Uit den Omtrek HAARLEM. 11 'Vj CASTRICUM. Sport Zondagmid- ag speelde op het terrein, aan den eeweg C. S. V. 1 tegen S. D. O. 1. De partijen wogen vrijwel tegen el kander op. Voor de rust wist echter C. S. V. I zijne meerderheid met een puntje uit te drukken. Na de rust toonde echter S.D.O. niet voor niets van Beverwijk naar Castri- cum te zijn gekomen en maakte 2 doel punten, terwijl C. S. V. I zijn-doelpun ten met 2 wist te vermeerderen. De wedstrijd eindigde met een gelijk spel van 33 en geeft daardoor een juiste weergave van de verhoudingen. De strijd was van het begin tot het einde spannend. Voor dezen wedstrijd had op hetzelf de terrein een ontmoeting plaats tus- schen C. S. V. Ill en S. D.' O. III. Deze wedstrijd eindigde eveneens met een gelijk spel, daar geen van beide elftallen het tot een doelpunt konden brengen. Belasting. Door Ged. Staten van Noordholland is goedgekeurd terugge zonden de door den Raad vastgestelde suppleioire kohieren van schoolgeld en Hoo.delijken Omslag. Electriciteit. De werkzaamheden van de uitbreiding van het electrisch net zullen eerstdaags weder voortgang xunnen hebben. De kabel welke uit puitschland moest komen is te Haar- rein gearriveerd en zal .een dezer da gen naar hier getransporteerd worden, zoodat we mogen verwachten dat het nu met bekwamen spoed voortgang zal hebben. Distributie. Wii brengen onder de aandacht van de lezers dat door den Burgemeester ter algemeene kennis is gebracht, dat zii die bii de volgende uitreiking van broodkaarten in het be zit willen gesteld worden van bruin- oroodkaarten dit voor of op #.s. Don derdag ter secretarie moeten opgeven. Wordt dit niet opgegeven dan zal in het vervo.g .alleen aan die menschen witte- broodkaarten worden verstrekt. Waar het een algemeen verschijnsel is dat men niet erg .meer is gesteld op het bezit van bruinbroodkaarten en men dan ook steeds met een tekort aan wittebroodkaarten had te kampen liikt dit ons een verstandige maatregel van den Burgemeester. Schoolbouw. De werkzaamheden van den bouw van de R. K. Jongens school vorderen nu aardig. Binnen eeni- ge dagen zal "de eerste balklaag wor den gelegd voor de eerste verdieping. Gaat het werk zoo door dan zal de opening van de school in het begin van de herfst verwacht kunnen worden. Wegen. Men wordt wakker in Nrd.- Holland en voornamelijk in Noord Ken- nemerland. Het voorbeeld van den Burgemeester van Castricum vindt navolging. Zijn we goed ingelicht dan zal in de volgende week door de vereeniging v. Vreemdelingenverkeer van Bchoorl een vergadering te Alkmaar worden gehou den waarin met medewerking van een ingenieur, plannen zullen worden be sproken van den aanleg van een weg van Castricum, Egmond, Bergen, Schoorl en ook naar Alkmaar. We zien met belangstelling deze ver gadering tègemoet, maar meer nog de resultaten. op de markt kwam. Spr. bestrijdt een uit voerig de zienswijze van „De Eendracht" en wijst op de zeer groote voordeden, welke alles veilen heeft yeroorzaakt Spr. begrijpt evenmin dat nu juist in den laat- sten tijd hiervan zooveel bewijzen zijn te «en, een zoodanig voorstel komt. De heer G. Barten (Tuinbouwbelang) onderschrijft het door Ootjes gesprokene en gelooft, wanneer nu een beslissing door de leden van Eendracht wordt genomen, dat de stemming wel eens anders om kon zijn geweest. Na repliek en uitgebreide discussie wordt het voorstel verworpen, met alleen de stem va n„Eendracht" voor. (Het laatste gedeelte werd Maandag geplaatst). MEDEMBLIK. Vergadering Badhuis. De Voorzitter, de heer Ozinga, opent do ver gadering. Die Secretaris leest de notulen, welke worden goedgekeurd Periodiek aftredend is de he©r Rad-ecker, die herkozen wordt. In de 2 dames-vacatu res worden gekozen: de dames Buis en Vijn, deze laatste te Twisk Rekening en verantwoording.-' Ontvangsten 11782,05, uilgaven f 1778,721/s, in kas f 3,321/», plus het badhuis, wat heeft gekost f1550,— en waarvan nog f 840 betaald moet worden. De Voorzitter geeft nu een uitvoerig jaar verslag, waaruit o. m. blijkt, dat er veel belangstelling is voor de zwemsport. Tevens bespreekt de Voorzitter de wenschelij kheid om een oursus te geven voor ongeoefenden. Uit het verslag van den Commissaris blijkt, dat eenige klachten zijn ingekomen, wielkta hersteld zullen worden. Vaststelling baduren. Het bestuur stelt voor voor de dames alle werkdagen voormiddag-, mn 9—11 uur, bovendien Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 3—5,30 namiddags. ■Woensdags en Zaterdags 3,30—5,30, Zondags .tan 8—10 uur voormiddags, namiddags van f24 uur. Alle overige uren voor de heeffen. fioedgevonden Eenige finaticieele voorstellen worden goed- jgsvonden Inzake zwemlessen worden bezwaren g©- ppperd, zoodat dit punt wordt aangehouden! De rondvraag leverde niets belangrijks op; i*n» de Voorzitter de vergadering sluit; BROEK OP, LARGENDIJK Gemeenteraad. P» iaad dezer gemeente vergaderde Donder dagmiddag te twee uur voltallig. De Voorzitter opende de vergadering m©t |D*bed, waarna hij de notulen las, welke on- pnanderd goedgekeurd werden. ^De Voorzitter deelde mede, dat war^n inge- POEWa de volgende stukken - Vèrsefffllencle goedgekeurd© raadsbesluiten door Gedeputeerde Staten teruggezonden. De gemeente wordt vergeld in twee stero- stemd'istricten Ged Staten stellen voor eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening, betref fende de uitbetaling der jaarwedden van da onderwijzers en bij verlof tot afwezigheid. Aldus wordt besloten Een voorstel van de Gaseommissie om het salaris van den directeur der lichtbedrijveni in zijn geheel op 13900 te brengen. In da vorige vergadering staakten de stemmen. CASTRICUM. .Vandalisme. Wbens- j dagnacht werd in den tuin van H. del Graaf alhier, wonende nabij de Gasfabriek j 9 jonge vruchtboomen bij den grond af gezaagd. Van de daders natuurlijk geen I spoor De politie doet ijverig; onderzoek. j Of ze iets zal bereiken is een andera vraag. Jammer dat de dader zijn verdiende loon zal ontgaan. - De boo men stonden zeer mooi in; bloej en het is voor den eigenaar een groote schadepost Kwade honden. Gisteravond werd de heer S. alhier aangevallen door den hond van J. L. De heer S. werd zeer ernstig verwond aau een zijner beenen. Het is ge raden dat deze hond vast moet blijven liggen, want ons kwam ter oore dat reeds meerdere personen door bedoelden hond zijn gebeten. Burg. Stand. Geboren: Cornelia, d. van S. Th. Nanne en S. Ursem. Catha- rina Elisabeth', dochter van C. Hogenstijn en M. Modder. Gerarda Maria Adriana Petronella, d. v. N. A. van Lunen en M. P. van Westen. Ondertrouwd: Floris Twisk, 25 jaar en Johanna Geertruida Scheerman, 21 jaar. Nicolaas Kerssens, 38 jaar en Margaretha Vergouw, 37 jaar. Getrouwd: Adolf Schefvis, 22 jaar en Maria Brakenhoff, 23 jaar. Overleden: Pieter Duif, 76 jaar te Zaan dam. Arie Bok, 48 jaar te Amsterdam. Antje Crok, 63 jaar te Asséndelft. Arian de Vries, 37 jaar te Amsterdam. Johannes Onderberg, 39 jaar te Amsterdam. MEDEMBLIK. Installatie Burge meester. De sedert 18 Dec. LI. bestaande burgemeesters-vacature, ontstaan door het overlijden van den heer j. Winkel, is Donderdag vervuld. In een buitengewone raadsvergadering- werd de heer P. Schouten, loco-burg. als burgemeester dezer gemeente geinstalleerd. Van verschillende zijden werd de burge meester toegesproken. 's Namiddags is de heer Schouten fees telijk ingehaald; de op toch tt, waariu on derscheidene vereenigingen een plaats had den gevonden, trok zeer de aandacht. Heel de burgerij vierde feest. Er werd druk ge vlagd. Nu werd het voorstel aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren: Vlug, R. Slot, Glas en Kostelijk; en tegen de heeren: c. Slot, Ooijevaar en Bakker. Een verordening te maken tegen het slee pen van motorvaartuigen wordt verzoaht aan, den Raad door het Bannebestuur De Voorzitter geeft in overweging de poli tie-verordening in dien zin aan te vullen. De heer Vlug voelt er niet veel voor. De heer It Slot gelooft niet, dat het slie pen gevaar oplevert, als de snelheid maar niet overschreden wordt De heer C. Siot wil het sleepen verbieden van do Zuiderbrug tot het spoor en dit in de politie-verordening opnemen De Voorzitter stelt voor aan .Sohuttevaer" te schrijven, dat de snelheid niet overschrer den mag worden, en zoo dit toch gebeurt, dan zal de Raad een verordening, als door het Bannebestuur bedoeld, in het leven roepen, Het verzoek van het Bannebestuur wordt verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Suppletoire begrooting wordt den Raad aan geboden. Ontvangsten en uitgaven bedragen f 3392,141/2. De begrooting wordt vastgesteld. Een verzoek van de Woningbouw vereend ging „Broek op Dangendijk" om zoo spoedig mogelijk besluiten te nemen inzak© don wo ningbouw. De vereeniging is bereid de borg stelling te storten. De heer C. Slot wil het contract voor persoonlijke borgstelling door een deskundige laten maken, n.1. door een rechtskundige. De heer Kostelijk voelt er ook wel tets voor. Het voorstel van den heer C. Slot wordt aangenomen met algemeene stemmen. Het verslag van den toestand der gemeente zal bij de raadsleden drculeeren. Rondvraag De heer Kostelijk vraagt, of het niet mo gelijk is, dat de sluisgelden-verordening her zien wordt, als er groote schuiten komei\ Spreker wil een heffing per ton. Aangehouden Hierna ging de raad in comité-generaal ter behandeling van de aanslagen in den H O. UITGEEST. Mej. M. Kuij.t van hier slaagde dezer dagen vow het examen van onderwijzeres. N.-VENNEP. Vergiftigd1. Het gezin van Th. Otfe Az., Nieuwstraat, alhier, werd na het gebruik der koffie otrweL Direct inge roepen, geneeskundige hulp constateerde ver giftiging De toestand van en kindi en de vrouw van O. en de vrouw van L. D. mede daar aanwezig, was al dadelijk zeer zorg pa111. door dr. C. Hennis zijn de patiënten darect im behandeling genomen,. Waf de ooi zaak is. is aog niet mogelijk vast te stellen dte tostand is heden nog zeer zorgzaam. Nader vernemen we dat op zolder eenig vergift voor muizen aanwezig was, mogelijk is er iets van door die koffieboon en geraakt, zij waren aan de schoonmaak. V ELS EN. Gemeentezaken. B. en W. stellen voor de imbewootnhaarverklaring" van de woningen Bloemendaalsche straat weg! A 43, ,44 en 45 te Jan Gij zen vaart, thans bewoond door ,den heer jH. Toeset, die er één woon- en winkelhuis van heeft doen maken, op te heffen. B. en ,W. stellen voor de woningen Achterbuurtweg G. nos. 3 en 5 te Sant poort, toebehoorende aan de N.V. C. H. Hin te Overveen, onbe woon haai' te ver klaren en den termijn van ontruiming te Ibepaleu op zes maanden. B. en ,W. stellen voor om de onbe bouwde terreinen achter de woningen der It. K. ereeniging „Woningbouwvereenk- ging" aan de Pastoorstiaat aa.n de be woners v,an de woningen dezer vereeni ging als volkstuintjes te. verhuren; even eens om aan den heer P'. Ruigs Jr. te Santpoort een gedeelte yan dienzelfden grond in huur af te staan voor opslag plaats van materialen. EGMOND-BINNEN. Woensdagavond vergaderde de pas opgerichte afdeeling voor Egnnond a. ,d. Hoef en Egmond a. Zee van de Hanze te Rinnegom, ten einde ook de betrokkenen vaai Bgmond- Binnen in de gelegenheid te stellen zich op de hoogte te stellen van deze ver eeniging voor den Handeldrijvenden Mid denstand, en zich daarbij aan te sluiten, om zoo de afdeeling over de drie Eg- monden uit te strekken. De heer Gar- ritjsen hield een bespreking over de wer- kiyg der' Hanze, waarbij hij er zich voor dezen avond hoofdzakelijk toe. bepaalde de Hanzebamk als gelegenheid voor het beleggen van spaargelden te behandelen. Daar de opkomst zeer gering was druk te de Zeereerw. heer Pastoor de wen- schelijkheid uit nog eens een afzonder lijke, bijeenkomst te beleggen te Egmond- Binnen, evenals dat fe Egmond aan den Hoef 'geschied was. Ook andere aanwen zigen achtten dit jn het belang der af deeling. Het bestuur kon hieromtrent ech ter 'geen toezegging doen. Na nog eenige besprekingen sloot de. voorzitter, de heer Oudt, de vergadering, die, jammer ge noeg, haai' doel niet bereikte. HAARLEMMERMEER. Christelijke Landbouwschool. Men deelt ons mede, dat nog dit jaar in deze gemeente een Chris telijke Landbouwwinterschool zal warden geopend, uitgaande van Jen Christelijken boeren- en tuindersbond. Door het bestuur yan dezen bond wor den reeds gegadigden voor het vervullen van een etrekbkmg als leeraar gezocht. HAARLEMMERMEER. Inbraak. Bij den rentenier B. te Nieuw-Vennep is des nachts ingebroken. V er mist .wordt een heerenrijwiel en een bedrag in geld, groot f 12.—. (BEVERWIJK, erkooping. Notaris Don ker alhier, heeft yerkoeiht: een pakhuis aan de Bloksteeg; kooper M. Witkamp alhier voor f 7500; tuinen onder Wijk 5aan Duin en Heemskerk; een perceel gekocht door den heer van Eek alhier voort f 25, .een perceel met een woonhuis, gekocht door S. Zonneveld te Velsen voor f 6700; een perceel tuingrond te Wijk aan Duin, gekocht door. J. .Welage aldaar voool I 2850, idem door Jac. Blocker al daar voor f 1610; idem door A. Butter öaldaar voor f 2200, idem .door J. van Straten aldaar voor f 3125, idem door Eng. ten Boom alhier voor; f 5550. Een huis en tuin, genaamd Honds- boesche, onder Heemskerk, gekocht door H. Kimman te Wijt aan Duin vooa-; f 7685, tuingrond bij genoemd huis gekoeld .dotor Jac. de Waard aldaar voor f 6525, B. en W. stellen voor alsnog'uit te keei-an de bedragen van de .vervallen cou pons en de uitgelote, schuldbrieven ten laste der gemeente, waarvan naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders blijkt, dat zij tengevolge van den oorlog niet binnen den daarvoor gestelden ter mijn ter verzilvering hadden kunnen wor den aangeboden, mits die stukken worden aangeboden vóór. het pinde van het jaar 1920. B. en W. stellen voor de bezoldiging van den inspecteur voor lichamelijke op voeding vast te stellen oc I 4000—6000, met vrije .woning. Bekroond. Op dé groote Internationale Honden- tentoonstebing van „Nimrod-Cynophilia, welke heden te 's Gravenhage gehouden wordt, behaalde de heer Ckr. Schprnagel alhier met zijn Engelsche .windhond .een lste, 2de en 3de prijs. Pcrzcnaha. Tot lid der commissie belast met het afnemen van het schriftelijk gedeelte van het examen in de gemeente-administratie ia o.m. benoemd de heer M. J. N, J. E Heerkens .Thijssen. W on-ugbouw-vereeniging. De Staatscourant bevat heden de sta tuten van de „Vereeniging voor den bouw van Flatwoningen 'verdieping-wo ningen) gevestigd te. Haarlem, Onderwij zers-oxamen. HAARLEM, 23 April- Geëxamineerd 7 vrouw, candidaten; geslaagd de dames: C. M. Boom, W- Wu van der Edippe, A. A. Quartel, Zaandam; J. Houben, A. Ker sten, Helder pn J. M, .Visser, Hoorn, Zanguitvoering ,»Ave Maria." Vrijdagavond gaf het dameszangkoor „Ave Maria" onder leiding van me. Els.* Wille, eene uitvoering ia bet gebouw der St. Jozefsgezellen-vereeniging aan Jansetraat. Wegens gebrek aan plaateruimte moet het verslag tot Maandag blijven liggen. Marijk en yan Nieumegkon. Gisterenavond had voor de vierde maal een opvogring plaats van die waerachtige en een zeer wonderlieke historie van Ma nken van Nieumegben, die meer dan 7 jaren met den Duvel woonde .ende ver keerde. De zaal was goed bezet, wat wel be wijst dat Haarlemsch gevoel voor kunst nog op een zeer goed peil staat en wat voor de uitvoerders pen aangename aan sporing is om meer dergelijke, opvoerin gen te. geven. Aanbesteding. Door den heer J. J. y. Noppen, ar chitect alhier, werd aan de firma Schip horst en .Philips aannemers alhier, opge dragen het uitbreiden pn vergrooten der Cacao en Chocoladefabriek der firma Droste, alhier. Krans Halsmuseum. In liet Frans Halsmuseum, zijn geexpo- seerd een jongensportret van Frans Hals en een schilderij, voorstellende een etende boer van Adriaen Brouwer, die door den beer A. van Buur-en te Naarden ia bruik leen zijn gegeven. Nog juist op tfjd. Gistexenavond omstreeks 6 uur, bemerkte de heer Kuiler, opzichter bfj de gemeente werken te Schoten, dat-eenige kinderen ver schrikt wegliepen van de waterkant, van den Schotersingel, nabij het Buitenhuis. Tot zijn schrik zag hij nog juist een kin derhandje even boven 't water uitsteken. Hij bedacht zich geen oogenblik, sprong te water, en het gelukte hem het kleintje aan wal te brengen. De andera kleuters van 3 a 4 jaar, ver klaarden nu op hun manier, dat do kleine drenkeling had gemeend op ?t daar drijven de vuil te kunnen loepenI WAAR GAAN WIJ HEEN? Christ. Oratorium-Vereeniging. Naar aanleiding van het bericht van mej. Mia Peltenburg in ons nummer vaa gisteren deelt het bestuur van de Christelijke Oratorium-Vereeniging onB mede, dat, tengevolge van een misver stand, de affiches en verdere drukwerken, betrekking hebbende op de uitvoering van Le Chant de la Cloche van Vineent dTndy op Woensdag a.s., reeds afgedrukt waren vóór het definitieve besluit vaa mej. Pel tenburg bekend was. Gaarne betuigt ge noemd bestuur aan mej. Peltenburg zijn leedwezen. In haar plaats zal optreden mej. E. ten Brake van Bussnm. R.-K. Bond voor Groote Gezinnen- Vrijdagavond hield de R.K. Bond van groote gezinnen een mooien prepaganda- avond in de groote zaal van St. Bavo. De zaal was voor ruim drie vierden bezet, wat wel toont, dat er belang gesteld wordt in de zen bond. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Mr. J. N.J. E. Heerkens Thijssen, allen hartelijk welkom en dankte reeds bij voorbaat allen, die medewerkten om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken. Daarna had de verkiezing plaats van twee bestuursleden, welke tot resultaat had, dat de heeren y. Rossutn en J. Bounlhof verkozen werden. Toen was 't zakelijke afgeloopen en kwam 't feestelijke. De R.K. Kring met haar bekend blijspel „De Nieuwe Knecht;' oogstte nog meer ap plaus, dan toen het laatst in de Schouwburg weid gespeeld. Er werd dan ook wederom eenig gespeeld door allen, zonder uitzondering, Ook 'f kring orkest moet wederom hulde gebracht worden voor de mooie cngezellige manier, waarop het den geheelen avond door de leden wist bezig te houden, 1 Tot slot kwam onze bijna ongeëvenaarde professor Antonini, die deed lachen, lachen, zonder ophouden. Vooral zijn „Geheimzinnig Kabinet'' en nog meer zijn „Marionetten-theater'' met die komieke poppen en die grappige gezegden. Alles bii elkaar was 't een kostelijke avond, die lang in de herinnering zal blijven van allen, die er bij tegenwoordig waren. DE KWESTIE VAN HET KINDER- SÜPPLETIELOON IN DEN GEMEENTERAAD. Gisteravond vergaderde in Lion d'or vele organisaties, vertegenwoordigende ruim 650 ambtenaren en werklieden, in dienst der gemeente Haarlem, inzake de beruchte motie-Poppe cjs., welke ten doel heeft het kindersupletieloon aan de gezin nen te ontnemen. De vergadering besloot met algemee ne stemmen ten sterkste actie te voeren tegen deze motie, welke het georgani seerd overleg in elkander Lapt en met de meeste klem aan te dringen op aanne ming der voorstellen van B. en W. Maandagavond zal van d'eze vergade ring een uitvoerig verslag worden gepu bliceerd, alsmedle die protestnota welke aan den Raad zal worden gezonden. Protestvergaderingen zullen worden be legd. Deze actie staat ondier leiding der hee ren van Driel en Goedhardt; er wordt echter to.it de organisatie een comité ge vormd, hetwelk de actie verder zal lelden. Ter vergadering waren vertegenwoordi gers van de volgende organisaties: Vereeniging van Ambtenaen in dienst der gemeente Haarlem; Ohr. Bood van Personeel in Publieken dienst, afd. Haar lem; R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pan lus."; Chr. Politie-agentenvereeni- ging „Sursum Corda"; Vereeniging van Inspecteurs van Politie Haarlem en Om stieten; Algemeene R.-K. Ambtenaren bond *A. R. K. A."; R.-K. Politie-agen- ten-vereeniging „St. Michael"; Algefeene Chr. Ambtenaren Bond. Ennnabloem-collecte 1920. Dé heer Limperg schrijft ons: Een prachtig succes! Verbluffend 1 Om paf van te staan, als je 's morgens met een benauwd hart de vuil-grijze, donke re lucht ziet, en de kletsende regen de straten in modderwegen verandert, zoo- dat je bij jezelf denkt, wat hiervan moet terecht komen. f 7306.96. Te mooi haast ooj te geloj- ven. Ik vertrouwde dan ook mijn ooren niet aan de telefoon, toen de verschil lende wijkpresidenten mij 's avonds na afloop van den Bloemendag de opbrengst uit haar wijk mededeelden. Twee-, drie maal vroeg ik het opnieuw, want de eene wijk na de andere was hooger dan ver leden jaar, f 400, i 300, f 200, enz., enz. Ja, het was zoo. In totaal f 1856.26 meer dan verladen jaar. Een mooie sprong" om hoog. Huidel driewerf hulde aan alle inge zetenen van „Haarlem en Omstreken", die zoo schitterend hebben voldaan aan ons verzoek, om tegenover de sterk stij gende Rj'n van het sterftecijfer van t. b. c. een nog sterkar omhoog gaande lijn te stellen van het cijfer, van Inkomsten, oni die: ziekte, te. bestrijdeal Drie hoera's .voor de Bloemenverkoop sters en Estafette-wielrijders, die regen wind en koude trotseerend, onvermoeid hun bloempjes aan don man brachten, eü thans met de grootste voldoening mogen neerzien op het prachtige succes hun ner collecte, door hen met een ijver ge houden, waarvoor wij geen woorden kun-, nen* vinden, om onzen hartelijken daaiï' in juiste termen uit te drrukken. Ook aan de Pers brengen wij onzen welgemeenden, niet minder hartelijken dank voor haar krachtigen steun en web willende medewerking om het publiek voor te lichten, hot warm te maken voor de goede zaak, ,en daarvoor hare kolom< men met gulle .vrijgevigheid beschikbaar stelde. De Directies van „de Sierkan" en vaa Brinkmaan stelden evenals alle vorige ja ren wederom een zaal ter besckikkingf voor Wijkbureau; de Sfcadsaanplakker, de heer Russ, plakte de groote, mooie ree- larnebiijetten wederom gratis pp de ver schillende aanplak plant sou op; pen aan tal Estafette-wielrijders zetteu hua wiel op stal en verspreidden met loffèiijkea ijver propaganda-brochures en biljetten; kortom, aan hen allen eveneens onzen warmen dank voor hun be lange looze, vriendelijke en gewaardeerde hulp. Burgemeester eu .Wethouders van liaaa'-- lem betuigen wij niet minder onze groeit erkentelijkheid, alsmede de hoeren Direc teuren (Directrice) en Hoofden van de verschillende scholen, waardoor wij zoon groot aantal bloemen verkoopsters an es- tal'ette-wielrijder» verkregeu, a.smcde aan H. H. B. en W. van Bloeuiendaal, Bcho- sen en Zand voort voor hunne toestem ming tot het houden van de Emma- bloem-collecte in hunne gemeenten. Het was het 10e jaar vaa deze col lecte, en dus een jubilé, dat buitengewooa geslaagd mag heeten. Zeer zeker is het hier wel de plaat», om even te memoreeren, dat vaa het vas te Dames-comité der jaarlijksehe Iknma- bloem-eollecte, mevr. Hoog-Guldenstecdeu Egeling en mevrouw vaa Riemsdijk—de 11a Passecour Caen al die jaren deal heb ben uitgemaakt van dat comité. Mevrouw Josselin de Jong-Cappeijne van de Copedo algemeen Presidente, bracht beiden daaiea een bezoek, en complimenteerde haar met deze gedenkwaardigheid. Met oavau rAen ijver, met liefde eu toewyding aemon dez* dames, doch ook alle andere wijkpresiden ten eu huipdames ieder jaar hare fane- tie waar, en het getuigt wel v** een sympathiek medeleven en vaa een» pret tige verstandhouding, .dat o.a. mevrouw Waller, die in wijk IV jaren achtereei deel uitmaakte van het comité, doch ia het najaar van 1919 naar elders verhuis de, express el ijk van uit Utrecht over kwam, om in haar vroegeren wjjk der Haarlemschen B.oemendag wederom mede te maken. Met zulke dames-comité die na afloop zeggen, alweer een pceUigea dag achter den rug te hebben, most toen wel mooie resultaten bereiken. Dat medeleven in ouzen Bloemendag sehijrit wel iets typisch Haariemedh tl dat reeds bij |de jeugd begint. Want toen eer. estafette-wielrijder t>cn versnapering werd aangeboden, bedankte hij vriende lijk daarvoor, zeggende: „Dank u, dal gaat van .de collecte af, eu ik b«n zoon vaa een wethouder, dat mag ik niet doen." Nog een paar aardige staaltjes, hoe ook de bloem verkoopsters haar best deden. Een paar verkoopstertjes, klein maar dap per, op een vaste standplaats, Lieten geen muis passeeren. Een kameraadje van den- zelfden leeftijd, .die een kwartje had ge kregen van moeder, oin met de tiant er gens heen te gaan, werd aangehouden, maar zetde niet anders, te hebben als het kwartje voor jie tram. „O, dat is niets," antwoordde direct de hanige ver koopster, „geef dat kwartje maai', dan krijg jij van mij tramgeld en een bloe metje," hetgeen gebeurde. En tot dege nen, die haastig wilden doorfietaen, ale geen tijd hebbende, zeiden ze: „dat is neits, dan hollen ,we wel inee." Met deze aardige etaaltjes van harte lijk medegevoel besluiten .wij dit kleine verslag van den gróóten dag, die ons zoo veel reden tot innige dankoaarheid geeft en hoop in (Ie naaste toekomst voor eer algemeen meedoen aan den strijd tegen tuberculose. Dat oo-genbUk zal d« dood der moordende ziekte zelf zijn. Moge het spoedig aanbreken! ONDERWIJZERSEXAMENS. Haarlem, 22 April: Geëxamineerd 8 can- didaten; geslaagd de heeren J. Dunselman, Beverwijk; J. H. Fikkeri, Beverwijk; A. Jans sen, Haarlem; J. T. Galesloot, Beverwijk; R. Gravemaker, Den Helder en J. va* Eke- ren, Anna Paulowna. Het SehouwteoneeL Dinsdag 27 April brengt Het Schouw. tooneel, directie Adr. yan der Horst en Jan Muscli, wederom een première in den Haarlemschen Stadsschouwburg en we) Paschen, een spel ia drie bedrijven van August Stiindberg. Personalia. Het Weekblad voor r>loembolleneuItuut meldt dat de heer J. H. Wentholt eervol ont slag is verleend als redacteur van diat orgaan vanwege zijn benoeming tot voorzitter der vereeniging. Tot waarnemend redacteur is aangesteld, na overleg met de Erven Loosjes, de heer H. J. Voors. die tevens tot waarn. secretaris is benoemd. Het hoofdbestuur deelt mede dat kennisgeving" is. ingekomen van den heer G. de Heii, dat hij, ingevolge zijn vestiging te Baam, zich genoodzaakt ziet voor de functie van lid der sub-commissie voor Hyacint-hen te bedanken Tot lid der Commissie voor de no menclatuur, sub-commissie voor Hyacinthen. wordt benoemd de heer Jan v. d. Meij Gz. te Lisse. R.-K. VOLKSBOND. Voor de verkiezing van hoofdbestuurslid van den R-K. Volksbond afd.. Haarlem stel len zich niet meer beschikbaar de heeren: Jos. van Seggelen, J. P. H. Castricum, F. J. Bakker. I- H. Maltherbe en C. A. P. Dam mers- Ook de heer J. P. v. d. Horst, toege voegd lidi, wenschf niet in aanmerking te komen. GE|MEEiNTE(ZAKEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8