Uit den Omtrek Vergadering der Gemeen teraad. De loco-Burgemeester de heer P. Schoutsen opent de vergadering.'De notulen worden na voorlezing goedge keurd. Ingekomen van de Politieschool-Com missie te Hilversum een verzoek om een jaariijksche bijdrage voor het bou wen van de school en voor de oplei ding van politiemannen. De Voorz. stelt voor geen subsidie toe te staan. De heer Meier zegt, dat Medemblik niet gelukkig is met de Politie en wenscht geschoolde krachten. De heer Vlaming gaat hierin mede. De Voorz. meent dat kleine gemeen ten hier niet van zullen profiteeren. De heer Meier wenscht stemming, waarna wordt aangenomen f20 toe te staan met 5 tegen 2 stemmen. Van Ged. Staten afgekomen eenige goedkeuringen over in de vorige ver gadering behandelde zaken. Van den bond van Gemeente-ambte naren een verzoete om verhooging van jaarwedde. Het Dagelijksch bestuur stelt voor, voor kennisgeving aan te nemen. De heer de Jong wenscht verhoo ging tot f1500 voor den ambtenaar ter Secretarie den heer Salverda. Dit zal in de volgende vergadering behandeld worden. Van den oud-gemeenteontvanger de heer Keezer is een schrijven ingekomen inzake borgstelling. De heer de Jong meent, dat in de gemeente gefaudeerd is, dit zal wor den onderzocht, mocht dit zoo zijn, dan zal den heer Keezer voldoening gege ven worden. De agent van Politie Poecke bedankt als agent alhier. De missive van den Raad van Sch'a- gen moet nogmaals behandeld, daar de vorige verg. de stemmen staakten. Wordt besloten geen adhaesie te be tuigen met 5 tegen 2 stemmen. Verslag Herhalingsonderwijs wordt Joor den Voorzitter voorgelezen, waar uit blijkt, dat er weinig deelname is. De Voorz. stelt voor een commissie te benoemen in de volgende vergade ring. De heer de Jong is dankbaar dat de Voorz. dit voorstelt en hoopt op een doelmatige indeeling. Inzake Rechtstoestand voor ambtena ren, stelt Voorz. voor dit te laten zoo als het hier is. Goedgevonden. Van het bestuur der iWoningbouw- vereen. „Volksbelang" waren ingeko men teekeningen, bestek, exploitatie-re kening, enz. en verzoeken om subsidie. De Voorzitter vindt het jammer dat de woningen niet gescheiden zijn in 6 ambtenaarswoningen en 8 burgerwo ningen. De exploitatierekening is nu één en is hooger als de vorige aan vraag. De heer Snel zegt dat in de vorige vergadering slechts een ontwerp is in gediend. dit is nu de officieele aanvraag Met zekerheid kan het echter nog niet gezegd worden, wel heeft Jonkheer cle Graaff de rekening gemaakt. De heer Snel stelt voor, dat de ge meente de woningen na 50 ïaar zal naas ten. De Voorz. vraagt of het bestuur er borg voor staat, dat de woningen ver huurd zullen worden, daar hit in de toekomst bezwaren ziet. De heer de Jong zegt dat het Rijk "de ambtenaarswoningen huurt voor de vol le huurwaarde, dus gaat het voor de gemeente niet over .14 maar over 8 woningen. De heer Snel zegt dat in prindepe de bouw is aangenomen, toen was de begrooting ongeveer f40 fager, kan dit nu het bezwaar zijn? De heer Bos meent, dat de nood hier niet zoo groot is. De heer Meier acht de wohingert Veel le groot, ook de huur is te hoog, en stelt voor desnoods goedkooper plannen "ie maken. De heer de Jong zegt dat de wonin gen aan de eischen voldoen niets meer. Het is ook uit zedelijksoogpnnt hoog üoodig. De Voorzitter zegt 'dat te LWerVers- hoef 12 huizen f67000 kosten, hier moe ten de 14 woningen f91000 kosten. Dok daar is de huur bezwaarlijk, dus dat zal ook hier wel zijn en stelt voor alleen 6 ambtenaarswoningen te bouwen. Dit wordt aangenomen m<3t 5 tegen 2 stemmen, de heeren Snel en de Jong tegen. Mej. M. Pels vraagt Ontslag als Di rectrice van het Levensmiddelenbedrijf. .Wordt besloten ieervol ontslag Je ver kenen. De Voorz. stelt voor den Beer Krab bendam te benoemen, daar deze zich Juerm heeft ingewerkt. De heer de J o n g meent, dat dit thuis jhoort op .de Secretarie. Voorz. zegt dat dit niet gaat m acht Set beste, dat dit aan KrabbendaiS op gedragen wordt i j- i Dit wordt aangenomen. Tegen stemt de heer de Jong. Voorstel geldleemng crisiszaken groot f4500. .Wordt aangenomen. Inzake de vischafslag stelt Bet Dag. bestuur voor de commissie voltallig te fnaken, leden uit den Raad te benoemen en de heeren Joh. Roos, Th. Gieling en D. Bijïeveld. Dit wordt goedgekeurd. i i Ook wordt aangenomen eien instructie •oor den boekhouder-afslager en een waarborgsom, .wélke in de volgende vergadering zal worden vastgesteld. V Eenige reglementswijzigingen worden floor den heer. de Jong voorgestdd en aangenomen. 'Vsn Monumentenzorg ingekomen Bét bericht, dat voorloopig de toren BPg niet gerestaureerd kan worden, wel het waaggebouw. De architect Schuitemaker geeft hier omtrent inlichtingen en raadt aan de begrooting te verhoogen, voor onvoor ziene uitgaven. Het Dag. bestuur stelt voor dat zoo het Rijk 50 pCt. geeft en Ged. Staten Vs wii dan hiertoe moeten overgegaan. Dit wordt aangenomen. Ingekomen een schrijven van de Com missie inzake bestrijding Malaria, tevens om een vleermuizentehuis op te richten. De heer Meier meent dat hier vleer. muizen, genoeg zijn, en acht serieuse bestrijding noodig", daar Noord-Hoiland slecht bekend staat. Van de Atd. „Witte Kruis" een ver zoek om f 25 subsidie, toegestaan. Het Dag. bestuur stelt voor de Goud bloemsgracht af te sluiten met raster werk. De gemeente-opzichter heeft een begrooting gemaakt van f250. De heer Meier stelt voor eerst de boomen te rooien en de afrastering anders te doen. Daar het nu geen ge- schikten tijd is stelt de Voorz. voor dit in 't najaar grondig te verbeteren. Goedgevonden. De heer Meier wil van de Oude Ha ven een rijweg maken, dit gaat moeilijk, wel zal de weg verhard worden. Aar. de Gasfabriek is noodig 6 nieu we retorten en een cokesbreker. De kos ten zullen door de fabriek betaald wor den, dit wordt toegestaan. De Voorz. deelt mede een onderhoud met Dr. Aidershof te hebben gehad, en bespreekt dat een verpleegster gesta tioneerd is en een Rijksbijdrage aange- viaagd zal worden. De heer de Jong vraagt of de Bur gemeestersweduwe nog een maand sa laris ontvangt, daar dit biliijk zou zijn. Daar dit niet is vastgelegd, stelt de Voorzitter voor hier niet op in te gaan. De heer de Jong maakt hiervan een voorstel, wat echter wordt veïworpen met 5 tegen 2 stemmen. De heer Snel vraagt of het waar is, dat vele opgeschoten jongens, met dol ken en vuurwapenen zijn gewapend, ge zien het treurige geval wat heeft plaats gehad is 't zeker wenschelijk dat streng zal worden ingegrepen. Voorz. zegt, dat de politie in dezen reeds werkzaam is. Hierna sluiting. ENKHüIZEN. Tuinen, Ook hier trek ken de tuinen der fa. Sluis en Groot ieder zijn aandacht De Hyacinten in al zijn kleuren maken een geheel tapijt ook de Indisehe-kers ziet men reeds bloeion Tuberculose. Op initiatief van de afdeeling Enkhuizen van het Witte Kruis, hield Dr. .Vos, geneesheer-direc teur van het volkssanatorium te Hellen- doom een lezing in do Westfriesche-Munt over de tuberculOiS. De heer B. H. Vos geeft een uiteen zetting van de verschillende gevallen van tuberculose, en geeft de middelen aan ter bestrijding. Er sterven in ons land jaarlijks 120ÜO menschen aan tuberculose dit is 1-7 deel van alle sterfgevallen. Het aantal lijders bedraagt pl.m. 50000 Het meest komt voor longtuberculose vooral bij kinderen. Ook in de hersenein komt deze ziekte voor. .Van de 100 gevallen komen pl.m, 64 gevallen yan longLuber- culose voor. Gelukkig is deze verschrikkelijke ziekte niet ongeneeslijk, is zielfs gemakkelijk t© genezen, als de ziekte niet al te ver is gevorderd. Het gelukte Robert Koek de bacöllen te ontdekken, waardoor de knobbels wer den veroorzaakt. Deze baoeillen werden ook aangetroffen in het speeksel van den lijder, ook in de melk van aangetaste koeien hetzelfde verschijnsel. De middelen van bestrijding zijn veel vuldig en algemeen. Het 'beste middel is verwijdering van den patient uit zijn om- geving. .Verder moet de uiterste zindelijk heid worden betracht. Het gereedschap dat de patient gebruikt moet apart woor den gehouden. De lijder mag vooral niet op den grond spuwen. De slaap- en woonvertrekken moeten zindelijk: zijm en luchtig. Verder moet oma volk sterk wor den gemaakt, goede voeding maakt het lichaam beter bestand tegen de ziekte. Tijdens den oorlog is door slechte voe ding het getal lijders verschrikkelijk toe genomen. Met lichtbeelden toonde spie ker aan de vergadering de verschillende sanatoria's. Ook waren treffend de ver schillende grafische voorstellingen in de verschillende landen door de verschillende besmettelijke ziekten veroorzaakt. Dp tu berculose maakt in ons land meer slacht offers dan al de andere besmettelijke ziek ten tezamen. Dr, Borst dankte namens de aanwezigen den heer .Vos, MUDEMBHE. F. Schoutsen Burgem van Medemblik, Door het bedanken van den heer Peereboom was er wederom een vacature voor Burgemeester ontstaan Thans is benoemd de heer P. Schoutsen loco-burgemeester en RK. Wethouder al hier. De heer Schoutsen staat bekend als een kalm bezadigd man, jjls iemand met een nuchter oordeel, doch tevens met vooruitstrevende gezichten, wgit hij pis Baadslid steeds heeft laten blijken. Dit de eerste keer dat een inwonende burger tot het eerste ambt is verheven. Moge er onder het beheer van den heer P. Schoutsen voor Medemblik voorspoedige tijden aanbreken. Over *t algemeen eeniet de nieuwe burgemeester de achting, en sympathie van de gemeentenaren. We twijfelen dan ook niet of het zal wel blijken dat Medemblik heeft getroffen de rechte man op de rechte plaats, Gepensioneerd. De Brigadier der Rijks veldwacht, den heer J, Vermeulen alhier, wordt gepensioneerd. Benoemd is den heer J. Rap van Uitgeest. Werkwilligen, Woenstfegi j^jin alhier wederom een 12 tal werkwilligen naar Amsterdam vertrokken. Uit Amster dam kwamen een 5-tal stakers te Medem blik Ze hadden zeker weer vernomen dat volk zoo vertrekken, U» werk willigen waren al weg. derom typhus-gevaüen geconstateerd Een' patiënt is opgenomen in het Weeshuis wat gedeeltelijk ingericht is als zieken huis. R. K Zusters zijn met de verple ging belast De schietpartij1. De dader van de schietpartij de vorige week gepleegd op een Opperdotezer, is op vrije voeten gesteld, en vertoefd thans weer te Medem blik. Zeker in afwachting. Kohier. Heb kohier van aanslag over 1920 van de „Vier Noorder-Kog gen" bedraagt f298659.05. De dijklasten bedragen f2 per H.A. de Koggenlasten f2 Bemalingslasten f10 per H.A. CASTRICUM. Met „St. Crt. 72" zijn de Statuten verzonden van de R. K. Patronaatscommissie St. Aloysius, alhier Benoeiming. De heer J. van Eg- mond, ,2e ambtenaar ter secretarie al hier is dezer dagen benoemd tot 2e ambtenaar ter secretarie te Schoten op een salaris van f2000. De benoemde die hier xuim een jaar werkzaam is en op 1 Januari werd aangesteld als 3e ambtenaar ter secre tarie zien wie hier zeer noode vertrek ken. Den benoemde met zijne promotie van harte proficiat. Uitbreiding. Door de N. V. Co- rets drukkerij is hét bedrijf uitgebreid door het plaatsen van een grootc druk pers en het bijplaatsen van een 2 P.K. electromotor. Het blijkt dat een drukkerij hier .wel levensvatbaarheid heeft. Politieverordening. Door Ged. Staten is met eenige opmerkingen terug zonden de door den raad in zijne vergade ring van 19 Februari j. 1. vastgestelde be palingen betreffende de maximum snel heid in de kom van de dorpen Castricum en Bakkum. In de eerst volgende vergadering zal de wijziging en aanvulling van deze bepalingen opnieuw worden vastgesteld. Volksbond. De deze week gehou den vergadering) van den Volksbond was slechts bezocht. Buiten het bestuur was slechts een 20 tal leden aanwezig. Onder meer werd besloten een spaar fonds voor winterprovisie op te richten, waartoe een 16 tal personen toetraden. Na een opwekkende woord van den gees telijk adviseur werd de vergadering geslo ten. Burg. Stand. Geboren: Hendrikus Theodorus z. van P. Lieftingi.en E. M. v. d. Wijst. Nicolaas z. van TO. Brandjes en W. Roskam. Ondertrouwd TO. van Weenen 26 jaar en Alida Zonneveld 23 jaar te Castri cum. Getrouwd: J. Rijkhof en J. Braijen- hoff. Overleden Gerrit Koning 74 jaar te Castricum. Adriana Sara' Konink 50 jaar te Amsterdam. Willem Fnedérik Ca- ref van Helsdingen 69 jaar te Amsterdam. Pieter Duif oud 76 jaar te Zaandam. ASSENDELFT. R. K. Kiesvteree- niging. De stembriefjes maakten het uit, ,dat er 86 leden tegenwoordig wa ren ,op de algemeene jaarvergadering van onze R. K. Kiesvereeniging. Nadat .de voorzitter met gebed had geopend en na zijn inleidend woord van welkom, werden de notulen voor gelezen en goedgekeurd. Daarop werd het keurig .gestyleerd jaarverslag door den Secretaris den heer S. Gz. Kroon, voorgelezen, ,welk verslag in korte en zakelijke trekken een zuivere afspiege ling gaf van het politieke leven onzer vereeniging. De Voorzitter dankte den Secretaris voor diens keurig verslag .en hoopte dat deze nog lange jaren zijn beste krachten zou stellen in dienst van ons Roomsch politiek leven in Assen delft. Deze woorden werden als blijk van dank en waardeering aan het adres van den heer Kroon met applaus onder streept Uit het jaarverslag blijkt, dat van de ruim 400 kiezers er 305 lid zijn van de kiesvereeniging. Ook werd in dat verslag vermeld, dat de nieuwe kie zerslijst 2016 namen bevat. Daarvan zijn 2016 kiezers voor de Staten Generaal, 2002 kiezers voor de provinciale staten en 1950 kiezers voorden gemeenteraad. Van die 2016 kiezers behooren er 968 aan het le stemdistrict Zuid-Einde en 1048 aan het 2e stemdistrict Noord-Ein de. Van die 2016 kiezers zijn er 781 katholieken nl. 400 mannen en 381 vrou wen. De verhouding tusschen rechts en links is ongeveer dezelfde gebleven, goed gerekend is de verhouding een ietsje ongunstiger. Het verslag Van den penningmeester gaf tot resultaat: ont vangsten f 121.55 uitgaven f 193.92, na- deelig saldo f72.37. De rekening werd door de heeren O. Boon en M. Levering nagezien en in orde bevonden, zoodat deze onder dank- zegging«werd goedgekeurd en den pen ningmeester .werd gedechargeerd. Om de opneming als lid onzer kies vereeniging van de vrouwen mogelijk te maken, werd het regelment herzien. Artikel voor artikel werden gewijzigd of ongewijzigd voorgelezen en besproken zoodat na zakelijke bespreking der wij zigingen het gewijzigde reglement met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Volgens het nieuwe reglement mogen leden van den Raad geen bestuurslid zijnzal het bestuur bestaan uit 6 man nen én 3 vrouwen en zal de vergade ring het recht krijgen om op voorstel van den Voorzitter een spreker, het woord te ontnemen, indien zulks noo dig en nuttig«geoordeeld wordt. De vast stelling van contributie lokte nog al dis cussie uit De heer Vrouwe wilde de contributie met 100 pCt verhoogen en brengen van 30 ct op 60 ct. per lid eq per jaar. De heer Doffer voind dat iets te hoog en amendeerde Het voorstel van den heer Vrouwe, de heer Boon wenschte Het te brengen op 50 Ct voor het hoofd van Het gezin en de eMéoee leden van Het ge^fl 40 ets. Na over en weer praten werd liet be stuursvoorstel om 40 ets. per lid te hef fen, aangenomen. De looper zal binnenkort de contribu tie innen en het bestuur hoopt, dat met het oog op het kastekort, de fi nancieel beter gesitueerden hun bijdrage ge aanzienlijk zullen verhoogen; het moet nu eens voorgoed uit zijn met dat gesukkel mét de financiën zonder geld, geen vruchtbare propaganda. De heer J. Stam1 werd op voorstel van het bestuur voor 1920 aangewezen als afgevaardigde naar de beide Kies kringen. Hierop volgde de bestuursver kiezing. .Tengevolge der reglementsher ziening en om de toetreding van de vrouw in het bestuur had het bestuur gemeend te moeten aftreden, opdat door de vergadering eert nieuw, bestuur zou gevormd kunnen worden. Besloten werd in deze vergadering 6 mannen te kiezen en op een volgende vergadering die door de vrouwen zal worden gehouden de verkiezing van 3 vrouwen aan de orde te stellen. Voor dat men tot stemmen overging, gaf de heer Boon een wenk aan de aanwezigen om te zorgen dat het bestuur zou be staan uit mannen der verschillende stan den. De uitslag van de verkiezing was: ingeleverd 86 biljetten. De Voorzitter, de heer Barnhoorn ver kreeg 83 stemmen, de Secretaris de hr. S. Gz. Kroon 81 st. de penriingm. de hr. Jb. Schavemaker 60 st., de heer de Beer 65 st., de heer J. J. v. d. Laan 46 en de heer iW. Noom 55 st. Bij eerste stemming behaalde genoemde heeren de volstrekte meerderheid, zoodat ze voor gekozen werden verklaard. Bii de rondvraag werd om practische redenen besloten voortaan een commis sie van verificatie te benoemen, die niet staande de vergadering, maar vóór de vergadering de rekening zal onderzoe ken. Na een opwekkend woord van den Eere-voorzitter, die den Voorzitter com plimenteerde voor de goede leiding en de leden voor hun zakelijke besprekin gen werd de vergadering met de ge wone plichtplegingen en den Christelij- ken groet gesloten. j WIJKEROOG. i De Nieuwe R. K. School. Vrijdagmorgen had de feestelijke in wijding plaats van de nieuwe R.K. school van Wijkeroog. De dag werd begonnen met eene plech tige H. Mis, opgedragen door den Hoog- Eerw. Heer Deken Waare van Beverwijk waarna om 10 uur de plechtigheid in de school werd voortgezet. Onder de aanwezige genoodigden merkten we op: den HoogEerw. Heer Deken Waare van Beverwijk, welke ook de plechtigheid verrichtte, eenige paters Capucijnen, waaronder, Pater Gardiaan, pastoor v. d. Meer, van Velsen-Driehuis, de heer Frans Necher, den vertegenwoor diger van den burgemeester de gemeente secretaris Reynaldy Daniëls den Wethou der van Onderwijs, den heer Landeweert den Wethouder van Openbare Werken, den heer Dunnebier, de plaatsel. School commissie Kerk- en Armbestuur, den ge meente-architect, ingenieur de Jong, den heer van Deynum, hoofd der. Christelijke school, de Roomsche Gemeenteraads den, de schoolhoofden van Velsen en Dr. J. F. M. Sterck, districtschoolopziener en vele anderen. De opziener van de Bisschoppelijke 'Kweekschool, de heer Fföppener en de Arrondissementschoolopziener, de heer Breelee, hadden bericht van verhindering gezonden. De HoogEerw. Heer, Deken verrichtte de eenvoudige inwijdingsplechtigheden, waarna pastoor, P. H. Wijtenburg het woord nam. Als voorzitter, van School- en Kerkbe stuur bracht de Eerw. spreker vooreerst eenige woorden van hulde en dank aan den Deken. Vervolgens herinnerde hij de toenemen- den groei van Katholiek Velsen en Velser- oord en wel vooral de verblijdende kin dertoename. i-ll Nu onze regeering blijk' gegeven heeft van waardeering van 't bijzonder onder wijs en zelfs financieele steun geeft, nu had men ook gemeend niet langer met den bouw van een Jongensschool te mo gen wachten. Met dankbaarheid herdacht de spreker de zorg en de toewijding die de zusters van Simpelveld voor de kinderen gehad hebben. Hollandsche jongens zijn niet k\yaad, maar dikwijls verbazend lastig, en vooral de Wijkeroogsche jongens. Toch zijn de zusters met zooveel tact te werk gegaan, dat ze de jongens aan zich hebben weten te binden. Een mooi resultaat, voorwaar. Steeds hebben de zusters de hoogste tevredenheid van de schoolinspectie mo gen ondervinden en als ze nu een stuk werk afsluiten, zoo doen zij dat met eere en gansch Wijkeroog zal ze dankbaar; blijven. Ook de andere aanwezigen en vooral de aanwezige Gemeenteraadsleden en de burgemeester, die een vertegenwoordiger gezonden heeft, dankte de pastoor voor, hun blijk1 van waardeering voor 't goede in het bijzonder onderwijs. Wij verwach ten een steeds nauwer contact tusschen 't bijzonder onderwijs en den Gemeente- deeren, wat wij zullen trachten te ver raad en we hopen, Idiat deze zal waat- richten. Daarna dankte hij Dr. Sterck en den heer Frans Netcher districtschoolopzieners en leden van de plaatselijke Schoolcom missie voor hun blijken van sympathie, onderwijs zelfs boven de wet op te voeren Spr. beloofde zijn best te doen om het Tot slot dankte de Eerw. &pr,, den archi tect Jan Stuyt' dies alles zoo prgctisch en aestefisch mogeüjlc htd ingertdit, de Beverwijksche uitvoerdersfirma die vol gens spreker, uitmuntte in twee dingen, n.f. in billijkheid en soliditeit en de uit voerder, den Twentenaar BuninK, die de; moeilijke taak gehad, waarvan hij zich schitterend hééft gekweten, om het ieder een naar den zin te maken. Hedenmorgen was men begonnen met Gods zegen over 't nieuw te beginnen werk' af te smeeken, want volgens 't oude Hollandsche spreekwoord: «Aan Gods ze gen, is 't al gelegen». Mogen 't dan ook onder Gods zegen en onder leiding van een ervaren staf, onder aanvoering van den heer v. Ros en daal, tot zegen van Wijkeroog- strekken en in de toekomst, door 't aankweken van kennis en maatschappelijke en chris telijke deugden mannen voortbrengen, die paraat zijn in den strijd des levens, mannen van karakter en beginsel. In een woord: brave katholieken en ware va derlanders. Daarna nam uit naam van het Rijks- schooltoezicht de heer Dr. J. F. M. Sterck het woord, zijn eerste gelukwensch wil de hij richten tot den energieken pas toor, die in deze moeilijke tijden toch nog zoo'n school heeft weten tot stand te brengen, 't Is een kostbaar werk, een school, Telkens wanneer ik bij de opening eener nieuwe school tegenwoordig ben komt de gedachte, dat is iets voor eeu wen. 't Is niet direct voor de opvoeding der tegenwoordige kinderen, maar hon derden jaren lang blijft het als zegen voor de maatschappij zijn goeden invloed uit oefenen. Deze school is mij in vele opzichten bijzonder sympathiek. Voor de zusters is het altijd een zwa." last geweest en spr. is met haar bkjdi dat er nu een school voor enkel jongens is, wat toch altijd de voorkeur verdient. Spr. hoopte, dat hier mannen gekwee .t zouden worden, die r.iet alleen tot zegen van hun Kerk zouden zijn maar ook van de gemeente. Daarna sprak hij een woord van lof tot den heer Jan Stuyt, wiens werken hij tdkens in zijn district terug vond en die steeds perfect zijn. Den heer Rosendaal wenschte hij geluk met zijn benoeming tot hoofd der scnool. Op hem rust nu eigenlijk de zw_ars.e taak want hij en zijn personeel moeten nu 't werk aan den gang- houden. Spr. sprak den wensch uit dat deze schoo. door in nige samenwerking onderling een voor beeld mocht zijn voor vele ande. en. Hij raadde aan, de tijd goed te gebrui ken, want wat wij aan tijd op schooi ver zuimd hebben, is nooit meer in te ha.en. Tot slot richtte spreker nog het woord tot den Deken, dien hij gelukkig vve.r ge zond terug zag. Hij hoopte, dat deze nog vele jaren de vrucmen van deze schooi tot groote tevredenheid mocht genieten. Daarna dankte de heer Rozendaal met eenige woorden het Schoolbestuur, dat hem als hoofd benoemd heeft. Met mede werking van bestuur, personeel e.i ouders hoopte hij dat tot stand te brengen, wat allen van hem verwachten. Daarna bood de pastoor eenige verver- schingen aan. terwijl ondertusschen de meisjes van het gesticht eenige meerder- stemmige liederen zongen. Nader vernemen wij, dat dat er op de school ook gelegenheid bestaat tot het nemen van privaatlessen. Zoo geeft de heer P. C. Waardijk les in Fransch, de heer Feddema in boekhouden en mej. Nieuwenhuizen in costuum-knippen en nuttige en fraaie handwerken. Tot slotte hebben we tot groote te vreden de school bezichtigd en wij kun nen gerust zeggen, dat Wijkeroog een mooi gebouw en nuttige instelling rijker, is geworden. HAARL.MEER a.d. LIJNDEN. .Woens dagavond vergaderde de B. K. Begrafenis vereeniging St. Lodewijk. Ongeveer 140 gezinnen zijn als lid ingeschreven. Een bestuur werd gevormd uit 9 leden: J. van "Woerkom, J. Ruijgrok, H. J. Post, W. Pijlman, H. A. v. d. Hulst, G. Hendriks, J. Lamboo, D. Bakker en J. Visser. Besloten werd de dragers en aanspre ker te costumeeren. Gehoord de bespre kingen, beloven de begrafenissen keurig te worden, 't Is te wenschen, dat de enkele weifelaars nog vóór 1 Mei beslui ten lid te worden. Dergelijke vereenigin- gen hebben recht op de steun en mede werking van elk lid der parochie. Im mers geen winstbejag, slechts de ver hooging der kerkelijke plechtigheden is het doel. HALFWEG. Woensdag 21 April zal de R. K. Gem. zangvereen. „St. Cecilia", on der leiding van hare directeur de heer Jac. de Jong, te Haarlem, een uitvoering geven in hot St. Jozefsgebouw alhier. Voor een afwisselend programma is zorg gedragen. Behoudens de onderscheidene koorwerken en solo-zang zal ook een dub bel gemengd kwartet zich doen hooren. Wij raden ieder minnaar van muziek en zang aan deze uitvoering bij te gaan wonen. SCHOTEN. Burgert. Stand. Geboren; d. van G. J. A- Aupers en J. E. Schildwacht. d. van J. G, B. Noordhof en A. Bijster. z. van H Grüfe en D Sloot. d. van B. Formanoij en M. W. Sitskoorn. z. van B. J. AHilterman en A P. Looman. Overleden: A. de Broeck, wed. van F. van Britsom, 55 jaar. Leven!, aang. kind van M C van der Vooren en M. A. Krol. Getrouwd: Th. J. Bakker met A. Ruiter. Ondertrouwd: J. C. Dijkers en C J Nupoort BENNLBUOEK. De veiling voor de: bloembollen Kerkakker heeft de som van ruina f 3300 opgebracht. Naai1 ik meen f 70 minder dan het vorige jaar. Koch zal deze; veiling het Kerkbestuur,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2