STADSNIEUWS BOORDEN H. J. VAN DER MEER, A-R-R-O-W Wielrijders! Waarschuwing PER 3 STUKS fl. 2.30 ^ife positie van den concierge van net raadhuis (vast te stellen. B. en W. wenden verzocht dat èt doen. Nu ia er een kans <wn dat te doen Spr. meent dat men gevoegelijk kan door gaan oip den door B. en W. ingeslagen weg, vooral daar het een ijverig en verdienstelijk beambte is. De heer Y'erkooy vindt deze wijze van schoonhouden te duur en wil geen nieuwe ambtenaarspositie scheppen. Hij vreest dat er vele loonsverhogingen van het gevolg 'zullen zijn. De heer Loerakker meent dat er aitijdl be hoorlijk loon moet worden betaald. Hij vindt de oplossing van B. en W. de meest geschik te en gelooft niet dat de gemeente er duur der mede uit za:l zijn. De heer Verkooy stelt voor niet tot de in stelling van de nieuwe functie over te gaan. 'Dit voorstel werd verworpen met 4 st. vóór. Daarna wordt het reglement vastgesteld voor den nieuwen functionaris. Een voorstel van den heer Hooy om voor vrije woning en brandstoffen terekenen f 200 werd verwor pen met 2 stemmen voor. De benoeming gaat in op 1 Juli 1920. Tot bewaarder wordt daarna benoemd; de heer C. M. Porre met 11 stemmen. 1 stem op J. J. Nelis en 1 op A. P. A. Verkooy De zaak-Blom. De volgende punten betroffen: 10. Be handeling van hei .voorstel d.d. 25 De cember 1919, van den heer C. A. Blom, tot het instellen van ,een eere-raad. 11. Idem, d.d. 2 Januari 1920 van. den heer C. A. Blom, om hem toestemming te ge ven tot het stellen van een 3-tal vragen, inzake de aanbieding tot verkoop van grond aan de gemeente, door den heer H. B. A. leeuwen, 12. Idem, d.d. 2 Ja nuari 1920 van den heer C. A. Blom, om hem toestemming te geven tot het stel len van een yraag, inzake den stand der procedure oetreilende het kastekort aan het gasbedrijf. De heeren Hooy, Loerakker en de Vries stelden voor die punten niet te behande len. De heer Hooy meent .dat de heer Blom hier niet meer behoort te zitten en geen voorstellen meer heeft je doen. De heer Blom zou niet over dat punt hebben willen spreken, maar na de woor den van den heer Hooy zegt hij, dat, zoo- dra de heer Hooy, als voorzitter der B. K. Kiesvereeniging' en spr. als zooda nig als lid der B. K. K. heelt doen ro- yeeren, den moed heeft hem, spr. op eon vergadering toe te laten om zijn houding toe te lichten, spr. zeker is dat de vergadering een andere uitspraak zal doen. Ware er in Schoten geen kwestie- Hooy-Blom, dan zou het nooit gebeurd zijn. Spr. leest een schrijven voor van het Bisdom Haarlem, onderteekend door den ZeerEerw. heer .Westerwoudt, waar in hem (Blom) dank wordt gebraacht voor zijn bemoeiingen, beste .wenschen wor den geuit voor een a,s. reis en voor zijne werkzaamheden. (Nadere bijzonder heden, als datum, aaneiding vlloor dezen brief, vernamen .wij piet. Bed.) De heer Blom haait dezen brief aan, omdat de heer Hooy indertijd, naar aanleiding van een briefkaart, die spr. toen voorlias, gezegd had, dat spr. niets met het bisdom had te maken gehad. .Verder laat spr. een rekening zien der B. K. Kiesv., goedge keurd door de financieele commissie, waarop ook voorkomt de rekening van het strooioiljet bij de verkiezingen rond gestrooid ten faveure van de candida- teur-Piuschen, en waarvan spr. werd be schuldigd de maker te zijn. Dit is wel een afdoende bewijs dat het niet zoo is. De heer Hooy heeft mij, geholpen door een stelletje trawanten, kunnen royeeren als lid der B. K. Kiesv. en hij durft mij niet toe te laten in een vergadering om mij te rechtvaardigen. Maar, mijne heeren, jelui hebt mijn naam door het «lijk gehaaó, vooral u, Mr. Hooy, gaat spr. verder. Mij geelt dat niets, .want ik verdien mijn brood, maar den naam van mijn kin deren hebt gij bezoedeld en nu ontne men jelui mij de gelegenheid mij door middel van ,een eereraad te rehabiliteeren. Jelui bent bang dat er te veel los zou komen, jelui vreezen de roskam, jelui durven niet. ,Wat js er op tegen om door drie menschen, buiten Schoten .wonende, te laten uitmaken of ik de gemeente belangen geschaad heb. Als er een eere raad komt, ben ik zeker in mijn eer hersteld te .worden. De heer Klein: Die zit in de Jans- straat. De heer Blom: Die uitdrukking van Klein slaat op de klacht, die zou zijn ingediend, omtrent schending van het raadsgeheim. Dat js een klacht door u, voorzitter, ingediend ,e» daar zult u wel meer van weten. .Welnu ik kan dit wel zeggen: Ik ben er over verhoord, maar er komt niets yan die klacht. De voorzitter: Mij js .daarvan niets be.- kend. De heer Blom (tot den heer Klein) Maai' zeg ©ens, heb ik mij bevoordeeld in de zaak Nelis, Klein? De heer Klein: Dat zullen ze daar in !de Jansstraat wel uitmaken. De heer Blom: Je moet een klacht dur ven doen daarover, als jo 't hart hebt. Over het yoorstel-Hooy sprekende meent de .Voorzitter dat de voorstellen behandeld moeten worden. (We kunnen te niet wegmaken. Dat gaat volgens regle ment niet. De heer Pruschen doet een voorstel om de beraadslagingen nu yorder to «luiten. De heer Hooy trekt zijn voorstel in, wndat het onreglementair js. Hij wil zich verdedigen tegen wat de heer Blom gezegd heeft. .Ook de heer .Verton wil het woord. Do heer Pruschen handhaaft zijn voor stel, de discusies te Bluiten. Dat wordt aangenomen. Met alleen de stem van den heer Blom voor wordt besloten geen eereraad te be noemen. De heer. Blom wenscht een verklaring .te geven, ,wat hem na eenig tegenstribbe len van den voorzitter wordt toegestaaan. Hij constateert dat de meerderheid van den Baad de consequentie niet heeft aan gedurfd .van den laster ©n de beschul digingen, die tegen zijn persoon in een vroegere .vergadering zijn geuit. JEr zul len nu menschen buiten den Baad wor den benoemd tot pen ©ereraad, die zal oordeelen of spr. misdaan heeft en .dat wel op, de door den Baad goedgekeurde notulen, voor zoover ze volledig of on volledig zijn. De he,er. Klein: Daarom stemden .wij tegen. De heer Blom: Maar die onvolledige notulen heeft de Baad goedgekeurd. Het is dan jelui .eigen schuld en jelui hebt mij toch maar durven belasteren. Ik constateer dat de Baad de conse quentie van .een .eereraad piet aandurft. De Voorzitter: Dat js het niet. De Baad vindt geen aanleiding om een eere raad te benoemen. Kr js een klacht in gediend en die pioet nu maar door de Justitie onderzocht worden. De raad wil daar niet jn treden. De heer Blom vraagt het woord voor een persoonlijk feit en zet daarna 't ge sprokene van den voorzitter recht-, wijl het een verkeerden indruk kan vestigen. Er ie een klacht ingediend tegen hem wegens schending van ambtsgeheim en anders niet. Maar als de voorzitter liet voorstel gelezen had, zou hij weten dat de eere raad de vraag zou beantwoorden of spr. zich in do zaak-Nelis heeft bevoordeeld. Daarover is geen klacht ingediend en daar gaat het voor spr. om. De heer Pruschen dringt nogmaals er op aan de discussies te sluiten. Aan de ox-de was nu punt 11 der agenda (zie boven) Do heer Pruschen stelt voor het verlof tot het stellen van vragen niet te verlee- nen. Do heer Blom wil do zaak toelichten en zal het hebben over het voorstel-Prusehen. De heer Pruschen dringt aan geen dis cussies toe te laten. Do Voorzitter geeft den hecr Blom het woord over het voorstel-Pruselien alleen. De heer Blom: Nu jk vau den onder voorzitter Pruschen de toestemming heb, het woord te voeren De Voorzitter Mijnheer Blom, jk verzoek u niet belcedigend te zijn. Do heer Blom: Dan verzoek ik u dat ook niet to dulden van den heer Pruschen. De Voorzitter: Ik leid de*vergade- ring. niet u. Do heer Blom: Het schijnt wel van niet, maas dat Prusschen de leiding heeft Ik acht het dan in het gemeentebelang' om mijn vragen te stollen en wel of B. en W. •kunnen zeggen wat hun bewogen heeft om niet opden koop van den grond va Teeu- wen in te gaan, wat do gemeente Schoten een bedrag heeft gescheeld van 34000 75 cent. Immers Schoten had den grond kun nen koopen voor 1,26 por vierk. M., dien Haarlem eenige dagen later kocht voor 2 per vierk. M. Spr. stelt hot college van B'. en W, jn gebreke en wel door do nalatigheid van den burgemeester. De heer Teeuwen wil dat in de raadszitting komen bevestigen. De heer Pruschen verzoekt staking van do discussies. De Voorzitter wil daar. nu zün naam genoemd is, niet van hooren. Hij wil op het gesprokene van den heer Blom doorgaan. De heer Pruschen verlaat de vergade ring. De Voorzitter verklaart dat hem nooit een voorstel is gedaan tot aankoop van dien grond. Do heer Blom. Dat is wel waar, tot twee maal toe ie door secretaris, de Jong namens B. enW. daarover aan den heer Teeuwen ge schreven. En zelf bont u den heer Teeuwen op den Sehoterweg togen gekomen en hebt n gezegd dat de gemeente dien grond niet wil de koopen. Goddank zeide Teeuwen toen. nu ben ik vrii (do gemeente had voorkeur) en kan ik er dezer dagen meer voor krijgen. Daarna is de grond aan Haarlem verkocht. De Voorzitter geraakt in fluisterend gesprek met de Wethouders en eenige raads leden en stelt daarna voor aan den heer Blom geen toestemming te verleenen tot het stellen der vragen. Dit wordt aangenomen met 91 stem. Vóór was de heer Blom. Aan de orde is punt 12 der agenda. De heer Hooy stelt voor, deze vingen niet toe te staan. De heer Blom trekt dit voorstel in, om dat hij gelezen heeftin het rapport, dat xnr. Blaupot ten Gate in repliek in deze zaak zal antwoorden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Ned Journalistenkring, betreffende de besehuldigingen door den heer Blom geuit, aan het adres van onge noemde journalisten. B. en W. stelden voor, dat voor kennisgeving aan to nemen. De heer Blom: Als ik nog een verzoek mag doen, zou ik willen vragen dat het den Baad behaagt, dit voorstel aan te houden tot de volgende vergadering. Maar ik weet nieit, of ik nog voorstellen doen mag. Aan het verzoek van den heer Blom wordt voldaan. Een andere mededeeling betrof de exploi tatierekening voor de Centrale Keuken in verband met beschuldigingen van den beer Blom. De heer Blenx: Mag ik, als het de heeren belieft, nog vragen om dia Tekening nog tot de volgende vergadering in bet kastje te laten liggen? En mag er dan ook eventueel nog over gesproken worden? Wórdt toegestaan. De Voorziter; Mr. Blom, ik ver zoek u niet zoo op te treden, u tart mij en maakt mijiiet werk buitengewoon moeilijk. Do heer Blom; Ik doe nietsik yraag onderdanig of mii wordt toegestaan waar ik recht op heb- Naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter, dat B.enW. geen aanleiding vinden, den heer v. d. Stel over zün anti papistisch optreden te onderhouden, zegt de heer Hooy, dat hij het met den voorzitter eena is, dat wat de heer y. d. Stel een paar maanden geleden zeide, nu geen aanleiding kan zijn om bet gemeentebelang te schaden ea dat zü dus geen aanleiding vinden, den beer v. d, £tel te berispen, Als echter nu Koopt geen banden zonder garantie. Wij leveren prima Buitenbanden f3,75 Binnenbanden f 1,99, met garantie. Kinderwagenbanden in alie maten. Prima rijwieien f90.— met 1 jaar garantie Schagchelstraat 3399 maar bereikt wordt en is, dat het niet weder gebeurt, ie spr. tevreden, want mocht hei weer gebeuren, dan zou het wel eens kunnen zijn, dat de R.-K. hun geduld verliezen en het. gemeentebelang wel geschaad wordt. De Voorzitter zegt, van v. d. Stel gehoord te hebben, dat hij niet auti-papis- tisch is- (Donderend gelach 1 De heer Blom: En hü is nu nog wel lid van de S. D. A. P. geworden. Hü en zijn vrouw! (Gelach). Stemmen: Ja, dat wordt verteld 1 De Voorzitter: Ik bemerk tot mijn vreugde, dat de beer Blom toch ook vroolijk kan zijn. De heer L 1 0 ju Ik heb altüd pleizier in die dingen, mijnheer de voorzitter. Dat neemt niet weg, dat ik de dingen, die gezegd moeten worden, wel eens zeer scherp zeg. Hecht door zee, dat is rniin leus altijd ge weest en is het nu neg. D© Voorzitter: (Zich opwindend) Ja, juist, dat is een zeer waar woord, dat u spreekt- Zoo moet het zün. Recht door zee, dat is een mooie leus. Maar niet ieder stelt die iu practijk. De heer Blom: Daar zou ik met u nog heel wat over kunnen praten. Maar daar is het hier de plaats niet- voor. De Voorzitter: lk ben er niets op gesteld om met u te diseusseeren. De heer Blom: En wanneer ik dat wil. dan zult u met mii praten over gemeen tezaken. l>at kunt u mij niet weigeren. Dc Voorzitter: O. over gemeentc- azken. Do heer Blom: Vroeger :h©b ik nog wel eene gedacht, dat u een gentleman waart-. Nu denk ik dat al lang niet meer. Ik vergeef het u echter, want u is wat zenuwachtig. Do Voorzitter zal Cr verder maar over zwijgen. Rondvraag. De heer Hooy beantwoordt den heer Blom noe even. De heer Blom heeft alle ge legenheid gehad om op vergader ia gen der R.-K. Kiesvereeniging te komen. Hij is her haaldelijk uitgenoodigd op commissie-verga deringen enz. Nooit is de heer Blom versche- nen. Wat dat strooibiljet betreft, spr .zal de rekening doen nazien en daarvan rapport uitbrengen. Als dat strooibiljet er op staat, is het een vergissing en niet bemerkt door de commissie, die ze moest nazien. Maar spr. houdt vol: dat biljet is het werk van Blom geweest. Niemand anders wist er iets van af. De heer Verton feliciteert den gemeente secretaris met zijn herstel van gezondheid. Men mag een goed ambtenaar wel waar- dieeren. De heer Verkooy vraagt of de zaken bij brand zullen behartigd worden. De heer Bies zegt dat er geen conflict is. De heer Verkooy zal er dan niet verder op ingaan Nu is de Aeer Blom aan de beurt voor de rondvraag. De Voorzitter: „Raadslid" Blom? .Raads lid" Blom. hebt u iets voor de rondvraag? De heer Blom: Ja, Mr. de voorzitter raadslid" Blom wou even zeggen dat hij in de volgende raadsvergadering op de zaak Teeuwen zal terugkomen en dat hij wat zijn „mederaadelid" Hooy heeft gezegd, alleen qualiliceeren wil als onjuist. Dat wil „raads lid" Blom even zeggen. De rest van de rondvraag leverde niets be langrijks op. Aan het slot der vergadering las de Voor zitter een schrijven voor van het oud-raadslid v. d. Vall aan den voorzitter, waarin hij het gesprokene van den heer Verkooy als onjuist qualificeerde, toen hij het deed voorkomen als of hij (v. d. Vall) den heer de Jong, secre taris der gemeente, met opzet op de mat had laten staan, toen hij bij hem kwam. Feit was dat v. d. Vall door ziekte in huis den heer de Jong niet anders kon ontvangen. Hij ver zocht dat voortaan Verkooy een juister voor stelling van zaken zou geven. De heer Verkooy vraagt inzag© van dien brief en zal er desgewenscht in de volgende vergadering op antwoorden. (IVordt vervolgd.) SCHOTEN. In verband met de geruchten over zijn aanstaand vertrek uit de gemeente, deelt de heer Hooy ons mede, dat het we! mogelijk is, dat hij de gemeente dit jaar zou verlaten, maar dat er nog absoluut niets vaststaat daaromtrent. OVERVEEN. Brandje. Dinsdag brak bij den heer v. d. Kop in het Kweek- duia, alhier, een schoorsteenbrand uit. Politie en brandweer werden gewaarschuwd en wa ren spoedig met het noodige Musch,materiaal ter plaatse. Met een hoeveelheid zout werd de torand getoluseht. DE SUIKERFABRIEK „HOLLAND". Den leden dier Coöperatie Suikerfabriek Holland te Halfweg heeft het bestuur ge adviseerd elders contra©ten te sluiten voor dien bouw van beetwortelen maar in die contracten tic clausule te dioen opnemen diat, bü aldien d» fabriek eigendom wordt der coöperatie de beetworteleu daarvoor bestemd zijn. AGENDA 10 APRIL Qebouw Sint Ravo Gewone zittingen. Twist? G i«terei)avond om kwart voor negen kwam iemand bij dar. Ohery aan do Nieu we Groenmarkt oom zich te laten verbin den. Het bleek, dat hij ©en aardig© snede in dien arm had en dat zijn slagader bijna doorgesneden wa®. De persoon in kwestie wilde niét zoggen boe bet kwam. De dokter liet beun per brancard naar het gasthuis brengen, vanwaap hij loopen die naar. buisi terugkeeajde. Ken nieuw spuithuis. Hedenavond zal aan die Amsterdamscbe vaart, naast liet poèhtadbuxeau, een nieuw spuithuis worden geojiemdi ten behoeve van dy Brandweer. Dameskapsel. Oj) initiatief van, dc afd. Haarlem van don Neder 1. Bob. en Kap.persl>ond is opge richt een groep „Marcel" te Haarlem. Als voorloopig bestuur werden gekozen de hoeren H. Vugts, voorzitter, G. J'. Pier lot secretaris en mevrouw J. v, d. Lam v. d. Worff als peiuiinguneesèeres. Het dool van deze groep „Marcel", aldiue genoemd naar den grooten kapper, wiens ondulatie nog steeds ale d© meest, voldoe- nende bewerking van het haar geldt, is, om langs den weg van studie de techniek van het dames-kappen op te voeren. Medie werd op deze vergadering beslo ten 0111 nog voor het a.s. zomerseizoen eenige theoretische lessen te doen houden door den heer (Joelt. PATER MATHEO. Do bekende apostel van de intronisatie ven Jezus' Allerheiligst Hart, pater Ma- theo zal op zün doortocht door ons land ook Haarlem aandoen. Zeer w aarsehijimlijik zullen we door de goede zorgen van het Intioaxisatie-Oomité van den R.-K. Vrouwenbond de eer heb ben hem einde April binnen onze veste te mogen ontvangen. Wij vertrouwen dan ooik, dat honderden en nogmaals honderden naar zijn begees terend woord zullen komen hooren. Personalia. Do hecr Dr. J. Timmer alhier, is 'be noemd tot liquida tear van de N.V. Ne- derlaindsohe Maatschappij vau vaste goe deren te Amsterdam. SCHOTEN. Men verzoekt ons opname van 't volgende. Do van neutraliteit, drui pende directeur dier Sehotensche gasfa briek heeft aan het Bestuur dor S. D. P. te Schoten liet lidmaatschap verzocht voor mijiimectt' en mevrouw Van der stek Echter thans voelende, dat hij daar zelfs niet geaccepteerd zal wonden trekt hij bet desbetreffdene verzoek i.i. Het verzoek tot intrekking' der aanvra gen is bij het bestuur der S. D. P. binnen gekomen. Aanvankalük dacht mevr. v. d. Stel wij- aar, doch nu blijkt dat hij wondt, wind wij ze i'. .WAAR GAAN WIJ HEEN? Kruisverband HaarlemNoord „Twee Wegen". Am. Zondag, des avonds te half aolit, geeft bovengenoemde vereeniging een uit voering van het 4-.bedrijvig tooneelspel ,'Tweo Wegen" van den bok enden tooneel- sebrüver Pater Servatius. Do Kruisvcrbond-ToonjeoleJub, van Be verwijk verleent voor dozen avond haar inedowerkKig. De toderdaad zéér lage toogangisprxjzen (30 en 60 cent) zullen geen beletsel zijn, om dat van een èoht-Katholioken geest door trokken stuk te gaan zien- Naar wij vernemen zal het Lid dier 2e Kamer, G. Bulten to 11 illcgoui een kort openingswoord spreken. R-K. Kring. De feestuitvoeringen van den R.-K. Kring hebben iets eigens: er heerscht 'n stemming als op 'n familiefeest, waar men blij is elkan der te ontmoeten, om de prettige verstand houding te 'bestendigen. Eerst was 't alleen de reciteer-afdceling van den Kring, die op deze avonden kunst genot en ontspanning kwam schenken, later trad het Kringorkest op en veroverde al spoe dig een goeden naam. thans is er een Ben jamin in de familie: het Kringkoor. dat gis teravond voor 't eerst zijn geluid deed hooren als 'n belofte voor de toekomst. De voorzitter opende den avond met een vlot welkomstwoord, waarna het scherm rees voor „De Gedwongen Knecht", blijspel met zang, naar Molière's ,,Le Manage Forcé", toewerkt door J. J. G. Wahlen. De regisseur, de heer E. M. Kuiper, durft met zijn dilet tanten veel aan, maar hii kan dat doen, zooals gisterenavond overtuigend bleek. Ook zonder dat alle rollen juist schitteirend bezet waren, kwam het geestige, menschkundige blijspel goed tet zijn recht. Aan mise-en- scène. costumeering en grimeering was bij zondere zorg besteed, zoodat we soms den indruk kregen een uitvoering van beroeps- looneelisten bij te wonen, 't Scheen dat met deze opvoering van werk, dat in den regel 'boven het kunnen van dilettanten ligt, de proef genomen werd methet publiek. Ook in dit opzicht was 't een succes, want er was een aandachtig gehoor, vol waardee ring voor dit artistieke werk. Het stuk werd gedragen door het knappe spel van Gerard Nielen. die op pittige en toch beschaafde wijze den weifelaar Pierre uitbeeldde. De beide filosofen waren best en Geronimo had ook goede momenten. De ove rige rollen hadden weinig te beteekenen. doch werden eveneens naar belmoren vertolkt. Met een fraaien krans werd de regisseur aan het slot gehuldigd. Vóór de pauze kwam het pas opgerichte zangkoor op de planken. Onder de bekwame leiding van den heer Frans Pielage voerde het twee nummers uit, een Duitsch drink liedje van het bekende genre en twee stro- pihen van het Wilhelmus. De aanwinst van enkele goede tenoren zal geen overbodige weelde zijn, maar, in aanmerking genomen de jeugd van dezen Benjamin, kregen we veel goeds te hooren. Dit eerste optreden werd dan ook door de genoodigden met sym pathie begroet. De avond werd besloten met een klucht van Jo Rutten: „Dc nieuwe dokter". Hier had den de jongeren der reciteerafdeelimg gele genheid hun talent te toonen en zii slaagden er in het publiek 'n uurtje vroolijk bezig te houden. De rolvastheid liet bij enkelen wat te wenschen over en uit sommiger uitbeelding sprak het gemis aan tooneel-routine, maar over 't algemeen werd er aardig geacteerd. Het meest bevredigde ons van Groenendaal, de leuke boer, die 'n goed afgewerkt type gaf. Eén teleurstelling bracht ons deze avond: we kregen van het kranige orkest zoo weinig te hooren, Onze plaats was niet gunstig, - HAARLEM «ANEöANG I7*TFLE!~; 268> boorden kosten per 3 stuks 2.so ONZE EIGEN KWALITEITEN LINNEN zijn minstens even duurzaam, uitmuntend van pasvorm en kosten slechts 3390 85 ets. per stuk N.V. „DE TIJDGEEST". TrekkingVHn 100nummersten overstaan van Notaris A. G. MUWE. Donderdag 8 April 1920 Pr(js van f 5000 6458 f 1000 20908 t 100 19256 Prijzen van 190.— (eigen geldr 59 2854 5065 6788 8204 10845 13504 15616 17784 100 3186 84 90 83 11049 6 16553 18136 58 3310 5193 6S07 8304 11165 57 16893 18655 79 3897 5239 26 8701 11276 13642 16919 82 892 4191 5334 43 9157 12255 14234 53 19762 941 4462 5436 7023 9324 12662 14418 17104 71 1079 83 81 7488 9607 12759 14755 86 20132 1147 4542 5621 7596 10285 13087 14924 17288 20227 1929 4611 5748 7775 10302 13284 15063 17345 20333 2120 4904 6260 7960 10401 13357 15324 84 2392 68 6710 82 10536 13456 61 17738 Een volgenden keer beter om de pers den ken, heeren! zoodat ons gehoor eerst het geroezemoes der zaal moest verwerken, vóór 't gelegenheid had iets van de muziek op te vangen. We weten met welk een ernst dit gezelschap zijn taak vervult en het had ook dezen keer mooie nummers op het program ma. Maar het publiek, dat het orkest na afloop een ovatie bracht, was niet zoo be leefd tijdens de uitvoering de noodige stilte te bewaren. Dat is jammer, want deze musici, onder directie van den heer Joh. Kotten, ver dienen beter. Alks samengenomen was 't echter een zeer genoegel'ijke avond, waarmee de Kring zijn genoodigden, die den Schouwburg tot in alle hoeken vulden, weer aan zich heeft verplicht v. d. S. Vereeniging „Oost on West. lil de gisteravond gehouden jaarvergade ring van do afdeel,ing Haarlem werd door den secretaris medegedeeld, dat op 1 Jan 1919 het aantal leden 130 en op 31 Decem ber 1919 134 bedroeg. Ta het bestuur kwam geen Verandering. De penningmeester deelde mede. dat de velen, die information omtrent betrekkingen in Indië vroegen, met het Koloniaal Ar beid®- en Informatiebureau in verbinding werden gebracht- Do 3 bioscoopavonden, die georganiseerd ■werden brachten een batig saldo van 182,59% op. Verder word door de ver- eeniging op verzoek van het Algemeen Kloetco-mité, een Kloetcomité voor Haarlem en Omstreken opgericht. De inzameling be droeg 3269 De Haarlemsche Hamtebvereeniging. Do Haarlemsche Ilandeavereenjging der N. V. Mididenstandscredietbank, 't Bureau voor Middenstands adviezen en den Bond van Incasso- en Informatiebureaus, thans allen gevestigd in het gebouw aan den Jansweg binnenkort worden gevestigd in het gebouw aan het Nassauplein. waarin thans de Na tionale Bankvereenig.ig gevestigd, ie. Biljartclub Sociëteit Vereeniging. In de gisteravond gehouden vergadering van de biljartclub der sociëteit Vereeniging, is do heer Ed. A. van Bilderbeek, de vorige secretaris, tot eerc-lid benoemd. Besloten uit te stellen tot October a.s. en voor de overige klassen zoo spoedig mogelijk te houden. Aan het bestuur der sociëteit Vereeni ging zal verzocht worden, in het. belang der Biljartclub en Jus ook van de Socië teit, den grootst mogelijken zorg te besteden aan, het biljartmateriaal. Frans Halsmuseum. Door de vereeniging tot uitbreiding der verzameling van kunst en oudheden in het Frans Halsmuseum, is aan het Museum een schilderij geschonken van den Haarlemschen meester Hendrik Gerritsz. Pot. voorstellen de; „De Vrouwen hü het graf, na de ver rijzenis van Jzus." De moord aan den Schalkwqkerweg. Do Amsterdammer B., dïeop 15 April a.s. zou terechtstaan, beschuldigd van moord met voorbedachte rads op den glasblazer Z-, gepleegd op den Schalkwükerweg is, naar wij vernemen, zielziek geworden en naar een gesticht ter verpleging overgebracht. De behandeling der zaak gaat nu voorioopig niet door. Do uitsluiting in het Meubelmakersbedrijf Gisteren kwam de R.-K. Bedrijfsraad in het Meubelmakers-, Behangers-. Stoffeerders- en Meubelmakersbedrijf wederom in Den Haag bijeen, onder leiding van Prof. Mr. J. A. Veraart. Met groote voldoening nam de Bedrijfsraad kennis van de toenadering, die in het geheele bedrijf te bespeuren viel. Het concept-collectief contract, waarover de algemeeme patroonscommissie in bespreking was met den Algemeenen en den Cliristelij- ken werknemersbond, bleek zoodanig in over eenstemming met hetgeen in den R.-K. Be drijfsraad tusschen „Sint Reinoldus" en „Sint Antonius van Padua" was tot stand geko men, dat er geen bezwaar was zich bij het algemeen collectief contract aan te sluiten. Derhalve werd met algemeene stemmen besloten al die stappen te doen. welke noodig zijn om tot volledige overeenstemming in hel geheele bedrijf te geraken, I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8