BINNENLAND Binnenlandse!) Nieuws. EERSTE BLAD N de laatste dag is Een noodzakelijk wets ontwerp. Luchtverkeer. Een socialiste over fóontessori- opvoeding. Dr. Van Dieren over socialistisch wanbeheer. Waarom hij aftrad. Nederland en België 43ste JAARGANG No 11621 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT BUREAU: NASSAULAAN 49, HAARLEM VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPEN: PER KWARTAAL f2,927*; PER WEEK 22ya CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL 13,25 BH VOORUITBETALING TELEFOON 1426 EN 2741 TELEFOON AFDEELIN6 „DRUKKERIJ" No. 1748 Zuinig zijn. wjsrklogzen te zaandam. lagerhuis. gasfabriek. VERKEER EN POSTERIJEN NEERGESCHOTEN DOOR INBOOR LINGEN. DE AOTIE TEGEN HET VERDRAG. HAARLEMSC ADVERTENTIEN 30 CENTS PER REGEL, BIJ GOMTRACT BELANGRIJKE KORTING Dit nummer bestaat uit 2 bladen De ondenge toeken d e brengt hiermede VeLeefd aan zijn afnemers in herinnering dat aA Zaterdag dien 24en dezer», dait op het koleubureau de gele brand- etaffenlkoart voor een nieuwe kan verwis seld worden. Hoogachtend, FRANS PERQUIN. Het zal wel geen uitvoerig betoog be hoeven, dat het wetsontwerp tot „nadere voorzieningen tot bestrijding van revolu- taonmaire woelingen" door ons met inge nomenheid wordt begroet. In het wetsontwerp komt o.a. het vol gende nieuwe artikel voor: „Met gevangenisstraf van ten hoog ste vijf jaren worden gestraft: le. hij, die met een in het buitenland gevestigde persoon of liohaam in ver standhouding treedt, met het oogmerk om een zoodanig persoon of lichaam tot het verschaffen van steun aan het voorbereiden, bevorderen of teweeg brengen van omwenteling binnen het rijk in Europa voor te bereiden, te be vorderen of teweeg te brengen; 2e. hij die eenig voowexp invoert waarvan hij weet. dat het bestemd is of ernstige reden heeft om te vermoeden dat het bestemd kan zijn tot het ver schaffen van stoft'el ijken steun aan het voorbereiden, bevorderen of teweeg brengen van omwenteling binnen het rijk in Europa: 3e. hij die eenig voorwerp onder zich heeft of tot onderwerp eener overeen komst maakt, indien hij weet, dat het bestemd is of ernstige reden heeft om te vermoeden, dat het bestemd kan zijn tot bet verschaffen van etoffelijkeu eteun aan het voorbereiden, bevorderen of teweegbrengen van omwenteling binaen het rijk in Europa en dat het of eenig voorwerp, waarvoor het in de plaats is getreden, hetzij met die be stemming is ingevoerd, hetzij door of vanwege en in het buitenland geves tigd persoon of lichaam daartoe is be stemd. De voorwerpen, waarmede of met be trekking tot welke de onder 2e, en 3e. omschreven misdrijven zijn begaan, kunnen worden verbeurd verklaard." Onder omwenteling is hier te verstaan het op onwettige wijze vernietigen of ver anderen van de grondwettige orgamisa ties van staat of maatschappij. Verder slaat het onder 2e. vermelde op den invoer van voorwerpen als groote geldswaarden, diamanten, enz. door pro pagandisten en revolutie en waarvan on der omstandigheden d» importeur al thans ernstige reden heeft om te vermoe den. dat zij bestemd kunnen zijn tot hot verschaffen van etoffelükaa stoun aan Tevolutionnaire propaganda; of zij dat in •werkelijkheid zijn, is, naar de gekozen re factie, onverschillig. Hot spreekt van zelf, dat van sodalis tisohe zijde een luid geschreeuw tegen t wetsontwerp is opgegaan. „Wet Volk" kondigt al vast oen krach tige bestrijding aan, om twee redenen: In de eerste plaats omdat wij ons als lamdgenooten toch ook mede een beetje heel erg te schamen zouden krijgen als <ht miserabele péuterwerk, de revolutie met de strafwet te bestrijden, in onze wetgeving wend opgenomen. Ten slotte zijn wij toch ook Nederland era en heb ben ea- geen trek in zooals de Chineezen van Europa 'bekend te komen staan, die het met een een papieren muur te gen historische noodzakelijkheden wll- Jen gaan opnemen. En in de tweede plaats bevat dli.t wetsontwerp dat zich, zooals alle ge legenheidswetgeving van die soort, in laatste instantie tegen ideeën richt; al ontkent d» toelichting dat brutaal bepalingen, van de bedenk el ijiksite vaagdheid en rekbaarheid, echte caout- choubepalingen, waardoor volkomen normale handelingen ook strafbaar ge steld kunnen worden en de jammerlijk- sfe rechtsonzekerheid zou ontstaan." Iedere vogel zingt zooals hij gebekt is. De „Tribune" echter kan niet zingen, daarom krijscht het blad: ,AVij; communisten zullen evenwel ons niet laten belemmeren in onzen strijd. Wij zullen de maatregelen ne men dfie eventueel zullen worden ge- eisoht Als we Met legaal zullen kun nen werken, dan zullen wij het beroem de voorbeeld der omdengroodsehe wer kers van Rusland volgen. En ons werk zal doorgaan, al fabri ceert men nog honderdmaal scherpere wetten, al stuurt de Christelijke regee- iping van Ruys ook een leger van be taalde spionnen op ons af. Voorloopig evenwel is het woord nog aan de arbeidersklasse van dit land, om door de staking het complot der ^auctie te verhinderen. Wij roepen de kameraden in den lan de op tot verhoogde activiteit! Te wapen tegen do reactie!" Men late zich door dit socialistisch ge schreeuw en communistisch gekrijsch toch vooral geen vrees aanjagen en van de wijs brengen. Het wetsontwerp wordt door de over groots meerderheid van ons volk, dat or delievend is, met instemming ontvangen; het is o.m. gerioht tegen over onze gren zen spattende bolsjewistische vuiligheid. De persoonlijke vrijheid wordt ex niet doo aangetast. Alleen aan onwettige en gewelddadige middelen om de revolutie in ons land ovor te planten, wordt door de regeering paal en perk gesteld. Höt wetsontwerp voorziet inderdaad in een „dringende" behoefte. Het verschijnt nog op tijd om te voor komen, diat wij als „Chineezen in Euopa bekend komen te staan." Onze krachtige negperiing wil terecht verhinderen, dat betaalde boeven-com mandanten hier misdadigers komen hu ren, organieeeren en wapenen, om te trachten door een revolutie de staats macht in handen te krijgen. Daartegen is o.m. het wetsontwerp van den Minister van Justitie bedoeld. We twijfelen er niet aan, of het zal niet een flinke meerderheid in de Tweede Kamer worden aangenomen. Meerdere weken geloden, meenden wij ernstig voorbehoud te moeten maken bij de toepassing der Montessori-opvoeding, een opvoedings-systeem, dat toen ox' veler lippen lag en het ontwerp van veel ge schrijf in de pers uitmaakte, naai aan leiding van het bezoek van Dr. Maria Montessori aan ons land. De uitbundig©, bedenkelijke lof, die in onze vrijzinnige péns aan de methode-Mon tessori inzake opvoeding en onderwijs werd toegezwaaid, was voor ons een re den, om er een artikel aan te wijden. Een niet onbelangrijk stuk over de Mon- tessor ie-opvoe<ling kwam ons dezer da gen onder de oogen in het jongste num mer van de „Socialistische Gods". Het is van M. Lansen, een socialistische schrijfster, dde enkele jaren bij hefc Lager Onderwijs werkzaam was en thans naar vóórbereidend onderwijs is overgegaan. Na studie der methode Montessori en na Mevr. Montessori gehoord te hebben, kan zij, die vroeger zeer sympathiek te genover het stelsel stond, er niet anders data een groot, een zeer groot gevaar in zien voor het kind van 3 tot 6 jaar. Met tal van citaten toont de schrijfster aan, dat de Mjontessori-kinderen geen kinderen meer zijn. maar oude mannetjos en vrouwtjes, filosoofjes van 3—6 jaar, ..ie niet lacüen, die stil zijn. in 't kort buitengewoon kleine menechjes, Mej. Lansen neemt een loopje mat Mon tessori, als deze vertolt. dat die „oude wijfjes en mannetjes" woorden verkiezen boven knikkers en ballen en poppen; woorden, dde ze ook opschrijven zonder 't ooit geleerd te hebben, 't Is ook inder daad om er een loopje mee te nemen als we hooren, dat liefde voor de grammatica het kind' vervult tusschen 5H en 6 jaar. Ea dan dde liefde voor de stilte! Van gezonde kinderen! Juffrouw Lansen wordt sympathiek als zij schrijft van drukke bengels, die vaak met angst in het hart door de moeders gebracht werdten. „toch heeft er nog nooi/t een in dien hoek ge staan, nog nooit een in hot „kolenhok" ge zeten, nog nooit één een „pak voor de broek" gehad. En nog nooit is er oen van do school verwijderd, omdat hij te druk was. (En in een noot staat, dat dit wel gebeurde op de Montessori-school te Am sterdam). Aan het eind van haar artikel, zegt de schrijfster bet eekenis vol: „Zelfs het bloot stellen van zeer jonge kinderen aan een zuivere Montessori-p r o e f, aoht ik on verantwoordelijk." Voor velen onzer lezers zal de Amster- damsch© geneesheer Dr. E. van Diereu geen onbekende zijm. Hij toch is een man, die als buitengewoon vaardig en ter doge beslagen bestrijdier van het Social isme, naam heeft gemaakt. Van de geduchte klappen, die hij nog geen jaar geleden in zijn werk „De krankzinnige wereld" op de volgelingen van Marx liet regenen, kon den dezo heeren niet terug geven. Zij maakten er zich maar met een Jantje van Leiden af. Nu weer heeft Dr. van Dieren, een niet alleen waarschuwende, maar ook beschul digende stem in een onlangs gehouden vergadering te Amsterdam van den Ne- derlandsohen Bond van Belastingbetalers laten hooren. Hij verklaarde; diat er in de Hoofdstad met geld gesmeten wordt; on der de grootste geld verknoeier» kende hij er, die boe laager hoe meer in beteren doen geraken. Door het socialistisch wan beheer werden in Amsterdam in een paar jaar tijdis tomnen gouds aan allerlei ect- en verbruiksartikelen door gebrek aan zorg verdaan. Wethouder Wibaut is, zoo veklaardo Dik van Dier,en, een gaidVor- knoeier in het groot. Mot zijn zwager en socialistische». partijgenoot Keppler, di recteur van 't Bouw- en Woningtoezicht, is hij een millioenenvermorser. We moeten onder den „smeerboel" van daan; we moeten ons aan de macht der geldverknoeders ontworstelen, riep Dr. v. Dieren uit. Nu willen wij van al de beschuldigingen van den wakkeren Amsterdamschen ge neesheer, niet do verantwoordelijkheid op ons nemen. Maar wel wensehen wij in aansluiting met die beruchte „vuile wasch-historie", waarop wij zeer onlangs een helder licht lieten schijnen, er op te wijzen, dat jndler- daad in de Hoofdstad met het zuur ver diende geld van duizenden belastingbeta lers, door bet semi-socialistisch beheer' raar wordt omgesprongen. Al drukt Dr. van Dieren zich wel wat ruw en minder gekuisckt uit. als hij in ar ren moede uitroept: we moeten onder den „smeerboel" vandaan, wij helpen liet hem toch weosohen, dat ar spoedig een Hercules opsta, die reinigende wa teren door den Amsterdamschen Augiasstal leidt, een klassieke vergelij king, waarmede wjj het vrijwel naar so- eialistisch-economieche beginselen gerin geloorde Amsterdam, niet te veel oneer hopen aan to doen. Een voorbeeld, dat navolging- verdient, gaven Burgemeester en Wethouders van Enschedé, toen zij de?;er dagen een circu laire aan alle takken van. dienst der ge meente zonden, waarin op zuinigheid aan gedrongen wordt. Hoewel de oorlogstoestand geëindigd is, zoo staat o.m. in die circulaire te lozen, is de financieole positie, waarin de ge meente verkeert, van dien aard, dat meer dan öoit met den meesten ernst, waar eenigszins mogelijk, naar bezuiniging en vereenvoudiging in. het beheer der ver schillende bedrijven en inrichtingen moet worden gestreefd. Niet alleen wordt, van allen, die in ge meentedienst werkzaam zijn, verwacht, dat ieder zioh met volle kracht aan de hem opgedragen taak zal wijden, doch te vens wordt verlangd, dat door ieder in het gebruik van materialen de grootst mo gelijke zuinigheid wordt betracht. Voorts zal het zeer op prijs worden ge steld, indien door bevoegde autoriteit aan wijzingen worden gegeven, welke tot be sparing van material on en tot voortkomen van overtollige arbeid en van tijdsver- spilldng kunnen leiden. Tot zoover de circulaire. Er zal wel nauwelijks een gemeente in ons land z'iu, wier financieole positie niet slecht, zoo niet hachelijk is. Een circulaire van B. en W. in boveustaanden, zin, zou voor tal van gemeenten geen overbodige weelde wezen. We zijn er van overtuigd, dat alleen reeds door ernstige medewer king van het in gemeentedienst zijnde personeel, honderden, zoo niet duizenden guldens beeiiaard konden worden. In „Het Volk'' schrijft de afgetreden hoofdredacteur J. J. de Roode, dat hij zelf verandering van werkkring zocht, omdat hjj tegenover do nieuwe problemen van onzen tijd niet zoo geharnast staat, als dat voor een leider van een partij-orgaan noodig ia. Men behoefde geen lynx- of Argus-oogen te hebben om düt niet te zien. Reeds spoedig na tiin aftreden a.le hoofd redacteur van het dagblad voor de ...rbei- derspartü, wezen wij °P do „onbenulligheid" die de hoofdredactie in haar* polemieken uitstalde. Het aantal werkloozen te Zaandam be draagt volgens, een modedeeliag van den burgemeester in .den raad, thans nog ver over de duizend. DE EX KEIZER IN HET ENGELSCHE Het Lagerhuis houdt -/üch mog maar steeds bezig met den ex-keizer. Nu. weer zijn door verschilt©11^10 ledlen allerlei vra gen over zijn uitlevering gesteld. Daarop heeft Minister Bonar Law geantwoord, dot de uitlevering vlln den ex-keizer het oudeirwerp was geweest van wisse Ling van nota's tusseheu don Oppersten Raad en de Nederianidéche regeering en do laat ete niet ia staat was geweest het ver zoek der Geallieerden in te willigen. Doch zij had de volle verantwoordelijk heid op zich genomen voor een veilige bewaking van den ex-keizer, voor een toezicht op zijn cmirespondentie en op zijn betrekkingen met de buitenwereld Hier toe had eij hem e011 gedeelte van de provincie Utrecht aangewezen als ver blijfplaats. Op verdere vragen autwooi-dende, zed- dè Bomar Law nog. dut de Geallieerden bun best hadden gedaan de Nederland- eelio nagieerimg tot oen andere actie te brengen, dooh zij waren daar cadet in ge slaagd en zij zouden niet voorstellen ge weld te gebruiken. HET CONFLICT AAN DE HAAGSCHE M aaudagni or gen 7»/2 uur js men aan de gasfabriek in de Residentie begonnen met het lassen van do ZJg. „besmette" kolen onder toezicht van bereden politie en agenten te voet. Zoowel voor den ingang van de fabriek als op de kade aan den overkant waar gelost wordt, patrouilleer de bereden politie, terwijl pok op de ter reinen der fabriek politie aanwezig was. Het lossen, dat verricht werd door men- schen, die. gewoonlijk met anderen ar beid beLast zijn, geschiedde echter zon der eenig incident. Deze week arriveeren nog enkele schepen met „besmette" ko len, zoodat het iossen nog wel de ge- heele week duren zal. Naar aanleiding van de mededeeling der Federatie omtrent het stopzetten van het bedrijf, deelde Re directie melde, dat dit absoluut uitgesloten is. Indien andere groepen van arbeiders moeteen weigeren de kolen te venverken, zullen zij onmiddellijk ontslagen worden. Dit zou hoogstens .tot eenige stagnatie in bet bedrijf aanleiding kunnen geven, maar voor een stopzetting behoeft niet gevreesd te worden. PEINS HENDRIK S VERJAARDAG. Vooral in de binnenstad hadden de stra ten in de Residentie, gisteren een feeste lijk aanzien. Van den Haagschen toren en van de openbare gebouwen, van Rijk, provincie en gemeente alsook van de ge zantschapsgebouwen en van particuliere woningen, werd ter gelegenheid van den verjaardig! van den Prins der Nederlanden gevlagd. Ook de tramrijtuigon waren we der, met vlaggetjes versierd. De school jeugd had .een vrijen dag. Het Voorhout, waar vanwege de gemeente versieringen waren aangebracht en muziekuitvoeringen werden gegeven, trok uit den aard der zaak daardoor nog al wat feestgangers tot zich. Voor het genieten van de kerk- concerten en andere uitvoeringen door het Haagseh comité voor Volksfeesten ge organiseerd, hadden zich yele gegadigden aangemeld. In de paleizen werd door vele autori teiten hun handieekeniug geplaatst op de felicitatie-registers. EERSTE NEDERLANDSCHE WEGEN CONGRES. De indeeling van de werkzaamhedou. van het eerst© Ned. Wegeneongres is ah volgt vastgesteld Maandag 20 September, opening eerste volledige zitting: Dinsdag 21 September, zitting der drie sectiesWoensdag 22 Sep tember, zitting der drie secties; bezichtiging Ban tentoonstelling en. proef vakkenDon derdag 23 September, excursie naar Lcidon, Bloemende a] en Zant voort; Vrijdag 24 Sep tember, zitting der drie secties; Zaterdag 25 September, sluiting tweede volledige zitting. „ST. RAPlIAcL" NAAR HOME. Naar wij vernemen, zal een groep leden van den K.-K. Bond van Spoor- en Tram personeel, dit jaar een reis naar Rome maken, om een bezoek t© brengen bij Z. II. den Paus. liet aantai deelnemers bedraagt reeds ruim 300, waaronder ook eenige dames zijn. UITKEER1NG TOT 1 MEI. Door den Minister van Arbeid i« aan de gemeentebesturen bericht, dat ongeveer half April verschillende leden van werkloozen- kassen uitgetrokken waren en bef boni ge- wenscht voorkomt, dat die leden nog gehol pen worden, omdat niet allen in de gelegen heid zullen zijn, binnen dien tiid werk te vinden. Hij heeft daarom het oordeel van den werk loosheid ra ad ingewonnen en nader bepaald, dat tot 1 Mei aan deze personen nog steun kan verleend worden en wel. t-ot 90 procent van Ihet than» door hen Per week voor loon in aanmerkende komend© bedrag en voor ongehuwden verschillende bedragen toch niet meer dan 70 procent van hun ge, middeld loon. D© helft dier uitkeering komt voor rekening van hot rijk de andere helft voor- rekening van de gemeente. DE POSTDIENST ÉN DE ZONDAG. Wanneer min tater Könjg zijn plan, om den postdienst op Zondag nog meer te be perken doorzet en alleen correspondentie Zaterdag vóór 12 uur beeoorgd in de eer ste bestelling 's Maandags wordt opgeno men, zal de bevolking in de provincie zich aolk het genot moeten ontzeggen van eon ranten-lectuur op Zondag, zoo schrijft men aan de >,N. Ort.'" Velen hebben juist op dien dag alleen tijd oon hnn courant aandachtig te lezen en zij staan, wat intellectueel voedsel be treft, op allerlei gebied toch al achter bij do bewoners der groot© steden. Waarom verhoogt men het tarief voor brieven, die men op Zondag bested wil zien, don maar niet liever. Als men bijv. 5 cent voor een strook op Zondag bestellen laat betalen en do strook wat lastiger na te maken laat vervaardi gen, is er een aannemelijke oplossing mo gelijk. Ook de minder bedeelde betaalt gaarne 5 cent om een belangrijke brief pp Zondag to laten bestellen, HET KAMERLID A. H. A. ARTS. Het lildi dér Tweede Kamer, de koer A. IL A. Arts; tt Tilburg, bereikt heden, 20 April, den leeftijd van 75 jaar. DE ANARCHISTEN AAN T WERK. De Federatie van Soei-aal-Amaerli,. zal met kracht aaai 't werk gaan togen t wetsontwerp tot bestrijding der revolu tie. In verband met deze actie zal op He- mlvaartsdag een groote provinciale mee- tiin gte Santpoort bij V eisen gehouden worden, gevolgd door meeting op een groot aantal plaatsen. NEDERLANDERS IN RUSLAND. In zijn antwoord op een vraag van het Eerste. Kamerlid den lieer Van Embden, heeft Minister, van Karnebeek meege deeld, dat geen middel onboprocifl ge laten wordt tot hulpverleening van de in Rusland verblijvende Nederlanders. DE RUSSISCHE GEÏNTERNEERDEN. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal dezer dagen de Lingestroom door de re geering gecharterd, met een 150-tal in ons land geïnterneerde Russen naar Reval vertrekken. Aanvankelijk zouden de hee ren Wijnkoop en Kruyt, volgens den wensch van eenige geïnterneerden, met het transport medegaan. Naar de „Tel." echter verneemt, is bij den marinestaf be richt ontvangen, dat hiervan is afgezien. In de „Tribune" komt een brief voor aan den minister van Binnenlandsche Za ken, onderteekend door een viertal Rus sische geïnterneerden, waarin verzet wordt aangeteekond tegen de wijze, waar op, volgens de onderteekenaars, de re geering getracht zou hebben het mede- reizen van den heer Kruyt, tegen te gaan. De wensch der geïnterneerden is, blijkens don brief, dat de heer Kruyt en nog twee „vertrouwens-mannen," medegaan ten ein de zekerheid te hebben voor oen goede behandeling aan boord van het transport schip. EEN KARAKTERISTIEK ANTWOORD. Op de vragen van het Tweede Kamerlid den beer Van Ravesteijn beteeffende liet verblijf van den kroonprins van Djokja karta hier te lande lieeft de minister van Koloniën geantwoord, dat het hem niet bekend is hoe Lang het verblijf van den kroonprins zal duren .en het hem ook wei nig kiesch zou voorkomen, die vraag te stellen. Dat verblijf brengt voor den lan de geen andere uitgaven mede dan ver goeding van reis- en verblijfkosten en dergelijke kleine uitgaven aan den met verlof in Neder Land vertoe venden Indi- schen bestuurs-ambtenaar, die op verzoek van den gouvorneur-generaal zich bereid heeft verklaard om den prins voor zoo veel noodig voorshands als raadsman ter zijde te staan en dezen te vergezellen bij bezoeken hier te lande aan bezienswaar dige instellingen van openbaren en par ticulieren aard. Om dezelfde reden als hierboven vermeld, zou de minister het ook weinig gepast achten, inlichtingen in te winnen omtrent den voet, waarop de gepensioneerde assistent-resident Blok den kroonprins als particulier secretaris ter zijde staat. Hot antwoord van den Minister komt dus hier op neer, dat den heer Van Ra vesteijn geen inlichtingen op diens vra gen verstrekt worden. REGELING TEN AANZIEN VAN LIJNOLIE Het „ïïbld." schrijft: Naai: ter conferentie van den ministot van laudbouw met belanghebbenden is gebleken, js een definitieve regeling ten aanzien van de Ijjnolie neg niet vastge steld. Do. bedoeling der gepubliceerde maatregelen (door den minister noodzake lijk geacht, omdat tengevolge van de trausportstemming geen lijnzaad wordt aangevoerd) blijkt beperkt te zijn tot het reserveeren va» 10 pCt. der door expor teurs voor uitvoer beschikbare hoeveel heden. Deze 10 pOt-. zullen echter vrij kunnen worden verhandeld, voor zoover zij aan bomenJandschg consumenten very kocht worden. DB VORDERINGEN OP RUSLAND. Blijkens oen uit Genève ontvangen tele gram heeft daar in de week van 12 op 17 April een bijeenkomst plaats gehad van vertegenwoordigers van Denemarken, Ne derland, Noorwegen, Zweden en ^Zwit serland teneinde een gemeenschappelijke» grondslag vaat te stellen voor het doen van stappen tot het doen erkennen van de vorderingen op Rlusland van de inge zetenen van genoemde landen. Deze be sprekingen hebben tot .volledige overeen stemming van jnzicht geleid en tot hel vaststellen van zekere beginselen, welke thans in de .eerste plaats zullen worden voorgelegd aan de regeeringen der ter conferentie vertegenwoordigende neutrale landen, opdat daarmede te zijner tijd re kening kan worden gehouden bij het op nemen van onderhandelingen met Rusland INSPECTIE POST- EN TELEGRAFIE Naar. wij vernemen, ligt het in het voor.« nemen, binnenkort .de inspectie der Pos terijen en .Telegrafie, af deeling Groote Kantoren, op te heffen en in verband, daarmede don inspecteur, den heer J. M, van der Pool, tc. belasten met de waar neming van de functie van Hoofdinspec* leur. Volgens een telegram uiit Bagdad, ao« iezen we in tl» „Times", werd de S. V. A.; vlieger, kapitein Kauza, die op weg waa naar Bagdad, door een bende Koerdische rebellen neergeschoten, op 30 mijlen va» Aleppo. De vlieger word niet gewoand; doch gevangen genomen. Hij werd echter, na een gevecht van drie dogen, door Ara bisch© troepen bevrijd. Dezen heroverden ook de machine, die slechts weinig be schadigd bleek to zijn, ÜJ De vroegere Belgische gezant in Den- Haag» Staatsminister Oarton de Wiart, lieeft Zondag een rede gehouden op hot

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 7