r Sport en Spel Uit den Omtrek korte berichten Scheuring in de R.-K. Staatspartij? de bewuste ar beidei' aan den slag was, toen hij besloot zijn loon wat naar boven le draaien. Met het laatste geweidaniddel zelfs. Ook te Nijmegen treurig verlaten wer- jcen, waar dapper de werkvrijheid wondt belet door onverdroten posten. Op een bovenhuis een eerzame dame. In 't benedenhuis werd getimmerd toen de staking losbarstte. Schilderen vóór de deur van twee dapperen, die het werk be waken, zorgen, dat er geen onderkruipers komen. Ze vervelen zich. Bellen einde-lijk aan het bovenhuis. Dame komt beneden. De posters..Er wordt beneden toch niet gewerkt, dame!" Dame: „Neen, sinds een paar dagen niet". De posters: „Weet n het zeker!" Dame: Waarom won n dat eigenlijk we ien!" De posters: „Wij moeten posten, dat het irerk niet wordt besmet". Dame: „O! Nu gaat u dan de stoep af. |k ben beelemaal geen dienstbode van de 'enten.ers van meneer Troelstra." Posters af! EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Te Diemen (N.-H.) is op eene geheim zinnige wijze om het leven gekomen de 45- jarige B. Hoogenberg, een zeeman, die meest op reis was. De vorige week was was hij van eene reis tcruggoekomen. Men hteft hem j.l. Vrijdag voor het laatst lijn woning zien binnengaan, waar hij al- ieen woonde. Daar de buren de laatste da gen niets van hem hoorden, waarsehuw- uen zij den burgemeester, die een zwager van Hoogenberg liet roepen. Toen deze ge komen vtas, werd de deur in tegenwoor- uigueiu van ae politie geopend. En daar vond men het lijk van den bewoner, voor overliggende met een touw om den hals en de boenen. Het parket nit Amsterdam steme een onderzoek in. Tot nog toe heeft men gxen zekerheid over de juiste oorzaak van den dood. EEN GEVAARLIJK HEER. Een ingezetene van Zaandam, die in ver band met zijn optreden tegen een niake- laarsfirma aidaar, van wie hij naar zijn beweren een vrij belangrijke som gtlds leeft te vorderen, door de Haarlemsche rechtbank voor eenigen tiid geleden voor- aaardelijk werd veroordeeld, en die blij kens het oordeel van de justitie d« opge- hgde voorwaarden niet nakomt, zon de zer uagen door de politie worden gearres teerd om de eerder uitgesproken straf te t>n..ergaan. Toen echter de politie aan zijn woning ïeiscneen, had hij zich op den zolder ver schanst, iedereen met de revolver bedrei gende, die het zon wagen hem uit zijn whuilp,aat« te voorschijn te halen. Teneinde bloedvergieten te voorkomen, werd toen van dadelijke arrestatie alge- ven. Zijn woning wordt dag en nacht door een dubbelen politiepost bewaakt. UITSLAANDE BRAND TE WATER GRAAFSMEER. Woensdagavond omstreeks 6 uur werd brand ontdekt in perc. Linnaeusparkweg 12 te Watergraafsmeer, waar de firma A. Can la een iabriekje en opslagplaats heeft van marmeren en koperen voorwerpen. Deze opsiagp.aatsen bevonden zich in het sol's terrain gelijkvloers en op de le etage. Een groot aantal stroohulzen deden het vuur 6nel om zich heengrijpen en naar bui len slaan. Met het oog op het gevaar voor de bo venbewoners werd de hulp der Amster- damsche brandweer ingeroepen, die met eeuig materiaal assistentie verleende en oer.' brand binnen korten tiid bedwongen bad. He opslagplaats brandde geheel uit. Ver zekering dekt de 6chade. ituii êc. i In den Rijn te Duisburg is verdron ken ue gepensionneerde kolonel van het N.-L leger, G. v. E., geboren en vroeger wonenue te Drutem Te Kiazienaveen (Dr.) is het 1-jarig kind van L. Schregts bij bet stielen in een tobbe water geraakt en verdronken. In het Schoonebekerveen (Dr.) hebben eenige arbeiders op 2'A meter diepte een voet van een olifant gevonden. Dinsdagavond is in de Magnesiumfa- briek aan de overzijde van het IJ te Am- steraam, een werkman door een wrijfriem gegrepen. De ongelukkoge werd naar net Binnengasthuis vervoerd, maar overleed bij het transport. De 18-jarige Wubbo H. te Helium iGion.) was in den tnin aan 't werk. In zijn broekzak had hij een geladen revol ver. Toen hij zich voorover boog ging hst wapen af en trof hem in den buik. Per ziekenauto werd de jongen naar Gronin gen vervoerd. De kogel, die in de lev-r doordrong, zal worden verwijderd. Te Leeuwarden is de melkprijs met 3 cem per liter verlaagd en bedraagt thans 17 eent per liter voor volle melk. Woensdagmiddag was te Herwijnon (Gld.) een neef van den heer 0. R., bezig e en jong paard te laten draven. Het paard liep zoo hard, dat het aan zijn bege leider ontglipte. De 52-jarige zuster van den heer v. R. wilde hee paarrd tegenhou den, met het ongelukkig gevolg dat het paard over haar lichaam liep. Zij werd zoo erg gewond, dat zij spoedig overleed. Naar het N. v. d. D. verneemt, zal de overgebleven voorraad postzegels van de vroegere Duitscbe postkantoren in Tur kije publiek in ons land worden verkocht Door het spelen van een 4-jarig kind met lucifers is brand ontstaan ia de boe renwoning van H. in de Moonderbuurt te Ede, met het gevolg dat het geheele huis afbrandde. Het vee kon «leehts met moeite worden gered. Een en ander is laag ver zekerd. Dinsdagavond is een Rotterdamsche chauffeur met zijn auto onder Schiebroek in een sloot gereden. Hij werd daardoor zoo wanhopig, dat hii tot driemaal toe m het water sprong om zich te verdrinken. VERSCHENEN! of een afgeperst Verweer door ÜSr. J, B, BOM ANS te Haarlem Prijs f 1.—Verkrijgbaar bij den Boekhandel en bij de Uitgevers 5 N.V. Drukkerij „de Spaarnestad", Haarlem. Een bewoner van Schiebroek was hem echter de baas; hij haalde hem er telkens uit en bracht hem tenslotte naar een politie post. De politic te Lunteren (Geld.) heeft aangehouden en tot bekentenis gebracht den 22-jarigen K. van de H., die Maan dagavond in de nabijheid van het dorp een meis je aangerand en mishandeld heeft Het grootst© spooriïenr&iu ter wereld. De „Tel." meldt: In Sevran-Livry (de partement Seine en Oise) is men bezig iiefc grootste sportterrein ter wereld te bouwen. Om het terrein heen komt een motorbaan van K.M. Verder zal er ko men een stadion, plaats biedende aan 60.000 toeschouwers, een zwembassin voetbal- en tennisvelden en een ladifags- plaats voor vliegmaeiaes met ondergrond- sche hangars. Vox populi in het Ned. XI Het Haagseue blad „De Sport" heeft onder zijn lezers bij stemming een No- deriandsch elital laten samenstellen, dat den 5en April tegen Denemarken zal moe ten spelen. Er weraen uiigeoracnt 1342 stemmen. De uitslag laten wij hier vol}- gen: JUoel: Van llijn (434 stemmen). Achter: Denis (1092 stemmen) en Ver- weij (615 stemmen); Midden: Steeman (674) de Korver (761) en Hordijk (460); Voor: Kessler (679) J. Vos (434) W. Buitenweg (1126) B. Keesier (870) en O. O. van Rappard (698) BiljartbOi.d Haarlem en Omstreken. Weastrijd-Progranima Klasse. A. Vrijdag 20 Februari. Widen is Kunnen— Voorwaaits. Onderling Genoegen- Krijt op Tijd- Klasse C. Vrijdag 20 Februari. Krijt op TijdKastan jeboom. ncctiNHiiLTi'. Ouciersavond. De Ou- dersavond in het ParionaaiSgebouw was én voor den volijverigen Directeur, den Eerw. kapelaan Jongejan èn voor de uit- voeroers een succes. De turnoefeningen werden met spanning en groote belangstel ling gevo.gü. De gymnasten werkten dan ook kranig; zoowel öe jongeren als de ou deren dwongen door hun piaestaiies aller bewondering af. Aan den onderwijzer, den welea. heer Van Gerle aden lof. De zang- vei eeniging St. Caecilia onder-directie van den heer ,j. A. J. Barnhoorn gaf een drie tal nummers, die zeer in den smaak vielen; vooial de Tuf-'luf Galop met begeleiding van faniare sloeg in. Men genoot van de opgewekte muziek. De heeren S. Gz. Kroon en Cor Hvne hadden veel succes met hun komisch duo uit de oude doos getiteld: Dokter Snuif. Ook „De proefdoende zan- geis", een geestig kwartet werd met aan dacht aangehoord en bracht vaak de lach spieren in beweging. Door de uitvoerders weid met dit stukje, ook al uit de oude doos, een mooi staaltje van zangkunst ver toond. Door het herrezen fanfarekorps wer den voor 't eerst eenige nummers voor 't publiek uitgevoerd. De directeur, de heer Landsman, heeft eer van zijn werk. Met goed klankgehalte met bevredigende nu anceeringen werden de nummers ten ge- hoore gebiacht Wij hopen dat de mannen van Cresendo zich met ijver zullen toeleg gen op de studie, opdat zij spoedig hun vioegere hoogte weer zal bereiken. Dat de pantomi-ne succes had behoeft niet gezegd. 'Er is onbedaarlijk gelachen! Werkelijk een •mooie aardige oudersavond. Dat de uit voerders den dank van den Eerw. Direc teur ontvingen behoeft geen betoog. ASSENDELFT. Burggerwacht en Keric- wadht. Udt w,aandoening voor de laden van ■die Burgerwacht en de Kerkwiacht heeft onze Z.Eerw. heer Pastoor een gezelligen avond georganiseerd, die lang in aangena me heriunerig zal blijven. Maandagavond kiwamen de mannen in het RK- Vereeni- gnngsgdbeuw bij elkaar in afiwachting op de dingen die komen zouden. Wat er kwam was schitterend, was „eerste klas." Nie mand minder dan de beroemde hof-illuSio- nist E. Chambly, was gekomen, om ons een aangenamen en zeer gezlligen en moeien avond te bezorgen. Op het affiche stond: „groote mysterieuse voorstelling" en waar lijk in dat opschrift is geen greintje over drijving. Zijn experimenten op het gebied v,an goochelkunst, anti-spdritismus en ge heimzinnige demonstraties deden ons „paf' staan van overgroote bewondering. Wij zullen niet alle toeren releveeren. doch mqeten toch even aanstippen, dat het ge heimzinnige Amerikaansche Cabinet met gebonden Medium, mevrouw Chambly, ons aller bewondering afdwong en bij allen spontaan tot uiting deed komen den uit roep: „hoe is het toch in 's hemelsnaam mogelijk, dat dat kan Tot slot kregen we „Den geheimzinnigen 7 maal verzegelden brief', waarin de gedachten van het pu bliek op raadselachtige wijze weiden ge schreven. Deze toer was wel het culmina- tóepiunt van onbegrijpelijkheden. Een prachtavond. Wij raden een ieder aan, die een feestavond wil organiseerenlaat het echtpaar Chambly komen, 't Is beschaaJd en alles eerste klasse. Namens vrijwillige Burgerwacht en Kerkwacht dank aan den Eerw. Herder, voor dezen zeldzamen avond. EG MOND-B INNEN. Dinsdag gaf de goochelaar S. Mullens in de ztaal (van de wed. Swart een voorstelling voor de leer lingen der school en de Oöstenriiksche kin deren. De kleinen waren opgetogen over de ohbcgiijpelijke toeren en hartelijk werd er gelachen. Toch konden we opmerken, dat voor de oudere leerlingen de fcunstsfukjes wel wat van hun aantrekkelklheid verloren, doordat ze piet meer het verrassende der nieuwheid bezaten, aangezien de heer Mul lens hier reeds een paar maal as opgetre den. i UITGEEST. Verkooping. Het winkel- en woonhuis «net daarachter gelegjen schuur van den heer W. Krammer aan de Langc- buurt is onderhands verifochi aan den beer D. de Wit, alhier. i UITGEEST. Hanze. Dinsdag 10 Febru ari 1920, hield de Hawzeafd. ..Uitgeest en Omistr." jn het Gezel lengebouw haar jaar- lijkschen feestavond in besloten kring. Te acht trur oprende de heer H. Vrouwe de bij eenkomst, riep ai'len, voornamelijk den Zeeteenv. heer Adviseur ien den spreker, den heer Chris Jannen van Amstcdam, het wel kom toe en 'uitte zijn vreugde over de flin ke opkomst niettegenstaande het slechie weer. Maar daarvoor, dat wil jzeggen wat die flinke opkomst betreft, was 't ook feest. Jammer, zei de voorzitter, dat dc gewone weikvergaderingen zoo slecht bezocht wa ren. Daarna kreeg de heer Jannen 't woord en zooals we dat reeds meer zagen, wist hij door zijn gloedvolle woorden de aanwe zigen nog weer oens op te wekken, om zich meer aan de vereeniging te geven en niet alleen contribueeuende leden, maar ook wer kende leden te zijn- De dames verzocht hij hunne mannen aan te sporen hunne plich ten tegenover de Hanze stipt te doen ver vullen en hen daarvan niet af te houden, Met een gloedvolle peroratie eindigde zij," korte, maar enthousiaste speech. iEn nu be gon de eigenlijke feestviering, waarbij 'vooi al de heeten J. Waasdijk, J. v. d. Eng, P- de Wildt en A. Schelvis door hunne komi sche voordrachten de stemming erin wisten te brengen. Het bestuur zorgde voor een gastvrij onthaal, terwijl door de goede zor gen der feestcommissie <ie zaal een feestelijk aanzien had verkregen. Onder de pauze col lecteerden eenige dames voor ons Santos fonds en mochten daarvoor aan het bestuur ongeveer f 25 afdragen. Na de voordrach- ien werd nog door de jongeren een dansje gemaakt en te 2 uur sloot de voorzitter dezen goed geslaagd-en feestavond. MEDEMBL1K. Maandagavond trad de bekende telcpaath Morini op in 't Wapen van Medemblik. Daar dit alhier voor de eerste maal was, weiden eerst eenige toe lichtingen gegeven. De eerste 2 opdrachten werden niet uitvoerbaar verklaard, wegens foutieve opgaven. Verschillende andere op drachten werden doo r den heer Morini schitterend volbracht. Na de pauze toonde de heer Morini verschillende staaltjes van suggestie. Eenige toeren slaagden minder gelukkig, doordat afleiding van verschillen den aard hinderlijk werkte. Vele aanwezigen hadden echter van dezen avond meer ver wacht. De zaal was geheel bezet. VELSEN. Te Den Haag is geslaagd voor het machinisten-examen, diploma A. de heer J. F. Heeremans, alhier. HAARLEMMERMEER. Noodwoningen. B. en W. stellen den Raad voor 20 houien noodwoningen aan te koopen. VOGELENZANG Roofvogels. Nabij Mariënbosch werden gistermiddag twee groote arenden waargenoxneu waarvan 1 een haas of konijn meevoerde. VELSEN. Woensdag j.l. hield de Mid- denstandsvereeniging ,ide Hanze" afd. Velsen en Omstreken hare feestelijke jaar vergadering in het Patronaatsgebouw te Velseroord, voor een flink 'bezette zaal. De voorzitter opent deze vergadering met den christeliiken groet en heette de aanwezigen hartelijk welkom, wees op het groote nut en de belangen van den R.K. Middenstand en wenschtie de aanwezigen een gjenoivoxlen avond. Tevens deed spr- een dringend be roep op de dames, om vooral mede te wer ken, dat de mannen ook de andere verga deringen zouden bezoeken. Hierna galmde uit aller kelen het schoone Hanzelied, door piano begeleid. De secretaris bracht een keurig jaarverslag uit. hetgeen dien dank van dien voorzitter en «en applaus van het auditorium uitlokte. De rekening m verant woording van den penningmeester, welke een niet groot, dan toch batig saldo aan toonde, onderging hetzelfde. Hierna het glanspunt van den avond: een toespraak van den Geestelijken Adviseur Pater Alex ander. Weid hier uiteengezet, wat onze R.K. Middenstand was, wat hij beoogt, wat zij te cverwinnen had, over welke middelen zij kon beschikken; steeds duidelijker werd het, dat helaas nog niet door allen werd begrepen, de noodzakelijkheid van Midden standsorganisatie, als onmisbaar element i" ons zedieliik ai stoffelijk bestaan. Betreurde spr. het; dat wij bij andere standen, op or ganisatorisch gebied, achteraan kwamen, met zooveel meer klem en kracht spoorde spr. aan. om zich aaneen te gorden en an dere R.K. standgenooken te overtuigen, op dat onze Hanze groeie en bloeie tot goed recht van ons bestaan. Tenslotte een op wekking aan de leden en tevens aan hun vrouwen, tot grootere medewerking, vooral ■door vergaderingbezoek. Een woord vian har telijken dank door de voorz. voor dezen gloèdvollen rede en een denderend applaus tot besluit van het zakelijk gedeelte van deze feestvergadering. Voor het feestelijk gedeelte had het Be stuur zidh de medewerking van den heer O. Nielen van Haarlem verzekerd. Deze kweet zich zeer verdienstelijk van zijn taak. Het programma bevatte 5 nummers voor deze afdeeling. Alle oogstten luMen bijval. Meermalen gebeurde het. dat de humorist midden in het spel moes* pauzeeren, om de lachspieren tot bedaren te laten komen. De dames werden nu en dan getrakteerd op ge bakjes en die heeren op sigaren, De tusschen pozen weiden aangevuld door pianomuziek Tenslotte een collecte voor onbemiddelde standgenooten tuberculoselijders welke veel milde gevers vond, waarna ieder wel vol daan met e-en aangename herinnetig naar huis ging. EG MOND-B INNEN. Dinsdagavond hield de L. T. B. zijn jaarvergadering. De voor zitter opende met de beste wenschen voor 't zedelijk en stoffelijk welzijn der leden in 1920. De notulen der vorige vergadering werdien ongewijzigd goedgekeurd. Ingeko men was een edrrijven van het H, B. van idea diocesanen L. T. B. bedoelende een enquete over de bezwaren tegen de Invali diteitswet. Op een der vragen omtrent het plakken van zegels voor inwonende kinde ren weftd als antwoord vastgesteld, dat door de meeste ouders hier wel geplakt wordt, doch dat dit geschiedt onder protest, om dat ze daartoe volgens den -voorzitter van «de Raad van Arbeid verplicht ziim, doch wijl tze voor zichzelf de overtuiging van dez.e verplichting niet bezitten en zulks nok als een onbillijkheid beschouwen. Jn ver band hiermede werd door het bestuur het Volgende voorstel ingediend, dat door de vergadering wc-r aangenomen. De afdeeling Ejpnoftd-B innen van den D- T- B. verzwêkt het Hoofdbestuur van den R.K. Diocesanen L. T. B. gr bij de regee ring op aan te dringen, dat de Invaliditeits wet si'oedig zóó gewijzigd wordt, dat1ou ders vrijheid verkrijgen bii hen inwonende kinderen al dan niet te .verzekeren; 2. een eenvoudiger en billijker regeling gegeven wordt voor de verzekering van losse ar beiders- Hierna bracht de heer S. de Wit een miooi gcisteld jaarverslag uit, waaruit we overne men, dat het aantal -leden ongeveer gelijk bleef. Dc afd. tuinders was wederom liet meest werkzaam geweest. Was er in 1913 Voor een bedrag va® f 52000 aan produc ten geleverd, waarvan voor f 13.000 aan aarebeien, in het afgeloopen jaar was er tslechts voor 42.000 geleverd, waarvan voor f 26.000 aan aardbeien, waaruit wel hxijilct, dat de aardbeien een goede opbrengst hadden, doch dat het in 1919 met erwten en boenen treurig gesteld was. De afdeeling veehouders was minder ac tief. Hare Vergaderingen waren over 'het al gemeen slecht bezocht. De onderafd. Chr, Naastenliefde (had veel gbed gedaan, verschillende leden hadden daarvan de ««ede wertrMnr ondervonden. Vervolgens ldffdc de heer Valkering als penningmeester rekening- en verantwoor ding af. Omtvangen was f 149.70%, -uit gegeven 29.44, zoodat in kas bleef f 120.56%. Hiervan zou 40 in de hoofd- kas gestort worden, f 15.50 in de kas der veehouders en f 64.50 in die van de tuin ders. De beide bestuursleden D. 'Schuit en 5. de Wit werden met groote meerderheid herkozen. Besproken werd verder de Harrdelsraad, die thans een N. V. geworden is. Tot het nemen van aandeelen in deze vennootschap veelde men weinig lust. Aan het H. JB. zal verzocht worden, geen postkwiianties aan de leden te zenden, maar deze aan den secretaris «ver te maken, wijl daardoor de verrekening gemakkelijker ia, daar de.kas der afd. een deel der contributie voor de leden betaalt en toch ook van het H. B. een bedrag voor de afdeelingskas terugge stort wordt. Bii de rondvraag stelt de heer G. Apel doorn voor den secretaris voor zijn vele weikzaamheden een bedrag van f 10 toe te kennen. Aangenomen. De Eerw. adviseur drukt er zijn spijt over uit, dat de vergaderingen over het alge meen zoo matig bezocht zijm. Hij spoort de aanwezigen aan (rouw te komen en anderen tot geregeld bezoek op te wekken, en ook middelen te benamen om de verg. aantrek kelijker te maken, waarna de voorzitter de vergadering sloot. WIJK AAN ZEE. D« architecten H. ,J. W. Meijtran en Ant. ten Broeke te IJ- muiden hebben Zaterdag aanbesteed het bonwen van een garage met bijkomende werkzaamheden alhier. Ingeschreven was door Homborg en Kramer te IJmniden, voot 13.475; Nieuwhoèr Haarlem 13.460; Rnyssenaarg, v. d. Plas en Oo. Beverwijk 13.389; K. Stor, Wijk aan Zee 13265; J. J. Ru ijs en G. J. van Wijngaarden, Velser oord, 11.148. De gunning werd aangehou den. HAARLEMMERMEER. Veel nimo. Een huis door twee gezinnen bewoond1, waarachter tuin, eveneens eigendom vande wed- P. v. d. Eng, is opgehouden voor 3900. HEEMSKERK. Burg. Stand. Getrouwd: Hendrik de Boer en Corn. Veldhuijs. H. A- Pekel en A. Timmerman. G. Jongejans «n Gr. Klokman. Geboren: z. van A. Koopman en M. Kloes. d. van C. A. van Zanten en G. Appel. z. van S. v. d. Kolk en J. P. Smit. van A. J. de Wildt en C. Welboren. z. van P. v. Tuinen en D. Faber. z. van H. van Baar «1 C. Glan- dorf. z. van L. A. van Noort en G. Th. Pekel. d. van F. Veldhuis en G. Swart. d. en z. van S. Boerema en A. D. Wiersma. Overleden: Agatha M. Beentjes, 9 jaren. -* S. Groenland, 62 j. P. de Ruyter, 8 weken. C. G. Beentjes, 3 jaren. MEDEMBLIK. Uitslag verkooping door Not. Rees in 't Wapen van M'blik voor den heer K. Hart. Een boerenwoning met tchuur aau de- Kruisstraat opgehouden voor 3016,00. Voor de betrekking van directeur van de N. V. hotel ,JDe Beurs" te Hoofddorp hebben zich niet minder dan 8o sollicitanten aangemeld. HAARLEMMERMEER. Een Raadsvaca- ture. Men deelde ons mede. dat h?t raadslid de heer F. Dokter zich dezer dagen naar Bra zilië hoopt te begeven met zijn gezin. Daardoor ontstaat een vacature in den Raad. De heer Dokter behoort tot de S. D. A. P. Als zijn op volger zal dan,krachtens de lijst van die partij, worden aangewezen de heer G. Onkenhout, wonende Akerdijk alhier. VELSEN. Verschenen is het praeadvies op het verzoek van de N.V. Koninklijke Ncder- landsche Hoogovens en Staalfabrieken te 's-Gra- venhage, om vergunning tot het aan den open baren drenst onttrekken van de, binnen het, hij raadsbesluit van l October 1918, No. 2b, aangewezen, industrieterrein, gelegen wegen en voetpaden. Op grond' van de in dit prae-advies, vermelde overwegingen, stellen B. en W. voor het verzoek onder door hen te stellen voorwaar, den, in te willigen. VELSEN. B. en W. stellen voor de jaarwed den voor het personeel der visscherijschool als volgt vast te stePen: 1. Directeur 3200. met 5 tweejaarlijkscbe verhoogingen van 200. 2. Leeraar zeevaartkunde 2200 met 2 twee- jaarlijksche verhoogingen van 200 en 6 twee- jaarlijksche verhoogingen van 100. 3. Schipper 2000 met 8 tweejaarlijksche verhoogingen van 100. 4. Leeraar-stoonnwerktuigkuinde en teeke nen 666.66 met 8 tweejaarlijksche verhoogin gen van 33.33. 5 Onderwijzer 2 per lesuur. 6. Arts 250. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Naar vernomen wordt, heeft de heer H. H. del Court van Krimpen ontslag aangevraagd als burgemeester der gemeente Wijk-aan-Zee-en-Duin. Dc heer Dell Court van Krimpen is 18 jaar hoofd dezer gemeente. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Tot gerant dei vereenigde bardhotels alhier, is benoemd de b er J, Rotend. De tegenwoordige gerant, de heer, A. Hock, is ais zoodanig heaoan.ji..-,. d' Orange te Zandvoort. WIJK-AAN-ZEE. flpa4tt'teg»derittg. Dinsdagmiddag vergaderde 'j-.ice Raad. Alf*1 leden aanwezig. Geen aanmerking ap ,fe notulen. Ingekomen zijn missieven van Gedeputeerd* Staten en dankbetuigingen. Een adres van W. <!e Boer van Beverwijk, betreflende rioleering wordt ont praead-vi*$ geren voyeerd. Het verzoek van den Nod. Bond: van Land- a Tuinarbeiders betreffende óo-jarigen, word! voor kennisgeving aangenomen. De ouden van dagen hier bedoeld zullen zooveel mogelijk t werk worden gesteld. B. en W. stellen voor het salaris vaa C Schuijt, ambtenaar ter secretarie, te brengen oj 1900 met 100 toeslag voor dipiouia. J. Zoon, gemeentewerkman, krijgt 24 per week; E. Schuijt, werkvrouw, 260 per jaar; P>. W. J. Lange ndijk, gem een teopz ich ter ƒ600. De toelage aan v. Engen, wordt 150 Toeslag of pensioen Nauta wordt 350. Chef veldwach ter krijgt 1700 zoo ongehuwd, 1900 zoo gehuwd. Gemeenteveldwachters komen tot 1500 ongehuwd, 1700 gehuwd. Een voorstel B. en W. tot oprichting wacht lokaal voor dc politie met bijbehoorcivde woning te Wijk aan Zee, welct eenige bespreking. De leden erkennen de noodzakelijkheid van dit ge bouw en laten aan B. en W. de uitschrijving en gunning over. Een voorstel B. en W. tot vaststelling van diverse pensioensgrondslagen wordt goedgevon den. Een verzoek-J. Rijken om ontslag uit het Bur gerlijk Armbestuur wordt ingewilligd. In het burgerlijk armbestuur benoemt de Raad S. Bol en A. Priester. Aangenomen wordt een voorstel B. en W. om aan den ambtenaar v. d. Burgerlijken Stand 250 uit te keeren als vergoeding, aan zijn plaatsvervanger 100. Ook goed een voorstel B. en W. tot opnam# van v. Gravendaal in het Mannen- en Vrouwen huis. Aan de orde is een adres van de Raadsleden Vink, Geijs en Kruithof. In extenso geven v de debatten Zaterdag a.s. weer en zullen dan teevens onze gedachten over een en ander laten gaan. In dit nummer nemen wij op verzoek h t antwoord van den heer Eerhart op nopens het in dit blad gepubliceerde adres van genoemde leden. Vermeld zij hier, dat de meerderheid zich voor het vcrlecnen verklaarde van een blanco crediet voor de commissie, welke zich de be strijding- der fusie tot taak heeft gesteld. „De Kennemer." ZAANDAM. Personalia. Tot concierge van het gemeentehuis alhier, zijn benoemd C. C. van Vugt en echtgenoote uit Castricum. ZAANDAM. Mei. M. Baas, van bier, is geslaagd voor het examen nuttige handwerken. SCHOTEN. Door de Schotensche politie is in bewaring gesteld M. H. v S., 20 jaar, be hanger te Haarlem, die zich den laatsten tijd verschillende malen aan openbare schennis der eerbaarheid heeft schuldig gemaakt HEEMSTEDE. Getrouwd: A. J. M. Leeu wenberg met R. J. O. Balk mam. Geboren: z. van E. W. Martin-Brouwer. - z. van C. van der Linden-van Bake!. d. van N. M. Weijers-Scheffer. z. van H. S. van Diggelen-Elskamp. Overleden: Joh. Petrus van Eerde, 16 m. BLOEMENDAAL. Geboren: z. v. G. Iking- aan het Rot. 2d. van C. M W Dietz-Mcijst z. van Ch. M. Burggraaf-Huijbens. z. van C. J. de Graaf-Prins. d. van C. C. Lindeman van Roode. Getrouwd: H. J. Sternebcrg en A. M. A. Gorsdiski. Overleden: G. Petri, 85 j. E. Harteveïd, 5 d. D. N. Lelijveld,' 80 j. M A. Wessels, 80 j. T. Magchielse, 37 j. A. M. Huis man, 2 j. G. Kuyp-er, 52 j. J. Wallenburg, 61 j. BEVERWIJK. Notaris Boerlage uit Velsen heeft Woensdag alhier verkocht: een bu's met tuingro-nd aan den Grooten Houtweg te Velsien. Kooper D. Koster aldaar voor 9025, vijf huizen, waarbij een winkelhuis aan denzelfden weg, kooper J. H. v. d'. -Wateren te Velsen voor 7085; vier huizen aan denzelfden weg, kooper K. de Groot te Heemskerk voor 5060, twee huizen aan den Patersweg alhier, kooper F. dc Vries Pz., alhier voor 1531. IJMUIDEN. Het werk aan de <*4Cé Haringhaven alhier, zal thans met kracht wor den voorgezet. De groote zandzuiger Beverwijk 14, der firma van Hattum en Blanketroort is aangekomen om aan 't werk te gaan. IJMUIDEN. Woensdag heeft de nieuwe stalen stoomtrawler Raaf IJm. 432, voor de Mij. Hera alhier gebouwd, aan den scheepswerf De Dageraad te Voorbrugge, op het Noorzee- kar.aal een proeftocht gehouden, welke gunstig geslaagd is. Machine en ketels werden door de Mij. Hera zelf vervaardigd. UITGEEST. Droevig ongeluk. De weduwe Schipper, wonende aan den Castricum- merweg alhier, werd gisterenmorgen dood in den regenput achter het huis gevonden. UITGEEST. R.-K. Kitsvereeniging. Donderdag 19 Febr. komt de heer B. de Wolf van A'dam, des avonds half acht in het Gczel- lengebouw een spreekbeurt vervullen. Komt allen op. UITGEEST. Verkooping. Het huis met tuin aan den Hoogeweg, eigendom G. Yff, Is voor 8940 verkocht aan A. v. d. Eng. Het huis met tuin, bewoond door P. Kabel, en gelegen aan d-en Middenweg, eigendom van de wed. P. van der Eng, is opgehouden vooi 3100,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2