•Gemengd Nieuws. Kunst en Kennis Van yersdhfllende zijden ontving de juM- leerende eigenaar bloemstukken en geluk- venachen. Hedenavond komt liet personeel samen ten huize van den beer J. O ver akker aan ae Rivier vischmarkt om lrem te felioiteeren en eenige gezellige oogenblikken d-oor te bran, gen. V iTot slot gaan allen gezamenlijk in de loop van de week naarckcus Hagenbeek. Serenade. De muziekvereeniging Laurens Jansz. Coster"', bracht Donderdagavond aan kaar directeur, den keer J. H. JMulder, aan de Linsökotenstraat, een serenade ter gelegen heid van diens 12%-.iarig kuwelijksfeeat. Te kalf acht marekeerde ket korps ian het repetitielokaal af naar de jubilaris- woning. Er was keel wat belangstelling Voor de muziekuitvoering. De keer Mulder .werd toegesproken door den keer J. J. Ver bonk, voorzitter van ket korps. Hom were tevens een fraaie bloemenmand1 en een rookstel aangeboden. De serenade duurde ivan 8 uur tot kalf negen, waarna ket korps langs K&mpersingel en v&rder naar liet re petitielokaal marcheerde. Personalia. Ingetrokken is de benoeming van den Rijksklerk lste klasse H. H. van Asoli, ten kantore der directe belastingen, te Haarlem, tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Haaksbergen. Tot curator van den dezer dagen aan de Rijksuniversiteit te Leiden ingestelde bij- zonderen leerstoel in de tropische genees kunde, ia door den universiteitsraad van het Loidsch Univorsiteitsfonds o.a. asgewezen d'ö keerendr. M. 0. A. Biileveld. te Haar. lom. Voor ket te Amsterdam gehouden examen- apothekers-assistent, zijn o.a. geslaagd de dames C. M. A. de Hog en E. Burgiiardt .van Haarlem. Te Leiden ia geslaagd voor ket doc- traal examen in de rechten, de keer A. .1. Guepin te vaaHet" GEMEENTEZAKEN, jaarwedden Onderwijzend Personeel Het Raadsbesluit tot regeling der jaar wedden enz. van het onderwijzend per soneel bij het Lager Onderwijs is op en kele punten niet door Ged. Staten goed gekeurd. Dientengevolge stellen B. en tSV". voor, mede naar aanleiding van een later binnengekomen circulaire van den Minister van Onderwijs, de bepaling lui dende: »De bijdragen verschuldigd voor eigen pensioen en die voor weduwen en .weezenpensioen komen voor rekening der gemeente» te laten vervallen. Verder stel len zij een nieuwe redactie voor rege lende -de aanwijzing van en het toeken nen eener ibelooning aan plaatsvervan gende hoofden ivan scholen. B. en W. stellen verder voor in de .ver ordening op te nemen bepalingen om trent de uitbetaling der jaarwedden in geval van ziekte, overeenkomende met bepalingen vastgesteld voor de overige ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. Ten siotte stellen zij voor. nu ide verordening toch opnieuw moet wor- jden vastgesteld er tevens nog eenige ver anderingen in op te nemen. De voor naamste daarvan is die aangaande de salarieering van vakonderwijzers(essen). .Voorgesteld wordt in art. 3 der veror dening te lezen: De belooning voor vakonderwijzers in handteekenen, gymnastiek, boekhouden, fraaie- of nuttige handwerken wordt ge- regeld1 als volgt: A. bij minder dan 10 lesuren per week f 100 per lesuur en per jaar, te ver- Jioogen met f 5 na 2, 4, 0, 8 en (10 dienstjaren B. bij 10 tot en met 20 lesuren per .week: eene belooning' van f 300 ver meerderd met f 85 per lesuur en per jaar te verhoogen met f 5 na 2, 4, 6, 8 en 10 dienstjaren; C. bij meer dan 20 lesuren tot een maximum van 26 lesuren per week eene belooning van f 2500 te verhoogen tel kens met f 100 na 2, 4, 6, 8, en jlO dienstjaren. Lesuren die boven de maxima van 9, 20 of 26 tijdelijk worden opgedragen, hetzij voor eenen geheelen, hetzij voor een gedeelte van ecucn cursus, en even zoo lesuren, gegeven krachtens tijdelijke aanstelling, worden, naar gelang vain het aantal dienstjaren, beloond op de wijze als hiervoren is aangegeven, wat betreft categorie C. met één zes- en twintigste der belooning voor elk lesuur en per jaar. De jaren, doorgebracht als hoofd of klasse-onderwijzer en die als vakonder wijzer, komen voor de beoordeeling van den diensttijd in aanmerking, waarbij voorts gelden de bepalingen van art. 26 septies der lager onderwijswet. Personalia. Dr. J. F. M. ^+erck' is herkozen als bestuurslid van oc vereeniging voor volksmuziek, die te Amsterdam haar al- gemeene vergadering hield. Van 1 Mei tot en met 31 Decis benoemd tot assistent bij de chirurgie aan de Universiteit te Utrecht W. J. Oerber, arts. Malariabestrijding. Naar wij uit goede bron vernemen, worden pogingen in het werk gesteld om üe Malariabestrijding in de scholen in behandeling te doen nemen. De vraag is of 't helpen zal. Leeraren noch onder wijzers hebben eenige macht, dat voor zorgsmaatregelen worden genomen. Ofschoon de aandacht er op vestigen, het gevaar aanwijzen in eventueele be strijdingsmiddelen te doen kennen, wèl nut heeft. Lood ontvreemd. De firma O. aan de Zijlvest vermistte uit haar pakhuis aan het Teylershofje, lood. Twee nersonen S. O. en P. v. M. werden als verdacht daarvan aangehou den en tegen hen is proces-verbaal opge maakt evenals tegen H. v. d. B. een op- kooper, die het lood kocht en daarvan niet onverwijld aanteekéning hield in een register, i Opgespoord De rijwielhandelaar De G. aan de Zijlstraat leende op 21 April een rijwiel maar, zag (het sindsdien niet meer te rug, zoodat vermoed werd dat het ont vreemd was. De politie heeft nu B. wonende aan de Zijlstraat, voor dit feit aangehouden en tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. in de Groote of St. Bavokei k te H aarlem op Dinsdag -1 Mei a.s., des namiddags van 2—3 uur, door den lieer Louis Robert. 1. Pastorale, J.S. Bach. 2. Fantaste, Mouritz Brosig. Festivo, Andante, Fuga. 3. Intcimezzo, W. Richter, 4. Sonate Pontificale, J. Lemmens. Allegro, Adagio, Marche Pontificale, Fuga (Fanfare) 5. Fi nale uit de 2de Symphonie, Ch.M. Widor. Fanfarecorps E. S. M. Fiet E. S. M. corps hield Donderdag avond in de Concertzaal van het Bron gebouw een feestavond. Hunne welwillende en gewaardeerde medewerking verleenden het Haarieinsch Dubbelmannenkwartet Internos (Direct de heer N. Hoogerwerf) en de humorist de heer. Maupie Staal. Pe zaal was goed bezet en er heerschte een opgewekte stemming, een echte feest stemming. De avond werd ingezet met een marche Le SangGaulois. Vervolgens een ouverture Bailli-de-la-Bassée, die zal uitgevoerd worden op het groot Natio naal Concours te Zuid-Scharwoude welke met recht een succes heeft te vet waditen. Toen het 'zangkoor, op het podium verscheen werd (het met een hartelfjk applaus begroet en spoedig bleek dan ook dat het dit ten zeerste verdiende. Maupie Staal met zijn humoristische liedjes wist de aanwezigen hartelijk te doen lachen. Geheel de ayond verliep dan op een amusante wijze en mag dan ook in alle opzichten wel geslaagd hee- ten. We meenen dat meer, van zulke avon den wel in de smaak zullen vallen van alle leden en donateurs. Het E.S.M.-corps 'toont zich op mu zikaal gebied in stijgende lijn te ont wikkelen. HET NEDERLANDSCHE RÖQPE KRUIS. Vrijdagmiddag hield de afdcelingHaarlem en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis haar algemeene vergadering in het ge bouw' Kenaustraat 9. Voorzitter was jhr. mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken bracht de secretaris de heer W. M. ten Houte de Lange het jaarverslag uit. Hierin werd o, m. aan de,vergetelheid ont- rnkt de opening van het nieuwe, gebouw in de Kenaustraat, waarbij Z. K, H. de Prins der Nederlanden tegenwoordig was. Aan dit gebouw was voor aankoop en in stallatie f 21.670.38 besteed. Met voldoening werd er aan herinnerd hoe het al dadelijk nuttig in gebruik was genomen door het comité voor de Ööstenrijkksche en Hongaarsche kinderen. Het aantal leden op 31 Dec. 1919 bedroeg 372. hetgeen een ver mindering met het vonge jaar van 37 betee- kent. De verpleeg-colonne bestond uit 28 eer ste klas helpsters en 9 leerling-helpsters. In het bijzonder werd dankbaar herdacht de krachtige steun door dr. Steffelaar hieraan bewezen. De transport-colonne bestond uit 57 leden. Ten slotte memoreerede het verslag nog dat van de cursussen minder gebruik wordt gemaakt dan voorheen, hetgeen geweten moet worden aan de reactie veroorzaakt door het eindigen van den oorlog en de daardoor alge meen ingetreden ontspanning. Het verslag werd onder dankzegging goed gekeurd, gelijk ook het verslag van den pen ningmeester dr. A. A. G. Land, wiens reke ning en verantwoording met een batig saldo sluit. De aftredende bestuursleden dr. C. W. J. Westerman, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen en mevrouw M. iïoltzschueDe Kruijff wer den bij acclamatie herkozen. Hierna werd mededeeling gedaan dat van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis bericht was ingekomen dat het hoofdbestuur zich tot den minister van Oor log gewend heeft met verzoek het wel daar heen te willen leiden dat overeenkomstig art. 31 van het Koninklijk Besluit van 22 October 1917 worde vendaard, dat, met ingang van 1 Juni 1920 voor de toepassing van dat arti kel de tegenwoordige buitengewone ornstan digheden hebben opgehouden te bestaan en dat dientengevolge aan het hoofdbestuur met ingang van dien datum eervol ontslag worde verleend. De minister antwoordde zich met dit voor stel te kunnen vereenigen. Mitsdien zal het tegenwoordige hoofdbestuur met ingang van 1 Juni a. s. aftreden en zal op dien datum een nieuw gekozen hoofdbestuur in functie moe ten treden. Het hoofdbestuur heeft in verband daar mede besloten tegen 15 Mei 1920 te 's-Graveh- hage een buitengewone algemeene vergade ring der vereeniging uit te schrijven, hoofd zakelijk bestemd tot het opmaken van de ver- eischte voordrachten van H. M. de Koningin, ter benoeming van die leden van het hoofdbe stuur die volgens het Koninklijk Besluit en de Statuten op voordracht van den algemeene vergadering door H. M. zullen worden be noemd. Tot afgevaardigde voor die vergadering werd benoemd de heer A. H. Kooy, en tot plaatsvervangend afgevaardigde mevrouw M. HoltzschueDe Kruijff. Hierna werd de vergadering gesloten. Trampersoneel. Vrijdagavond werd in het gebouw St. Bavo een gecombineerde vergadering gehouden door de R.K. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael" en» den Prot. Christel. Botta van Spoor- 6b Traffl- wegpersoneel. De voorzitter van den P. C. B. opende de vergadering met gebed en deelde mede, dat de leden bijeengeroepen waren op uitnoodi- ging van het hoofdbestuur van den P. C. B. teneinde te beraadslagen over hetgeen op de agenda voor dc a.s. 3-maandelijksche confe rentie met de directies zal worden geplaatst. Een 5-tal punten waren ontworpen, be helzende ie het salaris van het personeel gelijk te stellen met dat der gemeente-werk lieden, 2e de diensttijd van het personeel te brengen op 8 uur per dag3e een betere regeling der verlofdagen 4e de conducteurs niet meer dan 2 wagens te laten bedienen, dit laatste vooral, wat betreft het baanvak HaarlemZandvoort, en 5e vrij vervoer per spoor voor het personeel. Over deze 5 punten gaf de Voorzitter ge legenheid van gedachten te wisselen. Hiervan werd een zeer druk gebruik ge maakt. Besloten werd een vacantie aan te vragen van 14 dagen, waarvan 7 dagen achtereen moeten worden genomen, en 7 dagen onbe paald zullen mogen worden aangevraagd. Voorts zal worden verzocht aan deze vacan tie een reispenning toe te voegen. Nog werd goedgevonden, dat bij de directie zal worden aangedrongen op vrij vervoer per spoor. Door een hoofdbestuurslid van den P. C. B. werden daarna eenige mededeelingen gedaan omtrent de nieuwe vast te stellen voorstel len voor het Tramwegpersoneel. Hiervoor zijn als basis genomen de loonen der gemeente-Werklieden. Er zullen toongroepen moeten worden ge vormd, met een groot loon, gelijk aan dat, der gemeente-werklieden, dus f 31.05. Wat betreft den kindertoeslag, zal worden voorgesteld dezen te stellen op den grond slag van den den toeslag, v'elkc door het rijk wordt uitgekeerd, beginnende bij het ie kind en tot een bedrag van f 1.— per kind. Aan de directies zal ten slotte worden voorgesteld, een premie-vrij pensioen in te stellen. Spr. gaf in overweging op de conferentie allereerst deze salaris-voorstellen te behan delen en de verdere overzichten eerst ter tafel te brengen, wanneer het bovenstaande is bereikt. Na nog eenige bespreking werd de vergade ring gesloten. R. K. METAALBEWERKERS. Vrijdagavond 8 uur hield de R. K. nte- taalbewerkersvereeniging St. Eloy een pro pagandeavond in een der zalen van St. Ba vo aan de Smedestra.at. Ondanks de neerzijpelendc regen was de zaal toch vrij mooi gevuld. Bij zijn openingsrede wees de heer Dijk- mans erop, dat het jaar 1919 een belangrijk jaar is geweest en dat door dc organisatie zeer veel gedaan is. Toch heeft dc organisatie nog niet die sterkte bereikt,- die zij kan hebben, want nog bijna 25% van de Roomsche metaal bewerkers zijn niet of verkeerd georganiseerd. En waar wij zien dat de modernen steeds meer 't pad der revolutie betreden, dunkt otis'deze propaganda vergadering volstrekt niet overbodig om te redden wat te rédden vuif. Daarna heette de voorzitter allen harte lijk welkom en in 't bezonder de aanwezige dames, den spreker van den avond," den bondsvoorzitter den heer E. Schaaper en den geestelijken adviseur, kapelaan Brink- man. Toen de heer Schaaper het woord kreeg, toonde hij door den groei der. organisatie aan hoezeer 't belang daarvan begrepen werd. Het vakbureau o. a. bevat 150.000 georganiseerde katholieke atbeidërs. Door steeds maar de loonen op onzinnige manier op te drijven*en steeds hoogere eischen te stellen weten de links gezinde organisaties ontevredenheid te wekken en te onderhou den. Maar onze Christelijke vakvereemgmgen weten door bezadigdheid echter billijke loonen te verkrijgen en geluk m de huis gezinnen te brengen. Wat billijk is, wordt vaak ook door hen ge- eischt, maar rechtvaardigheid en eerlijkheid blijven steeds de grondslag waarop de loon- standaard gebaseerd wordt. Zoo ging spr. lang en breed na het nut en de plicht van Roomsche orga lisatie voor Roomsche arbeiders. Nadat spr. onder dankbaar applaus zijn rede geëindigd had, trad een mannenkwar- tet, gevormd uit het dubbelmannenkwar tet ,,De Damiaten" onder leiding van den heer Pielage mét eenige fraaie nummers op. De voorzitter dankte allen voor hun op komst en den heer Schaaper en de heeren van „De Damiaten" voor hun welwillende medewerking, waarna hij de vergadering sloot. r verkooping. Notitie van de perceelen, die verkocht zijn in ,.'t Notarishuis Bilderdijkstraat 1, te Haarlem op Donderdag 29 April. Notaris D. W. van Niekenk. No. 1. Een huis on erf te Haarlem aan de Rorisveldstraat no. 16. 3700. J. goe. laart q.q. Nes. 24. Drie naast elkander gelegen huizen en erven te Heemstede, aan de Boogisiriaat, nabij die Ge weer,straat get. no. 6, 4 en 2. Gecombineerd, 4900. Gebrs. v. d. Pol. Nos. 5—9. Vijf huizen en erven met steeg te Haarlem aan de Korte Hofstraat en daarin uitkomende Steeg, get. nes. 9, 9a, 9b, 9o en 9d. Gecombineerd, 4070. L. Kenselaar. Notaris L. van Doesburgh. No. 10. Een huis, tuin en erf met boven woning te Haarlem aan de Kampersin gel no. 64 zwart cn rood. 16510. P. L. M. Cramers. Notaris A. Bertiing. No. 13. Een huis en erf te Haarlem aan do Lange Wijngaardstraat ne. 2. 2100. Niephaus en Blaiasert q.q. Notaris J.Wildschut. No. 14. Een huis met erf en tuin te Haarlem aan do Pieter Kieastraat no. 71. 9500. A. P. J. v. d. Broek, fl Notaris P. P. de Bèrdes.. Nos. 15—16. Twee huizen met erven en tuintjes te Haarlem aan de Leliestraat No. 15 get. 24. 1850. J. W. Waalewijn. No. 16. get. 26. 1775, W. die Graaf. No. 17. Een liuis met bovenwoning en erf te Haarlem aan de Ravelingsteeg no. 5 zwart en rood, 1370. H. A. v. Meurs. Notarissen J. A. Wil kens en A. J. C. Daamen. No. 18. Een hoerenhuis, erf en tuin te Haarlem aan den Wagenweg tegenover liet Florapark no. 60. 37400. H. Smole- naai's q.q. BRAND MET DOODELIJKEN AF- LOOP. .Vrijdagavond omstreeks half 10 uur, werd brand ontdekt te 's Hage ia de Ro zenburgstraat op een bovenhuis, bewoond door M. J. de .Waal met vrouw en twee kinderen. Toen de brandweer ter plaatse ver scheen, sloegen de yiammen uit do zol derverdieping. De bewoners .waren afwe zig, althans zoo daclit men aanvankelijk. De buren hadden De ,W. piet vrouw en kind zien uitgaan. Inderdaad was dut ook het geval geweest. Vader en moeder wa ren met hun "oudste knaapje naar de feestverlichting in de mad gaan kijken, maar hun jongste kind, een knaapje van 6 jaar had niet kunnen meegaan, omdat het pas zijn voet had verstuikt. Daarom hadden de ouders dB kind voor hun ver trek ter ruste in bed gelegd en dc deur van liet kamertje gesloten. Rond di: kamertje waar het kind sliep' moet de, brand ontstaan zijn. De oorzaak is onbekend. Maar door de jxok die het kamertje is binnengedrongen is het kind gestikt. Dit werd door den geneeskun dige van den eersten hulpdienst ais ver moedelijke doodsoorzaak aangenomen. Er werd nog getracht kunstmatig de levens geesten op te wekken, het mocht echter niet baten. Onder het bed van den knaap werd de hond gevonden, eveneens dood, De brandweer die met drie motorwa gens ui rukte greep met vier stralen het vuur kiaehtig aan, zoodat zij jn een half uur tijcis den brand mees.er was; Brand weerlieden en eenige buren die op het eerste oogenblik te hulp waren gesneld vonden het doodc knaapje. Hartroerend was het oogenblik teen de ouders met hun oudste zoontje omstreeks 10 uur terugkeerden. Als radeiOos van smart werden zij bij buren onderge bracht. EEN FILM-OPLICHTER. Op het Haagscheveer te Rotterdam heb ben naar de „N. Rott. Ct." meldt re chercheurs den Amsterdamschen koopman J. A. V. aangehouden, verdacht oer. heer J. E-. een particulier, te hebben opgelicht voor f 4500. De gearresteerde plaatste in het „Handels blad" een advertentie, waarin hij een vennoot met eenp. kapitaal zocht. De heer E. schreef op die advertentie en werd caarna door j. A. V. tot een bespreking uitgenoodigd, De vennootschap had ten doei, aldus verklaarde hij, het koopen van een groote partij iiims c-p zeer aannemelijke voor waarden. De films zouden door een smokke laar uit Maastricht aangekocht worden, De koop zou te Rotterdam plaats hebben, nadat de heer J. E. tot afgifte van f 45Ü0 was overgehaald. Men kwam in „De Kroon" te Rotterdam bijeen, waar ook j-eeds de nieuwe kooper, zekere J. A. B. zou verschijnen, die een zeer aannemelijk bod had gedaan. In de Kroon, waar ook de zoogenaamde smok kelaar, zekere F. A. M. D„ met de films ver scheen en ze leverde aan den heer J. E. Na betaling van f 4500 bleek evenwel J. A. B. plotseling tot den koop ongeneigd, omdat er geen monopoolrechten bij waren. Een paar dagen daarna kreeg de heer.I. E. zekerheid, dat de gekochte films volstrekt waardeloos waren. Een inspecteur van de recherche heeft, na dat aangifte van de oplichterij gedaan was, de verdachten J. A. B. en F. A. M. D. in Den Haag aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Gisteren zijn de Amsterdamsche koopman J. A. V. en de zoogenaamde smok kelaar F. A. M. D., die zich ook M. genoemd had, naar het huis van bewaring overge bracht; J. A. B. is voorloopig vrijgelaten. Van de f 4500 is ruim f 2000 in het be zit van de verdachten gevonden en in beslag gei omen. TEGENSPRAAK EN OPHELDERING. We ontleenden dezer dagen aan 't „BorJ. Tageblatt" het verhaal, eener opzienbaren de émokkelzaak. Een Nederlander, IJsbrand van Duyn, zou als vertegenwoordiger dor firma J. Prins en Zonen te 's-Gravemhage, (niet te Amsterdam zoostis het blad meldde) niet alleen groote hoeveelheden levensmiddelen in hoofdzaak vieeh naar Duitschlaad heb ben gesmokkeld, maar ook getracht heb ben een ambtenaar om te koopen. Van de zijde der betrokken firma, meldit men als volgt hieromtrent De firma was oorspronkelijk in het be zit van een invoervergunning voor 25.000 vaten haring. Niettegenstaande deze in voervergunning werden verschillende wa gons haring in beslag genomen, waarover door de firma Prins en Zonen te Berlijn werd gereclameerd, met als gevolg, dat door besprekingen met he Reichs Fisoh Versorgung, Berlin, een contract voor de levering van 90.000 vaten haring tot stand kwam. Bij de afsluiting van dit contract werd er door de firma Prins op gewezen, dat uitvoering van dit contract alleen mo gelijk was, wanneer door de Reichs Fisch Versorgung allen smokkelhandel den kop werd ingedrukt, aangezien het haar be kend was, dat deze smokkelhandel welig tierde en wel hierom, doordat volgens ha re overtuiging, deze handel oogluikend werd toegestaan, hetgeen naderhand ook bleek juist te zijn. Om bewijzen hiervoor in handen te heb ben, verzocht de firma Prins den lieer Van Duvt) te trachten haar bewijsmateri aal re re ver en, waaraan; deze voiüeed. 'Een ambtenaar der Stelle overhandigde hemj tegen betaling van 60.000 Mark de benoog digde documenten. Deze documenten wer den echter niet voor invoer gelA'uikt, doch' hebben als bewijsmateriaal dienst gedaan. Bewuste ambtenaar, zich vermoedelijk ont dekt ziende, na deze transactie, deed aan gifte, waarop arrestatie volgde, welke ech ter direct 11a cantiestelling werd opgehe ven. Opgemerkt zij, dat uitvoerbepalingen niet werden overtreden, daar alle haring met. uitvoerconsent werden geleverd. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Zaterdag is in den trein die te 8,20 vm. van Utrecht naar Amersfoort vertrekt, 'n reiziger, de hr. L. M. uit Apeldoorn, uit het plotseling openslaande portier geval len. Op last van den inspecteur der Holl. Spoor te Amersfoort werd hij per extra- trein naar Den Dolder vervoerd, nadat ter plaatse van het ongeval de eerste medi sche hulp was verleedd. Daarop werd hij in een goederentrein, die anders te Den Dolder doorgaat, opgenomen en naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. EEN TEEKEN DES TIJDS. In een gemeente in Zuid-Holland, zoo sohrijft liet. „Vad.", waar de Raad bijeen was om salarisverhoogingen vast te stel len, werd, na het tractement van den veld wachter, dat op 1800.was bepaald, dat van den burgemeester gebracht oP 1850.-. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Toen de 38-j. koperslager R. dezer da- gea n onder den inviooct van sterken drank in zijn kosthuis kwam, schijnt hij in een woordenwi seiirig mei een anderen kost ganger le zijn geraakt, welke noodlot tige gevolge# heeft gehad. R. werd op een gegeven oogenblik dooy zijn mede kostganger teruggestooten, waardoor hij achterover tegen de deur kwam te vallen, en bewusteloos bleef liggen. Onmiddel- llijk naai- het ziekenhuis gebracht, over leed hij in den morgen zonder weder bij kennis te zijn gokomeun. Het parket van Roermond stelde direct een onderzoek jrj met liet gevolg dat de mede-kostganger, een 45-jarige kleermaker, gevankelijk naar Roermond is gebracht. EEN VEELBELOVENDE DIENSTBODE. Een dame ia Den Haag had eenige rol letjes gouden tientjes in haar bezit, schrijft, de ,;N. Crt." Hoewel de dienst bode hiervan niets wist, ging deze toe) maar eens op zoek uit, vond het groote bedrag geld, ontvreemdde eenige der kost bare muntstukken en vulde het tekort met 21/2-ets, stukken aan. liet zegellak werd weer net,es op het pakje bevestigd Do groote uitgaven van de lieve dienst maagd braca. de zaak aan hét licht, met het gevolg, dat het vijftienjarig meisje dat inmiddels niet meer bij mevrouw was verschenen door de recherche werd opgespoord en zich nu in verzekerde bewaring bevindt. De jeugdige dievegge had reeds een gedeelte van de gestoten f 120aan mo- ikboren uitgegeven, KUN lit BlLttiCtO Ël*. Een dochtertje van den heer H. te Terwinselen, dat dezer da~en een puistje op de wang open krabde, is na hevig lij den in 'i hospitaal te Heerlen overleden. Te Oudepekela is in de kartonfa- briek Erica, 0 negentien-jarige H. Bu- seman, uit Nieuwepekela tusschen het drijfwerk geraakt en direct gedood. Nabij Linne viel de machinist Pinkster uit Roermor.d, Vrpdawavond van den in vollen vaart zijnden trein. Hij was dire.t dood. Volgens bij Di, rcr's Scheeps agentuur ontvangen draadloos bericht drijven 3 wrakken ongeveer nijpen be zuiden het lichtschip aNoc-F"' Ier». Te Leeuwarden zijn Vrijt de laatste dag waarop in dit seizoen kievits eieren mocmeu women verhandeld, nog on0eveer 20.000 stuks van die eieren ter markt gebracat. zij zijn verhandeld te gen 20 tot 30 cent per stuk. Ongeveer i0.000 stuks zijn »op avontuur« naar En geland verzonden. Te Vlisaiügen js aangehouden een inwoner uit Middelburg, die zich aan on zedelijke hande.ingen met minderjarige kinderen heeft schuldig gemaakt; hij js aan de justitie overgeleverd. Te Vlodrop, L., zijn Vrijdag aangehou den M. S., arbeider te Pastenholt en A. v, d. B„ dienstknecht te Vlodrop, verdacht van poging tot doodslag op de landbou wers G. Beokers on Chr. Sohmitz te Vlo drop, door ieder eenige schoten uit een revolver op dezen te lossen, met het ge volg, dat Beckers in het gelaat verwond werd. De andere schoten misten. Te Maastricht aan de Camnersiraat is Donderdagmiddag een gedeelte van den St. Pietersberg ingestort. Persoonlij ke ongelukken kwamen niet voor. Vrijdagmorgen kwam ©en automo biel met twee personen, uit d© richting Hellevoetsluis op weg naar Rotterdam, voorbij Spijkenisse. Door onbekendheid met den weg reed de chauffeur den dam over naar do Wclplaat. Bij den ingang van de zoogenaamde laning aan weikei einde de landbouwer Van Strien woont,, maakt do weg een zeer scherpe bocht, waarop de bestuurder niet genoegzaam rekende, zoodat de auto ter plaatse kan telde en in de sloot terecht kwam. De- inzittenden lcwamen er met den schrik af. DR. P. J. H. CUYPERS. Naar wij vernemen is de toestand vau Dr, Cuypers bevredigend, zelfs iets voor uitgaande. De zieke is geheel bij kennis. OiUM 1 111 1 BK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 12