SPORT- EN WEDSTRIJDEN KINDERCOURANT VOETBALOVERZICHT Om den Haard. GRAPJES. WIE WIL RUILEN. te zaandam, we.ke .s.en raaschdag zullen aanvangen, neemt o. a- ook Haarlem II deel. 5* Hun e. oc.ni«ira ltHc üe oescmeue...^ van Fonux. ONZE BRIEVENBUS •icg der opgeheven, maatregelen geen vol doend nut werd verwacht. De staa tscommiesie, aan welke o- m. ie op. gedragen een onderzoek in te stelten naar de leste wijze, waarop het mond- en klauwzeer zou kunnen worden bestreden, heeft zich met dit standpunt vereenigd. doch heeft tevens den wensch uitgesproken, dat met het oog op het hernieuwd optreden van het mond- en klauwzeer handhaving van deniet opgeheven maatregelen, o. m. de aangifte en het markttoezioht, haar zeer gewenscht voorkwam. De ncoddge maarogelen worden te dezen opzichte genomen. De ie klasse kampioenen. Alleen in het Westen wordt nog om den kampioenstitel gestreden. V. O. C. bracht het verleden Zondag weer een eindje nader. In het Noorden is Be Quick ongeslagen kampioen, met een doelgemiddelde, minstens ojmaal zoo goed als H. B. S. of V. O. C. dit hebben. Hierbij dient echter in aanmerking geno men te worden dat het spel van de sympa thieke Groningers minstens een klas hooger staat als van de andere Noordelijke ie klas- sers. Met zekerheid kan eveneens worden gezegd dat Go Ahead het ditmaal weer halen zal. De Deventenaren die in het begin van het seizoen niet erg op dreef waren zitten er thans weer vrij goed in en zullen een geducht concurrent voor het kampioenschap van Nederland blijken. In het Zuiden is M V V reeds lang binnen Noch VAC noch Willem II zullen vermoed hebben dat de maastrichtenaren hun ditmaal voorbij zouden stevenen Wanneer we zoo eens nagaan wat de diver se kampioenen dit seizoen gepresteerd heb ben, blijkt al dadelijk dat het den Westelijken primus niet gemakkelijk zal vallen de eer van het Westen hoog te houden We achten noch V O. C. noch H.B.S. in staat met succes tegen Be Quick, Go Ahead of M. V. V. te strijden. Ajax had verleden jaar reeds de handen vol en speelde toen toch stukken beter éan één van beiden. De wedstrijden in de Westelijke ie klasse brachten Zondag weinig verrassing. H. F. C en Haarlem speelden gelijk wat misschien wel het beste is geweest. Geen van beiden Zooals te verwachten was won V. O. C. op Waren met een overwinning meer gebaat, eigen terrein van D. F. C„ terwijl ook Quick aan veler verwachting beantwoordde en Sparta er onder hield. Wel wat onverwacht zijn de Spartanen weer voor de padatie in aanmerking gekomen al dient hierbij dadelijk opgemerkt dat het gevaar niet bijster groot is. Quick zou dan n.l. Blauw Wit in het stadion moeten kloppen en H. F. C. aan de Spanjaardslaan van Sparta moeten winnen Dit laatste is niet onmogelijk. Dat Quick echter kans zal zien de Amsterdammers te daan is niet waarschijnlijk. De overwinning van A. F. C. op U. V. V. was ook te verwachten. De Stichtenaren suk kelen geweldig met hun elftalNu is het weer van Rijn die geregeld ontbreekt. Zijn plaatsvervangers brachten er tegen H.^F. C. en A. F. C. weinig van terecht. A. F. C. heet met haar overwinning het degradatiegevaar bezworen. Voor a.s. Zondag is in verband met den oefenwedstrijd van het NederV Elftal tegen een Zwaluwen combinatie in het stadion het programma belangrijk gewijzigd. Het luidt nu als volgt Westelijke afdeeiing- Overgaugscom petitie, W. F. C.—Hei mes D. V. S. R F, CSpartaau. HerculesV. U. C. 3e Klasse F. WatergraafsmeerRapiditas, Oostelijke afdeeling. Ie Klasse. U. D-Go Ahead. Be QuickEnschede. HengeloZ. A. C. Zuidelijke afdeeling. Ie Klasse. Velocitas't Zesde. WilhelminaMiddelburg. Noordelijke afdeeling. Ie Klasse. FrisiaAlddes. Be Quick—Achilles. In de Westelijke le klasse zijn alle wed strijden vervallen. Aan de Spanjaardslaan speelt H. F. C. een vriendschappelijken wedstrijd tegen het Amsterdamsdie V V. A., dat het volgende seizoen H. FC.'s plaats in de klasse zal innemen. Een mooie gelegenheid voor ons, Haar lemmers. om eens met het spel der nieuwe le klasser kennis te ma' n. j. B. Wedstrijdprogramma voor April. 4 April: D. F. C.—A. F. C. 11 April: V. O. C.Ajax. Blauw Wit—Quick. H. F. C.Sparta. 18 April: A. F. CSparta. 25 April: Ajax—D. F. C. HET AVONDROOD VAN EEN VOET BALMATCH. 't Is dus zoover gekomen! H F. C. moet degradeeren, als ten minste de vele geruchten die er loopen omtrent comt-ina, ia van .Quick on H B.S. indeeling van D. F. O. in de Zuidelijke ardeeling e-a. geruchten blijven, en geen werkelijkheid zullen worden zal ,,The Gooc Old" de 1ste klasse moeten verlaten. H F. C. gaat dus heen uit de eerste klasse en met 't heengaan van H. F. C* een vereeniging die niet alleen door dui zenden Haarlemmers maar ook door ve len buiten Haarlem met sympathie be groet -wordt; een voreenlgiirg öic een hoogstaand begrip heeft van sport en sportiviteit. De vele voetbalvrienden zeilen nu wellicht gaarne, iets van de H, F. C.- geschiedenis vernemen. Zij luisteren dan!... H. F. .C. werd in 1879 opgericht en bestond feitelijk oorspronkelijk uit een groepje schoolkameraden, waar Willem Muiier de ziel van was. Al direct toog men met "t bruine mon ster naar den Hout en werden de eerste trappen der „Good Old" gedaan. Oorspronkelijk speelde men rugby doch "t duurde niet lang of men ging zich op het voetbalspel, den tegenwoordi- gen „King of Sports" toeleggen. In 1886 werd eigenlijk de eerste match gespeeld in den Koekamp tc Heemstede tegen een Amsterdamsehe club en met 53 verloren. In seizoen 1888—1889 werd een begin gemaakt met de eigenlijke competitiewed strijden. In da: jaar werd ook de N.V.B opgericht. H.F.C. eindigde als No 2; met Concor dia boven zich, terwijl A.V.V. II V V R A P. Excelsior en Olympia, zich in bo- vengeru e volgorde, onder H. F. O. moesten schaien. 't Begin was dus heel mooi en in het seizoen 1889—1890 eind ïgdte H. K C. zelfis als eerste, met S AP met evenveel pun ten onder zich. In 18921893 stond H F C wederom bovenaan doch daar door verschiilencta omstandigheden het seizoen niet was Hit- gespeeld was de H F c toch geen kam pioen. Echter werd in 18941895 het kampioenschap behaald; H F C had on der zich, Sparta H V V Rapïditas RAP en Go Ahead. Ook de slechte dagen braken nu voor „the Good Old" aan: in het seizoen 1895*17 bengelt H F C onderaan, speelt een degradatie-wedslrijd tegen haar zuster vel' eeniging Haarlem, verliest met 5O en moet daarom de eerste klasse verlaten, om haar plaats aan Haarlem af te staan Gelukkig echter maar voor één jaar- want in het daarop volgende seizoen we ten 4e blauw-witten nummer één der 2e kla-se te wordeD, haar promotie wed strijden tegen Victoria en Celernas respect, met 71 en ,41 te winnen, zoodat we in '98'99 H.F.C weer in de eerste klasse zien met R A P (kampioen) H V V, Haar lem, HBS Sparta en Rapid il as. H F C eindigde nu op één na lest. In 1899—1900 is het echter weer mis en moet H F O plaats maken voor Rapi ditas. Cok nu bleef H F C slechts één jaar weg, werd weer kampioen en speelde u.-zuo in 1901—1902 weer in de eerste klasse om als No. zeven van de acht te eimagen. In 1902'03 weid de eerste klasse in twee a..ealingen gesplilst H F C werd oij de B-a.deeling ingedeeld en Haar lem bij de A-aideoliftg. Do p aatsel.jke onlmoe iiigen dreigden daardoor te vervallen, doch de Haariem- sehe Voet/.-aU.omt looide ecu Oouacn Ruit uit, welk elk jaar iuSöchen H F G en Haarlem zou worden verspeeld. De 'blauw-witten eindigden in de competitie als no 3 1803'01 is een succes voor de Blauw- witen. Zij eindigden als no. 2; legden voor een jaar beslag op den Holdertbe- ker door in dc finale met 31 van H.V.V. te winnen, en namen tevens voor een jaar de Gouden Ruit in beslag. In 1905'06 eindigde „the Good Old" als No. 3 van de 10 en Jegde tevens voor goed beslag op de Gouden Ruit door met 32 van Haarlem te winnen. In dit seizoen zien wij voor 't eerst Mannus Francken ais eerste elftalspeler genoteerd, en nog wel tusschen de palen! 1906'07 Was eveneens een goed sei zoen voor de H F C'ers, zij brachten 't tot den eindstrijd om den Zilveren bal doch werden in de finale door H V V met 72 gekraakt. Ook in de competitie was 't weer H V V die H F C 't kampioenschap be lette. Zij moest als tweede eindigen met één punt minder dan De groote Haagsehe Na dit mooie seizoen zien wij de „Good Old" in 1907'08 weer op één na laatst op de ranglijst. Hierna gaat de H F C vrijwel geregeld op en neer, wordt geen kampioen en komt ook niet meer onderaan. In 1914'15 weet H F C den Hol- dertbeker nog eens te veroveren. In de finale wordt met 10 van HBS ge wonnen. En nu in seizoen 19191920 staat H F C wederom onderaan en zal onze „Good Old" dus de ceerste klasse verlaten. Dit is dus nc de derde keer, dat H. F. C. zal degradeeren. Zai zij ook nu weer terugkomen? Dat is een vraag, welke ik mijzelf met angst en vreeze doe. Laten we evenwel hopen, dat de ..Good Old", door haar gezonden clubgeest en sportbegrippen, weer spoedig in de eer ste klasse, waar zij haar plaats toch zoo zeer verdient, terug zal komen. Dat is do .wensch van velen en van MxD. DE DEGRADATIEWEDSTRIJDEN. De „Msb." ontving het volgende bericht: „De heer en D. Hans ie 's-Gravenhage, Ch. J. Engelhart te Arnhem en J. G. Pater te 's-Gravenhage hebben zich vereenigd tot een commissie welke een actie zal voeren om te komen tot het herstel van de degradatie wedstrijden in de competitie van den Neder- lanóschen Voetbalbond. Er zal binnenkort een vergadering worden bijeengeroepen waar de zaak zal worden besproken." Programma, voor as. Zondag1* De wedstrijden, we ke vastgesteld waren voor de westelijke 1ste klasse, zijn in ver band met oen oefenwedstrijd van het Ne- derlandsch edtal vervallen. H. F. C. speelt as. Zondag op haar ter- rein^een^vriendschappelijken wedstrijd tegen Haarlem 11 naar Zaandam. .W. V- t Aan <VC wcdeUrijHt-n om Uw. De loting is als volgt: AmsielHaarlem II; R. C. H.Ajax; O. D- E.Z. V. V.; terwijl Alcmaria Vk- trix een vrije ronde heeft. Ncderland-Dencmarken. Het Deensche elftal, voor den wedstrijd' j Nederland—Denemarken op 5 April a.s. is, zoo lezen wij in de „Tel." als volgt samen gesteld: Doel: Sophus Hansen. Achter: Wilhelm jorgensen en Sveud Ringsted. Midden; Christian Grothan, Joar Lykke en Gunnar Aabye. Voor: Leo Dannin, Michel Rohde, Fritjof Steen, Carl Hansen en Bernard Andersen. KORFBAL Wedstrijtfl programma Zomlagi 28 Maiu-t. Zilv. Eiketak. DeetosD. O. S- O. Kampioenschap Oofet. ie kl. D. O. S.Onder Ons MOTORBÖOTSPORfR Een nieuw record. Gisteren is het snelheidsrecord voor motor booten in de Seine verbeterd-Een Franschc motorboot legde 120 K.M. ia één uur af. Tot nu tot was het record van een Ameri- kaanschc motorboot 112 K. M- „Tel." Te Enschedé heeft Iemand, di© werd gearresteerd wegens het dragen van mili taire kleeding zonder daartoe gerechtigd te zijn, een Duitsoher, met wiea hij voor- loopig in één kamer van het politiebu reau was opgeborgen, 300 mark ontstolen, dae bij fouiilleering op hem werden gevon den. In Friesland, waar tot dusver de kie viten nog sohaarseh waren, zijn in do laatste dagen geheele groepen dier vogels overgekomen; ook vele tureluurs, schol eksters en andere vogelsoorten zijn terug gekeerd. Do Duitsche mijnenveger IT. Z. 18, die ter hoogte van Muiderberg voor anker was gegaan en door de marine naar Nieu wen diep werd overgebracht bleek, wee® bolsjewistische geschriften te bevatten. Ofschoon bet weer uitstekend is, wor den er in Friesland nog weinig kievitseie ren gevonden. En er wordt alle dagen wèl naar gezocht. De ervaren ei-zoekers begrijpen er niets van. Wegens het kleine aratal blijven de prijzen nog 50 tot 60 cent per stuk. Daar geen staat gemaakt kan wor den op geregelde aankomst, is de dienst van de kolentreinen te Winterswijk weer stopgezet. Een 7-jarig zoontje van den landbou wer K. te Mijdrecht geraakte spelender wijze in een sloot achter de boerderij en verdronk. Te Keidonk, Eerp. in N. Br„ doet zich een geval van slaapziekte voor bij slaapt reeds 9 dagen en is voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. (Slot) Tegen den avond kwamen wij aan eene nog al Zfge.egen boerderij. Gabriël kreeg van de goed- kart ge boerin, voor hem en zijne beesten, tenig voedsel en mocht voor «Wen. nacht in de schuur slapen 't Was reeds laat. De boer en de boerin benevens hun eenigst dochtertje, 't kleine J aasje, die maar 'n par jaren jonger was dan Gabr.ëi, schenen naar bed te zijn gegaan, want ahes was gesloten en donker in 't woonhuis. Alieen Gabriël zat aan den rand der sloot bij de schuur en mijmerde over zijn treurigen toe stand. Ik zat tegen hem aangedrongen, want sinds 't gebeurde iu de herberg verliet ïk hem geen oogenbiik meer. „O, Pollux, mijn kef trouw beest, wat moet «r nu van ons en Mignon worden!" zeide hij moedeloos. Ik kon hem niets antwoorden, maar keek hem bedroefd aan. „Ik ben een arme wees co bij mijn land uitgegaan om mijn brood te verdienen: tot nu toe is dit goed gegaan, maai boe verder? Hier in H'joland kunnen wij niet langer blijven, maar waar dan naar toe en wat te doen?" Hij zuchtte en veegde met zijne mouw de tranen van zijne wangen. Eensklaps werd onze aandacht afgeleid door dat we zagen hoe het kleine raam van het dak kamertje boven de keuken der boerderij helder verlicht was. Een kleine witte gedaante sloeg het raam open en riep angstig om hulp. Met één sprong was Gabriël bij 't huis, bonsde op de benedenvensters, riep: brand, brand, en probeerde de keukendeur te openen. Toen dit ■iet hielp, klom hij langs de lindeboomen die voor bet huis stonden naar boven, bereikte zoo het dak, en liep toen langs de goot naar den kant van 't kamertje. Hier klom hij voorzichtig in 't raam en zocht dadelijk naar de kleine ge daante. 't Was hoog tijd dat hij kwam, want het vertrekje stond reeds ia brand. Hij zag Jansje, want deze was 't, half bewusteloos op den grond liggen, tilde haar met eenige moeite op en droeg haar de keukentrap af, grendelde de deur open, en was met zijn bewusteloozen last in veilig heid. Hij legde 't kind neder, op de plaats waar wij eerst gezeten hadden, en beval mij op haar te passen. Intusschen waren de boer en de boerin, door het bonzen op 't venster en mijn geblaf, wakker geworden en naar buiten gesneld. Ook de knechts en meiden waren toegeloopen. „Waar, waar is de brand?" riepen zij. Een der knechts wees naar 't dakkamertje waar de vlam reeds door 't raam sloeg. De bo. rin schrok geweldig: dat was immers *t kamertje van Jansje. Wanhopig vie? zij op de knieën, en riep terwijl ze de handen wrong: „O, God, mijn kind', mijn kind! mijn Jansje! wie redt haar?" De vader .wilde het huis binnen-, en naar boven vliegen, toen Gabriëël tus- ecbe.dbei ie kwam en de oudera gerust stelde. Onderwijl kwamen de knechts en meiden met ladders en emmers wal er, en deden a. hun best om den brand meester te worden, wat hun na hard werken ook gelukte. De verheugde moeder liep naar baar ochtertje toe, dat emaehjk de oogen op sloeg. Jansje vertelue toen, dat y.ij onder het naar bed gas.n, bij ongeluk de kaars had omgestooten, waardoor het bedgor dijn vlam had gevat; hoe zij toen door 't raam om hulp geroepen had, en van schrik en angst bewusielooa was neergevallen Gabriël verhaalde het overige. De boer en de boerin waren den goeden jongen zoo ttankuaux voor zijne tijdige hulp, dat hij vooreerst niet weg mocht gaan, maar met ons. op de hoeve moest blijven. Zij leerden hem toen meer en meer kennen en besloten, daar hij toch een wees was hem voor goed bij zich te houden. Gabriël nam met dit voorstel genoegen, onder één voorwaarde echter, dat hij van mij en Mignon niet zou behoeven te schei den. De boer en boerin hadden daar niets tegen, en ik vond het lief van Gei riël dat hij in Zijn voorspoed ons niet vergat. Thans weet gij hoe wij op Berkenhoeve gekomen zijn, en ik kan er nog maar weinig te vertellen. Migmon leefde nog een paar jaar, toen werd ze ziek en stierf. Daar kwam een man uit de stad, en nam haar mee. Na eenige dagen bracht hij haar terug, weer geheel levend, dacht ik en sprong haar vrcolijk tegemoet; maar jawel, 't beestje was nog even dood. De knappe man uit de stad had haar opgezet, zoo mooi dat men denken zou dat zij nog leefde. Na een paar jaar werd Gabriël de rech terhand van den baas: hij was een vlugge knappe jongen en bleek later een flinke man .Morgen trouwt hij met ons Jansje en als ik dit feest heb mogen bijwonen, dan ben ik tevreden. Van dat ik hier ben is mijn leven kalm en rustig geweest: 't geluk van mijn baas is ook mijn geluk Ik ben nu oud en zwak, en weldra zul len ook mij de groene zoden dekken; maar ik wensch u een even kalmen en rustigen ouden dag, en een even goeden meester, als ik heb'" Hiermede beskot Pollux de geschiedenis van zijn leven: 't werd tijd ook, want zijne keel was droog geworden van het vertellen, 't Is geen kleinig/heid zoolang achter elkander zijn mondje te moeten roeren. Intusschen was het donker geworden. Snor en Wolf bedankten Pollux voor zijn aangenaam onderhoud; namen een harte lijk afscheid van hem, overtuigd dat Pollux morgen een hoofdpersoon zou zijn, en zochten toen hunne hokken op. Lize en h aar kroost gingen met Pollux naar binnen, terwijl de musch met haar kopje over 't nest, reeds halverwege het verhaal in slaap was gevallen, 't Had haar zeker te lang geduurd. frbop.-dAt dit en lezeressen het geval niet i3 geweest, en zij, even als ik mensehen én dieren een prcttigen dag toe wensch en op de bruiloft van Gabriël en Jansjev De vorige week heeft er niets ingestaan, omdat de krant vanwege den feestdag van Sint Jozef een dag vroeger gedrukt werd.. Ik wist het niet en was uus niet klaar. Nu kan ik ook niet veel schrijven, omdat er zooveel van de brievenbus instaat en ik bang ben, dat er bijna niets van 't verhaal in komt. Daarom, moeten jullie hier maar tevre den mee zijn en ik bekof jullie de vol gende week een reuzénetuk. Dag! OOM BERNARD. Meester, 's Maandagsmorgens tegen Piel: Piet, wat voor Evangelie hadden we gisteren in de kerk? Piet. Meester, ik ben niet in mijn ei gen parochie ter kerk geweest, ik ben naar een andere Parochie geweest. Ing. door Johanna Jong, Zijdewind. DISCIPLINE. Jantje, binnenst ui venueMa.. Ma.... Stil, zie je niet, dat pa de courant leest, dan moet jij je mond houden. Jantje zwijgt. Na een kwartier: (eg, ma maatje, mag ik u even wat zeggen? Neen, pa heeft de courant nog niet uit. Eindelijk legt pa de courant neer. Ma: Nu, Jantje, wat wou je zoo even zeg gen? Jantje: De waterleiding in de badkamer is gesprongen. Een plotselinge schrik bevangt allen en hals over kop stuiven pa en ma de kamer uit. Ingez. door Marie Winter, Helder. MARIE J. te Halfweg. Bedankt voor je mooie ansicht, hoor; ze prijkt iederen dog op mjjn bureau. Verder de hartelijke groeten van je drie Heldersehe vriendin- JOHANNA J., te Zijdewind. En hoe gaat 't op het oogenbiik met moeder? Wat zal je het druk gehad hebben, hè, toen ze ziek was? Je grapje komt in de krant, hoioir, de volgende week of zoo. En nu nog maar eens gauw terug schrijven, hoor Dag! CATO N., te Haarlem. In je schik met je plaat? Gelukkig maar hoor, want ik heb 't graag, dat ik m'n nichtjes en neef jes 'n pleizier kan doen. En nu, denk er om, wat je beloofd hebt, en houdt je woord. Dag, Oato! (Een van je medenichtjes uit Den Helder vraagt of je familie bent van v. Maanen.) EMERENTIANA J. te Zandvoori Een uZomda^ beu ik nog in Zand voort geweest, maar 't was er zoo koud, dat ik maar niet het Zwarteveld opgezocht heb. Je boft wei hè, met die rebussen. Misschien krijg je de volgende week ook wel wat. Je hebt van die gelukkige menschen, die altijd winnen. En daar hoor jij, denk ik, «ader en dan zijn er nog die nooit wat winnen, zooals ik bijvoorbeeld. Gelukkig maar, dat jij bij de eersten behoort hè? GEERTJE KL. TE ZIJPE. Ik las die van je en ik dacht, wat is dat nou. Is dat een brief of is 't een gedicht? Maar 't is 't alle twee, hè? Wat zal je daar je beet op gedaan hebben zegl Je moet altijd maar zoo gaan praten, dan zou je net als een heele groote Latijnsche dichter kunnen zeggen. Al wat ik zeg is vers. Wie weet wat je dan wel verdiende. En dan behoef den de andere zeven heelemaal niets te doen. Is dat geen idéé zegl DORA VAN B. TE HAARLEM. Vier zusjes en vier broertjes, dat is ook al acht. Net als mijn nichtje uit Ziipe. Wat zal dat gezellig zijn zeg, als je zoo ahemaal des avonds om den tafel zit. En een gepraat natuurlijk dat hooren en zien vergaat, is 't niet. Doe ze allemaal maar de groeten hoor en voccral aan mijn naamgenoot. Dag Dora. 'THEO V. TE EGMOND BINNEN. - Je moest maar 'ns hier op de redactie zoon miudagje piano komen spelen zeg. Enfin, toch ook maar weer niet ook, want dan zou er niets van werken komen. Maar goed je best blijven doen, hoor. want dat is toch zoo echt gezellig, als je muziek kunt ma ken. Je pianomeester is zeker wel streng is 't niet, maar dat zijm juist de beste. Je zult eeius zien, hoe blij je latex bent, dat je zoo'n meester gehad hebt. Nu Theo, tot een vol gende keex hoor. ANNiE li. TE DEN HELDER. Lest, best, zou ik haast zeggen. Maar, dat gaat niet, want ik houd van alle neefjes en nichtjes evenveel. Je bent blij met je ink stel, nietwaar? Nu, ze waren ook mooi en veel succes een volgende keer boor! TRIEN VAN B. TE WARMERüülZEN -- 't Zal wel 'n f.ink feest worden hè? Ik heb ook een kennis in W armerhuizen ge had, uae au in 't klooster is en die zei, dat 't er echt gezellig bij jullie was.. Nu je maakt maar veel pleizier hoor en je moet me cr maar eens veel over schrijven. MARTHA D. TE DEN HELDjali, Wat heb je pech gehad met je brief hè? Wat zal uat gezellig geweest zijn, toen je zwa ger thuis kwam. Als je in 't buitenland ge weest bent, dan kan je zoo echt vertellen. Je raadsels zai ik plaatsen hoor. Nu of de voigende week of zoo, maar er in komen ze zeker. „Ik moest eigenlijk boos op u zijn," schreef je; dat kan je immers toch niet. Ik lach ex dan ook maar hartelijk om. Lag Martha! MARIE v. E. TE VOORHOUT. Bedankt voor je mooie kaart, booir Marie en de volgende keer waag je zeker nog eens een kansje, is 't niet? LIEN EN ALLE B. TE EGMOND. Jullie zijn hartelijk welkom onder mijn nichtjes. Nu blijven jullie natuurlijk gere geld schrijven ook. is 't niet? Ik krijg nog meer brieven uit Egmond hoor. Kijk maar eens hierboven. Misschien ken je hem wel. MARIE W. TE DEN HELDER. - Ik dacht al, zou Marie niet meer schrijven en ik verweet me al, dat ik ook zoo had kunnen handelen. Maar nee, hoor, ©r kwam een heele lange brief, waar ik erg blij mee was. Nu, Marie, als er wat is hoor ben jij een van de eersten die het te weten komt, dat beloof ik je. Je zult anders wel raar opgekeken hebben hé? Jo anecdote komt er in hoor. Dag! PIET J. TE ALKMAAR. Ik zal er voer zorgen, dat je geschrapt wordt hoor. Dag Pietl Om van ons ruit- en verzamelhoekjc gebru-k te maken, zendt men mij maar 'n briefje waar in duidelijk geschreven staat, wat men wenscht, met vciledigen naam en adres. Dan zet ik dat m de Kinderkrant en de verzameiaartjes weten dan waar ze elkaar kuunea vinden. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden AAN DE REDACTIE VAN DE KINDERKRANT N A S S A U L A A N 49, HAARLEM. Ik heb 38 plaatjes van de Vecht; 33 plaat jes Bosch en Heide; 22 plaatjes Friesland en 400 blauwe bonnen, alles van Verkade. Deze wil ik ruiien voor vreemde postze gels. Mijn adres is: Ant. van Deutekom Hzn., Laagzijde B 79, Schagen. Ik heb 8 plaatjes van de Vadcrlaadsche Geschiedenis, de nummers van 37, 44, 46, 50, 78, 83, 87 en 91, en 4 Keg's thee-plaatjes de num mers van 41 46 67 68 69 74 86 96 uw '04 107 112 ti6 en 131 en 19 plaati-s van Koorn's koffie en thee de nummers van 2 3 4 5 7 10 19 26 27 32 39 42 45 46 47 54 58 59 en 81 en ik heb 27 Honig's Maizena plaatjes, de nummers 4 6 13 16 17 26 29 32 33 38 39 45 50 56 58 59 67 69 70 no 186 268 292 303 316 en 317, die ik wil ruilenvoor Kwatta-soidaatjes, 1 om één. Mijn adres is Alfra Duin, Molenweg, Heerhugowaard, Noord. Ik wil Kwatta-soidaatjes geven voor Wapens van Oïdenkott, één om één. Théo Verheggen, Egmond-Binnen. Ik wil deze plaatjes ruilen. Plaatjes van de Vecht, No. 64 65 18 36 91 42 86 39 79 45 4b 40 21 41 20 2 141 126 71 49 77 34 67 57> Naardermeerplaatjes No. 89 38 40 28 102 4 93 121 103 6 19 4 64, daarvoor wil ik hebben V.chtpiaatjes No. 1 3 4 5 6 7 10 11 15 17 23 28 33 35 38 39 43 46 51 52 53 55 56 59 60 61 62 63 66 70 72 73 74 78 82 84 90 92 94 95 en 97. Theo Spronk, Ridderstraat 7, Haarlem. Ik heb 140 Kwatta-Soldaatjes, 14 Mono polthee-plaatjes. 30 Sunlichtzeepstrookjcs in 31 Verkade-bons, welke ik wil ruilen voor van Dijk's-bonnen, ik geef x soldaatje of 1 pAatje voor I bon. Wim Goemans, Rijksstraatweg 16, Schoten bij Haarlem.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6