Advertentiên. Openbare Moping Marktnieuws Nieuws uit Haarlem. TB EEG RA MM EN. Scheepstijdingen „RUSTHOEK" VERKOOPING Belangrijke Heeren-, Dames-en Kinderschoenen, Voor Father Staal. VAN te BLOEMENDAAL. $8?er meegevallen zijn. Er waren 114 num- tuer-s. u ':r 1 "f 1 f IJMUIDEN. Personalia. Jot ieeraar in het Fransch. van liet Chr. Lyceum te Al- tjpK'lo is benoemd de. heer W- p. Keijzer. I IIA A It LEMMER-MEEROndertrouwd: O. 'Bokhorst en A. Zorge. L. Hol en! A. Valk. H. Zueienliorst en M. D- T. Kooij. G. ('van Groeningen en A. Beekhuizen. P. (Kooij en 0. Buis. W. A. Haverkort en C. Viering. Getrouwd: J. F- L. Faase en H. G. Baten. J. van den Bos en H. J. Verleg. D- 'Boesveld en H. Hu no veld. W. Verhoeven cn T. Clement. Geboren: d. van G. A. van der feluijs- Postma. d. van M. Homan—Boeregeest. d. van A. Vlasveld-Hoogeboom. z. van TI. M. Robijn-Laarman. d. van A. J- Iteekers-Tijburg. z. van C. M. 3. Straat- li of-Ruig rok. d. van M. J. Nugteren-van And el. d. van TI. M. Oppfelaar-Griekspoor. Overleden: P. A. Oolijn, '74 j. ZANDVOORT. Tot. agent van. 1 otitis alhier ia- benoemd do hcor Wokkenburg, thans'in gelijke betrekking te VGraverihage BEN NEB ROEK. Donderdag 15 April gaf de looneelveiceniging „Nut en Genoegen" een liefdnigiheidsiiiivoering ten bate der parochia le armen der parochie „St. Jozef alhiei. Deze eerste uitvoering was alleen toegan kelijk voor hen die op de lijst voor bijdagen had «;n geteekend. Dc zaal van het vereemgingsgebouw was goed bezet. De feestavond werd geopend door den voorzitter der Tooneelclub. die allen, in het bijzonder de Eerw. heeren Geestelijken, een hartelijk welkom toeriep. Het programma werd hierop ingezet met een tweetal nummers van den hegr Th. Branlies die in hoofdzaak de leiding van deze uilvoering heeft gehad waarvan ons „Het Jurkje", een declamatie, het beste be- vi^i t Vooral het laatste gedeelte, de verdeeling 'der goederen, is bij goede voordracht aan grijpend mooi. Als no. 4 van het programma kregen wij een tooneelspei in één bedrijf ,,Het onze Va der", waarin de diepe bet eekenis van de christelijke leer op bijzondere wijze naar vo ren wordt gebracht. Het werd vlot en goed gespeeld en kreeg een welverdiend applaus. No. 5 en 6 een tweetal declamaties, moe ten bij de goede moraal van deze, een goeden vertolker irebben. Vooral een duidelijker uitspraak voor no. 5 is zeer gewenschf. Wij geven den vertol ker van no. 6 in Overweging, de befceekenis van deze voordracht: „Jantje's Offer", in zijn opvatting' naar voren te brengen. De tegen stelling in deze is zoo bijzonder treffend en de moraal, het spelende, argelooze. schulde- looze kind in het offer aan zijn moeder, zoo hoog en zoo moor, dat het 5t beste verdient. Na de pauze kregen wij een komische voor dracht roet zang, getiteld „Oue Sientje", van den hear Brantjes. welke een uitbundig en welverdiend succes had. En aankileeding en houding en mimiek en voordracht in deze waren uitstekend. Hercules", een kluchtspel in één bedrijf, poed gespeeld, droeg zeer bij. tot-het welsla gen van den avond. Vooral die oude schoolmeester was zeer goed. Tot slot kregen wij „Driemaal één is één," blijspel in énen bedrijf. Misschien voor liet eind een heel klein beet je langdradig, werd het toch aardig en goed naar voren gebracht en kom het meermalen de lachspieren in beweging 'brengen. Hoewel het program op tijd begonnen wij kunnen dat voor alle feestavonden en vergaderingen aanbevelen vlug en vlot werd afgewerkt, was het toch bijna 12 uur eer wii het einde hadden. Toch kregen wij,, op veelvuldig verzoek, nog sis toegift „Oude Sientje". wel een bewijs dat de voordrager daarmede succes had in- geoogst. Heeft het tweede gedeelte van den avond voor declamatie wélt niet iedereen veel meer bijgedragen dan het eerste, het geheel is een mooie en prettige avond geweest, waar van wij de bijwoning op Zondag 18 April wel kunnenaanbe velen. Het is een mooie en tevens een nuttige avond, omdat men daardoor bijdraagt voor een schoon doel. Wij wenschen ën de ondernemers en de uitvoerenden Zondagavond een propvolle zaal toe. BENNEBROEK. Burg. Stand. Getrouwd: M. van Hage en Chr. Hulsbosch. BENNEBROEK Dinsdag 20 April tus- schen 9 en 4 uur zal de iaatste uiikeering toeslag op brandstoffen plaats hebben, Kinderen beneden de 16 jaar worden voor het in ontvangst nemen van het geld ge weigerd. HAARLEMMERMEER. De zomertijd. De landbouwende bevolking dezer gemeente joudt ook thans geen rekening met den zo mertijd, voor zoover dit het bedrijf betreft Men'begint en- eindigt de werkzaamheden en de schafturen nu eenvoudig een uur later ian gewoonlijk. Weer anderen hebben hunne klokken niet yerzet, zoodat deze „den ouden tijdf' aanwij zen. Inderdaad zou de mvoeimg van den zo mertijd en sommige bedrijven moeilijk zijn in toepassing te brengen, ons de dood-senvou- dige reden dat de natuur ten eenmale maling heeft aan de klok. - - Daartegenover staat dat de bevolking wel wel degelijk moet rekening houden met den „nieuwen tijd" voor wat aangaat de ope ning en sluiting van publieke gebouwen; de dienstregeling van s-poor en boot, enz. De meeste kerkbesturen hebben met den tijd! wat geschipperd"vele kerkdienstij van gen nu uur later aan dan voorheen. Dat jfeten-minste ook een oplossing ons beide par tijen boeren en-burgers tegemoet te ko men. NOORiDWIJK. Uitzending van Nederland sche kinderen naar buiten. De tijd nadert, dat er wor onze Neder- Handschc kinderen, evenals verleden jaar, een •Vriendelijk tehuis moet gezocht worden vaar zij gedurende een week of zes volop van fris- sche lucht en goede voeding genieten kun- ,nen. Overtuigd dat er voor onze eigen kin- van J. C. Janson en Th. H. van Santen. Overleden: 15 Apr. G. Mooijekind, 30 jaar, gehuwd met C. M. Oomen. of meer kinderen gastvrijheid willen verlee- nen, belangeloos of tegen een kleine vergoe ding, verzoek ik degenen die daar toe bereid zijn, schriftelijk hiervan kennis te geven aan mevrouw van Panhuys, Voorstraat 69, te Noordwijk. ZANDVOOBT. ergadering van den raad dezer gemeente, op Woensdag 21 April 1920, 'des namiddags te half 8 uur ten Raadhui ze. De Agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2- Rapport Commissie Volkshuisvesting. 3. Subsidie Algemeenen Nederlandschen Politiebond. 4. Jaarwedde-regeling. 5. Verordening in richting Politic. 6. Benoeming lid Burger lijk" Armbestuur. 7. Benoeming'lid School commissie. 8. Strandpacht. 9. Verhuur- verbod gemeentelijke woningen. 10. Re clames Plaatselijke directe belasting naar het inkmoen. ZANDVOORT. Tot tijdelijk bouwkun dig opzichter bij Publieke Werken is aan gesteld de heer M. "Vcrweij te Haarlem. ZANDVOORT. Door den burgemeester is tot agent van politie aangesteld L. J. Lcenen, wonende alhier. ZANDVOORT. Bij do politie is door H. T wonen.de te Haarlem, aangifte ge daan dat ten zijne nadecle alhier ver schillende s-di ij dersge rc cdseh appe n zijn ontvreemd. ZAANDAM. B'urgelijkc Stand, van 8 t/'m 14 April 1920. Geboren Grietjed. v. G. Pot- gieser en E. Dekker. Neeltje, d. v. J. de Jong en A. Hcimering Klaas Johan Christiaan, z. v. D. van jZaanen en J. A. Hellendoorn. Maria aAnna, d. v. J. C. de Boer en A. Roos, Maria, d. v. j. van Rossurn en M. Kesselaar. Simon, 7. v. P. Bes en F. Meijser. Hermanus, z. v. G. Plomp en G. van der Klij. Elisabeth M lint je, d. v. J. Scholsz en H. Potse. Johannes Jano bus, z. v. J. Klitsie em W. J. J. van Halderen. Joachim, z. v. J. Bobcldijk en N. Mars. Her manus, z. v. D, Abbing en G. Poen. Margarc- tha Susanna, d. v. A. H. Selderbeek en K. Kox Comelis en Rijtje, z. en d. v. F. Jongewaard en G. Groot. Martinus, z. v. J. Ékei en N. de Ruiter. Adriaan, z. v. J. Mengsdijk en N. de Ruijtcf Gcrrit, z. v. H. Schmidt en A. Kerk hoven. Wietske, d. v. J. E. Wilson en J. C. M. C. Kool, Herke, z. v. K. Sipma en Bj. Wiesma Aafje Klasina, d. v. M. Broeksma en T. List Antonia Francisca, d. v. A. Kuipers en C. Muntjewerf. Ondertrouwd D. Koomen met A. F. Kleiss. Th. Stelder met A. M. L. Konincks. J. Roest met N. de Groot. Gclimvd C. Bart met M. van 't Hoff. G. Eijdenberg met C. Theewis. J. A. Schorievcld met A. Valk. Ch. Smit met T. Koster. J. Bergman met II. Tliesing. W. Welbedacht met E, Zwier. Ch. H. Voges met E. Vis er. 5. Koopman met T. Schenk. A. J. Mirck.wedr. van H. Mandjes, met N. Gorter. Overleden Bernhardina Clara, 5 m., d. v. B,, Jacobsen cn B. Pens. Adriana, 16 j., d. v. J. Wijnólts en A. Verhoeff. Anna Kuijper, wed. van M. Hartog. ZEILWEDSTRIJDEN. De Zaanlandsche Zeilvcreeniging heeft voor het.a, s. Seizoen, het volgende programma vastgesteld: 9 Mei openingstocht naar het Atlirnaardcr Meer, waaraan verbonden zal zijn een Dobbir- yisscherij. 16 Mei. Onderlinge wedstrijd öp dc Voor zaat! 6 en 7 Augustus Nationale en Onderlinge wedstrijden op het Alkmaarder Meer, gevolgd door een avondfeest op 6 Augustus in de Waakzaamheid te Koog aan de Zaan met als slot een vuurwerk op de Zaan. 19 September. Onderlinge wedstrijd op de Achterzaan. 3 September. Waterfeest als onderdeel van het programma voor de feestweèk. MEDEN BLIK. Naar aanleiding van tie a.s. installatie van den Heer P. Schoutsen als Bur gerde i' werd Donderdag avond een druk bezochte vergadering gehouden in 't Wapen van M'blik. De Weth. Kooy heette allen welkom deze bijec; omst was een gevolg van een den vori- gen avond gehouden verg. van H. H. Raads leden, waarin eenparig werd besloten den stoot te geven tot een waardige ontvangst van den nieuwen Burgemeester. Spreker geef nu de leiding dezer vergadering aan den Heer Joh. Vermeulen. Deze wijst er op, dat het de bedoeling is, uit cn door de gemeentenaren te doen vormen een commissie, om de feeste lijkheden te organisecren, buiten de Raad, wel ke voor het officieele gedeelte zal zorgen. Spreker twijfelde er niet aan of allen zullen medewerken de tijd van voorbereidingis kort, vermoedelijk heeft de installatie reeds Maan dag a.s.plaats. Spreker vraagt tevens financieele medewer king. Algemeene instemming volgde en spoe dig was een Commissie gevormd als volgt J. T. Teunis. Q. Schouten. C. Ruigewaard., D. H. Blok, B. Boll, R. H. Rikkert, C. Entius, T. Bokma, W. van Leeuwen, D. Berkhout, G. Groen, J. Uilenberg, P. Kramer, K. Mole naar, C. Brakeboer, P. H. Moeskops, T. de Vries, Th. de Jong, HJoh. Wennulst Hz., J. H. Kramer, M. Veen, K. Bos, O. de Git, J. Franzen Jr., B. Poggeman en Joh. Vermeu len, Den Heer Vermeulen sprak een woord van dank tot de aanwezigen en sloot de ver gadering, waarna de commissie direkt ver gaderde ter bespreking. Verschillende af- deelingen werden gevormd welke ieder hun leden hebben. Als Voorz. werd gekozen K. Molenaar. Secr. J. Uilenberg. Penn. D. H. Blok. Eeere Voorz. P. Kooy. Als Eere leden i. ioor v. d. Laan en Dr. Smit. Ne eenige besprekingen volgde vaststelling van een voorloopig programma, waarvan we vermel den Ontvangst op de grens der gemeente, deze zal door vlaggen worden aangegeven Commissie Eerewacht te paard Opstellen schoolkinderen bij St. Pieter Uitnoodiging van alle bestaande vereeni- gingen, om aan de huldiging deel te nemen. Versierde fietsen Klokgelui. Muziek Eerepooiten. Zang schoolkinde: Idem door vereenigingen en hetgeen nog meer georganiseerd zal wo-den. Het geheel zal zoo feestelijk mogelijk wor den gemaakt. De Burgemeester zal arriveeren pe rauto van den Heer Kooy. VELSEN. Centraal Drankweer-Comitc. Uit het in druk verschenen jaarverslag over 1919 van liet Centraal Drankweer-Comité lezen wij dat dit jaar stond in het teeken van den strijd. Bij het Comité zijn aangesloten 9 vereeni gingen met tezamen ruim 200 leden. Als voornaamste zaken der propaganda in dit jaar worden genoemd het adres aan dc Haringreeders in ons land met het verzoek in 1920 geen alcoholische dranken mede te geven op dc haringschepen, maar daarvoor andere dranken in de plaats te stellen en de voeding te verbeteren een adres aan de Gemeente raad met verzoek tot beperkte sluiting van de vergunnings- en verlofslokaliteiten op welk adres nog geen beslissing is genomen; dc Blauwe Week-actic, waarbij 4000 ex. van het blad de Blauwe Week weiden verspreid en 1550 blauwe bloempjes verkochten, die ruim 176 opbrachten, terwij I de Blauwe Week met een propaganda-avond in Concordia, de zaal der Kon. Papierfabrieken, besloten werd. Voorts de lezing van Ds. Henry Kreulen uit Bay City. Ver. Sfy.de vertelavond met lichtbeelden in Velseroord en dc pogingen om een Comité voor Ons Huiswerk op te richten In enkele fabrieken werden groote borden propaganda-spreukeiï -geplaatst. De gemeente raad Verhoogde het subsidie van 150 op 250 per jaar. De ontvangsten en uitgaven van den Pen ningmeester bedroegen in totaal ƒ595.76, met een saldo van 82.47. VELSEN. De heer K. II. Jansen is in. 'vasten dienst benoemd tot bevolkingsagent bode voor IJmuiden. Tot horschatter van de vergunnings- lolcaliteiten is aangewezen de heer S. Mossel, opzichter bij Bouw- en Woningtoezicht. SCHAGEN. Burgelijke Stand. Geboren: Wilkje, d. v. j Tijsma en A. Zijlstra, Wil lem B. z. v. D. dc Jong en v. A. den Hartog, Maria A. d. v. A. Snours en v. E. J- Bromt©- naar. Ondertrouwd M. van Thijn, oud 48 j., en K. Maas, oud 47 jaav. Getrouwd P. J. M. Huijs, oud 27 jaar, en T. Waag, oud 23 j., S. Mulder, 28 j., en G. Meiten, oud 27 jaar. Overleden J. Buis, oud 61 j-, echtgenoot van Klaren. BENNEBROEK. Tuberculosc-bes t rijdi ng. Men schrijft ons. Onder leiding van mej, v. Stein. vi'Ha „Duinzicht" (e Vogelenzang, op- ster van de vroegere Burgemeester. Mevr. y. Schuijleiiburg, zullen een aantal jonge da mes uit Bennebroek en Vogelenzang op Woensdag 21 April zich wederom ter beschik king stellen, voor den verkoop van het wel bekende Emmabloeropje. Wij behoeven, geen bijzondere aanbeveling daarvoor te doen. Tuberculose Het wóórd zegt meer dan genoeg. Boekdoelen van lijden worden er in uitgedrukt. - Wie deze ziekte'helpf bestrijden of verzach ten doet een-weldaad: 'En aMen kivïïnCn fear aan meedoen. Wel nu, laten wii dan Woensdag tobnén, dat wij het leed vananderen Weten te begrijpen. Moge het bestuur, de leiding en de jonge dames, bii het nazien der ontvangsten dien- tevreden zijn.' Vorig bedrag f 181,95 Ter eere van St. Antomus, N. N. Ie Uit dankbaarheid f 1,— 2e. Om een verloren zaak terug terug te krijgen f 1.- Per postwissel ontvangen gedateerd: 10 April. De V-, Wijk aan Zee f 10.-— 12 April. H., Hiilcgom f 2.50. 14 April. N. Jj-, Vierlingsbeek f 2.50 113 April- K., oud-Vossemeer f 5.—. N. N., tot herstel van een zieke f 2.—. VAN ONZE RECHTBANK. Meiueed Zooals men zich misschien hok kan her inneren, heeft onlangs P. v. d. B-, op do Botermarkt een rijwiel^ gekocht van een on bekende voor J 60. Hii heeft toen (vólgens hem, onder dwang van de politie) verklaard, dat deze onbekend© een zekere Gn. was. Toen liii eebter voor de rechtbank stond, zeid© hii, dat 't nie<t vyaar was. Daar bekl. echter nog al aardig liegt, vertrouwde men hem niet en werd hii beschuldigd van mein eed. Wegens gebrek aan afdoend bewijsma teriaal, vroeg de officier vrijspraak en directe invrijheidsateljing. Dit laatste werd toegestaan. Mr. Davidson. do raadsman van bekl-, sloot zich bij bovengenoemd© eisch. aan. Een rijwiel. Do madhinevuurw erker J. C. B. van Schoten, had op 1 November 1919, toen hij in een café te Heemstede was nogal een „glaaissie Op" en t°en. ja, toen wist hij housch niet meer, wat hij deed en hij sprong toen op een fiets om er op naar huis te rijden. Maar die fiets waa niet van hem en de veldwachter maakte het hem dan ook gauw afhandig. Omdat bekl. nog gee.n veroordeeling heeft geliad, vroeg de officier een zeer clemente straf n.m. oen voorwaardelijke straf van drie maanden met den proeftijd van 2 jaar. Aangename buren. De 18-jarige cigarettenniakor A. ter W., had op 1 Nov. G. H. met een hakbijl een klap op zijn arm gegeven, zoodat diens pols brak. Bekl. wist echter niet of bii G. H. ge raakt had of een ander, want er waren er zooveel aan 't vechten. Zijn vader was er bijvoorbeeld en zijn broer en zijn zusje, die G. H. nog een klap op zijn hoofd gaf, met een ijzeren staaf. Dan was G. H. er met zijn familie, zoodat ie gewoonweg in de war raakte. Toen ze mee naar 't politiebureau waren genomen, waren de gemoederen nog zoo op gewonden, dait G. TI., natuurlijk van wego zijn gebroken bold erg kwaad on ter W.. een massive inktpot nam en naar diens hoofd gooide. Op 't politiebureau zijn de inktsporen heden nog duidelijk te volgen en een gat uit de muur wijst de plaats aan, waar de inktpot- terecht kwam. Op 't oogenblik echter is die buren-twist zoo'n beetje aan 't luwen. De officier vroeg den vechtgragon elga- rettenmaker 40 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. 1 'dam naar Buenos Ayroa. Zijldijk, van Havana passeerde 17 April nam. Roggeveen vertrok 15 bourne naar Java. Tjikembang1 van San Java, vertrok 10 April v Tjisondari, van Java cisco, via San Pedro, v van Hongkong. ,naa-r R.ottctx|«im/ Duugoness. April van MeN 1 I s Francisco naa) an Hongkong. naar San Frani ertrok 12 April' liTfiii A' DE CONFERENTIE TE SAN' REM O. PARIJS, 18 April. Heden hadden te San Renio de voorl&opige particuliere bespre kingen tussihen de .verschillende staats hoofden plaats. Om 9 uur begaf Millerand zich naar Lloyd George, terwijl om 11 uur do Engelschc en F-ansche premiers een bezoek aan Nitti brachten om ge zamenlijk het .werkprogramma .der confe rentie te bespreken. Dc afwezigheid der Joego-SIaven ont neemt aan de conferentie voor de Italia nen een groot gedeelte van hare belang rijkheid. Do Adria'ischc kwestie kan thans niet behandeld worden. Op het laat ste oogenblik hebben de Jocgo-Slaven doen weten, dat zij niet bereid waren te komen. De officieuze onderhandelingen tussihen Rome en Belgrado hebben nog niet tot een resultaat geleid. Dc twee groote vraagstukken, die thans ter be handeling overblijven, zijn de ontwape ning van Duilschlaud en het onderzoek der maatregelen, welke deze ontwapen ine kunnen verzekeren. Vandaar, dat er të San Remo zooveel militairen aanwezig zijn, n.l. de maarschalken Poc-h en Wilson cn generaal Badoglio. Een andere kwestie, die waarschijnlijk het eerst aan cle orde zal komen, is die van Turkije. Sedert de besprekingen te Londen is een groot aantal punten in studie genomen, welke hier tot oplossing zal worden gebracht. Men meent, dat de conferentie binnen acht of tien dagen zal zijn afgeloopen, daar het noodzakelijk zal zijn, dat de regeeringshoofden voor den lsien Mei in hun land tciug'kceren. SPOORWEGONGELUK." PARIJS, 18 April. Ia den ex press trein Parijs—Cherbourg, die gistermorgen op de hoogte van Vernouillct ontspoorde- zaten talrijke kerkelijke hoogwaardigheidsbe- kleeders, die zich naar Evreux begaven, waar de begrafenis zou plaats hebben van Monseigneur d'EchcJette, Bisschop van Evreux, n.l. Kardinaal Amelte, Aartsbis schop van Parijs, Kardinaal Morin, Aarts bisschop van Lyon, Monseigneur BaudriT lard van de Académie Franyaise, Monseig neur Leroy, supérieur-géaéral van dc con gregatie van den Heiligen Geest en eenige an.dere bisschoppen. Te 8 uur 40 kwam de trein, die met groo te snelheid reed, in do huurt van Ver nouillct, toen op ongeveer 800 meter van die plaats de machinist merkte, dat de baanwachter wanhopig met.,ecu ;;gr0099 vlag stond te zwaaien. Het was echter te laat. oin het ongeluk to voorkomen. Do trein was reeds op 60 métcr afstand gena derd van do plaats, waar wegwerkers de rails over een afstand van verscheidene meters hadden opgebroken. De locomotief kwam op een weiland terecht. Dé dR'ic vol gende 3de klasse wagons stortten even eens in het weiland en werden geheel ver brijzeld. De volgende 1ste klasse wagon viel van den spoordijk, doch bleef tegen de helling hangen, terwijl dc rest van den trein in het spoor bleef staan. Uit den versplinterden wagon haalde men een lijk eu twintig gewonden, waar onder een pastoor, wien een voet verbrij zeld werd. DE SPOORWEGSTAKING IN DE UNIE NEW-YORK, 18 April. De hoop op een onmiddellijke regeling van het conflict met de spoorwegarbeiders werd tegen den middag opgegeven, toen na 'n bijeen komst der stakingsleiders werd medege deeld dat deze aan hunne oorspronkelijke eisehen nieuwe hadden toegevoegd. Vo<xr den aanvang der vergadering was mede gedeeld dat de leiders waarschijnlijk den stakers zouden aanraden het wej-k te her vatten, zoodat hun besluit zeer onver wacht kwam. Intnsschen is nog eenige verbetering ingetreden in het verkeer op de Oostelijke lijnen. HöLZ GEARRESTEERD. BERLIJN. 18 April. Dc communist Hülz is, volgens .een bericht uit Praag, bij zijn aankomst jn Mariënbad op het station Mariënbad gearresteerd. Rij deed op het laatste oogenblik nog een poging, een handgranaat te werpen, doch dit werd hem door militairen belet. Castor arriveerde 17 April van de Midd. Zee te Amsterdam. Helena vertrok 17 April van IJmuiden naar Havre. Irene arriveerde 11 April van Swansea te Barcelona. Alkmaar vertrok 14 April van Ham burg' naaf Colon. Venus vertrok 13 April van New-York naar Kaap Haïti. Drechterland, uitreis, vertrok 11 April van Rio Janeiro. Anisteldijk arriveerde 17 April van Puerto Mexico te Rotte, dam. Deli van Batavia js te Rotterdam aan komen. j Hebe vertrok 17 April van Amsterdam naar Lissabon. Vu lean is vertrok 17 April van. Amster dam naar, Hamburg. Hyson, van Japan naar Amsterdam ver trok 12 April van Port Swettenham. Patroelus vertrok 6 April van Batavia naar Amsterdam. Hollftndi.a vertrok 17 April van Amstar Prijsopgave Seliagermarkt van Donderdag 15 April 1920. 4 st. paarden f 150 a f 300, 3 st stieren, f 300 a f 800, 205 st. Geldekoeien (mag.), f 450 a f 600, 77 st. idem (vette), f 450 a f 780, 95 st. kalfkoeien, f 400 a f 700,27 st. vaarzen f 250 a f 450,52 pinken, f 125 i f 300, 350 st. nuchtere kalveren, f 28 a f 60, 334 st. overhouders, f 45 a f 80, 20 st. varkens (mag.) f 60 a f no, 30 st. idem (vette) p. K.G. f 1.50 a f 1.68, 54 st. biggen f 28 a f 48, 10 st. ko nijnen, f 0.75 a f 2.50, 124 K.G. boter f 2.40 a f 2.60, 9126 st. kipeieren, f 9.f 10. 5450 st. eendeieren, f 9. De veiling van liet Cafe-Res taurant met Lunchroom en Bodega „RUSTHOEK" te Bloeinendaa], zal plaats heb ben bij opbod op WOENSDAG 21 APRIL 1920 en bij afslag en in combinatie op WOENS DAG 28 April 1920, telkens dee avomds to 7 uren in g'emekl Café-Restaurant, in twee af zonderlijke perceelen en wel: 1. het Café-Restaurant op den. boek van den Bloemen- /daalscheil weg en de Kle verlaan met. twee bovenwo ningen eu terras, sectie A 7124 groot 4.03 Aren eu: 2. de Restauratie-zaal aan den Bioemendaalsclien weg mot twee bovenwoningen en terras, sectie A 7125, groot 3.20 Aren. Dagelijks te bezichtigen en iiniormatien te bekomen bij Notaris A. BERTLING, J.uus- weg 52 te Haarlem. Gem. Bank van Leening. Hiermede wordt ter ken nis gebracht, dat behalve de Kleeren enz., waarvan de verkooping op as. Woens dag 21 dezer is aangekon digd, dien dag verkocht zul len worden een partij enkele NAAIMACHINES en eenige andere artikelen, te zien op Dinsdag 20 dezer, van 10—2 uur, in hel ge- bouw KI. Houtstraat 72, De verkooping van Goud, Zilver enz. wordt gehouden op a.s. Donderdag 22 dezer. NET WERKMEISJE gevr-, liefst eenigszihs met kolf en bekend, loon 8 per week met 3 mnd. verhooging, na overeenk, jreisk. verg. bij Mevr. ZWEER- LINK, Paul Krugerstraat no. 22, Watergraafsmeer.1392 Wegens afgesprongen huwe lijk een f ij 11 NIEUW ZWART COSTUUM (gckleede jas) ter overname aan geboden. Gekost 165 nu 55. Flinke maat. Te zien SC HAG- GHELSTRAAT 36. TE KOOP een WINKEL in melk, boter, kaas, eieren, kruidenierswaren, aardappelen en groenten, met vrije plaats en pakhuis te Vrees wijk. Adres: J. VAN HOEVEN, schoolstraat. Vreeswijk- 13S2 Ter overname gevraagd een AMERIKA ANSCH ORGEL met opgaaf van registers en prijs Brieven onder no. 1360 aan het bureau van dit blad. KIPPEN. Patrijs leghorn en andere kleu ren, broed 1919, in vollen leg- Kuikens 12 weken oud. Vette slaebtkanijnen 65 cent per pond- Delftstraat 13zw., Ziilwe-g- TE KOOP AANGEBODEN wegens ziekte, een flinke brandt stoffenzaak met- café. met- Va H.A. land. gelegen aan water es spoor, hetwelk een ruim bestaar oplevert. Brieven, aan W.KJX)r MEN, Zwaasdijk. (N.-JL).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 9