Leger en Vloot Rechtzaken Sport en Spel INGEZONDEN De staking in de havens Nieuws uit Haarlem, EEN GEVAARLIJK HEER GEPAKT. flktm'l'E ÜEMiCflTEüa foor den inhoud dezer rubriek stek <k Redactie zich niet aansprakelijk. GEME ENTEZAKEN. MIDDENSTANDSWONINGEN AAN DE KLEVERLAAN. verwt e-m muzik ie maken was 't bekend, dat daar eiken nacht gelegenheid tot drinken, «pelen en feestvieren gegeven werd. Toen de politie er omstreeks half drie bin nenkwam waren er verschillende personen aanwezig. Zij werden om hun verklaringen af te leggen allen mede naar het bureau ge nomen. Aangezien men echter vermoedde dat er nog enkelen waren achtergebleven, wer den vijf agenten naar het perceel gezonden om het te doorzoeken. Toen zij, in het be nedengedeelte. in een nauwe gang waren, kwam plotseling van Putten hen met een re volver in de hand tegemoet en schoot het wanen a bout portant op de agenten af. Hij schoot wel vijf of zes keeren achter elkaar. De 27-jarige agent F. J. Draad werd in het hoofd getroffen en zonk op den grond, een tweede, P. J. J. Breuker, ontving een schot in de dij- De overige agenten schoten terug, maar van Putten bleek, onmiddellijk na de daad gepleegd te hebben, te zijn ge vlucht, waartoe een uitgang in het achter huis hem gelegenheid bood. De gewonde agenten werden onmiddellijk naar het Binnengasthuis vervoerd. Draad is eenige uren na zijn aankomst aldaar over leden. Dit 27-jarige slachtoffer van zijn be roep, laat een vrouw met een kindje na. De toestand van Breaker bleek niet levensge vaarlijk. 'f Spreekt van zelf dat onmiddellijk in den omtrek van het beruchte huis naar den moor denaar werd gezocht. Huis aan huis werd een onderzoek ingesteld, totdat het den in specteur Posi'huma gelukte hem aan te tref fen op den zolder van een aangrenzend per ceel. waar hij, zonder dat de bewoner 't wist, na eeniocht over het dak, was binnengevlucht. Hij is onmiddellijk aan de Justitie overge leverd. EEN AARDIG 'TOONEELTJE. In doüeulstraat te "s Hage speelde zich Maandag, oormiddag een aardig toeneeltje ai'. Toen namelijk Z. K. H. de Prins op zijn wandeling van het Paleis naar het ge bouw van het ïtoode Kruis, die straat pas seerde, werd hij door een verkoopster van Uran,©strikjes aangesproken. De haar onbekende heer kocht het hem aange boden strikje dat hem door de verkoop eter in het knoopsgat werd gehecht. i-ersl toen de Prins, die royaal betaald had, zijn weg had vervolgd, vernam do verkoopster wie dis heer was geweest. ZELFS DE KLOK TEGEN DEN „NIE&N TIED." Te Voorthuyzen bij Eameveld, werd de laatste dagen nog al met het torenuur werk gesuxkeld. Nu eens liep de klok aa.AZieuiijk achter en dan weer ging zij geheel stilstaan, zonder dat een gebrek aan net raderwerk kon worden ontdekt. —unielijk is het echter den klokkenist gelukt de oorzaak hiervan op te sporen. Lei, bleek namelijk, dat vooral tusschen de halve en do heele uren, wanneer do min.u-wijzer dus stijgen moet, zich hier op zóóveel... spreeuwen plaatsten, dat fly don last niet dragen kon en het werk dus stop zette. -.anivojdigo zieltjes zien hierin een dui delijk bewijs dat: „zelfs de. voegels tegen den nieën tied bin." EjlUN vj.t j. TEKO-RjT. De vorige week bleek in de kas van het pos-kantoor te Harderwijk eon tekort van I aüOj, nadat een onderofficier van het garnizoen met een burger een bedrag van 1 had geïnd. Het vermoeden was, ba- ojj de uitbetaling f 1CXX) te veel was fee0eveu. Bij navraag .verklaarden echter ae ontvangers, dat hun het juiste bedrag ■was uitbetaald. Volgens een vischhando- laar, die toevallig aan bet loket aanwezig wa», zou f 37,€Od inplaats van het juiste Bedrag zijn ontvangen. Een uitgebreid po- ii-ie-vernoor had geen resultaat. -aauüagmorgen ontving de Petrokken pOo.ambtenaar per spoor- een margarine- cóoa, afgegeven door Jansen, Leidscheweg Ltreti-u in die doos bevond zich het be drag van f lOOu met een getypt briefje van uea voLgenden inhoud: „reu einae oen onschuldige niet in een verkeerd iicht te zetten en een postman niet in moeilijkheid te brengen, zend ik hiérbij het geid terug dat nooit te veel is uifue.tuli geworden, doch op een andere manier ve.Kregen is. ,Was dit geld van den staat Nederland, dan kwam dat geld nooit terug." ZE WOKDEN ALS PRINSESJES In een der Haagsche bladen lezen we de volgende advertentie: vraagt voor terstond Strijksters. Elk ver langd sa,aria wordt gegeven. Vervoer per spoor vrij. 's Morgens om 8 uur ontbijt, 's middags 12 uur warme lunch, 's middags 3 uur koitie met koek. Per week 2 dagen vaeantie. Bij lichte ongesteldheid vrij, waarbij het salaris wordt uitbetaald. Al wat meer verlangd wordt is bij voorbaat reeds toegestaan." Hen Haag is ontegenzeggelijk eon „El Dorado" voor strijksters. HET SCHRIKBEWIND DER STRAAT JEUGD. Zaterdagmiddag heeft de straatjeugd, vermoedelijk met behulp .van een balk, een groot gat gerammeid in den muur der koifiesirooplabriek in de Warmoesstraat te Amsterdam. In de branderij werd een en ander overhoop geworpen en een par tijtje turven gestolen. Te Leur (N.-Br.) js door de maréchaus see binnengebracht de 19-jarige Van Es, die in 1917 op verschillende plaatsen in braak pleegden en zich onder meer schul dig maakte aan het stelen van broodkaar ten, waarvoor hij veel geld wist te krij gen. an Es moet aan het hoofd van een dievenbende van ongeveer vijftig perso nen gestaan hebben. Bij zijne arrestatie was hij in het bezit van ongeveer. 19.000 gulden. Te Enkhuizen kwam Vrijdag een ha- yrjngvisscher binnen, die met zijn kornet in de Noordzee eene partij langwerpig ronde blikken doozen had opgevischt, waarin gebakken haring. Elk doosje ba- vatte 6 stuks. De. visch, die zee*, vermoe delijk afkomstig id .van een gezonken En- gelsch oorlogsvaartuig, was nog zeer goed voor de consumptie. Te tVVormerveer zijn behalve suiker- kaarten, uit de papierfabriek De. Een dracht, voop f 3000 aan verfstoffen gesto len. De daders zijn gearresteerd. Deze blijken nog andere diefstallen op hun kerfstok te, hebben. Vrijdagmiddag is een man, staande op een keukenwagon in een spoortrein op hot station Holl. Spoor in den Haag, met clen stroomdraad van de electrisehe spoor in aanraking gekomen, s Nachts is hij in het gemeenteziekenhuis aan d'e verwon dingen overleden. Maandag is, terwijl de bewoners tijdelijk afwezig waren, ingebroken Hee- J renweg 25. De dief of dieven, die langs 3 de achterzijde waren binnengedrongen, haalden alles overhoop, doch toen zij nog j bezig waren, keerden de bewoners terug. De bezoekers namen ijlings de vlucht, echter met medeneming van een etui met zilveren tafelgerei. Zondagochtend vroeg' werd 'n po ging tot inbraak gepleegd in de woning van een rnelkhandelaar in de Kritzinger- straat te 's Gravenhage. De dader, zich door den bewoner ontdekt ziende, nam de vlucht en trachtte zich per rijwiel te veswijderen. Hij werd echter door de politie gegrepen en in verzekerde bewa ring gesteld. Uit de Maashaven te Rotterdam is het iijk opgehaald van een li-jarig meis je. Het is naar Crooswijk gebracht. juffrouw M. B. te Rotterdam, is Za terdagavond uit het zolderraam geval len van haar woning in de Bethlehem- straat. Zij kwam op de straat terecht, brak beide beenen en bekwam inwendige kneu zingen. Zij is gisteren aan de gevolgen overleden. Te Hapert (N.-Br.) zijn drie boer derijen geheel afgebrand. Er stond een hevige wind, zoodat van de inboedels slechts weinig in veiligheid kon worden gebracht. De oorzaak is onbekend. Als een zeldzaamheid kan gemeld worden, dat er in den tuin van den heer B. te Hilvarenbeek (N.-Br.) aan een abri- kozenboom reeds vruchten staan ter grootte van flinke knikkers. De laatste dagen is weer een le vendige smokkelhandel in gouden en zil veren munt uit België naar; Nederland aan den gang. Door de douanen werden belangrijke bedragen in beslag genomen o.a. sommen van veertigduizend en van vijftigduizend fres. Te Oudewater is brand uitgebro ken in de verffabriek van de firma Quée cn Maurik. Eenige perceelen brandden geheel uit. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door het broeien der afvalproducten der verfwaren, die in groote tonnen verzame.d liggen. Verzekering dekt de schade. HET VAAHÜ1GHE1DSD1PLOMA INGETROKKEN. Het zoogenaamd militair vaardigheids- diploma zal niet meer worden uitgereikt. Het ligt echter in 't voornomen van den Minister van Oorlog, om op de staatsbe- grooting voor het dienstjaar 1921 eene gratificatie aan. vrijwillig dienenden, die aan de door eet Noderl. Olympisch Comité vastgestelde eischen van lichamelijke vaar digheid voldoen. SAMENVOEGING. Naar de „N. R. Ot." verneemt, ligt het in het voornemen van den minister van Oorlog, de beido functiën van inspecteur der vestingartillerie en van inspecteur der veld-artillerie op te heffen en tot die van inspecteur der artillerie samen te voegen. g. Moerdijk 41ÖU ton tarwe. DutSOfi roos ton tarwe, s. Java 5217 ton mais, a, Thuban 5262 ton mais, s. Beukelsdük 8854 ton tarwe, s. Cbile Maru 5712 ton tarwe en. mais, 8. Merwed© 2537 ton tarwe. s. Brunswijk 303 ton tarwe. Ingezameld geld. Op de vergadering van den Centralen Raad van den R.-K. Volksbond, te Rotter dam gehouden, is voor de Katholieke haven arbeiders f 109.05 ingezameld. Uit Amsterdam. Maandagmorgen kwamen te Amsterdafh 2400 werkwilligen aan, terwijl er j.l. Zater dag 2000 waren heengegaan. Voor de meer dere 400 was er niet onmiddellijk werk te vinden, zoodat er 200 werden, aangenomen en de overigen huiswaarts gezonden. De steunbeweging der socialisten. Blijkens een door de leiding1 van hef Nationaal Arbeids-Secretariaafc verspreid manifest zijn de laatste week ingekomen steungelden gedaald in plaats van geste gen. i i LA it aiuaais. De nieuwe loting om de Davis-cup. De nieuwe loting om den Davis Cup had het volgend resultaat: Zuid-Afrika—Ne derland; FrankrijkAmerika, vonder byes. BILJARTEN. De wereldkampioenschappen in 1621. D© „Tel." kan met zekerheid mededeel en, dat de wedstrijden om het wereldkampioen schap biljarten, in 1921 in Amsterdam zul- :en plaats hebben- Besprekingen. Omtrent de besprekingen, die tusschen de organisaties en de Scheepvaartvereeniging aan den gang zijn. verneemt het „Hbb" uit Rotterdam het volgende: Dinsdag heeft een commissie, waarin Gos lings, do voorzitter der Engelse he Federatie zitting had, geconfereerd met bet bestuur der Scheepvaartvereeniging. Behalve Gos lings namen Fimmen en de Duitscher Döring daaraan deel. Na deze conferentie ver scheen het bekende communiqué. In eigen boezem ziin de Scheepvaartver- eenigingen het nu eens geworden over de voorstellen, die zij aan de organisaties nul len voorleggen. Over deze voorwaarden is gesproken in vergaderingen in Den Haag en in Amsterdam. Aan Fimmen is daarop een uitnoodiging gezonden voor een voor bespreking. Deze voorbespreking is gehou den. Met de voorwaarden, die hem daar zijn voorgelegd, heeft Fimmen zich thans tot de organisaties gewend, welker bestu ren tlhans in overleg met Fimmen zich er over zullen uitspreken. Uit Rotterdam. De Graanelevator Maatschappij heeft gelost van 23 Maart tot 17 April de na volgende schepen; Faillisementen in Nederland Volgens mededeeling van hei Handels informatiebureau van Van der Graaff en Co.'s Bureaux voor, den Handel zijn over de afgeloopen week, eindigende 16 April in Nederland uitgesproken 29 faillisemen ten tegen 24 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met (16 April 1920 381 faillissementen tegenover 371 pver hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Geachte Redactie R. K. KAPPERS EN BARBIERS. BEDIENDEN. Wij lezen het volgende in „De Kapper" „Officieel Orgaan van den Nederl. Roomsch Katholieke Kappers- en Barbiersbedienden- bond." Onze Actie in Tilburg behoort tot het verleden. Een bijzondere gemoedelijkheid bij de patroons en bedienden was het kenmerk van deze actie. De diverse conference's, die wij met de patroons mochten hebben; werden alle zakelijk en op zeer vriendschappelijken voet gevoerd. Wij voelden het in alles met een Katholieke Patroonsorganisatie te doen te hebben. Werd er dan ook Wel eens aangevoerd :„wij kunnen het gevraagde niet belaien" wanneer wij de bewijzen leverden, dat het wel kon en dat het gevraagde hoogst billijk is, werd dit ook rui terlijk erkend. De door ons aangeboden boomstandaard welke loopt van f 2per week tot en met 22.hadden wij gebaseerd op de bekwaam heids eischen. Hierdoor vooral werd door dc patroons de billijkheid van onze loonstandaard ingezien en werd erkend, dat de bedienden, die aan de gestelde eischen voldoen, dit geld zeker kun nen verdienen. Ziedaar mannen, een voorbeeld van „het donkere Zuiden En hoe is het hier gesteld De patroons in een „neutrale organisatie waar de lakens uitgedeeld worden door ver kapte sociale democraten. De bedienden voor het grootste gedeelte nog ongeorganiseerd. R. K. Kappers- en Ba i biersbedienden wij doen een ernstig beroep op U Organiseert U allen ten spoedigste en na tuurlijk Katholiek Geeft gij een voorbeeld aan uwe patroons, door beter te luisteren naar de woorden van ons Doorluchtig Episcopaat „Katholieken vereenigt U in Katholieke vereenigingen." Welk een heerlijk voorbeeld wordt hier niet gegeven door de stad Tilburg in „het donkere Zuiden." Dat is ons „Solidarisme Niet alleen de patroons georganiseerd voor betere levensvoorwaarden, maar ook gij, die volgens de uitspraak van Paus Leo XIII in zijn „Rerum Novarum" evengoed recht hebt op een menschwaardig bestaan, als degene waarvoor gij dagelijksch Uw arbeid verricht Op dan mannen Alle Katholieken Kappers en Barbiers bedienden ter vergadering op Donderdag 22 April in „Sociëteit St. Bavo." Smedestraat 23 's avonds 8uur. EEN GEORGANISEERDE HERINNERING! Gaarne vestigen wij aan den vooravond van den. grooten Bloemendag, uitgaande vau de Vereen, tot bestrijding der Tuberculose, hier ter stede, nog eens met den meesten aandrang de aandadbt der ingezetenen op de beteekenis van deze collecte. Laat toch vooral een ieder beseffen, dat het in ons alles belang is. de Vereeniging, die voor aoo'n mooi en girootsch doel strijdt, zoo krachtig mogelijk te helpen. En dat kan, wanneer: lo. een ieder een bloempje kooptj 2o. men met zoo milde hand. als moge lijk is, in de beurs tast. Helpt, helpt allen! Het is in ons aller be lang, bedenkt dat wel! Mijnheer de Hoofdredacteur. Ik heb 'n hekel aan ingezonden stukken, doch zou voor 't eerst van m'n leven in deze rubriek eenige gastvrijheid willen vragen, temeer, omdat het niet speciaal mij zelf doch ook een aantal mijner vrienden be treft. Bij voorbaat dank. Dom of vlegelachtig De rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" gaf j. 1. Vrijdag ten bate der R. K. Jongens patronaten een opvoering van mijn too- neelspel „Zijn Trots." De ervaring had ons geleerd, dat men bij het opvoeren van een drama de uiterste voorzichtigheid in acht moet nemen ten opzichte van de „lachlust" van een zeker ueei aes puoness, waarom wij ons hadden voorgenomen bij de uitbeelding der rollen de grootst mogelijke soberheid te betrachten. Hetgeen dan ooic is geschied. Als medespeler past het mij niet over het spel uit te weiden ik meen echter te mogen verwijzen naar het verslag in de Nieuwe Haarlemsche Courant van 17 de, zer, geschreven door een - -dacteur van ja renlange practijk, die gewend is zijn eerlijke meening neer te schrijven, en de gelukwen- schen, die wij na afloop van verschillende bevoegde zijden mochten ontvangen. Voorts wil ik reeds bij voorbaat namens „Alberdingk Thijm" dank betuigen aan het overgroots deel der aanwezigen, die met ernstige aandacht de opvoering volgden en hierdoor niet alleen bewezen, dat ze geheel met het tragische gebeuren op het tooneel meeleefden, doch ook toonden, wat ze aan hun goede opvoeding verplicht waren. Maar er was ook 'n ander gedeelte Dit scheen zich speciaal te hebben voorgeno men, om bij de eenvoudigste, zelfs meest tragische momenten, een lach engiegel demonstratie te geven, die niet alleen sto, r nd werkte op de fatsoenlijke toeschouwers doch aan de ambitie der dilettanten veel afbreuk deed. Als die personen eens wisten hoe dat misselijke gegrinnik de ijverige spelers, die zich met zooveel toewijding aan het goede volkstooneel geven, irriteerde, zouden zij misschien met andere voorne mens naar een ernstige uitvoering gaan, Nu weet ik bij ondervinding, dat derga lij ke incidentjes bij uitvoeringen van dilet tanten bijna niet te vermijden zijn, doch in de meeste gevallen ligt clit aan 'n grove fout in 't spel of een verkeerd opgevatte uitdrukking van de executantenik moet bekennen, dat zulks Vrijdag j. 1. eveneens is geschied. Maar dat men zooals reeds gezegd bij eenvoudig en sober gespeel de, ontroerende momenten zijn fatsoen niet kan houden is toch niet goed te praten. Daarom rijst de vraag of zulks misschien aan domheid moet worden geweten. Wat voor degenen, die den eenvoudigen inhoud van het stuk kennen, direct weer onwaar schijnlijk zal moeten klinken. Het spijt me als ik er misschien enkelen mee moet kwet sen maar ik kan de gedachte aan het laat ste woord van bovenstaand opschrift niet van mij afzetten. En wie nog iets verder wil lezen zal mij gelijk moeten geven. Het scherm gaat op voor het derde be drijf. Alleen de oude Baning zit op het too neel in gepeins. Hij doet niets. Hij zegt niets. Zijn gezicht is heel gewoon. Kortom er ge beurt niets. Op een der eerste rijen toeschou wers zitten drie dames.... te schudden en in elkaar te krimpen van 't lachenze houden hun handen voor den mond om 't niet uit te gieren. Rondom hen wordt om stilte gesist't geeft nietsDe oude Baning wacht met zijn spel..ze gaan door met giegelen.weten geen raad van 't lachen. Wat is dat nu domheid, of 't laatste En de dilettant is verplicht zich goed te houden. Do heer Willem Royaards liet te Utrecht bij de opvoering van Strindberg's „Doodendans," toen een deel van het pu bliek, dat 't stuk niet begreep, begon te lachen, het scherm zakken en gaf het pu bliek een schrobbeering. Iemand als Dr. Royaards kan zich zoo iets veroorloven, doch wij dilettanten moeten ons in zoo'n geval kalm houden en den spot inet ons la ten drijven. Is zulk publiek er niet zelf de schuld van als een tooneelclub, die zulk een mooie taak heeft, voorgoed het bijltje er bij neerlegt Daarom heb ik tot slot een vriendelijk verzoek. Aanstaanden Zondag wordt „Zijn Trots" op veelvuldig verzoek nog eens opgevoerd. Redelijkerwijs gesproken kunnen wij veel publick verwachten, maar ik meen te mogen spreken uit naam van al mijn me deleden „Alberdingk Thijm" speelt lie ver voor 'n half gevulde zaal, waarin het gebodene wordt gewaardeerd, dan voor een vol huis, waarin zich elementen bevin den als hierboven omschreven. GERARD NIELEN. RENTEZEGELS. Aan do postkantoren zijn verkrijgbaar remtezegels op rollen van 500 stuks, ter wijl binnenkort ook renteboekjes verkrijg baar worden gesteld met 24 stuks zegels. VAN ONZE RECHTBANK. 'n Voorbeeldige moeder. Toen de familie V. te Krommenie aan 't wandelen was, besloot de buurvrouw A. H., huisvrouw van J. F., eens te zien of er in dat huis niet iets van haar gading was. Met behulp van een valeehen sleu tel kwam ze binnen en 't eerste dat haar bijzonder veel belangstelling inboezemde, was een trommeltje. Niet zoozeer om 't trommeltje natuurlijk maar mear om den inhoud, wamt er zat ruim 97 in. Het tweede voorwerp dat ze ontmoette was een porteimonnaie met 8.50 en een goud kruisje. Toen vond ze, dat ze genoeg had en ging weer naar huis. De officier vroeg hiervoor een week ge vangenisstraf. Aangezien bekl. moeder van vier kleine kinderen was, waarvan de jongste vier maanden is, vroeg ze of 't niet mogelijk was, dat ze voorwaardelijk veroordeeld werd. De Rechtbank zou er over beraad slagen. UITSPRAKEN. W- de J.. koopman, te Hillegom. bij ver stek, heling, 1 maand gevangenisstraf1. D. V., schipper, te Hillegom: II. J. V., schip persknecht te HillegomIII. J .A- Vschip- I, 25 boede, subs. 10 da sen hechtenis, No. persknecht te Hillegom. mishandeling. No. II, 5 boete, subs. 1 week tuchtschool, no. III. 5 boete, subs. 1 week tuchtschool; N. 'p. F., werkster te Lisse, diefstal, voorw. gev.straf van 1 maand met een proeftijd van 2 jaar; R. do G., bloemistknecht te üiosteinde gem. Aalsmeer, diefstal met braak, vtoorw. gev. straf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar; A. H-. boekhouder te Haarlem, bij verstek, verduistering gepleegd door hem tiie het goed uit hoofde zijner p-eracioaüjke dienstbetrekking onder zich heeft, 61 maan-' den gevangenisstraf; J. \V., werkman te Hoofddorp, opzettelijke en wederrechtelijke vernieling van eenig goed, dat geheel aan een ander toebehoort, 25 boete. subs. 10 dagen hechtenis; W. M., spoorwegarbeider te Hoofddorp, opzettelijke en wederrechte lijke vernieling van eenig geheel aan een ander toebelhoorend goed, 25 boete ,suba. 5 dagen hechtenis; C. v. L., hvr. M. E. te Haarlemmerm< °r. het voortgezet misdrijf van diefstal, 20 boete, subs. 10 dagen hechtenis; N. M.. los werkman te Zaandam, bij verstek, diefstal door meer vereenigde personen, 3 maanden gevangenisstraf; P. A., sigarenmaker te Zaandam, heling, voorw. gev. straf van 2 maanden met een. proeftijd van 2 jaarJ. J., los werkman te Zaandam, eenvoudige beleediging, aangedaan aan een ambtenaar, gedurende de rechtmatige uit oefening zijner bediening; 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis; G. L., fabrieksarbeider te Wormerveor, diefstla, geldboete van 10, subs. 10 dagen hechtenisA. J. P. S., fabrieksarbeider te Wormervecr. bij verstek, diefstal, 15 boete, subs. 15 dagen hechte nis; H. T-, varensgezel t Yolendam, bij ver stek, eenvoudige beleediging, aangtxiaan aan een ambtenaar, gedurende de redhtmal ti.ge uitoefening zijner bediening, 15 boete, subs. 15 dagen hechtenis; 1. C. P.. los werk man te Purmerend, II. H. P. N., tos werk man te Purmerond. diefstal door 2 vereenig. de personen, ied&r 1 week gevangenisstraf; W. A. v. d. M., varensgezel, zonder vaste woon- of verblijffplaats hier te lande, bij verstek, oplichting, 3 maanden gevangenis straf. Het bestuur der Woningboirwvereenlgiiig „Huis ter Cleeff" vraagt een rentedragend voorschot en een bijdrage in de stich lino's- kosten van 70 middenstands-woningen op de terreinen, gelegen ten noorden van de Kleverlaan. B. en W. stellen voor onder verschillende voorwaarden: Aan de Woningbouwvereeni- ging „Huis ter Cleeff', gevestigd alhier, onder eerste hypothecair verband ter leen te verstrekken een bedrag, gelijk aan 150 rct. der op den voet van de op 1 Augustus '14 geldende prijzen en loonen onder goedkeu ring van B. en W. geraamde kosten van Je stichting van vorenbedoelde 70 middeia- standswoningen, tot een maximum van f 456.000.—. Aan deze vereeniging uit de gemeentekas te verleenen een bijdrage ten bedrage van 't ver schil tusschen de onder goedkeuring van B. en W. geraamde werkelijke kosten van de hiervOTenbedoelde woningen en anderhalf maal het bedrag dier kosten, geraamd naar de prijzen en loonen die op 1 Augustus '14 golden, doch ten hoogste ƒ383.600.-—. Uit 's Rijks kas aan te vragen op de voor waarden bedoeld in het Koninklijk Beslui! van 6 November 1919 no. 51, een bijdrage, groot van het sub 11 bedoelde verschil. Het plan is 38 woningen met en. 32 zonder zolderverdieping te bouwen tegen een huurprijs van resp, f 550 en f 250. per jaar. VERJAARDAG VAN Z. K. H. PRINS HENDRIK. Ter gelegenheid van den 44sten verjaar dag van Z. K. H. Prins Hendrik waren de vlaggen uitgestoken van tal van publieke ge bouwen alsook van particuliei-e woningen Gevonden voorwerpen. G. Kok, Koninginneweg 95, portemon- naie J. Olijndam, Magdalenasteeg 13, tasch Broertjes, Ruysdaelstraat 4, quitantie W. Zuurendonk, ICleverlaau 58, armband horloge G. Karnbold, Kolkstraat 28 rood, portemonnaieJ. Overzaad, Klarenbeek- straat 59, stuk stofC. Sondorp, Romolen- straat 17, handschoen R. Klein, Barend- sestraat 6B, rijwielG. Stremmelaar, Scheep- makersdijk 5C, portemonnaieC. N. Raag- man, Kortedijk 5 rood, jas A. J. Hout- schiet, Brouwersvaart 114 rood, portemon naie R' Blankestein, Saerendamstraat 5 rood, bank van leeningbriefjeW. v. d. Veldt, Brouwersvaart 143, portefeuille N. Seuvevoet, Rollandstraat 1 E, armband J. Koster, da Costastraat 17, portemon naie H. Huizinga, Leliestraat 18 a, hond B. Duvendal, Anthoniestraat 3 .handschoen J. Smelter, Kamperlaan 12, leerboek E. de Ham, Zijlstraat 100, schrijfgamituur. P. Veth. Oranjeboomstr. 151, shawl A. Brandt. Zuiderstraat 15, portemonnaie H. W. Miedema. Gen. de Wetstraat 6zw. gymnastiekschoen A. Brakel Ged. Volders gracht 27, pijp Chef E. N. E. T. Stationsplein abonnement v.e. tram J. v. Amerongen Don kere Spaarne 28, passerB. Willemsen d» Clercqstraat 143 zilverbons B. v. d. Voort, L. Hofstraat 15, manden o; P. v. Nieuwen- huizen Ursulastraat 14, rentekaartP. Cor net Tyboutstraat 4r. spatbordT. Jansen, L. Heerenvest 60, ondergoed G. Roosen. v. Zeggelenstraat 20 ijsmutsA. Moos. Teding b. Berkhoutstr. 28 manchetknoop. Gariüzoensberielitcai. De sergeant-majoor J. Roza, thans ge detacheerd bij het 10e Regiment Infanterie wordt voor onbepaalden tijd gedetacheerd bij de Ve Infanterie Brigade te Amersfoort en zal aldaar den dienst van sergeant-ma joor-instructeur verrichten. Baden- In het douchebadhuis aan de Schoter singel zijn in de afgeloopen week 1x40 ba den genomenen dat aan het Leidsche- plein 1062 en in dat aan den Koudenhoru 645 baden. UitkeeriuK aan Haarlem. Van bevoegde zijde wordt ons de juist- lieid bevestigd van het berich in de Neder- geering een bedrag van 1 Yo millioen gul den heeft gevraagd als uitkeering uit dt oorlogswinstbelasiing en naar wij verdei vernamen zijn de kansen voor Haarlem zeer goed dat eze som ook aan deze ge meente zal worden uitgekeerd door het Rijk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6