ftieuws uit Haarlem. Uit den Omtrek Leger en Vloot Kunst en Kennis Rechtszaken Landbouw en Visscherij. SCHOTEN. UIT BOEK EN BLAD** scfie federatie oncemandcia over die verzen- drag van levensmiddelen, die hier in de ver- schillende veemen ivoor Duttschland opge slagen zijn. Met den Centralen Bond is in deze needs overeenstemming bereikt op den grondslag van een loon van f 8 per dag, terwijl de stakingsteiding toezicht bij de werkzaamhe den zal houden. De Ned. Federatie zou Dinsdagavond in een huishoudelijke vergadering over deze zaak een beslissing nemen. Wellicht zal zij ■op denzelfden grondslag tot overeensiem- Iming komen, zoodat nog deze week met de verzending van levensmiddelen naar Duiisch- iand een aanvang kan worden gemaakt. Het werk in de Rotterdamscfte have&. In de havens werd Maandag op circa 40 schepen gewerkt. De uitkeerinz der Federatie. Te Amsterdam keerde de Federatie deze week urt f 7.-— voor gehuwden en f, 5.— ,?oor ocgebuwden. Deze bedragen waren in de vorige week resp. f 5.— en f, 3. Tater nationale verscherping Naar do „Tel." meldt, had srifteren ten kantore van het Internationaal Vakverbond te Amsterdam een conferentie plaats tus- •chen de hoofdbesturen van de Transport- arbeidersbonden, het Internationaal Vakver bond en de Internationaal Transport Federa tion, waarbij enkele Nederlandseh© afgevaar digden tegenwoordig waren. Het blad meent, dat de mogelijkheid be sproken werd cm het havenconfliet interna tionaal te verscherpen. Uit Hariingen. In de haven t© Hariingen liggen de Ne- ierl. vrachtlogger Luna I en de Duiiseiie schoener Klisa, welke schepen ledig van Am sterdam zijn gek omen, om kaas en geconden seerde melk voor Engeland te laden. Daar deze schepen door werkwillige arbeiders of equipage te Amsterdam zijn gelost, weigeren de havenarbeiders te Hariingen d© schepen te laden. Thans wordt de ELise door eigen bemanning met gecondenseerde melk gela den. Keu manifest. De Ned. Federatie te Rotterdam ver spreidt een manifest in antwoord op dart van de scheepvaaarfevereeniging,, .waarin aan het slot staat: De werkgevers verlangen van u, dat gij uw hersons zult gebruiken. ,Wij verlangen dit even zeer .van u, en dat gij u daar om niet tot slaven zult laten verlagen, want :lit ,en dit alleen houden da voor waarden der scheepvaart-kapitalisten jn. Zq eischen een .volledige en smadelijke onderwerping; zij zeggen niet voor dwang te zul'aa wijken. .Welnu, arbeiders, wijkt gij niet voor den dwang uwer broodheo- ren. Laat ons vechten .tot een bevr/WIgonde oplossing van het conflict is verkregen." Een communiqué der federatie. Het bestuur van de federatie van trans portarbeiders zendt het volgende com muniqué: In een druk bezochte ledenvergadering van de algem. havonarbeidersvereen. „S. N. V.' werd de stand der staking, voor namelijk dc laatste publicatie der Scheep- -aartvereeniging besproken .en piet alge- neene stemmen tot doorzetten van de «taking beslist. In de vergadering werd aet woord gevoerd door .eenige federatie- bestuurde, s benevens cloor Posthuma van Recht en Plicht, die de stand van zaken in Amsterdam uiteenzette. Verder werd een voorstel jn bespreking gebr-aeht van het federatiebestuur om de voedselvoorziening voor Duilscliland pn Weenen to verzorgen, ,welk ,voorstel ge grond werd op .uitgeoefenden aandraag van de Nat. Transp. workers federation of England en ,een li nks-onaf li amke Lijlklo vertegenwoordiger van de Duitsche dele gatie, d ie thans voor dat dool in ons land vertoeft." Verder werd het .voorstel verdedigd op grond van het feit, dat de staking door ie afwijzing van de uitbreiding van mo derne zijde, een staking op langer ter mijn is geworden, waardoor het federa- tieoestuur ten aanzien yan deze kwestie een andere houding meende te moeten aannemen. Het voorstel lokte veel dis cussie van voor- .en tegenstanders uit en werd ten slotte met bijna algemeene stem men aangenomen, .onder .voorwaarde dat bet federatiebestuur voor zoover het zijn leden betreft, de jnenscüeu. daarvoor aan wijst en het .werk onder mede-controle houdt. Nog werd aaangenomen, ,dat de loonen voor deze werkzaamheden verdiend, ge- heel in do weers landskas der federatie gestort zullen .worden. Dit besluit viel met algemeene stemmen. PATER C. H. M. CAMINADA I2V2-JAAR PRAESES DER ST. JOZEFS GEZELLEN- VEREENIGING! Nog trilt mij de pen van ontroering in de vingers, bij de gedachte aan dat majes tueuze gezicht, dat ons Zondagmorgen re<4s om uur in de St. Antoniuslkerk aan Ge N. Groenmarkt te Haarlem werd geboden. Die bon dei den gezellen, daar in stilte vereenigd te zien, met voor hen aan het altaar hun beminde en thans jnbïleerende praeses. pater G H. M. Caminada, biddend en offerend voor zijn vereeniging en voor de leden, daar aan verbonden! De Gezellen, ook biddend, voor hem, die dien dag zijn 12y2-jarig rraesesschap vierde! Dit alles begeleid door de tonen eener goed gezongen Holtandsche Mis. door een gedeelte der Gezellen, ondier leiding van den heer F. Pielage. Hoe treffend was het, al die Ge zellen daar uit de handen vaa hun vice- pracses, pater van Veen, de H. Communie te zien ontvangen. Alles ging gepaard met de grootste plech tigheid! en stilte, zooals wij dat van de leden der St. Jozefsgezellenvereenigiug gewend zijn. Ais het einde van dit dankoffer daar is en al de aanwezigen Vader Kolping's Gezd- lenlted hebben gezongen, trekken we met de Gezellen mede ia dichte drammen naar iv"' tweede tehuis aan de jansstraat 5V, welks gToote zaal, voor deze gelegenheid met kwis tige hand was voorzien van allerlei welrie kende bloemen, wat aan het geheel een bij zonder plechtig en feestelijk aanzien gaf. Omstreeks 8 uur, toen alle St. Jozefsgezel len hunne plaatsen hadden ingenomen, treedt daar de Eerw. jubilaris, begeleid door den eere-voorzitter van het feestcomité, pater van Veen, de zaal binnen, waar hij wordt ont vangen door de jubelende tonen van de spe ciaal voor deze gelegenheid! samengestelde Feestcantate, welke door alle gezellen, weder onder leiding van den heer F. Pielage, uit volle borst werd1 gezongen. Als alles zoover gevorderd is en de Eerw. jubilaris tusschen zijn mede-bestuurders heeft plaats genomen, T-v:ken alle leden met graagte gebruik van het voor hen gereedstaande ontbijt, ten einde den inwendigen mensdi te versterken .Hierna volgde een der voornaamste gedeeStea van den morgen, nl. het aanbieden van het ca deau, namens alle leden door den voorzitter van het Feestcomité, den Senior, eten heer W. Ootes. Diep onder den indruk van het oogenbltk, begint de Gery=; zijn redsvofcriag, en 't zou te veel plaats innemen hier alles te moeten memoreeren. In het kort, zijn speech was doeirtrstófend wat betreft het aan bieden van een cadeau, wat in heel kleine mate de gevoelens van dankbaarheid van alle Gez-itei jegens hun beminden praeses kenbaar maakte. Wij simden verbaasd toen daar da jordijner. van het tooneel opzij wer den geschoven en daar een werkelijk pracht- en smaakvol uitgevoerde katheder als cadeau van alle gezellen door twee lgden der Feest commissie naar voren werd gerold, onder schuierende fanfares, op verdienstelijke wijze uitgevoerd cloor het Franfarekorpe „Utile Dulcï", onder leiding van den heer F. v. d. Burgt. Zichtbaar was de ontroering van Pa ter Caminada. bij deze werkelijk grootsche hulde, hem dien morgen bereid. Ook de onder-afdedingen. welke niet met feestnummers ten tooneele zouden verschij nen dien dag, n.l. de Retraiteclub St. Cle mens," dé Footballclub „Zwaluwen" en de Damclub „Theorie en Praktijk", wilden niet achterblijven, maar boden met een hartelijk woord van den heer R. Pannekeet. hunnen Praeses een zeer mooi uitgevoerde tafelbel aan. Als daarna Utile Du lei" de feest stemming nog heeft verhoogd met eenige pittige marchen, neemt de Praeses, Pater C. II. M. Caminada het woord. Z.Eerw. zeide, dien morgen niet veel te kunnen spreken, maar dit op de avondfeest- viering te willen doen in het algemeen. Onder meer dankte hij God en de overheid, Die hem in de gelegenheid hadden ge steld, zich gedurende 12% jaar aan de hem dierbaar geworden St. Jozefs-Gezdten-Ver- eeniging te geven. Ook dankte hij het hoofd bestuur en do gezellen voor de hulde en het prachtvolle cadeau hem aangeboden, terwijl ook aan cte feestcommissie, bestaande uit den Wel dei-,v. Pater v. Veen, Eere-Voor zitter, de heeren W. Ootes. voo zMïr, P. J. Blesgraaf, secretaris. H. Sanders, penning meester, G. Mensing en H. Hetem. die zich zoo bijzonder hadden ingespannen om deze huldiging te doen slagen, een warm woord van hulde werd gebracht. Nadat dan nog verschillende antwoorden waren uitgesproken, gingen al de aanwezi gen ten hoogste voldaan en tevreden huis waarts, om 's avonds half acht weder bij elkaar te komen, ter viering der verdere fees telijkheden. 's Avonds om 7.30 uur was cte zaal reeds geheel bezet met de leden der St. Jozefs-Ge- zellen-Verteniging en vele genoodigden- Onder meer merkten wij op Mevr. Cami nada, de moeder van den Eerw. Jubilaris; den Centraal President dier St. jozefs-Ge- zetlen-Vereeniging,den Z.Eerw. Heer Van Adrichem, al de Eerw. Paters der. Parochie van het H. Hart en die der St, Antonius-pa- rochie, met uitzondering van den Z.Eerw. Heer Pastoor Reynenberg, die (verhinderd! was. Ook vele Gezellen uit Amsterdam en uit andere afdedingen en ten slotte de h.h. hoofdbestuursleden met hunne dames. Om even over half acht wordt de Eerw. jubilaris, voorafgegaan dooi: de leden der Gymnastiekvereeniging D. O. S. en begeleid door het geheele feestcomité, onder de jube lende klanken der speciaal voor deze gele genheid door „Utile Duld" ingestudeerde feestmarseh. de zaal binnengeleid en naar zijn zetel gebracht. Als allen gezeten zijn, geeft de Eerw. Pa ter Van Veen het woord aan den feestrede naar van dezen avond, den Z.E. Heer Van Adrichem, Centraal President van het Kol- pingswerk in Nederland. Z. Eerw. schetste in hreede trekken wat Pater Caminada reeds voor de St. Jozefs-Gezel ten-Vereeniging had gedaan en feliciteerde de Gezellen met zulk een Praeses, terwijl ook de Praeses met zijn leden tevreden kan zijn. Vervolgens komende op het cadeau van de Gezelten, zeide Z.Eerw. dat dit bij hem ee nige jaloerschheid opwekte. Immers, zulk een catheder bezit geen ver eeniging? Hij bracht dan ook hulde aan den maker van dit kunstgewrocht. Tevens zeide Z.Eerw. d!at, wanneer de K.-K. een cadeau aan een geestelijke geven, dit meestal een zinnebeeldige beteekenis hadzoo was het ook weder hier het ge val. Z.Eerw. wekte de Gezellen op, nu zij den Praeses en de vereeniging met zulk een prachtstuk konden vereeren, hun Praeses niet te leur te stellen, maar in grooten getale fj'ten op te komen, iederen keer, wanneer hun beminden Praeses van hun cadeau ge bruik zou maken. Zoo de Praeses zoo de vereeniging. Wanneer de Gezellen hieraan voldeden, dan heeft de bij U zoo beminde Praeses Pater Caminada altijd het genoe gen. ziin heerlijk doel te bereikea. door op zekeren leeftijd' de aan zijn zorg toevertrouw de leden ads rechtschapene en goed-gezinde R.-K. mannen in de Maatschappij af te le veren1. Een donderend applaus en schetterende fanfares, was het spontane antwoord der Gezellen. Hierna werd ei' aan mevrouw Caminada, namens bestuur en Gezellen, een bloemstuk aangeboden met een zeer mooie speech van het lid der feestcommissie de heer H. San ders. Daarna kregen wij drie standen te zien van D. O. S., onder tektiag van den Heer' Th. Beljaards; waaronder ons ten zeerste een stand opviel, die eigenlijk meer een ta bleau was, n.l. voorstellende „Vrede", Revo lutie" en „Verweer". Wanneer wij nog eenige nummers muziek hebben gekregen, beklfmt Pater C. H. M. Caminada den Katheder. Z.Eerw. hechtte al de aanwezigen en ge noodigden, in het bijzonder den Centraal- President hartelijk welkom, Z. Eerw. dankte de Gezellen en het bestuur voor het pracht volle en praktische cadeau hem aangebo- den,*bok de onderafdeelingen die dien avond zoo op hun best naar voren waren gekomen. Ook dankte hij de onderafdeelingen. die hun huilde nfef in prestaties, msar door middel van een mooie tafelbei hadden ge bracht en ook allen die hem dezen dag tot een onvergetelijken hadden gemaakt. Een bijzonder woord van hulde 'bracht Z. Eerw. aan den ontwerper en maker van het cadeau, den heer Maas. bestuurslid der ver- eenling. Voor den inntiddds binnengekomen oud- vice-Praeses, Pater v. d. Valk, werd een luki drie-werf hoera uitgebracht. Wel een peeken, diat ook deze Pater zich door zijn werken voor de Vereeniging een onvergetelij ken naam heeft verworven. De Z.Eerw. spreker, thans voortgaande met zijn rede, zeide dat de Senior, die dien morgen al 'igeen in die 12% jaar van zijn Praesesschap gebeurd was de revue had' la ten passeeren, een vergissing had begaan, door de St. Jozefs-Gezellen Vereeniging te Haarlem het werk te noemen van den Prae ses. „Neen, niet het weric van mij," zoo ver volgde Pater Caminada in heiligen geest drift. „maar ik ben de gelukkige, die als werktuig van onzen Heer Jezus Christus dit schoone werk heb mogen volbrengen. Gezel len, ik moei u iets terug geven, het kan niet groot zijn, maar het moet groot wezen. Ik, uw Praeses, zal mij, zoolang het aan God en de overheid behaagt, geheel aan u geven, ik wil voor u zijn en blijven uw tweeden va der. Niets zal mij te veel wezen, om voor u, mijn beminde Gezelten, te doen." Na nogmaals alle aanwezigen voor hun ne tegenwoordigheid te hebben bedankt, en ook de feestcommissie met hun Eerw. voor zitter Pater Veen een hartelijk dankwoord te heggen toegesproken, verliet de Eerf. Ju bilaris onder de toonen der fanfare het fanfare hei spreekgestoelte. Hierna kregen wij de Rederijkerskamer „Sint Genesius" te zien met een klein blij spel in één bedrijf, „Wie zal hem hebben" of Twee schoonvaders met schoonzoon. Daar het inmiddels al laat geworden was, had deze onderafdeeling dan ook maar ge zorgd een niet te groot repertoire te speten. Maai* voor hetgoyi zij hebben gepresteerd, onder leiding van den heer J. J. v. Dijk, kom: hen een warm woord van hulde toe. Werkelijk „St. Genesius" bezit eenige goede krachten, die vooral in het blijspeitetje van deen avond goed naar voren kwamen. Dan nog een pittige marsch en deze feestelijkhe den, gegeven door eenige honderden gezellen, onder teidling van een krachtdadig Bestuur, aan eene, door zeer véle R.K. in onze goede Spaarnestad beminden en geviel'd>en Priester, behoorde weder tot het verleden. Deze feestdag zal nog langen tijd in het geheugen blijven, van allen, die deze wer kelijk zoo giootsche hulde hebben medege maakt. Oplichting;. Zaterdagavond is de N.V. „Dc Faam" waarschijnlijk door een tot nu toe onbekend gebleven persoon voor vier ©ostuuims opge licht. Opgespoord. Tc,geu v. W„ die eenige dagen geleden de firma H. uit de Paarlaarsteeg voor vier verple.geraj aaseu heeft opgelicht zal dezer dagen proces verbaal worden opgemaakt. Commissie van Overleg, Men meldt ons. Op Dinsdagmorgen 6 dezer vergaderde, ordi-r voorzitterschap van Mr. J. Banians de Commissie vail Overleg voor de werk lieden. Ails eerste punt van de agenda kwam daarop voor oen voorstel van den Direc teur vain hot Gasbedrijf om uitbreiding te geven aan het personeel, hetwelk voor kieed'ing-vejgoeding ia aanmerking komt. Ook de Directeur vaa het Electrioiteitebe- dtrijf had een soortgelijk voorstel ingezon den. Eenige leden waren van meening, dat men zich hierdoor op een glibberig pad zou begeven, aangezien dan wellicht straks allerlei categoriën een zelfde verzoek zou den indienen en met niet minder klem op de weuscihelijkheid van extra vergoeding voor bijzondere slij tage zouden aandringen. Vau andere zijde werd tegengeworpen, dat een dergelijke vergoeding, zij het ook bere kend naar een andere maatstaf, reeds voor tal van jaren was ingesteld en dat het nu onbillijk zou zijn deze in te trekken. De meerderheid vereendgde zich tenslotte met dezen laats ten gedaobtengang. Do regeling van de vaoantios van het losse pensoouoed vond algemeene instem ming; er werd op aangedrongen om ook 't losse personeel vaia het gasthuis hierin te laten deelen. Vervolgens kwam do loonregeling van oen werkman van den Stadsschouwburg en de Stadsapotheek ter sprake, terwijl als laatste punt op de agenda vermeld stond do behandeling van de speeiale voor schriften voor d© verschillende takken van Dienst, waaraan de vergadering, nadat en kele kleine wijzigingen waren aange- braeht, hare goedkeuring hechtte. Tot slot merkten enkele leden op, dat zij bij een vorige vergadering in gebreke wa ren gebleven om voor te stellen aan de nieuwe loonregeling terugwerkende kracht te verleeuen tot 1 Januari 1Q9n' waar de behandeling nog niet in den Raad had plaats gehad, weusebten zij dit alsnog te doen. Dit voorstel werd echter met groo- te meerderheid van stemmen verworpen. Uitgesteld. De uitvoering van de gymnastiekclub van het Patronaat O. L. Vrouw Spaarae, welke zou gegeven worden op heden en Doudenxlag aa. *raat wegens sterfgeval niet doojj- Afscheidsconcert. - Doop: den lieer E. H. Rap, adjudant-on- dleirofficier, kapelmeester bij het 10a Regi ment Infanterie zai in verband met zijta pensioainjeering op 1 April j.l. Dinsdag a-s. om half 8 in de ondteroffieiereeantin© in de Infanterie kazerne alhier een afsehoidte- eonce-rt worden gegeven. \.y, VAN ONZE RECHTBANK. 600 M. Touw. In 'den nacht van 13 op 14 Febi'. heeft de hekl. N. M. met eenige kameraden ongeveer 600 M. louw gestolen van de IJsclub „Kam pioen" te Zaandam. Tegen bekL. die thans in het buitenland vertoeft, werd 6 maanden gevangenisstraf geëisdrt. M eéeplichtigheid. P. A. heeft na den diefstal voor vergoe ding een partij fonw verborgen op zijn zolder. Beid. zeide daarover groot berouw te heb ben. Het O. M. vroeg een voorwaardelijke veroordeeling van 2 maanden met een proef tijd van twee jaar. Paardentuig. 21 April 1&19, heeft de 17-jari«e J. de B. van. Hillegom uit den schuur van J. G. S. oen paardentuig weggehaald. Hii deed het echter alleen, omdat VV. de J. hem, hiervoor heel veel geld beloofd had. de J. stond nu hiervoor terecht en hoorde hiervoor 1 maand gevangenisstraf geëiacht. Een vaatje jenever- Dit was de "buit .an It. de G., die 't ont stolen had van een winkelierster te Aals meer. Ook tegen hem werd 1 maand gevan genisstraf geëischt. Verduistering. Op 't eind van het vorige iaar zag de boek houder van den deurwaarder V. te Hoofd dorp kans, zich telkens bedragen toe te eige nen. 't Was reeds te samen 930, toen hij ten slotte geattrapeerd werd. Ofschoon hjj beloofd had alles te zullen vergoeden, is hij tot nu. 'ioc in gdbreke ge bleven. De officier vroeg maand gevangenis straf. g„-I. I IIIHI IJPQlIII II 1 «SBBCHHgBBai HEEMSTEDE. Uittreksel Uit het poütie- rapport. Door L E. de K„ Westerhoutstraat alhier, is aangifte gedaan van het vermissen van verschillende lijfgoederen uit zijn woning. Als verdacht daarvan is door do politie alhier te Haarlem opgespoord J. v- W., ge wezen dienstbode van de K„ die nog in het bezit van verschillende dier lijfgoederen werd aangetroffen. Terug te bekomen bii T. Saarloos, Glip- perweg, een roode zakdoek; E. Kioft, Ghp- porweg 68, een bruine koffer; Kaptein, Bronsteweg 32, een portomonnaio met, in houd. De Nieuwe School Hedenmorgen hebben wij de nieuwe school in de Overtonstraat bezichtigd en werkelijk met plezier. Al in de Verte doet de sierlijke stijl hoogst aangenaam aan. Door een ruime hal inet sierlijke te gels betreden we het eigenlijke gebouw Overal vriendelijke kleuren, heldere gan gen, etectrisch licht en centrale verwar ming. De lokalen, iu zacht blauw geschilderd, cijferen alle stijvigheid en vervelendheidi weg. Alles ademt van eenvoud, sierlijkheid en gezelligheid. We treffen er, zelfs aparte handwerk' en teekenklassen met lichtramen in het plafond, die 't lokaal zeer helder maken. De onderwijzers hebben een eigen ver gaderlokaal, gezellig zwart en groen ge schilderd, dat ze zeetj op prijs zullen stellen. Alleen de linkervleugel van het ge bouw staat er, later, wanneer de school uitbreiding behoeft, zal er in deze.fde trant een rechtervleugel bij gebouwd worden. Het terrein dat er voor bestemd is, wordt nu getransformeerd in een school tuin, met gazon en vijver. De architect, de heer Voorwelt, de uit stekende directeur der gemeentewerken en de uitvoerder, de heer J. Rijken, heb ben iets tot stand gebracht, waar ze groot op kunnen gaan. De directeur van gemeentewerken is de ontwerper. SCHOTEN (Dorp). Woningbouvereeni- ging «St. Bavo». Vrijdagavond hield de Bouwvereeniging «St. Bavo» haar jaar vergadering. De Voorzitter opende de ver gadering met den Christelijken groet, heette de aanwezigen welkom en gaf de Secretaris het woord tot voorlezing der notulen. Deze werden onder dankzegging goed gekeurd. Hierna voorlezing van het jaarverslag. Dit memoreerde de vele werkzaamheden van het Bestur en werd daarin een woord van dank gebracht aan den Voorzitter. Het keurig uitgebreid jaarverslag ont lokte applaus. De voorzitter dankte den secretaris voor het bijzonder mooi en juist verslag en gaf het woord aan den penningmeester. Ook dit versiag werd on der dankzegging bij monde van de voor zitter goedgekeurd. Tot kas verificateurs werden benoemd de heeren Bakker en Burger, Hierna nam de voorzitter het woord en zette uiteen het doel bij de oprichting van deze onderafdeeling van den R. K. Volksbond beoogt. De afdeeling was door spreker opge richt naar aanleiding van een der leden van den Centralen Raad van den R.K. Volksbond. De oprichting had hoofdza kelijk tot doel om voor dc leden van den R.K. Volksbond te Schoten door een com plex goede woningen te verkrijgen. Ten eerste tot leniging van den woningnood en ten tweede tot opruiming van krotw.o^. ningen te Oud-Schoten. De toestand was tra zoo gew.orden (aR dus spr.) dat dé bewoners van het stad®' kwartier, nu w.erden geholpen aan 37 vvo» ningen maar de bewonerjs van Schotenv Dorp niet. Na de lijdensgeschiedenis va* Oud-Schoten te hebben uiteengezet sprak hij den wensch uit dat de leden ,van Oud-Schoten nog wat geduid zullen oefe nen. Het terrein welke de vereeniging voor bouwterrein sedert l'/s jaar in vooiv koop heeft, heeft zij nog in handen, eK ai het mogelijke zal worden gedaan dat Oud-Schoten daarop een complex wo ningen zal krijgen. De heer Burger van Oud-Schoten namens de leden van Oud-1 Schoten het woord verkrijgende protes teerde ten sterkste dat het Dorp die a! zooveel ten achter steeds hebben gelegen bij die van het kwartier, nu weer ten achter worden gesteld, en vroeg den vooó zitter toestemming om bij den Gemeen- teraad een protest in te dienen. De voor zitter ontraadde dit, en beloofde al het mogelijke te zullen doen om aan de wen - schen van de lede van het dorp gevolg te kunnen geven. Verschillende sprekers werden naar ge noegen beantwoord. Na nog een woord van dank te hebben gericht tot den emi- nenten architect den heer Prinsenberg, werd de vergadering onder dankzegging gesloten. Dc leden werden na sluiting in de gelegenheid gesteld de teekeningen tè bezichtigen, welke een algemeene goed keuring mochten verwerven. Het dage- iijksch Bestuur bestaat uit de heeren Chr. Huyboom voorzitter, v. Leeuwen secre taris en Telman penningmeester. SCHOTEN, Coöperatieve woaingWu Op hot weilajiiitl aa-u ilien Middenweg, dooi de gemeente destijds aangekocht, zijn de startenplaaimeu uitgebak end en zullen daarop Coöperatieve woningen worden ge bouwd. SCHOTEN. Terug tot de schaapstal. Het vrijz. gemeenteraadslid Pruschen, deelde in de Raadsvergadering van Zater dagmiddag mede, dat de vrijz. gemeente- raadsfractie besloten was, thans weer iu eom-m-issies zitting te willen nemen. De verbouwing van school A tot 10 nood woningen za-1 in eigen beheer worden uit gevoerd. BLOEMENDAAL. Vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Don derdag 15 April 1920 ten Raadhuize to öOverveen des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukkean. 2 Ontheffing bepalingen bouwverordening 3. Aanvulling politieverordening. ,4. Her ziening verordening reinigings-belasting. 6. Wijziging besluit inzake den canon en de aflossing der annuïteiten, betreffende de woxiingbouwvereeniging „Bosch en Duin.'" 6. Verkoop van grond aan D. J, van Duureu. .7. .Verkoop van grond aan J. II. .Tesemann. 8. Machtiging van Bur gemeester en Wethouders tot aanstelling van een bouwkundig opzichter. 9. Ve-r- hooging salaris teekenonderwijzer aan de Mulo-school. 10. Verschaf ring van rijwie len aan ambtenaren enz. 11. Reclames Hoofdelijke Omslag. - iU F, SMIT KLEINE. De bekende letterkundige F. Smit Klei ne werd Zondag j.i. 75 jaar. Dezer dagen bereikt© ons de vierde afle vering von de veertiende jaargang vaa Sobriëtas. 't Ziet er wederom zeer aardig uit en 't is vol bel ank rijk nieuws van du R.-K. Geheelonthouder. LOTING BLIJVEND GEoekLTE. De Minister van Oorlog heeft bopaal<A dat, nu de duur dor eerste oefening van hen. die ingedeeld zijn bij do administratie- troepen, op zes maanden is bepaald; ook deze miliciens zullen deelnemen aa-n de lo ting voor het blijvend gedeelte. Van deze loting zjju vrijgesteld de dienst plichtigen, die mot hot eerste licht-ings- deel der lichting 1920 hun eerste oefening zijn aangevangen en aan wie verlof is ver leend in afwachting van de nog te verlee- non vrijstelling, tenzij zij om de een of an dere roden van dat verlof zijn terugge keerd. MOND- EN KLAUWZEER. Te Wüdo Warmer (N.-H.) komen zeer vele gevallen van mond- en klauwzeer voor. De ziekte is kwaadaardig en er be zwijken dan ook vele dieren. Op één dag stierven er vier koeion. Faillissementen in Nederland. Volgens inededoeüug van het Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Cos Bureaux voor den Handel, zijn over de afge- loopen week. eindigende 8 April in Neder land uitgesproken 14 faillissementen tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en mot 8 April 1920 352 faillissementen tegenover 347 over het zelfde tijdperk van het vorig© jaar. WRAAKNEMING GESTRAFT. De landbouwer J. E. te Eerveen (Fr.iesl.) versperd© 'n waterlooziug. waardoor buur- ma-ns rogge-akkers onderliepen. Het was 'n wraakneming op don buurman. De Rcohb bank to Hoerenvoeu hooft den wraakgieri- gen boer deswege veroordeeld tot 6 maao- don gevangenisstraf.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6