Kerk en School Orde en Arbeid Leger en Vloot KORTE BERICHTEN. Kunst en Kennis Handel en Nijverheidj Ue staking in de Havens. Rechtszaken Landbouw en Visscherij. Vragen bus een boom. De carosserie wero vernield; hij celf bekwam weinig letsel. Den chauffeur wend daarop een verhoor afgenomen. De zaak is nog in onderzoek, EB ONTBRAK IETS AAN Z'N OPVOEDING. Derden Paaschoag; na den voetbalwed strijd NederlandDenemarken. Ik stap in den trein NijmegenArnhem, schrijft een mede werker aan de „Tijd". „Morgen heeren!" zei ik. En ik zeg je, dat Denis schitterend gespeeld heeft'n Eenige vent „Morgen heeren!" herhaalde ik nog eens. Vlak Verwey ook niet uit. Voor den duivel, wat trapte die kerel fijn Ik deed geen verdere poging. Er werd ge voetbald tot Arnhem. Te Amsterdam stapte ik over in den trein naar Utrecht. Prachtig zooals ie den bal naar den goal bracht, hè? Voor den duivel, dacht ik, alweer over voetballen. Ik ben geen liefhebber weet je. „Morgen heeren!" zei ik. MorgenKessler houdt er anders een fijne taktiek op na; maar op 't laatst hadden ze hem toch in de gaten. Lykke was zwakjes... Ik was blij. dat ik te Utrecht uit den trein stapte. Gauw me even laten scheren. Die Mutters is een eerste klasse scheids rechterzag een beer kans tusschen het inzeep en op te merken. „Zou dan de heele wereld aan voetbalma nie lijden?" vroeg ik me zelf af. „Mooi spel van het Nederlandsche elftal", begon de bediende tegen me 'bij het inzeepen. „En of', zei ik. Toen ik 's avonds thuis kwam, suisden mij ooren vangoalleeraftrappen Ik was blij het met mijn vrouw en jon gens eens over iets anders te kunnen hebben. Ik deed de deur open. en toen ik mijn voet binnen de deur zette, kreeg ik een trap tegen mijn scheenbeen. Mijn jongens waren verwoed' met 'n prop papier in de gang aan 't voetballen- „Pa, hebt u een courant met het verslag van den voetbalwedstrijd bij u?" vi-oeg de een. Ik zuchtte. De ander intussdien, iets wits uit mijn binnenzak ziende steken, had de courant er uit getrokken en verdween met zijn broer als een wervelwind naar de serre. „Dag schat," zei ik eindelijk opgelucht te gen mijn vrouw, toen ik de kamer binnentrad. „Dag mannetje! Hebt je nog iets bijzon ders gehoord over den wedstrijd Nederland- Denemarken. Mevrouw Verstraten heeft ge vraagd of we Zondag ook eens meegaan naar den voetbalwedstrijd. Toe, mammie. laten we dat doen Toen voelde ik, dat ik een enkeling was, en er iets aanmijn opvoeding mankeerde. EEN ZELDZAAM GEVAL. Op de Woensdag j.l. te Bussum gehou den veiling, deed zich 't zeldzame geval voor, dat noch vanwege de gemeente, noch van wege de groentenhandelaren eenige groenten gekocht werd. De gemeente kocht niet, om dat haar winkels nog voldoende voorraad hadden wegens den ruimen aankoop op vo- rigen Vrijdag en de g roen t en h andel a a rs wensehten geen inkoopen te doen op de vei ling, zoolang de veriingsvereeniging „Een dracht" niet de verklaring zou hebben gege ven, niet meer aan de gemeente te verkoo- pen. Daar het niet te verwachten is dat de vereeniging een dergelijke verklaring zal af leggen. kan het conflict tusschen gemeente en groentenhandelaren van langen duur worden. Met 12 Mei a.s. verdwijnt uit het dorp Ijsorecfnuni (Er.) de laatste vergun ning en is dit dorp dus „droog". De inspecteur van de Volksgjezond- heid heeft de Gezondheidscommissie in den kring Winterswijk verzocht een on derzoek in te steken naar de groote sterfte van zuigelingen in de gemeenten Groenlo, Genderingen en Lichtenvoorde, waar nu moedercursussen zullen worden opgericht. E. R. P. te Gorzel (Geld.) die gevan kelijk naar Zutphen was overgeoracht, verdacht van zware mishandeling van zijn driejarig zoontje, den dood tengevolge hebbende, is weer op vrije voeten gesteld. Hij blijft ontkennen. Te Ede (Geld.) is aangehouden een korporaal der infanterie, die in de tram Ede—Wageningen, een aan een ander toe- behoorende portefeuil.e, inhoudende een bedrag aan geld en eenige paperassen, had weggenomen. De portretten en andere brieven had hij verbrand. Het geld is in beslag genomen. De politie te Watergraafsmeer heeft Donderdagmiddag uit de Ringvaart aldaar opgehaald het lijk van een 20-jarige jonge mail. Het bleek te zijn zekere H. S. Een Ieeriing-chauffeur heeft te Eind hoven met zijn auto in de Woenslesche straat het lü-jarig meisje van den slager H. B. overreden. Het kind overleed wel- dra- i ii i In enkele plaatsen aan den Langen- dijk doen zich verschilLende gevallen van Spaansche griep voor, .vooral in Oudkar spel. Er zijn gezinnen^ waarin 4 perso nen zijn aangetast. Te Hengelo (0.) werd Dinsdagavond de nachtegaal gehoord. In de laatste ja ren hoorde rnen hem daar niet vóór 18 April. Te Swalmen (L.) is de 60-jarige voerman J. v. K. door het schichtig wor den van zijn paard van de kar gevallen. Hij was op slag (dood. Te Emmer Erfsclieiderveen (Drente) zijn vier dagwerken turf in de veenderij van den heer jWoldring verbrand, en op meerdere plaatsen in 't veen ontstond door de sterke droging der laatste dagen een begin van brand. Van gemeentewe ge zijn nu ale koffievluurtjes verboden. Vrijdagmdidag is nabij bet station Delft dor Jïï. IJ- S. M. een goedereifwa- gen gederailleerd. De goederentreinen knoesten daardoor op de hoofdsporen bin nen loop on, .waardoor nog al stagnatie in den dienst ontstond. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De 81-jarige J. V. werkzaam op de scheepswerf te Zaltbommel, is na een ziekte van een dag aan nekkramp ovei;- leden. Wegens gebrek' aan steenkolen is in de aardewerkfabriek De Sphinx te Maas tricht aan verscheidene werklieden tijde lijk gedaan gegeven. In de Pruisisch-Geldersche grens plaatsen worden alle treinen en passa giers bij aankomst en vertrek aan een strenge visitatie onderworpen door bijzon der politiepersoneel, teneinde de vele goe deren van in den omtrek gepleegde dief stallen te kunnen opsporen en verdachte personen aan te houden. In de Geldersche grensplaatsen pro fiteert de bevolking thans wel van de schoolvacantie in Pruisen. Honderden kin deren komen dagelijksch over de grens en vallen de bewoners lastig om brood te krijgen. De bewoners zijn bij het broodrantsoen niet bij machte aan de vele aanvragen te voldoen. Daar de kinderen die er ontredderd uitzien 's nachts niet naar huis gaan, moeten ze bij de landbou wers in de schuur slapen. t j Lj DE WAARDE VAN EEN EINDDIPLOMA. Te Deventer doet zich het verschijnsel voor, dat een groot deal van de leerlingen der Middelbare Kol. Landbouwschool aldaar, de school verlaten, zonder het einddiploma verworven te hebben. Daarom heeft de Com missie van Toezicht, die het gemis van dit diploma zeer ten nadeele van de cultures acht, zich tot verschillende cultuuronderne mingen in den lande gewend en aan deze in overweging gegeven zich er van te willen overtuigen, of de jongens het diploma bezit ten. Thans ontvangen zij hetzelfde aanvangs salaris als een gediplomeerde, doch kunnen later meestal geen promotie maken. Verder stelt de commissie aan de onder nemingen voor, aan leerlingen met het einddiploma een bijdrage m de kosten voor uitrusting toe te kennen. GeEN HlAüiNG BIJ PALTHE. In een gehouden vergadering van het georganiseerd personeel van Gebr. Palthe te Almelo, werd het voorstel van de di rectie aangenomen. Het hangende conflict is daarmee geëin digd. DE STAKINGEN IN DE VENEN. De hier en daar in de Nieuwe Veenko loniën voorkomende stakingen in het Veen- bedrijf, schijnen ditmaal even kort als kalm te zullen verloopen. Wegens de sedert weken doorloopend gunstige weersgesteldheid is er al veel loswerk in het Veen verricht, dat verleden jaar begin April nog moest worden aan gevangen. Te Emmer Erfseheidenveen en te Em mer Compascum is nu reeds zooveel lange turf gegraven dat men rekent dat dit werk 3 a 4 weken na Paseken reeds voltooid zal zijn. Aldaar en te Nieuw-Weerdinge heb ben de verveners den arbeiders voor de kans geplaatst: loonregeling als verleden jaar, of anders stopzetting van het bagger- werk. Na een goede week van staking verluidt nu, dat de arbeiders hun eisch van loons- verhooging ad 5 pet. hebben ingetrokken. Te Valthe.rmond is men al aanstonds op de regeling van 1919 ingegaan zoo ook in de nieuwe veenderij te Roswinkel. Ten slotte blijkt er werkvolk in overvloed te zijn. Uit do diamantindustrie. Het aantal werkloozen bedroeg in de week van 28 Maart3 April 3318 tegen 3362 in de vorige week. HQUTVERKOOP OjP STATVONS- EMPLACEjMENTEN. Op de Stations der Staatsspoor kunnen ook thans openbare vericoopingen van hout ge houden worden, na bekomen vergunning van den betrokken inspecteur van het vervoer en nidien voldaan wordt aan volgende voor waarden 1. het hout moet per spoor worden aan gevoerd 2. het hout moet worden gelegd op eene plaats door den stationschef aan te wijzen; 3. belanghebbende stelt zich aansprakelijk voor alle schade welke voor S. S. uit de vergunning zou kunnenontstaan 4. het hout moet op den dag van verkoop worden weggevoerd; 5. liggeld voor het hout wordt berekend van den dag van lossing tot den dag van verkoop. DE LEGERPLAATS BIJ HARSKAMP. Het infanteriekamp bij Harskamp zal gedurende de aanstaande zomermaanden om beurten .worden betrokken door eeni ge nader aan te wijzen bataljons infan terie welke in hun garnizoen over geen schietbanen kunnen beschikken tot 't houden van schietoefeningen op groote afstanden en het beoefenen van het ge- vechfcsschieten. Ook zullen enkele weerbaarheidscorp sen en erkende schietvereenigingen, op aanvrage, zoo mogelijk In de gelegenheid worden gesteld, vow hun oefeningen op bepaalde tijden van pen of meer schiet banen in het kamp. te kunnen gebruik maken. DE AUTEURSWET. Het Genootschap van Nederlandsche com ponisten en de Vereeniging van Muziekhan del aars en Uitgevers hebben zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres inzake het wetsontwerp tot nadere regeling van het Muziek-auteursrecht. In het adres wordt het volgende voorgesteld: 1. Geen onderscheid te maken tusschen tooneelwerken zonder muziek en tooneelwerken met muziek 2. Het hooger beroep (ingeval van mee- ningsverschil omtrent het bedrag der zeker- hei'Gssiölling) niet te brengen bij den kanton rechter, maar bii een daarvoor te benoemen lichaam, zoo mogelijk door den Staat inge steld, in elk geval werkende onder staats toezicht 3. Bii het ontwerpen van de bepalingen, waaronder het onder 2 genoemde lichaam zal werken, rekening te houden met de practijk van de inning van bet muziek-auteursrecht en mitsdien voorlichting te vragen van ter zake deskundigen; 4. In elk geval die werken voor deze ge wijzigde wet uit te zenderen, waarop uit drukkelijk vermeld slaat, dat zij niet in het openbaar mogen worden ten geboore ge bracht en waarop gemeenlijk gedrukt staat, dat zij als manuscript worden geacht te zijn verschenen. VISCIILI TV OER NAAR ENGELAND. Wegens de lage valuta, waardoor de handel op de centrale rijken reeds on mogelijk is en die op BeLgië ondoenlijk begint te worden, js de Donderdag te IJmuiden aangevoerde visch jn hoofdzaak opgekocht voor Engeland, waarheen ze iu Stoomtrejlers .wordt .vervoerd. Uit Wormerveer. Voor de cacaofabriek v. de Firma Pette te Wormerveer is een groote scnuit cacaoboonen aangekomen. Zij wordt echter niet gelost, omdat de lading „besmet" is. Het gevolg is, dat aan het einde dezer week een aantal ar beiders moet worden ontslagen wegens ge brek aan grondstoffen. De Minister van Arbeid, en de Centrale Bond. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft in antwoord op den ontvangen brief, aan minister Aalberse onderstaand schrijven verzonden: Van uw geëerde missive van 7 April hou dende meaeneelmg, dat U zich van verdere pogingen inzake het transportarbeiders-con flict zal onthouden totdat U verneemt, dat er in de meening der partijen een wijziging is gekomen, namen wij kennis. Tot onze verwondering troffen wij daarbij als uw meening aan. dat de houding van onzen Bond een weifelende zou zijn. Het zij ons gegund cp te meiken, dat reeds bij de interpellatie-Marciiant door u werd beves tigd. dat, vóór er van arbitrage sprake zou kunnen zijn. de grondslagen daarvoor die nen te zijn vastgesteld. Deze meening heeft u nog eens tot uitdrukking gebracht in de conferentie, die u ons den 26en Maart j.l. wel wilde verleenen. Geheel dienovereenkomstig hebben wij u medegedeeld bereid te zijn met de tegenpartij tij in bespreking te willen treden over de vraag, of er gemeenschappelijke grondslagen daarvoor dienen te zijn vastgesteld. Deze meening heeft u nog eens tot uitdrukking ge bracht in de conferentie, die u ons den 26en Maart j.l. wel wilde verleenen. Geheel dienovereenkomstig hebben wij u medegedeeld bereid te zijn met de tgenpartij in bespreking te willen tieden over de vraag, of er gemeenschappelijke grondslagen voor arbitrage van het conflict bestaan. Het ligt voor de hand. dat indien hier omtrent overeenstemming ware verkregen, er bij onzen Bond tegen beslechting door mid del van arbitrage geen verdere bezwaren zou de hebben bestaan. Het is ons dan ook duidelijk hoe ten op zichte van onzen Bond van een weifelende houding zou kunnen worden gespioken en wij wijzen dan deze dan ook op grond der feiten met nadruk terug. Een communiqué der Federatie. Door de Ned. Fed. van Transportarbeiders is een communiqué gepubliceerd, waarin o.m. wordt meegedeeld, dat de bestuurders der af- deelingen allen van oordeel zijn, dat uit de publicaties der werkgevers moet worden ver staan, dat deze voorshands geen beëindiging van de staking willen, wijl zij de werkhervat ting van onmogelijk na te komen voorwaar den afhankelijk stellen. Tot den Minister van Arbeid zal een schrij ven gericht worden om nader aan te toonen, dat het Federatiebestuur zich gehouden heeft aan het 'bij de conferentie ingenomen stand punt een eventueele bespreking van werkge vers en werknemers le willen bijwonen, zon der zich vooraf vast te leggen op een arbi trage. Verder zal opnieuw onder de oogen worden gezien, of het mogelijk zal zijn, inzake de levensmiddelenvoorziening voor Duitschland en Oostenrijk, de tot dusver aangenomen hou ding te wijzigen. Daarover zal in de leden vergaderingen gesproken worden. Uit Rotterdam. In de Maashaven wordt gewei kt op het Donderdag aangekomen s.s. Andijk. geladen met stukgoed en salpeter en met 3 ploegen op het s.s.Consort In de overige havens is de toestand dezelfde als gisteren. Uit Vlissingen. Men meldt uit Vlissingen, dat hoewel de Bond en de Federatie trachtten de lossing van het Amerikaansche stoomschip Cueigne stop te zetten, zich ruim voldoende werk krachten hebben aangemeld om de lossing voort te zetten. De theorie der besmetting. Uit Amsterdam meldt men nader aan het „N- v. d. D.", omtrent de staking van ge meente-werklieden dat geen Katholiek ge staakt heeft; wel is de staking tot 14 fede ralisten uitgebreid. Wethouder W'ierdels heeft overleg ge pleegd met alle organisaties van gemeente werklieden, alwaar men tot overeenstem-' ming ia gekomen. De schorsing van de werklieden is uit gesproken voor 3 dagen en liep Vrijdag af. Heden, Zaterdag, wordt weer het werk hervat. Chineezen te Rotterdam. Vrijdagmorgen arriveerde uit Amsterdam te Rotterdam een groep Chineezen. welke waarschijnlijk bestemd zijn als bemanning van de „Tabanan," welke binnenkort zal uitvaren. De menschen werden onder sterk politiegeleide per sleepboot aar hun bestem ming gebracht. Wat de Federatie van het antwoord van den Minister zegt. Naar aanleiding vara dien brief van dien Minister wordt van de zijde van de Federa tie van Transportarbeiders het volgende medegedeeld: Het besluit van den Minister was ge grond op die passages in de brieven, die het hem gemakkelijk maakten, zieh verder van alle bemoeiingen te onthouden. Er zijn echter in alle mededeelingen aan den Minister, zoowel in de brieven der Scheepvaartvereenigingen, als van den Centralen Bond en van de Federatie uit spraken en meeningen te vinden, die te combineer en waren. Deze uitspraken en meeningen hadden volgens onze meening het door den minis ter doel, een bespreking tot stand te bren gen, znder dat een der partij zich tot iets bond. Naar onze meening zou een Eugelsche Minister de gelegenheid hebben aangegre pen om toch zijn doel door te zetten. Waar de Minister in de Conferentie nadrukke lijk verklaarde, dat het in het belang der volksgemeenschap gewenscht ware een eind aan het conflict te maken, daar had het eerder voor de hand gelegen, dat hij de mogelijkheid had gezocht van regeerangs- wege met alle kracht mede te werken tot een oplossing, inplaats van in alle dirie me- dedeelingëh die passages op te sporen, die hem gelegenheid gaven zich verder afzij dig te houden. Zooals hij thans de kwestie heeft gesteld zijn alle verdere bemiddelinge pogingen van zijn kant uitgesloten. Uit Katwijk. Weder werden 140 werkwilligen uit Kat wijk naar Amsterdam en naar Rotterdam vervoerd om werkzaam te zijn in 't trans portbedrijf. Vergaderingen te Amsterdam. De Centrale Bond van .Transportarbei ders hield Vrijdag te Amsterdam een tweetal huishoudelijke vergaderingen waar de heeren Hof, Drop en de Vries het woord voerden. Naai' wij vernemen heeft voornamelijk de voorzitter yan het hoofdbestuur de heer Drop er nogmaals met nadruk op gewezen dat van uitbreiding van den strijd geen sprake kon zijn; zoowel het binnenvaartbedrijf als de spoorwegen mochten niet worden stilgelegd. Alle sprekers besloten met de opwek king dat de strijd met kracht moet wor den voortgezet en gaven de verzekering dat m C. P>. 'iiogf geruimen tijd in staal was de gewone uitkeering" aan de sta kers te verstrekken. DE INBRAAK BIJ DICKHÜFF EN SALM. Voor het Hof te Amsterdam werd Woensdag de zaak behandeld tegen den 34- jaiigen chauffeur J. H. Haye, die verüaeüt wordt met anderen bij de firma Dickhoff en Sairn in de Kalverstraat diefstal ge pleegd te hebben. l>e Duit bedroeg een groote hoeveelheid ju/weelen en sieraden, voor een waarde van 85.000. De president tot den beklaagde: „Waar om ben je in hooger beroep gekomen?" Beklaagde: „Omdat ik onschuldig ben." President Mr. Romme: JtLoe is u in het bezit gekomen van de juweelen, die bij de firma gestolen zijml" Beklaagde. „Ik heb ze van iemand ge kocht; van een zekeren Saromon Hartog." Enkele getuigen werden gehoord, o. a. John Kinzier, tot wien beklaagde o. m. ge zegd heeft, dat bij debet aan de zaak was en de buit had in 'n paar militaire sehoe- neitzakjes. Voorts werden hier gehoord inspecteur Jcosten en do broer van den beklaagde. De advocaat-generaal, Mr. Dr. van. Geums eischte, wegens gebrek aan een wettig en overtuigend bewijs in deze zaak de vrijspr. van beklaagde. Mr. Th. Muller-Massis, verdediger van beklaagde sloot zieh bij het requisitox aan en vroeg verder invrijheidsstelling. Na in Raadkamer geweest te zijn doelde de President mede dat het Hof geen ter men vond om aan dit verzoek te vol doen. Het Hof zal evenwel de uitspraak in die zaak vervroegen en bepaalde deze op 15 April as. HIJ LEEFDE TE WEELDERIG. Tal van menschen leven te weelderig, zetten de tering niet naar de nering. Dat had ook W. H. R., 34 jaar, zonder beroep, te 's-Gravenhage gedaan. Woensdag j.l. stond hij terecht voor de Haagsche Rechtbank: Bekl. was in den loop van het vorige jaar directeur van het filiaal 's-Gravenha ge van den wijnhandel der firma Hooger- werff, Chabot en Visser en had in deze betrekking ten nadeele van de firma een bedrag van 28.485 verduisterd. Beklaagde bekende volledig. Door zijn al te weelderig leven was zijn eigen kapitaal zeer spoedig verteerd, waarna hij het geld der firma aansprak en in vrij korten tijd bovengenoemd bedrag verduisterde. De Officier van Justitie mr. Brands bracht naar voren dat deze bekl. zeer ze ker een zwakkeling is, maar toch ook een man van middelbaren leeftijd die zeer goed kon weten wat bij deed. Bekl. leidde met zijn vrienden een leven van uitspattingen en weelde. Hij hield rij paarden en een automobiel. De edsdh was: een gOTangenafisrtral vajy 3 jaren. De verdedigermr. v. 4 Goes wees op dief verschillende omstandigheden die medege werkt hebben tot zijn val. Beüd. verloor zijn vrouw, raakte in Leiden zijn betrek king kwijt en kwam bij dieze firma in dienst tegen een salaris van 900. Spr. vroeg of Mer geen termen aanwe zig waren voor oplegging eener voorwaar delijke straf. LANDDOUWWEEK ,TE ARNHEM. De Gelderseh-OverijseLsche Maatschap pij van Landbouw zal ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan, jn samenwerking1 met het Ned. Landbouwhuishoudkundig Congres, van 23 tot 29 Augustus e.k. te Arnhem een „Landbouwweek"' organisee- ren. In deze .week zullen een keuring en een tentoonstelling van paarden, van fok vee, van varkens van het Geld-Overijs. Var kensstamboek en van zuivelproducten en een economisck-wetenschappelijke ten toonstelling worden gehouden, voorts de monstraties van land o ouwtr ekk ers en van trek- en politiehonden. Verschillende voor den Landbouw be langrijke vraagpunten zullen worden in geleid. Op de beide laatste dagen van deze Landbouwweek zal een concours-hip- pique worden gehouden. Vr. Kunt u mij zeggen van wien het oude kasteel of de villa, vroeger bewoond geweest door den didder Jacob Cats, gelegen tusscnen dien Haag en Sdieveningen in eigendom 'be hoort en wie het bewoont des zomers en des winters? Aniw. Ons niet bekend. Uw andere vraag kunnen wij niet beantwoorden, omdat wij geen inlichtingen omtrent particuliere personen in deze rubriek geven. Vr. Kunt u mij ook een adres opgeven van een haarkundige, hetzij in of buiten de stad en welke spreekuren daaraan verbonden zijn Antw. Dergelijke adressen worden in deze rubriek niet opgegeven Vr. Kunt u mij ook zeggen op welken datum die Paaschdagen gevierd zijn in het jaar 1895? Antw. 13 en 14 April. Vr. Zoudt u mij ook kunnen zeggen waar van het woord „Barthotomeusnacht" zijn oor sprong heeft en wat er in dien nacht is ge beurd? Antw. Barthodomeusnacht (23 Augustus 1572) zoo genoemd naar den feestdag van den H. Rartholomeus, welke 23 Augustus ge vierd wordt. In dezen nacht weiden vele Hugenoten in Frankrijk gedood, bij gelegen heid van het huwelijk van Hendrik van Na. varre met Maorga van Valois. Vr. 1. Daar ik van de Militielichting 1913 ben, dus reeds ongeveer 4 jaar gediend heb, én mijn leeftijd 2.6 jaar is, zou ik gaarne ge plaatst willen wormen bij de militaire politie, of ben ik daar te oud voor? 2. Is dat maar voor tijdelijk, of kan ik mij daar ook voor langeren tijd verbinden? 3. Wat bedraagt daar het loon of de toe lage voor? 4. En waar moet ik mij voor dit doel aan melden Antw. 1. Gij zijt niet te oud. 2. Voor ombepaalden tijdook als vrijwillig dienende. 3. f 0.35 per dag plus f 2 toelage per dag en vrije voeding en kleeding. 4. Tot den commandant der politietroepen te 's Gravenhagc. Veel kans op spoedige plaatsing is er ndet er zijn zeer veel candi dates Vr.Hoe oud moet een meisje zijn Mil zon der toestemming der ouders te trouwen? Anitw.: 30 jaar. Vr Wanneer iemand georganiseerd is bij den modernen Lifografen'bond en hii wil zich over laten schrijven bij den R.-K. Bond, be houdt hii dan dezelfde rechten, zooals uit keering bij ziekte en werkeloosheid. Ook wat betreft het geldelijk bedrag der uitkeering? Aniw.: Ja. Vr.: Kunt u mij inlichten of kinderen bo ven de 12 jaar toegang hebben tot de mid dagconcerten in de Groote Kerk? Antw.: Daar bestaan geen bepalingen voor. Men moet zich alleen ordelijk gedrar gen. Vr. 1. Ik heb een lichte grijze japon. Hoe krijg ik daar vetvlekken uit? 2. Ik heb een zwart laken mantel. Nu heb ik- op een kist gezeten en zit er een vier kante streep in van hars of lijm; hoe krijg ik die er uit? Antw. 1. De vlek uitwasschen met lauw zeepwater, als de japon kleurecht is. An ders laten uitstoomen. 2- Met varkensvet inwrijven, dan jnzeepen, rusten la ton, met water en terpentijnolie afwisselend uit wasschen. Vr. Daar ik den laat sten tijd gebrek aan regenwater had voor de wasch, ge bruikte ik jn de plaats daarvan slootwa ter, ook wel pompwater. Maar nu is bet witte goed geel geworden. .Wat zou daar de oorzaak van kunnen zijn? Zoudt u mij een middel op kunnen geven om dit te voorkomen? En js het goed ook weer helder wit te krijgen? Zoo ja, hoe heb ik dan te handelen? Mij dunkt er zijn er zoo velen die weinig of geen regen water hebben en toch ook moeten was- schen. Antw. De oorzaak ligt in het water dat u gebruikt. ,U zult ander water moe ten gebruiken, al js het dan ook geen regenwater. Het gele goed zult u wel weer wit kunnen krijgen door het in bleekwater, te. zetten of goed te laten bleeken. Vr. Hoe kan men het beste vuile schil- derskielen schoon krijgen? MeF ui.koken wasschen en op andere, manier gaat het niet. Antw. Dan zal er wel niet veel meer aan te. doen zijn. ,Ons is geen middel be;- kend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6