BINNEN LANE} verrijzenis. binneniaiiusuii ftieuws. Terugbetaling Goedkoope Brandstoffen. ê3E3ê2E3£3ê2£3£2ê2È2£2£3£2£2ê3 Luchtverkeer. ZATERDAG 3 AP Ril. 1920 43ste JAARGANG No II608 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT BUREAU: NASSAULAAN 49, HAARLEM VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPENPER KWARTAAL f 2,92 >/2; PER WEEK 22V, TELEFOON 1428 EN 274! - TELEFOON AFDEELING DRUKKERIJ" N0. 1748 CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL f3,25 8IJ VOORUITBETALING ADVERTENTIEN 30 CENT8 PER REGEL. Bil CO NTRACT BELANGRIJKE KORTING Dit nummer bestaat uit vijf bladen waaronder het geïllustreerd Zondagsblad in acht bladzijden. EERSTE BLAD J Tribunistische wartaal. üe huisvesting van den Raad van Arbeid te Tiei. buitenland. NOG EENS DE MIDDACHTER ALLEé. ir TERUGBETALING van de derde ver strekking, zijnde 3 eenheden, en veor ka merbewoners zal plaats hebben voor hen, •wier naam aanvangt ineit letter K op Dinsdag 6 April en met letters M en N op Woensdag 7 April telkens van des morgens 9%11% en van 2—4% uur. Men is verplicht he tgroene kaartje en de kwitanties mede te brengen. 3232 DE COMMISSIE. De dag van heden doet ons wederom onder gaan de altijd ontroerende tegenstelling tus- schen de sombere weken van den Vastentijd, de droeve dagen vooral van de Goede Week, met den blijden, hoogen jubel van Paschen. Reeds .n het uiterlijke, in wat de zinnen onmid dellijk grijpen kunnen, is dat contrast sterk voeibaar. De orgeltonen zijn droefgeestig en- zwijgen zelfs geheel, wanneer de lijdensweek in haar volheid gekomen is, de kerkebeelden gaan schuil achter violette behangsels de pries ter hult zich in paarsch opperkleed. Maar op den Paaschzaterdag wordt het licht weer in de kerk gedragen, om straks tientallen waskaarsen te ontstekendan vallen weer de omhulsels van de beeltenissen der heiligen en jubelt koor en orgel het blijde alleluja Zoo geeft de heerlijke liturgie der Roomsche Kerk uiting aan den dieperen geest, welke in al dat uiterlijke schuilt, een geest, die den goed- geloovige meer ontroert dan de overgang van den somberen ratei in den juichenden orgei- galm op Paasch-Zaterdag. Het is de geest, de gedachte, door de Kerk bij ons opgewekt, hos Christus dóór zijn lijden de heerlijkheid des Hemels is ingegaan en voor ons den Hemel poort geopend heefthoe Hij den dood versloeg, hoe in Hem de Geest het stof overwon. Die gedachte is da diepe bezieling van den Paaschjubei na de passieweken Dooi vasten en boetedoening tracht de Kerk ons van het stoffelijke los te maken en voor te bereiden op de zielezuivering voor het Paasch- feest, de Geestelijke Verrijzenis, die zij van al haar kinderen vergt. Reeas op den eersten dag van den vastentijd worden wij er aan herinnerdgedenkt, dat gij stot zijt 1 Niet om onze aandacht op het stof felijke te trekkenmaar om ons te wijzen op het vergankelijke van ons lichaam en ons aard- sche bezit. En gedurende de veertig dagen van voorbereiding worden wij door de Kerk voort durend herinnerd aan Christus' omgang met de schepselen tijdens zijn sterfelijk leven hoe Hi de zieken genas, duivelen uitdreef, een groote schare hongerigen spijzigde, de domheid en kleingeloovigheid Zijner leerlingen geduldig ver droeg. In de lijdensteek zien wij Zijn lichaam ge folterd worden, bespuwd, geslagen, gegeeseld wij zien Hem zelfs driemaal vallen onder Zijn Kruis, kruipend in het stof, totdat Zijn lichaam wordt uitgerekt en genageld aan den kruisbalk. Onze geest vertoeft weken lang bij het mensche- lijke in den Godmensch. Maar op den Paaschdag vieren wij de over winning van het Goddelijke in den Christus. Op Zijn verheerlijkt lichaam heeft niets stof felijks meer vatmaar de stof wijkt overal, waar de Verrezen Christus verschijnt. Als Hij op den vroegen Paaschmorgen uit eigen macht opstaat uit het graf, houden geen wanden of zware grafsteen Hem tegen. De wachters vallen verblind ter aarde voor den glans, die uit Zijn lichaam straaltmet de leer lingen van Emaus zit Hij aan tafel, breekt het brood en verdwijnt onzichtbaar uit hun midden op het oogenblik, dat zij Hem herkennenbij Zijn vergaderde en bévreesde leerlingen komt Hij binnen, terwijl deuren en vensters gesloten zijn. Christus heeft den dood overwonnen en door Zijn verrijzenis Zijn Godheid getoond. Dat is onze vreugde op Paschen, dat is de hoopvolle blijdschap, welke ons op dit hoog-feest jaarlijks opnieuw bezielt. Nooit leerzamer en ucnender kan net Paasch- feest werken dan in onzen tijd van algemeene stol vergoding. Nooit heller kan de glans van Christus' verrezen Lichaam stralen dan tegen den donker n achtergrond van de huidige ver dwaasde maatschappij. Wat was de groote oorlog, die achter ons ligt, anders dan een strijd om het stoffelijke. Maar hoe geheel tegengesteld aan den strijd, dien Christus streed I De groote volkerenkrijg was de botsing van de hebzuchtige en eergierige machthebbers dezer wereld, die in hun hijgen den wedren naar altijd meer goud, altijd meer bezit, in hun landhonger en annexatiezucht elkander in den weg gekomen waren en waanden dat voor hun grijpende handen niet genoeg meer te vatten bleef, wanneer niet een van beide partijen verdween. En hoe deed die jarenlange menschenmoord de laagste hartstochten overal naar buiten slaan Hoe valsch bleken de leuzenvan vader landsliefde en strijd voor <k» vrijheid 1 In den maalstroom was niets meer veilig. Het recht van eigendom ging te leorhet leger van vraatzuchtige raven over het zieltogend Europa groeide aan te grooter wordend, naar mate de worsteling langer duurde. En nu het wapengekletter is- opgehouden blijkt herstel der orde een bovenmenschelijk werk. De algemeene zucht naar meer bezit voor minder arbeid is niet meer te stelpen De groote strijd, die den eeuwigen Vrede heette in te luiden, is het begin van den ondergang van het oude Europa geworden. Nooit heeft men- schenwerk treuriger fiasco geslagen en het nie tige en zondige van het zuiver menscholijke bloot gelegd, dan de poging ens door groot- scheepsch wapengeweld het menschdom ge lukkiger te maken. Deze algemeene wereldverdwazing schijnt bij het stralend licht van dezen Paaschmorgen w. 1 bijzonder schril. Maar wij leeren er ook uit een waardevolle les. De stóf doodt, maar de geest maakt levend Zoolang de stof voor ons geen middel meer is, maar doel van ons streven, zullen wij met dat stof vergaan, alle teleurstellingen van het ver gankelijke meemaken, al het ij dele en dwaze er van in ons opnemen, ja zelfs, tot al het ver derfelijke en walgelijke komen, wat aan het stoffelijke dat immers tot verrotting en on dergang is gedoemd eigen is. Maar leeren wij van den Christus de stoffelijke middelen gebruiken om onze ziel te louteren, om den geest te dragen en te steunen, dan zullen wij ook met den Chirstus verrijzen. Dat is de groote, de zware plicht van ons, Christenen, in dezen tijd,, om lichtdragers te zien te midden van afschuwelijke duisternis om door ons voorbeeld van onthechting van het aardsche onze omgeving te wijzen op het ijdele van dë stofom door onzen geest van opoffe ring en zelfverloochening de gedachte aan het geestelijke in den mensch in deze maatschappij levendig te houden. Nu alles aast op bezit, alle verhoudingen ver stoord zijn, de misdaad bij de massa bijna niet meer van de deugd te onderkennen is, heeft de Christen de groote plicht van verantwoordelijk heid door zijn matige en ingetogen levenswijze een lichtende baken te zijn te midden van dezen stormachtigen tijd. Wanneerwijuit dit Paaschfeest deze leering trek ken en met vrucht beoefenen, dan zal de verre zen Christus voor ons tens als de milde rechter verschijnen wanneer Hij in voile glorie eenmaal zal zetelen op do wolken, op den dag der alge meene verrijzenis,wanneer het stof onzer licha men in het graf opnieuw bezi ld zai worden voor het oo.deel en jongste dage. In meer-dan één hersenkast der schrijvers in het revolutionnair-sqeialistkeh dagblad, ziet het er niet pluis uit. De gebeurtenissen in Duitschland schijnen storend te werken op het normaal function a iron van hun denkvermogen. Men oordeels «lochts naar bet volgende staaltje: „....op enkele 10-tallen kilometers staat- die Roode Armee! Ja. die echte Duitsche, ook onze ArmeeII Ja, siddert de bour- geio&iepers, alreeds 100,000 sterk. En dan die vrouwen, die te hoop loopen. voor roode kruiswerken! Ja. voelt ge het? uw einde nadert! Doch ge hebt het zelf gewild! 100,000 man. Ons hoofdi duizelt, sterkt cms Regelmatig bromt en buldert het kanon, het Eeode kanon, hier duidelijk hoorbaar, voer de zwoegers in de fabrieken. Wat tijd! Het kanon, der Duitsche Revolutie, hier vlak biil.O, sterk hen en ons! Mijn hoofd duizelt]Weer buldert het kanon..,, langgerekte dreunRevolu tie Wij raden den man, wiens hoofd zoo dui- zelt, aan, dat achtbare hoofd een kwar tiertje lang onder de pomp te houden. Dan raakt hij geheel opgefrischt. Op de vragen va-a liet lid der Tweede Kamer, den heer L. M. Hermant;, betref fende dén aankoop van een buis voor den llaad van Arbeid te Tiei, is een zeer uit voerig antwoord van den Minister van Ar beid ingekomen. Dit antwoord kan, kort samengevat, al dus worden weergegeven: le. Het is waar, dat te Tiei ten behoe ve van den Raad van Arbeid een huis is gekocht, dat 40.000 gulden kost. 2. Het is waar, dat twee panden te koop waren, onderscheidenlijk voor 18.000 en 35.000 gulden. Het eerste pand, dat geschikt zou zijn geweest voor hot gebouw van den Raad van Arbeid, was echter bewoond, ter wijl redelijkerwijs kon worden veronder steld, dat de huurder nog geruimen tijd in het genot van de huur zou blijven gehand haafd. Het tweede pand bleek, in ver-band met het ontbroken van do mogelijkheid van uitbreiding, ongeschikt, 3. Het is niet waar, dat het gekochte huis totaal of nagenoeg ongeschikt ie en geifoel moet worden verbouwd, uit dien aard dor zaak zullen aan een woonhuis, dat voor bureau wordt ingericht, verbouwin gen moeten geschieden. Zoodanige verbouwing zou echter ook bij den aankoop van elk ander woonhuis nood zak elijik zijn geweest 4. Het door den Verzekeringsraad te Arnhem ingestelde onderzoek heeft, naai de overtuiging van den minister, geen handelingen of gedragingen van den voor zitter van den Raad van Arbeid te Tiei aan het licht gebracht., ter zake waarvan, dezen ambtenaar eenige blaam kan treffen. Er bestaat dan ook voor den minister geen aanleiding tot het ne-jnen van «enigen maatregel in het geval. De Minister heeft echter gemeend aan den bovenbedoelden voorzitter de aanmer king niet -te mogen onthouden, dat het be ter ware geweest, indien hii was blijven staan óp bet aanvankelijk door hem ingenomen standpunt, da* de taxatie van de waarde van zijn pand zou zijn te ge schieden door een of meer door het bestuur der Rijksverzekeringsbank aangewezen des kundigen. Aangezien echter de' door dien voorzitter aangewezen deskundige, de heer Berulener, bekend staat a's een achtenswaard en betrouwbaar persoon, en het bestuur der Rijksverzekeringsbank volledig bevoegd was. c'fjsgevvenscht een nieuwe taxatie door andere dieskundigen te bevorderen, kan den heer Rink in deze uitsluitend het verwijt van on voorzichtigheid treffen, waarbij echter de goede trouw van dien voorzitter volstrekt on aangetast blijft. VOLKS VTTj WILjDERING „Ik woon ia een dorpje, onder den rook eener stad,'" zoo schrijft o.m. een Brabautseh. medewerker aan de „Msb.'" De bevolking, is zeer gemengd. Een sta tistiek staat mij niet ten dienste. Maar ik meen te kunnen beweren, dat een der de bestaat uit landbouwers, een derde uit arbeiders en een derde uit wat men bur gerij noemt. Niet,-katholieken wónen er bijna geen- Hét is nu eeri werkdag halfacht des avonds. Daar buiten trekt een troep jongens, opgeschoten jongemannen voor bij.'Zij brullen.. Neen, het is zelfs geen poging om te zingen, het ia echt-lee- lijk, afgrijselijk gebrul. Dat hoor ik zoo eiken avond. Ook 's Zondags. Ja, 's Zondags mi S hiennog erger dan in de week. De brooudronken- heid pleegt dan te veranderen in echte dronkenschap met al wat daartoe behoort. Het. blijft dan niet altoos bij gebrul. De kleine knapen doen graag hun groo te broers na. Ook zij razen en tieren soms. En zij gaan zich te buiten aan bescha diging» van woningen en tuinen, werpen ruiten in, versperren den weg en rnsfken het den voorbijganger lastig. Voor de laudüonwers moet ik een loffe lijke uitzondering maken. Wanneer zij zich nuchter weten te houden - en dat lukt hun gedurende de week gemakkelijk dan zijn zij bij het. goedmoedige, vrien delijke volk, waaraan Brabant zijn goe den naam dankt. De burgerij heeft haai- jongens wel niet geheel in bedwang, maar zij streeft er toch naai-, om hare beschaving le toonen. Van.de arbeiders mag ik volstrekt niet allen schuldig noemen. Maar ik zou toch ook aan do .waarheid tekort doen, wan neer ik niet onder hen de verwildering zocht. Het is te begrijpen. Velen van hen hebben gewerkt in de groolere steden bui ten Brabant en er weinig goeds geleerd Ik zal niet beweren, dathier alles ro zengeur en maneschijn is, maar het staat toch wel vast, dat de meeste slechte manieren hier worden geïmporteerd. Ons treft ue blaam, dat wij niet voldoen de tegenwicht verschaffen tegen den bal last, dien onzo arbeiders medebrengen uit dc groote steden. Wij houden hen to weinig uit de kroe gen, waar zij elkander ophitsen, om soms met bekkensnij de rij te eindigen. Wij vertellen h|in to weinig van alles wat ook hunne be.angsieliing verdient. Wij dealen hun te weinig mede van onze beschaving. Deze laatste iout is misschien wel on ze hoofdfout Te velen zijn er, die van den over vloed hunner .wetenschap niets iriededec- Icri aan het volk. Zij zijn er niet toe te bewegen, iets af te staan, geen tijd en geen arbeid. De kleine dagbladpers, de eenige die ook de kleinen der aaide dage lijks bereikt, heeft van hen niets te wach ten. Als sprekers durven zij niet op treden. Iets vertellen over letteren, bouw kunst, schilderkunst, geschiedenis, ze zij-n er niet toe ovei te halen.' En inmiddels wordt ons volk, in gees telijken zin, erger dan bloedarm.... GOEDERENVERVOER NAAR T1ET Aan afzijdeas wordt dringend aangeraden, indien hunne zendingen naar het buiten land onder rijksvers-'uiung moc,en worden gebracht, dit reeds te doen vóór vertrek, daar anders de wagens aan de Nederland- sche grcnskaotoren voor nader onderzoek naar den inhoud door de rijksambtenaren worden uitgezet, waardoor de ladingen dan meermalen verscheidene dagen moeien wach ten, voordat zij aan de beurt komen ooor onderzoek en alsdan in staangeld verval len, lei-wijd de opeenhocping van wagens aan de grens-slations de uitvoering van den dienst zeer belemmert- SALARIS-ACTIE VAN HET PERSONEEL DER p- en T. Donderdag hebben de besturen der samen werkende organisaties van het personeel der P. en T. vergaderd, waarbij het Comité van zeven verslag uitbracht van den stand van zaken. De voorzitter van het comité memoreerde de in de laatste weken gevoerde actie en gaf een uitgebreid verslag van het onderhoud, dat het Comité Woensdagochtend met den Minister van Waterstaat en den directeur- generaal had. De vergadering sprak zich met algemeene stemmen uit. om alsnog onmiddellijk een audiëntie aan te vragen met den directeur- generaal, teneinde nader diens bedoeling te vernemen. Na den uitslag van dit onder houd zal worden bepaald op welke wijze de actie zal worden voortgezet. BESPOEDIGING INZAKE DE HINDER WET. Met de uitvoeringen der beslissingen door H.M. de Koningin inzake de Hinder wet, wordt in "t algemeen langer ge wacht, dan noodig en dienstig is. In ver band hiermede js door den Minister van Arbeid, aan de Commissarissen der Ko ningin in de verschideude provinciën mee gedeeld, dat het hem wenschelijk voor komt dat dé uitvoering dier beslissingen wordt bespoedigd. INVOER VAN VEE IN BELGIë. Herkauwende dieren en varkens, be stemd voor de slachtbank, mogen langs de grenskantóren Acliel en Es-schen in België ingevoerd worden. Het lid der Eerste Kamer, de heer Henri Polak, blijkbaar niet tevedèn gesteld door bet antwoord van den Minister van Water staat op zijn vragen omtrent het leggen van een elecrisehen kabel in de Middachter Al-leé, heeft den Minister dienaangaande om nadere inlichtingen verzocht. De lieer Polak vraagt o.m.: Welke maat regelen genomen zjjn of zullen worden, om te voorkomen, dat voortaan op ruwe en on doordachte wijze te werk wordt gegaan bij het leggen van kabels of buizen, het spannen van draden én soortgelijke werkzaamheden, zoo-dat de schoonheid van het Noderlandsch0 landschap, die in de laatste jaren toch al zoo veel geleden heeft., niet nog vorder gehavend wordt HET N. V. V. EN DE WIJZIGING DER IHJUBCOMMISSIEWET. Het bestuur van het Algemeen Noder- landsoh Vakverbond heeft het volgende schrijven gezonden aan het Ncderlandsch Verbond van Vakvcreenigingen: „Het is u bekend, dat binnen korten rijd een voorstel tot wijziging der Iluurcom- miasiowet iit do Tweede Kamer zal worden behandeld. Wij zijn overtuigd, dat ook uwe vakcentrale aich niet met de deer de Re gering voorgestelde wijzigingen kan ver een! gen. Bovendien, is de Duurtevvet verworpen en meenen wij. dat het hard noodig is, dat de vakcentrale» middelen beramen, aan dezen ougewonschto toestand een einde to maken, zoo mogelijk door een éénsgezinde actie en niet het oog op don naderenden winter- Wü zouden u dan ook willen verzoeken of uw bestuur bereid is over deze twe>e zaken een bespreking bij t« wonen, op een iu ou derling overleg vast te stellen datum en uur. Deze uitnoodiging is door ons verzon den aan N.V.V., R. K. V., Chr. N. V. en N. A. S. Door den spoed, die hiermede betracht moet worden- en rekening houdende met onzo eigen actie in deze richting, verzoeken wij u ons p. o. te antwoorden." Het N. V. spreekt hier wel wat voor barig van den „naderenden winter.'' KWIJTSCHELDING VAN STRAF. Het Tweedo Kamerlid, de heer Hugen- holtz, had vragen tot den Minister van Justitie gericht in zake hot kwijtschelden van opgelegde straffen aan personen, d.ie zich sedert hot uitspreken van het vonnis hebben- gereclas-seerd. Op deze vragen heeft Minister Heemskerk geantwoord, dat hot niet mogelijk is, voor allo gevallen van ver late tenuitvoerlegging een onderzoek te doen instellen. Wel is do minister voornemens do parket ten er op te wijzen, dRt het wonechoïijk is, eventueel te bevorderen, dat een gratiever zoek ingediend wordt- Personen, die vertneenen op grond, dat, zij gereelasseerd zijn. voor het. verleunen van gratie in aanmerking to komen, kunnen «it eigen beweging een verzoek om gratie in dienen. BLOEMENDAG TEN BATE DER STAKERS GEWEIGERD. Do burgemeester van Deventer, jhr. mr. T. A. M. A. van Hu ma Ida van Eysinga, heeft de hem van communistische zijde ge vraagde toestemming tot het houden van een bloemendag ten hate van de stakende havenarbeiders geweigerd, omdat hij zich in geen enkelen vorm partii wil stellen in het bedoelde arbeidsconflict, en hij do staking niet wil steunen. ÜE ARBEIDSDUUR EN DE OVEREEN KOMSTEN. Het feit, dat nu reeds vele ambachtslie den: timmerlieden, metselaars, schilders enz., zich vestigen als zelfstandige onder nemers, ten einde té ontkomen, nu aan do bepalingen nopens den arbeidsduur m col lectieve arbeidsovereenkomsten, atiaks aan desbetreffende wettelijke voorschriften, hoeft het Eerste Kamerlid, den hoer Henri Polak tot aanleiding gestrekt, om den Mi nister van Arbeid te verzoeken, daartegen maatregelen te ontwerpen. Eveneens vestigt de heeir Polak de aandacht van den Minis ter op werkgevers die mot liun arbeiders in werkelijkheid of in schijn coöperatief gaan werken, met het doel om bedoelde concur rentie der nieuwe baasjes bet hoofd te kun nen bieden, door eveneens langer dan den voorgeschreven arbeidstijd te werken. DE VOEDSELVOORZIENING VAN HET ROERGEBIED. De leider van de Duitsc-he mijnarbeiders Otto Hue, die eenige darren in ons land heeft vertoefd om met loidende personen op politiek en economisch gebied van ge dachten te wisselen over de leniging van den levensmiddelennood in bet Roergebied, is weer vertrokken. Uit zjjn talrijke be sprekingen heeft Hue den indruk bekomen, dat Nederland het Roergebied in ruime mate onmiddellijk zal helpen, zoodra de grondwettelijke toestand aldaar is hersteld. Hij wees er echter op. dat er door het mis dadig optreden dor Spartacisten die ver schillende spoorwegen en bruggen hebben vernield, groote transportmoeilijkheden bij het vervoer van de levensmiddelen moeten worden overwonnen. Op het oogenblik onderhandelt de heet Hue met de Duitsche rjjksregeering over hetgeen hier is geschied om dan onmiddel lijk in het Roergebied terug te keeren en de leiding van de mijnarbeiders weder in han den nemen. De heer Hue hoopte, nadat de rust in hef mingebied zou zija hersteld, opnieuw i' Nederland te komen om met personen van invloed hier te lande over gewichtige econo mische vraagstukken van gedachte te wis selen- PRINCIPIEELE DIESTWEJGERING. Op de vragen van den heer Kruyt, lid der Tweede Kaïucr, omtrent de plaats, waar prineieële dienstweigeraars hun straf on dergaan, heeft de minister van Justitie o.m geantwoord, dat het in zijn bedoeling ligt ala vooTloopigen maatregel de principieels dienstweigeraars zoovéél doenlijk op het fort bij Spijkerboor te plaatsen, en her althans niet in gemeenschap met om ander» redenen veroordeelden hun straf te doen ondergaan. WAARSCHUWING TEGEN HET GEBRUIK VAN GEDRAGEN MILI TAIRE KLEEDING VAN VREEMDE HERKOMST. Van den Centralon Gezondheidsraad ont vangen wij het volgende schrijven, waar aan wü, op verzoek, gaarne plaatsing ver leenen Het. is in den laajsten tijd voorgekomen, dat in one land, in het bijzonder in ge meenten die nabij de Duitsche grens ge legen zijn, handel gedreven wordt in oudo militaire kleedingstukkon van vreemde iierkoraet on dat deze op de publieke markt te koop worden aangeboden. Aangezien het niet aan te nomen is, dat deze kleodingstukken ontsmet zijn gewor den, acht de Centrale Gezondheidsraad het noodig mot klem tegen het gebruik ervan te waarschuwen. Zij zijn ais gevaarlijk te beschouwen omdat zij voor hot meerendeel onrein zullen zijn en ongedierte kunnen be vatten en daardoor den droger eu zijn om geving kunnen besmetten Vooral geldt dit voor den Vlektyphus, een ziekte die, gelijk bekend is, door luizen wordt overgebracht Men z« dus op ,zijn hoedel NEDERLAND EN ENGELAND. Te Dioxperlo (Gelderl.) is het verblijf van de militaire grenswacht wegens de troe beten in Duitschland weer met een maand verlengd. VERLENGING DER GRENSWACHT. Te 's-Hajje is opgericht een Genootschap ter bevordering van de vriendschapsbetrek kingen met liet Brilsohe Rijk. DE AMBTENAREN-BOND BIJ DE (WA TERSCHAPPEN IN N. EN Z.-HOLLAND VrijdSag-odhfend heeft deze Bond zijn voor. jaarevergadering te Amsterdam gehouden- Het ledental steeg tot 273. liet Bestuurs voorstel om den secretaris en den penning meester een ioebagie te geven, werd aangeno- men. Daarna werd behandeld een voorstel W verhooging van die contributie. De minimum-contributie, tot een salaris van f 250.— wordt gesteld op 2.50 's jaars. Voor de overige inkomens zal de contributie bedragen 1 pet. van de inkomens van de waterschappen genoten. De onitwerp-begrooting werd vervolgens goedgekeurd, terwijl het .bestuur gemachtigd werd tot liet overschrijven vn verschillende posten. Daarna had de verkiezing plaats van 3 leden in het bondsbestu-ur, bevens van en aan tal led-en in de groeps-besturen. VERZOEK OM PUBLICATIE !Het „Hbld."' schrijft: s Tiet heeft van de vertegenwoordigers der Nederlandsche pers, flie thans te We zel vertoeven, dc aandacht getrokken, dat velen uit het groote puoliek, zoowel als van de troepen, aan de mededeolingen in do bladen, dat Nederland bos liet heeft geweigerd, den Spartas isteft levensmid delen te zenden, geen geloof hech.en. Op liofc vormen van legenden te voor komen, hebben zij daarom bij de betrok ken autoriteiten prop aangedrongen, hel besluit dor Nederlandsche regeering te devicu officieel bekend te doen ma-ken. DE TOCHT PARUS—DAKAR. Uit Dakar wordt gemeld, dat commatw dant Vuillomin zijn tocht heeft beëindigd, en te-Dakar is geland. Hij zal zich met do eerste packetboot naar Frankrijk in schepen. Aldus is do schitterende onder-' neming van commandant Vm.lHemin et luitenant Chalus afgeloopen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1