Ill WIL BUITENLAND SPORT- EN WEDSTRIJDEN. Gemengd Nieuws, Elck wat wils Zaterdag 27 Dëcember—Tweede Blad 1 Denkt om Wee&ien De wedijver, overal, cn in alle leringen waargenomen, om hulp te bieden aan de arme slachtoffers van Oostenrijk, biedt een verkwikkend schouwspel. Terecht voelt onze bevolking, dat voor de weldaad des Hemels van buiten den oorlog met al >,ijn verschrikkingen gebleven te zijn, op geen betere wijze dankbaarheid kan wor den getoond, dan door van ons behouden bezit en onze betrekkelijke overdaad naar vermogen aan de onschuldige slachtof fers van den wreeden krijg af te staan. Prachtig vooral is het besluit der vijf vakcentrales, om de werklieden aan te sporen 8 uren voor de Weensehe kinderen te wei-ken. Kan men beteren aalmoes den ken? Maar niet ieder is in staat om aan een der Oostenrijksche kleinen een onderdak te verschaffen; duizenden ook hebben de gelegenheid niet om door extra arbeid een offer te verzamelen voor de noodlij- dienden in Centraal Europa. Zeer velen zou den gaarne wat geven, wanneer een ver tegenwoordiger der zwaar' getroffen stre ken hij hen aanklopte. Maar nu deze zich niet onmiddellijk bij hen aanbiedt, doen zü niets. Voor ons, Katholieken, is daarin geen verontschuldiging te vinden. Onze H. Vader heeft er voor gezorgd, dat ons al len tegelijk de smeekende hand wordt toe gestoken. Morgen, op den zinrijken feestdag van Onnoozele kinderen, zal op last van Z. H. den Pans in alle kerken een collecte worden gehouden voor de noodlij dende bevolking in Oostenrijk. Wij zijn er verzekerd van, dat onze daaraan geschon ken gaven, op de beste manier voor het schoone doel zullen worden aangewend. Mogen wij over eenige dagen kunnen be richten, dat Katholiek Nederland weder om zijn oude reputatie van milddadigheid heeft behouden; moge deze inzameling op sprekende wijze getuigen van onze innige dankbaarheid aan God, Die ons en onze kinderen bewaard heeft voor de vreeselij- ke ellende, welke ons dagelijks uit het stervende Weenen in het hongerende Cen traal Europa bericht wordt. EEN VERKLARING VAN CLE- MENCEAU. In de Kamer heeft Clcmenceau een ver klaring afgelegd betreffende zijn bezoek aan Eonden. Ten aanzien van de Ooster- eche kwestie is de grondslag voor een bevredigende overeenkomst gelegd'. Het vraagstuk betreffende Cons tan tinopel is nog onopgelost. De mogelijkheid bestaat dat ten opzichte van. de e i -.nrie een oplossing zal worden gevonden, welke voor alle partijen aannemelijk is. De Kamer keurde de verklaring met 458 tegen 71 stemmen goed. Voorts heeft Clemenceau hek end ge maakt, dat de Ministerraad zijn ontslag zal indienen bij d!en president, Verwacht Wordt dat dit half Januari zal geschie den. DE KOLENNOOD Over hef toenemen van den kolennood komen dagelijks meer Jobs berichten. In het Ruhr gebied wordt de levering van wa gens, ten gevolge van het ongunstige weer, steeds onregelmatiger, zoodat het tekort reeds, naar- een officieele mede- deeling, 1264 wagens bedraagt. In Luckenwalde, een industriestadje niet ver van Berlijn, moest de stroom- levering aan de fabrieken --r dins dag beperkt worden. Daar ook dp gas fabriek spoedig niet meer zal kunnen Ie- veren, dreigt daar algeheele werkloosheid]. In Altona, bij Hamburg, wordt „edert Dinsdag geen gas meer geleverd. Zeer ernstig zijn de gevolgen van den kolennood ih het industriegebied van het Siegerland. DE TOESTAND IN BOEMlNIë. De „Matin" bevat een verslag van een onderhoud, dpt een vertegenwoordiger van die United Press met Koning Ferdinand in zijn paleis te Sinaïa heeft gehad. De koning wees er op dat de Roemeen- Bche regeering de grootste aandacht aan de hinnenlandsclie kwesties wijdt. Dc agrarische hervorming ia democratisch©!! zin. noemde de koning het belangrijkste vraagstuk. Zij is volgens hem een voor komend geneesmiddpl tegen het bolsje wisme. .Trouwens, de hervorming is reeds in een groot djeel van het Roemeensche gebied verwezenlijkt, zoodat Roemenië geen jrradpntistisclie beweging heeft te vreezen in d,'e nieuwe gebieden, welké het bij den vrede zijn toegezegd! De autonomie van Transylvanië, aldus de koning zal niet worden afgekondigd! Niet temin zullen de bevolkingen, die niet van het Roemeensche ras zijn, de meest vol strekte feligieuse onafhankelijkheid genie ten. Zij zullen niet slechts het recht heb ben officieel hun .aal te spreken, doch tevens om scholen te openen. Koning Ferdinand vertelldp nog dat hij en de koningin het plan hadden zich naar Boedapest te begeven, toen de Roe meensche troepen daar nog waren, maar dat dit plan werd! prijsgegeven ten ge volge van de oppositie der groote mo gendheden. j i WOELINGEN IN BULGAiRIJE. Men meldt uit Sofia, dat aldjaar. groote anti-monarchistische demonstraties lipb- ben plaats gehad. Een groote menigte ver scheen voor het paleis en eischjte het aftreden van Tsaar Bcris. Aan de (demon straties .werd docr militairen een eind ge maakt, doch de menigte trok nog dpor de stad, propaganda makend vcor de re publiek. IERLAND De Engelsche pers heeft de aankondi ging van Lloyd"s plannen omtrent'Ier land vrij gunstig ontvangen. Minder gunstig is het oordeel van d|e Iersche pers. De Irish Times zegt: Om vele redenen, waarvan er sommige goed en andere kwaad zijn, zal het Iersche volk deze wet verwerpen als voor nationa listen. Met den besten wil van de were® kan toen haar niet als een. olijftak be schouwen. [Wij snakken naar- vrede, maar in Lloyd George's aan'coa zien wij geen vrede, maar een zwaard. Freeman's Journal zegt: Het is geen maatregel van staatsmanschap. Het is de flauwe grap van den politiek cynicus ten koste van een natie, die hij is een chaos gebracht heeft. Hij draagt niet bij tot den vrede, hij draagt opnieuw bij tot d|e wan orde in Ierland. Met het argument dat Ulster niet ge dwongen mag worden, hoajdjt men in Britsche handen de controle over onzen handel en onze handelsmerken, controle over onzen postendienst, controle over onze reclitsbedeeling, controle over de Iersche invoerrechten, accijnzen cn in komstenbelasting en over de inning van zoo goed als alle inkomsten. Engeland houdt ten minste 18 millioen pd. st. van de Iersche inkomsten in zijn zzak, en tegelijk zet het grootmoedig uit een dat het een vrij geschenk wil doen van landaankoop-annuïteiten. i De Belgische Kamer heeft dó debat ten pver de regeeringsverklaring beslo ten met het aannemen van een motie van vertrouwen met 126 legen 6 (front- partij) stemmen en 19 onthoudingen. In dje motie wordt kennis genomen van de regeeringsverklaring en liet vertou-. wen uitgesproken in den goeden wil dier regeering om het vraagstuk van den verbouw van het land op te lossen, de grondwet te herzien en met de sociale vereringen voort te gaan in rust en vre- dp en met medewerking van alle par-, tijen. DE ANTWOORD-NOTA DER ENTENTE. D voorzitter der vredesconferentie heeft aan de Duitsche delegatie het volgende ant woord doen toekomen op de nota van 14 December; Mijnheer de president, lo. De geall. en gedhs. mogendheden heb ben met voldoening geconstateerd, dat de Duitsdie regeering haar meening deelt, vol gens welke alle bepalingen van het verdrag onmiddellijk na het inwerkingtreden over eenkomstig de slotbepalingen moeten wor den uitgevoerd, onverschillig of de ratifica tie der Ver. Staten is ontvangen. Zij nemen er akte van, dat de Duitsche regeering het beginsel erkent, volgens hetwelk zij zich even min als een der andere onderteekenaars op het niet-deelnemen dei* Ver Staten aan het deponeeren der ratificatie-oorkonden kan be roepen. om één of andere verdragsbepaling buiten werking te stellen. Inderdaad zouden alle aanspraken of reserves in dit opzicht met de in het verdrag duidelijk uitgesproken bedoelingen in strijd zijn. 2o. Wat de waarborgen betreft, van wal ker toepassing de geali. en geass. mogend heden hopen te kunnen afzien, wenschen deze mogendheden té verklaren, dat Duitsch- land voldoende is ingelicht omtrent het feit dat, wanneer na het derinitieve herstel van den vredestoestand de toepassing van garan ties. zooals de oorlog deze medebrengt, een einde neemt, anderzijds de in het verdrag vastgestelde-bijzondere maatregelen, alsmede de door het völkenrecht erkende handelingen stipt zullen worden uitgevoerd. 3o. Ten opzichte van het gedeelte van bet* protoctol. dat betrekking heeft op de schade vergoeding voor het tot zinken brengen der Duitsche oorlogsschepen in Scapa Flow, zijn de geall. en geass. mogendheden na onder zoek den aangelegenheid van opinie, dat zij moeten aaadrigen op de onderteekening van het protocol, zooals het daar ligt. 4e. De wijze, waarop de economische levensbelangen van Duitschland zullen wordten beschermd, is iu de nota dier ge allieerde en geassocieerde mogendheden van 8 Dec. uiteengezet, in welke duidelijk wordt verklaard, dat do geall. en geass.' mg endheden bereid zijn haar eiseh tot uitlevering van 400.000 ton drijvende dok ken en kramen, sleepbooten en baggermo lens, te verzachten, ingeval steekhoudende motieven deze verzachting rechtvaardi gen. Anderzijds is ter kennis (der geall. en geass. mogendheden gekomen, tipt on langs een zeker aantal drijvende dokken en kranen en baggermolens verkocht zijn Zij wijzen er op, dat hij de beoordeeling van den economisch'en toestand, zooals deze door dje Duitsche delegatie is uit eengezet, diergelijke verkoopen door idp geall. en geass. mogendheden niet zul len gorden erkend, indien deze hebben plaats gehad tusschen 3 Nov. 1919, den dag, waarop de tiekst van liet protocol aan de Duitsche regeering werd medege deeld en d(en dag, waarop Duitscli Iana de schadevergoeding voor het gebeurde te Scapa Flow zal hebben betaald. 6°. De Duitsche gadelegeerden hebben mondeling het voorstel gedaan, Idpt van d(ö uitlevering der in het protocol ge noemde vijf kleine kruisers zou worden afgezien. Zij h ebben voorgesteld, daarvoor vijf d(er, thans op Diuitsche werven in aanbouw zijnde kleine kruisers onmiddel lijk tna hét gereed, komen uit te leve ren. Deze wenseh is in de Duitsche nota van 14 Dcc. niet opgenomen. De arti kelen van het protocol moeten worden aangenoomen zooals zij zijln. Elke wijzi ging zou in si rijd zijn met de bepalin gen van het vredesverdrag. 7e. De geall. en geass. mogendheden zijn bereid; onmiddellijk na d'e ondertee kening vam het protocol de naar aanlei ding van bet voorgevallene bij Scapa Flow geïnterneerde Duitsche officieren en manschappen vrij te laten, met uitzon dering dergenen, dde eventueel van een oorlogsmisdrijf beschuldigd worden. GEMENGDE BUITENL. BERICHTEN. Corruptie. De Fransche Senaat heeft Dinsdag een wetsontwerp aangenomen nopens de inrichting van een intergeallieerde kolo niale tentoonstelling te Parijs in 1925. Een Japansehe geneesheer was naar Duitschland gekomen, om daar aan enke le universiteiten zijn kennis te verrijken. Doch toen hij zich meidRe werd hij niet aangenomen. Met de motiveermg, dat de haat, geprovoceerd door de Entente, zoo groot was, dat moeilijkheden zonden kun nen ontstaan. De Japanner moest later maar eens terugkomen. Een telegram aan de „Associated Press" zegt, dat d'Annunzio het bevel te Fiume heeft neergelegd en thans op zee ie. Op het Lehrterstation te Berlijn zijn 20.000 paar militaire schoenen in beslag genomen, dio uit de legervoorraden te Danzig afkomstig waren en tegen 18 Mk. aan de burgerbevolking verkocht zouden worden, doch spoorloos verdwenen waren. I troela station opgeslagen en werden tegen Ze waren nu in de douaneloods van [be-1 35 Mark in den han-del gebracht. In het Westen zullen enkele belangrijke ontmoetingen plaas vinden. Voor H. F. C. en Haarlem is dit niet zoo zeer het geval, althans ziin de uitslagen van déze wedstrij den met vrij' groote zekerheid te voorspellen. Zoo kan Haarlem b.v. A. F. C. op eigen terrein gemakkelijk hebben. De ontmoeting in Amsterdam leverde den roodbroeken ook een overwinning op. Ook nu zal Haarlm zich niet door de Reds laten slaan. H. F. G heeft minder kans op succes. Op een overwinning tegen Ajax in Am sterdam zal wel niemand rekenen. En toch... Laten de Spanjaardslaan-menschen het nog maar eens probeeren.Ook het Haagsche Quick volbracht hier eenige weken geleden met succes een „tour de force". In den Haag zal de plaaselijke ontmoe ting tusschen H. V. V. en H. B. S. worden fespeeld. Aan belangstelling ontbreekt het ondag natuurlijk op Wassenaar niet. De Haagsche gemoederen zullen danig in beroering worden gebracht. Van den uitslag valt niet veel te zeggen. H.B. S. is wel iets sterker, waartegenover het terreinvoordeel van H. V. V. staat, iets wat voor deze Hagenaars zeker van eenig belang is. Winnen de kraaien dezen wed strijd dan stijgen haar kansen weer aanmer kelijk. D. F. C. Sparta vroeger een zoo beruch- ten wedstrijd; heeft gelukkig tegenwoordig veel van zijn heftigheid verloren. Deze ontmoeting zal een van beide ver- eenigingen hoogst waarschijnlijk buiten de gradatie-gevaar brengen. 0. V. V.Blauw Wit is niet minder belang rijk. De Stichtenaren staan er nog (heel goed voor. Blauw Wit heeft in de laatste wedstrij den niet veel succes gehad en is hierdoor aanmerkelijk gezakt. Todi is voor v. d. Kluf- te's nog niet alles verloren. Met de hen eigen ausdauer zullen ze er zich vooral in den wed strijd tegen U. V. V. weer bovenop traditen te werken. Of hen dit gelukken zal valt te be twijfelen. Een kleine Stichtsche overwinning is wel het meest waarschijnlijk. De ontmoeting V.O.C.Quick eindigt in een Rotterdamsdie zege. waardoor voor de Hanenburgers dan de kans om uit het moe ras te-raken, oik vrijwel verkeken is. In 2 B kan Edo weer een overwinning boe ken. De roodzwartenspelen dit jaar wat min der wisselvallig dan R. G H. en zullen zich ndet, evenals deze in Hoorn. 2 kostbare pust- jes laten ontfutselen. R. C. H.. dat verleden week haar nog ge ringe kans op het kampioenschap vergooide, kan Edo een dienst bewijzen, door revanche te nemen op de geleden nederlaag tegen Z. F. C. te Velsen. Hét zou ons niets ver wonderen wanneer R. G H. nu eens in wat gunstiger zin verrastte. Echter is het zoo goed als zeer, dat. ook al gelukt het R- C. H. de Zaandammers te slaan, deze laatsten zich tot op het eind. van het seizoen als no l zul len handhaven. Schoten krijgt een vrij gemakkelijken Zon dagmiddag en brengt Alcmaria een behoor lijke nederlaag toe. J. B; Na een verregenden Zondag en de Kerst dagen. gedurende welke het groote competi tie-rad stilstond, krijgen, we Zondag het vol gende programma Westelijke afdeeling; Ie klasse D. F. GSparta Ajax—H. F. G H. V. V.-H. B. S. U. V. V.—Blauw Wit V. O. GQuick Overgaugseompetitia W- F. GFeyenoord Concordia't Gooi V. U. GSpartaan V. V. A.Hercules Stormvogels—R. F. L. S. V. V.—Hermes D. V. S. Res- Ie klasse A Sparta 2Feyenoord 2 H. V. V. 2—D. F. C. 2 Hermes D. V. S 2—Quick 2 Res. Ie lkasse B A. F. G 2—Ajax 2 Haarlem 2Hercules 2 Spartaan 2't Gooi 2 H. F. C. 2Blauw Wit 2 2e klasse B HollandiaEdo Z. F. C.-R. G H. Alc. Vitrix'Schoten NeerlandiaZ. V. Vr Amstel—O. D. E. 3e klasse r- K. F. C.Swift Oostelijke afdeeling. Ie klasse. Be QuickTubantia P. W.—U. D. Vitesse—Z. A. C. Go AheadEnschede Hengelo—Quick Zuidelijke afdeeling le, klasse. V. V. V. Bredania Willem 2—M. V. V. MiddelburgN. O. A. D V. A. C.—Wilhelmina Noordelijke afdeeling. le klasse ForwardH. S. C. W. V. V.—Be Quick Alcides—Achill Haarlemsehe Voetbalbond. Carnaval verboden. DE ELLENDE VAN HET j SLEUTELGELD. TREKJES CXVIII. Kerst-stemmen. De „Weledele, zeergeleerde Heer, Dok ter Steffingtoos,"als deze titulatuur niet op de tot liem gerichte brieven staat wordt ie zoo nijdig als 'n spin zit in z'n gemakkelijke clubfauteuil bij den haard en leest z'n weekblad, 'n orgaan van moderne, materialistische richting. „Hm mompelt ie tusschen 't gepuf van z n meerschuimen tabakspijp ,,'n Kerstplaatdie willen óók mee doen.... ze meenen d'r niks van, moet je maar rekenen.,..,." Hij bladert verder en leest de artikelen, bestemd voor de intellectueelen, zooals hij....en neemt slurp-teugjes van z'n glaasje sherry.". Dan bekijkt ie, zoo onwillekeurig, nog even de Kerstplaat, 'n poppekasterig ding van een of ander „licht", waarin alle dogmatische gedachten blijkbaar mat zorg geweerd zijn Even 'n zuur glimlachje... ...dan legt ie 't blad terzijde en kijkt naar de gril- lig-dartelende vlammetjes in den haard... Ineens denkt ie aan 't ouderlijke huis,.. niet ver van hem vandaanaan 't be gin van de stad. Hij kwam er niet te veelDie dweperigheid daar...en dat gepraat over godsdienst als hij er waszoo echt op hèm bedoeld.En altijd her rie niet z'n vrouw na zoo'n „bezoek" bij „pa" en „ma," over die vervelende toespelingen. Toch kon ie zoo kalmpjes in 't haardvuur turend niet ontkennen, dat thuis 't Kerstfeest altijd erg aan doenlijk wasbij z'n ouders-, de een voudige burgerluitjes met hun groot ge zin, weinig geld, maar 'n levend, kin derlijk geloof...Dat aardige, knusse zoo 's avonds in den Kersttijd.... al lemaal om dat stalletje.en met open monden zaten ze dan te luisteren naar de vertelsels over 't Kerstkindje, som mige al vijftig maal door moeder her haald en toch altijd even mooi.... Én allen zongen ze de liedjes van de herder tjes en de drie Wijzen. En zoo stilletjes, om de beurt, gaven de kinderen den os en den ezel 'n tik op hun kop, waardoor die twee heel hard aan 't hijgen gingen, tot de koppen langzaam aan uitzuchtten. En de vlammetjes van de kaarsjes dan sten zoo pittig en -beflikkerden de ge zichten van 't Kindje, Maria, Tozef, de herdersen de wollige schaapjes met de houten pootjes en snoetjes keken allemaal naar 't kribbetje. Weer 'n glimlachje op z'n gelaat maar nu wat goediger naar 't schijnt. Ach, ja dat beeldje van 't Christus kindje was wel vijfmaal te groot voor •die van Maria en Jozef..en naast 'n herdertje stond wel eens 'n schaap, dat in verhouding 'n ijsbeer had kunnen zijn.... maar niemand stootte zich er aan 't Heilige Kerstfeest van thuis had 'm altijd ontroerd... zelfs nog toen ie al twintig was en daar de vacantie kwam doorbrengendat knapte 'in altijd weer op na wat „zware" studenten-pret- maanden. Maar toen ie later gepromoveerd was en „Dr." voor z'n naam kon zetten.... en 'n praktijk kreeg, die steeds uitbreid dewerd ie heel anders. Zonder in te gaan op de raadgevingen van z'n brave, eenvoudige ouders stapte hij-in 't huwelijksbootje aan den arm van 'n deftige jongedame.... 'n meisje van stand met 'n volle beurs.maar 'n leeg hart. In de eerste jaren van hun trouwen was er dan nog 'n kerstkribbetje bij 'm in de fe"'«kamer 'dat wèl.... alles veel mooier en sjieker dan vroeger bij 'm thuisZ'n vrouw zong 'n „Kerst liedje" van 'n heidenschen dichter uit een of ander neutraal -tijdschrift Maar de kinderen vonden 't veel mooier bij „Oma" en „Grootpapa" (die benamingen moesten ze van „mama" tegenover de ouders van „pappie" ge bruikendie 'r 'n hekel aan hadden) 't Kribbetje daar vonden ze veel leu ker met die beweegbare os en ezel en de dansende kaarsvlammetjes.... Toen kwam er 'n jaar, dat 't „maar uit moest zijn met die rommel van dat stalletje en zoodie stofnestenboel paste absoluut niet bij de meubels". En nu al in geen paar jaar meer. Wel 'n hoop rood spulrood papier aan de lamphulsttakjes hier en daar... roode lintjes.... echt „snoezig" vond mevrouw 't.en hij vond 't ook „wél aardig". Door de telefoonschel schrok ie op uit z'n luisteren naar de Kerst-stemmen van vroegere dagen.... Hij werd geroepen bij 'n kind, dat leed aan slijmhoest en in «en hevige be nauwdheid was. Z'n vrouw vond 't erg vervelend, dat ie nu weer weg moest, juist tegen den tijd van dineeren„de mensehen hielden ook nooit 's rekening met 't gezinsleven van den dokter zelf." Hij beloofde zoo snel mogelijk af te handelen. 't Was nogal meegevallen.... Toen ie bij 't patiëntje aankwam was 't kind intussehen wat opgeknapt. Hij was echter gewoon zich niet te over haasten en gaf rustig nog eenige wenken en inlichtingen aan de ouders alvorens te vertrekken. De terugweg voerde hem langs de ouderlijke woning. Eu opeens kreeg hij 'n verlangen even bij de familie aan te wippen. Als altijd was de ontvangst eenvoudig- hartelijk. In de huiskamer, -waar hij met alle geweld 'n kop koffie moest nemen, waren de twee jongste kinderen, Ma- rietje van negen en Willem van elf; bezig met het plaatsen van 't stalletje nog steeds 't zelfde van al die jaren, Ze schoten flink opnu moesten alleen de kaarsjes nog maar. Ze vroegen aan moeder, of ze ze even op mochten steken.... „om te kijken, hoe 't stond". Glimlachend stemde moe der toe. Eu spoedig was 't stalletje met - i Wat Rusland betreft, zoo weigeren Frankrijk en Groot-Brittannië nist slechts met do Sovjet-regeerihg vrede te sluiten,, dioch zelfs met haar te onderhandelen. UIT DE BELGISCHE KAMER. De te Mainz verschijnende Duitsche kramt „Echo du Rh in" goeft uitvoerig verslag van een proces, dezer dagen be gonnen voor het krijgsgerecht aldaar, te gen zeventien Fransche officieren en Fransche en Duitsche burgers, beschul digd van omkooperij. Zij zouden tegen geld valsche passen gegeven en het uit voerverbod van handelsartikelen opgehe ven hebben. De beklaag-.de officieren' wa ren werkzaam in de economische afdee ling te Ludwigshafen en Saarhrucken. De bek laag den hebben voor het grootste ge deelte bekend zich schuldig gemaakt te hebben aan het ten laste gelegde. R. C. H. 2 gaat door hare positie aan het hoofd van i A te versterken. Zondag j.l. werd met 4i van H. F. C. 3 gewonnen. T. H. B. geeft den moed blijkbaar op. Tegen V. V. H, werd weder een punt' verspeeld door met 3i gelijk te spelen. Ook Edo 2—H. S. V_ 2 ein digde in een gelijk spel. 00. Schoten 2B. V- C. 2 werd gestaakt. Ivo komt eindelijk los. Tegen de verwachting in werd van V. S. V. 3 met 63 gewonnen. Stormvogels 2 deed wat van de leiders in 1 B werd verwacht en bracht H. F.' C. 4 een 53 nederlaag toe. Haarlem 4 had met D. O. A. niet veel moeite en won met 4—1. ZandvoortR. C. H. 3 werd' niet gespeeld* H. F. C. 5 verloor opnieuw. Met 41 bleef T. H. B. 2 in de meerderheid. Ook de wedstrijd H. S. V. 3Dio werd ge^ staakt. V. V. H. 2 i9 nog steeds ongeslagen. Met 43 werd van D. O. A. 2 gewonnen, Ook het derde elftal van D. O. A. werd' ge slagen en wel met 61" door Stormvogels 4. De wedstrijd H. B. C. 4Ivo 2 ging niet door. E H. S. behaalde een kleine overwinning op V. V. H. 3. (2-1). Voor a.s. Zondag vervalt de wedstrijd H. F. C. 3Haarlem 3. Toegevoegd zijn: IIF. C. 3V. V. H_ en H. B. C. 4Stormvogels 4. H. F. C. 3 ontvangt V. V. H. en zal de nederlaag in Velsen wel met eene overwinning afwisselen. Schoten 2 kan winnen van H. S. V, 2 even als Edo 2 van B. T. C. 2. Gemakkelijk zal dat echter niet gaan, want zoowel H. S. V. 2 alt B. V. C. 2 zijn favories voor de laatste plaats en zullen dus alle krachten inspannen om winst te behalen. Haarlem 4H. F. C. 4 moet door Haarlem 4 gewonnen kunnen worden. Bij dergelijke ont moetingen komen echter wel eens verrassingen voor. Schoten 3. komt met eene nederlaag tegen R. C. H. 3 uit Velsen terug. Ondanks het'succes in de laatste wedstrijden zien wij Ivo van Zandvoort verliezen. Storm vogels 3 wint van V. S. V. 3. Ook bij B. V. C. 3D. O. A. 2 en Haarlém 6—Dio 2 zien wij de bezoekers verliezen Zandvoort 2 wint op nieuw van V. V. H. 3. Bij Spaarndam 2D. O. A. 3 staan de kansen vrijwel gelijk. Stormvogels 4 wint te Heem stede van H. B. C. 4. A. i. De gemeenteraad van Breda heeft met II tegen 10 stemmen besloe» de openbare viering van het carnaval te verbieden. Een motie werd aangenomen om maatregelen te nemen tegen het gemaskerd verschijnen bij openbare verma kelijkheden. Men meldt aan het ,,Vad." In de Haagsche Courant van Zaterdagavond 13 December kwam een advertentie voor, waar bij te huur werd aangeboden het benedenhuis van een heerenhuis te Voorburg. Een van de slachtoffers vandezen tijd, een gehuwd persoon, die zich al geruimen tijd moet behelpen in één kamer, schreef hierop, in de hoop, dat er aan dien onhoudbaren toestand ein delijk eens een einde zou komen. Hij kreeg ten antiwoord, dat een huurprijs van 50 per maand werd bedongen (wat voor het huis waarom het hier gaat buitengewoon hoog geacht mag wor den) en bovendien eenig sleutelgeld werd ver- ei scht. Op zijn vraag, hoeveel dat sleutelgeld zou be dragen kreeg hij op het naamkaartje van den

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1919 | | pagina 5