INGEZONDEN Uit' den Omtrek HAARLEM Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de ,j Radactie zich niet aansprakelijk u ARBEID ADELT M. de R. Den Jaatslen tijd trekken eenige be richten in de nieuwsbladen mijn aan dacht, die, hoe verschillend ook van aard, toch zoo nauw met elkaar samen hangen. Een nieuwe onderneming «Het Luxor- Theatre», zal worden opgerichtbenoo- digd kapitaal eenige tonnen gouds; een zaal geschikt om 800 toeschouwers te bevatten, vooral nkt minder; aanvang 8 uur. Daarnaast een besluit van den ge meenteraad van Haarlem, om het win kelbedrijf om half acht te doen sluiten, teneinde iedereen in de gelegenheid tè stellen, vooral óm 8 uur vrij te zijn. Is het nu werkelijk van zoo groot so ciaal belang, dat het winkelbedrijf moei ontwricht worden, teneinde werknemer en werkgever in staat te stellen tijdig in vergaderzaal, bioscoop, dans- zang- of andere gelegenheid aanwezig te doen zijn? En hebben de raadsleden die hun stem aan dit onzalige voorstel hebben gegeven, zich wel rekenschap gegeven van de ontwrichting van het winkelbe drijf Want het winkelbedrijf wordt ont wricht, niettegenstaande de betrekkelijk zoo geringe wijziging in het sluitings uur. Onze geheeie leetswijze toch is dan niet meer in overeenstemming met den werktijd in de winkels, ze past zich daar niet meer bij aan, en dit za! tot allerlei wrijving cn onaangenaamheden aanlei ding geven. Wi] zijn zoo gewoon om onze maaltij den te gebruiken tusschen 12 en 2 uur en tusschen 5 en 7 uur, dat men met deze niet te veranderen gewoonte wel degeJjk rekening moet houden bij het vastste.len der werktijden. Na den maaltijd moet men in de ge legenheid zijn om, wat het publiek be treft, zijn inkoopen te doen en wat het winkel werk betreft, het werk te verrich ten, of het is geheel overbooig dat de win kels geopend zijn. Het sluitingsuur zal dus of op bijv. 6 uur geste.d moeten wor den, of zooveel na den tweeden maaltijd tijd dat men nog eenigszins voldoende tijd heeft om boodschappen te doen of eenig werk in den winkel te verrichten. Een half uurtje na 7 uur is, gezien de afstanden van het winkelcentrum, daar voor teaort; een geheel uur gaat er nog juist even mee door. .kijnsinziens is eike sluitingstijd tus schen 6 en 8 ur uit den booze; of de werktijd tusschen 2 maajijden wordt te lang of oe werktijd na den tweeden maaltijd wordt te kort. Moetende kiezen tusschen s uiting of 6 of om 8 uur zou De ve dee ing van den werktijd is dan een z.a go«-^.e: van half 9 tot half 1 ik 't laatste meer in ader belang achten, en van 2 tot half 6 en van 7 tot 8 uur,is 4 plus 3-i/a plus 1 uur is uur, een werk tijd, die de arbeidsprestatie niet schaadt, en die den verbruiker nog gelegenheid! geeft tot inkoopen na den laatsten maal tijd. Bij een sluitingsuur om 6 uur zijn de werktijden in den morgen 4 uur en in den middag 4 uur; de tweede maaltijd zou dan kunnen worden begonnen om half zeven, 't geen weer in strijd is met onze leefwijze, vooral lastig in huishou dens met schoolgaande kinderen. Bo vendien geeft deze werktijd aflicht aan leiding om den etenstijd tusschen half 1 en 2 uur met 'n half uur te bekorten, terwijl 't lang niet illusoir is, dat het personeel alleen gelegenheid krijgt om tusschen half 1 en 2 uur in de zaak de boterham te eten. Voor naaisters, dienstboden kantoor personeel enz. heeft dit sluitingsuur haast onoverkomelijke bezwaren. De geheeie leefwijze en de werktijden zouden ook van deze groepen moeten worden veranderd. En wat nu betreft het om 8 uur tijdig aanw ezig zijn op vergadering of in bios coop enz. zoo behoeft het sluitingsuur om 8 uur voor niemand bezwaar op te le veren. zelfs de kieins:e patroon heeft een plaatsvervanger bij afwezigheid, terwijl het personeel meestal minstens één vrijen avond heeft in de week, en overigens dikwijls toegestaan wordt om op verzoek een kwrartiertje vroeger te eindigen. En welk onoverkomelijk bezwaar is er om de avond-amusementen een kwar tiertje later, dus kwart over 8 uur, te djoen aanvangen Ik acht de kleine wijziging in het slui tingsuur, waarop de Raad zoo vriende lijk geweest is ons te vergastenvan zoo danig ingrijpend belang van alle be langhebbende partijen, kooper en ver- kooper, patroon en personeel, dat in alle ter beschikking staande middelen zou willen aanwenden, om er aan te ontko men. Een verzoek aan den Raadi om op 't onzalige besluit terug te komen zoowel als een verzoek aan de Prov. Staten om de goedkeuring aan het besluit te wil len onthouden, staan ons ten dienste. .Wie wenscht daartoe mee te werken. Ik richt die vraag niet alleen tot de genen, die werkzaam zijn in het winkel bedrijf, doch tot iedereen die bij het sluitingsuur op een of andere wijze be lang heeft. Ook stemmen tegen dit voorstel zijn welkom, omdat ten slotte de bedoeling moet zijn de belangen van de meerder heid te dienen. I Gaarne stel ik" mij beschikbaar tot het inzamelen van de antwoorden, waar naar de verdere houding zal worden be paald. i ABR. MEIJER. Groote Houtstraat 16. w VOOR DE BUNHEN. Wij vernemen, dat de elite-avond van het Le Sago ten Broek-Comité voor het sympathieke doel. goede lectuur te ver schaffen aan onze ongelukkige blinden, niet minder dan vierhonderd gulden ruim heeft opgebracht. Bovendien meldden zich niet mrader dan vijf en twintig nieuwe leden aan! Dat was stellig do aangenaamste be looning voor de ijverige organisatrice van dezen zoo echt gezel li-gen, iatiemen feestavond, wier bescheidenheid wij niet willen kwetsen door hier te vernielden hoeveel moeite en zorgen het feest haar gekost heeft. Nog meer dient het een prikkel te zijn voor ons allen om dit mooie werk: de linden aan goede lectuur te helpen, met •il onze krachten te steunen. Men weet het adres; tot Mevr. A. Hof huis, op Duinrn-st-, kan men zich wenden en de brievenbus op Du i n rus t is groot genoeg! De Salarieei ing hij de Politie. De afdeelingen van den Ned. R.-K. Po litiebond ,JSt Michael" en de Christelijke politic-agenten ver eeniging „Sur sum Oor- da" hebben aan den Gemeenteraad be richt dat zij hij de behandeling van het ontwcrp-sahirisvoorstel vat» B. en W„ .en hureelo van den heer Commissaris v. Politie het volgende salarisvoorstel heb ben ingediend voor de ealarieering der agenten van politic. Zij verzoeken den steun van den gemeenteraad daarvoor. Een aanvangssalaris van 42— per- week tot een maximum van 50.per week; te bereiken in acht jaar. Bovendien voor een chef of hoofdagent 6.boven het maximum van een ge woon agent. In een uitvoerigo toelichting zetten zij de motieven uiteen, waarop hun verzoek is gegrond. Aanbesteding. Heden werd door B. en W. van Haar lem aanbesteed: Het maken van 2 houten walibeeeheidingen, benevens het verrichten van cenig baggerwerk aan de Oostvest en Zomervaart te Haarlem. De volgende inschrijvingen waren bin nengekomen: H. de Weere, 14915; J. Brom, Scho ten, 12058; N. Cobelens, 14626; H. Steenkist, 12977; Firma N. Schoor! f 11850; J. B. Kraageveld 16999; L. Gort Amsterdam, 11380; -W. Aafje», Assen- delft, 11S90; W. He ere ma 12475; G. Bosman 13800; J. P. A. Neliesen, f 11170; Itombout en Delforgc 11583; De Jong, Gas tr ie urn 12500. Gemeentelijke Eleetrisehc bedreven in Noord-Holland. De gemcentebestuien van Alkmaar, Beem. ster, Bussum, Hoorn, Schermerhorn, Uitgeest en Urscm hebben het plan opgevat, tot op richting van een vereeniging van gemeente lijke electriciteitsbedrijven in Noord-Hol land. In verband hiermede is aan de besturen der gemeenten welke zelfstandig een G. E. B. exploiteeren en stroom betrekken bij het P. E. N. een gedrukt schrijven gezonden met het voorstel een „Vereeniging van G. E. B." stroom betrekkende bij het P. E. N. te vormen (V. G. E. B.). Het doel van deze V. G. E. B, aldus lezen wij in een be treffen de circulaire zal zijn. periodieke vergaderingen te beleg gen, waarin de algemeer«e bedrijfsbelangen zullen worden behandeld, als tariefkwesties, zoowel tegenover het P. E. N. als tegenover eigen afnemers, contractwijzigingen met het P. E. N., algemeen-technische en oeconomi- sche vraagstukken, op onze G. E. B. betrek king hebbendie. distributie van krachtstroom, meterijking, enz. enz. Verder kan deze V. O. E. B. invloed op een goede electriciteits-voor- ziening in Noord-Holland hebben, door het verstrekken van adviezen, b.v. omtrent de toe passing van contracten en dergelijke algemee- ne zaken, aan gemeentebesturen, terwijl Ged. Staten en directie van het P. E. N. door haar spoediger en zuiverder de opvatting der G. E. B. omtrent sommige punten kan vernemen. Verder is deze V. G. E. B. het aangewezen lichaam om de G. E. B. in den Raad van toezicht op het P. E. N. door zelf gekozen vertrouwensmannen te vertegenwoordigen. Onwillekeurig zal zoodanige levende organi satie van levende bedrijven zich langzamer hand ontwikkelen naar steeds opduikende nieuwe en oude behoeften. Aan de betrokken gemeentebesturen werd verzocht, om vóór 3 Mei aan de directie van het G. E. B. te Beemster te berichten, of zij met het plan instemmen. De constitueerende vergadering zal binnenkort te Amsterdam worden gehouden. De hxuu&ctie in het wasscherijbedrijf. Inzake de staking bij de firma V. aan het Z. B. Spaarne 176 is, naai- wij ver nemen, door de Kamer van Arbeid voor de confectiebedrijven bemiddeling1 aange boden. Bniiulstofleoprijzen voor de centrale verwarming. In de vergadering yan de Haarlemsche Handels vereeniging werd er gisteren druk over gesproken, dat groep C. der brand- stoffenverbruikers twee gulden per een heid toeslag moest betalen voor de cen trale verwarming. Hedenmorgen hebben we een onder houd met den directeur van het Brand stof fenbur eau gehad, (die one 't volgende o.a. mededeelde. „Tot nu toe moest de industrie tegen inkoopsprijs de kolen koopen en voor kantoren werd onder inkoopsprijs gele verd. Beide hebben evenveel rechten en zoodoende moeien nu de kantoren ook' zooveel betalen. Als beginsel geldt nu, dat aau groep E. tegen den atgemeenen egalisatieprij-s van het centraal verreken- kanfoor van brandstoffen wordt geleverd op basis van dezelfde prijzen die voor groot- eti klein industrie gelden. Groep B, die 't makkelijk betalen kan, betaalt nu iets meer, waardoor groep A (huisbrand) en groep C (liefdadigheidsin stellingen) minder- behoeven te betalen. Bovendien is 't heel want groep A betaalt nu (den inkoopsprijs. Nooit w ijzer. In den afgeloopen nacht is wederom een heer van 170 beroofd in een ver dacht perceel aan 't Begijnhof. R.-K. Groenten-, Fruit- en Aardappelhan delaren vereeniging „St. Marens." Woensdagavond had in een der zalen van het gebouw ,,St, Bavo" een feest avond plaats van bovengenoemde ver eeniging. Om 8 uur bracht het orkest „Saneta Lucia" de feeststemming er direct goed in, waarna de voorzitter een aardig openings woord sprak. De WelEerw. pater A. H. J. Frairkemofen, adviseur dei- vereeniging, hield dan een pittig© rede over ,*Dc Ka tholieke organisatie." Spr. liet op duidelij ke wijze uitkomen, 't nut en de noodzake lijkheid van het Roxwnseh georganiseerd zijn. Het daveren! applaus dat spr. i>ü het eindigen toegebracht werd bewees hoe zijn rede insloeg. Wij maakten nu kennis met den humo rist de Vos, die op leuke wijze „Mijn eigen begrafenis" declameerde. Nadat de humorist de lachspieren van het publiek had losgewerkt, betrad *t inannenkwartet 't podium eu gaven en kele keurig uitgevoerde nummers ten beste. De heer Bertliolée gaf een mooi solo- niunmer teu beste. Vóórdat er even gepauzeerd werd, speel de tic Mandolineclub enkele mooie stuk jes en hield een humorist de aanwezigen nog een tijdje bezig met zijn aardige num mers. Na de pauze hog een humorist, Mandoli neclub en kwartet, dat in „Avé Maria" enkele ongelukkige oogeublïkken had. Tot slot nog eens de humorist cn toen allen zeer voldaan huiswaarts gingen, sloeg de klok reeds middernacht. HET SCHOUWTOONEEL. Naar ons wordt medegedeeld beteekent een eventueele aanvaarding yan het be spelen van den Stadsschouwburg te U- treeht door het Schouwtooneel niet, dat dit ensemble Haarlem zal verlaten. Het zal aan den bestaan den den toestand niets veranderen voor wat Haarlem betreft, maar bovendien den Schouwburg te .Utrecht exploiteeren. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ DER WETENSCHAPPEN. Naar wij vernemen is Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden voornemens Za terdag 1 Mei, hier ter stede, de jaar- lijksche vergadering ,van de Holtandsche Maatschappij der .Wetenschappen bij te wonen. WAAR GAAN WIJ HEEN? Avontuurtje in den Mist Stadsscnouwbu-g. Wij woonden gisteravond een tweetal bedrijven bij van het aardige, hoewe. nkt veel om het lijf hebbende Enge.sch blij spelletje: Avontuurtje in den Mist, door. de Wageningsche Studenten-Tooneeiver- eeniging. Het was vrij aardig dilettantenspel wat wij te zien kregen, maar aJe onvo.maakt- heden.d-n mcei.es di e.tan.engezelsc. ap- pen eigen, vonden wij ook hier tevens, hoewei het geheel een dragelijke verto ning vormde. Vooral was het geheei wat houterig en dat kon zelfs het vrij vlotte spel van den heer J. Berkelie ais Johan Smith, de andere en van Syivia Berkhout als Mabel niet opheffen. Wat den speel sters en spelers zichtbaar ontbreekt is tooneelroudne. Op alle onvolmaaktheden en op alle goede hoedanigheden hier te wijzen ligt niet op onzen weg en is niet onze taak. Genoeg zij te gewagen van het over «'t a.gemeen» goede spei; vooral het goede spel van de hoofdtiguren, de genoemde Mabel en John Smith, waar aan ook nog is toe te voegen de heer W. van Riessen, a.s ko.onel Smiih en j. Vy- ze.aarKorrix als miss Forthermgay. Intusschen moet het gewaarueem wor den dat de talenten die ongetwijfeld in üit gezelschap schuilen, in dienst worden gesteid der liefdadigheid en moet Ide maat staf der critiek niet ai te stijt woiueo aangelegd. De schouwburg was vrij goed bezet en, zooais immer bij dergelijke ge.egenneden, het publiek gul met applaus. liet Schouwtooneel. Afwijkend van den vasten speelavond in den Haarlemschen Stadsschouwburg, op Vrij dag, zal het Schouwtooneel. directie Adr. v. d. Horst en Jan Musch, de eejste opvoering van „Mariken van Nieumeghen" doen plaais vinden op Zateroag 17 April. In deze opvoe ring treden op de dames: Wilh. van der Hoistvan der Lugt Meisert, Esther de Boervan Rijk, Stine van der Gaag en de heenen Jan Musch. Ko van Dijk, M. van Warmelo, Joh. Kaart Jr., Pierre Mols, Carel Rijken, Paul Karsten, G. Fransen en Hans Boekman. De regie is van Adr. van der Horst. R. K. Kring. Hedenavond om 9 uur zal pater Ludol- phus Bosse in de Kringzalen voor de leden van die Vereeniging een lezing houden over China en het Missie wei k. Zooals steeds, hebben ook ondersteunende leden vrijen toegang op deze avonden en zij zullen voorzeker vanavond graag komen luisteren naar dezen jongen priester-missio naris en middenstand6zoon. die straks de reis naar 't verre missieland zal ondernemen. Het ledental dezer vereeniging heeft zich gesta dig uitgebreid, maar dit kan niet gezegd wor den van de lokaliteiten, zoodai op zulke avonden de Kringzalen veel te klein blijken te zijn. Noodgedwongen hebben donateurs en buitengewone leden slechts toegang op ver toon van diploma, welke strikt persoonlijk is. Zullen er ook hedenavond weer. zoolang de Middenstand geen eigen gebouw heeft, eeni- gen teleurgesteld moeten worden, wegens ge brek aau rotate, de R.-K. Kring zal mede werken, dat hier in Haarlem verrijst een flink Middenstandsgebouw voor alle Midden standsorganisaties. .Weer een nieuwe bioscoop. Naar wij uit goede bron vernemen, zal hier ter stede een groot bioscoop-theater gesticht worden door een combinatie, waarvan de heer A. Benno directeur zal zijn. ÓK) peut-concert©». De hr. A. Benno stelt zich voor gedurende het zomerseizoen in de groote zaal der Soc. Vereeniging en bij gunstig weder in den tuin. opera-concerten te doen geven. Voor Zondagavond a.s. zijn geengageevd mevrouw Faniella Lohoff en de heeren Juks Mots en Fklvoirt Pet. Als kapelmeester fungeert de heer Willem BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 14 April. C. Groen en J. A. v. d. Ibitten 15 April. A. J. Lansdaal en E. J. N jeu wen h uizen E. Groot en A. C„ v. Mook G. de Vries en A. M. Rozen- hart J. W. v. Vuur© eu G. M. G. Bakker A. Maas en J. P. v. d. Boogaard. Getrouwd: G. J. v. d. Ende en A. v. d. Aart J. de Grauw en C. A. C. Oomen G. J. v. Henzen en A. M. Schaap AG Fort geus en C. G. Kruijer C-b. W. J de Vries eu C. v. Leeuwen J. P. v. Ba len Blaaaken en J. v. Dijk. Geboren. 13 April, zotm van M. C. Vos v. d. Berg 14 April zoon van M. v. Ha renV erwoerdt. Overleden: 14 April. G. Knol, 68 jaar, Hazepaterelaan M., 6 jaar, dochter van J. Flohil, Leidsehevaart. M. J. D'haene Smit, 28 jaar, Kamperlaan. BLOEMENDAAL. Vergadering Tuin bouw en Plantkunde". Onder voorzitterschap van Dr. Posthumus Meijes vergaderde de ai- deeiing BloemenaaalVelsen Dinsdagavond in Café „Rusthoek". Bij den aanvang der vergadering deelde de voorzitter mede, dat prof. Stomps uit Am sterdam zich bereid verklaard heeft, in Mei een lezing met lichtbeelden te houden over den „Kaukasus" en dat in Juli een excursie zal gehouden worden naar 's-üiaveland, Naarden en Bussum in 't Gooi. 't Vervolg der lezing over warme-kasplan- ien, door den heer A. jager, werd uitgesteld tot een volgende bijeenkomst- Daarna werd het woord gegeven aan den heer Muijen. die, als kweekcr van asperges, veel wetens- en behartigenswaardigs wist mede te deelen uit zijn rijke ervaring op dit gebied. Maar welke goede resultaten de Ne- derlandsche aspergekwekers al wisten te be reiken, toch móeten zij voor die in het bui tenland nog onderdoen. Aanbeveling verdient, die soorten te kweeken. welke in ons klimaat en in onzen grond bet best gedijen. De ingezonden planten en bloanen, waar van de voor de Cineraria-tentoonstelling be stemde exemplaren de voornaamste plaats innemen, weiden daarna door de jury aan een grondige inspectie onderworpen. De uit slag van deze keuring was als volgt: le prijs: bronzen medaille, Clausing, 9 2e prijs, Jinde, 8 p.; 3e pr. Meerdink, 8 p.; 4e pr. B. Vaoer, 7 p.; 5e pr. P. M. Bersée, 7 p.; 6e pr. C. Molenaar, 5 p.; 7e pr. M. Bijkema, 5 p. Voor de puntenlij&t verwierven: van Waard met cactussen, 8 p., Dijkema met primula's, 8 p., Bersée, met hortensia's, 6 p.. Molenaar, met andiuriums, 6 p., Meerdink, met prei, 9 punten. Met een toepasselijk woord werd daarna de medaille door den voorzitter aan den beer Clausing uitgereikt. De daarna door den heer Muijen gehouden voordracht over de cultuur van meloenen en komkommers, werd met groote belangstelling door de aanwezigen aangehoord en gaf aan leiding tot een zeer opgewekte gedachtenwis- seltng. De vragenbus bevatte de volgende vragen a. Welke is de schadelijke invloed van gaslicht op kamerplanten? b. Welke inrichtingen heeft een plant om zelfbestuiving te voorkomen en welke gevol gen beeft zeifbesiuiving? c. Hoe heet een bloem, waarbij zelfbestui- ving regel is en welke bloemen doen dit? d. Hoe houdt men 's winters zijn kamer met bloeiende planten? e. Welke zijn de teinperatuurgrenzen voor levende organismen? Deze vragen, zullen in de volgende verga dering worden beantwoord. HAAltLEMMLRLlElfE. Bij de alhier gehouden herstemming ter verkiezing van een Hoofd-Ingeland in Rijnlands 2e dis trict, ter voorziening jn de vacature ont staan door verkiezing van den heer Jhr. Mr. L. Rutgers van Rozenburg tot Hoog heemraad, is gekozen de heer Jhr. Mr. E. H. E. Te-ding van Berkhout te Bloe- mmendaal met 2S5 stemmen tegen 105 östemmen op den heer W. van HuLsen te Sloten. BEVERWIJK. De Nieuwe Kerk. Het Kerkbestuur dei- St. Agatha, heeft Woensdagochtend j.l. het pand an den heer Waterschoot v. d. Gracht, gelegen aan «le Breestraat, hoek Bloksteeg, aangekocht. Het voornemen is d© heerenwoning tot pa storie in te richten en daarachter een mooie nieuwe kerk te houwen, welke heter dan de tegenwoordige aan de eischen v-an een stichtend en Godswaardig Gebedenhuis vol doet. Het is niet gemakkelijk de vreugde der parochianen over dezen aankoop te schetsen. BEVERWIJK. Volkszang. Bii de uit voering der R.-K. Vereeniging voor Volks zang, Dina«lagavond in de K. S. A. alhier gegeven, bleek eens te vaker hoeveel goed werk de Haarlemsche musicus Jae. de Jong in ons midden op het gebied der zang kunst verricht. De verschillende nummertjes die voor de stampvolle zaal gegeven werden, voldeden ten hoogste en bevredigden ook den geweldigsten muggenzifter. Moge de vereeniging vaker optreden. Zii oefent op de muziekgrage-massa een zeer verheffenden invloed uit zoolang zij met deze kracht op treedt BE VËR WIJKFederatie tturger w»HW« Op 1.2 April is hier' opgericht esn rat;© v. Vrijv. Burgerwachten: ..ïteveruijk en Omgeving," omvattende do ThtrgwwaehJ ten van Assendelft, Beverwijk. Castricum," Heemskerk. Urn-men, Uitgeest eu Wijk aam Zee en Duin. Het bestuur is «amen,gestold als. volgt: Jhr. Strrek v. L ins oho ten, Burgem. van Beverwijk, Voorzitter; P. H. lommen, "Burgem. viti Castricum, Onder-voorzitter J. Park. Commandant Burgerwacht Be-' verwijk. Secretaris. J. J. Nieuwenhnijseu. Burgxa. van Li:n- men, lid: J. v. d. Laa, Commandant Burgerwacht, Assendelft, lid. Als doel dezer federatie wendt aange merkt naast onderlinge steun hoofdzakelijk bevordering en aanmoediging y. d. schiet sport. KROMMENIE. Coöperatieve Ycceeni- ging ..Werkman* Krjieht," Deze ver eeniging hield Dinsdagavond haar 4 maan- delyksehe vergadering in het Hoereuloge- ment van den heer Koeman. Voorzitter Jnrriaans hette alle 'hartelijk welkom, waar. na de notulen onveranderd werden goedge keurd. Verslag administrateur, permingmeeiter en commissie waren in erde. Daarop volgde bestuursverkiezing wegens vertrek van Jen heer G. Jnrriaans naar Utrecht. Dus onza voorzitter gaat ems verlaten, welke 10 jaren zijn beste krachten aan onze veroeniging heeft gegeven. In het bestuur werd gekozen P. P. Molenaar. De functies worden onder ling verdeeld. Dus de nieuwe voorzitter is nog niet bekend. Voorstel bestuur, uitbrei ding Coöperatie Uitgeest, werd m-efc alge meen© stemmen aangenomen. Tevens nog een voorstel van het Bestuur, oprichting Coöpe ratieve Schoenmakerij, ook aangenomen. Over het punt: Benoeming Bedrijfsleider, kon nog niet beslist worden, doch den heer v. Eig. komt hiervoor niet ia aan merk ing, daar genoemde persoon bet veel t& druk hoeft mot de adm-inïstrotïeve werkzaam heden der Coöperatie, Dus dat punt werd nog even verdaagd. De voorzitter fc"gtr dat het anders een noodzakelijkheid is. v Kir de vereeniging zoo één persoon aan. stellen Hierop deed de voorzitter nog eenige mededeelingen van huishoudelijke aard. Daarop een gezellige rondvraag. De voorzit ter bedankt© bet bestuur en de leden voor de prettige, samenwerking en hoopte, dat de Coöperat-ie hier in Krommenie mag blijven bloeien. De heer W. Baar* sprak een woord van dank aan den afgetreden voorzitter, voor de 2edanc werkzaamheden. F:"r-« -V Jurriaans d"''« v»—p-t-- BLOEMENDAAL. Venoren. Terug te bekomen bij: Weerman Duin'ustpark- weg 33, B.oemendaal, een jor,~e-~s'~sje Vuijk, Hartenlustlaan B o wfvi -""*S kwartjes; J. Baas Gen. dri t f», Schoten een glacé handsc^o ...uefijt Nieuwkerkplein 11 rood Haarlem, eei da- mesparapluie; Metselaar, Militaire eg 5, Overvcen, 2 pak schroefhoufea; F. Cas- see, Bloemendaalscheweg 3d, B.oemen daal een hondenhalsband; G. Zwakman Casteinstraat 9, Haarlem een Duitsch lees boek; C. Grootegoed, B.oeme.idaaiscue- weg 75 Bloemendaal een sleutel; Dijssei- hof, Lombar Petrilaan Overveen een broche; P. Roozen Rollandspad 7 Over veen, een portefc.ii.fe met po t etten; a.,n het bureau van po.itie te Ove. veen, een bonten po.smoïje, een s.uk van een zilve ren collier, een double lorgnet, een pet een ■'a*--- - -• uiitMht «.f>: A^.oi.,oAe. te water. Zateiuagnai.iiuuag Oiiist.e_..s nat 5 ried een automobiel in het water van de Lei schevaart ter hoogte van de A e sche Waterleiding. De inzittenden, de chau.feur, ei. en een dame kwamen met den schri1* vrij. Het ongeval ontstond daar tijdens het slippen van den auto de stuurinrichting weigerde. De auto is door de firma K. op het droge gebracht en naar Haarlem vervoerd HEEMSTEDE Door J. G. F. a.hier is aangifte gedaan van het vermissen van eer parapluie uit een tapperij waar hij ver toefde. HEEMSTEDE. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij N. Slen.el Cloosterweg een schoffel; j. Veen Koe' diefslaan 22, een paar kinderklompjes. ZAANDAM. Mactmtag Apii., verga derde de raad dezer gemeente en braeh. een geheelea avond zoek aan de vragen, of het gemeeuteolad zou blijven bestaar of niet ,en of de woningbouwvereeniging Onze Woning, voorschot zou krijgen. Over de opheffing yan het Gemeente blad, dat hier gratis verspreid wordt, eD de gemeente een aardig centje kost wa ren reeds onderhandelingen gevoerd, met plaatselijke uitgevers, die aangeboden hadden het gemeente nieuws gratis te plaatsen. De gemeente eisehte bovendien echter ook een afkoopsom en strenge boete bepalingen, waarop de uitgevers te- gen-voorstellen deden, die nooit be antwoord werden. Waarna de heer Du ijs nu met het voorstel kwam het blad voor- loopig te laten voortbestaan, hetgeen werd aangenomen. Bij de kwestie of Onze Woning voor schot voor woningbouw zal krijgen ging het heftig toe. Dezo vereeniging, die op aanmoediging der vorige wethouders werd opgericht, verkreeg reed3 de Kon. goedkeuring op hare statuten twee jaar* geleden, doch kon maar geen toestemming krijgen tot bouwen. En nu is uitgelekt dat dit fei telijk komt, omdat de andere woningbouw- vereenigingen alhier in eigen beheer bouwden, en „Onze Woning" plannen heeft dit bij aanbesteding te doen. Daar over den bouw in eigen beheer nu zoo danige beschuldigingen (geuit zijn, dat door Jhr. Graaf een commissie benoemd is, om daarnaar een onderzoek in te stel- -i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2