Advertentiën. Openbare Mooping Marktnieuws Nieuws uit Haarlem. TBLEGRA M M EN Scheepstijdingen „RUSTHOEK" VERKOOPING Belangrijke Voor Father Maal. j VAN te BLOEMENDAAL. Heeren-, Dames-en Kinderschoenen, fsëer 'meegevallen zijn. Er waren 114 nujn-' iaers. .I j I - i J IJMUIDEN. Personalia. Tot leeraar in •het Fransch van het Chr. Lyceum te: AL- (jtnelo is benoemd de heer W'. F, Keijzer. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: O. ijBokliorst en A. Zorge. L. Hol en! A. [Valk. H. Zuetenhorst en M. D- T. Kooij.. G. Van Groeningen en A. Beekhuizen. P- K»oii en O. Buis. W. A. Haverkort en C. iWiering. Getrouwd: J. F- L. Faase en H. G-. Baten. J van den Bos en H. J. Verleg. 1 D- Boesveld en H. Huneveld. W. Verhoeven en T. Clement. Geboren: d. van G. A. van der Lluijs- Postnin d. van M. Homan—Boeregeest. d. van A. Vksvcld-Hoogeboom. z. van H- M. Robijn-Laarman. d. van A. Reekers-Tijburg. z. van O. M. J. Straat hof-Ruigro-k. d. van M. J. Rug teren-van Andel. d. van H, M. Opp&laar-Gnekspoor. Overleden: P. A. Oolijn. 74 j. ZANDVOORT. Tot. agent van. Politie alhier is benoemd de heer okkenburg, thans in gelijke betrekking te 's-Graverihage, BÉNNEBROEK; Donderdag- 15 April gaf de iooneelvereeniging „Nut en Genoegen" een Kefda-igjieidsukvoering ten bate der parochia le aimen der parochie „St. Jozef alhier. Deze eerste uitvoering was alleen toegan kelijk voor hen die op de lijst voor bijdagen had i a geteekend. De zaal van het vereenigsngsgebouw was goed bezet. De feestavond werd geopend door den voorzitter der Tooneelclub. die allen, in het bijzonder de E^rw. hceren. Gc^siclijkcn, een hartelijk welkom toeriep. Het'programma werd hierop ingezet met een tweetal nummers van denhoer In. Branties die in hoofdzaak de leiding van deze uitvoering heeft gehad waarvan ons „Het Jonkie", een declamatie, het beste be- V Vooral het laatste gedeelte, de verdeeling der goederen, is bij goede voordracht aan grijpend mooi. Als no. 4 van het programma kregen wij een tooneelspel in één bedrijf Het onze Va der", waarin de diepe beteekenis van de christelijke leer op bijzondere wijze naar vo ren wordt gebracht. Het werd vlot en goed gespeeld en kreeg een welverdiend applaus. No. 5 en 6 een tweetal declamaties, moe ten bij de goede moraal van deze, een goeden verio-iker hebben. Vooral een duidelijker- uitspraak voor no. 5 is zeer gewenscht. Wij geven den vertol ker van no. 6 in overweging, de beteekenis van deze voordracht: „Jantje's Offer", in zijn opvatting naar voren te brengen. De tegen stelling in deze is zoo bijzonder treffend en de moraal, het spelende, argelooze. sehulde- looze kind in het offer aan zijn moeder, zoo hoog en zoo mooi, dat het 't beste verdient. Na de pauze kregen wij een komische voor dracht met zang, getiteld „Oue Si-entje", van den heer Brantjes. welke een uitbundig en welverdiend succes had. En aanldeeding en houding en mimiek en voordracht in deze waren uitstekend. Hercules", een kluchtspel in één bedrijf, yoed gespeeld, droeg zeer bij tot het welsla gen van den avond. Vooral dte oude schoolmeester was zeer goed. Tot slot kregen wij „Driemaal één is ién," blijspel in énen bedrijf. Misschien voor het eind een heel klein beet je langdradig, werd het toch aardig en goed naar voren gebracht en kon het meermalen de lachspieren in beweging brengen. Hoewel het program op tijd begonnen wij kunnen dat voor alle feestavonden en vergaderingen aanbevelen vlug en vlot werd afgewerkt, was het toch bijna 12 uur eer wij het einde hadden. Toch kregen wij, op veelvuldig verzoek, nog als toegift „Oude Sientje''. wel een bewijs dat de voordrager daarmede succes 'had in- geoogst. Heeft het tweede gedeelte van den avond voor declamatie voelt niet iedereen veel meer bijgedragen dan het eerste, het geheel is een mooie en prettige avond geweest, waar van wij de bijwoning op Zondag 18 April wel kunnenaanbe velen. Het is een mooie en tevens een nuttige avond, omdat men daardoor bijdraagt voor een schoon doel. Wij wenschen èn de ondernemers èn de uitvoerenden Zondagavond een propvolle zaal toe. BENNERROEK. Burg. Stand-. Getrouwd: M. van Hage en Chr. Hulsbosch. BEN NEBROEK Dinsdag 20 April tus- echen 9 en 4 uur zal de laatste uitkeering toeslag op brandstoffen plaats hebben, Kinderen beneden de 16 jaar worden voor het in ontvangst nemen van het geld ge weigerd. HAARLEMMERMEER. De zomertijd. De landbouwende bevolking dezer gemeente ioudt ook thans geen rekening met den zo mertijd, voor zoover dit -het bedrijf betreft. Men begint en eindigt de werkzaamheden en de schafturen nu een-voudig een- uur later ian gewoonlijk. Weer anderen hebben hunne klokken n-iet Terzet, zoodat deze „den ouden tijd" aanwijr zen. Inderdaad zou de invoering van den zo mertijd' en sommige bedrijven moeilijk zijn in toepassing te brengen, ons die dood-eerivou- dige reden dat de natuur ten eenmale maling heeft aan de klok. Daartegenover staat dat de bevolking wel wel dégelijk moet rekening houden met den ,tóeuw-en tijd" voor wat aangaat de ope ning en sluiting van p-ublieke gebouwen; de dienstregeling van spoor en boot, enz. De meeste kerkbesturen hebben met den tijd wat „geschipperd"; vele kerkdienstij van gen nu Vz uur later aan dan voorheen. Dat istenminste ook een oplossing ons beide par tij-en boeren en-burgers tegemoet te ko men. NOORiDWIJK. Uitzending van Nederland sche k-i-ndeien naar buiten. De tijd nadert, dat er voor onze Neder- landsche kinderen, evenals verleden jaar, een Vriendelijk tehuis moet gezocht worden waar Zij geduiende een week of zes volop van fris- sche lucht en goede voeding genieten kun nen. 0-«rfjujgd dat er voor onze eigen kin- van J. C. Jaoson en Th. H. van Santen. Overleden 15 Apr. G. Mooijekind, 30 jaar, gehuwd met C. M. Oomen. of meer kinderen gastvrijheid willen verke nen, belangeloos of tegen een kleine vergoe ding, verzoek ik degenen die daar toe bereid zijn, schriftelijk hiervan kennis te geven aan mevrouw van Panhuys, Voorstraat 69, te Noord-wijk. ZANDVOORT. erg'adering van den raad dezer gemeente, op Woensdag 21 April 1920, des namiddags te half 8 uur ten Raadhuizé. De 'Agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingien. 2. Rapport Commissie Volkshuisvesting'. 3. Subsidie Algemeenen Nederlandsellen Politiebond. 4. Jaarwedde-regeling. 5. .Verordening in richting! Politie. 6. Benoeming lid Burger - llijk Armbestuur. 7. Benoeming lid School commissie. 8. Strandpacht. 9. Verkuur- verbod gemeentelijke woningen. 10. Re clames Plaatselijke directe belasting naar het inkmoon. ZANDVOOET. Tot tijdelijk bouwkun dig opzichter bij Publieke Werken is aan gesteld de heer M. Verweij te Haarlem. ZANDVOOET. Door den burgemeester is tot agent van politie aangesteld L. J. Leenen, wonende alhier. ZAFDVO-OET. Bij de politie is door H. T wonen.de te Haarlem, aangifte ge daan dat ten zijne nadeele alhier ver schillende schijdersgereedschappen zijn ontvreemd. ZAANDAM. Burgelijke Stand, van 8 t/m 14 April 1920. Geboren Grietje d. v. G. Pot- gicser en E. Dekker. Neeltje, d. v. J. de Jong cn A. Heimering Klaas Johan Christiaan, z. v. D. van Zaanen en J. A. Hellendoorn. Maria aAnna, d. v. J. C. de Boer en A. Roos. Maria, d. v. J. van Rossum en M. Kesselaar. Simon, z. v. P. Bes en F. Meijser. Hermanus, z. v. C. Plomp en G. van der Klij. Elisabeth Meintje, d. v. J. Scholsz en H. Potse. Johannes Jaco bus, z. v. J. Klitsie em W. J. J. van Halderen. Joachim, z. v. J. Bobeldijk en N. Mars. Her manus, z. v. D. Abbing en G. Poen. Margare- tha Susanna, d. v. A. H. Selderbeek on K. Kox Comelis en Fijtje, z. en d. v. F. Jongewaard en G. Groot. Martinus, z. v. J. Ekel en N. de Ruiter. Adriaan, z. v. J. Hengsdijk en N. de Ruijter Gerrit, z. v. H. Schmidt en A. Kerk hoven. Wietske, d. v. J. E. Wilson en J. C. M. C. Kool, Herke, z. v. K. Sipma en Bj. Wiesma Aafje Klasina, d. v. M. Broeksma en T. List Antonia Francisca, d. v. A. Kuipers en C. Muntjewerf. OndertrouwdD. Koomen met A. F. Kleiss. Th. Stelder met A. M. L. Konincks. J. Roest met N. de Groot. Gehuwd C. Bart met M. van 't Hoff. G. Eijdenberg met C. Theewis. J. A. Schoneveld met A. Valk. Ch. Smit met T. Koster. J. Bergman met H. Thesing. W. Welbedacht met E, Zwier. Ch, H. Voges met E. Vis er. 5. Koopman met T. Schenk. A. J. Mirck,wedr. van H. Mandjes, met N. Gorter. Overleden Bernhardina Clara, 5 ril., d. v. B., Jacobsen en B. Pens. Adriana, 16 j., d. v. J. Wijnolts en A. Verhoeff. Anna Kuijper, wed. vain M. Hartog. ZEILWEDSTRIJDEN. De Zaanlandsche Zeilvereeniging heeft voor het a. s. séizoén het volgende prograpima vastgesteld: 9 Mei openingstocht naar het Alkmaarder Meer, waaraan verbonden zal zijn een Dobber- visscherij. 16 Mei. Onderlinge wedstrijd op de Voor- zaan. 6 en 7 Augustus Nationale en Onderlinge wedstrijden op het Alkmaarder Meer, gevolgd door een avondfeest op 6 Augustus in de Waakzaamheid te Koog aan de Zaan met als slot een vuurwerk op de Zaan. 19 September. Onderlinge wedstrijd op de Achterzaan. 3 September. Waterfeest als onderdeel van het programma voor de feestweek. MEDE!'BLIK. Naar aanleiding van de a.s. installatie van den Heer P. Schoutsen als Bur- gemc r werd Donderdag avond een druk bezocutc vergadering gehouden in 't Wapen van M'blik. De Weth. Kooy heette allen welkom deze bijeci omst was een gevolg van een den vori- gen avond gehouden verg. van H. H. Raads leden, waarin eenparig werd besloten den stoot te geven tot een waardige ontvangst van den nieuwen Burgemeester. Spreker geef nu de leiding dezer vergadering aan den Heer Joh. Vermeulen. Deze wijst er op, dat het de bedoeling is, uit en door de gemeentenaren te doen vormen een commissie, om de feeste lijkheden te organiseeren, buiten de Raad, wel ke voor het officieele gedeelte zal zorgen. Spreker twijfelde er niet aan of allen zullen medeweiken de tijd van voorbereiding is kort, vermoedelijk heeft de installatie reeds Maan dag a.s.plaats. Spreker vraagt tevens financieele medewer king. Algemeene instemming volgde en spoe dig was een Commissie gevormd als volgt J. T. Teunis. Q. Schouten. C. Ruigewaard., D. H. Blok, B. Boll, R. H. Rikkert, C. Entius, T. Bokma, W. van Leeuwen, D. Berkhout, G. Groen, J. Uilenberg, P. Kramer, K. Mole naar, C. Brakeboer, P. H. Moeskops, T. de Vries, Th. de Jong, HJoh. Wennulst Hz., J. H. Kramer, M. Veen, K. Bos, O. de Git, J. Franzen Jr., B. Poggeman en Joh. Vermeu len, Den Heer Vermeulen sprak een woord van dank tot de aanwezigen en sloot de ver gadering, waarna de commissie direkt ver gaderde ter bespreking. Verschillende af- deelingen werden gevormd welke ieder hun leden hebben. Als Voorz. werd gekozen K. Molenaar. Secr. J. Uilenberg. Penn. D. H. Blok. Eeere Voorz. P. Kooy. Als Eere leden Iv.Moor v. d. Laan en Dr. Smit. Ne eenige besprekingen volgde vaststelling van een voorloopig programma, waarvan we vermel den Ontvangst op de grens der gemeente, deze zal door vlaggen worden aangegeven Commissie Eerewacht te paard Opstellen schoolkinderen bij St. Pieter Uitnoodiging van alle bestaande vereeni- gingen, om aan de huldiging deel te nemen. Versierde fietsen Klokgelui. Muziek Eerepoorten. Zang schoolkindet Idem door vereenigingen en hetgeen nog meer georganiseerd zal wo'den. Het geheel zal zoo feestelijk mogelijk wor den gemaakt. De Burgemeester zal arriveeren pe rauto van den Heer Kooy. VELSEN'. Centraal Drankweer-Comite. Uit het in druk verschenen jaarverslag over 1919 van het Centraal Drankweer-Comité lezen wij dat dit jaar stond in het teeken van den strijd. Bij het Comité zijn aangesloten 9 vereeni gingen met tezamen ruim 200 leden. Als voornaamste zaken der propaganda in dit jaar worden genoemd het adres aan de Haringreeders in ons land met het verzoek in 1920 geen alcoholische dranken mede te geven op de haringschepen, maar daarvoor andere dranken in de plaats te stellen en de voeding te verbeteren een adres aan de Gemeente raad met verzoek tot beperkte sluiting van de vergunnings- en verlofslokaliteiten op welk adres nog geen beslissing is genomen; de Blauwe Week-actie, waarbij 4000 ex. van het blad de Blauwe Week werden verspreid en 1550 blauwe bloempjes verkochten, die ruim 176 opbrachten, terwijl de Blauwe Week met een propaganda-avond in Concordia, de zaal der Kon. Papierfabrieken, besloten werd. Voorts de lezing van Ds. Henry Kreulen uit Bay City. Ver. St; de vertelavond met lichtbeelden in Velseroord en de pogingen om een Comité voor Ons Huiswerk op te richten In enkele fabrieken werden groote borden propaganda-spreuken geplaatst. De gemeente raad verhoogde het subsidie van 150 op 250 per jaar. De ontvangsten en uitgaven van den Pen ningmeester bedroegen in totaal 595.76, met een saldo van 82.47. VELSEN. De heer K. H. Jansen is in. vasten dienst benoemd tot bcvolkingsagent bocle voor IJmuiden. Tot herschatter van de vergunnings lokaliteiten is aangewezen de heer S. Mossel, opzichter bij Bouw- en Woningtoezicht. SCHAGEN. Burgelijke Stand. Geboren: Wilkje, d. v. J Tijsma en A. Zijlstra, Wil lem B. z. v. D. de Jong en v. A. den Hartog, Maria A, d. v. A. Snours en v. E. J. Bromte- naar. Ondertrouwd M. van Thijn, oud 48 j., en K. Maas, oud 47 jaar. Getrouwd P. J. M. Huijs, oud 27 jaar, en T. Waag, oud 23 j., S. Mulder, 28 j., en G. Meiten, oud 27 jaar. Overleden J. Buis, oud 61 j-, echtgenoot van Klaren. BENNEBROEK. Tuberculose-bestrijdliig. Men schrijft ons. Onder leiding: van mej. v. Stein, villa „Duinzicht" te Vogelenzang, op- ster van de vroegere Burgemeester. Mevr. v. Schuijlenburg. zullen een aantal jonge da mes uit Benuebroek en Vogelenzang op Woensdag 21 April zich wederom ter beschik king stellen, voor den verkoop van het wel bekende Emmabloempje. Wij behoeven, geen bijzondere aanbeveling daarvoor te doen. Tuberculose! Het woord zegt meer dan genoeg. Boekdoelen van lijden worden er in uitgedrukt. Wie deze ziekte helpt bestrijden of verzach ten doet een weldaad. En allen kunnen éaar aan meedoen- Wel nu, laten wij dan Woensdag toonen. dat wij het leed vananderen weten te begrijpen. Moge het bestuur, de leiding en de jonge dames, bii het nazien der ontvangsten dien, tevreden zijn! DE CONFERENTIE TE SAX F,F.MO. PARIJS, 18 April. Heden hadden te Saai Remo de voorlcopige particuliere bespre kingen tusschen .de verschillende staats hoofden plaats. Om 9 uur begaf Millera-nd zich naar Lloyd George, terwijl 0111 11 uur de Engelsche en Fransche premiers een bezoek aan Nitti brachten om ge zamenlijk het werkprogramma der confe rentie te bespreken. De afwezigheid der Jocgo-SIaven ont neemt aan do conferentie voor de Italia nen een groot gedeelte van hare belang rijkheid. De Adriatische kwestie kan thans niet behandeld w orden. Op het laat ste oogenblik hebben de Joega-Slaven doen weten, dat zij niet bereid waren te komen. De officieuze onderhandelingen tusschen Rome en Belgrado hebben nog niet tot een resultaat geleid. Dc twee groote vraagstukken, die thans ter be handeling overblijven, zijn de ontwape ning van Duitechland en het onderzoek der maatregelen, welke deze ontwapening kunnen verzekeren. Vandaar, dat er te San Remo zooveel militairen aanwezig zijn, 11.!. de maarschalken Foch en Wilson cn generaal Badoglio. Een andere kwestie, die waarschijnlijk het eerst aan de orde zal komen, is die van Turkije. Sedert do besprekingen te Londen is een groot aantal punten in studie genomen, welke hier tot oplossing zal worden gebracht. Men meent, dat de conferentie binnen acht of tien dagen zal zijn afgeloopen, daar het noodzakelijk zal zijn, dat de regeeringshoofden voor den 1ste,n Mei in hun land terugkceren. Vorig bedrag f 181,95 Ter eere vau St. Antonius, N. N. Ie Uit dankbaarheid f ls.— 2e. Om een verloren zaak terug terug te krijgen j 1, Per postwis&el ontvangen gedateerd: 10 April. De V-» Wijk aan Zee f 10.— 12 April. H-, HiUegum f 2.50. 14 April. N, l>-> Vierlingsbeek f 2.50 16 April. K., oud-Vossemeer f 5.—. N. N., tot herstel van een zieke f 2.—. VAN ONZE RECHTBANK. Meineed Zooals men zich misschien hor kan her inneren, heeft onlangs P. R-, op do Botermarkt een rijwiel gekociht van een on bekende voor 69. Hii heeft toen (volgens hem, onder dwang van de politie! verklaard, dat deze onbekende een zekere G,n. was. Toen hü echter v°or de rechtbank stond, zeide hij, dat 't niet waar was. Daar beki. echter nog al aardig liegt-, vertrouwde men hem niet en werd bii beschuldigd van mein eed. Wegens gebrek aan afdoend bewijsma teriaal, vroeg de officier vrijspraak en directe invrijkeidsstelling. Dit laatste werd toegestaan. Mr. Davidson, de raadsman van bekl-, sl'oot zich bij bovengenoemde eisch, aan. Een rijwiel. Do madhinevuurwerker J. 0. B. van Schoten, had op 1 N°v®mber 1919. toen hij in een café te Heemstede was nogal een „glaaissie op'' en to|m. ja, toen wist hij heusch niet rne-er, wat "ij deed en hü sprong toen op een fiet? oln 6r °P naar huis te rijden. Maar die fiets was niet van hem en de veldwachter maakte het hem dan ook gauw afhandig. Omdat bekl. nog geen veroordeeling heeft gehad, vroeg de officier een zeer clemente straf n.m. een voorwaardelijke straf van drie maanden met den proeftijd van 2 jaar. Aangename buren. De 18-jarige cigarettenmaker A. tea- W., had op 1 Nov. G. H> met een hakbijl een klap op zijn arm gegeven, zoodat diens pols brak. Bekl. wist echter niet of hii G. H. ge raakt had of een ander, want er waren er zooveel aan 't vechten. Zijn vader was er bijvoorbeeld en zijn broer en zijn znsje, die G. H. nog een kla-p op Hjn hoofd gaf, met een ijzeren staaf- Dan was G. H. er met zijn familie, zoodat io gewoonweg in de war raakte. Toen ze mee naar 't politiebureau waren J genomen, waren do gemoedieren nog zoo op gewonden, dat G. H.. natuurlijk van wege zijn gebroken nul® er~ kwaad an ter W„ een massive inktpot nam en naar dien# hoofd gooide. Op 't politiebureau zijn de ink te po ren heden nog duidelijk t.e volgen en oen gat uit de muur wijst de plaats aan, waai- de inktpot tc-recht kwam. Op 't oogenblik echter is die buren-twist zoo'n beetje aan 't luwen. De officier vroeg den vec-lit era gen ciga rettenmaker 40 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. 1 l-.i. SPOORWEGONGELUK. PARIJS, 18 April. In den expreesbrein Parijs—Cherbourg, die gistermorgen op de hoogte van Vernouillet ontspoorde, zaten talrijke kerkelijke hoogwaardigheid6be- kleeders, die zich naar Evreux begaven, waar de begrafenis zou plaats hebben van Monseigneur d'Echelette, Bisschop van Evreux, n.l. Kardinaal Amette, Aartebis schop van Parijs, Kardinaal Morin, Aarts bisschop van Lyon, Monseigneur Baudril- lard van de Académie Frangaise, Monseig neur Leroy, supérieur-gónóral van de con gregatie van den Heiligen Geest en eenige andere bisschoppen. Te 8 uur 40 kwam de trein, die met groo te snelheid reed, in de buurt van Ver nouillet, Joen op ongeveer 800 meter van die plaats de machinist merkte, dat de baanwachter wanhopig met een groene vlag stond te zwaaien. Het was echter te laat om het ongeluk te voorkomen. De trein was reeds op 60 meter afstand gena derd van de plaats, waar wegwerkers de rails over een afstand van verscheidene meters hadden opgebroken. De locomotief kwam op een weiland terecht. De drie vol gende 3de klasse wagons stortten even eens in het weiland en werden geheel ver brijzeld. De volgende 1ste klasse wagon viel van den spoordijk, doch bleef tegen de helling hangen, terwijl de rest van den trein in het spoor bleef staan. Uit den versplinterden wagon haalde men een lijk en twintig gewonden, waar onder een pastoor, wien een voet verbrij zeld werd-, DE SPOORWEGSTAKING IN DE UNIE NEW-YORK, 18 April. De hoop op een onmiddellijke regeling van het conflict met de spoorwegarbeiders werd tegen den middag opgegeven, toen na 'n bijeen komst der stakingsleiders werd medege deeld dat deze aan hunne oorspronkelijke eischeu nieuwe hadden toegevoegd. Voor den aanvang der vergadering was mede gedeeld dat de leiders waarschijnlijk den stakers zouden aanraden het werk te her vatten, zoodat hun besluit zeer onver wacht kwam. Intussehen is nog eenige verbetering ingetreden in het verkeer op de Oostelijke lijnen. HöLZ GEARRESTEERD. BERLIJN. 18 April, De communist Hölz Is, volgens .een bericht uit Prang, bij zijn aankomst in Mariënbad op het station Mariënbad gearresteerd. HÜ deed op het laatste oogenblik nog een poging, een handgranaat te werpen, doch dit werd hem door militairen belet. Castor arriveerde 17 April van de Midd. Zee te Amsterdam. Helena vertrok 17 April van IJmuiden naar Havre. Irene arriveerde 11 April van Swansea te Barcelona. Alkmaar vertrok 14 April van Ham burg naar Colon. Venus vertrok 13 April van New-York naar Kaap Haïti. Drechterland, uitreis, vertrok 11 Aprn van Rio Janeiro. Amsteldijk arriveerde 17 April van Puerto Mexico te Rotterdam. Deli van Batavia is te. Rotterdam aan komen. Hebe vertrok 17 April van Amsterdam naar Lissabon. Vulcanis vertrok 17 April van Amster dam naar Hamburg. Hyson, van Japan naar Amsterdam ver trok 12 April van Port SwettenJiam. Patroclus vertrok 6 April van Batavia naar Amsterdam. Holbydja vertrpk .17. 'April van Amstar, dam naar Buenos Ayr es. Zijldijk, van Havana «aar. passeerde 17 April nam. Dimg'eness'. 'f Roggeveen vertrok 15 April van MeD bourne naar Java. t 1 f Tjikctnbang van San Francisco naaj Java, vertrok 10 April van Hongkong. Tjisondari, van Java naar' San Fran'4, cisco, via San Pedro, vertrok 12 April van Hongkong. r' in Prijsopgave Schagcrmarkt van Donderdag 15 April 1920. 4 st. paarden f 150 f 300, 3 st. stieren, f 300 a f 800, 205 st. Geldekoeien (mag.), f 450 a. f 6oo, 77 st. idem (vette), f 450 a f 780, 95 st. kalfkoeien, f 400 k f 700,27 st. vaarzen f 250 k f 450, 52 pinken, f 125 k f 300,; 350 st. nuchtere kalveren, f 28 i f 60, 334 st. overhouders, f 45 a f 80,20 st. varkens (mag.) f 60 a f 110, 30 st. idem (vette) p. K.G. f 1.50 a f 1.68, 54 st. biggen f 28 k f 48, 10 st. ko nijnen, f 0.75 a f 2.50, 124 K.G. boter f 2.40 a f 2.60, 9126 st. kipeieren, f 9.a f 10. 5450 st. eendeieren, f 9. De veiling van hot Café-Res taurant mot Lunchroom tn Bodega „RUSTHOEK" te Bloemendaal, ral t>laat« heb ben t>ü opbod op WOENSDAG 21 APRIL 1920 en bij afslag en in combinatie op WOENS DAG 28 A pril 1920. tolk ene des flvojuie tie 7 nren in gemkekl Café-Restaurant, in twee af zonderlijke perooelen eH wel: 1 het Café-Restaurant op den hoek van dten BJoemen- daalschen weg en de Kle ver Laan met twee bovenwo ningen en terras, sectie A 7124 groot 4.03 Aren en: 2 dc Restauratie-zaal aan dien B1 oemem laalseh en weg mot twee bovenwoningen en terras, sectie A 7125, groot 3.20 Ai-en. Dagelijks te bezichtigen en inforanatien te bekomen bij Notaris A. BERTL1NG, Jams- weg 52 te Haarlem. Gem. Bank van Leening. Hiermede wordt ter ken nis gebracht dat behalve de Kleeren enz., waarvan de verkooping op a s. Woens dag 21 dezer is aangekon digd, dden dag verkocht zul len worden een partij enkele NAAIMACHINES en eenige andere artikelen, te zien op Diasdag 20 dezer, van 10—2 uur, in het ge bouw KI. Houtstraat 72, De verkoaping van Goud, Zilver enz. wordt gehouden op a.s. Donderdag 22 dezer. NET WERKMEISJE gevr-, liefst ©enigszins met koken, bekend, Joon f 8 per week met 3 mnd. verhooging, na overeenk. reisk. verg. bii Mevr. ZWEER- LINK, Paul Krugeratraat no. 22, Watergraafsmeer.1392 Wegens afgesprongen huwe lijk een fijn NIEUW ZWART COSTUUM (gekleed© jas) ter overname aan. geboden. Gekost 105 nu 55. Flinke maat. Te zien SGHAQ- OHELSTRAAT 36. TE KOOP een WINKEL in melk. boter, kaas, eieren, kruidenierswaren, aardappelen en groenten, mei vrije plaats en pakhuis te Vrees wijk. Adres: J. VAN HOEVEN, schoolstraat. Vreeswijk- 13S2 Ter overname gevraagd een AMERIKAANSCH ORGEL met opgaaf van registers en prijs Brieven onder ^ao. 1300 aan bet bureau van dit blad- KIPPEN. Patrijs leghorn en ander© kleu ren. broed 1919, in vollen leg- Kuikens 12 weken oud. Vettö slaektkouijnen 05 cent- per pond- Delftstraat 13zw., Ziilweg. TE KOOP AANGEBODEN wegens ziekte, een flinke brand- ©foffenzaak met- café. met. x/i H.A. land. gelegen aan water en spoor, hetwelk een ruim bestaar oplevert. Brieven. aan W.KGOr MEN» Zwaagdijk, .CN.-H-),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 3