Missie Kalender. Missie Kalenders ^RICHTEN PLANTENBOTER Uit den Omtrek Voor onze abonné's stellen wij, tegen betaling van slechts 0.50, verkrijgbaar af te halen in ome Tijdingzaal. Groote Houtstraat 15, tusschen 812 H uur en VA en 6 uur. (5868) DE ADMINISTRATIE. Vr.: Ik heb een spiegel, die door lappen met pompwater vol strepen zit. Zop daar raad voor zijn? Antw.Eerst het stof verwijderen met een drogen doek. Vervolgens een schoo- nen doed doopen in water uitwringen en er wat brandewijn of spiritus overgieten. Hiermede den spiegel afwrijven en met een seroonen doek nawrijven. Vr. van T. G. J. H. te H. Antw.: 1. Als er geen testament is, ko men n en uw broers op voor het aan deel, dat uw moeder zou gehad hebben. 2. De kinderen van uw zus komen op voor het erfdeel hunner moeder, mits er geen testament is. Ook twee zusters zijn erfgenamen. UIT ONZE VORIGE OPLAAG Trovijsü- le fetaln van Aoord-iicdand (Slot). Bij punt 7, voorstel ten aanzien van de sunsidieerine van het vakonderwijs, deelen Ged. Staten mede dat zij haar eerste voorstel intrekken omdat de wet op het Nijverheids- onaerwiis. waarschijnlijk in 1920 nog niet in werking zal xunnen treden. Mededeeling werd geaaan van maatregelen, die Ged. Sta ten willen nemen om de betrokken instellin gen daarvan geen nadeel te doen ondervin den. Zonaer discussie werden daarna ver schillende subsidies toegekend, zooals door Ged. Staten was voorgesteld. Bij het voorstel om aan de tentoonstelling van werk, vervaardigd door leerlingen der kunstamhachtscholen in Nederland met con gers te Haarlem in 1920 te houden, deelde oe heer Micheis mede, dat Ged. Staten dank baar ziin voor de volmacht om desgewenscht een hooge subsidie te geven, maar daarvan zeer waarschijnlijk geen gebrcik zullen ma ken, omdat zij 500.— voor deze tentoon stelling met congres voldoende achten in ver band met het daaraan verbonden Provinci aal belang- De heer BROMMERT verklaarde zich, namens zijn fractiegenooten tegen subsidie aan proeftuinen. De kapitalisten moeten zelf zorgen voor verbetering hunner producten. Spr. zal althans deze niet steunen. De heer M1CHIELSCHEN verzet zich te gen het subsidie aan de adviescommissie van bouwontwerpen en uitbreidingsplannen in N. H. Hetkomt spr. voor niet alleen dat deze commissie weinig goed doet, maar zelfs kwaad doet. De gemeenten moeten voor die zaak zorgen en minstens ligt het op den weg der Vereen, van Nederlandsche Gemeenten. Bovendien houdt zij de instelling van een commissie, met officieele kradca tegen. Ook werkt zij remmend op den woningbouw De commissie heeft weinig belangstelling onder- vonden van de zijde d ergemeente en de ge meenten die gebruik maakten van de dien sten, waren niet altijd tevreden er over. De heer v. d. WAARDEN karn vele be zwaren van den heer Michielsen onderschrij ven, maar zou weigering van de subsidie betreuren. Spr. wil de commissie nog één jaar gelegenheid geven, een normaal jaar, om te laten zien wat zij kan. Na de over strooming heeft zij aardig werk geleverd om den bouw van aardige huisjes. Remmend kan de commissie niet werken, want het vra gen van advies is vrij. Als de Vereen, van Neder. Gemeente een commissie wil instel len, laat zii dan in contact treden met deze commisie. De heer DEKKER verdedigde eveneens aet geven van subsidie. Het subsidie werd verleend met 58—10 stemmen. De heer BROMMERT verzocht aanteeke- ning, dat hij tegen het subsidie is aan de R.K. openbare leeszaal te Hilversum. De heer MIRANDA verzet zich tegen het voorstel van Ged. Staten inzake artikel 35 der Warenwet. Spr. wil nog wat wachten om te zien hoe de zaak zal loopen. De heer v. LENNEP, lid der Ged. Staten, verdedigde het standpulnt van Ged. Staten. Na uitvoerige discussie werd het voorstel van den heer de Miranda om de beslissing door Ged. Staten gewild, uit ie stellen, ver worpen met 3931 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd daarna aangenomen. Na de pauze vroeg- de heer Heerkens Thijssen jbij de voordracht ter benoeming van Commissieleden, voor de Krankzinni gengestichten en electriciteitsbedrijf meer rekening te houden met de belangen djer R.K., die in deze commissies niet naar behooren zijn vertegenwoordigd. Wanneer binnenkort voordrachten moeten opge maakt worden voor de commissie voor de pensioenen, hoopt- spr. dat met deze- opmerking zal worden rekening gehouden De .Voorzitter zal, voor zoover hij de gemaakte opmerking begreep, dezp aan Ged. Staten overbrengen. Tot lid van den Raad, van Toezicht op de Provinciale- bedrijven werd benoemd de heer Pi. P. Maas Geesieranus, Hoof din genieur, chef van wegen en werken bij de H.IJ.S.M, te Amsterdam; Mr M Slin genberg, lid der Prov. Staten te Haar Hem, K. Ter Laan burgemeester van Zaan dam, R P.. van Royen, dreicteur der Gemeente-Waterbedrijven te Amsterdam, Jhr. J. P. W. van Doorn, te Heemstede Tot lid der Commissie van bestuur van bet Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort werd benoemd tdp lieer J. A. van Zut- phen. i Bij de verkiezing van een lid van be stuur voor liet Provinciaal Ziekenhuis te Bakkum ,werd benoemd mevr. v. Kuyk- I10IKoedijk met 31 stemmen; de heer v. Spanje verkreeg 20 st.; mevr. Aukes- Iimmers 10; blanco 2. Uitgebracht wa ren 63 st. De beer de Vries' c.s. stelde voor ^at voortaan de Piovincie cok do gemeente zal steunen in den strijd tegen d[e tuber culose en d csbetreffende in de zomerz.it- ting met voorstellen te komen. Het voorstel werd in banden gesteld) van Ged. Staten om advies. De beei DE HARTOGH informeerde of, tijdens het onderzoek dpr commissie naar plaatsruimte voor krankzinnigenverple ging in N.H. de verplaatsing van patiën ten naar bet Zuiden wordt stopgezet, vooral omdat liet bezoek door bloedver wanten zoo lastig is. Verder zei spr. in de bedoekte commissie gaarne een der verplegenden opgenomen 'nebben gezien. De beer VAN LËNNEP betoogde dat verplaatsing niet stopgezet kan wor den, omdat aiidjers weldra de provincie geen ruimte meer zal hebben. Dat bet element verpleging in de commissie nog niet voldoende is vertegenw oordjgd, kou spr. niet inzien. Aan de bloedverwanten die de patiënten in het ZaiiJién -willen be- zoeken wcfrdt vanwege de Provincie, als zij dat wenschen reisgeld verg eed; tot een beperkt aantal malen per jaar. Verder deelde spr. nog mec(j dat de commissie nog een vergadering moet houden en icjat dan bet rapport kan worden vastgesteld Goedgekeurd wend, bet voorstel van Ge deputeerde Stalen tot toekenning van een ui-keering ineens aan d;e Provinciale Amb tenaren, nai.iat de lieer G orhard .deze voor stellen had verdedigd. De uitkeering is voor kostwinners f 150 en f 20 kindertoeslag en f 112.50 voor niet-kostwinners. Ten opzichte van bet personeel_ van het waterleidingbedrijf zal een zoo billijk mogelijke regeling gemaakt worden. Besloten wordt bet pensioenregle- ment aldus te- wijzigen, dat het provin ciaal personeel voortaan zal ontvangen: a. een ouderdomspensioen van dprie-vierd© van het loon (maximum f 4000); b. wedu- wenpensioen van 1/2 van het loon (maxi mum f 1200) en een weezenpansiocn van één-zesde van het loon. Mevrouw Bois- sevain-Pijnappe-1 bepleit volledig pensioen bij geheele invaliditeit. Dit punt zal in Maart behandeld wordjem als de geheele regeling van salarissen enz. van het provinciaal personeel in buiengewone zit ting aan de orde- zal komen. Eveneens wordt aangehouden een amenid^ment-Ce- ton om bet geheele loon als pensioen te geven; voorts ook een serie amendi&menten van den heer Lieftinck o,a. om de grens van f 4000 voor ouderdomspensioen te laten vervallen. Bij de behandeling van het Pensioenre- glement werden eenige voorstellen gedaan waarover Ged. Staten in de volgendie zitting advies zullen uitbrengen. Een voorstel van d.en heer Ceton om bet pen sioen gelijk te stellen met het loon werd d,oor dezen ingetrokken om later tech nisch juister, weder in te dienen. De lieer GERHARD zei diat de nieuwe pensioenregeling ook zal gelden voor pen sioenen verleend na 1 Januari 1918. De voorstellen .werden daarna goedgekeurd. De heer v. d, WAARDEN stelde voor aan het hoofdbestuur van den IJsbomdi ,Holland"s Noorderkwartier" een subsidie te verleenen. Het voorstel werd bestreden d|Ocr den heer Hendrix, en verwerpen met 28—31 stemmen. De eer MICHIELSE acht het bedrag van f 400.000 buitengewoon hoog. Het is hooger dan de- schattingscommissis voor stelde. Bovendien vraagt de heer Bereel tegen een luttel bedrag water voor zijn huizen gedurende 15 jaren en nog jacht- teelt. Het bedrag van f 125000 voor schade- snijding acht spr. geheel ongemotiveerd te imeer waar de heer Bereel niet -ge neigd is het stuk grond, dat de snijding överoorzaakt aart do provincie" te gevet). Öpr. zal echter niet tegen stem men, pm die watervoorziening niet door lange onteigeningsprocedure in gevaar te brengen. Spr. doet het met "t mes op de keel. De lieer BROMMERT kan zich in hoofd zaak vereenigen met wat d© heer. Mielriel- VOEDZAAM HEERLUK_.VQQROE MlllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllH sen zeide, Hij hoopte -alleen dat idjc belang rijke sommen die den heer Bareel nu weer voor dien groncr krijgt, wederom spoedig in handen der gemeenschap terug komen. De heer VERKOUTEREN dringt er op aan Rat de provincie zich idjen eigendom verzekert van de duinenstrook en dje gronden niet meer te verkoopen maar in erfpacht te geven. Wat d,it laatste betreft deelde de heer Hendrix mede, dat Gedep. Staten bezig zijn met de onteigening. Het voorstel van Ged. Staten wordt aan genomen. Bij het voorstel tot vaststelling, van een derde suppletoor© begrooting van de P. E. M- voor 1919 klaagde de heer Duys over de ve leystortingen in het P.E.M'.-netdie telkens de heele Provincie in duister zet ten en waardoor de schuld over en weer aan d o Provincie en de gemeente wordt ygegeven. Verder wijst spr. er op dat (dje P. E. N. f 150 000 verlies heeft gemaakt, terwijl gemeenten, afneemsters van het P. E. M. een f 150.000 winst maakten Spr. vraagt wat de Provincie in deze denkt te doen en welke maatregelen (de provincie denkt te nemen. Bovendien zijn er gemeenten, o.a. Beemster die op dooi de Provincie aangelegde lekjhigcn verd n- de en "t daaruit verkregen koper met oor logswinst verkochten. Dat noemt de heer de heer Buys schande. De lieer Duys werd beantwoord gooi de heeren v. d. Waerjdten en Hendrix, waarop de verordening z.h.s. werd aan genomen. Hierop .werd de vergadering verdaagd. föctse van ÏPampersonee», Er is. zoo zeide de heer P. de Rooy, voor zitter vain St. Raphael, die gisteravond 11 uur een vergadering voor conducteurs be legd had, menig woord van teleurstelling in de kringen van het Haarlemsche tramperso neel gesproken. Nog steeds niet is bij de di rectie van E.S.M., N.Z.H.T.M. een open oog te bemerken voor de belangen van het personeel en de organisatie. De directie is en blijft Oosündisch doof en praten helpt niet. Een nadere uiteenzetting gaf de heer C. P. üostveen, hoofdbestuurder van St. Ra phael. Hij memoreerde, hoe men herhaalde lijk bijeen is geweest omte koinen tot beter loonregeling, mildere arbeidsvoorwaarden en erkenning der organisatie. Aan alles is tegemoet gekomen, doelt niet in voldoende personeel inog niet. Spr. gaat de laatstverkregen resultaten na en concludeert, dat het met de erkenning der organisatie nog treurig gesteld is. Na een groot aantal brieven en een telegram om een onderhoud met de directie en een verzoek om toeslag werd een totaal afwijzend antwoord ontvangen. De directie wilde niets van een toeslag weten, en meende, dat het loon overi gens op het peil stond der loon en aan gelijk soortige maatschappijen. Daar stelt spr tegenover, dat andere dan de Haarlemsche maatschappijijen wel een toe slag op de loonen hebben gegeven. Uit het antwoord der directie blijkt ook, dat zij geen geldgebrek als eerste argument voor haar weigering aanvoert. Wanneer de directie evenwel aanvoert, dat andere Maatschap pijen ook siet meer geven, vergeet zij in de eerste plaats, dat alle trammannen in Ne derland te weinig verdienen en voorts dat indezen streek des lands billijkerwijze een hooger loon dient te worden gegeven, waar immers de levensstandaard hier zooveel hoo ger is dan elders. De strijd zal er echter om moeten gaan, dat de tramman gelijke betaling zal moeten ontvangen als een spoorman. Daar moet het heen. De lust tot nog verder schrijven is het hoofdbestuur aardig vergaan. Er dienen dus andere middelen beraamd. Een bezonnen oordeel moet nog steeds voorop staan, maar de tijd is t'hans rijp, om uit de vergadering eens te laten hooren. hoe de meening der leden onderling is. Uit de stemmen, die uit de vergadering opgingen, bleek, dat er leden waren, die op samenwerking met de Ned. Vereeniging aan drongen (wat de voorzitter vooralsnog niet mogelijk achtte, ook al door het gebrek aan onorganisatorisch inzicht onder de leden.) Een andere aanwezige vroeg de meening van het hoofdbestuur over een 24-uurs-sta- king, terwijl een volgende mededeelde, dat er onder het personeel meer dan eens sprake was geweest van een staking buiten de or ganisatie om. In zijn antwoord zeide de heer Oostveen dat er grond bestaat, om te verwachten dat de samenwerking met de N. V. tot stand zal komen. Wat een staking betreft, St- Raphael is met bang voor een staking, financieel zeker niet. maar voor het welslagen van een staking is in de eerste plaats het personeel, niet het hoofdbestuur noodig. Een 24-uurs-staking acht spr- onzin, daar die zeker geen resultaat zal opleveren. Spr.'s persoonlijk oordeel is, dat de leden te zorgen hebben, dat zij sterk staan. Laat men daar om propaganda voeren, opdat St. Raphael en de P. G B. een zoo groot mogelijk, aan tal leden omvat. Eerst dan zou er mogelijk heid bestaan, om aan staking te denken. Onder deze omstandigheden gaat dat be zwaarlijk. Nummer één is dus de propaganda. Als Nummer twee vraagt spr. een uitspraak der vergadering, dat zij zich geheel en ten volle achter het hoofdbestuur staat. Alleen dan kan er iets verkregen worden. Spr. denkt hier aan een uitkeering ineens, een denkbeeld waarvan de verwezenlijking voor spr. een voldongen feit is. Wanneer het hoofdbcstulr zich dan wendt tot den minister, zooals het plan is, dan staat het sterk. Een der leden, die voorstander was van een staking van 24 Dec.8 Januari, ver klaarde zich (niet voldaan, en drong er op aan, dat de heer Oostveen persoonlijk mor gen een onderhoud met de directie zou ver zoeken. En blijkt dit onderhoud geen resul taat te hebben, dan stelt spr. een gemengde vergadering met de N. V. voor. ..Hij, garan deert, dat dan een zeer groot deel van de N. V. ook tot de staking bereid zal zijn en dat het hoofdbestuur van de N. V. die sta king zal goedkeuren. De heer Oostveen zegt dan, dat hij zich heden Dinsdag bij de directie zal ver voegen. Zoo spoedig mogelijk zal daar dan weer een vergadering van St. Raphael en P. G B. «p volgen. Na een slotwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten Gouden Echtpaar. Heden herdacht Ret echtpaar P. v. d'. Pek, wonende Sophiastraat den d&g, waar op het vóór 50 jaar in den echt were verbonden. Aan belangstelling heeft het hun niet ontbroken. Voor de deur was een eerepoort van groen gemaakt, terwijl et telijke vlaggen van de feestviering getuig den GEMEENTEZAKEN. B. en W._ stellen voor, voor uit breiding van het personeel bij den dienst van Openbare Werken ter hunner bescnik- king te stellen f 17.300,ten laste der gemeentebegrooting dienst 1920. B. en W. stellen voor, bet le supple- torie kohier van de plaatselijke directe belasting naar liet inkomen dezer ge meente voor het dienstjaar 1919 vast te stellen tot een bedrag van f 70644.04. Neder!. B.K. Boud van Dienstplichtigen „St. Joris" De op Zondagmiddag op initiatief van de Afd. Rotterdam van den Ned. R.K. Bond van Dienstplichtigen „Sint Joris' gehouden bui'emrewone spoedeischendie vergadering van bestuurders dier Noord en Zuid-B ollandsche Afdteeungen, werd door talrijke afgevaardigdien bezocht. Na uiteenzetting der motieven welke de Afdeeling R'dam hadden geleid tot het belaggen dezer bijeenkomst, volgde uit- waaruit bleek volkomen instemming met de zienswijze dier al'dieeiing. Algemeen was men overtuigd, dat het Hoofdbestuur krachtiger moet optreden vooral inzake de actie voor de verwezen lijking van het Bondis program. Vervolgens ging de vergadering over in geheime zitting. Daarna werd een door de Afdeeling Voorhout voorgestelde motie, waarin o.a, bij het Hoofdbestuur werd aangedrongen tot het spoedig beleggen eener bondsver gadering, met algemeene stemmen aange nomen. De waarnemend Bondsvoorzitter, d;c heer Ellerkamp, beloofde daartoe zijne mede werking bij het Hoofdbestuur. Vrijzinnige Statencluh. In de Zaterdag gehouden vergadering van de Vrijzinnige Stateneiuib in Noord- Holland is met algemeene stemmen een re glement vastgesteld, waarin de samen werking der onderscheiden greepen is ge regeld. In het bestuur zijn benoemd tot voorzitter de heer D. Kooiman, vrijzinnig- democraat; tot secretaris de heer J. Kort hals Altcs, Unie-liberaal; tot penuing- meesteresse mevr. BoissevainPijnappel, Ec. Bond; tot onder-voorzitter dr. M. de Hairtogh, vrij-liberaal en tot bestuurslid mr, M .Slingenberg, Vrijz.-Dem. .Kranten verdwenen. Een krantenlooper kwam gistermorgen tot de onaangename ontdekking, dat een bundeltje ochtendbladen, dat hij even in een portiek aan den Kruisweg had neer gezet, bij zijn terugkomst was verdwenen. Steunverleening Weensehe kinderen. De sociaal-Demoeratisohe raadsfractie heeft bésloten om in de raadsvergadering, weike morgen gehouden wordt, een voor stel aanhangig te maken, hetwelk inhoudt dat door de gemeente ten behoeve van de Weensehe kinderen steun zal worden ver leend, tot een bedrag, gelijk aan hetwelk dcor de arbeiders is bijeengebracht. Wagen omgevallen. Gistermorgen viel een wagen va.n de boerderij Bronstee in de Katkarinastraat omver. De voerman sloeg van de bok en kreeg een trap van het paard, waardoor hij aan de hand werd bezeerd. De wagen had eenige schade opgeloopen. Hij was ge lukkig ledig. HILLEGOM. Verfraaiing. Door de Coop. Vereeniging „Onderling Belang" B een complex gebouwd en aangekocht voor f 2000c gelegen hoek Hoogewerfstraat en Hoofdstraat. De bedoeling is die oude rommel daar te sloopen en moderne winkelgebouwen te doen verrijzen. Dat zal liet mooie van Kil- legom zeer ten goede komen. HILLEGOM. BfoemlioUencultuuur. JLn hotel Sistermans hield de afd, Hil- legom en omstreken Vrijdagavond een in teressante goed. bezochte ledenvergadering 'Na opening eo not ut co ves^eat tot afgevaardigden' naar küje AigeiM. yw te Haarlem benoemd de heeren W, Jonkheer en O. Hylkeraa plaats ver vanget-g de hee ren Th. W. O. Jonkheer en G. J van. Waveren. Men besloot van de Külegomi sche candddaten ter verkiezing in het Hoofdbestuur den heer R. Vok$i. v ten ten te steunen. De beer K. Vefettmys ótoel- öe ,mede, diafc hij niet in aanmerking wil de komen. Vorder zullen dcor de Afd' gesteund .worden dje heeren W Warm» ar te Sassenheim en J. Roes te Heemstede De voorgestelde contributie-vcrhoèging voor donateurs werd wat hoog gaoonttealds de vergadering was het daarmee eens- vakgenooten mogen er geen gebruik vati maken. De heer J. v. TilHartman meen de, dat die af ge vaardigden vrij mandaat moesten hebben, omdat de HiUogom&ohe voorstellen in den regel kelderen. Da heer Jonkheer bestreed deze meening. Be sloten weid, vrij mandaat te geven. De voorgestelde .wijzigingen in het reglement van het Scheidsgerecht gaf aanleiding tot de klacht, dat do uitspraken te laat gepu bliceerd werden. Algemeen verlangd^ men cbat er jongere krachten in het Scheids gerecht zouden benoemd wordjon. Het ié verhoogen tarief vond algemeen kis tem- ril?n§v.'lie^ecn afdeeling verheugde, wiji zij zu.ks meermalen voorgesteld heeft Bezoldiging van het lidmaatschap van het Scheidsgerecht .werd dpor mogelijkheid om 's nachts te telefoneercn en om een mo- torbrandspuit te doen aansehaffoa door de gemeente. De voorzitter doekte mede dat een motorbrandspait overwogen wordt' terwijl nagevraagd zal wortLen wat er. vroeger veruandeld is over onderlinge ver zekering van bollen tegen brand, "s Nachts teleioneeren zal nader overwogen wcr n; opgemerkt werd dat Hiilegom in die naaste toekomst bij Haariem zal worden aange sloten. Gepleit wArd voor aansluiting van het geheeie district Haar.enLeiden. Nog .werd opgemerkt, dat er pa rooas zijn, die weigeren de premiën te voldoen voor hun werklieden verschuldigd inzake de Invaliditeitswetten. Li rna sluiting. Ged. Staten namen het voorstel des heeren Eyzenga c.s. om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om een prov. electrisch tram bedrijf op te richten in samenwerking met de bestaande lichamen. D; heer Korthals Altés werd vergunning ver. leend om bij emde der vergadering vragen te richten tot Ged. Staten betreffende den stand vor het onderzoek n<iar de verbetering van de Vecht in verband met de drooglegging van de Vechtplassen. Aan den heer Polak werd verlof verleend om aan Ged. Staten vragen te stellen of zij al over wogen hebben wat gedaan moet worden (of al is gedaan) tot bestlijding van de typhus, die thans in verschillende deeien der provincie voor komt. als een gevolg van de slechte hygiënische en sanitaire toestanden ten platte lande. Tevens hoe het staat met het onderzoek naar de vraag dooi hem in de vorige vergadering gedaan, over een provincialen geneeskundigen en gezondheids, dienst. Aan Os orde was de toelating als Statenlid van den neer N. van Hinte Zooals men weet heeft de heer van Hime verzuimd tijdig aan den voor zitter van het Centraal Stembureau mededeeling te doen dat hij zijne benoeming aannam. De heer Slingenberg meende dat de heer van Hinte niet moet worden toegelaten als Statenlid. Hij voelt de motieven tot wel toelating van de commissie Dit college heeft na te gaan bij het onderzoek der geloofsbrieven of alle formalitei ten vervuld zijn. Het staat vast dat een gekozen lid niet binnen den wettelijken termijn aan de be. voegde autoriteiten kennis heeft gegeven, dus •neent spreker dat dit lid met moet worden toe- ge.aten. De heer Verkouteren e.a. meenden ook dat de imer van Hinte niet moet worden toeegclaten. De heeren Bosman, Wibaut en anderen conclu. i.erden tot toeiat.ng. De voorzitter deelde mede dat Gedeputeerde Staten zich scharen aan de zijde van hen, d-c conc.u&eeren tot niet-toelaiing. De heerGERHARD verdedigde het standpunt Jer commissie van onderzoek der geloofsbrie ven, welk standpunt concludeerde tot toelating- Na uitvoerige oiscussie werd de conclusie der commissie om den heer v. Hinte toe te laten vervsorpen met 4128 stemmen, zoodat •ie heer v Hmte n-ct werd toegelaten. mate. Een. mcnsclvwaardig bestaan heeit be2 voerige en zeer be Lain.gr ij Ite beeprekingen HILLEGOM. Zondag hield de WelEerw. Pater J. P. v. d. Hulst, Missionaris vin bet H. Hart in de parochiekerk van den H. Joseph een liefdadigheiidspredicatie gevolgd door een collecte voor de Missie. De opbrengst was f 330, een schitterend bedrag, des te meer getuigend van de offevrvaardigheid der parochianen waar nog voor zoo kort zulk een prachtig bedrag voor het Seminarie Hageveld werd gecollecteerd. Het zal wel onnoodig zijn te zeggen, hoe blijde de ijverige Missionaris met deze milde gave is en hoezeer hij allen hartelijk dankt en in zijne ge beden gedenken zal. WARMOND. Onder voorzitterschap van den heer E. Machen, vergaderde in „de Stad Rome" de IJsclub. De voorzitter zinspeelde in zijn open ngswoord op het in betere conditie brengen van de kas, want wilde men goede Iconen en werkverscha.- fing, wat toch voorzit, dan moet er gewerkt en betaald1 worden. De heer v. Delft, secretaris las de notulen, de heer G. Oudewater, penningmeester bracht het financieel verslag uit, waarbij een ba dg: saldo van f 26,5324 werd geconstateerd. E>e inkomsten hadden f 143,41, de uitgaven f 116.87% bedragen. De hieropvolgende verkiezing van bestuurs. leden, gaf voor uitslag dat de aftredenden, de heeren Machen, v. Delft, Ouderwater, G. Ramp én W. K. Heijl werden herkozen. Bij de verdere besprekingen stelt de heer van Delft voor, contact te zoeken te verkrijgen met de IJsclub te de Kaag. Behaive voor goede baan- verbinding over het „wijde," zal dit van groot nut zijn voor de betrouwbaarheidsmededeelmgen op de plassen. Het bestuur zal aan dit verzoekend voorstel gevolg geven en zoo mogelijk de voorstellen afhandelen. De heer Lunen wil de contributie verdubbe len en van f i op f 2 brengen, dan komen de meerdere gelden, welke volgens den voorzitter noodig zijn. De heer van Delft wil slechts van een mini mum spreken, zoodat niemand aan dien eenen gulden is gebonden. Ten slotte stelde de heer Heijl voor, wat ook wordt aangenomen, bij ijsgelegenheid nog eens contributie te heffen. Door den voorzitter wordt hierop in bespre king gebracht de drijfbrug bij „Padöx", die zoo kort bij de spoorbrug over de Leide zeer veel last zal geven. De heer C. van Rijn denkt dat die belemme ring in algemeen belang wel kan opgeheven wor den, dooh die secretaris meent dat die moeilijk heid niet zoo groot zal zijn. Als aan den directeur van „I'adox" zal ver zocht worden, om een baanpad vrij te iaten voor de schaatsenrijders, die toch bij groote hoeveel heden langs Warmond trekken zal hieraan wel gevolg worden gegeven en de brug voor een deel geschoven worden, waarna aldus wordt be sloten. Nog wordt ter sprake gebracht, naar aanlei ding van een treurig ongeval ten vorige jaren op de Poelwetering, eenige verbinding te krijgen met het Groene Kruis of Wijkverpleging en zoo mogelijk de beschikking over de gemeente lijke brancard. Wel hopende dat zulks nooit meer noodig zal blijken, zegde de voorzitter, toen ook deze zaak te regelen, waarna de vera- dering met een kleine verloting werd beëindigd. HILLEGOM Voor het examen handelskennis (akte A) is te Amsterdam geslaagd J. Broffel, alhier. CASTRICUM. A-s. Donderdag 18 dezer ver gadert de Raad om 10 uur v.m., de agenda gaderdt de Raad om 10 uur v.m., de agenda is vrij lang. We vermelden er van: I. het verleenen van eervol ontslag aan den Directeur van het Distributiebedrijf wegens op heffing van dat bedrijf; 2 voorstel van het aan gaan van een geldleening groot 65-000, voor het Electrisch bedrijf; 3- voorstel van de heeren Zandbergen en Kuijs omtrenf wijziging van de loonen van de Gemeente-werklieden; 4, voor stel tot het uitbreiden van het ophalen van haard- asoh en vuilnis; 5- voorstel tot het verkoopen van het Distributiegebouw; 6. vaststelling van de verordening omtrent den hoofdelijken omslag,' 7. vaststelling van het reglement voor het burger lijk armbestuur; 8. vaststelling van verschillende verordeningen ter uitvoering van het werklieden- reglement; 9- vaststelling van de instructie vooi den gemeentearts. De vergadering begint v.m. 10 uur en zaj zoo noodig van 12-2 uur geschorst worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 2