STADSNIEUWS Gebreide E. R. K, Levensverzekering-Maatschappij te Nijmegen Spoorstraat I4« Opgericht 23 Augustus 1909 W- i KERKBE RICHTEN ^-AnéCAVGIT Sluit alle soorten van verzekering op het leven van Katholieken tot elk gewenscht bedrag. ^ersskerel kapifaaS rtsim f I2.O0O 000. DE HEEREN JOH. DE BREUK EN C. J. GONNET GEHULDIGD. KATHEDRALE KERK ST. BAVO Zondag3e zondag na Paschen. De H.H. Missen om 6 uu,r, 8 uur en 9 uur. Om half 11 de Hoogmis. Om 1 uur moe ten de kinderen in de kerk komen, die 3.s. Donderdag gezamenüjk plechtig hun Paschen zu.len houden. Half 7 Lof met Rozenhoedje. Juaanuag: 7 uur het Lof met Rozen hoedje voor de Geloovige Zielen. Woensdagavond van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten voor de ouuers der Commuuieldnde. en. Donderdag: De H.H. Missen om half 7, 7 uur en 8 uur. Om 8 uur plechtige H. Mis, waaronder de kinderen van 11 jaar gezamenlijk hun Paschen zuilen hou den. Om 6 uur plechtig Lof, waaronder hernieuwing der Doopbeloften en Op dracht aan Maria. Zaterdag: 7 uur oefeningen van de Mei maand. A.s. Zondag le Zondag der maand en tevens de 22ste verjaardag van de Kerk- Wijding der Kathedraal. Om half 11 de plechtige Hoogmis. De Eerste H. Communie der kinderen zai plaats hebben op Zondag 9 Mei na de H. Mis van half 7. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JO^-EF Zondag: Heden Beschermfeest van St. Joseph. De H.H. Missen te 7, half 9 en te half 11 de plechtige Hoogmis. Te 1 uur de leering. 's A%'onds om 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie door den WelEerw. Heer A. J. Ratté. Woensdag: half 10 de H. Mis voor Mej. van der Weijden geb. v. d. Berg, als lid der Broederschap van het H. Hart. Donderdag: half 11 «Veni Creator» en gezongen Huwelijksmis. Geen H, Mis om half 10. Zaterdag: Half 8 H. Mis voor d'e bekee ring der Zondaren in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld. Van 4haif 10 gelegenheid om te biechten. Te half 8 Lof met Rozenhoedje tot opening van de Meimaand. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTO- N1US VAN PADUA. Zondag: De H.H. Missen om half 6, te kwart voor, 7 uur, 8 uur Kindermis, 9 uur e.i i* ...og.uis. uui li. uur Ca techismus. Om half 4 Vergadering voor tic leden der Derde Orde. Dinsdag: Derde Dinsdag der. Novene ter eere van den H. Antonius. Oin 7 uur Uitstelling van het Allerheiligste Sa crament. Om 8 uur gezongen H. Mis. 's Avonds om half 8 Lof en gebede* der Broederschap ter eere van den H. Anto nius. Vrijdag: Geen gezongen H. Mis om 8 uur. Om 9 uttr plechtige gezongen H. Mis door den WelEerw. Pater Bosse, predikatie en afscheid der Paters Bosse en van Hacht, die op dien dag hun reis naar onze Missie van zuid-Chansi in Chi na beginnen. Onder de H. Mis collecte voor de Mis- iionarissen. 's Avonds om half 8 Lof en oefening ran den H. Kruisweg. Zaterdag: Om haj 8 Lof tot opening ran de Meimaand. Van 5half 10 gele genheid om te biechten. A.s. Zondag collecte voor onze St. An- tOlliUSSCiiOOi. Derde Orde. Dinsdag: 7 uur twee H.H. Missen voor je Weduwe Petroue.la van Bruggenvan Bologonje. PAROCHIEKERK VAN HET ALLERH. HART. Zondag: Te 7 en 9 uur de stille H.H. Missen; te half 11 de Hoogmis. Te 4 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag: 3e der Novene. Te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. An tonius. Het H. Sacrament blijft ter. aan bidding uitgesteld tot half 10. Gedurende de Uitstelling te verdienen volle aflaat, 's Avonds te 7 uur Lof en oefeningen der Novene. V;an half 8 tot 9 uur gele genheid om Katholieke lectuur te ver krijgen. Vrijdag: 3e der negen Vrijdagen voor het feest van het H. Hart; Uitste.ling van het H. Sacrament van 7 uur tot half 10. Te half 8 gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof en oefeningen ter eere van het H. Hart. Zateruag: des namiüuags van ahatf 10 gelegenheid om te biechten. Zaterdag: le dag der Meimaand. Te half 8 Lof en oefeningen ter eere van •Maria; ,s namiddags te 4 uur voor de kinderen en van half 5 tot half 10 voor jde volwassenen gelegenheid om te biech ten. Aanst Zondag te 7 uur geen H. Mis; onder de H. Mis van half 8 de eerste en plechtige Communie der kinderen; alge- meene Communie voor de kinderen van «11e keringen. PAROCHIEKERK VAN O. Li VROUW v. d. H. ROZENKRANS (Spaarne). Zondag: Beschermfeest van den H. Jo seph. De H.H. Missen zijn te 6 uur, 7 en 9 uur. Half 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus voor, de meisjesj te VrijdagDes avonds ite hatf B Ü>f >u» eere van het Goddelijk Hiarfc van. Jeeus. Zaterdag: Van 49 biechthooren. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uut Hoogmis. uur voor de jongens, 's Avonds te 7 uur Lol en Kozenuocdje. Maandag: 's avonds half 8 Lof ter eere van de H. Maagd. Woensdag: 's avonds half 8 Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdagnamiddag van 4 uur tot half 10 gelegenheid om te biechten. Aartsbroederschap van de H. Familie. De vergadering wordt iederen Zondag gehouden te half 5 in de kerk aan het Spaarne. Voor de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der H. Famiiie en van de vereeniging „Voor, Eer en Deugd". Zondag 25 April 1920 Algem. H. Com munie voor die 1ste15 Sectie. i St. Joseph-Vereeniging. 25 April ly20 Algemeene H. Commu nie voor de leden. PAROCHIEKERK VAN DE H. H« ELISABETH EN BARBARA. Zondag: Feestdag van den H. Marcus; Voor de Hoogmis wordt de Litanie van Alle Heiligen gebeden; De H. Missen ten haif 5, kwart over. 7, 9 uur en te half 11 uur de Hoogmis. Onder de HL Mis van kwart over 7, de 1ste H. Communie der kinderen. Te 3 uur Lof, waarin de kin deren die heden hun 1ste H. Communie gedaan hebben, zu len tegenwoordig zijn. Dinsdag: Te kwart over, 7 en kwart over 8 uur de H.H. Missen voor de overl. familie en tot intentie dergenen, die voor, de Geloovige Zielen geotfferd hebben. Half 8 Lof ter eere van denH. Antonius. Donderdag: Te half 8 Lof ter, eere van het Alkrh. Sacrament. Vrijdag: Kwart over 8 H. Mis vtoor die leden des Aarts-broederschap van O.L.V. van Altijddurenden Bijstand. Zaterdag, gelegenheid tot biechten van half 8half 10 voor kinderen en oude ren van 45 uur voor kinderen, van 5half 10 voor ouderen. Begin van de Meimaand; Ten half 8 uur Lof ter eere van de H. Maagd. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN (Amsterdamstraat). Zondag: 7 uur en half 9 stille H. Mis sen. Half 11de Hoogmis. 7 uur Lof met preek. Dinsdag: des avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Donderdag: 7 ur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament. Zaterdag7 uur Lof tot opening van de Meimaand. Van 4—9.30 biechthooren. BLOEMENDAAL Zondag: Euch. Dag; den geheelen dag) Uitstelling van het AÉerh. Sacrament. De H.H. Missen om 7, 9 uur en half il die Hoogmis. Om 3 uur Gemeenschappelij ke Aanbidding. Half 8 Lof met preek. Schaalcollecte voor de kerk. Maandag: 12 uur Catechismus voor de naleering; half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. Dinsdag: half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. t .Woensdag: 12 uur Catechismus voor de kinderen van de 2e leering. Half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. Vrijdag: Half 8 stil bezoek bij het H. Sacrament. Zaterdag: om 12 uur Catechismus voor de 3e leering; om 2 uur voor de le lee ring. 's Avonds van 5half 10 gelegenheid! om te biechten. Om half 8 Lof ter eere van Maria tjot opening van de Meimaand. j OVERVEEN. i i Zondag: voor de H.H. Missen de groo- te Litanie. Te 7 uur en half 9 de H.H. Missen. Te 10 uur de Hoogmis. Te 3 urn- de Vespers. Dinsdag: te half 11 «Veni Creator», Huwelijksinzegening en plechtige gezon gen H. Mis.: Zaterdag: te half 8 Lof. Gedurende de week de H. Missen te 7 uur en half 9. HEEMSTEDE. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur de Hoogmis; 1 uur Catechismus; 2 |u:ur oefeningen voor de leden der Derde Orde Daarna Congregatie Om half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Maandag: de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. Dinsdag: de gezongen H. Mis om 7 uur voor de Geloovige zielen. Om 8 urn en half 9 H.H. Missen. Woensdag: de H.H. Missen te 7, 8 en half 9 uur. Donderdag: de H.H. Missen te 7, 8 uur; 9 uur gezongen Huwelijksmis. Vrijdag: de H.H. Missen te 7, 8 uur en half 9. Zaterdag: 6 uur bij de Eerw. Zusters. Te 7 en 8 uur de H.H. Missen. Van, 4»—8 uur gelegenheid om te biechten. Te half 7 uur Lof ter eere van Maria. SCHOK EN (St. Bavo) Zondag: om half 8 Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis. Dinsdag: om haif 8 gezongen St. Anto- niusmis. Woensdagavond om haif 8 Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament. Donderdag: om half 11 uur gezongen «Veni Creator» en gezongen H. Mis met H uweiijksinzegeningj Emmabloem-collecfce 1920. De heer Limpeng1 schrijft ons: Een prachtig succes! Verbluffend! Om paf van te staan, als je 's morgens met een benauwd hart de vuil-gtrijze, donke re lucht ziet, en de kletsende regen de straten in modderwegen verandert, zoo dat je bij jezelf denkt, wat hiervan moet terecht komen. f 7306.96. Te mooi haast om te geloo- ven. Ik vertrouwde dan ook mijn ooren niet aan de telefoon, toen de verschil lende wijkpresidenten mij 's avonds na afloop van den Bloemendag de opbrengst uit li-aar wijk mededeelden. Twee-, drie maal vroeg ik het opnieuw, want de eene wijk na de andere was hooger dan ver leden jaar, f 400, t 300, f 200, enz., enz. Ja, het was zoo. In totaal f 1856.26 meer dan verleden jaar. Een mooie sprong om hoog. Hulde 1 driewerf hulde aan alle inge zetenen van „Haarlem en Omstreken", die zoo schitterend hebben voldaan aan ons verzoek om tegenover de sterk stij gende lijn van bet sterftecijfer van t. b. c. een nog sterker omhoog gaande lijn te stellen van het cijfer van inkomsten, om die ziekte te bestrijden! Drie hoera's voor de Bloemenverkoop- sters en Estafette-wielrijders, die regen, wind en koude trotseerend, onvermoeid hun bloempjes aan den man brachten, en thans met de grootste voldoening mogen neerzien op het prachtige succes hun ner collecte, door hen met een ijver ge houden, waarvoor wij geen woorden kun nen vinden, om onzen hartolijken dank in juiste termen uit te drrukken. Ook aan de P&rs brengen wij onzen welgemeenden, niet minder liartelijken dank voor haar krachtigen steun en wel willende medewerking om het publiek voor t-e lichten, het warm te maken voor de goede zaak, pn daarvoor hare kolom men met gulle vrijgevigheid beschikbaar stelde. De Directies van „de Sierkan" en van Brinkmann stelden evenals alle vorige ja ren wederom een zaal ter beschikking voor .Wijkbureau; de Stadsaanplakker, de heer lluas, plakte de gtroote, mooie rec- lamebiljetfcen wederom gratis op de ver schillende aanplakplaatsen op; pen aan tal Estafette-wielrijders zetten hun wiel op stal en versjpreidden met loffelijken ijver propaganda-brochures en biljetten; kortom, jy-» hen allen eveneens onzen warmen dank voor hun belangelooze, vriendelijke en gewaardeerde hulp. Burgemeester on Wethouders van Haar lem betuigen wij niet minder onze groote erkentelijkheid, alsmede de heeren Direc teuren (Directrice) en Hoofden van de verschillende scholen, waardoor wij zoo'n groot aantal bloemenverkoopsters en ee- tatette-wielrijders verkregen, ksmede aan H. H. B. pn W. van Bloemendaal, Scho- sen en Zand voort voor hunne toestem ming tot het houden van de Emma bloem-collecte in hümne gemeenten. Het was het 10e jaar van deze col lecte, en dus pen jubilé, dat buitengewoon geslaagd mag heeten. Zeer zeker is het hier wel de plaats, om even te mem oreeren, dat van het vas te Dames-comité der jaarlijksche Emma bloem-collecte, mevr. JIoog-G uldensteeden Egeling en mevrouw van Riemsdijkde 11a Passec our Caen al die jaren deel heb ben uitgemaakt van dat comité. Mevrouw Josselin de Jomg-Gappeijne van de Copello algemeen Presidente, bracht beiden dames een bezoek, en complimenteorde haar met deze gedenkwaardigheid. Met on ven Futen ijver, met liefde en toewijding nemen deze dames, doch ook alle andere wijkpresiden ten .en hulpdames ieder jaar hare func tie waar, en het getuigt wel van een sympathiek medeleven ©n van eene pret tige verstandhouding, dat o.a. mevrouw Waller, die in wijk IV jaren achtereen deel uitmaakte van het comité, doch in het najaar van 1919 naar elders verhuis de, expresselijk van uit Utrecht over kwam, om in haar vroegeren wijk der Haarlemschen Bloemendag wederom mede te maken. Met zulke dames-comité's, die na afloop zeggen, alweer een prettigen dag achter den rug te hebben, moet men wel mooie resultaten bereiken. Dat medeleven in onzen Bloemendag schijnt wel iets typisch rfaarlemsdh te dat reeds bij de jeugd begint. vV ant toen een estafette-wielrijder ©en versnapering werd aangeboden, bedankte hij vriende lijk daarvoor, zeggende: „Dank u, dat gaat van de collecte af, en ik ben zoon van een wethouder, dat xnag is. niet doen." iNog een paar aardige staaltjes, hoe ook de bloemverkoopsters haar best deden. Een paar verkoopstertjes, klem maar dap per, op een vaste standplaats. Lieten geen muis pas.© ar en. Een kameraadje van den- zeliden leeftijd, die een kwartje had ge kregen van moeder, om met de tram er gens heen te gaan, werd aangehouden, maar zeide niet anders te hebben als het kwartje voor jie tram. „O, dat is niets," antwoordde direct de handige ver koopster, „geef dat kwartje maar, dan krijg jij van mij tramgeld en een bloe metje," hetgeen gebeurde. En tot dege nen, die haastig wilden doorfueteen, ais •geen tijd hebbende, zeiden ze^ „dat is neits, dan hollen we wel mee." Met deze aardige staaltjes van harte lijk medegevoel besluiten .wij dit kleine verslag van den gróót©n dag, die ons zoo veel reden tot innige dankbaarheid geeft en hoop in de naaste toekomst voor een algemeen meedoen aan den strijd tegen tuberculose. Dat oogenblik zal de. dood der moordende ziekte zelf zijn. Moge het spoedig aanbrekenl ONDERWIJZERSEXAMENS. Haarlem, 22 April: Geëxamineerd 8 can- didaten; geslaagd de heeren J. Dunselman, Beverwijk; J. H. Fikkert, Beverwijk; A. Jans een!, Haarlem; J. T, uaiesüoot. neverwv-.v R. Gravemaker, Den Helder en J. van Uite ren, Anna Paulowna. Het SchouwtoomeeL Dinsdag 27 April brengt Het Schonw- tooneel, directie Adr. van der Horst en Jan Musch, wederom een première in den Haarlemschen Stadsschouwburg en wel Paschen, een spel in drie bedrijven van August Strindberg. Twee verdienstelijke Haarlemsche bur gers, de heer Joh. de Breuk, oud wethouder van Haarlem, en de heer C. J. Gonnet, oud archivaris van Haarlem, zijn Vrijdag mid dag recht hartelijk gehuldigd in de oude raadszaal van ons stadhuis. De hartelijkheid school vooral hierin, dat alle officieele gedoe er vreemd aan was. dat het een spo ntane hulde was van vrien den, die waren bijeengekomen, zonder huldigingscommissie, zoowel deftige cir culaires, zoo maar, enkel en alleen om uiting te geven aan hun oprechte gevoelens jegens deze twee verdienstelijke mannen. De heer Mr. P. G. van Tienhoven, die namens de vele vrienden, eenige woorden sprak, gaf zoo'n gemoedelijke voorstelling van de verwezenlijking der plannen. Enige bewonderaars hadden een briefje getypt, waarin uitgenoodigd werd om de heeren de Breuk en Gonnet te huldigen, dit brief je was aan kennissen verzonden, die ver ondersteld konden worden evenveel bewon dering voor de heeren te hebben ,die ken nissen stuurde nhet weer verder aan andere kennissen, het rolde als een sneeuwbal en met een teekenende spontanieteit werden de plannen werkelijkheid. Besloten werd de portretten van de heeren de Breuk e Gonnet te laten schilderen, het eerste door den heer W. Maris Jbzn. en het andere door mej. Lizzy Ansingh. En Vrijdag dan had de aanbieding daarvan plaats in in tieme kring, die mede, doordat zoovele hoog staande burgers uit Haarlem en omgeving waren gekomen om de plechtigheid bij te wonen, bewees hoev el sympathie genoemd heeren allerwege genieten. Wij zullen den lijst aanleggen van alle bekende personeu, die tegenwoordig waren wij zouden ze dan allen moeten noemen doch we ver melden alleen dat ook tegenwoordig was de hoogeerw. heer plebaan der Kathedrale Kerk, Rikmenspoel. De bijeenkomst bewees dan ook in onzen tijd, gelukkig, ware verdienste nog gewaardeerd worden. In een gemoedelijk toespraakje memo reerde de heer van Tienhoven het groeien der plannen om deze twee,mannen die zoo veel voor Haarlem gedaan hadden, de een als wethouder, de ander als archivaris, van alle waardeering te doen blijken en hoe alge meen dat denkbeeld ingang vond, maar bovenal was die huldiging bedoeld zeide hij, als een uiting van dank voor de vriendschap pelijke, hulpvaardige, gemoedelijke en edele wijze, waarop de heeren hun medeburgers immer waren tegemoet getreden. De heer v. Tienhoven spiak nog vele andere harte lijke woorden en hiermede aan vele aardige bijzonderheden, die de intimiteit der plech tigheid niet veroorlooft alle neer te schrij ven. Daarvoor was de huldiging te huiselijk en hartelijk bedoeld. Maar de volgende twee versjes zijn te aardig on niet weer te geven Toen het doek voor het schilderij van den heer Gonnet was weggevallen, begroette de heer v. Tienhoven diens beeltenis als volgt Dat is Gonnet, wiens fijne en zeer geleerde (geest Omvaten bergt tot in zijn diepst verscholen (hoeken Al wat geschreven staat in de historieboe- ken De stad, wier groote archivist hij is geweest En bij de beeltenis van den heer de Breuk Dat is de magistraat de Breuk Een hart van goud, ook niet één kreuk Een helder hoofd, ook niet één deuk Een vriend, wiens trouw nooit dulde éen kreuk Schoon toch hij noemde zich de Breuk De heeren de Breuk en Gonnet antwoord den beiden, met de-hen kenmerkende har telijkheid, op de vriendelijke woorden van den heer van Tienhoven en dankten allen allen voor de, volgens hen, niet verdiende groote hulde. Beiden ook brachten hulde aan de artisten, die de portretten vervaar digden. Hierna bezichtigden de aanwezigen de fraaie schilderstukken en werden eemge ververschingen rondgediend. Bij de geschenken was een fraaie oorkon de gevoegd in bruin leder, met op den voor kant het fraai in zilver door de firma Voet uitgevoerde oude Haarlemsche wapen. TëL-£6S5 De oorkonde is gecalligrafeerd door den heer L. C. Luitingli en vertoont op de op dracht-pagina, behalve het stadsivapen m kleuren, in de hoeken een afbeelding van het Raadhuis, van de Groote Kerk, en van de Hoofdwacht voor wat de oorkonde voor den heer de Breuk betreft en die voor den heer Gonnet de afbeelding van de Vleescti- hal, van het Raadhuis van het Paviljoen en van de Hoofdwacht. De opdracht luidde Op den 23 April hebben de hiernevens vermelden aan Johannes de Breuk aks her innering aan den vriendschappelijken om gang en als blijvende hulde aan zijne werk zaamheid in de hoofdstad van Jvennemer- land, alwaar hij als wethouder langer dan een kwarteeuw een stempel heeft gedrukt op de geschiedenis van Haarlem, zijn portret aangeboden, geschilderd dioor \V. Maris Jb. Zn. Moge daardoor de herinnering aan dezen voortreffelijken magistraat aan het nage slacht tot voorbeeld strekken van nauwge zette plichtbetrachting en schrander beleid. Red publioae bene merittw Hoe heeft hem onze stadervaeren, wijs en Simpel. Een hoofd vol kreuken, een geweten zonder rimpel. (Vondel). Op den 23en April 1920 hebben de hier nevens vermelden, aan Cornelis Jacobus Gonnet als herinnering aan den vriend- schappelijken omgang en al® blijvende hulde aan zijne werkzaamheid van een halve eeuw als Archivaris in de hoofdstad van Kennemerland, alwaar hj door scherpzinnig en geduldig onderzoek hei oude Haarlem, deed horleven, zijn portret aangeboden, ge schilderd door mej. Lizzy Tnsjngh. Moge daardoor de herinnering aan dezen voortreffelijke Historicus aan het nage slacht tot voorbeeld strekken van bijzondere toewijding en nauwgezette studie- Rei publicae bene merit us Omschans hun niet met hoeken en met blaêren. Al wat in boeken staat is in zijn hoofd gevaren. (Vondel.) Het was een huldiging ,die de gehuldig- den evenzeer eert als degenen die aan de huldiging deelnamen. Het moet voor man nen als de Breuk en Gonnet, die zamen zooals de heer vanTienhoven nog zeide meer dan een eeuw voor Haarlem werk een voldoening zijn dat hun arbeid op zoo hoogen prijs wordt gesteld. Waarschijnlijk zullen de portretten een plaats krijgen in de Hoofdwacht, wanneer die gerestaureerd zal zijn en ingericht tot vercenigmgsgebou c an de oudheidkundige verecnigi g Ha..r rem. VAN GROOT BELANG. De Raad van Arbeid vestigt er do aandacht op, dat het van groot belaag ia voor allen, tusschen 35 eir 65 jaar oud, die in den loop van dit jaar nog verze- keringspliehtig mochten wordeu (of hel roede zijn, doch nog niet als zoodanig zijn ingeschreven) de aanmelding niet uit te stellen. Behalve, dat verzuim strafbaar is, zou den zij, door zich niet vóór 3 December 1920 op te geven, niet meer kunneu pro- fi toeren van de gunstige voor waarden van art. 373, volgens welke ieder, iliie ia het eerste jaar na het in werking treden der wet verzekerd is, ook na korte pre miebetaling een ouderdomsrente kan ver krijgen van ten minste 3 per week. 85-jarigen of ouderen, die zich eerst ni dien datum aanmelden, zullen 24 jaar moeten wachten, alvorens zij aanspraak op ouderdomsrente kunnen doen gelden. Voorts worden de verzekerden er op ge wezen, dat zij, zoodra zij 65 jaar worden niet moeten verzuimen daarvan ter beko ming van de rente, waarop zij dan recht verkrijgen, aan den Raad van Arbeid modedeeli'iig te doen. R.-K. Kappers- en Barbiers-bedienden. Donderdagavond vergaderde iu hel ge bouw St. Bavo, Smedestraat, eenige hee ren Kappers- en Barbierebedienden en werd door hen, na breedvoerige toelich ting van de heeren Castricum en Panne- keet, besloten om hier een afd. van den R.-K. Kappers en Barbiers bedienden Bond op te richten. Een tiental leden gaf rh reeds als lid op, terwijl van andere n%:t aanwezige heeren toezegging van w treding was verkregen. Daarna werd het voorloopig bestuur gekozen, n.l. de 1 toeren H. Pannekeet, Houtkamp eu Langend ijk, reep. als voorzitter, penningmeester en secretaris. Het ligt in het plan van hei voorloopig bestuur, om eerlang een groe ten propagandaavond te houdeu, waarop verschillende heeren het woord zullen voeren. Ieder R.-K. Kapper of Barbiers- bediende, die wenseht toe te treden tot deze nog jeugdige vereeniging, om aizoo mede de belangen van zichzelf en van an deren te behartigen, melde zich aan hij den heer Langendijk, Scboterweg 53zwart, Personalia. Het Weekblad voor Bloembollenen huu meldt dat de heer J. H. Wemho t eervol ont slag is verleend als redacteur van cat oigaart vanwege zijn benoeming tot vooralier der vereeniging. Tot waarnemend redacteur is aangesaid» na overleg met de Erven Loosjes, de heer H. J. Vocrs, die tevens tot waarn. secretaris is benoemd. Het hoofdbestuur deelt mede dat kennisgeving is ingekomen van den heer U. de Heii, dat hij, ingevolge zijn vestiging te Baam, zich genoodzaakt ziet voor de functie van lid der sub-commissie voor Hyacinthen te bedanken Tot lid der Commissie voor de no menclatuur. sub-commissie voor Hyacinihen. wordt benoemd' de hoer Jan v. d. Meij Gz. te Lisoe. R.-K. VOLKSBOND. Voor de verkiezing van hooidbesihmrslid van den R-K. Volksbond afd. Haarlem stel len zich niet meer beschikbaar de heeren: Jos. van Seggelen, J. P. H. Castricum, F. J. Bakker, J. H. Mailherbe en C. A. P. Dam mers- Ook de heer J. P. v. d. Horst, toege voegd lid, wenseht niet in aanmerking te komen. AERDENHOUT. Pas op de Wasch! De vrouw van een tuinbaas kwam gister tot de ontdekking, dat anderen zich-over een ge deelte van haar waschgoed hadden ont fermd. Niets prettig, zoo'n ontdekking.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 10