Nieuws uit Haarlem. Uit den Omtrek Leger en Vloot Kunst en Kennis Landbouw en Vssscherij. Rechtszaken UIT BOEK EN BLAGt' scbe Federatie onderhandeld, over de verzen- 'dijm van levensmiddelen, die hier in de ver- rSSdllettde veemen voor Duitschland opge slagen zijn- Met den Centraten Bond is in deze reeds overeenstemming bereikt op den grondslag van een loon van f 8.— per dag, terwijl de stakingskiding toezicht bij de werkzaamhe den zal houden. 1 De Ned. Federatie zou Dinsdagavond in V een huishoudelijke vergadering over deze zaak een beslissing nemen. Wellicht zal zij iop denzelfden grondslag tot overeenstem- 'ming komen, zoodat nog deze week met de .verzending van levensmiddelen naar Duitsch land een aanvang kan worden gemaakt. Het werk in de Rotterdamsche ^avtn?' 'In de havens werd Maandag op circa 40 schepen gewerkt, De uitkeering 'der, Federatie. Te Amsterdam keerde de Federatie deze iweek uit f 7.— voor gehuwden en f 5.— 'voor ongehuwden. Deze bedragen waren in 'de vorige week resp. f, 5.en f. 3.—. International® verscherping? •Naar de „TeL" meidt, had gisteren ten kantore van het Internationaal Vakverbond fte Amsterdam een conferentie plaats tua- sohen de hoofdbesturen van da Traneport- iarbeiderebonden. het Internationaal Vakver- (bond en de InteTnationaal Transport Federa tion. waarbij enkele tïederlandscha afgevaar. '4digden tegenwoordig waren. Het blad meent, dat de mogelijkheid be sproken werd cm hel havenconflict interna.- rtionaal te verscherpen. Uit Harlingen. In de haven te Harlingen liggen de Ne der], vrachtlogger Luna I en de Duitsche schoener Elisa, welke schepen ledig van Am sterdam zijn gekomen om kaas en geconden seerde melk voor Engeland te laden. Daar deze schepen door werkwillige arbeiders of equipage te Amsterdam ziin gelost, weigeren de havenarbeiders te Harlingen de schepen te laden. Thans wordt de Eliise door eigen ^bemanning met gecondenseerde melk gela den. Een manifest. De Ned. Federatie te .Rotterdam ver spreidt een manifest in antwoord op dat van de scheepvaaartvereenigïnjg1,, .waarin aan het slot staat: De -werkgevers .verlangen .van u, dat gij uw hersens zult gebruiken. ,Wij verlangen dit even zeer van u, en dat gij u daar om niet tot slaven zult laten .verlagen, want dit en dit alleen houden de voor waarden der scheepvaart-kapitalisten in. Zij eischen een .volledige cn smadelijke onderwerping; zij zeggen niet voor dwang ïe zulien .wijken. .Wetou, arbeiders, wijkt gij niet voor den dwang uwer broodhee- ren. Laat ons voedden tot een bevredigende os sing van het conflict is verkregen." Een comnïimiqué der federatie. Het bestuur ,van do federatie van trans portarbeiders zendt het .volgende com muniqué: In een druk bezochte ledenvergadering van de algem. havenarbeidersvereen. „S. N. V.' werd ,de stand der staking, voor namelijk de laatste publicatie der öckeep- vaartvereeniging besproken ,en met alge- sieene stemmen tot doorzetten ,vau de staking beslist. In de vergadering werd hei voord gevoerd door eenige federatie- best vu rdors benevens door Posthuma van Recht en plicht, die de stand van zaken jn Amsterdam uiteenzette. Verder werd een voorstel jn bespreking gebracht van het federatiebestuur om de voedselvoorziening voor Duitschland pn iWeenen te verzorgen, .welk .voorstel ge grond werd op nitgcoefcnden aandrang van de Nat. Transp. workers federation of England .en pen links-onafiiaji.kelijlk'e vertegenwoordiger van ,de Duitsche dele- gatie, d ie thans .voor dat doel in ons Land vertoeft." Verder werd liet voorstel verdedigd op grond van het feit, dat de staking* door de afwijzing van do uitbreiding van mo derne zijde, een staking op langer ter mijn is geworden, waardoor het federa tiebestuur ten aanzien .van deze kwestie een andere houding meendo te moe ten aannemen. Het voorstel lokte veel dis cussie van voor- pn tegenstanders uit en werd ten slotte met bijna algomeeno stem men aangenomen, .onder .voorwaarde dat het federatiebestuur voor zoover het zijn leden betreft, de menscüen daarvoor aan wijst en het werk onder mede-controle houdt. Nog werd aaangenomen, ,dat de loonen voor deze .werkzaamheden .verdiend, ge heel in de weerstandskais der federatie g«ostort zullen .worden. Dit .besluit viel met algemeens stemmen. PATER O. H. M. OAMINADA 12%-JAAR PRAESES DER ST. JOZEFS GEZELLEN- VEREENIGING t Nog trilt mij de pen van ontroering in die vingers, bij de gedachte aan dat majes tueuze gezicht, dat ons Zondagmorgen re<{s cm 6% uur bi de St. Aruoniudkerk aan de N. Groenmarkt te Haarlem werd, geboden. Die honderden gezellen, daar in stilte vereenigd te zien, met voor hen aan het altaar hun beminde en thans jubileerende praeses- pater C H. M. Caminada, biddend en offerend voor zijn vereeniging en voor de leden, daar aan verbonden! De Gezellen, ook biddiend. voor hem, die dien dag zijn 12'/2-jarig rraesesschap vierde! Dit alles begeleid door de tonen eener goed gezongen Holiamdsche Mis. door een gedeelte der Gezellen, onder leiding van den heer F, Pielage. Hoe treffend was het, al die Ge- zeWen daar uit de handen van hun vice- praeses, pater van Veen, de H. Communie te zien ontvangen. Alles ging gepaard met de grootste plech tigheid en stilte, zooais wij dat van de leden der St Jozefsgezellenvereeniging gewend zijn. Als het einde van dit dankoffer daar is en al de aanwezigen Vader Koiping'a Gezel- lenlied hebben gezongen, trekken we met die Gezellen mede ia dichte drommen naar hun tyveede tehuis aan de Jansstraat 59, welks groote zaal, voor deze gelegenheid met kwis tige hand was voorzien van allerlei welrie kende bloemen, wat aan het geheel een bij zonder plechtig en feestelijk aanzien gaf. Omstreeks 8 uur, toen alle St. Jozefsgezel- len hunne plaatsen hadden1 ingenomen, treedt daar de Eerw. jubilaris, begeleid door dén eere-voorzitter van het feestcomité, pater van Veen, de zaal binnen, waar hij wordt ont vangen door de jubelende tonen van de spe ciaal voor deze gelegenheid samengestelde Feestcantate, welke door alle gezellen, weder onder leiding van den heer F. Pielage, uit volle borst werd gezongen. Als alles zoover gevorderd is en de Eerw. jubilaris tusschen zijn mede-bestuurders heeft plaats genomen, maken alle leden met graagte gebruik van het voor hen gereedstaande ontbijt, ten einde den iowendigen mensch te versterken .Hierna vodgde een der voornaamste gedeelten van den morgen, nl. het aanbieden van het ca deau, namens alle leden door den voorzitter van het Feestcomité, den Senior, den heer W. Ootes. Diep onder den indruk van het oogenMifc, begint de Gezel zijn redevoering, en 't zou te veel plaats innemen hier alles te moeten memoreeren. In het kort, zijn speech was doeltreffend wat betreft het aan bieden van een cadeau, wat in heel kleine mate de gevoelens van dankbaarheid van alle Gezelten jegens hun beminden praeses kenbaar maakte. Wij stonden verbaasd toen daar de gordijnen van het tooaeei opzij wer den geschoven en daar een werkelijk pracht- en smaakvol uitgevoerde katheder als cadeau van alle gezellen door twee lijden der Feest commissie naar voren werd gerold, onder schitterende fanfares, op verdienstelijke wijze uitgevoerd door het franfarekorps „Utile Duld", onder leiding van den heer F. v. d. Burgt. Zichtbaar was de ontroering van Pa ter Caminada. bij deze werkelijk grootsche hulde, hem dten morgen bereid. Ook de onder-afdeelingen, welke niet met feesfnuntmeis ten tooneele zouden verschij nen dien dag, nl de Retraiteclub St. Cle mens," dé Foothalldub „Zwaluwen" en de Damclub „Theorie en Praktijk", wilden niet achterblijven, maar boden met een hartelijk woord van den heer R. Pannekeet. hunnen Praeses een zeer mooi uitgevoerde tafelbel aan. Als daarna Utile Duld" de feest stemming nog heeft verhoogd met eenige pittige marchen, neemt dé Praeses, Pater C. H. M. Caminada het woord. Z.Eerw. zeidé, dien morgen niet veel te kunnen spreken, maar dit op de avondfeest- viering te willen doen in het algemeen. Onder meer dankte hij God en de overheid, Die hem in de gelegenheid hadden ge steld, zich gedurende 12% jaar aan de hem dierbaar geworden St. Jozefs-Gezellen-Ver- eeniging fe geven. Ook dankte hij het hoofd bestuur en de gezellen voor de hulde en het prachtvolle cadeau hem aangeboden, terwijl Qok aan de feestcommissie, bestaande uit den Wél Eerw. Pater v. Veen, Eere-Voor- zitter, de heeren W. Ootes. voorzitter, P. J. Blesgraaf, secretaris, H. Sanders, penning meester, G. Mensing en H. Hetem. die zich zoo bijzonder hadden ingespannen om deze huldiging te doen slagen, een warm woord van fauldé werd gebracht. Nadat dan nog verschillende antwoorden waren uitgesproken, gingen al de aanwezi gen ten hoogste voldaan en tevreden huis waarts, cm 's avonds half acht weder bij elkaar te komen, .ter viering der verdere fees telijkheden. 's Avonds om 7.30 uur was "de zaal reeds geheel bezet met de leden der St. Jozefs-Ge zel ten-Vereeniging en vele genoodigden. Onder meer melkten wij op Mevr. Cami nada, de moeder van den Eerw. jubilaris; den Centraal President dér St. Jozefs-Ge- zellen-Vereeniging.den Z.Eerw. Heer Van Adrichem, al de Eerw. Paters der Parochie van het II. Hart en die der St. Antonius-pa- rochie, met uitzondering van den Z.Eerw. Heer Pastoor Reynenberg, die (verhinderd was. Ook vele Gezellen uit Amsterdam en uit andere afdeelingen en ten slotte de h h hoofdbestuursleden met hunne dames. Om even over half acht wordt de Eerw. jubilaris, voorafgegaan door de leden der Gymnastiékvereeniging D. O. S. en begeleid door het geheele feestcomité, onder de jube lende klanken der speciaal voor deze gele genheid door „Utile Dulci" ingestudeerde feestmarseh, de zaal binnengeleid en naar zijn zetel gebracht. Als allen gezeten zijn, geeft de Eerw. Pa ter Van Veen het woord aan den feestrede naar van dezen avond, den Z.E. Heer Van Adrichem, Centraal President van het Kol- •pingswerk in Nederland. Z. Eerw. schetste in breede trekken wat Pater Caminada reeds voor de St Jozefs-Gezel ten-Vereen iging had gedaan en feliciteerde de Gezellen met zulk een Praeses, terwijl ook de Praeses met zijn leden tevreden kan rijn. Vervolgens komende op het cadeau van de Gezellen, zeide Z.Eerw. dat dit bij hem ee nige jaloerschheid opwekte. Immers, zulk een cathedér bezit geen ver eeniging? Hij bracht dan ook hulde aan den maker van dit kunstgewrocht. Tevens zeide Z.Eerw. dat, wanneer de R--K. een cadeau aan een geestelijke geven, dat meestal een zinnebeeldige beteekenis had1; zoo was het ook weder hier het ge val. Z.Eerw. wekte de Gezellen op. nu zij den Praeses en de vereeniging met zulk een prachtstuk konden vereeren. hun Praeses niet te leur te stellen, maar in grooten getale mien op te komen, iederen keer, wanneer nun (beminden Praeses van hun cadeau ge bruik zou maken. Zoo de Praeses. zoo de vereeniging Wanneer de Gezellen hieraan voldeden, dan heeft de bij U zoo beminde Praeses Pater Caminada altijd het genoe gen. zijn heerlijk doel te bereiken, door op zekeren leeftijd' de aan zijn zorg toevertrouw de leden als rechtschapene en goedrgezinde R.-K. mannen in de Maatschappij af te le veren. Een donderend applaus en schetterende fanfares, was het spontane antwoord dei- Gezellen. Hierna werd er aan mevrouw Caminada, namens bestuur en Gezellen, een bloemstuk aangeboden met een zeer mooie speech van het lid dér feestcommissie de heer H San ders- Daarna kregen wij drie standen te zien van D. O. 5., onder leiding- van den Heer Ui. Beljaardswaairondér oos ten zeerste een, stand opviel, die eigenlijk meer een ta bleau was, n.l. voorstellende Vrede", Revo lutie" en „Verweer". Wanneer wij nog eenige nummers muziek hébben gekregen, befclfmt Pater C. H. M. Caminada dén Katheder. Z.Eerw. hechtte al de aanwezigen en ge noodigden. in het bijzond'er den Centraal- President hartelijk welkom. Z. Eerw. dankte de Gezellen en het 'bestuur voor het pracht volle en praktische cadeau hem aangebo den, ook de onderafdeetingen die dien avond zoo op hun best naar voren waren gekomen. Ook dankte hij de onderafdeelingen, die hun hulde niet in prestaties, pipar door middel van een: mooie tafelbel hadden ge bracht en ook alten die hem dézen dag tot een onvergeteiijken hadden gemaakt. Een bijzonder woord van hulde braéht Z. Eerw. aan den ontwerper en maker van het cadeau, den heer Maas. bestuurslid der ver eeniging. Voor den inmiddels binnengekomen oud- vice-Praeses, Pater v. d. Valk, werd een luid drie-werf hoera uitgebracht, Wd een ■teeken, dat ook deze Pater zich door rijn weiken voor de Vereenigdog een onvergeteiij ken naam heeft verworven. De Z.Eerw. spreker, thans voortgaande met zijn redé, zeide dat de Senior, die dien morgen al fgeen in die 12% jaar van zijn Praesesschap gebeurd was dé revue had la ten passeeren, een vergissing had begaan, dOor de St. Jozefs-Gezellen Vereeniging te Haarlem het werk te noemen van den Prae ses. „Neen, niet het werk van mij," zoo ver volgde Pater Caminada in heiligen geest drift. „maar ik ben de gelukkige, die als werktuig van onzien Heer Jezus Christus dit scboone werk heb mogen volbrengen. Gezel len, ik moef u iets terug geven, het kan niet groot rijn, maar het moet groot wezen. Ik, uw Praeses, zal mij, zoolang het aan God en de overheid behaagt, geheel aan u geven, ik wil voor u zijn en blijven uw tweedén va der. Niets zal mij te veel wezen, om voor u, mijn beminde Gezéllen, te doen," Na nogmaals alle aanwezigen voor hun ne tegenwoordigheid te hebben bedankt, en ook de feestcommissie met hun Eerw. voor zitter Pater Veen een hartelijk dankwoord te heggen toegesproken, verliet de Eerf. Ju bilaris onder dé toonen der fanfare het fanfare het spreekgestoelte. Hierna kregen wij de Rederijkerskamer „Sint Genesius" te zien met een klein blij spel in één bedrijf, „Wie zal hem hebben" of Twee schoonvaders met schoonzoon. Daar het inmiddels al laat geworden was, had deze onderafdeeling dan ook maar ge zorgd een niet te groot repertoire te spelen. Maar voor hetgeen rij hebben gepresteerd, onder leiding van den heer J. J. v. Dijk, komt hen een warm woord van hulde toe. Werkelijk „St. Genesius" bezit eenige goede krachten, die vooral in het blijspelletje van deen avond goed naar voren kwamen. Dan nog een pittige marsch en deze feestelijkhe den. gegeven door eenige honderden gezellen, onder leiding van een krachtdadig Bestuur, aan eene, door zeer véle R.K. in onze goede Spaamestad beminden en gevierden Priester, behoorde weder tot het verleden. Deze feestdag zal nog langen tijd in het geheugen blijven, van allen, die deze wer kelij'k zoo grootsche hulde hebben medege maakt. Oplichting. Zaterdagavond is de N.V. ,JJe Faam" waarschijnlijk door een tot nu toe onbekend gebleven persoon voor vier cosbuums opge licht. Opgespoord. Tegen J. v. \V„ die eenige dagen geloden de firma II. uit de Paarlaarsteeg voor viea* verplegers jassen heeft opgelicht zal dezer dagen proces verbaal worden opgemaakt. Commissie van Overleg. Men meldt ons. Op Dinsdagmorgen 6 dezer vergaderde, onder voorzitten-schap van Mr. J. Bomaus de Commissie van Overleg voor de werk lieden. Ails eerste punt van de agenda kwam daarop voor een voorstel van den Direc teur van het Gasbedrijf om uitbreiding te geven aan het personeel, hetwelk voor bloeding-vergoeding in aanmerking komt. Ook de Directeur van het Electrieiteibsbe- drijf had een soortgelijk voorstel ingezon den. Eenige leden waren van meening, dat men zich hierdoor op een glibberig pad zou begeven, aangezien dan wellicht straks allerlei categoriën een zelfde verzoek zou den indienen en met niet minder klem op d© wenschclijkhedd van extra vergoeding voor bijzondere slij tage zonden aandringen. Van andere zijde word tegengeworpen, dat een dergelijke vergoeding, zij het ook bere kend naar een andere maatstaf, reeds voor tal van jaren was ingesteld en dat het nu onbillijk zou zijn deze in te trekken. De meerderheid vereenigdo zioh tenslotte met dezen laats ten gedaohtengang. De regeling van d© vaoanties van het losse personeel vond algemeen© instem ming; er werd op aangedrongen om ook 't losse personeel van het gasthuis hierin te laten doelen. Vervolgens kwam de loonregeling van een werkman van. den Stadsschouwburg en de Stadsapotheek ter sprake, terwijl als laatste punt op de agenda vermeld stond d© behandeling van de speciale voor schriften voor do verschillende takken van Dienst, waaraan de vergadering, nadat en kele kleine wijzigingen waren aange bracht, hare goedkeuring hechtte. Tot slot merkten enkele leden op, dat zij bij een vorige vergadering in gebreke wa- reu gebleven om voor te stellen aan de nieuwe loonregeling terugwerkende kracht te verleenen tot 1 Januari 1^n- waar do behandeling nog niet in den Raad had plaats gehad, wenschten zij dit alsnog te doen. Dit voorstel werd echter met groo te meerderheid van stemmen verworpen. Uitgesteld. De uitvoering van de gymnasibiekcl'ulb van het Patronaat O. L. Vrouw Spaarne, welke zou gegeven worden op heden en Donderdag as., gaat wegens sterfgeval niet dooie Atscheidseoneert. Dloqr den heer E. H. Rap, adjudamton- dleroffteder kapelmeester bij het 10e Regi ment Infanterie aal in verband met rijtn pensionneer jug op 1 April j.L Dinsdag a-s; om half 8 in de on-deroffici erscantine in de Infanterie kazerne alhier een afschedidis- concerfc wordten gegeven. VAN ONZE RECHTBANK. 600 Ai. Touw. In den nacht van 13 op 14 Febr. heeft dé bekl. N. M, met eenige kameraden ongeveer 600 M. touw gestolen van de IJsclub „Kam pioen" te Zaandam. Tegen békL. die thans in het buitenland vertoeft, werd 6 maanden gevangenisstraf geëischt. Medeplichtigheid. P. A. heeft na den diefstal voor vergoe- dtag een partij touw verborgen op zijn zolder. Bekl. zeide daarover groot berouw te heb ben. Het O. M. vroeg een voorwaardelijke veroordeeling van 2 maanden met een proef tijd van twee jaar. Paardentuig. ai April 1910, heeft d© 17-j ar me J. de B. van Hiliogom uit den schuur van J. G. S. oen paardentuig weggehaald. Hii deed het echter alleen, omdat W. do J. ham, hiervoor heel veel gold beloofd bad, de J. stond nu hiervoor terecht en hoorde hiervoor 1 maand gevangenisstraf geëischt. Een vaatjo jenever- Dit wa9 de buit van R. de G-, die 't ont stolen had van. oen winkelierster t0 Aals meer. Ook tegen hem werd 1 maand gevan genisstraf geëischt. Verduistering. Op 't eind van het vorige iaar zag de boek. houder van den deurwaarder V. te Hoofd dorp kans, zich telkens bedragen toe te eige nen. 't Was reeds te samen 930, teen i*iï ten slotte geattrapeerd werd. Ofschoon hii beloofd had alles to zullen vergoeden, is hii tot nu toe iu gebreke ge bleven. Do officier vroeg 1 maand gevangenis straf. HEEMSTEDE. Uittreksel uit het politic. rapport. Door I. E. de K., Westerlioutstraat alhier, is aangifte gedaan van het vermissen van verschillende lijfgoederen uit zijn woning. Als verdacht daarvan is door do politie alhier te Haarlem, opgespoord J. v- W., ge wezen dienstbode van de K., die nog in het bezit van verschillende dier lijfgoederen werd aangetroffen. Terug to bekomen by T. Saavloos, Glip. perwog, een roode zakdoekE. Kisft. Glip- perweg 08, oen bruine koffer; Knptein, Bronstewcg 32, een poriemannaie met in houd. SCHOTEN. De Niemve School Hedenmorgen hebben wij de nieuwe school in de Overtonstraat bezichtigd ea werkelijk niet plezier. Al in de verte doet de sierlijke stijl hoogst aangenaam aan. Door een ruime hal met sierlijke te gels betreden we het eigenlijke gebouw Overal vriendelijke kleuren, heldere gan gen, electrisch licht en centrale verwar ming. De lokalen, in zacht blauw geschilderd, cijferen alle stijvigheid en vervelendheid weg. Alles ademt van eenvoud, sierlijkheid' en gezelligheid. We treffen er zeifs aparte handwerk en teekeuklassen inet lichtramen in het plafond, die 't lokaal zeer helder maken De ouderwijzers hebben een eigen ver gaderlokaal, gezellig zwart "en g:oen ge schilderd, dat ze zeer, op prijs zullen stellen. Alleen de linkervleugel van het ge bouw staat er, later, wanneer de school uitbreiding behoeft, zal er in deze.fde trant een rechtervleugel bij gebouwd worden. Het terrein dat er voor bestemd is, wordt nu getransformeerd in een school tuin, met gazon en vijver. De architect, de heer Voorwelt, de uit stekende directeur der gemeentewerken en de uitvoerder, de heer J. Rijken, heb ben iets tot stand gebracht, waar ze groot op kunnen gaan. De directeur, van gemeentewerken is de ontwerper. SCHOTEN (Dorp). Woningbouvereeni- ging «St. Bavo». Vrijdagavond hield de Bouwvereeniging «St. Bavo» haar jaar vergadering. De Voorzitter opende de ver gadering met den Christelijken groet, heette de aanwezigen welkom en gaf de Secretaris het woord tot voorlezing der notulen. Deze werden onder dankzegging goed gekeurd. Hierna voorlezing van het jaarverslag. Dit memoreerde de vele werkzaamheden van het Bestur en werd daarin een woord van dank gebracht aan den Voorzitter. Het keurig uitgebreid jaarverslag ont lokte applaus. De voorzitter, dankte den secretaris voor het bijzonder mooi en juist verslag en gaf het woord aan den penningmeester. Ook dit verslag werd on der dankzegging bij monde van de voor zitter goedgekeurd. Tot kasverificateurs werden benoemd de heeren Bakker en Burger. Hierna nam de voorzitter het woord en zette uiteen het doel bij de oprichting van deze onderafdeeling van den R. K. Volksbond beoogt. De afdeeling was door spreker opge richt naar aanleiding van een der leden van den Centralen Raad van den R.K. Volksbond. De oprichting had hoofdza kelijk tot doel om voor de leden van den R.K. Volksbond te Schoten door een com plex goede woningen te verkrijgen. Ten eerste tot leniging; .v.aa den .woningnood J en ten tweede tot opruiming van. Itrotyyo-» J ningen te Gud-Schoten. j t De toestand was nu zoo geworden (al dus spr.) dat de bewoners van het stads kwartier nu werden geholpen aan 37 wo ningen maar de bewoners van Schoten- Dorp niet. Na de lijdensgeschiedenis van Oud-Schoten te hebben uiteengezet spraE hij den wensch uit dat dé leden van Oud-Schoten nog wat geduld1 zullen oefe nen. Het terrein welke de vereeniging voor bouwterrein sedert iy2 jaar in voor koop heeft, heeft zij nog in handen, en al het mogelijke zal worden gedaan dat Oud-Schoten daarop een complex wo ningen zal krijgen. De heer Burger van Oud-Schoten namens de leden van Oud- Schoten het woord verkrijgende protes teerde ten sterkste dat het Dorp die al zooveel ten achter steeds hebben gelegen bij die van het kwartier, nu weer ten achter worden gesteld, en vroeg den voor zitter toestemming om bij den Gemeen teraad een protest in te dienen. De voor zitter ontraadde dit, en beloofde al het mogelijke te zullen doen om aan de wen sch en van de lede van het dorp gevolg te kunnen geven. Verschillende sprekers werden naar ge noegen beantwoord. Na nog een woord van dank te hebben gericht tot den emi- nenten architect den heer Prinsenberg, werd de vergadering onder dankzegging gesloten. De leden werden na sluiting in de gelegenheid gesteld de teekeningen tè bezichtigen, welke een algemeene goed keuring mochten verwerven. Het dage- lijksch Bestuur bestaat uit de heeren Chr. Huyboom voorzitter, v. Leeuwen secre taris en Telman penningmeester. SCHOTEN. Coöperatieve woningbouw. Op liet weiland aan. den Midden weg, door de gemeente destijds aangekocht, zijn de wtartempkmnen uitgebak oud en zullen daarop Coöperatieve woningen wonden ge bouwd. SCHOTEN. Terug tot de schaapstal. Het vrijz. goineon umïumM id Prueckeu* doolde in de Kiaadsvergadering vtun Zater dagmiddag mode, dat de vrijz. gomeenifce- raadsfraetio besloten was, thans weer in commissies zitting to willen nemen. De verbouwing vaai school A tot 10 nood woningen zal in eigen beheer wordten uit gevoerd. BLOEMENDAAL. Vergadering van flen Raad dezer gemeente, te houden op Don derdag 15 April 1920 ten Raadhuize t» öOverveen des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukkean. 2. Ontheffing bepalingen bouwverordening, 3. Aanvulling politieverordening. ,4. Her ziening verordening rciuigings-belas-ting, 5. .Wfjziging besluit inzake den canon en de aflossing der annuïteiten, betreffende de woningoouwvereeniging „Bosch en Duin."' 6. Verkoop van grond aan D. J. van Duuren. 7. Verkoop van grond aan J. H. Tosemanji. 8. Machtiging van Bur gemeester en Wethouders tot aanstelling van een bouwkundig opzichter".' 9". Ver- liooging salaris teekenonderwijzer aan de Mulo-school. 10. Verschaf ring van rijwie len aan ambtenaren enz. 11. Reclames Hoofdelijke Omslag. F. SMIT KLEINE. De bekende letterkundige F. Smit Klei ne werd Zondag j.l. 75 jaar. Dezer dagen bereikt® ong de vierde afle vering von de veertiende jaargang van Sobriëtas. 't Ziet er wederom zeer aardig uit en 't is vol belankrijk nieuws van de R.-K. Geheelonthouder. LOTING BLIJVEND GEDEELTE. De Minister van Oorlog hoel't bepaald, dat, nu de duur der eerste oefening van hen, die ingedeeld zijn bij de administratie- troepeu, op zes maanden Ls bepaald; ook deze miliciens zulien deelnemen aan de lo ting voor het blijvend gedeelte. Van deze loting zijn vrijgesteld de dienst plichtigen, die met het eerste liehtings- deel der lichting 1920 hun eerste oefening zijn aangevangen en aan wie verlof is ver leend in afwachting van de nog te verke nen vrijstelling, tenzij zij om de een of an der© reden van dat verlof zijn terugge keerd. MOND- EN KLAUWZEER, Te Wijde Wormer (N.-H.) komen zeer velo gevallen van mond- en klauwzeer voor. Do ziekte is kwaadaardig en er be zwijken dan ook velo dieren. Op één dag stierven er vier koeien. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Ce» Bureaux voor den Handel, ziin over de afge- loopen week, eindigende 8 April in Neder land uitgesproken 14 faillissementen tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 8 April 1920 352 faillissementen tegenover 347 over het zelfde tijdperk van het vorig© jaar. WRAAKNEMING GESTRAFT. De landbouwer J. E. te Eerveen (Friesl.) versperde 'n watorloozing, waardoor buur man» rogige-akikers onderliepen. Het was 'b wraakneming op den buurman. De Recht bank te Heerenveen heeft den wraakgletrt- gen 'boer deswege veroordeeld tot 6 matra den gevangendsstraf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 12