Door Centraal Lturopa. fciniieritaniiscn üseuws. Ruime keuze tauiiiÉssiioeaties. EERSTE BLAD Burgemeester Wentholt. irSIZSSDAG 23 APRIL 1820 43ste JAARGANG No 11659 DE ABONNEMENTSPRIJS BEDRAAGT VOOR HAARLEM EN AGENTSCHAPPENPER KWARTAAL f2,927*; PER WEEK 22Y3 CENT; FRANCO PER POST PER KWARTAAL 13,25 BIJ VOORUITBETALING BUREAU: NASSAULAAN 48, HAAF.LEt.1 IkLEFCON 1426 EN 2741 - TELEFOON AFCEEL1N6 „DRUKKERIJ" No. 1748 ADVERTENTIEN 30 CENTS PER REüEL, Bil CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Dit nummer Per levensmiddelentreiii naar Weenen. VI. Landshui, 22 April, 1920. In 't holle van den nacht zijn wij gister avond een in de eenzaamheid verloren bij Bahnhof van Nurnberg binnengestoomd. We troffen heteen uurtje later reeds kre gen we een forsche, versche locomotief, welke ons in zóó'n ordentelijke vaartje naar Regens- berg zou voeren.dat ons een aankomst aldaar »e ongeveer zes uur in den morgen verzekerd was. Te Nurnberg bleek het, hoe goed het is, dat er steeds en vooral op de perrons, waar ge rangeerd wordt toezicht op heet den langen sleep van wagens wordt gehouden tijdens het oponthoud en het rangeeren op het afgele gen remplacement van laatstgenoemd station toch, was de „Rangeermeester" maar zoo vrij, op z'n eigen houtje, zonder een der waken de geleiders erover aan te spreken een drie tal wagens met levensmiddelen af te koppelen: de trein was naar „Rangeermeis er'"s meer ing voor het komende traject te zwaar om door de eene machine getrokken te wordenhij zou de drie achterblijvende wagens ons bij ge legenheid wel achterna zenden. Zoo verklaar de hij aan onzen wakkeren hoofdgeleidcr, toen deze, bij zijn inspectie de drie wagens missend, hem daarover interpelleerde. We lieten ons door de redeneeringeu van den „Rangeermeister" echter niet van de wijs brengenwe hielden vast aan ons con signe onder1 geen voorwaarde en onder geen omstandigheden of 't moesten wel héél bijzondere omstandigheden zijn hier of daar wagens achter te laten, en dank zij een flinke dosis aanhoudingsvermogen en „smeersel" kregen we héél onzen trein mee naar Regensburg, alwaar we inderdaad op het aangegeven uur in den vroegen morgen arriveerden. Te Regensburg wachtte ons een minder aangename gewaarwordingwe konden na eenige uren wèl doorreizen, maar.... dan moest de trein gesplitst Worden in twee deelen. Wat voor drie der geleiders tot gevolg had, dat zij per goederentrein zouden moeten rei zen het tweede gedeelte van den trein toch, dat ongeveer twee uur later uit Regensburg zou vertrekken, en derhalve ook twee uur later te Landhut het eerstvolgende station zou aankomen, mocht niet zonder bege- It icing blijven, en zoo kregen drie geleiders (liet lot viel natuurlijk óók op schrijver dezes, Jonas het weinig lokkende vooruitzicht op een reisje wie wist voor hoe lang per goederenwagen, zonder verwarming, zonder „keuken," zonder behoorlijke „woning" en zit-gelegenhtid De stationschef echter had medelijden met ons we zouden een personen-wagen tot onze beschikking krijgen. Inderhaast Werd nu wat mondvoorraad en verder eet- en drinkmateriaal bijéén gepakt, en na anderhalf uur wachten in een snikheet vrachtgoederen- kantoortje buiten was doordringend kil en plaste de regen gestadig profiteerden wij van de gelegenh neer kregen we ook inderdaad onzen perso-1 Landshut s grootste hotel —-heel (de natuur was veelal éénig schoon, doch er behoort een zekere „welstand" toe om schoon heid te kunnen genieten kwamen we, waar we voorloopig wezen moesten in Landshut Op een reis per levensmiddelentrein naar Weenen moet men zich over niéts verwonde ren of ergeren zoo óók niet over de mededee- ling, welke wij bij onze aankomst te Landshut kregendat weden volgenden dag wel eens opgetrokken zouden worden naar Muhl- dorf, en wèl.: wederom in twee gedeelten Dit oponthoud gaf ons gelegenheid, voor eenigen tijd ons nomaden ons woonwagen leven vaarwel te zeggen en ons weer eens even te begeven in de gewone of voor ons eigen lijke heel ongewone menschelijke samen leving in een Zuid-Beiersche stad. Eerlijkheidshalve moeten wij bekennen, dat wij ons over een tegenvaller (want een tegen valler was het, dit onverwachte, lange opont houd) nooit zoo gemakkelijk hebben kunnen troosten als ditmaal Eerstens deed het ons goed, weer eens onder de menschen te komen, langs straten te kun nen wandelen en op een gewonen stoel plaats te kunnen nemen aan een gewone tafeldoch tweedens, en wel voornamelijkLandshut is een van natuur en bouw onvergelijkelijk schoone stad. Zij ligt op gebouwd tegen een zwaar-be- boschten hoogen berg en treft reeds van uit de verte met haar helwit gepleisterde huisjes door picturale lieflijkheid. In de oude binnenstad staat geen enkel modem huis, dat de vredige, stille schoonheids stemming, welke den bezoeker overhuivert bij de beschouwing van de zuiver-Beiersche, rijk-teekenende intiem-„doende" architec tuur der middeleeuwen, zou kunnen versto ren. De aspecten, welke de steilstijgende straten en straatjes met eindeloos varieerende, doch steeds harmonieus- en schoon-lijnige gevels en geveltjes, met de zwaar-gebouwde en toch knus aandoende stoepen en gaanderijen langs de winkelhuizen, zij zijn als de tot steenen werklijkheid geworden stout zuivere phanta- sie van den schilder-kunstenaardie alle schoonheid, alle intimiteit van echt Beiersche bouwkunst op één doek heeft willen bij één- brengen. Op den hoogsten top van den berg domi- neerend over heel de omgeving staat stoer het oude slot der Wittelbackers, dateerend uit de 12e eeuw. Het zwaar monumentale slot, dat in zijn tijd een geduchte sterkte geweest moet zijn, staat daar nog geheel intact met zijn schoone slotkapel, met zijn van rijk geornamenteerde gaanderijen omgeven binnenplaats, met zijn geweldig ruim archief, met zijn stallen, zijn bakkerij, zijn brouwerij, zijn uitgestrekte lust-wandelhoven, enz. Van uit het slot heeft men een subliem ver gezicht over de stad, over de omgevende berg- natuur en last not least over de witte rivier de Isar, welke langs den voet van den berg dwars door de stad stroomt, een ver gezicht, zóó boeiend, dat men zijn betoover- den blik daarvan niet losmaken kan..dat men daar zou willen blijven verzonken in droom, in stille bewondering van God's hier zoo verheffend schoone natuur 1 Landshut het zal ons overgetelijk blijven Wie eenmaal Landshut zag,is een innige „joy for ever" rij ker geworden nu wij, ons toch in de mensche lijke samenleving bevonden en den tijd hadden wij van de gelegenheid, door in nenwagen. Onzen personen-wagen I Maar wat voor een 1 Een „unheimische"havelooze, vervelooze, extra-smerige, sinds Augustus 19x4 beslist niet meer schoongemaakte 4de klasse-kast, waar de kille wind doorhéén speelde, zóó, dat de vodjes papier, welke naast touw- en stroo- rommd rijkelijk op den grond verspreid lagen, in iuciitig-dausende beweging kwamen. Niettemin na ruim twee uur blauwbekken monarchis tisch nog. „Zum Kronprinz" geheeten te gaan middagmalen. We zullen daar vooreerst niet veel van ver klappen we kregen voor heel goedkoope marken „Schinkengebrat mit Spiegelei," „Kartoffelsalade," brood, taart, enz, doch we waren als kinderen zoo blij, toen de na aankomst spoedig daarna in onze woonwa gen" nog wat behoorlijke Hollandsche „vivres" te verorberen kregen van onzen uek kenprins EEN LAATSTE SCHRIJVEN. In bet dezer dagen gepubliceerde Oran je-hóek, komt een schrijven voor van den Engelse lien premier Lloyd George* dat den SIM en Maart j.l. aan ooze Regee ring werd overhandigd. Dit schrijven luidt als volgt: Londen, 24 Maart 1920. Excellentie, De geailieerde mogendheden, die sinds de om vangst van den brief der Neder- iandische regeering van 2 Maart in ge- dachtenwieseling zijn geweest met die re geering over voorstellen voor de behoor lijke interneering van den gewezen Duit- schen keizer, in het belang van den vre de en de veiligheid van Europa, hebben vernomen dat de Nederlandsche regeering een koninklijk besluit heeft bevorderd, waarbij een bepaalde plaats van internee ring voor den gewezen Keizer wordt aan gewezen in de provincie Utrecht. Dit be sluit gaat vergezeld van de verzekering, dat de Nederlandsche regeering de volle dige verantwoordelijkheid op zich neemt voor de bewaking van den gewezen Kei zer en het toezicht op zijn briefwisseling en betrekkingen met de buitenwereld. De geallieerde mogendheden nemen nota van deze verzekering als een aanwijzing van liet oprechte voornemen van do Ne derlandsche regeering om de gevaren te verminderen, welke uit de aanwezigheid van den gewezen Keizer op haar grond gebied kunnen voortvloeien. Maar het is onbetwistbaar dat dergelij ke voorzorgsmaatregelen, hoe oprecht ook gemeend, en hoe getrouw ook uitge voerd, het zeer ernstige gevaar niet kun nen wegnemen, dat moet blijven bestaan, zoolang de gewezen Keizer gelaten wordt binnen 40 Kilometer van de Duitsche grens, als een mogelijk middelpunt van reactionaire propaganda en een voortdu rende bedreiging van den vrede van Euro pa. De geallieerde mogendheden kuuaen geen enkele verantwoordelijkheid voor de ze beslissing aanvaarden. Die verantwoor delijkheid rust op de Nederlandsche re geering, die geweigerd heeft de vertoogen te aanvaarden, die meer dan eens tot haar gericht zijn door de ernstige en eenstem mige vermaning der mogendheden. Mocht de voortgezette aanwezigheid van den gewezen kiezer of van zijn gezin in de verblijfplaats welke hun thans zijn aan gewezen op Nederlandiseh grondgebied in de toekomst een der gevreesde gevolgen hebben, dan kan de Nederlandsche regee ring niet ontkomen aan de uitsluitende vei an twoor delijkheid, zoowel voor de Se* beurtenis als voor haar gevolgen, welke zij aldus beslist heeft gekozen op zich te nemen. Ik heb de eer te zijn Uwer Excellenties zeer dienstwillige dienaar D. LLOYD GEORGE. De Regeering in Den Haag heeft ge meend dat het niet op haren weg lag op dit schrijven terug te komen, gelet op ha re (vroeger reeds gepubliceerde) nota van 2 Maart, waarin het standpunt van de Regeering werd uiteengezet. Met deze onbeantwoorde missive van Lloyd George, kan de briefwisseling over den ex-keizer als geëindigd worden be schouwd. Dé (Edelachtbare heer D. Wentholt, die heden zijn zilveren aanbtsjubilé viert, d. w, die heden (eigenlijk op 25 April) 25 jaar burgemeester van Hillegom is geweest, iwerd 13 October 1863 te Heilo geboren ,en doorliep daar het gewoon la ger onderwijs. Lat er voltooide hij zijn studie to Alkmaar, .was vervolgens vo lontair aan de secretarie te Zwollerkars- pei, daarna ambtenaar te Sloten (N.-H.) en werd vervolgens benoemd tot burge meester te Ouddorp (5jj Goeree) welke functie hij 3 jaar bekleedde. Op 25 April 1895 werd hij benoemd tot burgemeester van Hiliogom, welke waardigheid hij tót heden onafgebroken bekleedde. 'Burgemeester .Wentholt is oen eenvou dig man, leeft eenvoudig en bovenal hui selijk. Eeer zelden en niet dan bij uiter ste noodzakelijkheid verlaat hii zijn ge liefd Hillegom De burgemeester is een man van ka rakter, strikt eerlijk en onpartijdig. A's leider der Raadsvergaderingen staat hij zeer hoog, door de tactische, wijze waar op hij presideert. Onder zijn bestuur nam Hillegom sterk in bevolking toe. £ij is meer dan ver dubbeld. Het verkreeg een. gasfabriek, die meer malen vergroot werd, een haven en rio- leeriug, terwijl eene waterleiding was ge komen, indien 1914 aan do voorbereiding door hot uitbreken van den wereldoorlog geen ongewild einde had gemaakt. In zijn gezinsleven heeft de burgemees ter veel ondervonden en een zoon op vrijwel .volwassen leeftijd ten grave zien dalen. De burgemeester is ook een godsdien stig man. Vrijwel eiken Zondag kan men hem en zijn gezin ter kerke zien gaan. Hij behoort tot den Ned. Hervormden Godsdienst. Hillegom heeft zijn burgemeester lief en zal dit op schitterend0. wijze a.s. Woensdag toonen. Burgemeester W entholt, ad muitos annosl! En, verlaat Hillegöm's burgameea- tcrszetel nooit 1 NIEUWE STAKINGEN IN ZICHTf Het N. V. V. richt zich iu het „Volk" met een oproep tot de arbeiders om voort te sraan met de steun-inzameling. Da steunbeweging van het N. V. V. dient te worden voortgezet aldus luidt hot daar over enkele weken da moderne vakbeweging ongetwijfeld wederom in grooto Btakmgen zaj 2Jjn gewik keld. In verschillend© bedrijyea blijven de [werkgevers weigerachtig doraikvereenigingen redalüdc arbeidsvoorwaarden aan te bieden. ONEENIGHEID IN DE PARLEMEN TAIRE COMMISSIE. In da parlementaire sub-oommlseie van onderzoek naar de schuld van den oorlog is het tot oneenigbeid gekomen. Deze sub commissie heeft dezer dagen een deel van haar werk gepubliceerd: do schriftelijke antwoorden van enkele staatslieden en po litici o a. van von Dethmann-Hoilweg op vragen betreffende hun optreden en waarnemingen in de maand Mei 1914. Da voorzitter van de sub-commissie, de scciaal-demoeraat Quar<sk, wilde de hee- ren v. Bethmann Heilweg, von Jagow en Zimmermann gedurende de drie dagen na de ontbinding van do nationale vergade ring ook mondeling hooren, om de actie van de commissie, die haar mandaat ver liest tegelijk met het uitgaan van dit par lement, tot een goed slot te brengen. De groote commissie van onderzoek kon zich niet met dit werkprogram vereeni gen, evenmin als hot senioren-convent. De burgerlijke leden van de commissie vrees den, dat uit het mondelinge verhoor ka pitaal geslagen zou worden voor de ver kiezingscampagne. Set voorstel van dr. Quarck werd verworpen, die hierop het voorzitterschap neerlegde. De parlementaire subcommissie van onderzoek naar de schuld van den oorlog heeft haar eerste Witboek gepubliceerd 120 pagina's dikwaarin de antwoorden verzameld zijn van een aantal Duitsche politici op pertinente vragen omtrent de gebeurtenissen van Juli 1914. Do eerste vraag" luidde of de toenmalige Duitsche ambassadeur te Weenen, von Tschirschky de Oostenrijksche regeering heeft aangemoedigd in de scherpe hou ding tegenover Servië. Deze vraag wordt door allen ontkennend beantwoord, behal ve door Fürst Lichnowsky. Het uitvoe rigst is het antwoord van von Bethmann Hollweg, dat echter niet veel nieuws be vat. Met nadruk wijst hij er op, dat de Tsaar van Rusland den 2en Febr.1914 den Servisehen gezant te Petereburg reeds aan het verstand had gebracht, dat Rus land Servië nooit in den steek zou lateu. Tot twee malen toe had de Tsaar gezegd: „Voor Servië zullen wjj alles doen, zeg dat den koning". En Bethmann conclu deert: „Dat was da voorbereiding voor den wereldoorlog, die de Russische macht hebbers meenden noodig te hebben om heer en meester te worden over de Darda- nellen." Dan worden in het Witboek de antwoor den gepubliceerd over de vraag betreffen de den mysterieuzen kroonraad van Pots dam op 5 of 6 JulL Alle militaire en bur gerlijke ambtenaren, die van dezen kroonraad getuige geweest zouden zijn, ontkennen dat ex die dagen to Potsdam besloten is bijzondere militaire maatrege len te nemen. Zeer zonderling is bet antwoord van dr. Mühlon, het gewezen lid van het college van directeuren bij Krupp, die in^ da eer ste maanden van den oorlog naar Zwitser land ging en vandaar herhaaldelijk heeft betoogd, dat Duitschland alleen de schul dige is. Hij antwoordde tot zijn leedwezen geen inlichtingen te kunnen geven van be- taekenis voor het doch dat de commissie van onderzoek wil bereikenHbl. SCHERPE AFKEURING. Ook Mr. Bomans keurt in „Da Maasbode" toou eu inhoud van hot perscommuniqué af, dat het resumé bevat van do besprekingen der bekende vergadering van gemeentebestu ren op 22 dezer te Amsterdam gehouden en waarin de financieelo nood deir belangrijkste gemeenten onderwerp van discussie wa3. De Haarlemsohe wethouder van 1 inanoien schrijft: „Afgezien van do bedroevend© leegte uit zakelijk oogpunt, munt die publicatie uit in critiek op do liegeering op ©en Wijn- koopiaaascbo wijze, die geen man van recht en ordo zonder protest kan laten passeeren. De opstellers schijnen geen begrip t© heb ben van overheidstaak op het stuk van gc- zagshandhaving. juist in deze tijden." Do heer Bomans acht het communiqué buitengewoon bedroevend en dom. OPHEFFING UITVOERVERBOD. Met iDgang van 30 April is het uit voerverbod van wolafvai en mot ingang van 1 Mei dat van Mierikswortel opge heven. ROGGE, MEEL EN BLOEM. Het uitvoerverbod van buitenlandscho rogge en bloem en meel van. rogge, is thans opgeheven. Hiermede zijn alle be perkende. bepalingen ten opzichte van den in- en uitvoer van inlandsche en of bui- tenlandsche rogge en hare verwerkings producten vervallen. ONTSLAGEN CRISIS-AMBTENAREN Op de vragen van het Tweede Kamer lid den heer J. ter, Laan betreffende de wachtgeldregeling voor wegens inkrim ping der werkzaamheden onts.agen ciisis- ambtenaren, heeft de minister van N. en H. o.m. geantwoord dat nog steeds ge.dt de regeling, da.cririsambteua;en, die we gens inkrimping van werkzaamheden wor den ontslagen, tenminste éón maand te voren met den datum van ingang van hun ontslag in kennis moeten worden gesteld en van dien datum af nog in het genot komen van 2 maanden sa.aris of 7-6de maandverdienste, naar. ge.angvan den aard der. werkzaamheden, we.ke aan de betrokken ambtenaren waren opge dragen. De minister is van oordeel, dat die termijn niet onvoldoende mag .woeden genoemd. Door de gemeentebesturen o.a. van Amsterdam, Rotterdam, 's Uravenhage, Eindhoven, 's Hertogenbosch en Zwo.le, werd een ongeveer, gelijke regeling ge troffen, terwijl 0'.a. door de gemeente- sturen van Utrecht en Nijmegen minder gunstige bepalingen en daaremegen uoor, üie van Arnhem en Maastricht gunstiger bepalingen dienaangaande werden vast gesteld* De minister is niet bereid, wijziging te brengen in de bedoelde regeling. DE ZUIVELPOLITIEK DER REGEE RING. De „Stand." deelt mede, dat de Minis ter van L., N. H. den tijd nog niet go- komen acht, om alle crisismaatregelen voor de zuivelindustrie op te heffen. Wel wil hij die tot een minimum beperken en de uitvoering ervan in handen leggen vaca de belanghebbenden; hü wil toestaan vrij en uitvoer vun boter» ka&s, gec-ondeu- seerde melk en melkpoeder, als do desbe treffende georganiseerde exporteurs ga- randceren een geregelde melkvoorziening, waarbij de straatprijs voor comsumptiemelk in den zomer zal zijn 18 ct. en in den win ter 20 cent. De exporteurs zullen te dien einde een fonds vormen, waaruit de even tueel® kosten op de aanvulling der melk- tekorten worden bestreden. Wat er van het fonds overblijft wordt teruggegeven. .Voor de niet-georgauiseerden, dus zij, B.JONCKBLOEDT BARTELJORISSTHAAT 27. ItLiFOOiü 1770. Ziet de étalage. dje niet in den omslag voor de melkvoor ziening betalen, blijven de N. U. M.-bepa- lingen van kracht, zij moeten dus voor hun export consent aanvragen, waarop zij een heffing zullen hebben te betalen, die minstens oven hoog is als de stortin gen welke de georgauiseerden bobben to doeu. Loopt de prijs voor de zuivelproducten in het binnenland buitensporig op. dau gaan de grenzen weer dicht. Hoewel er bij de zuivelbereiders ernsti ge bezwaren bestaan voor het for meer eft van iet tooslagfonds, zal men zich hier bij toch neerleggen, ook al, omdat oen eventueel melktekoct van geringer om vang zal zijn dan in de tijden, die achter ons liggen, zoodat het fonds geringere bij dragen zal eisehen dan voorheen. Do uitvoer komt dus vrij en de straat- prijs voor de melk blijft, volgens de* vreusch van den Minister, 18 ots. ia de* zomer. Voor de melkveehouders, de leveran ciers van de eonsumptiemelk beteekent dit dat zij hun eisch, 14 ets. franco stad kun nen handhaven. De slijters en melkinrich tingen verdienen dan 4 ets. per L. voor het rondbrengen. INTEr.L-TIONAAL R. K. ESPERAN TISTEN-CONGRES. Op 15 en 16 Aug. a.s. zal te 's-Hago een internationaal R. K. Esperantisten- Congres plaats hebben. De noodigc voorbereidingen worden ge- trollen door een comité van organisatie bestaande uit de heeren P. Reilker, Hoofddorp, voorzitter; F. Marrevee, vice- voorzitter; J. P. Eentgraaff, secretaris; mej. Joh. Pothast, penniügmeesteresse en voorts de dames AlarreveeKooter en A. Evers en de heeren H. B. Alkemaue en G. van Oyen, allen te 's-Gravenhage. Tot het te vormen eere-comitó js o.m. toegetreden Mgr. A. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenfeosch. TE SAN REMO OOK AL. Volgen» den correspondent van de „Na tion Beige" heeft te San Remo bij den feestavond, welke ter eere van den leden der conferentie gegeven werd, een pro- Belgische manifestatie plaats gehad. Toen na de andere volksliederen oo) de „Brabanponno" gespeeld werd, juicht© het publiek de ministers Hymans en Jas- par toe met: „Vive ia Belgique. De Schel de en Limburg1 voor de Balgen." EEN BELANGRIJKE SCHADEPOST. Het blijkt nu, dat de rijst, die de ge meente Amsterdam in Amerika kocht en die per s.a. „Amsteldijk" werd aange voerd, voor circa een vierde <lesl be dorven is. „Voor ingewijden in den rijethandel schrijft men aan de „N. R. Crt." was dat te voorzien en do gemeente Amsterdam mag van geluk spreken, dat de rijst met een eerste klasse stoomboot verzonden is, anders zou de schade belangrijk groo- ter geweest zijn. Het was aan ieder in den rijsthandel bekend, dat er in Amerika zware regens gevallen waren, die den oogst hadden be schadigd en de rijst ongeschikt maakten ten om over zee vervoerd te worden. Er was te veel vocht in de rijst. Broei en schimmel waren onvermijdelijk. De af laders in Amerika waren dan ook zoo verstandig, de kwaliteit bij uitlevering niet te garandeeron. Niemand, die weet wat rijst is, zou het in zijn hoofd krijgen onder die omstandig heden rijst uit Texas aan te voeren en zich aan een zoo groot risico bloot stel len. De gemeente Amsterdam telde dat risico niet en deed wat niemand durfd;e. Zij voeide rijst aan. met het bekende scha delijke gevolg. Als toen de balans eens opmaakt vat de zaken, die de gemeentebedrijven ai zoo gedaan hebben, dan zal men een bei droefd gezicht zetten. Enfin, de belas tingbetalers 'zijn er goed voor. 3 VERKEER EN POSTERIJEN UIT DE NIEUWE SPOORWEGDIENST- REGELING. Van 1 Juli af rijden tussclien Amster dam en Rotterdam dagelijks twee en twin tig sneltreinen, waarvan zes alleen U 's-Gravenhage stoppen. In omgekeerde richting zijn er onder de twee en twintig sneltreinen zeven, dia alléén Den (Haag aandoen. POSTENDE AMBTENAREN? Naar aanleiding van het telegram van den Minister van Arbeid, om in geval van van dienstweigering de ambtenaren te schorsen, of te ontslaan, schrijft de voor zitter van de afd. Amst. aan den Centr. Ned. Amb t e naars bond aan de pers, dat in haar manifest van dienstweigering en aansporing daartoe geen sprake is. Het avondwerk is niet .verplicht, de ambte naren hebben volle vrijheid zich er aan te onttrekken, slechts door een hoogst enkelen chef is de verplichting tot over werk opgelegd. Het telegram heeft geen succes gehad, hot aantal ambtenaren, dat Vrijdagavond ging werken W1'-9 kleiner nog, dan de vorige dagen. bestaat uit 2 bladen voorh. P. W. TWi.EHUIJS£M

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 1