Ingezonden Uit den Omtrek Laatste Nieuws -S^DSNlEÜWS Amsteruamsciie Beurs. Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de j Redactie zich niet aansprake lijk. - ARBEID ADELT f M. de R. r-r Den Iaatsten tijd trekken eenige be richten in de nieuwsbladen mijn aan dacht, die, hoe verschillend ook van jard, toch zoo nauw met elkaar, samen hangen. Een nieuwe onderneming «Het Luxor- rheatrea, zal worden opgericht; benoo- digd kapitaal eenige tonnen gouds; een zaal geschikt om SOO toeschouwers te bevatten, vooral niet minder; aanvang 8 "iur. Daarnaast een besluit van den ge meenteraad van Haarlem, om het win kelbedrijf om half acht te doen sluiten, teneinde iedereen in de gelegenheid tè «tellen, vooral om 8 uur vrij te zijn. Is het nu werkelijk van zoo groot so- riaal belang, dat het winkelbedrijf moet ontwricht worden, teneinde werknemer en werkgever in staat te steden tijdig in vergaderzaal, bioscoop, dans- zang- of anuere gelegenheid aanwezig te doen lijn? En hebben de raadsleden die hun stem aan dit onzalige voorstel hebben gegeven, zich wel rekenschap gegeven fan de ontwrichting van het winkelbe drijf Want het winkelbedrijf wordt ont wricht, nie.tegenstaande de betrekkelijk zoo geringe wijziging in het sluitings uur. Onze gehee.e ieetswijze toch is dan niet meer in overeenstemming met den werktijd in de winke.s, ze past zich daar; niet meer bij aan, en dit zal tot allerlei wrijving en onaangenaamheden aanlei ding geven. Wij zijn zoo gewoon om onze maaltij den te gebruiken tusschen 12 en 2 uur e.i tusscnen 5 en 7 uur, dat men met deze niet te ve.anderen gewoonte wel degenjk rexening moet houden bij het vaststellen der werktijden. Na den maaltijd moet men in de ge legenheid zijn om, wat het publiek be ne, t, zijn inkoopen te doen en wat het winke.weik betrJt, het werk te verrich ten, of het is gehee, o\erboaig dat de win kels geopend zijn. Het sluitingsuur zal dus or op bijv. 6 uur geste.d moeten wor den, of zooveel na den tweeden maaltijd tijd dat men nog eenigszins voldoende tijd heeft om boodschappen te doen of eenig werk in den winkel te verrichten. Een half uurtje na 7 uur is, gezien de afstanuen van het winkelcentrum, daar- ioot teKort; een geheel uur gaat er nog juist even mee door. Mijosinziens is eike sluitingstijd tus schen 6 en 8 ur uit den booze; of de werktijd tusschen 2 maa.tijden wordt te lang of de werktijd na den tweeden naaitijd wordt te kort. Moetende kiezen tusschen s,uiting of 6 of om 8 uur zou De verdeeiing van den werktijd is dan een zeer goede: van half 9 tot half 1 Ik 't laatste meer in aller, belang achten, en van 2 tot half 6 etn van 7 tot 8 uur,is 4 plus 3ya plus 1 uur is 8y3 uur, een werk tijd, die de arbeidsprestatie niet schaadt, en die den verbruiker nog gelegenheid geeft tot inkoopen na den iaatsten maal tijd. Bij een sluitingsuur om 6 uur zijn de werktijden in den morgen 4 uur en in den middag 4 uur; de tweede maaltijd zou dan kunnen worden begonnen om half zeven, 't geen weer in strijd is met onze leefwijze, vooral lastig in huishou dens met schoolgaande kinderen. Bo vendien geeft deze werktijd allicht aan leiding om den etenstijd tusschen half 1 en 2 uur met 'n half uur te bekorten, terwijl 't lang niet illusoir is, dat het personeel alleen gelegenheid krijgt om tusschen half 1 en 2 uur in de zaak de boterham tè eten. Voor naaisters, dienstboden kantoor personeel enz. heeft dit sluitingsuur, haast onoverkomelijke bezwaren. De geheeie leefwijze en de werktijden zouden ook van deze groepen moeten .worden veranderd. En wat nu betreft het om 8 uutj tijdig waiwezis z.y.1 o,. vergadering of ia. bios coop enz. zoo behoeft het sluitingsuur om 8 uur voor niemand bezwaar op te le veren. Ze.fs de kleins :e patroon heeft een plaatsvervanger bij afwezigheid, terwijl net personeel meestal minstens één vrijen avond heeft in de week, en overigens likwijls toegestaan wordt om op verzoek een kwartiertje vroeger te eindigen. En weik onoverkomelijk bezwaar is er om de avond-amusementen een kwar tiertje later, dus kwart over 8 ,uuy, te djoen aanvangen Ik acht de kleine wijziging in het slui tingsuur, waarop de Raad zoo vriende lijk geweest is ons te vergasten, van zoo danig ingrijpend belang van alle be langhebbende partijen, kooper en ver- kooper, patroon en personeel, dat in alle ter beschikking staande middelen zou willen aanwenden, om er aan te ontko men. Een verzoek aan den Raad om op 't Dnzaiige besluit terug te komen zoowel als een verzoek aan de Prov. Staten om de goedkeuring aan het besluit te wil len onthouden, staan ons ten dienste. Wie wenscht daartoe mee te werken. Ik richt die vraag niet aileen tot de genen, die werkzaam zijn in het winkel bedrijf, doch tot iedereen die bij het sluitingsuur op een of andere wijze be lang heeft. .Ook stemmen tegen dit voorstel zijn welkom, omdat ien slotte de bedoeling moet zijn de belangen van de meerder heid te dienen. Gaarne stel ik1 mij beschikbaar tot het inzamelen van de antwoorden, waar naar de verdere houding zal worden be paald, j j i ABR. MEIJER. Groote Houtstraat 16. ■-=» BLOEMEND AAL. V Gemeenteraad. De gemeenteraad vergaderde Donder- middag' onder voorzitterschap .van Jhr. Eas Backer, burgemeester. Afwezig de heer Te ding v. Berkhout. B. en ,W. stellen voor de huurwaarden van de aan de hoofden der O. L. scholen te Overveen en te Vogelenzang verstrek te vrije woning, te rekenen van 1 Jan. 1919 af, nader vast te stellen op een be drag van f .400 per jaar. Goedgekeurd. Ontheffing der bepalingen yan de bouw verordening zijn aangevraagd .voor: G. Maks voor bouw van een garage aan den Aerdehhoutsduinweg. Goedge keurd. E. H. Bodei Bienfait, voor bouw van een villa inet rieten dak, aan den Bloe- mendaalsclieweg. Hierover staakten de stemmen; derhalve wordt het besluit tot een volgende vergadering uitgesteld. De Poiilie-verordening wordt aangevuld met art, 21 bis, luidende: Met boete van ten hoogste f 25 wordt gestraft ieder bewoner, die nalaat, wan neer zulks door B. en W. mocht wor den bevolen, den voor het door hem be woonde huis gelegen tuin behoorlijk te onderhouden ten genoege van B. en ,W. In do Verordening op de reinigings.be- grooting wordt een kleine wijziging, voor gesteld oor B. end W., aangenomen. De heer v. Kessel had bezwaar tegen de verplichting om het vuil weg te bren gen naar daarvoor aangegeven plaatsen waarbij dan betaald moet worden. Dit werkt slordigheid in de hand. Men zal het liever hier en daar weggooien. Dat kost geen tijd en geen geld. Do heer de Roo vindt het een soort belasting op de slordigheid. Na nog een enkele opmerking wordt het voorstel aangehouden. B. en ,W. stellen voor inzake den ca non en de aflossing der annuïteiten betref fende de woningbouw-vereeniging „Bosch en Duin," uit het raadsbesluit van 19 Febr. 1920 te doen vervallen de woor den: „Af te lossen In 50 jaren en 50 gelijke annuïteiten." Na eenige niet ter zake doende opmer kingen van den heer de Roo v. Alderwe- relt, werd dit voorstel aangenomen met de stem van den heer Alderwerelt tegen. B. en W. stellen voor aan D. J. van Buuren en J. H. Weseman een stuk grond aan de Boschlaan te verkoopen onder na der door B. en .W. vast tc stellen be palingen. i. I Goedgekeurd. B. en W ste.llen voor om een bouwkun dig opzichter in vasten dienst aan te stellen op een jaarwedde van f 3200 f 3600, of f 30(10—3400, naar gelang van bezit van diploma. Goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan J. C. K. van Brussel, onderwijzer in het teeke nen aan de M. U. L. O. school, een toe lage van f 124 per wekelijksche lesuur te geven. .Thans geniet deze onderwijzer f 109 per wekel. lesuur. lie heer Van Brussel geeft per week 8 lesuren. Goedgekeurd. Naar aanleiding der besprekingen in de vergadering van 1 April LI. gehouden, geven B. en ,W. in overweging, om aan de daarvoor in aanmerking komende amb tenaren en gemeente-werklieden een rij wiel te verstrekken, en hen daartoe in 3 klassen te yerdeelen, n.l. Klasse A, die f 100 per persoon per jaar toelage krijgt om het rijwiel te onder houden en te zorgen voor de aanschaffing van een nieuw. (Hieronder vallen o.a. alle agenten van politie, aan wie met ingang van 1 Aprü 1920 het reeds in hun bezit zijnde rijwiel in eigendom ware te ge geven). Klasse B, die 75 per. persoon per jaar toelage zullen krijgen. Klasse O, die f 60 per persoon per jaar toelage zullen krijgen. Voorts om aan die ambtenaren, aan wie van gemeentewege een nieuw rijwiel ver schaft wordt, gedurende een nader vast te stellen tijdruimte een verminderde toe lage te verstrekken, beide doer B. en W. te bepalen. De hierboven omschreven toelagen zul len eveneens gelden voor later te be noemen ambtenaren en werklieden. Wordt dit voorstel aangenomen, dan zal ieder ambtenaar en werkman, hiervoren genoemd, verplicht zijn steeds een goed berijdbaar rijwiet in bezit te hebben. Bij gebreke zal daarin door B. en W. op zijn kosten worden voorzien. De controle hierop zal aan de. betrok ken chef worden opgedragen. De heer de Roo wil de oude rijwielen verkoopen en 40 nieuwe aanknopen, en die 4 jaar gebruiken en deze dan weer over doen aan de fabrikanten tegen taxa tieprijs, en als vergoeding te geven, het lste jaar f 25, 2de jaar f 50, 3de en 4de jaar f 75 voor onderhoud. De heer v. Kessel wil liever een aparte hersteller in dienst der gemeente. Die man zou nog andere diensten ook kunnen doen in dienst der gemeente. Ten slotte vindt hij veel aantrekkelijks in het voor stel van den heer de Roo, die oók con trole op do rijwielen mogelijk maakt. De gemeente wil de menschen vrij laten om particulier^ gebruik te maken van het rijwiel. Dat vindt de heer v. Kessel on billijk, want dat maakt de onderhoud- kosten hooger. De heeren Koolhoven en Schulz wil len het voorstel van B. en W. steunen. Verbieden om particulier gebruik te ma ken van het rijwiel, werkt ,de fraude in dé hand Bové.ndien Js hel moeilijk te con- troleeren. De heer de jW&al Malefjjt zegt dat het aanstellen van een rijwielhersteller veel duurder zal zijn, waait men dient ook materiaal aan te schaffen. De heer v. Nederhasselt vraagt of on der do oogen gezien is de mogelijkheid om met een gevestigd rijwielhersteller een contract af te sluiten. De voorzitter antwoordt dat ook dit een mislukking is. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Tegen de heeren v. Kessel en de heer v. Roo v. Aldenverelt. De heer de Roo vraagt hoc het staat met de gaskwestie. (Levering van gas aan Bloemendaal door Haarlem.) Dc heer de ,Waal Malefijt antwoordt dat die in bewerking is. De heer de Roo vraagt verder om nog voor den zomer de voetpaden van de Hollaan in orde te laten maken. Wordt toegezegd. De heer v„ Keseel vraagt zich in ver binding te stellen met de tramdirectie om meer trams te laten loopen van half zeven tot 8 uur ongeveer. De trams zijn dan overbelast. Wordt toegezegd. De heer Schulz wijst op eenige onvol doende woningen aan het eind van de Kleverlaan, waarvoor hij gaarne noodwo ningen zou gebouwd zien. Zal worden overwogen. De heer v. Kessel wijst nog op over name van grond langs de Zandvoertsche laan ter verbetering van de bestrating. De voorzitter antwoordt dat die kwestie onderhanden is. De heer Bijvoet wijst op den slechten 'toestand der bestrating yan de Korten Zijlweg, wat vooral bij begrafenissen hin derlijk is. Er zal rekening mede gehouden worden. HEEMSTEDE Door J. G. F. alhier is aangifte gedaan van het vermissen van een parapluie uit een tapperij .waar hij ver- toefde. j M j HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij N. Sleutel, Cloosterweg een schoffel; j. Veen Koe- diefslaan 22, een paar kinderklompjes. DE SPOOWWEGTARIEVEN. Het „Ilbld." spreekt een bericht van het „Rott. Nieuwbl." tegen, dat een nieu we verhooging der spoorwegtarieven te wachten is van niet minder dan 40 pCt. Dit bericht is geheel uit de lucht ge grepen. Van een .verhooging der reiri- gerstarieven is geen sprake. EEN ZITTING VAN 22 UUR. WEENEN, 15 April. Na een zeer storm achtige zitting, welke 22 uur geduurd heeft, werd hedenmorgen 6 uur, cfeNat. Vergade ring gesloten. De Regeering is afgebeden. De Beurs opende heden zeer vast, STAATSFONDSEN. 5 Nederland 86%. 6 Indië 100. CULTUREN. Koloniale Banik 305. Indische Bamik 308. Vorstenlanden 335. H. V. A. 792. LNDUSTR1EELE WAARDEN. Lnaulinde otlie 239. OLIEWAARDEN. Koninklijke 937. Con,sols 297. Orioa 61. RUBBERS. Amsterdam Rubber 226%. DeJi Batavia 149. NederL Rubber 118. Rott. Tapanoeli 137. SCHEEP V AART W AARDEN. Holl. Am. Lijd 511. Holl. Boot 247. Kon. Holl. Lloyd 200. Japanlijn 332. Paketvaart 252. Scheepvaart Unie 306. Marino 42%. AMERIKAANSCHE WAARDEN. Hide and Leather 125%. Steel 113%, Smelting 74'. Anaconda 138. Cigar 77. At chison Topeka 91. Voting Rails 25. Den ver 8. Southern Pacific 106. Union Pacific 130 BUITENLANDSCHE WISSELKOERSEN Londen 10.70. Berlijn 4.30. Parijs 16.25. Weenen 130. Brussel 17.30 New-York 2,69. DE MOORD IN HEF OOSTZANERGAT. Naar wij vernemen, heeft Willem Visser, die wegens moord op het 13-jarig knaapje D. van Leeuwen in het Oosizanergat door het Hof te Amsterdam veroordeeld was tot 20 jaar gevangenisstraf, cassatie aangetee- keni NOG EENS DE DOORTOCHT DER DUITSCHERS DOOR LIMBURG IN '18. Naar uit Parijs aan het „Hibld." gemeld wordt, bevat het „Journal Officie!", ret ant woord van den Minister van Buitenlandsche Zaken op de schriftelijke vraag van een af gevaardigde, die ingelicht wenschte te worden omtrent de omstandigheden, onder welke in November 1918 aan Duitsche troepen werd toegestaan Nederlandsch Limburg door te trekken, zonder at zij geintemeerd werden, en wat er was terecht gekomen van het oor logsmateriaal en de wapenen, die bedoelde troepen in Nederland hadden achtergelaten. De minister zegt in zijn antwoord dat de diplomatieke vertegenwoordigers van Frank rijk, België, Engeland. Amerika en Italië bij eengeroepen worden door minister van Kar- nebeek, die hun mededeelde dat de Neder- landsche regeeriag gemeend had zich niet te moeten verzetten tegen het verzoek om door tocht. Het antwoord somt de redenen op, welke tot deze meening hadden geleid, en de voorwaar den, die de Nederlaudsche regeering daar aan had verbonden. Een dezer voorwaaiden was dat de wapenen en de munitie, die de troepen moesten afgeven, zouden wor den bewaard tot het einde van den oor.og. De Fransche gezant protesteerde, vol gens zijn lastgeving, formeel tegen de be slissing der Nederlandsche regeering, het geen eveneens geschiedde door de ove rige geallieerden. Er trokken 70.300 man door Limburg; velen hunner waren ongewapend. Op 3 Januari gaf minister Van Kar- nebeek een opsomming van het in be slag genomen materieel, welke opsom ming de Fransche minister, in zijn ant woord herhaalt. Het materiaal werd te Amsterdam op geslagen en volgens inlichtingen, door de Fransche legatie te 's Gravenhage ver schaft, bevindt het zich daar nog, dT he\ kt,niDk]Ök Neder- BUdt rol<)oiseh Instituut te De Naar waarnemingen, verricht in den morgen van den I6en April 1920. Munchen0 757.9 te Laagste barometerstand736 4 t*> Aberdeen. 16 Verwachting van den avond van den 16eu April 3920 tot den avond van den 17en April 1920: en «rter tüdelük afnemende duidclyke tot Westelijke wind, verander- luko bewolking, waarschijnlijk regenbui en, aanvankelijk koeler. AGENDA j7 APRIL Sociëteit Sint Bavo Gewone zittin gen. Stads-Sehouwbnrg Bet Sehcuwtoo- Heel: ALa-riken van Nieumog'liei]. i Te Water. Gisteravond ongeveer 5 uur had de zandschipper Kramer het ongeluk, door het breken van zijn vaarboom in de Leid- &cno Vaart te vallen. Zijn kameraad wist hem door handreiking weer op de schuit te trekken; waarop hij even later zich in zijn wonfiug in het Leidsche kwartier van kleeren verwisselde. HET SCHO UWTOONEEL NAAR UTRECHT. De Ut rechtse] ie gemeenteraad heeft de exploitatie van dien Schouwburg daar ter Plaatse opgedragen aan „Bet Sehouwtoo- neel Zooals wij reeds mededeelden, ver andert dit eehter niets aan de verhou ding tusschen Baarlem en Het Schouw- tooneel. Het zal op dezelfde wijze en even dikwijls hier spelen als tot nu tot het geval was. Allleon zullen de premières van het gezelschap nu wel voor 't over- grootc deel te Utrecht werden opgevoerd. 25 jaar trouwen dienst. Morgen, 37 April, zal de heer W. Gronveld den dog herdenken, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Centrale Werkplaats (Spoorwegen), R.-K. Kring. Gisterenavond hield pater Ludolphus Bosse, hi de Kring een lezing over China en het Missiewerk. Buiten de Kring-leden waren aanwezig donateurs en begunstigers der vereeni- ging, benevens enkele genoodigden. De voorzitter, de heer M. v. d. Weiden opende de vergadering met een hartelijk woord en zeide o.m., dat het een groote eer was. dat Pater Bosse, een zoon eener bekende Haarlemsehe Roomsehe familie een lezing in den „Kring" wilde houden. Pater Bosse begon zijn lezing, met het een en ander te vertellen over China, lig ging en gesteldheid, eigenaardigheden, zeden en gewoonten. Dat do taak der Missionarissen alles behalve gemakkelijk is, laat zich begrij pen, als men weet, dat de Chineezen zich absoluut geen hoogere idealen stellen en voornamelijk alleen dienken aan lekker eten! Na een korte pauze hesprak de pater het missiewerk. Hij maakte vergelijkin gen tiiBsehen het Katholieke en Protes- tantsehe missiewerk, waarbij tevens dui delijk te voorschijn kwam, hoe een groot gebrek er aan missi onnari ssen is. De Eerw. spreker liet nog uitkomen, de vele gevaren, ja zelfs het levensge vaar, dat aan het missiewerk verbonden is. Gedurende deze zeer interessante lo zing werd spr. beloond met een zeer aan dachtig gehoor en bij 't eindigen van zijn mooie lezing, had hij ook een dankbaar applaus in ontvangst te nemen De voorzitter dankte pater Bosse met eenige hartelijke woorden, voor do wijsse waai op hii do aanweaigen aangenaam en nuttig had bezig gebonden en wenschte hem namens allen eon voorspoedige reis. Op voorstel van den voorzitter werd een collecte gebonden voor 't missiewerk, welke het mooie resultaat van ruim 40 bereikte. DE HA LFACHT-WINKELSLUITING. In dit nummer komt een ingezonden stuk voor van den heer Abr. Meijer, waarin protest wordt aangoteekend te gen het raadsbesluit, om de winkelslui ting op half acht te stellen en aangera den wordt te trachten dat besluit onge daan te maken. Wij hadden daarover een onderhoud met den heer J. N. Hensen, voorzitter der Haarlemsehe Hanze, die kon onder schrijven wat de heer Meijer zegt van het ongelukkig gekozen sluitingsuur. Echter niet wat de heer M. zegt van een moge lijke zes-uur-sluiting. Van de twee alter natieven, die de heer M. stelt: 8 uur of 6 uur, is alleen de eerste aannemelijk voor hem. Half acht, zoo verduidelijkte de heer Hensen ons zijn meening verder, is zeer ongelukkig. Om bij mijn vak te blijven*, het eonfectievak. Wü krijgen in onze ma gazijnen veel mensehen van buiten. Die mensehen hebben hun werktijd over dag en nu voelt u, dat een sluitingsuur van half acht voor deze cliënten te weinig tijd overlaat om hun inkoopen te doen. Ik ben dus voor 8 uur-sluiting. Liever zag ik des morgens een later openingsuur. De tijd van 6 tot 8 uur 'e avonds is de i baste verikooptijd- Wiat nu de actie zelf betreft. De z«ak~W ook in onze afdeeüng besproken. Daan heb ik gezegd, dat men te voren, wist dat er plannen bestonden om half acht te sluiten. Toen was er gelegenheid to' ageeren. Nu is de zaak van alle kanten bekeken en ik vraag mij af of het nu nog de tijd is een actie op te zetten en o J>8 heer H. is dus tegen de actie die do heer Meijer wil. zoc'n actie oenig' resultaat zal te-reiken. De heer Hensen maakte nog van de ge legenheid gebruik am tc wijzen op het nut van Zondagssluiting. Wij vroegen ook de meeniüg van den heer F. H. Smit. voorzitter dc Haarlem sehe Han dels ver oeni ging. Daarover mor" gen. Aanbesteding. Hedten werd aanbesteedhet bouwen van pakruimten aan de noordoostzijde van de Visschersbaven te ÏJmuiden met het uitvoe ren van bijkomende werkzaamheden Laagste inschrijver: Kok en Zn., Utrecht, voor f 106.444. Het maken van een boordvoorctening langs de oostzijde van het Merwedekanaal bezuiden de schutsluizen, te Zeeburg onder de ganeente Amsterdam. Ramkigr f 16.000. Laagste inschrijver hier voor was A. v Boven, Delft voor f 19.385.—. Kunst na Arbeid. Donderdagavond gaf de type- c» iytogra- fische vereeniging Runst na Arbeid" een goed geslaagde uitvoering in do stampvolle concertzaal van de sociëteit „Yeceoaiging". Onder de bekwame leiding van den heer W. A. Kwante» hoorden we 'b voreenigings- koor met een mooi programma. Vooral Lae- tare Jerusalem en Ossian met hun broede melodie oogstten veel verdiendee bijval. Toch, als !t uitstekende Haarlemsehe Ge mengd dubbel kwartet, onder leiding vaai den heer N. Hoogerwerf, zijn zoete liederen deed hooren, voelde met het verschil tus schen kunstenaars ea dilitanten. Beiden waren ovenwei wat huncapaciteL ten betreft, zeer goed. Voor het grappige deel van den avond zorgde het duo Joe en Nelli van Breda. Vooral Joe kon het publiek niet loslaten en telkens word Hii op het podium tecug ge roepen. Tot bij twaalven duurde het fpost, dat allen, aanwezigen zonder uitzondering vol deed. WAAR GAAN WIJ HEEN? Mariken van Nuiuneghen. Voer de opvoeringen van ,,Die Waeracatige ende seer Wcnderlicke Hisiorie van Mari ken van Nieuineghen, die meer dan seven jaren metten Duvel woonde ende verkeerde", 't schoone spel, ons door een onbekend schrij ver uit de middel-eeuwen nagelaten, hebben, in opdracht van „Het Schouwtooneci,'' air. Adr. v. d. Horst en Jan Musch. de heeren J. J. Poutsma en M. A. van der Lugt Mel- sert een décor ontworpen, dat de benoeling heeft den eenvoud en de sublieme schoon heid van de middeleeuwen den toeschouwers te suggereeren. waardoor de aandacht zoo min mogelijk van het spel zelf wordt afge leid. Ook in de costumes, naar ontwerpen van mej. Jo Blauwkuip, vervaardigd door firma Jn. Mulder te Utrecht, is naar deze 'harmonieuze schoonheid gestreefd. Zooals men weet, heeft morgen, Zaleruag de eerste opvoering plaats in den Stads schouwburg te Haarlem. Faillissement-Blom. In de hedenmorgen gehouden vergadering van concurrente crediteuren is het aanbod v. 100 pet. aangenomen. Hierdoor is dus het faillissement opgeheven. Een kwajongensstreek. Gisteren is een proces-veibaal opgemaakt tegen een iongen, die met een speld ia een fietsband prikte. Hij moest maar eens een flink pak slaag hebben, dan zou hij het wel afleeren. Garnizoensbericliten. De 2e Luitenant E. Dijkstra van het 10e R. I„ thans werkzaam ais adjunct-di recteur bij de Inlichtingen voor het insluiten van Krijgsraad-Arrestanten in de Stelling van Amsterdam wordt met ingang van 19 April as. uit deze functie eervol ontslagen en keert op dien datum bij het 10e Reg. Inf. De milicien P. D. van het 10e R. Inf. is veroordeeld tot vijf maanden militaire ge vangenisstraf wegens derde desertie in tijd van vrede en tot vier maanden militaire ee- teniie wegens het verkoopen van kleederen hem van gouvernementswege in gebruik ge geven met ontzegging om bij de gewapenck macht te dienen voor den tijd van vi'f Personalia. Op Donderdag 2d April a.s. liei^ de heeren P. A. Andriesen en H. Mie zérus den dag, waarop zij voor 25 jaar als letterzetters bij de firma Joh. En schedé cn Zonen in dienst traden. Statnten. Bij de Staatscourant van heden zijn ge voegd de statuten van het Controle-Insii- tuut de Wasch- en Strijkindustrie. gevestigd te Haarlem. Faillissementen. Heden werd in staat van faillissement ver. klaard: J. van Meulenaarsgraf, electricein- wonende te Haarlem, Spaarnwouderstraa 9b rood. Rechter-Commissaris Mr. de Jos- selin de Jong; Curator Mr. M. A. van Eek Hooger beroep. Hooger beroep werd aan ge teek end door 1. J. P. te Haarlem, ter zake „Poging tot op lichting", veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf. P. W., te Krommenie, ter ztke ..het voort gezet misdrijf van diefstal", veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 14 April: d. van H. Weert Germain; 15 April: z. van A. M. Olifiers Bertels; d. van J. B. BrauckmannFehres; d. van J. A. van Egmondde Bak; 16 Aprü: d. van A. M. K. BruinsFrantzen. Ondertrouwd: 16 April: C. J. J. Lobach en C. Roesink. Overleden: 15 April: J. L. Bus, Kamper laan, 8 jaar; 16 April: C. Deggeller, 79 j., N. v. d. Laanstraat; C, C v, Zurk, 42 jaar, Linschotenstraat,:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 10