SPORT- EN WEDSTRIJDEN. n KINDERCOURANT VOETBALOVERZICHT l OM DEN HAARD GRAPJES. WIE WIL RUILEN. Laiiuiiüuw tii li ibbtaidfij. Ulï ONZE OOST 'Mi J Blauw-Wit II 9 7 i5— 5 Haarlem II 44—13 Spartaan II 3 A. F. C. II Ajax II 't Gooi II 4 5 o 5 H. F. C. II 3 6 Hercules n o 4 3 4 7 ■5 Aüoö'i-Hossein en de Leeuw. nederlaag* ~"agen, waaruit Je zwartste reac tie voort zou komen. „Het N. V. V de moderne vakbeweging zal zich daartegen niet alleen op de meest besliste wijze keeren, zij zal dergelijk avontuur .weten te voorkomen ook." Eerst: het is een machtsquaestie. Dan, het is geen machtsquaestie. Eerst een aan kondiging van mogelijk avontuur. Dan: een dergelijk avontuur moet voorkomen worden. En als op deze waarheidelievende actie de aandacht wordt gevestigd door de Christelijke pers, dan volgt er van de zijde dezer waarheids!ieveDde leiders een scheldpartij. Wij zullen zoeken naar eenige vergoe lijking. De heeren zijn met de zaak verlegen, zeggen we met de „Stand." DE T1JGEEPLAAG IN INDIE. Men schrijft uit Padang aan het „Ind. N5ws.": „Een moeder zat met haar kind dat idioot was, tegen het invallen der duister nis aan den kant van den weg uit te rusten, terugkomende van den sawah-ar- beid. Plotseling kwam uit een bosehje een tijger aangesneld; de moeder, het ondier in net cog krijgende sloeg op de vlucht, met aciiienating van den jongen. Zij sciirceuvde hem wel tcc, om te vluchten, maar dit scheen niet tot zijn besef door te dringen. Althans de jongen bleef kalm naar den aanspringend en tijger kijken, die gemakkelijk spel had den knaap weg te sleuren.» Zoo viel de nacht, vol verschrikking voor de moeder, die haar kind niet we der zag.» 's Anderen daags, 's morgens, brachten de heer L. en echtgenoote, die van het geval hoorden, een bezoek bij de zwaar beproefde vrouw, en kwamen tot hunne ontzetting tot de ontdekking, dat deze vrouw door den d(0. gestanen schrik in den afgelopen nacut krankzinnïgd was geworden I.» Ned. U.-K. Pact: raau. R.-K. Bedrijfsraad voor «lenLandbotiw. Tot leden van den Bedrijfsraad voor den Land- en Tuinbouw in het diocees Haarlem zijn benoemd de heeren N. Dek ker, Obdam; A. de Jong, Hazexswoude, Groenendijk; J. Pynaeker, Lisse; A. Goe- mausi Hülegotn; H. Hendriks, Loosdoi- nen; Jac. Groen, Zuid-Scharwonde en A. Pannebakker, Boskoop. Tot leden van den Ned. R.-K, Paehtraad van den Ned. Boerenbond zijn benoemd ais landeigenaa rs-niet-ex ploi tanteu de heeren G. J. van Marrewijk, te Loosdui- nen, J. Burger, burgemeester te Haren karspel en als pachters de heeren P. M. Kramer, Sap meer Graft en Tb. v. A Meer te Koelof arende veen. Met Nico Bouvy weer in de gelederen heeit H. F. C. tegen de Reds een zware ne derlaag geleden. Natuurlijk was de voor hoede weer het zwakke punt. Ook de achter hoede was ditmaal door het gemis van Sy- pesteyn nogal gehandicapt. De verwachting die we koesterden dat de blauwwitten het nog wel zouden halen is hierdoor vrijwel den bodem ingeslagen. We kunnen ons toch niet indenken dat H. F. C alle nog resteerende wedstrijden zal winnen. Haarlem wist in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Z. A. C. de beide puntjes hier te houden. De roodblauwe voorhoede boekte in deze ontmoeting haar eerste suc ces in 1920. In de 2e klasse bracht R. C. H. het door een magere 1o overwinning op Amstel een stapje nader tot het kampioenschap. De R. C. H.ers moeten nu nog slechts den uit wedstrijd tegen de hekkensluiters Neer- landia winnen om de hegeerde plaats te be houden. Schoten kon Edo met 1o kloppen. De kans welke de Schotenaren nog op de eerste plaats hebben is zeer gering. Alleen wanneer R. C. H. van Neerlandia verliestj komeji de geelzwarten er goed voor te staan, De wedstrijden voor morgen zijn WESTELIJKE AFDEELING. ie klasse. D. F. C.—H. B. S. Blauw Wit—H. F. C. QxiickAjax. V. O. C.—H. V. V. Haarlem—U. V. V. Overgangscompetitie. W. F. C.Spartaan. Hercules't Gooi. V. U. C.—Hermes/D. V. S. StormvogelsV. V. A. FeijenoordConcordia. Res. ie klasse A. H. V. V. 2Sparta 2. Res. ie klasse B. A. F. C. 2Blauw-Wit 2. Spartaan 2Haarlem 2. 't Gooi 2—LI. F. C. 2. 2G klasse B. Alc YictrixEdo AmstelSchoten NeerlandiaHollandia Z V V O D E 3e klasse E H B C Purmersteijn H S V—Helder. N. O. S.—D. W. S. 3e klasse F. K. F. CWatergraafsmeer. SwittE. V. C. *c": t OOSTELIJKE AFDEELING. ie klasse. Go AheadEnschede HengeloQuick P. W.Be Quick ZUIDELIJKE AFDEELING. ie klasse. WilhelminaV. V. V. Middelburg—N. O. A. D. N. A. C. Velocitas. NOORDELIJKE AFDEELING. ie klasse. VelocitasW. V. V. H. S. C.Achilles Frisia—Veendam. Alcides—-Be Quick Aan den Schotenveg komen de roodbroe- ken weer in actie. We zijn benieuwd of Haarlem er na een serie van nederlagen in slagen zal de club van Jan Vos te kloppen. De Stichtenaren zullen na de zeer zware nederlaag tegen D. F. C. hun kampioenschap aspiraties wel hebben laten varen. Toch zijn ze een niet gemakkelijk tegenstander waaraan Haarlem de handen vol zal hebben. Een kleine rood blauwe overwinning is ge- looven we, wel het meest waarschijnlijk. H. F. C. is den gast van Blauw-Wit, waar ze de overwinning beleefdheidshalve wel aan de gastheeren zal laten. Gezien het slappe spel dat tegen A. F. C. werd gegeven is de kans op succes tegen de veel steviger Blauw Wit menschen al uiterst géring. In Dordrecht komen de kraaien bij D.F C op bezoek De Dortenaxen hebben verleden week al bewezen voor geen klein geruchtje vervaard te zijn Ondanks de veel gunstiger plaats welke de Houtlusters in de competitie innemen zullen ze op het zware D r C veld de handen vol hebben We veronderstel len zelfs dat, ingeval H B S. niet haar beste spel geeft, de overwinning in de Merwedestad zal bijven. Quick krijgt Ajax op Hauenburg, waar het heel goed mogelijk is dat de Amsterdam mers ten tweede male de overwinning zullen moeten afstaan. Be Quick-mansclien zullen wel een laatste poging doen om van de laatste en daardoor misschien ook nog van de ride plaats te komen. De laatste ontmoeting welke we in de ie klasse memoreerenis misschien wei de belangrijkste, n.l. V. O. C. H.V. V. Voor de Hagenaars is dit ëén van de zware uit wedstrijden, waarvan ze er nog enkele op hun programma hebben. De kansen van V. O. C. zijn na de overwin ning op Blauw Wit danig gestegen, zoodat deze ontmoeting misschien wel die van de meest ersntige concurrenten is. V. O. C. heeft in Den Haag tegen de geel zwarten een zeer zware nederlaag geleden. De Rotterdammers zullen natuurlijk alles in het werk stellen 0111 deze te wreken, wat ons, gezien het terreinvoordeel, wat in een dergelijke ontmoeting een niet geringe factor is, ook wel het meest waarschijnlijk lijkt. In 2 B moeten Edo en Schoten resp. naar Alc. Victrix en Amstel. Edo krijgt in Alkmaar de handen vol, want Alcmaria is thuis niet voor de poes. Schoten' kan met eenige inspanning de beide puntjesg wel in de waclit sleepen. H. S.V. gaat na een lange rustperiode ook weer aan het werk. Zondag komt Helder op bezoek. Willen de Haarlemmers hun aanspraak op het kampioenschap blijven houden, dan zullen ze deze stevige vcreeniging mof-en kloppen VOETBAL. Nog een Engelsche club naar Holland. Naar we vernemen zal de Suttan United Footballclub van Londen met de Paasch dagen naar Holland komen om hier vier wedstrijden te spelen, waarschijnlijk zal ook te Haarlem gespeeld worden, R. K. VOEÏBALBEWEGING. INSTELLING EENER EERSTE KLASSE In het hotel Noord Brabant te Utrecht had gistermiddag de aangekondigde vergadering plaats van tweede klassers in het Aartsdio cees (West), bijeengeroepen door de R. K. Federatie om de meeningen van de clubs te vernemen over het voorstel Limburg, dat beoogt instelling van een eerste klasse der R. I?. N. V. B. Deze bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. Stufkens en werd bijgewoond door vertegenwoordigers van alle in aanmerking komende tweede klassers, uitgenomen Be Quick en Rapiditas. De Federatie heett bereids in principe besloten het voorstel Limburg aan de orde te stellen. Na een inleidend woord van den heer Stufkens deelde de vertegenwoordiger van „Vooruit" (Utrecht) mee, dat zijn vereeni ging tegen het voorstel is gekant, Men moet zich stellen op den bodem van de werkelijk heid. Het spelpeil van de 2e klasse R. K. N. V. B. kan nog niet halen bij dat van den ie klasse N. V. B. Wat misschien voor Limburg gewenscht is, is het nog geenszins voor de andere aideelingen. Een gezonde zelfcritiek zal ons ook doen inzien, dat een ernstiger argument dan dat omtrent het spelpeil dit is terrein inrichting en ldeedgelegenheid der R. K. 2e klasse-clubs staan nog zeer veel ten achter bij die van de ie klas N. V. B.'ers. Dit werkt men niet in een handomdraai weg. Daarvoor moet men eerst groote moeilijk heden te boven komen. Op deze gronden in hoofdzaak is „Vooruit" tegen. De vertegenwoordigers van de andere clubs sloten zich bij deze aanmerkingen unaniem aan. De heer Stuikens had dit woord verwacht en Wees ook in 't bijzonder op de geldkwestie. We moeten de zaak niet xorceeren. Wellicht is het beter lager bij den grond, maar dan gezond te blijven. Tot vertegenwoordiger naar de vergade ring van de Federatie, waar de zaak in behan deling komt, werd voor Utredit (West) be noemd de heer H. Hom te Hilversum IE, M. M.) Nog werd de wenschclijkheid uitgesproken, dat dc competitie van Utrecht (West) aan sluiting zal krijgen met de clubs in het Haar- lemsche, opdat er nieuw bloed en pieuwe animo in deze competitie korne. EEN VERLIES VOOR li. V. V. Naar men verneemt, zal D. Kessler aan zijn lang vastgesteld plan, om naar Zwitser land te gaan, gevolg geven en ongeveer zes weken wegblijven. Voor H. V. V., die er juist zoo goed voor staat in. verband met het kampioenschap is dit een groot verlies, PERS- EN PROPAGANDACOMMISSIE. Op naar laatstgehouden vergadering be sloot de P. en P. commissie üet tederatief bestuur voor te stellen om den abonnements prijs van Ons Sportblad te verhoogen van f 3.30 op f 5.7 in te gaan met 1 Maart a.s. Ook zal worden verzocht om de verantwoor delijkheid der ieening, inderdaad door den R, K. V. B. van Breda en 's-Hertogenbosch aangegaan ten behoeve van O. Sp„ van deze beide bonden af te nemen. Aan het eerst volgende Missienummer van het officieele orgaan zal het bedrag besteed worden, dat het meer opbrengt dan de gewone adverten ties. Een bespreking van de rubriek „Gym nastiek" in O. Sp. wordt vastgesteld op de volgende vergadering. Aan het federatie bestuur zal het verzoek gericht worden om pogingen in het werk te stellen om te ver krijgen, dat de R. K. clubs in het vervolg ook kunnen deelnemen aan de Holdert- en Scheepvaartwedstrijden. De stand in thans, VOETBAL. de reserve iste klasse B is gesp.gew.gel.verl. v.—tpnt. 2 O 16 12 7 3 3 17 IO I 2618 13 IO 4 2 4 2120 IO 12 4 4 37—29 12 IO 1614 IO IO i 2023 7 12 O 12 562 li In 2B is de stand R. C. II. Schoten Z V V Z F C Hollandia E. D. O. Amstel Alkm. Victr. O. D. E. Neerlandia gesp.gew.gel. verl. v.—t. 17 12 1 4 4323 17 11 14 8 16 9 14 16 15 16 14 15 2921 30—21 4622 23—24 2920 2019 2 11 15—42 5 8 17—38 3 11 2136 pni 2 25 14 29 I6 15 4 8 Eens bracht Aboe'l-Hossein zadel, gebit en teugels bij den smid, om er Iets aan te laten herstellen. Toen de smid echter hoorde, wat er van zijn begeer en was, zei hij kortaf: „Dat kan ik nu niet maken. Ik héb voor den koning, den leeuw, veel werk onderhanden, dat ik voor uwe nes ter ij en niet kan laten liggen." „Wat raakt mij de leeuw," sprak de vos; «hij Is, bij xnij vergeleken, een dom, niete- beieekenend dier. Vlug voor mij aan het werk, en laat oogenblikkelijk de prullen van den leeuw liggen, of gjj zult ondervin den, wie koning der dieren is." De smid, door die woorden onthutst, leg- do het werk voor den leeuw op zij en maakte dat voor AboeT-Hossein klaar, die er mee weg ging. Een poos later kwam de leeuw bij den amid en zei: „Waar zijn de lanzen, die ik besteld hebï Hebt gij ze nog niet klaar, dan vreet ik u op!" Nu verhaalde de smid, dat Aboe'l-Hos sein er met werk geweest was, wat hij ge zegd had en zoo meer. De leeuw liet zich den weg wijzen, dien de vos was Ingeslagen, liep hem na, haalde hem in en vroeg driftig, wat hij met zijn praatjes wel wou zeggen. „Hoe komt ge er bij," sprak Aboel-Hoe- ze in, „laat de smid mei zijn leugens naar de maan loop en." „Kom mee naar den smid, dat Ik hem van rijn leugens overtuig© en hem tuohti- ge," zei de leeuw. Toen ze zoo een eind samen terug waren geloopen, wierp Aboe'l-Hossein den zadel die hij tot dusver had gedragen, op den grond en zette zieh er naast. „Wat begint ge," vroeg de leeuw. „Gij solt met mij gaan en niet hier blijven lig gen.' 1 „Aoh. ik kan niet verder, de zadel is te ■waar en ik krijg de koorts." „Leg hem mij dan op den rug," zei de Leeuw. Aboe'l-Hossein deed ahoo en stapte met ioome schreden naast den leeuw voort. Na een poos liet hij zieh andermaal op den grond vallen en zuchtte: „O wee, de koorts Wint, gebit on teugels Hja mij ook te «waar, ik kan niet verder." «Z°o. leg mij tengels en gebit aan en ptro- 00 die wijze verder te komen." 06 vo® deed. wat de leeuw zeide en sieep ie zich met moeite verder. Het duurde echter niet lang, ot hij Pi0fte weer neer, verdraaide de oogen, liet de tong uit den Dek hangen, huilde erbarmelijk en bl-e-ef stijf als een paal liggen. „Wat scheelt u vandaag toch," vroeg die Jeenw. „Ach laat mfj, iaat mij sterven," kermde Aboe'l-Hossein, „ik kan met geen moge lijkheid een stap verder komen." „Zoo zet u op mijn rug in den zadel en houd n aan de tengels vast," sprak de leeuw. AboeTHosseiu gespte den zadel vast, arn den teugel in den eenen en een stok in den anderen poot en reed op den leeuw verder. Toen ze dicht bij den smid kwamen zette Aboe'l-Hossein zich vast in den za del en begon met zooveel geweld met zijn stok dien leeuw te beuken, dat deze met vervaarlijke sprongen vooruitstoof. Toen ze zoo den smid voorbij vlogen, riep Aboe'l Hossein dezen toe: „Ziet ge wel, dat ik de koning der dieren ben, op den leeuw rijd en hem met den stok sla!" Maar <ie smid sloeg in die handen van verbazing en riep,3ij Allah, wie had dat ooit gedachtl" En Aboe'l-Hossein stnm-de dien leeuw op zijn woning aan en toen ze daar waren ge komen, sprong hij behendig uit den zadel en kroop vlug zijn hol binnen. De leeuw schold eu vloekte en wachtte geruimen tijd of Aboe'l-Hossein weer voor 't licht zou komen; deze was echter al lang een ander gat weer uitgekropen en had zich wegge pakt, zoodat den leeuw niets anders over schoot, dan woedend naar huis te gaan. Hè, hè, wat is dat werken geweest van de week. 'k Heb uren achter eikaar niets anders gedaan dan maar brieven open snijden, lezen, oprij leggen. De een op het hoopje van de goede antwoorden, de an der op het hoopje van de verkeerde. Uit alle mogelijke plaatsen kwaaien de brieven. Van JLisse tot Den Helder, van Medexublik tot aan de Plaatsen langs de Noordzee, als Noord wijk, Bandvoort, IJ muiden, enz. enz. Bh de 150 goede op lossingen waren er dan.... bijna 125, zeg ge en schrijven honderd vijf en twintig neefjes en nichtjes, die goede oplossingen ingezonden hebben en die ik moet teleur stellen. Het spijt me vrees cl ijk, maar er is nu eenmaal, jammer genoeg, niets aan te doen. Toen ik al de antwoorden hadj dus om Woensdagmiddag twaalf uur, heb ik ze allemaal door een andfer laten uitloten, dus, 't is echt eeriijk gegaan. Ik hoop, dat de neefjes en nichtjes, die een prijs gewonnen hebben, er allemaal erg blij mee zullen zijn en dat de anderen geen van allen jaloersoh zullen zijn en al leen maar denken: den volgenden keer ik. En dan, ik heb zoo'n massa brieven ge kregen, dat ik ze onmogelijk kan beant woorden. En daarom heb ik maar besloten Om dezen keer niemand een briefje te schrijven; want verbeeldt je, dat jij bij voorbeeld een langen brief geschreven hebt en je krijgt in de brievenbus niets terug, terwijl je ziet, dat andereu wel iels terug krijgen, nu, dat zou je töch niet leuk vinden welf En zoo ziou het toch moé ten gaap, want ik kan tooh niet al die 250 brieven gaan beantwoorden t Ik bedank jullie allemaal wel voor je brieven en schrijf je weer eens, dan komt er natuurlijk antwoord. Maar, om nu weer tot onzen wedstrijd terug te komen, Ik zal eert het versje eens laten zien, zooals het werkelijk is. Nu eens goed probeeren, kinderen* Of je ook een prijsje wint. 't Versje zal je heusch niet hinderen 't Is maar Oom Bernard die 't verzint. Nu, die kan niets moeilijk maken. Dus maar niet van streek afraken. Er ziju ook veel antwoorden ingezonden, die niet heelemaal juist waren, maar om dat er met het drukken een paar fontjes waren ingeslopen en ecu paar puntjes ge zet waren waar ze niet hoorden, heb ik die antwoorden maar voor goed gerekend. En nu de gelukkige prijswinners en win- sters, hè. Kijk ze maar eens goed aan of je eigen naam er niet bijstaat. De zes eeinte prijzen, dus de inktstellen zijn ten deel gevallen aan L Jozef van Soest, Haarlem. 2. Arie Klaasse, Heiloo. 3. Theo Molenkamp, Haarlem. 4. Emerentia Jansen, Zandvoord. 5. Annie Kinderman, Den Helder, 6. Martha Dito, Den Helder. De schrijf garni turen hebben verkregen: 1. Dick van Bemmelcn, Haarlem 2. Catharina Tromp, Castricunx. 3. (Jato Bierboom, Haarlem. 4. Marie van Emmerik, Voorhout. De winnaars van de 5 kleurboeken zijn. L Liena Hartog, Haarlem. 2. Jaoob Mooy, Deemster. 3. Willem Overtoom, Heerhugowaard. 4. Corrie v. d. Pias, Noord wijk. 5. Dora de Neijm van Hoogwerff, Haar lem. Dan komen de twee gezelschapsspelen; deze zijn voor: 1. Piet Smit, Haarlem. 2. Anna Zijdewind, Blokhuizen De leesboeken zijn voor: L Helena Jacobse, Alkmaar. 2. Jacob Velder, Schoten. 3. Piet Joh Alkmaar. 4. Corri Vendel, Sehermerhorn. 5. Anna van de Meel. Haarlem. En dan ten slotte de drie platen: L Theo Verheggen, Eg mond-li innen, 2. Cato Nieuwenboven. Haarlem. 3. Cornelia Ooijevaar, Warmer huizen. Ziezoo, zijn jullie tevreden! En de ge lukkigen wel gefeliciteerd, hoor. Ik ben één adres kwijt, namelijk van Annie Kinderman uit den Helder. Dat wil ze me zeker wel schrijven, niet waart Nu, neefjes en nichtjes, nu maar wach ten totdat 't weer Lente is, dan houden wo weer een wedstrijd en als een van jullie aan een bijzonder soort de voorkeur geeft, dat hij of zij 't dan maar gerust eens schrij ven. De prijzen zullen in den loop van de week wel opgezonden worden. Nu gedag hoor, tot de volgende week. Dag! OOM BERNARD BRAND. In een platMaifcdfikerkje riep een domi néé onder de preek plotseling: „Brand 1 brand 1" De boeren, die waren ingeslapen, spron gen verschrikt op en riepen: „Waar! Waar!" JLn de hel," riep d® dominéé met donde rende stem; „waar allen komen, die in de •kerk slapen." DE EERSTE LES- Een nieuwe jongen kwam op schooi. „Hoe heet je," vroeg de meester. „Jan Snor." „Zou je er niet mijnheer hij zeggen J En 't, onverwachte antwoord was; „Meneer Jan Snor. NETJES. Twoe straatjongens komen elkaar op straat togen. Do een zegt tegen den ander „Zeg, Karei, jij draagt nou nooit je Zondagsche kleeren." „Waarachtig wel," zegt Karei, „nog wel zeven dagen in de week." Om van ons rui!- en verzamelhoekje gebruik te maken, zendt men mij maar 'n briefje waar in duidelijk geschreven staat, wat men wenscht, rnet volledigen naam en adres. Dan zet ik dat in de Kinderkrant en de verzamelaartjes weten dan waar ze elkaar kunnen vinden. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden AAN DE REDACTIE VAN DE KINDERKRANT N A S S A U L A A N 49, HAARLEM. Ik wil postzegels ruilen voor andere vreemde postzegels. Ik heb er 9 van België, 7 van Denemarken, 9 van Zweden, 3 van Noor wegen, 17 van Duitschland, IQ van Beieren, 12 van Frankrijk, 15 van Engeland, 2 van Engelsch- lndië, 1 van Straat Shaitlemen, 6 van Italië, 5 van Spanje, 2 van Oosulndië 6 van Oostenrijk, 1 van Brazilië, 5 van Zwitserland, 1 van Japan, 9 van Amerika en 2 van Egypte. jan Plas, Payglop 15, Alkmaar. Ik heb 12 achterzijden van Couvetdoosjes, 18 plaatjes van Golden thee, en eenige erva- de's-bonnen, die ik wil .uUen voor Kwattasol. laatjes. Nader overeen te komen. Lor Zuurbier, café „de Landbouw," Ursum. Ik heb 5 Vaderlandsche Gëschiedenisplaat- jes. ie deel: de nummers 14, 34. 45. 52, 72 en 78, die ik wil ruilenvoor 3 kwattasoidaatjes. Ook heb ik 1 plaatje 2e serie en 1 plaatje 3e Berrie, die ik ook wil ruilen voor 1 kwatta-soldaatje; I Verkade's en 1 Ter Wee's-plaatje wil ik ruilen voor 2 Kwattasoidaatjes; 25 Vaderlandsche Geschiedenisplaates 2e deel wil ik ruilen voor 12 Kwatta-soldaates en dan nog 15 Honig's Maizena-plaates wil ik ruilen voor 7 Kwatta soidaatjes. Berthus Anthonisse, Grebberstraat 8, Haarlem, Ik heb 40 platen van de Jong s vogels die ik wil ruilen voor Kwatta-soldaatjes (1 plaat voor 2 soldaatjes; ook heb ik nóg 34 Honing's- Maizena-plaates, 2e serie, de nummers 209, 207, 200 197 195 194 193 188 187 186 182 174 172 171 169 165 164 161 160 144 123 119 115, die ik wil ruilen (3 plaatjes tegen x Kwaua-soldaatje. Piet Jol, Eendrachtstraat 8, Alkmaar. Ik heb 10 Delta-plaates.-Die «vil ik ruilen tegen 15 IJsel-plaaffcs 110. 1, 28, 71, 104, X07, 87. De Vecht 68, 2 123. Willem Bakker, p/a. H. Bak ker, Obdam, No. 110. Jeanne Leiding, Wagenstraat 4, Den Helder heeft 21 Kleine thee, die ze wil ruilen voor Kwattasoidaatjes. x om 1. iste, 2de en 3de album van Hoenings Maïzena, alle drie compleet, 2de en 3de nieuw, voor 300 Kwatta-soldaatjes, iste iets beschadigd voor 200 Kwatta-soldaatjes. M. Witte, Stationstraat 409, Bergen No. H, bij Alkmaar. ik heb 20 plaatjes van de Vecht, 30 plaatjes van het Naardermeer en 27 plaatjes van Bosch en Heide, die ik gaarne zou willen ruilen voor plaatjes van Langs de Zuiderzee, No. a 6 8 12 15 18 20 23 27 30 37 39 42 45 48 52 54 57 60 64 66 73 78 81 86 90 93 96 too ma ïoö 108 103, 119 121 126 132 13s 138 144, 1 piaatje voor 1 plaatje of 1 Kwatta-soldaatje voor 1 plaatje. Adres: Annie Beijk, Oost-Indische Kade 32, Haarlem. ik heb 2 Vaderlandsche Geschiedenisplaatjes, 2e deel, nos. 66 en 71 en. acht Koorn's thee- plaatjes, nos. 5 18 21 36 41 48 54 en 56 en negentien Verkade's bonnen, hos. 4 9 19 20 42 64 66 72 82 104 106 107 109 112 ii4 ug 120 130 en 140. Die ik wil ruilen voor Keg's thee nos. 14 34 36 37 58 en 71 heb ik al. Cornells Yt^t Basseweg A 30, Hecruugowaarct Ik heb in mijn bezit 32 verschil lende mooie Tex-wee's plaatjes; 3 plaatjes van de Verkade's album, nos. 11, 1« en Cl on 1 plaatje met een strookje van de Su- cadekoek; 2 plaatjes van Herman Uideu- kott Zonen, nos. 36 en 44 en 2 plantjes van «le Plantenfabriek Dordrecht, uie ik wil ruilen voor 50 kwatta-soldaatjes. Mijn adres is. JBerta van Rijn, Kerkelaan 28, te iSasaenheim. ik heb in miin bezit Vechtploat- jes de nos. 5 10 15 2 4 26 28x 30x 34 48x 45 124 68 32x 141 lOlx 107x 37 51 91 42 58 88 132x 86 135 105 102x 128x 54 127 44 38 4'Jx 121x 5ïx 16 100 138 119 129 143 114 90 94 93 118 106 99 83 53 103 104x 126 29 71 50 134 64 112 43. Ik heb ook lJseipiaatjes nos. 29 63 88 5S 128 113 61 118 131 20 115 41 109 2 122 86 138 107 142 136 84 53 170 40 132 139 36 28 137 97 56 124 141 134 7 71 92 69 104. Naardex-meer nos. 1 3 22 27 66 70 94 105 116 111 112 65 138 142. bonte Wei nes. 16 46 38 60 67 68 80 81 92 97 99. Boscii en Heide nos. 36 37 38 54 71. Langs de Zui derzee nos, 11 15 46 90 132. Lente nos. 51 77 Zomer nos. 84 en 141. Winter uo. 77. Deze wensch ik te ruilen voor Kwatta-soldaat jes of Watersnood-plaatjes van Ter Wee. Eén voor één. Mijn adres is: Mina de Haan Ged. Turfhaven 76, Hoorn. OPMERKING. Die ruilen willen, moeten niet naar mij schrijven, maar naar degenen, die in 't ii-uilhoekjo staan..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6