KffiaaraaaHHiaHHraEoa i VERRIJZENIS. iï bnuienlaiiuscii Nieuws. Terugbetaling Ëoeclkoope Brandstelten* Luchtverkeer. E 2&TEÏ1BJI6 3 APRIL 1920 43ste JAARGANG No 11601 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f 2,92 V»; PER WEEK 22»/j CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL f3,25 BIJ VOORUITBETALING BUREAU: NASSAULAAN 49, HAARLEM TELEFOON 1426 EN 2741 - TELEFOON AFDEELSNG „DRUKKERIJ" No. 1748 ADVERTENTIEN 30 CENTO PER «EGEL, BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Bil nummer bestaai uit vijf bladen waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EERSTE BLAD Tribunistische wartaal. De huisvesting van den Raad van Arbeid te Tiel. GOEDEREN VERVOER NAAR HET buitenland. NOG EENS DE MiDDACHTER ALLEé. BLOEMENDAG TEN BATE DER STAKERS GEWEIGERD. DE ARBEIDSDUUR EN DE OVEREEN KOMSTEN. t TERUG BBTALIN Cr van de derde ver etrekking, zijnde 3 eenheden, en voor ka merbewoners zal plaats hebben voor hen, wier naam aanvangt me»t letter K op Dinsdag 6 April en met letters M en N op Woensdag T April telkens van des morgens 9>41VA en van 3IK uur. Men is verplicht he tgroen© kaartje en de kwitanties mede te brengen. 3232 DE COMMISSIE. anahtnttis De dag van heden doet ons wederom onder gaan de altijd -ontroerende tegenstelling tus- schen de sombere weken van den Vastentijd, de oroeve dagen vooral van de Goede Week, met den blijden, hoogen jubel van Paschen. Reeds .n het uiterlijke, in wat de zinnen onmid dellijk grijpen kunnen, is dat .contrast sterk voelbaar. De orgeltonen zijn droefgeestig en zwijgen zeifs geheel, wanneer de lijdensweek in haar volheid gekomen is, de kerkebeelden gaan schuil achter violette behangsels de pries ter hult zich in paarscn opperkleed. Maar op den Paaschzaterdag wordt het licht weer in de kerk gedragen, cm straks tientallen waskaarsen te ontstekendan vallen weer de omhulsels van de beeltenissen der heiligen en jubelt koor en orgei het blijde alleluja Zoo geeft de heerlijke liturgie der Roomsche Kern uiting aan den dieperen geest, welke in al dat uiterlijke schuilt, een geest, die den goed- geloovige meer ontroert dan de overgang van den somberen ratel in den juichenden orgel- galm op Paasch-Zaterdag. Het is de geest, de gedachte, door de Kerk bij ons opgewekt, hoe Christus'door zijn lijden de heerlijkheid des Hemeis is ingegaan en voor ons dén Hemel poort geopend heefthoe Hij den dood versloeg, hoe in Hem de Geest het stof overwon. Die gedachte is de diepe bezieling van den Paaschjubei na de passieweken Door vasten en boetedoening tracht de Kerk ons van het stoffelijke los te maken en voor te bereiden op de zieiezuivering voor het Paasch- feest, de Geestelijke Verrijzenis,, die zij van al haar kinderen vergt. Reeus op den eersten dag van den vastentijd worden wij er aan herinnerdgedenkt, dat gij stot zijtNiet om onze aandacht op het stof felijke te trekkenmaar om ons te wijzen op het vergankelijke van ons lichaam en ons aard- sche bezit. En gedurende de veertig dagen van voorbereiding worden wij door de Kerk voort durend herinnerd aan Christus' omgang met de schepselen tijdens zijn sterfelijk leven hoe Hij de zieken genas, duivelen uitdreef, een groote schare hongerigen spijzigde, de domheid en kleingeioovigheid Zijner leerling en geduldig ver droeg. in de lijdensweek zien wij Zijn lichaam ge folterd worden, bespuwd, geslagen, gegeeseld wij zien Hem zelfs driemaal vallen onder Zijn Kr.uis, kruipend in het stof, totdat Zijn lichaam wordt uitgerekt en genageld aan den kruisbalk. Onze geest vertoeft weken lang bij het mensche- lijke in den Godmensch. Maar op den Paaschdag vieren wij de over winning van het Goddelijke in den Christus. Op Zijn verheerlijkt lichaam heeft niets stof felijks meer vatmaar de stof wijkt overal, waar de Verrezen -Christus verschijnt. Ais Hij op den vroegen Paaschmorgen uit eigen macht opstaat uit het graf, houden geen wanden of zware grafsteen Hem tegen. De wachters vallen verblind ter aarde voor den glans, die uit Zijn lichaam straaltmet de leer lingen van Emaus zit Hij aan tafel, breekt het brood en verdwijnt onzichtbaar uit hun midden op het oogenblik, dat zij Hem herkennenbij Zijn vergaderde en bevreesde leerlingen komt Hij binnen, terwijl deuren en vensters gesloten zijn. Christus heeft den dood overwonnen en door Zijn verrijzenis Zijn Godheid getoond. Dat is onze vreugde op Paschen, dat is de hoopvolle blijdschap, welke ons op dit hoog-feest jaarlijks opnieuw bezielt. Nooit leerzamer en u «tender kan net Paasch- feest werken dan in onzen tijd van algemeene stoivergoding. Nooit heiier kan de glans van Christus' verrezen Lichaam stralen dan tegen den donker n achtergrond van de huidige ver dwaasde maatschappij. Wat was de groote oorlog, die achter ons ligt, anders dan een strijd om het stoffelijke. Maar hoe geheel tegengesteld aan den strijd, dien Christus streed De groote volkerenkrijg was de botsing van de hebzuchtige en eergierige machthebbers dezer wereld, die in hun hijgen den wedren naar altijd meer goud, altijd meer bezit, in hun landhonger en annexatiezucht elkander in den weg gekomen waren en waanden dat voor hun grijpende handen niet genoeg meer te vatten bleef, wanneer niet een van beide partijen verdween.- En hoe deed die jarenlange rnenschenmoord de laagste hartstochten overal naar buiten slaan Hoe valsch bleken de leuzen van vader landsliefde en strijd voor de vrijheid I In den maalstroom was niets meer veilig. Het recht van eigendom ging te loorhet leger van vraatzuchtige raven over het zieltogend Europa groeide aan te grooter wordend, naar mate de worsteling langer duurde. En nu het wapengekletter is opgehouden, blijkt herstel der orde een bovenmenschelijk werk. De algemeene zucht naar meer bezit voor minder arbeid is niet meer te stelpen De groote strijd, die den eeuwigen Vrede heette in te luiden, is het begin van den ondergang van het oude Europa geworden. Nooit heeft men- schenwerk treuriger fiasco geslagen en het nie tige en zondige van het zuiver menschelijke bloot gelegd, dan de poging ons door groot- scheepsch wapengeweld het menschdom ge lukkiger te maken. Deze algemeene wereldverdwazing schijnt bij het stralend licht van dezen Paaschmorgen w.l bijzonder schril. Maar wij leeren er ook uit een waardevolle les. De stof doodt, maar de geest maakt levend, Zoolang de stof voor ons geen middel meer is, maar doel van ons streven, zullen wij met dat stof vergaan, alle teleurstellingen van het ver gankelijke meemaken, al het ijdele en dwaze er van in ons opnemen, ja zelfs, tot al het ver derfelijke en walgelijke komen, wat aan het stoffelijke dat immers tot verrotting en on dergang is gedoemd eigen is. Maar leeren wij van den Christus de stoffelijke middelen gebruiken om onze ziel.te louteren, om den geest te dragen en te steunen, dan zuilen wij ook met den Chirstus verrijzen. Dat is de groote, de zware plicht van ons, Christenen, in dezen tijd,, om lichtdragers te zien te midden van afschuwelijke duisternis om door ons voorbeeld van onthechting van het aardsche onze omgeving te wijzen op het ijdele van de stofom door onzen geest van opoffe ring en zelfverloochening de gedachte aan het geestelijke in den mensch in deze maatschappij levendig te houden. Nu alles aast op bezit, alle verhoudingen ver stoord zijn, de misdaad bij de massa bijna niet meer van de deugd te onderkennen is, heeft de Christen de groote plicht van verantwoordelijk heid door zijn matige en ingetogen levenswijze een lichtende baken te zijn te midden van dezen stormachtigen tijd. Wanneerwijuit dit Paaschfeest deze leering trek ken en met vrucht beoefenen, dan zal de verre zen Christus voor ons tens als de milde rechter verschijnenwanneer Hij in volle glorie eenmaal zal zetelen op de wolken, op den dag der alge meene verrijzenis,wanneer het stof onzer licha men in het graf opnieuw bezi ld zal worden voor het oo. deel en jongste dage. In moor dan één hersenkast der schrijvers in het revolutionnair-socialistisch dagblad, ziet het er niet pluis uit. De gebeurtenissen in Duitschland schijnen storend te werken op het normaal functionairen van hun denkvermogen. Men oordeele slechte naar het volgende staaltje: „....op enkele 10-tal]en kilometers staat die Roode Armee! Ja. die echte. Duitsoke, ook onze ArmeeU Ja, siddert do bour- geiosiepers, alreeds 100,000 sterk. En dan die vrouwen, die te hoop loopen, voor roode kruiswerken! Ja, voelt ge het? uw einde nadert! Doch ge hebt het «elf gewild! 100,000 man. One hoofd duizelt, sterkt ons! Regelmatig bromt en buldert het kanon, het Rood© kanon, hier duidelijk hoorbaar, voor de zwoegers in de fabrieken. Wat tijd! Het kanon der Duitsch© Revolutie, hier vlak bijO, sterk hen en ons! Mijn hoofd duizelt!.Weer buldert het kanonlanggerekte dreun.... Revolu tie!" Wij raden dien man, wiens hoofd zoo dui zelt, aan, dat achtbare hoofd een kwar tiertje lang onder de pomp to houden. Dan raakt hij geheel opgefrisoht. Op d» vragen vam het lid dier Tweede Kamer, den heer L. M. Hermans, betref fende den aankoop van een huis voor den liaad van Arbeid te Tiel, is oen zeer uit voerig antwoord van den Minister van Ar beid ingekomen. Dit antwoord kan, kont samengevat, al dus worden weergegeven: le. Het is waai-, dat te Tiel ten behoe ve van den Raad van Arbeid een huis is gekocht, dat 40.000 gulden kost. 2. Het Is waar, dat twee panden te koop waren, onderscheidenlijk voor 13.000 en 35.000 gulden- Het eerste pand, dat geschikt zou zijn geweest voor het gebouw van den Raad van Arbeid, was echter bewoond, ter wijl redelijkerwijs kon worden «veronder steld,. ckut de huurder nog geruimen tijd in het genot van de huur zou blijven gehand haafd. Het tweede pand bleek, in verband met het ontbreken van de mogelijkheid van uitbreiding, ongeschikt, 3. Het is niet waar, dat het gekochte huis totaal of nagenoeg ongeschikt is en geheel moet worden verbouwd, uit den aard der zaak zullen aan een woonhuis, dat voor bureau wordt ingericht, verbouwin gen moeten geschieden. Zoodanige verbouwing zou echter ook bij den aankoop van elk ander woonhuis nood zakelijk zijn geweest. 4. Het door den Verzekeringsraad te Arnhem ingestelde onderzoek heeft, naar de overtuiging van den minister, geen handelingen of gedragingen van don voor zitter van den Raad van Arbeid te Tiel aan" het licht gebracht, ter zake waarvan, dezen ambtenaar eenige blaam kan treffen. Er bestaat dan ook voor den minister geen aanleiding tot het nemen van «enigen maatregel in het geval. De Minister heeft echter gemeend aan den bovenbedoelden voorzitter de aanmer king niet te mogen onthouden, dat het be ter ware geweest, mdtien hii was blijven staan op het aanvankelijk door hem ingenomen standpunt, da+ de taxatie van de waaide van 2% pand y.ou zijn te ge schieden door een of meer door het bestuur der Rijksverzekeringsbank aangewezen des kundigen. Aangezien echter de door dien voorzitter aangewezen deskundige, de heer Beutener, bekend staat als een achtenswaard en betrouwbaar persoon, en het bestuur der Rijksverzekeringsbank volledig bevoegd was. desgewenscht een nieuwe taxatie door andere deskundigen te bevorderen, kan den heer Rink in deze uitsluitend het verwijf van on voorzichtigheid treffen, waarbij echter de goede trouw van dien voorzitter volstrekt on aangetast blijft. VOI ,KSVF|'> YV f LDKPJNG „Ik woon in een dorpje, onder den rook eoner stad,'" w>(> schrijft o.m. een Brabantsch medewerker aan de „Msb.'" De bevolking is zeer gemengd. Een sta tistiek staat my ni0t ten dienste. Maar ik meen te kunnen: beweren,, dat een der de bestaat uit landbouwers, een derde uit arbeiders en .een derde uit wat men bur gerij noemt. Niet-katholieken wonen er bijna geen. Het is nu een werkdag half acht des avonds. Daar buiten trekt een troep jongens', opgeschoten jongemannen voor bij. Zij brullen. Heen, het is zélfs geen poging om te zingen, het is echt-l.ee- lijk, afgrijselijk gebrul. Dat hoor ik zoo eiken avond. Ook '3 Zondags^ Ja, 's Zondags mi a Uien nog erger dan in de week. De brooudronken- heid pleegt dan te veranderen in echte dronkenschap met al wat daartoe behoort. Het blijft dan niet altoos bij gebrul. De kleine knapen doen graag hun groo te broers na.- Ook zij razen en tieren soms. En zjj gaan zic^h te buiten aan bescha diging van woningen en tuinen, werpen ruiten in, versperreu den weg en maken het den voorbijganger lastig. Voor de landbouwers moet ik een loffe lijke uitzondering maken. Wanneer zij zich nuchter weten te houd&n en dat lukt- hun gedurende de week gemakkelijk dan zijn zij bij het goedmoedige, vrien delijke volk, .waaraan JBrabarit zijn goe den naam dankt. De burgerij heeft haar jongens wei niet geheel in bedwang, maar zij streeft er toch naar, om hare beschaving te toonen. Wan de arbeiders mag ik volstrekt niet allen schuldig noemen, Maar jUk zou toch ook aan de .waarheid tekort doen, wan neer ik niet onder hen de verwildering! zocht. Het is te begrijpen. Velen van hen hebben ge werkt in de giootere steden bui ten Brabant en er weinig goeds geleerd Ik zal niet beweren, dat hier alles ro zengeur en maneschijn js, maar het staat toch wol vast, dat de meeste sléchte manieren hier .worden geïmporteerd. Ons treft de blaam, dat wij niet voldoen de tegenwicht verschaffen tegen den bal last, dien onze arbeiders medebrengen uit de groote steden- Wij houden hen te weinig uit de kroe gen, waar zij elkander ophitsen, om soms met bekkensnijdeiij te eindigen. Wij vertellen hun te weinig van alles wat ook hunne belangstelling verdient. Wij doelen hun te weinig mede van onze beschaving. Deze laatste fout 13 misschien wel on ze hoofdfout Te velen zijn .er, die van den over vloed hunner .wetenschap niets mededee- len aan het volk- Zij zijn er niet toe te bewegen, iets af to staan, geen tijd en geen arbeid. De kleme dagbladpers, de eenige die ook de kleinen dor aarde dage lijks bereikt, hoeft van hen niets te wach ten. Als sprekers durven zij niet op treden. Iets vertellen, over letteren, bouw kunst, schilderkunst, geschiedenis, ze zijm er niet toe evo' te halen. En inmiddels wordt, ons volk, In gees telijken zin, erger dan bloedarm.... Aan afaijders wordt dringend aangeraden, indien hunne zendingen naai' het buiten land ouder rijksversLuiting moeien worden gebracht dit reeds te doen vóór vertrek, daar anders de wagens aan de Nederland. sche grens'kantoren y°°r nader onderzoek naar dien inhoud door de rijksambtenaren worden uitgezet, waardoor de ladingen dan meermalen 'verscheidene dagen moeten wach ten, voordat zij aan de beurtScooien ooor onderzoek en alsdan ia staangeld verval len, terwijl de opeeniiooping van wagens aan de grais-statioos de uitvoering van den dienst zeer belemmert. SALARIS-ACTIE VAN HET PERSONEEL DER p. en T. Donderdag hébben de besturen der samen werkende organisaties van het personeel der P. en T. vergaderd, waarbij het Comité van zéven verslag uitbracht van den stand van zaken. De voorzitter van het comité memoreerde de in de laatste weken gevoerde actie en gaf een uitgebreid verslag van het onderhoud, dat liet Comité Woensdagochtend met den Minister van Waterstaat en den directeur- generaal had. De vergadering sprak zich met algemeene stemmen uit. om alsnog onmiddellijk een audiëntie aan te vragen met den directeur- generaal. teneinde nader diens bedoeling te vernemen. Na den uitslag van dit onder houd zal worden bepaald op welke wijze de actie zal worden voortgezet. BESPOEDIGING INZAKE DE HINDER WET. Met de uitvoeringen der beslissingen door II.M. do Koningin inzake de Hinder wet, wordt in "t algemeen langer ge wacht, dan noodig en dienstig is. In ver band hiermede Js door den Minister van Arbeid, aan de Commissarissen der Ko ningin in de verschi.lende provinciën met- gedeeld, dat het hem wenschelijk voor komt dat de uitvoering dier beslissingen wordt bespoedigd. INVOER VAN VEE IN BELGIë. Herkauwende dieren en varkens, be stemd voor de slachtbank, mogen langs de grcn.skaritoren Achel en Esschen in België ingevoerd .worden. Het lid der Eerste Kamer, de heer Henri Polak, blijkbaar niet teveden gesteld door het antwoord van den Minister van Water staat op zijn vragen omtrent het leggen van een elecrischen kabel ia de Middaehter Allee, heeft den Minister dienaangaande om nadere inlichtingen verzocht. De heer 'Polak vraagt o.m.: Welke maat regelen genomen zijn of zullen worden, om te voorkomen, dat voortaan op ruw# en on doordachte wijze te werk wordt gegaan bjj het leggen van'kabels of buizen, het spannen van draden en soortgelijke werkzaamheden, zoodat de schoonheid van het Nederlandsoh© landschap, die in de laatste jaren toch al zoo veel geleden heeft, niet nog verder gehavend wordt? HET N. V. V. EN DE WIJZIGING DER HITURCOMMISSIEWET. Bet bestuur van het Algemeen Nodor- laDdsch Vakverbond heeft het volgende schrijven gezonden aan h©t Nederlandsch Verbond van Yakvereenigingen: ,,Het is u bekend, dat binnen korten Uid een voorstel bot wijziging der Huurcom- missiewet in do Tweede Kamer zal worden behandeld. Wij zijn overtuigd, dat ook uwe vakcentrale zieh niet met de door de Ko- geering voorgestelde wijzigingen kan ver eenigen. Bovendien is de Duurtewet verworpen en nioénon wij, dat het hard noodig is. dat do va-keentralen middelen beramen, aan dezen ongewenschte toestand een einde te maken, zoo mogelijk door eon eensgezinde actie en mot het oog op don naderenden winter. Wü zouden u dan ook willen verzoeken of uw bestuur bereid is over deze twee zaken een bespreking bij te wonen, op een in on derling overleg vast te atollen datum en uur. Deze uitnoodiging is door ons verzon den aan N.V.V., R. K. V., Chr. N. V. en N. A- S. Door den spoed, die hiermede betracht moet worden, en rekening houdende met onze eigen actio in deze richting,, verzoeken wij u ons p. o. te antwoorden." Het N. V. V. spreekt kier wel wat voor barig van den „naderenden winter.'' KWIJTSCHELDING VAN STRAF. Hot Tweede Kamerlid, de heer Hugen- hoitz, had vragen tot den Minister van Justitie gericht in zake het kwijtschelden van opgelegde straffen aan personen, die zich sedert het uitspreken van het vonnis hebben gereclasseerd. Op deze vragen heeft Minister Heemskerk geantwoord, dat het niet mogelük is, voor alle gevallen van ver late tenuitvoerlegging een onderzeek to doen instellen. Wel is de minister voornemens de parket ten er op te wijzen, dat het wenschelijk is, eventueel te bevorderen, dat een gratiever zoek ingediend wordt- Personen, die vermeenon op grond, dat zij gereclasseerd zii-n, voor het verleunen van gratie in aanmerking te komen, kunnen uit eigen beweging oen verzoek om gratie in dienen. De burgemeester van Deventer, jhr, mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, heeft do hem van comrnunistischo zijde ge vraagde toestemming tot het houden van een bloemendag ten bate van do stakende havenarbeiders geweigerd, omdat hij zich in geen enkelen vorm partij wil stellen in het bedoelde arbeidsconflict en hii de staking niet wil steunen. Het feit, dat nu reeds vele ambachtslie den: timmerlieden, metselaars, schilders e9z., zich vestigen als zelfstandige onder nemers, ten einde te ontkomen, nu aan do bepalingen nopens den arbeidsduur in col lectieve arbeidsovereenkomsten, straks aan desbetreffende wettelijke voorschriften, heeft het Eerste Kamerlid, den heer Henri Polak tot aanleiding gestrekt, om den Mi nister van Arbeid te verzoeken, daartegen maatregelen te ontwerpen- Eveneens vestigt de hoor Polak de aandacht van den Mams- j ter op werkgevers die met hun arbeiders in werkelijkheid of in schijn coöperatief gaan werken, met het doel om bedoelde concur rentie der nieuwe baasjes het hoofd te kun nen bioden, door eveneens langer dan den voorgeschreven arbeidstijd te werken. DE VOEDSELVOORZIENING van het ROERGEBIED. De leider van de Duitsch© mijnarbeider» Otto Hue, die eenige dagen in ons land heeft vertoefd om met leidende personen op politiek en economisch gebied van ge dachten te wisselen over de leniging van den leven&middeleunood in bet Roergebied, is weer vertrokken. Uit zijn talrijke be sprekingen heeft Hue den indruk bekomen, dat Nederland het Roergebied in ruime mate onmiddellijk zal helpen, zoodra de grondwettelijke toestand aldaar is hersteld. Hii wees er echter op. dat er door het mis dadig optreden der Spartacisten die ver schillende spoorwegen en bruggen hebben vernield, groote transportmoeilijkheden bij het vervoer van de levensmiddelen moeten worden overwonnen. Op het oogenblik onderhandelt de beei Hue met de Duitsche rijksregeering over hetgeen hier is geschied om dan onmiddel lijk in ibet Roergebied terug te keeren en de leiding van de mijnarbeiders weder La han den nemen. De heer Hue hoopte, nadat de rust in hof mijngobied zou zijn hersteld, opnieuw ii Nederland te komen om mot personen vai- invloed hier te lande over gewichtige econo mische vraagstukken van gedachte te wis selen- PRIN CIPIEELE DIESTW EIGEHING. Op de vragen van den heer Kruyt, lid der Tweede Kamer, omtrent de plaats, waar princieële dienstweigeraar» hun straf on dergaan, heeft de minister van Justitie o.m. geantwoord, dat het in zijn bedoeling ligt als voorloopigen maatregel de principieel» dienstweigeraars zooveel doenlijk op het fort bij -Spijkerboor te plaatsen, en her althans niet iu gemeenschap met om ander# rédenen veroordeelden hun straf te doen ondergaan. m WAARSCHUWING TEGEN HET GEBRUIK VAN GEDRAGEN MILI TAIRE KLEEDING VAN VREEMDE HERKOMST. Van den Centraien Gezondheidsraad ont vangen wij het volgende schrijven, waar aan wy, op verzoek, gaarne plaatstee ver- leenen: Het is in den laataten tijd voorgekomen, dat in one land, in het bijzonder te ge meenten die nabij de Duitsche grens ge legen zijn, handel gedreven wordt in oude militaire kieedingstukken van vreemde herkomst en dat deze op do publieke markt te koop wordien aangeboden. Aangezien het niet aan te nem'en is, dat deze kleeditegstukken ontsmet zijn gewer den, acht de Centrale Gezondheidsraad het noodig met klem tegen het gebruik ervan to waarschuwen. Zij ziin als gevaarlijk te beschouwen omdat zij voor het meerendeel onrein zullen zijn en ongedierte kunnen be vatten en daardoor den drager en zijn om geving kunnen besmetten Vooral geldt dit voor den Vlektyphus, een ziekte die, gelijk bekend is, door luizen wordt overgebracht Men zij dus op .zijn hoedel NEDERLAND EN ENGELAND. Te Duixperlo (GeldèrL) is het verblijf van de militaire grenswacht wegens de troe. beien ia Duitschiland weer met een maand verlengd. VERLENGING DER GRENSWACHT. Te 's-Hage ia opgericht een Genootschap ter bevordering van de vriendschapsbetrek kingen met het Briische Rijk. DE AMBTEN AREN-BOND BIJ DE iWA 'TERSCIIAPPEN IN N. EN Z.-HOLLAND Vrijdag-ochtend heelt deze Bond zijn voor. j aarevergadering te Ams,eidiam gehouden liet ledental steeg tot 273. Het Bestuurs voorstel om den secretaris en den penning meester een toelage te geven, werd aangeno men. Daarna werd behandeld een voorstel tof verfiooging van de contributie. De niiniimum-coatritbufie. tot oen salaris van f 250.— wordt gesteld op f 2.50 's jaais. Voor de overige inkomens zal de contributie bedragen 1 pet. van die inkomens van de waterschappen genoten. De omtwerp-begrootimg werd vervolgens goedgekeurd, terwijl het bestuur gemachtigd werd tot het overschrijven vn verschillende postere Daarna had de verkiezing plaats van 3 leden in het fondsbestuur, bêvens van en aantal leden in de groeps-bésfuren. VERZOEK 031 PUBLICATIE •Het „Ilbld."' echrijft: Het heeft van do vertegenwoordigers der Nederlandsche pore, die thans te We* zei vertoeven, de aandacht getrokken, dat velen uit het groote publiek, zoowel als van de troepen, aan do mededeelingen in de bladen, dat Nederland beslist heeft geweigerd, den Spartacisten levensmid delen te zenden, geen geloot hech.en. Op het vormen van legenden te voor komen, hebben zij daarom bij de betrok- gen autoriteiten erop aangedrongen, het besluit der Nederlandsche regeering' te derail ofiioieel bekend te doen maken, I)E TOCHT PARIJS—DAKAR. Uit Dakar wordt gemeld, dat commans dant Vuiilemin zijn tocht heeit beeindi^dt en te Dakar is geland. Hij zal zich met do eerste packetboot. naar frankrijk in schepen. Aldus is de schitterende onder neming van commandant VuilHennn er luitenant Ohalus afgeloopen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 13