L DE FAAM" Heeren- en Kinderkleeding lie staking in ae Havens Uit den Omtrek 423e Staatsloterij. Amsterüamsche Beurs HAARLEM. 'Met zou women opgemerkt Maandagmor gen is hij gevankelijk naar Rotterdam overgebracht. ü>;e vrije groep in de gribus. Men zal zich herinneren, dat in de pro- vnicie Groningen, zoowel te Stadskanaal als in de beide Pekela's in 't vorig jaar ernstige inbraken zijn gepleegd, waarbij brandkasten met inhoud werden gestolen en later al of niet van inhoud ontdaan, werden teruggevonden. De politie zat niet stil en het is ge lukt enkele der daders aan te wijzen, die door de justitie te .Winschoten werden verhoord en later veroordeeld. Sedert zijn vele persunen daarna nog aangehouden en in voorioopige hechtenis gesteld, personen die behoorden tot de vrije groep socialisten te Oucfle- en te jNieuwe-Pekela. Zondag nu was in het café Liberie te Stadskanaal een gecombineerde huishou delijke vergadering belegd van vrije so cia.isten en communisten, .waar bespro ken werd De inhechtenisneming van de vrije groep te uude- en Nieuwe-Pekela, om te overleggen wat in dezen voor de gearresteerde leden der genoemde vr.jé groepen, nu gevangen; geuaan kan wor denl KOERSBEREKENING TE ROOSENDAAL. Naar de „N. Crt." meedeelt, ie de pach ter der buffetten aan het station te Roosen daal, met den meesten nadruk aan de redac tie komen vertellen, dat onregelmatigheden bij het wisselen van geld, men zal zich Herinneren, dat enkele dagen geleden het Daagsche blad'daar een ieeiijk boekje van open deed aan bedoelde buffetten niet hebben plaats gehad. Bedoelde pachter, de beer Van Dun, schrjjft m de „N. Crt.": liet ons exemplaren zien van do gedrukte kcerslijsten van vreemd geld, die> krachtens art. 6 van het Reglement op de Spoorwegen, hem wekelijks door de directie der S. S. worden toegezonden en welke hjj verplicht is op een zichtbare plaats in zijn buffetten op te hangen. Volgens deze koemn wordt in den loop der wee>k vreemd geld gewisseld. Met de schommelingen, die vooral tegen woordig aan de orde van den dag zijn, wordt geen rekening genouden, 't zij dóe in het voordeel of in het nadeel van den pachter zijn. De op de biljetten aangeduide koersen bujven een gebeele week geldig tot en met de volgende koerslijet van de S. S.-directie is ontvangen. Gedurende de 22 jaren, dat de heer van Dun pachter is, heeft nog nimmer een on regelmatigheid bij het wisselen van geld plaats gehad, waartoe ook veel bijdraagt üe keuze van strikt eerlijk kelner-personeel. Het niet op een zichtbare plaats ophangen van de koersJijst zou den pachter ernstige schade kunnen berokkenen, zoodat zijn eigen boiang hem reeds voorsenrijft in dit opzicht «jn verplichtingen stipt na te komen. DE MIDDACHTER-ALLEE. Op de vragen van het lid der Eerste Ka mer, den heer Polak, betreffende het leg gen van eene electriache kabel in de Mid- daehter Allée, heeft de Minister van Wa terstaat o.iu. geantwoord, dat de plaats, waar de kabel, voor zooveel mogelijk, ge legd moest worden, door den Rijkswater staat is omgegeven aan de uitvoerende maatschappij op een afstand uit de boo- men, welke overal elders steeds i|<- vol doende wordt beschouwd. Bu de uitvoering is men steeds zoover van de boom ver wijderd gebleven, dat door het graven der sleuf slechts dunne boomwortels 'werden ontmoet, zoodat niet aannemelijk is, dat de boomen daardoor schade van eondge be- teekenis zullen ondervinden. Het rijwiel pad, dat noodzakelijkerwijze moest worden aangetast, zal ongetwijfeld eenigen tijd eenigszins minder effen zijn, doch dat be zwaar zal wel spoedig vanzelf verd-wijnen. EEN ENERGIEKE DAME. In Utrecht woont een dame, dde wel eens pensiongasten opneemt, welke in het te huis voor mouwen geen plaats kunnen vinden. Zoodoende kwam do vorige week bij haar in huis een jonge dame, die voor enkele dagen onderdak te Utrecht zocht en door haar als logée werd aangenomen- Maar op een goeien morgen was de logée verdwenen, vertelt het U. D., rapt mede neming van eenig ondergoed en%en paar schoenen, dde de vrouw des huizes toebe hoorden. De jonge dame was spoorloos ver- uwenen, men meende, dat zij Utrecht wed uu hebben verlaten. Doch ziet dezer dagen wandelde de dame die haar huis zoo gastvrij had open gezet op het Janskerkhof, toen zij opeens m de menigte haar logée ontdekte. Zij de jonge vrouw achterna! En deze op haar beurt aan de haal! Straat in straat uit! De aclitervoJgster was vast besloten de vluchtelinge te achterhalen en toonde zich onvermoeibaar. Toen zij haar logée einde lijk te pakken had. bleek deze de gestolen schoentjes te dragen. Mevrouw sommeerde de jonge dame met haar mede te gaan naar de politie, maar daarin had de aangehoude ne heelemaal geen zin en zij maakte daar om aanstalte om er opnieuw van door te gaan. Maar mevrouw had stevig vast en liet niét los; zij bracht ten sjotte haar ar restant zelf naar het hoofdbureau van po litie. Het aangehouden jonge meisje bleek af komstig te zijn uit Groningen, was als ver pleegster werkzaam geweest, later als buf fetjuffrouw. Zij bekende de famiiie, waar zij opname gevonden had, bestolen te heb ben eu toonde over die daad diep berouw. Zij bleef voorloopig in verzekerde bewa ring. GAS VERSTIKKING IN DEN HAAG. In een perceel in de Emmastraat in Den Haag is Dinsdag een zuster van de vrouw ces huizes dood voor haar hed gevonden, blijkbaar overleden tengevolge van gae- verstikking. Het slachtoffer sliep in. de keuken, v. aar des nachts een slang van een g'a&stej moet zijn losgeraakt. Uit het feit, dat het lichaam vóór het led lag maakt men op, dat het slachtoffer nog even bij dcc bewustzijn is geweest; maar niet meer de kracht heeft gehad d,e deur te berei ken. KORTE BER20HTEN* VROUWELIJKE EN MANNELIJKE KIEZERS TE AMSTERDAM. Te Amsterdam is officieel vastgesteld, dat op de kiezerslijst ongeveer 160.000 man nelijke en 180.000 vrouwelijke kiezers staan ingeschreven. 1In de groote hoopca geperst stroo bij de Coup. Strooeartonfahrick de Halm te Hoogkerk (Gron.) is een paar dagen geleden brand uitgebroken, die nog steeds voortduurt. De voorraad s too, pl.m. vier millioen K.G. bedraagt, li oei', een waarde van 180.000 gulden. De fabriek zelf loopt nog geen gevaar. Het stroo is op beurspolis verzekerd. Waarschijnlijk zal de fabriek moeten war den stopgezet; er werken 250 arbeider®. Zondagavond zijn te Leeuwen (Geld.) den rijksveldwachter Van der Schier cr.ie messteken in den rug en één in 't hoofd toegebracht. De getroffene was gisteren middag nog bewusteloos. Als vermoede lijke daders zijn de gebrs. Van Someren gevangen genomen. Te Hcogeloon brak brand uit in den paardenstal met annex bijgebouwen op eenige meters ais tand van liet woonhuis van en bewoond door den landbouwer C. Goossens. Het paard en een paar var kens kwamen in oe vlammen om. Ook de woning raakte in brand, doch alvo rens het woonnuis met stal en schuur vlam vatte, kon het vee met inboedel ge red worden. .Veel stroo, hooi en granen gingen ecuter verloren, alsook landbouw gereedschappen. Assurantie dekt de schade. Een driejarig dochtertje van H. v. R. te Jutfaas viel al spelende in een sloot.'De ijlings toegeschoten moeder haalde slechts het lijkje der kleine oj». Te Ecegden (Limb.) heel't de heer E. den werkman V. bij ongeluk met een floret het linkeroog uitgeschoten. Zondagavond kregen twee bezoekers in een café aan den Middenweg te Wa tergraafsmeer ruzie. Een hunner ging naar buiten, nam een groote steen en wierp die door het ruit vaai het café. De andere be zoekers ontstaken hierover in woede en zetten den man na. Hjj vluchtte een siga renwinkel binnen, liep door den winkel en de huiskamer naar den kelder en hield zieh daar schuil. De politie haalde hem uit den ketder en was verplicht hom naar zijn wo ning te brengen, daar het publiek hem te lijf wilde, Toen de voortvluchtige waterschaps- ontvanger Brouwer, uit Friesland, te Brussel gearresteerd werd, werd medegc- Studenten-bedrljf^organisatie. Een voorloopig comité uit tie Delftsehe studenten wendt pogingen aan om te ko men tot ecu al'd. Delft van de Studenten- Be dr ij f s o r ga n i s a t i e In een circulaire zet liet comité uiteen dat de intellectueelen en iu de eerste plaats de studenten, buiten klassenstrijd en loonstaking staan. Zij zullen dan ook niet als stakingbrekers optreden, maar als be middelaars, overal waar de instandhou ding van dc voorziening met de eerste le vensbehoeften dat eisebt. De steun der Re- gecring is onvoorwaardelijk toegezegd. Verschillende hoogleeraren hebben hun algcheele instemming met het streven be tuigd. ■i Uit Katwijk. Ongeveer 40 werkwilligen zijn van Kat wijk naar Rotterdam vertrokken om in het transportbedrijf te werken. De aanwerving van werkwilligen loopt tfi Katwijk vlot van stapel. Uit Harderw ijk. Naar het ,,N. v. «I D." bericht, zijn bot ters met Harderwijkers te Amsterdam aan gekomen, om in de havens te werken. Hun aantal was pl.ro. 180. Bij de Oranjesluizen staan steeds eenigè Posters met fietsen, zoodra de botters "it Harderwijk of El- burg in het zicht komen, waarschuwt de sluismeester de pillitaire politie, welke de posters op een afstand houdt, opdat de bot ters ongehinderd kunnen paseeeren. De flottielje vuurtuigen, welke toeziche iu d» haven houdt, is thans nog verstrekt met een paar sneli arende mar ine-barkas sen. Op verschillende plaatsen in de stad zijn weer voertuigen door stakers aange houden. In de Rapenburgerstraat was liet o.m. hierdoor nog al rumoerig. Versterking van het garnizoen. Volgens de „Tel. zijn ter versterking van het garnizoen te Amsterdam aange komen 100 man militaire politie, 50 mare chaussees en 50 man eavaleric. Alle troepen zullen voorloopig niet voor diensten de kazerne verlaten; geconsigj- neerd zijn de troepen echter niet. Bil de Steeuk. Handels-Ver. Maandag zijn bij de S. H. V. te Rotter dam nog 50 mannen uit Icrseke aangeko men, zoodat zij Dinsdag jn Eet geheel met 180 vreemden werkte, behalve haar eigen personeel. Het stoomschip Moerdijk lost tarwe vcor de regeering met twee elevators van de Elevator-Maatschappij. De stoomboot Hollandia te Rotterdam is ff LANGc VEERSTR. - HAARLEM Telefoon 401 BERICHT DÉ ONTVANGST DER f5. VOORJAARSCOLLECTIE 1836 deeld, dat hij nog in het bezit was van plan. 40.UOO gulden. Dit is geheel onjuist, de man had geen 7 franc meer op zak. Uit Rotterdam. Uit Rotterdam wordt gemeld, dat de werkwilligen uit Zeeland, Brabant en el ders door de Scheepvaart-vereeniging „Zuid" aangevoerd, alleen werken op sche pen, die door die vereeniging worden aan gewezen. De leden der Scheepvaartvereeni- ging zelf zijn derhalve niet gerechtigd werkvolk aan den arbeid te laten gaan. De boete-eiausule is nog steeds van kracht. Wanneer wij den toestand goed begrijpen (officieel wordt van de zijde der Seheep- vaartvereeriging Zuid, in tegenstelling met Noord niets aan de pers medegedeeld) dan kiest de Scheepvaartvereeniging die schepen uit, welke het best beschermd kun nen worden tegen eventueele overlast door stakers en die het meest in aanmerking ko men voor lossir.g vanwege den aard der lading. Het Aantal werkwilligen bedraagt op het oogenblik ongeveer 800 man. Waarschijn lijk zal dit aantal spoedig nog verhoogd worden. Deels door de eigen bemanning, deels door werkwilligen, wordt thans ge werkt op 17 schepen, nJ. in de Waalhaven; Winneboge, Moerdijk, Waal, Christian Horn, Eani (alle lossende); Ribeauville, Duivendreeht, Yago Maru, Merwestein, Consul Horn, Haagland Daribourg (alle la dende),; in de Lekhaven: Tyro en Raw- cliffe; in de Sehiehaven: Svea en Quentiun; in de Parkhaven. Whitby Abby. Als bij zonderheid willen wij hieraan toevoegen, dat in de Waalhaven 50 zeeschepen en meer dan 1000 Rijn- en binnenschepen liggen. Onder sterk politiegeleide zijn Dinsdag morgen 120 werkwilligen, die gewerkt had den op terreinen van de fabriek Feijenoord, overgebracht naar het terrein van de Hall. Am. Lijn aan de Wilhelminakade. Een groot aantal stakers vergezelde den troep. De Ailette. In de Parijsohe „Intransigeant schrijft naar men aan de „N. R. Crt." meldt, Henri Asselin over het kolen laden door die be manning van het Fransche maa-mvvaartuig Ailette en zegt onder meer: De haven van Rotterdam is bewonderenswaardig in veel opzichten; ze bezit alleen of bijna alleen ?r bet laden van steenkool elevators en transbordeurs van zoo ver wonderlijke kracht, dat de uitvinding en de constructie ervan aan de Nederlandscbe scheepvaartnjjverhedd de grootste eer; aan doen. ingericht voor logemenlsehip van de Delftsehe studenten die overdag hun dien sten verleenen op de kranen en elevators in de haven. Dit logemenitschip heeft lig plaats genomen aan de Jobskade. Een schrijven van den Cen tralen Bond. De Certr. Bond van Tramsportarbeiders afd. Rotterdam heeft aan een 7-tal sleep- bootapdeimemers aldaar een schrijven ge richt, waarin medegedeeld wordt dat de Bond het sleep boo tperson ooi niet kon ad- viseeren om mede te helpen bevorderen, dat de staking wordt verzwakt door het vervoeren van werkwilligen. De Bond verzoekt den ondernemingen ernstig, hiermede rekening te houden en aan hun personeel geen werk buiten hun eigen taak, zooals deze vóór de staking in de haven was, op te dragen. De Beurs opende heden: iets vaster. STAATSFON USEN. 5 Nederland 8514. 6 Indië 100, CULTUREN. Koloniale Bank 241. Indische Bank 226, Vorstenlanden 284. H. V. A. 648. JLJNDUSTKiEKLE WAARDEN. Jnsulinde olie 226. OLIEWAARDËN. Koninklijke 864. Consols 243. Orion 53. RUBBERS. Amsterdam Rubber 21514. Deli Batavia 144. Nederl. Rubber 112. Roti- Tapanoeli 131. SCH EE P V A A KT W A AKD EN Holl. Am. Lijn 473. Holl. Boot 240. Kon. HolL Lloyd 18314. Japanlijn 320. Pakatr vaart 242. Scheepvaart Unie 280Marine 43*. AMERIKAANSCHE WAARDEN. Hide and Leather 126. Stoel 112K. Smel ting 76. Anaconda 136. Cigar 78. Atchison Topeka 93. Voting Rails 2614. Denver 8%. Southern Pacific 110. Union Pacific 133. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 10.35. Berlijn 3.45. Weenen l.io. Parijs 19.— Brussel 19.60. New-York 2.7314. Bloembollencultuur. Te dezer stede .werd Maandag de 140ste algemeen© vergadering gehouden van de Vereeniging van Bloembolencutuur, .welke gebruikolijkerwijs geopend werd met een rode vftn den heer Rrelage, D.ZC memoreerde allereerst liet ovir- lijdeii van drie vakgenooten, de heeren N. Dames, G. F- van der Horst en J J dc Langen. (Daarna vestigde de voorzitter, nu Dij voor de laatste maal den voorzitterstoel bezerte, de aandacht tc vestigen op een drietal punten, in de hoop daf het dc vereeniging gegeven mogen zijn, een op lossing te vinden. Toen ik liet voorzitterschap aanvaard de, aldus spreker was gcruimen tijd de voorgenomen stichting aanhangig van een eigengebouw. Daar die stbilling destijds ontworpen is als een hulde aan mijn va der, en ik uit den oord der zaak geen deel uitmaakte der met dé bevordcriiijg van dit plan belaste commissie, heb ik mij persoonlijk steeds meenen te moeten onthouden van een bepaalde actie in die richting, ofschoon de behoefte aan een eigen tehuis zich in den loop der jaren steeds dringender heeft doen gevoelen. Waarschijnlijk bad een voorzitter, die vrijer tegenover dit vraagstuk stond dan ik. in dit opzicht tastbaarder uitkomsten kunnen bereiken; mij is het een behoefte verzachtende omstandigheden te pleiten voor hetgeen ik in dezen te kort ben geschoten. Indien niet alle voorteckenen bedriegen, zat tot mwn opvolger gekozen worden degene, dij indertijd het'.initia tief nam tot de bedoelde stichting. Het zal ongetwijfeld als voorzitter zijn stre ven zijn, zoo eenigszins mogelijk die plan nen om te zetten iu cen daad. Maar het zij als huldebetoon, hetzij heel nuchjter ter voorziening in een cisch van den tijd, zorgt, dat dc vereeuging zoo spoedig mogelijk beschikte over een eigen ge bouw en liefst ook een ui gen terrein. Misschien ware dit doel het beste te bereiken en daarmede kom ik tevens tot mijn tweede punt in samenwerking met de beide andere vereenigingen op ons gebied, zoodat een algemeen Bloem- to Henhuis zou kunnen ontstaan, waarvan de drie vereenigingen gebruik konden ma ken evenals men reeds verscheidene pro vinciale Laadbouwhuizen heeft zien ver rijzen. Samenwerking, ik heb er reeds herhaaldelijk van deze laats op gewe zen, acht ik voor de gezonde ontwikke ling van het vak cen levensvraag. Hot is zeer te betreuren; dat dc betere ver houding, die zich tijdens de oorlogsja ren onmiskenbaar tusschea (ie expor teurs- en kweekersoigani.aties ontwikkel de, daarna voor onderling wantrouwen! heeft moeten wijken. Persoonlijk ga ik misschien niet vrij uit. Mogelijk had ik den scherpen strijd der laatste maanden kunnen vei men, indien ik mij met het haofdbestuurbescMkbaar hjad gesteld als schakel tusscheu de beidie partijen Maar wij hebben gemeend ons te moeten onthouden, omdat opgedrongen diensten in den regel weinig worden gewaardeerd Anderzijds heeft deze loop van zaken mijn besluit tot aftreden zeer vergemak. kelijkt Het is er niet door uitgelokt maa,r wauneer een zoo ingrijpende maatregel als de aanhangige productieregeling tot stand kan komen builen onze vereeniging ècn bewijs, dat liet vak beter gediend zou zijn, indien deze plaats werd ingeno men door een voorzitter, die in djerge- Iijkke aangolegcnhed.cn zelf de leidling geeft Maar. hoe dit zij ik zou u zoo gaarne willen doordringen van de noodza kelijkheid om u bij de beoordeeling van regelingen als thans aanhangig zijn niet in de eerste plaats te doen leiden door uw persoonlijk belang. Tracht het geheele bloembollcnbedrijf te zién als één geheel en begrijp, dat het u zelf slechts goed kan gaan, indien het geheel op gezonde wijze functioneert en bloeit. Zie vervolg tweede black ASSENDELFT. R. K. Volksbond. Nadat de voorzitter de aigemeene ver gadering had geopend met gebed en met een hartelijk welkomswoord, wer den de notulen door den Secretaris, den heer K. Stam voorgelezen en onder dankzegging door de vergadering goed gekeurd en vastgesteld. Kwam ter tafel een verzoek van de Önderafdeeling Spaarkas „St. Anthonius van Padua" om uit de kas der afdeeling een voor schot ad f60 voor administratieonkos- ten. Bii de bespreking over dat voor stel werd nog eens nadrukkelijk gewe zen op het groote nut van sparen en werd geconstateerd, dat het jonge in stituut reeds vruchtbaar werkt. De spaar kas werd in de bijzondere aandacht der leden aanbevolen. Het voorschot werd natuurlijk met aigemeene stemmen verleend. In samenwerking met de besturen van de onderafdeelingen zal worden me degewerkt aan het verzamelen van ge gevens voor arbeiders-budgetshet kan zijn nut hebben, de noodige gegevens en cijfers te bezitten ter beoordeeling van den levensstandaard voor de arbei dersgezinnen. 7 Bii het slot der vergadering hield de heer Th. Huipe een kort en krachtig referaat over de navolging van den H. Willibrordus, onzen patroonheilige, die ons in de vroegere eeuwen net H. üeloof heeft gebracht, hetwelk wij moe ten naleven en verdedigen, met alles wat in ons is, tegen het moderne hei dendom. De Voorzitter dankte den spre ker voor diens opwekkende woorden en sloot met gebed de bijeenkomst. Mond- en klauwzeer. In het zui delijk deel. der gemeente heerscht deze ziekte op schrikbarende wijze; bijna geen boerderij blijft vrij, hier en daar is de ziekte zoo kwaadaardig, dat er oud en jong vee, vooral veel kalveren, aan sterven. Naar men ons bericht komt de ziekte ook al voor in enkele stallen van veehouders in het Noord Einde. Velen hopen,* als zij toch een beurt moeten hebben, dat de ziekte maar ge durende den staltijd komt. In de Mei maand zou de schade een ramp betee- kenen. Burgerwacht. De heer Barn- hoorn, voorzitter van de Assendelfische Vrijwillige Burgerwacht, heeft als zoo danig ontslag, genomen. Dat ontslag, is EERSTE KLASSE. Trekking van 23 Maart. No. 8847 f 1:500. •Nos 2S46 18005 leder f 300. Njos. 4220, 10153 11178 '12032 12659 16189 181Ö1 19329 21089 teler flOO. Prijzen van f20 15 161 193 213 218 297 358 366 391 488 529 673 678 694 715 750 873 924 958 980 1007 1127 1182 1265 1316 1348 1562 1577 1660 1699 1713 1774 1828 1857 1863 1932 2001 2033 2036 2109 2122 2147 2172 2316 2333 2439 2450 2475 2479 2505 2507 2562 2577 2647 2663 2766 2772 2842 2897 SOOf 3008 3018 3019 3023 8042 3074 3C&6 3109 3131 3295 3310 3329 3604 3667 368o 3722 3833 3965 «00 4032 4107 4232 4250 4302 4320 4347 4445 4452 4527 4533 4566 4578 4630 4643 4697 4726 4792 4820 4848 4851 4906 4944 4960 4984 5021 5026 5060 5083 5100 5141 5192 5254 5264 5366 5405 5455 5485 5538 5572 5588 5643 570L 5800 5b64 5882 5974 6050 6129 6151 6157 6163 6170 6217 6288 6325 6487 6492 6533 6546 6558 6570 6595 6721 6783 6811 6834 6869 6978 7054 7095 7102 7177 7236 7254 7320 7353 7407 7431 7444 7715 7757 7764 7775 7807 7822 7915 7936 8006 8013 8020 8115 S119 8146 8215 8236 8278 8316 8325 8331 8419 8485 8587 8642 8638 8679 6766 8796 8929 8954 8980 9111 9135 9339 9386 9444 9a 3 9659 9706 9721 9759 9924 9948 9965 10007 10044 10087 10199 10278 10288 10335 10346 10437 10464 10488 10492 10534 10539 10583 10609 10688 10814 11008 11018 11035 11151 11172 11259 11281 11324 11636 11674 11686 11774 11785 11845 11868 11896 11953 12017 12092 12095 12184 12203 12204 12331 12396 12452 12166 12501 12525 12578 12627 12634 12636 12605 12748 12764 12780 12363 12877 32940 12964 12989 13006 13049 13059 13085 13076 13114 13186 13199 13213 13332 13488 Jo602 13747 13820 13S48 13830 13867 13874 13895 13907 13921 13974 13977 13994 14017 14063 14091 11098 14230 14243 14271 14312 14321 14382 14389 14405 14455 14459 14461 14661 14G99 14721 14751 14759 14955 15059 J5L>2 15169 15199 15262 15311 15352 15403 1.5423 15427 15430 15-135 15449 15471 15509 15514 15551 15571 15589 15599 15633 15644 15661 15695 15714 15736 15787 15771 15810 15822 15827 15860 15909 15949 16009 16163 16169 10285 16312 16347 16430 16473 16476 J6530 16546 18606 16614 16675 16716 16734 16735 16883 16936 16947 17210 172LS 17359 17419 17538 17627 17688 17730 17735 17755 17831 17898 17899 17988 18025 18086 18153 18273 18338 18371 18530 18559 18634 18638 18649 18688 18691 18732 18.01 18809 18843 18894 18917 18921 18057 19040 19065 19134 19172 19194 19200 19272 19321 19318 19356 19455 19447 19466 19499 19519 19590 19592 19674 19704 19716 19813 19849 19856 19862 19S9S 19902 20049 20061 20098 20116 20146 20155 2020S 20245 20269 20403 20406 20526 20518 20587 20602 20626 20635 20636 20684 207G8 20S14 20944 20999 21 25 2121.3 21206 21212 21363 21442 21460 21461 21462 21.528 21643 21691 21695 21713 21742 21747 21775 21803 21830 21864 21996 22033 22074 22140 22190 22221 22227 22256 22617 22113 22471 2258,7 2260J 22602,22615 22704 22715 le Klasse le Lijst: 5467 ra.z. 5457 10018 m.z. 1018; 11035 rn.z, 11037; 1324C m.z. 13214}, 18508 m.z. 18511; 226SO «n.» 22689; 22771 m.z. 22571. onder dankzegging voor de bewezen diensten verleend en in de jongste be stuursvergadering is deze functie op gedragen aan den heer J. v. d. Laan, die reeds commandant der Burgerwacht was. Met deze verandering, welke een verbetering is, komen het voorzitter schap en het Commandantschap en één hand, wat voor vlugge adfoening van zaken, zeer bevorderlijk zal zijn. Kerkschapen. Naar wij vernemen heeft de verkoop van kerkschapen een goed en bevredigend resultaat opgele verd. De prijs was vrij hoog, gemid deld f59 per dier. Drie schapen zijn door den dood verloren gegaan. Dat verlies gaf echter geen schadepost, want dt bouten brachten nog ruim de inkoop som der jonge dieren op. Voor het Kerkbestuur eu de weiders is de to tale uitslag een succes en een groote voldoening. De Stille Ommegang. Ruim een honderdtal mannen en jongelingen van St. Odulphus' parochie waren Za terdagavond om half 12 in de kerk bij eengekomen. Onze ZeerEerw. heer Pastoor celebreerde een kort lof en hield een begeesterende toespraak tot zijn mannen, die den tocht naar Amster dam gingen ondernemen om daar door hun Stille Omgang der wereld te too- nen hun groot geloof in de H.H. Eu charistie. Deze middernachtelijke plech tigheid in onze majestueuzen Room- schen tempel, liet niet na bij de bede vaartgangers de goede devote stemming er in te brengen. Welgemoed en ver vuld van Roomsche blijdschap, trokken onze pelgrims er op uit en bereikten tegen 4 uur in den morgen de aloude Amstelstad, om daar de geestelijke oefe ningen ter eere van het H. Sacrament, vaii Mirakel in eerbiedige stilte te vol brengen. Assendelft's mannen en jonge lingen hebben met dezen pelgrimstocht een schoone echt Katholieke daad ge steld. HAARLEMMERMEER. GevallenDe hr. v. S. uit Hoofddorp viel van zijn driewie- lerfiets toen hij een draai zou maken. Ern stig aan het gelaat verwond werd hij op genomen. De heer C. O. had eveneens het ongeluk van ziin motor-fiets te vallen, toen hij met een woesten vaart reed. Hij kwam er zonder ongeval af. alleen zijn Heeding- moest het wat ontgelden. HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren, zvan J. Vermaatvan der Linde. z. van M. de Grauwvan der Zwaard, d. van A. SteenwijkHoogerbrugge. d. van Th. A. Luijben—Zeestaten d van H. Sepers—Möhlen. z. van J. K. Zijtveld. d. van C. J. Bos—van Tol. z. van M van Staveren—van Gelderen. z. van N. van TolMarbus. z. van C. Pecht— Beers. en haar voorzitter om, dan IS dit voor mij 22849 22839 229O0 2990a 3S9SO

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2