Si ADSNItUWS Uit den Omtrek Luchtverkeer. Amsterdamschs Beurs LAATSTE NIEUWS UIT ONZE OOST J Waar gaan wij heen scheepvaartwaarden - doel hiervan aai aüu. naar thans in Mn circulaire wordt medegedeeld: le. ver schillende belangrijke vraagstukken op 't gebied van brandblussching en brandvoor- koiring tot een onderwerp van bespreking en, waar mogelijk, van onderzoek te ma ken 2e. belanghebbenden, en het groote pu bliek in de gelegenheid te stellen te zien wat bandel en nijverheid op het zoo uit gebreide gebied der brandweerkunde ver mogen te bieden en Se. omgekeerd handel en Dijverheid een uitgebreide gelegenheid te geven om op zoo ruim mogelijke scfiaal naar voren te brengen al wat op dit ge bied door haar vervaardigd en aangeboden kan worden. H. M- I>E KONINGIN OP DE JAAR- BEUBS Gisteren, Donderdag, bracht H. M de Koningin, opnieuw een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht. DE LOONKAAD. De loonraad voor het spoorwegpersoneel zal vermoedelijk Zaterdag 6 Maart e.k. ge ïnstalleerd worden. INSTELLING VAN GEZONDHEIDS- DIENSTEN. Naar de „Tel." verneemt, heeft de Mi nister van Arbeid die van oordeel is, dat voor een goede behartiging van de belan gen der volksgezondheid, gezondheidsdien sten noodig zijn, een voor-ontwerp vooa- een wettelijke regeling daarvan samenge steld. AMSTERDAM IN HET LUCHTPOST- VERKEER. Naar uit Lonuen verluidt, wordt door kiuers van be Britsche burgerlijke vlieg- aiUeelmg en pesideskundigen beraaii- siaagu over de kwestie van de instelling van nieuwe internationale luchtmaildien- steri. De dienst Lonuen-Parijs was als proel' geopenu en is een groot succes ge weest. Brussel en Amsaruam zijn verder oe meest geschikte eindpunten. De „Daily Chronicle'' zegt, dat de luchtpost voor de ze steden moet worden ingericht. DE POSTDIENST BATAVIA— SOERABAJA. Uit Weltevreden wordt geseind, dat het met dezen postdienst niet voorspoedig gaat De bouw van tusschensiations en van een landingsstation te Soerabaja is nog in een beginstadium^ Dc commanuant van aen niarine-vu gdienst, Bue- nu.ck, i.gt met typhus in het hospitaal. Land. en zeemacht werken samen, teneinde de bestaans- n,oge,ijkheid proefondervindelijk aan te toot.en, waartoe om den anderen een marine-machine en een legermachme worden gebruikt. De Boe ton bracht drie n.euwe mar.ne-viiegtuigen aan De datum van den eersten vliegtocht van den luchtpost is abso.uut niet vast te stellen. DE VLIEGTOCHT OVEIt DE SAHARA. De Parijsche eorr. van het „Hbld." be richt, dat van de militaire baharavliegers con nianuaut Vuillemin en zijn bestuurder terecht zijn. Generaal Laperrine met zijn pilot worden vermist. De voorzitter van een vereeniging van dieven, gepakt. De voorzitter van de vereeniging van dieven Bandoeng, is na een taai volgehouden jacht door de recherche van Oost-Bandoeng te Batavia ge- am-steerd. De leden der vereeniging betaalden eer. maandelijksche contributie van 35 cent Auis.,l>.t 28 üEBiitARI Sociëëteit „Sint Bavo" Gewone zit tingen.. R.-K. KRING. Donderdagavond gaven een met gering aantal leden van den R.-K. Kring gehoor aan den oproep van de propagada-eom- missie om de actie tot uitbreiding van het ledental eens flink ter hand te nemen. Het te behandelen punt luidde: Verdee ling der werkzaamheden. De commissie had alles goed voorbereid. Een pakkende eirculaire, die gemakkelijk leest en het Kringieven in het kort schetst, was ter verspreiding gereed. Gewoonlijk laat men het propagadawerk aan slechts enkelen over maar hier kan de arbeid flink verdeeld worden, omdat men het groote nut van deze actie volko men begreep. Immers, wil de Kring zich uitbreiden, dan is een sterker ledental noodzakelijk. En we weten maar al te goed dat slechts weinigen zich uit eigen bewe ging komen aanmelden, hoewel de Kring in Haarlem en omstreken geen onbekende meer is. Gezien het enthousiasme^ waar mede de werkzaamheden zijn aangevangen verwachten we zeker succes, temeer daar een groot arbeidsveld te bewerken valt. De circulaire is een mooi stukje, zoowel als drukwerk als voor het doel geëigende samenstelling. Van harte wekken wij do middenstan ders op den R.-K. Kring te steunen, mo reel, financiëel en vooral ook daadwerke lijk. Men kan zijn lid, dat zijn de jongelui, donateur of buitengewoon lid Men ziet, keur genoeg, en de R.-K. Kring is nu juist een vereeniging waarop do "''«idensian- ders van Haarlem jarenlang gewacht heb ben, die, nu zij er ;e, alle hooge eischen voldoet en een keerpunt kan vor men, van waaruit alle mogelijke midden- ■tandsinstellingen van nut en vermaak uitwaaieren. Steunt dus den R.-K. Kring, zonden wij de Middenstanders willen toeroepen, daar loeft een jengdig enthousiasme, waarvan het vuurspatten ook u ten goede kan ko men. Dat de anderen vooral niet zulke „nurk sen zpn om, nu zu eenmaal de jeugddagen achter den mg hefcben, jlct Ldaren of het jongere geslacht niet te gunnen Iedere middens hm <ls jongmensch behoor» In den Kring thuis; iedere middenstander dierrt hem te steunen. Muziekschool der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst. Leerlingen-uitvoering. Zoo er geen overkomelijke bezwaren zijn voor het bestuur der school, om deze uitvoeringen te laten aanvangen om 7 uur inplaats van om half aclit. zou het publiek er wel mee gebaat zijn en voor de leer lingen ■die het laatst spelen ook niet schaden. Voor hen. die buiten de stad wonen, is het niet wel mogelijk, de laatste der uit te voeren stukken nog te hooren. Een gezellig zaaltje toch, die oude schouw burg. Ma.r, denk dat koorklasie van mej. Jeanet Lürsen en die schare van applau- disseerende vriendinnetjes, zusjes, nichtjes eens weg en 't zaaltje boet heel wat van zijn aantrekkelijkheid in- Zoo is 't; het koor van jonge lijsters en nachtegalen een heuseft nacntegaaitje was er, Perrettc heette 't brengt üe stemming van vroege lente. En dit maakt ontvankelijk voor muziekhooren. Dat coet met aandacht luisteren naar den ingetogen cellotoon Col Nidrei van Max Bruch en Nociurne van Riftaud. beide ge speeld door jongelui, die hun leermeester, den heer De Marée eer aandoen. In deze lentestemming wordt men voor de roman tiek van een Schubertsen „Moment musi cal," met goeoe pedaalbeheeisching ge speeld. méér ontvankelijk dan op menig of ficieel concert; heeit men slechts oor voor t vele goede, dat een Valse brillante van Chopin ie genieten geeft, en kan zelfs de rhéionek van een Samt-iaéns ons niet uit de stemming brengen, vooral als men een der beide klavierpartiien door een zoo jong meisie zoo knap hoort weergeven, de andere door een pianist die in Haarlem ai lang geen onbekende meer is. De heer Ka rei de long had nog meerdere knappe leerlingen, tue bewijzen gaven behalve van technisch kunnen, ook en vooral van muzi kale voordracht. Dat ook de heer Martin Lürsen niet ach terbleef met leerlingen die de muziek an dcis leeren zien dan als 1 akthascherei", behoeft na 't vele mooie dat we van dezen bekwamen leeraar gewoon zijn, geen be toog. Lenfesteniming was er. En daar hebben de ionge leerlingen van mej. Bekkers ook voor een niet gering deel toe bijgedragen. De viooloicipelen van den heer Dahmen sloegen ernstiger tonen aan en zoo voert het Largo uit Bach's D moll-concert ons naar de polyphonie van den groouneestei oer 18e eeuw. Was Handel ditmaal wol minder voordeelig vertegenwoordigd,, dan lag dit allerminst aan de jongedame, die deze „zangmuziek zonder woorden'' uit Acis en Lialathea voordroeg. Dat bewees ten duiderijkste Kor Kuiler's lied. dat in het ka- van dit keurig programma zeker véél heter paste. Maar waar ben ik? Zal ik trachten, van al de nummers van 't prog .nma iets te zeg gen? En critiek oefenen? Dat toch is veel meer de taak van den leeraar. Voor ons is het voldoende, zoo wij kun nen constaleeien dat de „Toonkunst-schooi" onder leiding van haar directeur den heer A. de Vogel, ten duidelijkste bewijst, dat haar onderwijs in een staat von bloei ver keert. Zij kan op haar uitvoeringen een groep leerlingen laten meeweiken, die allen zonder uitzondering aanleg toonen voor muziek. En zoo wij later op het heusche concert podium een cellist, pianist, violist of zan geres ontmoeten, die we ons herinneren van een dezer uitvoeringen der muziekschool van I oonkunst", dan zullen we evenzoo gele genheid hebben om te herinneren, dat we 'bij hun vroeger onderwijs konden constatee- ren, hoe de individualiteit van den leerling vrij kon uitgroeien, alleen werd ..geleid", door den groep van bekwame leeraren die thans met het onderwijs aan de Toonkunst- school zijn belast. q. j Quatupr Poniet. Tegen het einde van het seizoen staai- het muzjeklievend publiek nog een bij zonder genot te wachten. Na vele ia- ren zal voor het eerst weder een Framsch Strijkkwartet ons land bezoeken, het Qua- tuor Poulet uit Parijs, bekend als Fraink- rijks beroemdste Strijkkwartet. Het zal o.a» optreden jn de door het Concert bureau Hans AAugustin georganiseerde Abonnements-Coneerten te Haarlem 1 Maart, Deventer 4 Maart, Amersfoort 6 Maart, Zutphen 6 Maart, Delft 8 Maart Apeldoorn 9 Maart, Zwolle 10 Maart, Nij megen 11 Maart, Leideu 12 Maart en Leeuwarden 13 Maart. Verder zijn voor het voortreffelijke Kwartet door genoemd Concertbureau En gagementen afgesloten met de Kamermu- ziek-Vereenigingen te Rotterdam 2 Maart Den Haaig 3 Maart en te Arnhem 15 Maart Nieuwe zaak. De fa. Wed L. de Jong heeft hare ma gazijnen van verljchtings- verwarmines- huishoudelijke- en luxe artikelen in de Groote Houtstraat uitgebreid met een fraaien winkel van Haardian. Hedenmor gen namen wij er een kijkje en hebben daar bewonderd een zeer bijzondere col lectie van a le soorten haarden enz. De winkel zelf, benevens de modellen- zaak zijn, wat inrichting betreft, gemo derniseerd ea bieden thans een allerge lukkigst gevonden intérian. Het geheel maakt bovendien een goede indruk zoo dat de wjnkel, die een voortzetting is van de zaak, van wijlen den heer J. c. v, d. Vaart, zijn resultaat niet zal missen. Aanrijdingen» Op het Spaarne werd Woensdagmorgen een melkwagen, bestuurd door den melk handelaar D*. ujt Haarlemmerliede, door een vrachtauto van den expediteur K. Warmoesstraat aangereden. Een 25-tal li ter melk ging verloren. Op de Jansweg had gisteravond een aanrijding p'aats tus^chen een tramwagen der E N E T en een wagen bestuurd, door W. J. D wonende Rjpperdasteeg. Van den wagen werJ ,e:m Lr wielen.be schadigd waardoor die rails eenigen tijd versperd bleef, en de tram een kleine ver traging ondervond. Het ongeval geschied de doordat de beide bestuurders eljkan- der niet hadden opgemerfri. SCHAKEN In het clubgebouw van liet „Haarlem's Schaakgezelschap gebouw de Nijverheid werd dezer dagen een Probleem-oplos- singswedstrijd gespoeld. De uitslag was, dat in d;e eerste groep 'de eerste prijs werd gewonnen door dje-n jongeheer Bert, de 2e prijs door den beer Toilk en de derde prijs dpor den heer Rost. In de 2e groep won dc eer ste prijs de jongeheer v. Dam, de 2e prijs de heer Bij post. Loonregeling in de sigaren indue trie Des igarenfabrikaaten a iieri hebben een telegram gezonden aan de looncornmissie waarin zij de medewerking van die com missie inroepen om de scherpe wanver houding, die door dc nieuwe samenstel ling der loonklasse geschapen wordt, nog oijtijds tot een billijken toestand te bren gen Die. fabrikanten zien zich door de voorgestelde loonregeling ernstig in hun bestaan bedreigd. Slechte vooruitzichten. Tengevolge van de slapte in het vis- iierijbedrijf krijgen tal van Haarleiuscke erklieden, die op de fabrieken te IJmui- len .werken, hun onltslag. Ook te Jlaar- litn zijn enkele inrichtingen, welke liaar personeel gedaan moeten geven, en dit in verband met de valuta. De Hongaarscke kinderen. De barakken op de Papentorenvest zijn thans ontruimd geworden. De kinderen verblijven er niet meer, doch zijn in de verschillende gasthuizen hjier ter stede ondergebracht. Oplichting Door. J. J. dc L. meubelfabrikant in do L. Veers trant alhier, is aangifte ge daan dath ij is opgelicht voor 6 stoe len, ter waarde van f <jo door A. J, vle; B to Schoten. Aanbesteding. Namens den Rijkswaterstaat werd Don- Üc-rdag,morgen alhier aanbesteed: a. Heit onderhoud der werken van het Koordaeekanaal trednrende het jaar 1920, Sm drie pereeelen. Raming: 1ste perceel 50.000; 2de perc. 33.000 3de perc, 35.000. Laagste inschrijvers: w. en H. Visser, Lemmer, 38.800 voor perc. 3. Perc. I M. Daalder, Bussum f 52.970; perc» 2 Wed. P. v. Heyst, Velsen 28.500. b. Het onderhoud van het Merwedeka- naal van het N oordzeek anaal tot de grens der provinciën Noord-Heiland en Utrecht en van den zijtak van dat kanaal tot in de Oude Vecht te Nigtevecht, gedurende het jaar 1920. Raming 40.000. Laagste inschrijver L. A. v. Boven, Delft 47.900. N.V. „Btö Toc(komst" In de Donderdag gehouden algemecnc vergadering van. aanae-eUiouderA in dip N V. Mij» „de Toekomst" maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen ai- nier, werd het dividend vastgesteld op 4 püt. De penningmeester, de heer P, T. Rietfort werd herkozen evenals de com missarLsen, de heeren Steffens. en A. F, Olthoff. i ST. VIN CENTIUS-V EREENIGING. In een der lokalen van het Vineentiushuis werd Donderdagavond de jaarvergadering gehouden van de vereeniging St Vinceniius a Paulo, bijgewoond o.m. door den Hoog- eerw. heer Mgr. Deken Stoffels en den heer Lindner, president van den bijzonder en Kaad te Amsterdam. De Zeereerw. pastoor Reijnenherg opende om half 9 de bijeenkomst met den christe- lijken groet en gebed, waarna de notulen zonder op- of aanmerkingen werden vast gesteld. De president, de heer v. Kessel was het daarna, die een welkomstwoord sorak, waar bij hfl zich met eenige welgekozen woorden richtte tot pastoor Reijnenberg bij zijn eerste iegenwoordig-zijn op dc vergadeiing der St. Vine- Vereen. Warme woorden van hulde en dank bracht de heer v. Kessel vei der aan Z. D. H. den Bisschop, aan de geestelijkheid der stad en aan alle andere weldoeners, die medehielpen aan het schoone werk: ijveren voor het geestelijk en stoffelijk welzijn der armen. Hii gaf vervolgens in korte trekken een overzicht van den a.gemeenen toestand der Vincenuusvereeniging in het land. die re den tot groote tevredenheid gaf. Voor den nood in Weenen was f 22 000 ingezameld, die. vermeerderd met een som van 10.000 franken uit Frankrijk, een be drag van 283.000 kronen vormde, door de Vincentiusvereenigingen bijeengebracht De ze belangrijke som zal, tegelijk met een le- vensmidoe.entiein van 12 wagons, eveneens van de Vincentiusvereenigingen, naar Wee nen worden gevoerd, tot leniging van den heerschenden nood. Wat de toestand in de vereeniging be treft. deelde de heer v. Kessel mede, dai deze thans 5000 leden telt. terwijl vete nieu we conferenties were en opgericht. Dit alles stemde den president tot dankbaarheid, in de eerste plaats jegens God, die deze was dom schonk en daarna aan de leden, wier ijver er aan medewerkte. Een hartelijk applaus der vergadering klonk, toen de heer v. Kessel geëindigd had. Een nieuw lid werd geinstalieerd en door den president met eenige welkomwoorden begroet. Het woord was daarna aan den secreta ris den heer Vintges. tot het uitbrengen van het jaarverslag. Daarin werden wee moedige woorden van hulde gebracht aan de nagedachtenis van wijlen de heer R- J- v. Dieren Bijvoet en A. F. v- d. Vaart, die de vereeniging door den dood waren ont vallen. Medegedeeld werd verder, dat het ledental 84 bedroeg. De fi-nancieele toestand der vereeniging kon niet gunstig genoemd worden. De spijskokerij kon, wegens gebrek aan grondstoffen, haar werkzaamheden vangen. Eerst toen het seizoen ver gevor- j derd was. kwam daar eenige verbetering in. Van <je bibliotheken weid met vreugde ge waagd. Zij mocht zich in een steeds groeien de belangstelling verheugen. De spaarbank verkeerde eveneens in een hloeienden staat. Met dankbaarheid werd in het verslag melding gemaakt van den arbeid der com missie van Kinderverpleging en verzorging. Dit schoone liefdewrk kon heerlijke resul taten boeken; 128 kinderen waren door de commissie toevertrouwd, n.l. 88 jongens en 34 meisjes. De uitgaven tenslotte, hadden bedragen: conferentie f 14751-15Bijz. Raad f 5659.39Vr en liefdewerken de som van f 44858.30%. Het verslag- sloot met een danikbaar woord aan de weldoeners der vereeniging. De president bracht den secretaris eeni ge hartelijke woorden van dank voor zijn uitgebreid verslag. Hierna sprak pastoor Reijnenberg nog eenige behartigingswaardige woorden. Eenvoudig, maar welgemeend. Hij sprak de Vincentianen van den plicht der naas tenliefde, die op allen rust, wees er op, dat deze naastenliefde geen filantropie mag zijn, doch Christelijke liefde, die de graad meter is der liefde Gods, de liefde, die geeft, toewijdt en opoffert. Dit beginsel 6tort leven in de liefdewer ken der St. Vincentiusvereeniging, dit be ginsel doorgloeit haar en heeft haar ge maakt tot eene, aan wie geen enkel liefde werk vreemd is. Een hartelijk applaus volgde op de rede van pastoor Reijnenberg. Onder dankzegging voor de opkomst ■werd de bijeenkomst daarna met gebed ge sloten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 25 Februari z. van L. M. de Vries- Slegers. -26 Februari d. van H. D. Smit-de Graaf. d. van G. Leemkuil-Leijenaar. z. van L. J. M. Framkemöüc-Frankemnolen. Overleden: 25 Februari B. W. v. d. Berg, 57 j., Hages-traat- 26 Februari J. C. v. Beaumont, 18 j., Magestraat. D. v. Leeuwen, 57 j., Ki\ Houtstraat. G, Broese van Groenou- Markema, 46 j., v. Eedenstraat. W., 16 rond, d. van J. G. Goedhai-t. Personalia. Te den Haag zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames A. Mod00, L. W. Sorgdrager, E. A Bouman J. Friedman en J. de Jong allen van hier. ,Voor het examen fraaie handwer ken slaagden te Amsterdam de diames H. J. Stolk, D'. v. d .Waal en J Sterk, allen van hier. Gaxuizoemsberichtein. Aan den sergeant H. K. Gerardts van het 10e Regiment Infanterie zal met in gang van 11 Maart a.s. de bronzen me* daijle voor 12-jarigen trouwen dienst toe gekend. Aan den dienstplichtige G. C. J. Bremer van het 10e Regiment-Infanterie herkomstig uit de gemeente Haarlem, is vergunning verleend voor zijn nog overi gen diensttijd bij de mili.ie, om zich in N ederland sch Jjidiê te mogen oph-ouid^n. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Ondertrouwd. P. Schipper en J. van der Meer. J. Vaandering en L. den Dek ker. C. Markus en N. Luyten G J. van Est en S. van der Zee. Getrouwd, J. L. Overbeek en J van den Broek. P. van Be us ek om en M. P. Cardol. Geboren: 51 van B. EickhofVan DrieL - z. van D. van Gammer ende Wit. d. van A. M. de Zwager—Zoetelief. Overleden: A. C. Spekman, 70 jaar HAARLEMMERMEER. Schietwedstrijd. Tijdens de gehouden schietor t'omngen te Lisserbroek vanwege den vrijwillgen land storm werd de le prijs gewonnen door J. A. van Leeuwen; 2e pr. R E Scheltjuga; 3e prijs H. A. van Leeuwen; 4e pr. F' de Groot. HAARLEMMERMEER. Politie. Aan den gemeente-veldwacJiter J. Huioeris te Neiuw-Vennep, is op dens verizoek met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontsi.ag; verleend. VELSEN. De heer Netscher heeft in den gemeenteraad bij den rondvraag er op gewezen, dat in den Breesaap, nu daar de huizen ten behoeve van aen haven en nieuwe sluis worden afgebroken, geen enkele vergunning meer overblijft waar bier het Hoogovenbedrijf komt, vroeg spr aan B. en W. of deze wijk niet droog gelegd zou kunnen worden. De Voorzitter meende dat dit niet noo dig was omdat hier geen nieuwe vergun ning meer mogen bijkomen. Spreker zou het echter onuerzoeken. De heer Netscher verzocht B. en W. als het noodig was dan een voorstel tot. drooglegging dezer wijk te willen doen. SCHOTEN. DE f/A AK BIES EN VERKOOY. Woensdagavond werd in café Slot, op bet Pretortapkin, een buitengewone ledenvergade ring gehouden van de afd. Sohoten der S. D. A. P., die was uitgeschreven votgens art. 12, van het huishoudelijk reglement ter bespreking van het optreden van de heeren Verkooy «n Bies tegenover twee der hoofdambtenaren der gemeente. Op deze vergadering werd de pers geen toe gang verkend, doch wü ontvingen het vo gen- de officieele communiqué: In de huishoudelijke vergader»*, gehouden door de afdeeling Schoten van de S. D. A. P„ werd naar aanleiding van de bekende geldk leeningskwestie een uitvoerige bespreking ge houden, waaraan door de betrokken raadsleden werd deelgenomen. Ten slotte wend de volgende motie met aigemeene stemmen aangenomen: De afdeeling Schoten van de SociaaT-demo- cratische Arbeiders-Partij, in hu shoudelijke vergadering bijeen op Woensdag 25 Februari 1920; gehoord de besprekingen; van mciening dat tegelijk met het voortzetten van den eendrachtigen strijd der trafctie tegen laakbare handelingen van raadsleden en gq. meerrte-am b ten aren krachtig en onverwijld moet worden aangedrongen op uitvoering van het in 1919 vastgestelde werkprogram; overwegende de wenschriijklietd dat lede» der fraktie bij bet onderzoeken naar laakbarw handelingen vaet gemeente-ambtenaren niet A bemiddding inroepen van andere ambtenaren» teneinde daarmede het onderzoek te bevor deren besluit; e» de raadsfractie dringend uit 6e noodigenq maatregelen te treffen waardoor aan de wan verhouding in Sc! 10 ten een einde komt, en mef af'le kracht te ijveren voor het totstandkomen van voor de arbeiders van Schoten drrnget*' noodzakelijke verbeteringen; gaat over tot die orde van den dag. t Het doet oma genoegen, dat ook de SL D. A P., blijkens den inhoud van deze motie, dt Schotensche practijken afkeurt, welke wü heb ben gesignaleerd. Medegedeeld door „De Spaaruebank". De Beurs opende heden: tame'ük vast STAATSFONDSEN. 5 Nederland 8534. 6 Indië 9934. CULTUREN. 1 Koloniale Bank 238. Indische Bank 282. [Vorstenlanden 278. H. V. A .608. IN DU ST K1E E LE W A ARDEN. Insulin de olie 218. OLIEWAARDEN. Koninklijke 818. Consols 240. Orion 52. TABAKKEN. Amsterdam Deli 200J4. Bcsoeki 136. Rot- dam Deli 205. RUBBERS Amsterdam Rubber 226. Deli Batavia 142 NederL Rubber 112. Rott. Tapanoeli 128. HolL Am. Lijn 443. Holl. Boot. 230. Kon. HolL Lloyd 171. Japanlijn 319. Paketvaart 230. Scheepvaart Unie 279. Marine 35%. AMEU1K A A N SC H E WAARDEN Hide and Leather 116K. Steel 105. Smel ting 68. Anaconda 127. Cigar 73. Atchison Topeka 88E. Voting Rails 2534. Denver 9. Southern Pacific 108. Union Pacific 130. Bnitenlandsehe Wisselkoersen. Londen 9.23. Berlijn 2.75. Weenen 1.07%. Stockholm 50.85. Parijs 19.9734. Brussel 19.85 1 nu 1 I - ..wV VLIEGEN OP DE JAARBEURS. Naar wü vernemen, heeft de N.V. N cer- laodsche Vliegtuigenfabritk' „Fokker," gedu rende de Jaarbeurs te Utrecht de gelegenheid geopend, om een vïïegtochtje te maken. Daar het vliegterrein uit den aard der zaak ver van het Jaarbeursterrein verwüderd is, worden degenen, die zich voor een luchtreisje aanmel den per auto gebracht van den stand op de Neudc naar het vliegterrein en komen zij na afloop weder per auto op de Neude terug. Zeer vele liefhebbers hebben zich reeds aan- 1 gemeld en van de gelegenheid geprofiteerd, om een luchttochtje boven de bisschopsstad ie maken. DE SPOORWEGSTAKING IN F'ARIJS, 27 Febr. De staking dré spoorweg arbeiders is nog niet a.gemeen. Op de verschil, lende stations is d(e toestand niet veel ver anderd: Men verwacht echter, dat de stak.ng een gTOOte uitbreiding zal nemen. WILSON'S NOTA, WASHINGTON 27 Febr. De nota vau Wil son van 24 Febr., betreffende de Adratisehe kwestie, verklaart, dat het voorstel' om I-iume met Italië te verbinden door een smalle strook langs de kust onuitvoerbaar is. Wat Albanië betreft, wil de regeeruig van Amerika de Afbaneezen geen onrecht doen, ten gunste van Joegoe-Slavië en Joegoe-Slavtë niet in 't ongelijk stellen ten baten van Itahe. DE SCHADE DOOK O V natai atwotuING, Dc Gewestelijke Band van Veilingen iu Overijsei en den Achterhoek van Gelder land heeft nagegaan hoeveel schade er al leen reeds in tuinbouwbedrijven aange richt is door de jongste overiti-oonnug; voor Zutfen is dit J 2Ü.Ü0Ü, Deventer en Sttenen Kamer 16.ÜÖ0; Vv arnsveiu J Zout) Doesburg tonvoliedige opgave) 1ÜD0. De Bond heeft de hulp van uen inspecteur yan den landbouw en den Nederiandschen Tuinbouwraad ingeroepen. De vereeniging Westland zal den kwee kers nieuwe planten zeuuen. Er gingen er ongeveer een half millioen verloren. Voorts zoekt de Bond steun hij de burge meesters der betrokken gemeenten. EEN KOOLKWESTIE OPGELOST. De Tuinbouwverieuigingeu aan den Laugendijk e.o. hebben ingezien, dat zij door het eischen van maximumprijzen hun kool niet op tijd kwijt zijn. Zij hebben daar om thans besloten den koolhaudel vrij te laten. Hiermede is tevens de veiiing»- kwestie tussehen kooplieden en tuinbou wers van de baan. Die dreigende werkloosheid in üe ha ring vissch' r.j. Naar aanleiding van de dreigende werk loosheid hebben üe besturen van oen R.K., Christ, en modernen tsocialisusc„en) Trans- poitarbeidersbonö, een onderhoud geuad met de Ministers van L. N. en H. en van Arbeid. De Minister van L. zegde toe, nat het in de bedoeling ligt, om. ingeval over eenstemming mei Duitschland wordt verkre gen. daarbij in de eerste plaals rekening te houden met de haringvisscherij. Van hef ge- heele creaiet, groot 200 mnlioen, zou onge veer 60 millioen betrekking hebben op le vensmiddelen. Ook is de Ministei bereid enkele schepen van de Hoiland-Amerika lijn te requireeren om, als de reeders afzetgebied voor de ha ring in Amerika vinden, tegen zeer geredu- ceerden priis het vervoer naar dat land mo gelijk te maken. In dit verband zijn reeds verscheidene

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2