IN EN OM HAARLEM. SPORT- EN WEDSTRIJDEN. OPRUIMING SIPKES'JAMS Het werk van het R. K, Huisvestingscomité. Slobkousen vanaf f 1.45 EISCHT STEEDS MAANDAG 22 DECEMBER 1919 42«t. JAARGANG No. 1013 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f 2,80; PER WEEK 20 CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL t 2,95 BIJ VOORUITBETALING BUREAU: «A8SAULAAN 4a, HAARLEM - TELEFOON 1426 EN 2741 - TELEFOON AFDEELING „DRUKKERIJ" No. 1748 ADVERTENTIEN 25 CENTSPE REGEL. BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING De zeer slechte Zondagmiddag is oorzaak dat er, vooral in het Westen, van voetbalten maar weinig gekomen is. Het weer was er absoluut niet geschikt voor en de wedstrij den welke toch ondanks storm- en regen vlagen toch doorgingen waren geen vak alle fraai. H. B- S. deed wat van haar verwachten en sloeg de kampioenen met 31 Met de rust was de stand nog blanco. Daarna gelukte het Ajax het eerste doel puk t te maken. H. B. S. kwam toen geweldig op zetten en wist spoedig gelijk te maken. Het scheen teen of de wedsjriid in een gelijk spel zou eindigen maar de Kraaien daahten er anders over en het gelukte hen zoowaar in de laatste 3 minuten 2 doelpunten te maken. Voorwaar een kranige prestatie. Voor Ajax echter een geweldigen tegenvaller. In de 2de klasse werd alleen de plaatse lijke ontmoeting R. C. H.—Edo gespeeld welke in oen onverwachte nederlaag voor de thuisclub eindigde. Edo bewees door de fraaie 2—0 overwinning tot alles in staat te zijn. De Haarlem-reserves wonnen in Amster dam van de idem A. F. G'ers met 20. Ten slotte vond nog op het Haarlem-ter rein H. S. V—Purmersteijn plaats. De Haar. lemmers won/nen met 31 en plaatsten zich door deze overwinning op de eerste plaats. De wedstrijd was niet mooi en het spel peil was voor een strijd waarin 2 goede der de klassers uitkomen, van zeer laag gehalte. Natuurlijk was het slechte weer hiervaln de mede oorzaak. Tot zoover de voornaamste ontmoetingen. Hopen we dat het programma de volgende week een betere afwerking geniet. Vooral in de Westelijke le klasse en over- gangscompetitie zijla regenachtige Zondagen ongewenscht. We zien toch liefst het programma vóór het volgende seizoen afgewerkt. J. B. A Deri Haag: H. B S. II—V. O. C. II 13 m F. O.SPARTA,' Uitgesteld. Westelijke 1ste klasse. gesp.gew.gel.verl.v.—t.pnt. H. B. S. U. V. V. H. V. V. Blauw-Wit Haarlem J V. O. C< Ajax A. F. C. D. F. O, Sparta Quick V H. F. O. Oostelijke le klasse. gesp.gew.gel. ver l.v.—t.pnt. 9 3 7 6 3 3 6 3 3 5 4 3 12 5 3 3 3 5 4 4 7 3 6 4 7 3 9 9 9 8 8 7 6 Go-ahead 34— 9 Tu'bantia Quick 7 Enschedé 5 5 Hengelo 4 4 3 Be-Quick 4 5 9 Z. A. C. 3 8 8 P. W. 3 6 8 U. D. 7 P. W. TWEEHUIJZEN wegens verbouwing gosp.gew.geLverl.v.—t.pnt, 7 .7 o o 3913 *4 1 A. T. H. B.—R- C. H. 2 Haarlem 3H. S. V. 2 H F. C. 3—Schoten 2 1 B Schoten 3—Haarlem 4 R. C. H. 3—Stormvogels 2 Zandvoort—V. S. V. 2 'IvoD- O. A. 2 A. hTs. V. 3H. F, C. 5 Edo 3—Oio 3—5 terrein afgek. 2-0 i_4 0—5 2—2 I 30 4—2 10 B T. HL B. 3—Spaamdam niet gespeeld. V. S. V. 3—Schoten. 4 0—0 C. B. V, C- 3—'Haarlem 6 0—2 D. O. A. 2—Edo 4 A. Haarlem 7—T. H. B. 4 ,H. F. C. 6—Edo 5 i 2—2 3—1 4—1 R C H. 5-di B. G 3 0—4 3 B Spaarndam 2—Zandvoort 2 0—3 H B. C. 4—Stormvogels 4 niet gesp. E. 'H. S.Ivo 2 2—0 Programma 25 Dec. (lste Kerstdag) 1 A- T. H. B.-H.S.V. 2. V. V. H— Schoten 2. r*- 1 B. Zandvoort—Ivo. - Schoten 3V. S. V. 2. Stormvogels 2D. O. A. 2 C V. V. H. 2D. O. A. 2, 3 A. H. S. V. 4—Edo 5- 3 B. Ivo 2—D. O. A. 3. 26 December. H V. B. XI—L. V. B. XI. i op H. F. G terrein 2 uur. tï 11. a H. II—H. F. C. III. 4-1. Midden: Maas (Haarlem); Tekeleaburg (Haarlem) en Van Lingen (Be-Quick). Voor: Sigmond (H. F. C. J. Bulder (Be Quick); Houtkooper (Haarlem(; Rodermond (Be-Quick) en Oscar Rappard (H. B. S.) N. A. C. vertrok hedenmorgen naar Span je om daar verschillende wedstrijden L spelen. Dctoderdag zal de eerste wedstrijd van dez» tour gespeeld worden H. V. V H B S „Ht Vaderland" meldde Zondagochtend, dat Marinus vaki Thiel 28 Dec- voor H- B. S. tegen H. V. V. zou uitkomen. Naar wii vernemen, is de N. V. B. niet voornemens aaln Van Thiel toestemmig te ge ven dit seizoen nog voor H. B. S. te spelen, odat hii in Engeland reeds uitkwam voof een club. spelende irr de bekende Istmien League. KORFBAL-OVERZICHT. Wegens afkeuring van het gem. speelter- rein speelden Advendo en Haarlem II niet. Daar het veld 's morgens nog bespeelbaar was kon niet afgeseind worden. De gasten van Haarlem II kwamen, zagen en vertrok ken weer naar den Haag. Advendo 2 kwam door een misverstand met slechts 2 dames op, zoodat een reglementaire nederlaag werd geleden. Besloten werd een vriendschappe- lijken wedstrijd te spelen, deze eindigde ra een 42 overwinning voor de Amsterdam mers. D. E. V. 3 laat 3 dames uitvallen, terwijl Advendo 2 versterkt wordt door mej. W. v. Hezel. 't Geheel is een zeer aardige ontmoe ting geweest, met tal van goede momenten.' Adivendo weet het eerste de leiding te ne men door een meer dan schitterend schot van Raemakers, 0—1. Dank zij het goede ver dedigen van Mej. W. v. Hezel en J. Tensen bleef tot rust de stand ongewijzigd. Direct na rust maakte D. E. D. gelijk. Na de wis seling zien we een zeer zwakke Haarlemsehe verdediging, zoodat het spoedig 3—1 is. Nu komen J- Tensen c.s. Dn den aanval. Het gelukt hem dan ook spoedig met een goed schot te doelen, 3—2- D. E. D. weet echter wederom te doelen, 4 2. Met de be ginopstelling spelende is er voor de Am sterdammers geen doorkomen aan. zoodat wanneer het einde gefloten wordt. D. E. D. 3 met 4—2 wint. 'A. T. R. C. H. II—H. F. C. Hl. In het kleedbuis van R. C. H. is na dien wedstrijd R. C. H.-H. F. C. III een wollen das gevonden. Deze is terug te bekomen bij den heer J. H. Q. Gflhs. Kampers treat No. <t O. 6 5 4 4 I I 3 7 6 35—22 2616 IIOCKEY-UTTSLAGEN. - Ned. Hockey- cu Bamlybond le klasse. Amsterdam: Amsterdam—M. H- C. Rs. le klasse. Dea Haag: Togo II—H. D. M. II 2-3 Eén GlïOEP WEENSCHE KINDEKEN in HAARLEM. - EEN ONDERHOUD MET EEN HOOFDBESTUURSLID VAN HET IL-K. COMITÉ. zOQ:den had. De inhoud werd verdeeld en 't was aardig om te zien, hoe broederlijk Haarlem heeft dan ook, dank zij de op richting alhier van een onderaf deeling van het R.-K. Huisvestingscomité to 's-Hertogenböseb, zijn eerste groep Ween- sche kinderen ontvangen. Zaterdagmiddag te half één, zijn een 40-tal onschuldige slachtoffers der oorlogsellende binnen on ze vesten gekomen en liefderijk opgenomen Daarbij zul Let niet- blijven; alleen van Katholieken zijn er voor Haarlem al een drie honderd aanvragen en deze drang, om dit voor onzen tijd meest aanbevelens waardige werk van barmhartigheid te be- oefenen, zal gezien de geestdrift in heel het land ook hier nog wel toenemen. Daarom meenen wij de gerechtvaardigde nieuwsgierigheid van veler onzer lezeres sen en lexers te bevredigen, door een en ander omtrent de reis der M eensehe kin deren mee to deelen. Nadat wij Zaterdagmiddag de aardige ontvangst der Oostenrijksche jongens en meisjes aan het station te Haarlem had den meegemaakt, hadden wij gisteren een onderhond met het Eerw. bestuurslid van het Bossche hoofdcomité, dat hier ter ste de woonachtig is. de kinderen in Duitsoh- land tegemoet reisde en voor de versprei ding over het land zorgde. Wie zieh bij een comité opgeeft om een Oostenrijksch kind voor 10 weken te huis vesten, begrijpt niet, welke moeilijkheden eraan verbonden zijn, voor en aleer hij zoo'n uitgehongerde kleine in zijn woning kan opnemen. Het volgende relaas moge daarvan eenig bewijs leveren. De trein met 550 Weensche kinderen voor het R.-K. Huisvestingscomité was verleden Donderdag reeds verwacht. Haarlem zou van dat getal er 75 ontvan gen. Het hier gevestigde Hoofdbestuurslid een geroutineerd© in het transpovteeren van vreemde kinderen naar Holland was aangewezen om met den Directeur van de stichting en een zevental geleidL sters de trein aan de Nederlandsc.h© grens in ontvangst te nemen en voor de distri- bueering van de 550 kinderen over het land te zorgen. Wij geven nu het woord aan bedoeld be stuurslid van bet Hoofdcomité: Toen wij Donderdag in Ze venaar war en, vernamen wij, dat do Oostenrijkische brein eerst Vrijdagavond of 's na-rilts zou aanjïo- 'men. Vrijdagmiddag lieten wij telkens de lijn Emmericb-Keulen af telegrafeeren, boe bet er mee stond. Eerst geen spoor te ontdekken; eindelijk een bericht heel uit de verte, totdat later een sein kwam, dat de trein voor Emmerich stond. Personeel uit, Zevenaar werd opgeroepen. Wij gingen echter zelf mee om hoe eer hoe liever met de regeling te beginnen. In Elten hadden wij eerst goed gelegenheid om ons geschenk van barmhartigheid te inspecteeren. Slechts het voorste gedeelte van den trein was verlicht; daar zaten een tiental nonnen in met grijs-witte klee- ren en een aantal kinderen. De meeste wa gens waren echter volslagen duister. Mot lantaarns braebten wij er wat licht in en wat wij daar zagen was aangrijpend. De arme stumpers lagen daar dooreen op de banken to slapen. Wie ben latei- aan de stations ontmoette, vond, dat zij nog al meevielen, er vrij goed uitzagen. Maar men bedenke, dat de kinderen dan onder de emotie van de reis, van al het nieuwe, van. de vriendelijke gezichten en tractaties in. bun opgewektheid zich van den gunstig- sten kant laten zien. Wij, die ze aantrof fend, slapend op de banken of op dien grond', zagen niets dan doodsbleeke gezichten met scberp geteekende jukbeenderen en blauwe kringen onderde oogen. Aan bet station hadden wij weinig moei te met de beambten en douanen. Men was uiterst gedienstig en behulpzaam; do las tige formaliteiten werden slechts voor het allernoodzakelijkste toegepast en. aan ons .verzoek, om onzen trein zoo spoedig moge lijk te laten doorgaan, werd bereidwillig voldaan. Aan. het station kon men de kin deren niet veel meer dan water geven; want, of men in Keulen of in Emmerich of waar ook in Duitschland komt, het blijkt steeds, dat bet ook daar, nog altijd en overal „mondjesmaat" is. Tegen half zes kwamen wij in Zevenaar aan. Een joodseh eomi-té, dat daar- blijk baar al een paar dagen op een trein, met Iaraëlietische kinderen wachtte wilde het vrachtje in ontvangst nemen, maar trok teleurgesteld af, toen bet den Roomschen kapelaan ontdekte. (Een goed teeken, dat liuel Nederland als 't waro ijverzuchtig is in bet opnemen van buiteniandsebe oor- logs-siachtoffers!) In Zevenaar was de douane wat stren ger, maar toch zeer welwillend. Al wat banden had hielp en spoedig kon onze trein vertrekken, zoodat wij tegen zes uur in den ochtend in Amsterdam aankwamen. Daar begon pas ons werk voor goed; maar vandaar ook begonnen de blijken van eehten sympathie. Die kinderen wer den nu goed wakker en de vragk kwamen los: Zijn wij nu in Holland! Op het bevestigend antwoord gingen er juichkreten op. Nauwelijks was de trein gearriveerd, of oen dienstman kwam met een groot pak ket vol versnaperingen aandragen, het welk een onbekende gever óf geefster ge- de kinderen met elkaar omgingen. Geen dacht om zichzelf liet eerst: de jon gens reikten de meisjes biscuits over; de grooten hielpen de kleinen: het gemeen schappelijk leed had de arme kolonie tot ééne familie gemaakt. Arnhem was het punt, van waaruit de splitsing van den troep moest plaats heb ben. Een deel der kinderen moest naar het Noorden, richting-Zwolle, een ander deel richting Nijmcgen-Dcn Bosch; de rest ging mee naar Utrecht, om daar ten deele achter te blijven en voorts naar Delft; Amsterdam en Haarlem te worden door gezonden. Deuk n het schiften en uitzoeken van zooveel levend materiaal in! Daa,r waren eerstens een aantal kinderen, die reeds vroeger in Holland geweest waren en nu terug wilde naar „tante" In Rosendaal, naar „oom" in Overasselt of zoo meer. Aan zulk een wensoh viel natuurlijk niet te voldoen. Wij hadden dan wel honderd geleidsters noodig gehad. Trouwens, waar bleef dan de controle! Wanneer zoo'n kleine dan hoorde, dat ze naar Delft, Haarlem of Amsterdam zou gaan, terwijl „tante" of „oom" ergens in Brabant woonde, ging er een erbarmelijk geschrei op. Ons troostwoord' was dan, dat zij eerst naar de aangewezen standplaats moesten en dót de nieuwe pleegvader of pleegmoeder hen dan wel naar de oude zon brengen! Dat hielp gewoonlijk. Alvorens onze indeeling te beginnen, lieten wij de kinderen d'e trein uitkomen om iets te gebruiken. Een koddig gezicht dat sjouwen met kannetjes en keteltjes, met pakken en tasschen en vooral dat ou derling hulpbetoon. Merkwaardig was ook, hoe overal het goede,, medelijdende hart dier Hollanders voor de arme Weensche kinderen sprak Dat ondervonden wij aan alle stations, maar vooral in Arnhem sprak dat sterk. Conducteurs en sonchiefs, soldaten en wit kielen, alles hielp, bijna met verwaai-1 oo zing van de gewone dagtaak, aan het transporteeren en voeden vam de Oosten rijker tj es. Spoorwegambtenaren met roode banden oan de dienstpet, liepen met zak ken biscuits, brood of glazen melk. (Van melk gesproken: de kleur was wel wit, maar twee derdie van den inbond was wa ter; de ondervinding heeft ons n.m. ge leerd, dat d'e zwakke magen geen volle melk verdragen kramen). Aardig was ook het enthousiasme van de omstanders. Zoodtra kreeg iemand maar de Oostenrijksche trein in het vizier, of hij begon te wuiven, of met den hoed te zwaaien: zelfs buiten het station', van de straat af. Toen onze kleinen wat verfriseht waren, lieten wij het leger zich in verschillende groepen fonneeren, voor die rlobting noord en zuid; dam voor den trein naar Amster dam: die voor Utrecht en Delft voorop, daarachter die voor Amsterdam en dam voor Haarlem. In Utrecht alweer dezelfde aanbiedingen om de ld miers te onthalen; maar. wij meenden goed te doen, de maagjes ver- dor te sparen. In Amsterdam werden een 150 kinderen benevens die tien liefdezusters afgezet aam het Centraal Station. Daar was het be stuur van den R.-K. Vrouwenbond aanwe zig; daar waren ook drie leden van het Haarlemsehe Comité, n.m. dé heer Van Kes&el, mevr. Sterok en mevr. Hoffman Huismams. Na een uurtje in de hoofdstad gewacht te hebben, stoomden wij naar Haarlem op, Tusschen Utrecht en Haarlem deelden wij vast de kinderen in, die ons aan het eind punt zonden overblijven. Er was n.m. in Haarlem op 75 kinderen gerekend en met groote moeite hielden wij er 40 over. In den trein schreven wij daarom op de kaart welke de kinderen om den hals droegen, de familie, waarhij zij werden ingedeeld. En dat bleek een goede maatregel te zpn geweest. Tot zoover de ons verstrekte inilicihtin gen. De ontvangst aan het Haarlemsehe station maakten wij zelf mee. De derde klasse wachtkamer werd voor onze kleine gasten welwillend afgestaan. Aan de lan ge tafels zetten zij zieh neer en dronken een glas water en melk. Een eenvoudig man kwam naar den leider van den troep toe, duwde hem eeu zakje in de hand met de'woorden: hier, Eerw. voor ieder één had ik gedacht! Het bleek een zakje met 50 biscuitjes te zijn, die onder de kindeais verdeeld werden. Waarlijk, een roerende attentie! Op bet station troffen -wij nog verschil lende bestuursleden van het plaatselijk R.-K. Comité, als den heer J. W. A. Beij- nes, mej. Peeters on de.heeren Hensen, Niekus en van Bemmelen en mevr. de Roode. Er kwamen ook vele teleurgesteld cn, degenen n.m. die aanvankelijk onder de 75 gerangschikt werden om een kind van de eerste zending te ontvangen^ maar die moesten afvallen, omdat er 35 kindoren te kort kwamen. Laten zij zieh troosten met de gedachte, dat er tegen 30 December weer een Oos tenrijksche trein komt. 'Toch zij men in zijn verwachtingen eenigszins gematigd. Wij vernamen, dat er in het Zuiden reeds 20.000 aanvragen om kinderen zijn. En in heel het land groeien de aanvragen met den dag. Wanneer er twee maanden lang iederen dag een trein met 500 kinderen kwam, dan nog zou niet aan iedere vraag kun nen worden voldaan, zei men ons. Gelukkig Nederland, dat zieh zoo be ijvert om de onschuldige en zwaartst ge troffen slachtoffers van den oorlog weer oen weinig op de been te helpen. Moge deze prijzenswaardige liefdadigheidszin nog langen tijd aanhouden! Westelijke Afdeeling. ie klasse. Den Haag: H. B. S.Ajax 31 Resereve ie klasse. Amsterdam: A. F. C. IIHaarlem H O2 2e klasse. B Haarlem: R. C. H.—E. D. O. o—a 3e klasse. E Haarlem: H,S. V,Purmersteyn 3i Oostelijke Afdeeling. ie klasse. Deventer: U D.Tubantia oi Zwolle: Z. A. C.P. W. o—o Enschedé: EnschedéVitesse o4 NijmegenQuickGo.Ahead 21 In het Noorden kon geen enkele wedstrijd doorgaan wegens de slagregens. 'A.F.O. H—HAARLEM II A-2 Na een rust van 7 weken trokken de reser ve roodboeken iraar Amsterdam met de vol- gdene combinatie. Kaam Stol» Baum. Hiayel, Kluit. Themmen». Balen, Blanken, Bergman, De Groot, Van Pellecom, Donker. In den aanvang is A. F. C. sterker. Ver scheidene corners werden dan ook op het Haarlemdoel genomen, die evenwel alle wor den weggewerkt. Haarlem speelde technisch beter voetbal en ba goed samenspel tusschen Donker en Van Pellecom geeft laatstgenoemde met een mooi hard schot den Amsterdamschen doel man 't nakijken, 0—1. A. F. G antwoordt met een vinnige aam val, die op de Haailembacks doodloopt, 't Veld is zeer modderig, waardoor de bal zeer moeilijk te spelen is. Toch gelukt 't Bergman mooi op te bengen. Keurig geeft hij over aan De Groot, die op zijn beurt Van Pellecom in staat stelt opnieuw te sco ren. Tegelijkertijd klinkt h signaal voor de rust em tot ieders verwondering wordt deze goal geannuleerd. Na de ust zijn de reodbroeken direct in de meerderheid, maar zij kunben deze, 'dank zij die gladheid van 't terein. niet in doel punten uitdrukken. De Groot kopt schitte rend in. maar de Paa'l brengt redding. Eindelijk brengt Van Pellecom met een onhoudbaar schot de stand op 0—2. Dan volgt een aanval van A. F. C.. maar Kaan weet op keurige wijze een doelpunt te voor komen. 't Einde brengt e<m zeer verdiende over winning voor de roodboeken. R. C. H. I-E- D, O. I. 0-2. Deze strijd, van zeen veel belang voor beide partijen, eindigde met een 2-0 over winning- voor E. D. O. Niettegenstaande het weer ontzettend slecht was even voor 2 uur, en de scheidsrechter op zieh liet wachten tot bij half drie, verkoos E. D. O. toch maar te spelen. Even na het begin, ging Vreenegoor zich te buiten door De Koning vatn R. C. H. aan de borst te blos- seeren, wat voor R. C. II. een tegenslag- beteekem. Toch wegen de beide clubs te gen elkander 00. Het duurde lang voor E. D. O., na een klein overwicht, de lei ding neenit. Rust onveranderd. Na direct gedraaid te hebben, bijten de R. C. H.-ers danig van zieh af en belegeren de E. D. O.-veste. In deze periode ontgaat den scheidsrechter, die overigens goed leidde, een zekere penalty. Vreenegoor maakte, voor iedereen duidelijk te zien, hands. Onvermoeid blijft de strijd doorgaan en b|eidje keepers moeten steeds handelend optreden. Nu valt bet goede spel van de gebr. Hurk en Jacobs bij E. D. O. op, maar toch vinden zij in J. Kuyt een ge- duchten tegenstander. Aan den andoren kant is bet C. v. d. Laan,, die weer een eerste klas wedstrijd speelt en E. D. O's rechterwing geheel in bedwang heeft. Toch kunnen zij niet verhelpen, dat E. D. O. door toedoen van Houtkamp, in de laatste seconde hun voorsprong vergroot, en alzoo uit den strijd te voorschijn komen met een 20 overwinning. 21 voor E. D. O. had de verhouding beter weergege ven. „jdi&cA*'' 13 1 IO 1 2 12 12 12 12 12 I II 2 II 0 13 1 13 2 2 31—11 21 178 15 29—16 15 19—12 15 2217 14 19—17 13 16—19 11 1117 1216 14—24 12—21 8—32 13 II O 2 22 12 8 X 3 24IO 17 II O 4 25—13 14 12 2 2126 12 II 12—19 12 IO I 16—25 13 2 23—21 II 2 10—22 IO 3 I 6 1626 Vitesse 9 X I 7 13—24 3 Be Quick Forward W. V. V, H. S. O. Achilles Veendam Velocitaa Frisia Alcides V. V. A. R. F. C. De Spartaan, Feijenoord H .D. V. S, Concordia 5t Gooi Stormvogels W. F. C. V. U. O. S. V. V. Hercules Noordelijke le klasse. 7 4 1 2 21 —14 9 7 3 3 l 12—9 9 9324 14—24 8 3302 11—14 6 8215 iS—21 5 7214 16—22 5 7205 13—16 4 7124 7—18 4 Overgaiigscompetitie, gesp.gew.gehverl.v.t. put. 12 8 3 1 20—12 19 12 7 2 3 23—12 16 10 7 1 2 20—8 15 12 7 1 4 23-16 15 11 4 4 3 18-18 12 13 5 1 7 24—23 11 12 4 3 5 12—15 11 12 4 2 6 12—27 10 11 3 3 5 20—18 9 11 3 2 6 10—20 8 12 2 3 7 8—15 7 i0 2 1 7 12-24 5 Haarlemsehe Voetbalbond, Uitslagen van 14 December I In een keurigen wedstrijd, zijn de E. O. H.-reserve er in geslaagd, zich aan den top van 1 A te handhaven. Beide clubs waren volledig. Voor rust wegen beide partijentegen elkaar op en is vrouwe Fortuna met R. O. H„ als een der H. F. C. ens in eigen doel trapt. Rust komt onver anderd. Na een korte pauze- zijn de R. C. H.-ers overwegend sterker, waardoor G. Krom, E. C. H.'s leiding vergroot, even daarna gevolgd door een penalty, dcor P. Nachtegeller keihard ingeschoten. 3-0 Toch geven de H. F. C'.-ers het niet op. Als wordt afgetrapt, wandeld Engel door R. C. H.'s geheele achterhoede en geeft v. Kessel geen schijn van kans. Dit geeft weer goede moed: voor H. F. C., maar niet tegenstaande zij er alles opzetten, weet R. C. H.'s binnenreehts, door een zelfde wedstrijd R. C. H. 2H. F. C. 3 een wollen gel was verricht, den stand op 4—1 te brengen. Nu speelt H. F. C. een verloren spel; R. C. H. dringt steeds op, maar moeten in H. F. C.'s keeper Braun, een schitterend doelman erkennen. Deze redt ook menig maal schitterend, zoodat, als het einde daar is, R. C. H. II verdiend, maar wel eer.igszins geflatteerd gewonnen heeft. Scheidsrechter Glas leidde uitstekend. Mixed Follies—R'damsek elf Lat Op Nieuwjaarsdag zal bovengenoemde elftal uitkomen tegen een Rotterdamsch. elftal. De M- F. zal waarschijnlijk met de vol gende spelers ui domen: Doel: De Ruiter Zylker (Be-Quick). Achter: Denis (11 B. S.) en BosscharV (Quick). D. O. S. D. D. V. Haarlem Advendo A. W. Hercules STAND. Westelijke lc klasse C. 1 2 2 38-18 16—17 1229 17—42 12 10 8 8 2 2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 1