Leger en Vloot ingezonden STADSNIEUWS Uit den Omtrek Kerk en School Mandei en Nijverheid Diefstal van ruim een half millioen aan bankbiljetten. 422e Staatsloterij, N.v.' „DE TIJDQ leiders van de gevaarlijke samenzwering genaamd Tjitojoewono. Zij is gericht te gen bet gezag en reeds gernimen tijd dooi de politie bespied. Bij Prawitokoeaoemo werden achterhaald een kist revolvers, een kist pieken, een kist krissen enz. Beiden zijn gearresteerd. De huiszoe king is voortgezet bij Prawiroatmodjo, Mangoenwarsito en Wongsodimedjo, me de promotors in de samenzwering. Allen zijn gearresteerd. „Sum. Post". DE REGEN OP CURASAO. De Aniigoe di Curasao van 13 Decem ber meldt: Ook deze week hebben we hier weer mooie regens gehad, vooral "Woensdag. Doch al deze regens waren maar korte buien, ofsciioon het water in dien kor ten tijd met veel geweldneerviel. De regen valt dit jaar erg plaatselijSk. Over liet a'gemeen heeft Santa Eosa tot nu toe nog het minste gehad. Ofschoon we nu weer volop drinkwater hebben, sullen tot op heden nog wel weinig re genbakken zijn overge.copen. De Katholieke Schoolbode. Wij ontvingen het eerste nummer van Te Kauio ie e Schoo l o e, weekblad voor iet ii. K. bijzonder onderwijs, eigendom ier St. Lebuïnusvereeniging van R. K. bijzondere onlerv.ij ;ers en onderwijzeres sen in lie: _.isdom ütrocht. Nederiau^sche Vereeniging voor Stenografie-Onderwijs Sint Augustinus. Op 1 November 1919 vormde zich te Arn hem bovengenoemde vereeniging, welke zich op couteesioneelen grondslag ten Uoel stelt, bet bevorderen van goed Ste nografie-Onderwijs en het beoefenen van Stenogiafie in liet a.gemeen. Hoewel oorspronkelijk in het leven ge roepen ter beoefening van het systeem- Pitman, behoudt zij ziek het echt voor, hare bemoeienis ook uit te breiden tot SMUere systemen. Daarom houut zij op gezette tijden, n.l. 3 maal per jaar, met Kerstmis, met Pa- ecben en in Augustus een examen, liet- welk door haar en wat bevoegdheid der examen-Commissie en wat omvang der ei- sehen betreft, steeds op peil wordt ge houden. Onuer hare auspiciën wordt voorts bij elk examen gelegenheid gegeven tot het afleggen van een examen in Type-wri- 'ing. Het diploma, na gunstig examen verkregen, geeft ten volle de waarborgen voor een goed typist. Ongetwijfeld biedt deze vereeniging, die by notarieel verleden acte is geconstitu eerd, en die in den Baad van Toezicht, waarin een aantal hoogstaande mannen zitting hebben, een goed controleerend college bezit, volle waarborgen voor een tweeledig doel dat zij nastreeft, n.l.: be vorderen van het Steuopraghie-onderwije en de b'eoefening dier wetenschap en het "Hidon daarvan in confessioneele banen. JD© Nederlandsche Vereeniging voor Stenographie-onderwijs. Aan bet op 29 December te Arnhem ge- houden examen voor diploma Machine- schrijven," werd deelgenomen door 30 catadi- daten waarvan een werd afgewezen. Geslaagd zijn de dames: D. van Gorp, W. A. de Bruijn en M. B. C. Burgers allen te Nijmegen: M. Hugen te Westervoort; M. W. van Hadren te Am- tem; J. H. Nijland, J. Gunnink, J Schel lens. j. de Groot en R. M. Teijink. allen te Kampen; E. Erich, G- M. Haverink en M. H. van Rossum allen te Raalte; C. van Dijk, A. B. Sluiter, H. Letter, S. W. Tim- «erman» A. Groen, W. H. M. van de Weerd Th. G. Beuwer, E. Kleijbrink, J. A. v. d. Weerd, M. van Lohuizen. J. Nijland, J. Gackstatter, N. ito. Brink, A. A. Timmer- man, C. Baanstra en A. J. Versteege allen Zwolle. Bij ret op 3 Januari in hotel Oranje- Kassau gehouden examen voor Stenogra phic systeem „I. Pitman" slaagden voor di ploma B. de dames: E. P. Blaeser, J. M. de Kinkelder, W. v. Hilbrant, A. Verborg, jtflen te Arnhem; M. J. Wenting en G. W. M- Knaven te Oosterheek. Voor diploma C. ie dames A. Bresser en M. A. Sanders te Arnhem. HET REIZEN PER SPOOR VOOR MILITAIREN, Door het hoofdbestuur van den Nederi. R.-K. bond van dienstplichtigen „St. Jo- ds" is een adree verzonden aan den Mi- Kieter van Oorlog, naar aanleiding van de wijziging in de voor de militairen gun- jtige bepalingen van spoorwegvervoer. Mr wordt in verzocht het den militairen wogelijk te maken te reizen voor vermin- ierde tarieven. foor den Inhoud dezer rubriek stelt d< Redactie zich niet aansprakelijk. Castricum, i Jan. 1920. Geachte Redactie. Beleefd verzoek ik eenige plaatsruimte uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijn «ank. LI. gehouden vergadering van «WD gemeenteraad van Castricum, dato 18 December, tedoor een der raadsleden, MX den heer Schuit, op eea brutaIe Jjoze, een gemeen tarbeider - en Milinrb 1Wk. wat van zelf spreekt, zijn gezin - wijze in zijn goeden naam »*P62e arheider is in gemeentedienst aan genomen als straatmaker door den ouden gemeenteraad, dus niet door den gemeen te-opzichter. Die gemeenteraad wist, dat' de man geen streatmaker was, doch met selaar. Men mist dus voonit dat de, man geen vakman was in 't straten. De heer Schuit noemde dien man een prul. Dat kan zoo wezen, we weten het niet. Maar om dien man in 't openhaar in zijn eer en goeden naam aan te tasten, is wel een beetje verregaand. De heer Schuit mag niet geweten heb ben wat hij gezegd heeft, doch de afd. Cas tricum van de R.-K. BOuwvakarbeiders- bond. St. Joseph, in vergadering bijeen, protesteert tegen deze uitlatingen en ver zoekt hem deze font in het openbaar te herstellen, om op deze manier den werk man zijn goeden naam terug te geven. Ten slotte zij opgemerkt, dat de man al ongeveer VA jaar los aan de gemeente verbonden was. Men had dus den man al eerder kunnen en moeten ontslaan, als hij werkelijk was, wat van hem gezegd wordt "Waarom dan die manier niet toegepast? Dan had de man niet in zijn eer gekrenkt geweest. Namens de afd. Castricum van den Ned. R.-K. Bonwvakarbeidersbond St. Joseph, JOH. BALVERS, Secretaris. DE DIEVEN LATEN NOG EEN MIL- LIOENTJE LIGGEN. ZIJ VERSCHAFFEN ZICH TOEGANG LANGS EEN POORTJE IN DE DAM- STRAAT TOT DE BINDERIJ DER FIRMA ENSCHEDE. In den afgeioopen nacht heeft men zich ®oor dri van hraak, toegang verschaft J? binoerij van de firma Joh. En schedé en Zonen aan het Klokhuisplein, alhier. Zooals men weet, worden bij deze firma de Nederlandsche bankbiljetten en andere geldswaardige papieren gedrukt. Men heeft zich met een belangrijk be drag naar schatting een 4 500.000, wt de voeten gemaakt aan bankbiljetten vaA 1000, 100 en van 10. Kr bankbiljetten van 1000 ont- on z raiKlteekèning^n van president secretaris van de Nederlandsche Bank, b^ever rteletter en mmmer; Qp d- hZdÜl Van fm ontbreken de handteekeningen van president en secre taris, op de bankbiljetten van 10 ont breekt de handtekening van den secreta ris. De inbrekers het moeten er meerde re geweest zijn hebben zich toegang verschaft langs een poortje aan de Dam- straat, naast d<6 firma Heank $n W©tens Bettlnk. Na ovenkiiananïng van een muur tje, moeten zij zich op een plat dak ge werkt hebben en door van het eene platte dak op het andere te klanteren en te springen, kwamen zij aan een raampje^ dat toegang geeft t ot de binderij en dat slechts gesloten was in het mid den dpor een schriftlatje van inferieeren kwaliteit. Door een breekijzer in het bovengedeelte .van het raam te werken, begaf zich dat slot al gauw en ging het raam van zelf open. Toen bevonden zij zich in het lokaal, waarin in twee hpu- ten kasten de bankbiljetten waren ge borgen. Deze twee kasten op heel ge wone manier gesloten door twee heel ge wone sloten werden zeer gemakkelijk ge opend. Door die lat, die over de sloten heen was getimmerd, zooals d/at bij de meeste gewone kasten het geval is, werd een breekijzer gestolen met het gevolg dat het slot zich al hieel gauw begaf en de bankbiljetten voor het grijpen lagen. Langs denzelfden .weg moeten de dieven zich weer verwijderd, hebben. Bij de gestolen bankbiljetten zijn er ook vde, waarover een blauwe streep staat, we gens misdrukken. Ook zijn er verschillen de afgekeurde biljetten bij. Ter verduidelijking diene hier dat de bankbiljetten bij de firma Enschedé geheel afgewerkt worden op de handteeköning van den secretaris na. Deze wordt er op de Ne- derlandische Baink te Amsterdam opgezet. Vanmorgen werd de diefstal om 7 uur ontdekt door het personeel en onmiddel lijk de politie gewaarschuwd. Het onder zoek is in volle gang, doch tastbare re sultaten worden nog niet gemeld. Gevon den is o.m. een masker. Onmiddellijk zijn vanmorgen alle poli- tieburcau's, alle bankinstellingen en post kantoren gewaarschuwd, zoodat bijzonder acht za worden geslagen op do bankbil jetten, die gepresenteerd worden. Het is wel overbodig in dse aandacht van het publiek aan te bevelen, toe te zien op bankbiljetten zonder handteeke- ning van president en secretaris van de Nederlandse h Bank. Onze Industrie. Aan de JJaamlodze Vennootschap Ne- derlandgcho fabriek van geprepareerd plantenmateriaal is vergunning verleend tot oprichten van eene inrichting tot het prepareeren van planten en plianteni n.- derdeelen, waarbij gebruik zal worden ge maakt van een verticalen stoomketel van 5 M2 verwarmond oppervlak, djenéude al- öleon tot centrale en waterverwarming en övan twee electromoteren, elk van 1% P.K., als beweegkracht tot het aandrij- van* van een luchtpomp en van centri fuge in liet pereeéJ aan de Parklaan no, 107. M v' Den 28en Februari van dit jaar wondit in Brussel Priester gewijd d/e WelEerw. heer L. H. Warmerdam van de Paters van het H. Sacrament Vermoedelijk op Twee den Paaschd^g zal de nieuw gewijde zijn eerste H. Mis opdragen in dp Parochie» kerk „St. Bavo" op uud-ScliOi,eii. ZAN'DVOORT. Lijk aangespoeld. Alhier is aangespoeld het van Jen visscher W. K. uit Grk. Op 19 Dec. 1919 bevond hij zich met den Zaandamaier schokker ,.De Vijf Gebroeders" voor IJmuiden. Zooals men weet, werd dit vaartuig door de hooge zee afgedreven en is vermoedelijk met man en muis vergaan. VEÏ.SEN. In de openbare school alhier is voor de tweede fflaal ingebroken. Er is edhter weinig dn t vreemd, voornamelijk handwerkbenoodigdheden. VELSEN. Het centraal stembureau heeft Woensdag tot lid van den gemeenteraad be noemd den heer W.C. wardenaar, A.R., te Wijkeroog. IJMUIDEN. Aanbesteding. De bouwkun" dice K. Boon heeft Woensdag aanbesteed het verbouwen der perceelen Oranjestraat 12—14, hoek Prins Hendrikstraat, tot een winkelhuis met bovenhuis, voor rekening van de N. V. tot aanneming van Electro- tech'nische en Loodgieterswerkeu v-h. G. Fris Jr. te Zaandam. Ingeschreven was door D. Bais Jz. alhier voor 10590; C. Leenheer alhier voor f 10.512; Wed. P- van Heyst en Zn., Velsen, voor 10.500; Lindhout en de Waard alhier 10-280; fa- P- Heere en Zn. alhier f 9875; Zijp en Hamburg alhier 9705; J, G. ten Broeke Jr-, Velseroord, f 9050; P. Bart alhier, f 9565; Oudshoodn en Dijkstra, Velseroord, f 9397- IJMUIDEN. Ongerustheid over een trawler. Men maakt zich alhier ernstig on gerust over het lot van den stoomtrawler „Amstelland" van de Noordzee Exploitatie Maatschappij, schipper Van Rijn va'n Sche- veningen welke trawler thans in December alhier terug verwacht werd.. Het meeren- deel der opvarenden is vah Scheveningen. Deze maatschappij verloor in de oorlogsja ren ook reeds twee stoomtrawlers. De Am stelland is het laatst gepraaid den 30en De cember. PURMEREND. Annexatie-plantaen? Er bestaain. volgens het persbureau „Vaz Dias" bij de gemeente Purmerend plannen tot an nexatie va'a de gemeenten Landsmeer, Pur- merland, llpendamr, Kwadijk en een gedeel te van Beemster en de Wijde Wormer. BENNEBROEK. Vervolg. Volgens deze wijziging werden gekozen voor de bouwvakken den heer M. Otte, voor „St. Jeroen" de heeren Tr. v. Kesteren en P. van Bakel en voor de afdeeling vermaak de heer R. B. Lommerse. Uit de leden werden toen gekozen de hee ren Groos. J. v. Bakel, Fr. Vermeys, H. v. Bakel en J. Slot. Tot voorz. werd met 40 van de 51 stemmen gekozen de heer C. Groos. De voorz. dankt voor het vertrouwen fn hem gesteld en spreekt zijn spijt uit over de niet verkiezing van den heer Huismans. Ook de secretaris betreurt het dat de heer Huis mans niet herkozen is, daar hij deze als een der krachtigste en actiefste leden beschouwt. Vata de rondvraag werd hoofdzakelijk ge bruik gemaakt voor bemerkingen betreffen de tooneelavonden en zullen dienaangaande zeker verbeteringen volgen. Hierop sloot, de voorz. de goedbezochte vergadering op de .gebruikelijke wijze. Trekking van 100 nummers ten ovc vtn Notaris fl, S, MUUOt Donderdag 8 Januari 1930 ftga vaa f 100 964 4414 f ftflzen vu f90.~ Jfai t VIERDE KLASSE. Trekking van 8 Januari. 1 LISSE. Op het R.K. kerkhof had de be grafenis plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer N. Dames. In de plech tige Uitvaartmis waren tal van vooraan staande toloembolienkweèkers,, alsmede ex porteurs van Lisse en elders uit de bollen streek tegenwoordig. Geen wonder- De heer Dames was een kweeker welke zijn talenten inzake kweekkdnnis niet onder de korenmaat verborg, maar zeer zeker was hij de vraag- >aak in de hyacintenstreek. LISSE. Op de bovenzaal van de Witte Zwaan" hield de afdeeling van het H. B. G. een goedbezochte vergaderig. Met een' kort welkomstwoord opende de voorzitter, de heer P. Warmerdam, de vergadering. Spe- zake de bloembollenteelt. De heer v. d Laan Voorhout welkom welke zou komen spreken over de zoo veel besproken teeltregeling in zake de bloembollenteelt. De heer v. d- Ladüi het woord verkrijgend, zeide dat hij het ont- werp-Teeltregeling zou behandelen waaruit de aanwezigen konden besluiten tot teekener of niet teekdnen doch allereerst de nevenbe» doelingen op zij te zetten. Spreker begon met te bespreken hoe di toestand was voor den oorlog. Men kweek te eerst, en zocht dan naar een afzetgebied. In het buiten zoowel als in het binnenland nam de vraag naar bloemen toe, weshalve de uitbreiding der cultuur toenam. De prij zen waren echter niet gebaseerd op de pro ductiekosten, doch zij regelde zich meer naar mate een artikel goed of slecht was gegroeid of naar vraag en aanbod. Er zijn vele soor- en ha'ndelaars; exporteurkweekers en ex- porteur-niet-kweekers. De eerste kan leveren goede uantiteit en kwaliteit- De tweede is aangewezen op hetgeen hij eerst zelf koopen kan. De concurrentie in het buitenland was alzoo niet gelijk. De prijszetting in het bui tenland geschiedt door den exporteur-'niet- jweeker. Van deze zijn de kweekers het meest afhankelijk- Dat systeem heeft de kweeker op den duur niet kun'nen bevredi gen. Als iedereen opruimde wat niet meer loon end kon worden geteeld, hal men geen teeltregeling 'noodig. Die in staat is steeds de nieuwe soorten aan le bieden, teelt altijdi loonend. Wat wil nu de teeltregeling? Ala er va'n een artikel te veel is gaan we oprui men. Daarop komt het in hoofdzaak neer- Doch niet op tuinen zooals vroeger, indivi dueel. doch gemeenschappelijk. Met voor beelden toonde spreker aa'n hoe de oprui ming vroeger ging. Dat was geen inkrim ping doch slechts een overplaatsing va'n den eenen kweeker naar den ander. De ondervin ding heeft geleerd, dat de tnenschen, welke de niet loonende soorten kochten en voort- teelden maar een zeer schamel stukje brood hadden. Bii den ouden toestand was het sy steem in buitenland dis bin'nenland steeds de priizen te drukken. Komende aan ds teeltregeling zooals ze is. zeide spreker, dat de belangen der randelaren heel an dere zijn. dan de belangen der kweekers. Vandaar twee bonden in ons bedrijf n.l. den Bond van Bloembollenhandelaren en den kweekersbOnd. Wanneer we nu kunnen komen tot gemeenschappelijk overleg, kan uit de teeltregeling iets goeds geboren worden. Als de teeltregeling doorgaat krij gen we plaatselijke commissies en afzonder lijke groepen van Hyachinten, Tulpen, Lxo- cusseb en narcissenkweekers. In den breede en op zeer duidelijke wijze zette spreker hier nu de ontworpen teeltre geling uiteen. Na deze uiteenzetting wer den door verschillende aanwezigen vragen gesteld en door den inleider afdoende beant woord-' Het secretariaat der Vereeniging ia ge vestigd te Arnhem, Walburgspie ill IS, insula Dei. DE HANDEL IN SNIJBLOEMEN TE AALSMEER. Uit Aalsmeer wordt geschreven Gedurende de laatste jaren heeft de handel in snijbloemen te Aalsmeer een greote vlucht ge nomen. Naar schier alle declen van de wereld werden deze producten van den Aalsmeerscheu bodem verzonden; naar Rusland, Amerika, de Skandinavische landen, doch vooral naar Duitschland, dat ook in bet begin van den wereldoorlog nog een beste afnemer mocht worden genoemd- Allengs is de buitenlandsche handel echter minder geworden, en de grootste slag, welken onzen snij bloemen baud el trof, was wel, toen Duitschland zijne grenzen mede voor onze bloemen sloot. Toen het bericht van de sluiting van Duitschlands grenzen hier bekend werd, beerschte er onder de kweekers groote verslagenheid; gemeend toch werd, dat dit een ramp voor onze plaats zou beteekenen. Geluk kig echter, de tijd zou 't anders lecren; niet alken toch, dat het Aatsmeersche product eene willige markt bleef behouden, doch tevens bleven de prijzen over het algemeen zeer ren dabel, zoodat liet bedrijf gelukkig geen terugslag van Duitschlands maatregel had. Een voorname factor, welke dit in de hand werkte, was zeker wel, de groote toeneming van rijke vreemdelin gen in ons land' en de meerdere vraag in ons land zelf naar de Aaismeersche snijbloemen. Bovendien was gedurende de oorlogsjaren- zoo goed als in het geheel geen concurrentie van buitenlandsche snijbloemen, o.m. de z.g-.n. Zuidelijke bloemen, zooals anjelieren, enz., welke hier voor dien tijd geïmporteerd werden. Dat het echter, nu de oorlog is afgeioopen, wel an ders zou'worden, en de Fransehe bloemen weer in ons land haar intocht zouden doen, was ook te Aalsmeer wel voorzien. Vooraanstaande per sonen in onze gemeente brachten deze zaak ter sprake op vergaderingen van de beide coöpera tieve veilingen, teneinde te bewerken, dat, wan neer het Zuidelijk product wier in ons land kw am, liet over oazc bloemen-veiUngen zou ge beuren, ter bevordering van eeil reèelen handel. Het resultaat was, dat er eene afvaardiging werd benoemd, die een reis naar Zuid-Frankrijk deed, teneinde de kweekers daar over een en ander te polsen. Deze oommissie bracht wel eenigszins resultaat medeverschillentie kwee- kers bleken wel genegen, daarmede e'en proef te nemen. Zoover kwam het echter niet; bang voor concurrentie, herriepen de Aaismeersche kweekers hun eerstgenomen besluit en de Fransehe bloemen mochten dus niet op onze veilingen worden verhandeld. Doch wat ziet men thans gebeuren? De Fransehe bloemen worden nu toch in Aalsmeer geïmporteerd en buiten de veilingen om verhandeld'. Er moet thans zelfs een zeer kvendigen handel in Fran sehe bloemen zijn. Daar valt nl, toevallig of niet, meê samen, dat de Aaismeersche snijbloe men maar een matig prijsje opbrengen, zoodat het trekkersbedrijf heden de bedrijfskosten niet kan dekken, en verschillende conclussies wor den omtrent den terugval in prijs natuurlijk ge trokken, waarbij de import der Fransehe bloe men als een der oorzaken daarvan wordt aan gemerkt. Hoe het zij, het trekkersbedrijf staat op dit oogenblik niet zoo gunstig; juist in dit seizoen werdien andere jaren de beste prijzen bedongen. Te hopen is het dan ook, dat, wil het Aaismeer sche trekkersbedrijf blijven rendeeren, er spoe dig eene gunstige ending moge komen. In de kast naast die waar ingebroken werd lag nog e'en voorraad bankbiljetten van omtrent een millioen. Gestolen werden 293 bankbiljetten van 10, sericletter R; 403 bankbiletten van 100, scrielettcr B E en een nog niet bekend aantal bankbiljetten van 1000. De nummers konden nog niet worden opgegeven daar deze wellicht een pagina of meer van onze courant zonden verlangen. n. VBHSTKEWIJDINO SCHOTEN. In perceel Kloosterstraat 55, be woond door het gezin S., ontstond Dinsdagmid dag 3 uur een schoorsteenbrand. Door een lid van de brandweer werd het vuur gebluscht. VELSEN. Gemeenteraad. (Vervolg.) In behandeling komt de gemeentebegrooting. De heer Vermeulen verdedigt zijn voorstel om deze zonder beschouwingen ongewijzigd aan te nemen. De heer Brink zegt dat de Soc. Dem. frac tie zich voor deze m3a' voor dit voorstel ver klaart. De heer Tusenus is er ook voor, maar wil de begrooting wel artikelsgewijs behandelen. De heer Sluiters wil dit eveneens, anders krijgt onze gemeente een nog s°bunniger naam. Want al &_at de Voorzitter heen, deze zal toch wel de zaken willen ingaan, indien zij bet gemeenee- belang betreffen. Dat de heer Dumetier nog maar 4 maanden raadslid en tevens 4 maanden wethouder is, is zijn eigen schuld en dat hij e nog niets van weet is eveneens zijn eigen schuld. De heer Vermeulen ze£_' dat >t niet zijn bedoe ling is geweest den voorzitter te disqualifiseeren. De voorzitter zegt dit ook niet gedacht te hebben. Besloten wordt de begrooting wel artikelsge wijs te behandelen. Er wordt echter weinig belangrijks opgemerkt en niets gewijzigd, alleen wordt de subsidie aan het Cenitraal-Drankweercomité op voorstel van den heer Davidson van 150 op 250 gebracht. Vervolgens gaan de- begrootingen van het Schaalarmbestuur, het R- K. Armbestuur, de Kamer van Koophandel en de Plaatselijke School commissie zonder opmerkingen onder den hamer door. De Voorzitter wil ook zoo doen met de be grootingen der bedrijven, maar daartegen ver zet zich de heer Sluiters. Deze stelt voor ze ar. tikelsgewijze tebehandelen. Dit wordt aangenomen. 1 Dé voorzitter begint dan met de ontvangsten dtr gemeenteoegrooung. Er worden geen aan merkingen gemaakt en alle posten worden goed keu rd'. De begrootingen der bedrijven worden aange houden en de vergadering geschorst tot Dins, dag. UITGEEST. De R.-K. Kiesverceniging houdt Dinsdag 13 Jan. des avonds half acht hare jaar vergadering in het Gezellengebouw. Op flinke opkomst niet alleen van de heeren, maar ook van de dames-leden wordt gercke'end. O.m. worden behandeld jaarverslagen en is de ver kiezing' van twee mannelijke en een damesbe stuurslid aan de orde. Vooral wordt er op ge wezen, dat de vergadering met het oog op de afwikkeling van de lange agenda, precies op tijd' begint. UITGEEST. Zijn we goed ingelicht, dan 'heeft de heer H. Jansen, gemeenteraadslid voor de S. D. A. P. bedankt als zoodanig en zal dus volgens de lijst, de heer J. YVilken hem als raadslid voor genoemde fractie vervangen. UITGEEST. Geboren: z. van J. Vroome en A. Kroon. z. van C. Vonk en B. Sieminsma. d. van C. Roozendaal en M. Schenk. d. van J. Schipper en T. Blokker. d. van J. Meijer en A. van Toonijver. d. van G. Nielen en E. Duinmeiju. d. van A. Twaalfhoven en M. Bakker. z. van G. de Nijs en Chr. Dijk man. OverledenT. W. Dozy, 87 jaar. UITGEEST. De heer C. v. d. Vring, onder wijzer aan de R.-K. school alhier, is'roet in gang van 1 Maart a.s, als zoodanig benoemd te Gorcum. CASTRICUM. Vanwege de afd. Castricum van den Ned. R.-K- Volksbond, is met mede- werking van den ZeerÈerw. Heet Pastoor aan gesteld een zes-tal personen, die gedurende de gosdienstoefeningen op de Zondagen zijn aange wezen liet bevorderen van den eerbied in Gods. huis. Alhoewel geen klachten bestonden tot in grijpende maatregelen, is het besluit van de af- deeling zeer toe te juichen. CASTRICUM. -Bij de Woensdag gehouden verkooping van Eet woonhuifi, staande aan bet. Stationsplein werden de volgende personen koo- pers. No. 1 Hfet huis met tuin, de heer A. van Benthem voor de som van 7550, en No. 2, van het daarnaast gelegen perceel tuingrond, geschikt voor bouwterrein, den heer H. van der Woude, voor de som van 1320. HAARLEMMERMEER. Vanwege de Natio nale Landstorm-commissie werd door luitenant van Rees een bedrag van 100 gezonden voor aankoop van prijzen voor de beste schutters dezer gemeente, bij gelegenheid1 van den loc al en schietwedstrijd, welkeeerdaags voor de vrij willige landstormers zal word'en gehouden. Ook de gemeenteraad gaf een bedrag van 5°, voor den aankoop van twee gouden me dailles. Verwacht mag worden, dat meerdere corporatiën en particulieren dit voorbeeld zul len volgen. Aan dezen wedstrijd zal allicht door e'en 400- tal vrijwilligers uit de Meer worden deelgeno men. HAARLEMMERMEER. De heer S. Zijp te Hoofddorp is benoemd tot /controleur voor de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in deze gemeente. VOORHOUT. Door het bestuur van het Pa tronaat is besloten wederom dit jaar eene uit voering te doen geven door de leerlingen. Had verleden jaar het stuk „de Martelaren van het Coliseum'' veel bijval geoogst. Dit jaar belooft de uitvoering nog schitterender te zijn, nu men het heeft gewaagd, te durven uitkomen met het prachtige tooneelstuk: „Aan God en Koning trouw", dat gemaakt is naar het zoo hoogge roemde werk van Monseigneur M'enten. Een dertigtal personen zullen deelnemen aan de op voering van het stuk, dat door zijne strekking in staat is veredelend te werken. Het speelt in den tijd der groote Fransehe revolutie, op het einde der ach tiende eeuw, toen de Katholieke Vendeëers met goed en bloed troon 'en altaar verdedigden. De opvoering zal op 28 en 29 Januari a.s. in het Patronaatsgebouw plaats hebben. 26J2 5074 8410 1II24 14150 lfelgp JB5 2917 5709 39 ®7 14337 iSS? 614 3200 6345 8893 11448 14088 9! SS -J?. O® "80S 14945 17233 1947 ^4 3903 fin U°i2 ■«55 60 y^G 49 15278 l?4ft5 f07d«* law *4? ,0*J0 12647 1Ö417 17909 mpj? '323 425! 7219 10151 1297t 15759 18021 1813 „J? 10287 l3m 16550 '8»» tb US*. 7454 10315 13364 16740 41 1 iml 5064 7603 70 13701 03 10973 Ï530 rJS 7891 91 14091 73 19020 5322 ®009 10894 14145 16839 19153 fflrigc ljjst stond6043 m. x. 6042.7679 m, z. 7677.1 18397 b, x. 18396a 16007 m. z. 19007.1 No. 18255 f200 No. 110, 3839, 14399, ieder 100. Prijzen van 65 425 582 1432 1983 2158 2273 2526 2939 2966 2978 3152 3183 3310 3795 4041 4065 4305 4329 4432 4526 4689 4742 5026 5161 5186 5518 5701 5818 6031 6165 6242 6260 6317 6519 6666 6744 7092 7454 7695 7747 7750 8046 8236 8247 8495 8672 9023 9121 9205 9935 10165 10o9J 11226 11589 11851 13176 13360 13542 13784 13893 14140 14288 14927 15018 15233 15400 15619 16100 16249 16338 16378 165V6 16714 16874 17143 17366 17862 18610 18667 19128 19184 19804 19985 20292 20366 20391 20540 2/900 '21021 '22025 22197 22312 22488 22722 4de klasse 3de lijst: 7851 m. z. 7852. HILLEGOM. Personalia. Voor het Boek- houd-examen „Mercurius" is geslaagd de heer G. B. Kroon alhier. NOORD WIJK. De redders van de „K. IV. 47" In de groote zaal van „de Poolster", heeft de plechtige uitreiking plaats gehad van de medailles, die door de N. Zuid-Hollanösche Reddingsmaatschappij ter besch.kfcing waren ge steld voor de bemanning der reddingsboot, als herinnering aan hun menschlievende daad bij de Stranding van den logger K, W. 47, waarbij 3 mannen het leven lieten. De heer H. de Booy uit Amsterdam hield een toespraak in tegenwoordigheid van het Noordwijksche bestuur. De heer J. van Kan verkreeg de gouden, dd bootsman D. Admiraal de zilveren, de overigen de bronzen medaille.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2