j KI. uit Bom, kwam op de bruinkoolontginning in de Graetheide, te Sittard. tussclien twee rails terecht en is tengevolge van schedelbreuk Vrijdag over leden. Iiii was 24 jaar oud en ongehuwd. VAN TUiN-en WEILAND OP MAANDAG 29 DECEMBER 1919, betelen en om te hooien. Hubert ioset Verdeijen JfaaAletru Het ophalen en het vervoeren van Haardasch, Afval en Vuil nis te Halfweg, gedurende het jaar 1920. KORTE BEGIJNESTRAAT 28 Prima stukken Mi uitgesneden Zooi leder - France Teacks, Nagels, enz. Het voordeel aan dit blad verbonden is: dat alle patro nen van de daarin voorkomende inodellen, steeds op maat voorhanden zijn. Komt daar niet zeer, zeer spoedig een groote j: voorraad levensmiddelen, dan sterven de arbei- 1 jders en hunne kinderen bij duizenden. Talloos velen zijn reeds gevallen als slacht offer van dien vreeselijken nood. Men vrage nu niet: Wie is hiervan de sohul- idige? Men vrage zichzelf slechts af: Wat kan ik idoen om den nood te helpen lenigen? Protestvergaderingen en moties helpen hier niemendal. Een half pond margarine helpt meer, dan 100 klinkende vergaderingen en moties. Hier moet komen een daad! Laten 570.000 ge organiseerde Nederlandsche arbeiders allen het parool van édn dag werken opvolgen, dan kan voor ongeveer 10 weken steun door middel van het verstrekken van levensmiddelen gegeven wor den. Laten de georganiseerde arbeiders beseffen in hun eigen moreel belang, dat daadwerkelijke steun hier plicht is. Dit geldt voor arbeiders van alle richtingen. Hier mogen slechts menschelijke motieven gel den. De arbeiders, die prat gaan op hun inter nationale gevoelens, hebben nu een prachtige ge. legenheid, hun internationale solidariteit te too- nen. In een vergadering met de vertegenwoordi gers van werkgevers-organisaties, bleek over duidelijk, dat de patroons bereid zijn, bun aan deel bij te dragen. Nogmaals, aldus de spreker, het geldt hier een daad van menschelijkheid, waaraan niemand zich mag omtrekken. Met een krachtige opwekking tot daadwerke lijken steun besloot de" spelccr onder luid ap- ppiaus zijn rede. Met een kort slotwoord sloot de voorzitter daarna de veigadering. B. en W. stellen voor de onbewoonbaar, verklaring van Saenredamstraat 31 in te trek ken. in het gebrek is voorzien. B. en W. stellen voor te bepalen dat de commissie A tot wering van schoolverzuim, voortaan uit 7 in plaats van uit 9 leden zal be staan. B en W. stéllen voor een rechtsvordering in te stellen tegen J. de Vries, tot ontruiming van het perceel aan de Jansstraat no. 60. B. en VVstellen voor aan te koopen voor de som van 13.000.— perceel Jansstraat 2 3- B en W. stellen voor goed te keuren ae suppletoire begrooting van het Stads Armen- en Ziekenhuis tot een bedrag van 49.891.50. r Subsidie aan de Volksuniversiteit Het voorstel om aan de Vereeniging „Volks universiteit'' voor Haarlem en Omstreken een subsidie toe te kennen van 2000.van de beeren Keerwolf en Ivemalda (de vereenig.ng zelf vroeg f 2500 verkreeg in het college van B. en W., na ampele bespreking, geen eenstemmig heid'. Lene minderheid achtte genoegzame termen aanwezig, om tot inwilliging van het verzoek te adviseeren; de meerderheid daarentegen was van een ander gevoelen. Hare bezwaren waren van min 01 meer principiëeien aard. Ten opzichte van het doei, dat de Vereeniging zich voor oogen stelt, n.l. „om wetenschappelijke ontwikkeling in den ruimsten zin te bevorderen in alle kringen der maatschappij," is de meer derheid van ons College van meening, dat dat doel door leergangen en voordrachten niet zal worden bereikt, ook al worden die in populairen vorm gegeven. Het onderricht en de voorlichting door mid del van eene Universiteit, -1- ook zelfs van eenc „Volks"-universiteit, veronderstellen steeds de aanwezigheid van eene zekere mate van ont wikkeling. En nu moge men al zeer bescheiden zijn in zijn eischen ten opzichte van de verkregen ken. nis, zij zal toch altijd in ruimer mate aanwezig moeten zijn, dan door het onderwijs aan de ge wone iagere school, d.i. door de volksschool, kan zijn aangebracht. Is dit niet het geval, dan zal veel, wat in leer gangen en voordrachten aangeboden wordt, onbegrepen blijven, niet beklijven, en dus, hoe goed ook bedoeld, tevergeefs „gel'eeraard" zijn. Daargelaten nog, dat een groot deel des volks, -> -om welke bijkomstige redenen dan ook, geen gebruik zal maken van de gelegenheid om universitair" onderricht te genieten, zal een ander niet minder groot deel der massa, door vroeger te weinig genoten onderwijs, niet bij machte zijn, om met vrucht tevolgen, wat door de „volks"-u*iiversitit ten aanzien van die ver schillende takken van wetenschap en kunst in leergangen en voordrachten zal worden aange boden. De meerderheid van het College, van deze ge. dachten uitgaande, is dan ook van oordeel, dat van een ,,volks"-universiteit in eigenlijken zin niet kan worden gesproken, maar dat de werk zaamheid der Vereeniging in de werkelijkheid zal ten goede komen aan slechts een klein deel der ingezetenen, dat èn door (reeds verkregen) ontwikkeling èn door maatschappelijk positie of omstandigheden in staat zal kunnen worden ge acht van de Vereeniging profijt te trekken. Op dien grond, en wijl genoemde bevoorrechte categorie zich ook zonder gemeentelijk Subsidie de gelegenheid zal weten te scheppen om hare begeerte naar kennis en ontwikkeling te bevredi gen meent de meerderheid geene vrijheid te kunnen hebben om tot inwilliging van het ver. zoek om subsidie te adviseeren, noch tot aan neming van het voorstel van de heeren Keer- wolf c.s. Ter benoeming van twee tijdelijke leeraren in de gymnastiek aan de 1. H B. S. met vijf ja rigen cursus worden aanbevolen: A. voor de betrekking van 22 lesuren per week i°. de heer J. B. A. de Vries, alhier. 2°. de heer Th, J. H. van 't Lam, te Amsterdam, en 3°. de heer M. j. Bierkart, te Dordrecht. B. voor de betrekking van 8 lesuren per week: l°. de heer W. A. J. Goetrng, te Haarlem, 2°. de heer Th. J. H. van 't Lam, te Amsterdam, en 3°. de heer A. P. Lindeijer, te 's-Graven- hage. B. en W. bieden den raad de volgende voordrachten aan: ter benoeming van een regent van de bewaar school :i. de heer Mr. F. G. Schalkwijk en 2. Mevr. Ch. Berdenis van Beflekcm-Worst, ter benoeming van een lid der plaatselijke Commissie van toezicht op het L. O. 1. W Kraak, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en 2 J. B. Schuil. ter benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur, wegens het overleiden van den heer J. J, Smits, de heer W. A. J. v. d. Kamp. B en W. stellen voor het subsidie van het Centraal Comité van Drankbestrijdende Ver- cenigingen te Haarlem, toegekend bij de behan deling van de gemeentebegrooting voor 1920, groot f 400.te verhoogen met f 350.en al- zoo te brengen op f 750. B. en W. stellen voor aan het Plaatselijk Comité van de -R.JK. Vereeniging lot Bestrij ding der Tuberculose „Herwonnen Levens kracht" te Haarlem voor iiet jaar 1920 een sub sidie tc verleencn van f 0.25 per verpleegde (in. gezetene van Haarlem), en per dag, ten laste van de gemeentebegrooting dienst J920. B. en W. stellen voor de begrooting van ontvangsten en uitgaven wegens die huiszittende armen en het Stads armen- cn ziekenhuis te Haarlem dienst 1920, begrooting goed te keuren tot een bedrag in ontvangst en in uitgaaf van 120,750, en het subsidie uit de gemeentekas te bepalen op eene som van i 103,023.38. Woningbouw van gemeentewege. Bij de behandeling van het voorstel tot den bouw van 390 arbeiderswoningen van gemeente wege werd eenc motie aangenomen van den heer Reinalda, waarbij de wenschelijkheid werd uitgesproken dat de van gemeentewege te bou. wen woningen zouden bevatten vijf kamers en een keuken. In verband met het aannemen dezer motie werd het voorstel van B. en W. aangehouden, en hebben B. en W. onderzocht of deze wensch van den Raad verwezenlijkt behoort te worden en zoo ja, hoe hij in vervulling zou kunnen wor den gebracht. Zij brengen hierbij in herinnering, dat -het College zich had voorgesteld, dat de bouwver- eenigingen en stichtingen voldoende zorg zullen .dragen voor den bouw van woningen, bestemcr voor financieel valide arbeiders, en dat de ge meente zou hebben te zorgen voor woningen, be stemd voor de financieel invalide ingezetenen Zij achtten het eene taak der gemeente, te zorgen voor laatstbedoelde soort woningen, om dat in eene bijeenkomst van besturen der bouw. vereenigingen en stichtingen, door een lid van het College uitgelokt, geen enkele bouwvereeni- ging of stichting zioh bereid verklaarde voor deze soort woningen te zorgen. Algemeen achtte men dit de taak der ge meente. Het hierbij gevolgde systeem was, dat de be woners niet in staat zouden zijn, eene huur te betalen overeenkomstig den kostprijs der wonin gen, zoodat Rijk en gemeente, behalve de crisis bijdragen wegens de hooge bouwkosten, ook een blijvende bijdrage zouden geven in de huur. Het spreekt echter naar het oordeel van het College wel van zelf, dat indien Rijk en ge meente een dergelijke bijdrage geven, de woning bouw niet duurder moet zijn, dan strikt nood zakelijk is. Het is ons dan ook gebleken, dat bij den bouw van woningen met vijf kamers, op een blijvende bijdrage van het Rijk niet valt te rekenen, zoo dat deze bijdrage geheel voor rekening van de gemeente zou komen. Indien nu volgens de motie-Reinalda zou wor den gebouwd', kunnen op het aangewezen terrein 357, in plaats van 390 woningen geplaatst wor den. De totale bouwkosten zijn van 357 wonin gen 2,345,651, van de 390 stuks 2,084,560, in beide gevallen vermeerderd met de kosten van het terrein ad f 442.925. De jaarlijksche bijdrage van de gemeente (crisis en blijvende bijdrage) is bij de motie-Reinalda 58,212.06, volgens ons voorstel 29,407,90, bij het eerste cijfer voor 357, bij het tweede voor 390 woningen, zoodat per woning zal dienen te worden bijgedragen of pl.m. f 163 of pl.m. 75 per jaar. Het valt h. 1. niet te notkennen, dat er tal van gezinnen zijn die aan eene woning, bestaan, de uit een woonkamer, keuken, en drie slaap kamers, ruimschoots voldoende hebben, terwijl voor groote gezinnen door de gemeente afzon derlijke woningen gebouwd worden Uit het rapport van den Directeur van he Bouw- en Woningtoezicht, hetwelk ter lezing is gelegd, blijkt, volgens de aanvankelijke uit komsten der woningtelling, dat er 921 woningen nu reeds in aanmerking zouden moeten worden gebracht voor onbewooubaarverklaring. In deze 921 woningen zijn gehuisvest 215 gezinnen, die minder dan f 3weekhuur betalen, terwijl 799 gezinnen hiervan nit hoogstens 7 perso nen bestaan en 506 gezinnen een inikomen hebben van hoogstens 21 per week. Het aantal gezinnen, dat nit hoogstens 7 personen bestaat en tegelijkertijd een weekloon heeft van minder dan 21, be draagt 470. I>e jat,ii ia Zuiti-Jicf.r.ira. i->e jacht op klein wild, met uitzondering van die op houtsnippen, wordt in de provin cie Zuid-Holland gesloten op Woensdag 31 De cember e.k., met zonsondergang, terwijl het schieten van houtsnippen en het in art. 15 sub litt. g. der Jachtwet bedoeld jachtbedrijf van 't vangen van houtsnippen met laat-, war- of val flouwen blijft toegelaten tot en met 31 Januari 1920. De vorst in de afgeloopen nachten was zoodanig, dat reeds veel ijs werd gevormd. In Waterland is de vaart in de ringvaarten en pol- derslooten al gestremd. Op dit congres zal teyens een beslissing worden genomen in zake de houding, die de Bond zal aannemen ten aanzien van het vragen om kindertoeslag, waartegen de organisaties op „neutralen" grondslag zieli hebben verklaard Medegedeeld door 't Kon. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 15 Dec. Hoogste barometerstand 774.2 Hernoesand. Laagste barometrstand 737-1 Vestmoer. Verwachting tot den avond van 16 Dec. Zwakke tot matige Zuidoostelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag, lichte dooi in zuidwesten, in het Noordoosten om het virespunt. des middags 12 uur, ten Raadhuiz* te Halfweg. Voor den tijd van EEN JAAR, om te Het perceel aan den Rijksstraatweg hij Halfweg, kadastraal Sectie M. 967, groot 0.81.80 H A. 6032 De voorwaarden liggen ter lezing ter Gemeentesecretarie op de ge. wone kantooruren. |f Heden overleed plotseling mijn innig geliefde Echtgenoot en onze lieve Vader in den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam Wed. J. A. V. M. VER DEIJEN—Ceulen: Haarlem 14 Dec. 1919. Oasthuissingel 14rood. 6043 V EAn/i„ ^xthAeit icwA 3 -tAtJihufcUUiaak BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Haarlemmerliede. c.a. zullen PUBLIEK AANBESTEDEN op MAANDAG 29 DECEMBER a.s. voormiddags xo uur ten Raad- huize te Halfweg: 6032 De voorwaarden van aanbesteding >£gen ter lezing ter Gemeente Secretarie te Halfweg van 16 tot en met 24 December a.s. van voor- middags 10 tot IIJ4 uur. Inlichtingen verstrekt de Gemeen. I te-Opzichter H. A. DE GRAAFF Jr. te Halfweg. Naar aanleiding van eene dezer dagen door de schilderspatroons geplaatste adverentie, berichten de Afd. Haarlem van den Ned. Aan. nemersbond en de Patroonsvereeniging in de Bouwvakken te Haar lem en Omstreken dat het ONJUIST IS dat met ingang van i Januari 1920 het schildierswerk Ook in het vervolg kan schilderwerk, zoowel voor nieuwbouw als voor verbouwing aan aannemers of patroons i° de bouwvakken ter uitvoering worden opgedragen, zooals dat tot dusver steeds het geval is geweest. .Voor. de. Afd. Haarlem v. d. Ned. Aannemersbond, J. A JONKER, Voorzitter. J. W. VAN SANTÉ Jr., ae Secretaris. Voor de patroonsvereeniging van Aannemers, Timmerlieden, Met selaars en handelaren in bouwmaterialen te Haarlem en aangrenzende gemeenten, J. W. LASSINCj, Voorzitter. J. C. CRAMER Jr., Secretaris. Voor de R.-K. Vereeniging van Patroons in bet Aannemers-, Timmer en Metselbedrijf te Haarlem en Omstreken. 6049 H. J. L. KLEIN SCHIPHORST, Voorzitter. J. P. A. NELISSEN, Secretaris. Voor de Patroonsvereeniging van Metselaars, Timmerlieden en Aannemers tg Schoten, A. GROEN, Voorzitter. A. N. H. BRUSEKER, Secretaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 3