Kerk en School r_ Vragenbus Gemengd Nieuws. Landbouw en Visscherii telegrammen; Marktnieuws Ue La^er-unnerwijswet. KORTE BERICHUN. Het Bolsjewisme in het Zuiden. werd vcTworien met 70 tegen 10 stemmen 'dat van Snoeck Henkemans, om de facul tatieve vakken toe te laten na het vierde leerjaar, verworpen met 61 tegen 28 stem men; dat van Bulten, om facultatieve vak ken als regel eeTst na het 7e leerjaar toe te etaan, verworpen met 87 tegen 3 stem men; het amendement Snoeek Henkemans om het U. L. O. den naam van M.U.L.O. te geven, werd verworpen met 71 tegen 18 stemmen; en het amendement van den- zelfden afgevaardigde, om het U.L.O. den vorm van het tegenwoordig M.U.L.O. te geven, werworpen met 77 tegen 12 stem men. De heer K. TER LAAN (S.D.A.P.), ver dedigde een amendement om schenkingen aan scholen gelijkelijk te verdeelen onder alle scholen derzelfde soort in dezelfde ge meente. De heer KETELAAR (VJD.) raadde in trekking aan van dit amendement, dat z.i. practise h onuitvoerbaar is. Dit was ook de meening van den heer VAN DER MO I£N (AR.) De heeren LOHMAN, OTTO en RUT GERS ondersteunden het betoog van den heer Ketelaar. De heer VAN RAVESTEYN (C.P.) achtte het amendement een slag in de lncht. De heer KOOLEN (R.K.) meende, dat de bevoorrechting der bijzondere school zou kunnen worden voorkomen, door onder de subsidievoorwaarden op te nemen dat de bijzondee schoolbesturen geen hooger sa laris mogen geven dan bij koninklijk be sluit is vastgesteld. De MINISTER wees er op. dat de heer Trcelstra in de bevredigingscommissie het standpunt van den heer Ter Laan al» onuit voerbaar bestreed. Spr. verklaarde te zijn voor de grootst mogelijke vrijheid, ock op dit gebied. De overheid moet echter waken tegen unfaire concurrentie. Daaiop achtte *pr. het denk- ïeeld van den heer Kooien aanbevelenswaar dig. De heer TER LAAN trok daarop zijn amendement in. Het amendement-Ossendorp om ook niet- gesubsidieerde bijzondere acholen te doen "'allen onder de bepalingen omtrent bouw en inrichting van gesubsidieerde bijzondere en openbare scholen, wordt verworpen met 16 tegen 33 stemmen. Het amendement-Lohman. om uitdrukke lijk vast te leggen, dat ook openbare onder wijzers de ondeiwijsbevoegdhei<ï kunnen ver. liezen wegens verspreiding van leeringcn strijdig met de goede zeden of aansporende tot ongehoorzaamheid1 aan de wetten des lands, werd door den Minister overgenomen. Do heer OSSENDORP (S.D.AJ>. had au bezwaar tegen het artikel, dat echter weid aangenomen met 57 tegen 82 stern- aten. Het smendement-Ossendorp. om te bepa- >n. dat de leeftijd van toelating toi de sehool niet lager mag zijn dan 6 jaar en om geen leeftijd te «tellen voor het verlaten der «chool. weidt ingetrokken. Het anten doment-Rutgers. bedoelende kin deren op grond van genpeskundige veikla- Ting van het onderwijs «n de lichamelijke Oefening te doen vrijstellen en de vrijstelling •iet te doen afhangen van B. en W, werd verworpen met 47 tegen 14 stemmen. Aangenomen met 35 tegen 27 stemmen Werd het amendement der commissie van ■Rapporteurs, om vrijstelling' van gymna stiekonderwijs op de bijzondere scholen over te laten aan schoolbesturen. De heer OTTO (U. L.) verdedigde zijn amendement om het mogelijk te maken ■tal uit de gemeentekas niet alleen ge deeltelijk, maar ten volle sullen kunnen worden vergoed, de koeten van het be- aoeken van openbare of bijzondere scho len op meer dan 4 K.M. afstand. De heer VAN RAVENBTEIJN stelde Voor, de kosten, alleen te vergoeden voor hen die de openbare school bezoeken wil len. De MINISTER nam het amendement- Otto over en wees het amendement-Van Ravensteijn af. Donderdagavond aal de interpellatie-Ra- Vesteijn over het herstel der betrekkin gen met Rusland, behandeld worden. De Tweede Kamer heeft Dinsdagmiddag alle amendementen, strekkende om het M. U. \k O. in den bestoanden vorm t« behouden. Wet groute meerderheid VERWORPEN. Het stelsel van den Minister is dus ten volle aanvaard. VERTREK NAAR DE MISSIE. Eenigen tijd geleden werd aangekondigd, fat op 6 Maart verschillende Missionarissen tonden vertrekken- Wegens de stremming in Set havenbedrijf moest dit echter uitgesteld worden. Thans hopen met de „Sindora", wel ke op 15 dezer van Rotterdam sal uitvaren, was zusters uit het klooster der Dochters van D. L. Vrouw van het Heilig Hart te Tilburg, de reis naar Nederlandsch Ooet-lndië te aan vaarden. Met dezelfde boot aal ook de WelEerw. Pater H. Cornelissen. Missionaris van het Heilig Bart, zich naar de Apostolische Pre fectuur van Nederl. Nieuw-Guinea begeven. De zes Eerwaarde Zuster» ziin eveneens voor die Missie bestemd. DE R.-K. LEERGANGEN. Wij vernemen tot ons leedwezen dat het Curatorium der R.-K. Leergangen gedwon gen is, door financieel» overwegingen den iéergang K3 (natuurkunde. Scheikunde) op te heffen. Thans worden daarover klaagtonen aange. kerven, en wordt er op gewezen o.a. dat het RK. onderwijs zoozeer behoefte heeft aan satnur-wetenschappelijk onderlegde krach ken. Het Curatorium erkent dit laatste ten volle, en heeft dan ook met groot leedwezen •en maatregel genomen, schadelijk voor het R.-K. Onderwijs, doch dien het moest nemen Wiü Katholiek Nederland niet de middelen Verschaft cm den leergang in stand te houden. aas Vr. Kunt U mij ook zeggen, waar ik mij moet melden, om als aibeider in dienst te ko men aam de Amsterdamsche Waterleiding aan de Leidsche Vaart te Heemstede? Antw. Tot den directeur der Gemeentelij ken Drinkwatervoorziening te Amsterdam. Vr. Tot wien moet ik mij wenden om voor het politiewezen in aanmerking te komen? Moet men daar een cursus voor volgen, of een cursus gevolgd hebben En hoe oud mag men zijn? Antw. Dat ligt er aan hij welk politiecorps U in dienst wil treden: bij de rijkspolitie of de gemeente-politie. Voor de gemeente-poiitie moet U zich wenden tot den burgemeester of tot den commissaiis van politie in die plaats; voor de rijks-politie in den ïegel tot den Minister van Justitie. Er wordt wel een be paalde kennis voor vereischt, doch voorals nog wordt niet vereischt. dat men een bepaal de opleiding heeft genoten. Ook een bepaalde ouderdom is. voor zoo-ver wij weten niet vast gesteld. Vr. Ik had mij des Vrijdags bij een pa troon verhuurd om 's Maandags in dienst te kernen tegen een vastgesteld loon. Zon dags schreef de patroon dat hij mij niet noo- d'ig had. Heb ik recht op schadevergoeding? Antw. U hebt o. i. recht op schadevergoe ding Wendt u tof het R.K. Bureau voor Arbeidsrecht dat elke Donderdagavond zit ting houdt om half negen in het gebouw ,,St. Bavo". Vr. Wat is de kortste weg van Santpoort naar die St. Joannesschool te Duivendrechi per fiets en hoe lang is hot fietsen? Antw. Santpoort, Spaamdam. Halfweg. Sloten, Amstelveen, Ouderkerk, Duivendrechl Afstand 36.2 K.M. ERNSxlG ALTU-ÜNGELUK. Maandagavond circa 7 uur werd Mej- v. A. 60 jaar oud, wonende aan den Krom- medijk te Dordrecht, op den Burgemees ter de Raedtsingel nabij de Maehineloods, door een haar achteropkomenden auto van den heer ,W. aangereden. Zij kwam te vallen en het .voertuig reed haar over het lichaam. Bewusteloos werd zij in een café bin nengedragen. Dr. noiiuj u gelastte haar per ziekenwagen naar bet Stedelijk Zieken huis te brengen. De dokter slaagde er niet meer in de levensgeesten op te wek ken, hij kon slechts den dood consta- tccrcii» feur voldoende links aangehouden heeft Ooggetuigen verklaarden, dat de chauf- om eenige bakKersbarren te ontwijken en ook vele geluidsignalen gegeven heeft. De politie stelt een onderzoek jn. DE ROODE VAAN OP DEN TOREN. Het heeft niet vee gescheeld, schrijft de „N. R. O.", of op den eersten Mei heeft de roode vaan gewapperd van aen eerwaaroen Dortschen Grootekerk-toren. Dien middag om streeks half vijf, tegen het uur, waarop de pro- paganda-optocht der S. D. A. P. Kunstmin zou verlaten, heeft de echtgenoote van een der vooraanstaandeleden der Dordtsche afdeeling zelve ijverig propagandiste, den Dordtschen toren beklommen met het kennelijk doel daar de roode vlag te ontplooien. In'n pakje voerde zij althans een grooten rooden lap met zich, welken zij,op den torentrans gekomen, uit het omhulsel te voorschijn bracht en welke zij trachtte te bevestigen aan het ijzeren hek, dat den trans omgeeft. Of zij zich overwonnen heeft gegeven door den krachtigen wind, wel ke het roode dundoek tegen den toren aan sloeg en het aldus belette uit te waaien, of dat zij zich in haar pogingen gedwarsboomd zag door de aanwezigheid van een paar andere op dat uur zeker niet verwachte bezoeksters, is niet bekend. Zeker is, dat zij hare pogingen opgaf, hare propaganda-vlag weer oprolde en inpakte en den toren onverrichterzake verliet. Ook beneden had men hoogelijk ver baasd een oogenbiik daar boven het rood zien uitwaaien en men had de kosteres, die na tuurlijk niet kon vermoeden met welke plan nen de haar welbekende bezoekster den toren wenschte te beklimmen, gewaarschuwd. Een bootwerker, -die Vrijdag bij de Kon. Ned. Stoomboot Mpij. te Amsterdam door andere werklieden jn een ruim was ge worpen. omdat hij tijdens de staking had gewerkt, is Zaterdagmiddag in het Binnen gasthuis overleden. Een juffrouw te Amsterdam, die voor een firma een bedrag van 5000 had ge- ind, viel met haar rijwiel. Daardoor geraak te het deels uit uankpapier bestaande geld op straat en woei weg. Nadat het pu bliek haar het gevondene had ter hand ge steld. bleek er een tekort ie zijn van onge veer 1400. De Duitsche grensbewaking in dat gebied is de laatste dagen zeer verscherpt, mede in verband met het feit. dat einde April aan zienlijke bedragen in geld daar de grens zijn overgekomen, bestemd voor Duiuaciie communisten. Per ziekenauto is naar het Binnengast huis vervoerd een 20-jarig persoon, die in de 2e Tuindwarsstraat op een kamer van 'n bewoner aldaa.', door dezen niet 'n mes in den rechtetarm was gestoken. Bij de aan houding van den dader moest door de agen ten van den sabel worden gebruik gemaakt, terwijl met de revolver is gedreigd, omdat het publiek den dadet te lijf wilde. Een paar koolmeezen heeft zich met terwoon gevestigd in de brievenbus van een huis in het Wi.'helminapark te Breda. Drie jonge meesjes zagen bereids het levenslicht in dit vreemdsooitige vogelhuisje. De be woners van het huis hebben aan de deur een trommel geplaatst voor het ontvangen van brieven en kranten. De Nederlandsche grenswacht bij 's Hee: enberg heeft aangehouden den com munist Gnonert. die a's koerier tusscheu Hol- lamdsche en Duitsche partijgenooten dienst deed. Een 12-jarig meisje ontving van een onbekend gebleven jongen in het Vondelpark te Amsterdam een slag met een stok in het gelaat, waardoor een stukje gras van naar bril in haar cog drong en zij dit vermoede lijk zal moeten missen. Maandagmorgen is op het emplacement van den Ken. Holl. Lloyd te Amsterdam een treurig ongeluk gebeurd. Bij het aantreden ging plotseling een der geweren af. waardoor de kogel den milicien J. J. v. B. doodelijk trof. In het Militair Hospitaal is hij over leden. Te Groenlo (Geld.) waar het drank gebruik in 1919 verbazend was toege nomen heeft de gemeenteraad het ver zoek van drankbestrijders-vereenigingen om den verkoop van sterken drank van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen te verbieden, met 6 tegöa 1 stem afgewezen. Te Leiden is Maandagavond een 4- tal jongelieden bij het spelevaren in de Vliet in deze gemeente te water geraakt Drie werden gered, doch de vierde, de 19-jarige Arie Eradus, verdronk'. Dinsdagmorgen omstreeks 5 uur ge raakte op het rangeerterrein van het Hol- landsche Spoorstation te 's Hage de ran geerder S. bekneld tusschen twee wa gons, met het gevolg, dat zijn borstkas werd ingedrukt, en de dood onmidlde.iijk intrad. De Duitsche zeetjajk Margaretha, kapitein Wilhelm Brandt, geladen met hout v;m Hamburg naar Amsterdam, welk schip dwars van den Engelscben Hoek in nood verkeerde, is te Terschelling Maandag door de sleepboot aVolharding van de reederij Doeteseit binnengebracht met verlies van anker en ketting. De schildersgezellen te Maastricht zijn in staking gegaan. Zij wenschen een uurloon van 59 cent. De patroons wil len 54 cent betalen. De staking omvat ongeveer. 80 man. Te .Vught (N.-Br.) sloeg de blik sem in de woning van C. Rijnenburg. Er werden groote verwoestingen aange richt aan woning en huisraad. De bewo ners werden op den grond geworpen. Een meisje werd ernstig getroffen. liet Hooidueatuur van den Nederland- schen boud van .Veehandelaren heeft een adres gericht tot den minister van n. N. en Jtl., waarpij het verzoekt aan den veearïsemjkundigen dienst op te dragen, dat dieren, die ulijken bij aanvoer aan de markt te lijden aan mond- en klauw zeer, niet af te maken en in beslag te nemen, doch op koeten van den aanvoer der op te staken in daarvoor aan te wij zen stallen en te doen uitzieken, of even tueel voigens goedvLiden .van den eige naar te doen slachten. Naar wij vernemen, is de aanleiding tot het verzenden van dit adres gelegen in het feit, dat bij het hoofdbestuur van den Neder.audschen wond .van Veehande laren vaji tal hater leden klachten in komen omtrent hun toegebrachte schade door het gestreng optreden wan de keur meesters bij het door heri ter markt bren gen van aan mond- en klauwzeer lijdend vee. LANDBOL-WlENTUONSTü-LLlNG UIT GESTELD. De Landbouw te-,toous.el.ing te Henge lo, (O.) die in September zou worden ge houden, wordt uitgesteld, èn met het oog op 't heersche-n van mond— en klauwzeer, èn omdat de tijd van voorbereiding te kort was. i EUPEN EN MALA1&». BERLIJN, 3 Mei. De »VossisChe Ztg.« legt den nadruk op het feit dat de be volking van tupe.., -r mon- schau door oen s^Ucr. .umuc-ti. uu- renue a,gemeene staking wii protesteerea tegen de gewelddadige maatrege.eu vaa de Belgiscae autoriteiten, die hun recht op een volksstemming miskende. DE BURGEROORLOG IN ME. JCOi NEW-YORK, 3 Mei. Een correspon dent te El Paso van het Associated Pre s nieuwsagentschap, seint dat de revohn.o- naire beweging thans ook is doorge drongen tot de stad Juarez. De revolutionairen «eweren, Jat zij tot Texcoco een voorstad van Me:.ieo (stad) zijn opgerukt. DE STAKING IN FRANKRIJK. PARIJS, 4 Mei. De bootwciae.s en zeelieceastaking rea. -te., ernstig aanzien. Er zijn verscheidene pogingen tot sabo tage gepleegd op de spoorwegen. in een geval is de trein gederailleerd. Le.. student, die vrijwillig als macuinist op trad, werd gedood. PARIJS, 4 Mei. Bij botsingen tusschen stakers en niet staae. s uit ue ru^oer- industrie te Clermont Ferra.ru zi,n vijf tig menschen gekwetst. PARIJS, 4 Mei. Hedenavond 7 uur was de toestand op het Noorder- en Oosteniet alsmede bij de P. L. M. on veranderd. Op de lijnen van het Zuidernet is de toeiiocd van vrijwilligers groot, doch de ze blijft individueel. Aan eiken staker is een kennisgeving gezonden, waarin de uiterste termen voor ue hervatting van het werk op Donder dagmorgen wordt gesteld. Het lid der algemeene confederatie van personeel bij de Staatsspoorwegen Chi- rolle is gearresteerd. i PARIJS, 4 Mei. In officieele kringen is men van oordeel dat de staking op de spoorwegen haar hoogtepunt heeft be reikt en waarschijnlijk op, een volkomen mislskking zH tiUtlaopen^ In de mijnen is de toestand bevredi gend. i Ten opzichte van de staking 'dep ha venarbeiders en der inscrits bij de zee lieden is men meer gereserveerd in het geven van zijn meening, maar spreekt de hoop uit dat er spoedig1 ontspanning zal komen. DE BEZETTING VAN DE EERSTE SLEESWIJKSCHE ZONE. BERLIJN, 4 Mei. De „B. Z. a. M." verneemt, dat het nu zeker is, dat de Denen a.st .Woensdag de geheele perste Noord-S.ceswijksche zone zullen bezetten. Zij maken daarbij gebruik van het recht, dat artikel 109 van het vredesverdrag hun geeft. Toch heeft de Duitsche regee ring geprotesteerd tegen de omstandig heden, waaronder de bezetting plaats heeft. Tot er op dit protest antwoord is ontvangen zullen de Duitsche ambtenaren in de eerste zone, met uitzondering van de douane-beambten en de rechters, op aanwijzing van do rijksregeering hun werk neerleggen, zoodat van morgen af in de eerste zone het post- en spoorweg verkeer zal stilstaan. DE TOI—aD IN VALENCIA. MADRID, 3 Mei. Officieele berichten uit Valencia melden, dat een bijna alge meene staking is uitgebroken met het doel de invrijheidstelling te verkrijgen van de Zaterdag gearresteerde arbeiders. Een groep van een 200 arbeiders heeft de centrale hallen bestormd en alles ver nield. De e-r1 armerie ontving vuur, waar op aan de zijde der arbeiders twee perso nen gedood werden. Vier arbeiders wer den géarres eerd. BEVERWIJK. Veilingbericht van de R.K. Coop. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" op Maandag 3 Mei 1920. Prei 8—14 ct. per bos; Selderie 3—6 ct. per bos; Radijs 3—6 ct. per bos; Raapstelen 37 ct. per bos; Rabarber 411 ct. per bos;Spinazie 1.503.80 per kist; Sla 2.00—3.80 per kist; Postelein 1.202.25 per ben; Asper ges per bos, dik wit 50—74 ct., dito blauw 3048 ct.; Uien (Chalotten) per 100 K.G. f8.— f25.— We lezen in hct„Eindhovensch Dagblad": „Het Volk" spuwt venijn. Het zou er ons om te doen geweest zijn de genoemde perso nen te broodrooven Niets is minder juist. Feitelijk gaat ons de functie der genoemde personen in het maatschappelijk leven niets aan, maar als meerderen hun functie, „toe vallig" in een zeer verantwoordelijke afdee- ling van een der grootste Nederlandsche In dustrieën uitoefenen, dan is er achter die toevalligheid méér te zoeken en wordt het een zaak van algemeen belang om er op te Wijzen. Als „Het Volk" eveneens op een paar uit Helmond vertrokken personen wijst, dan zeg gen we ook weer, dat zulks met de zaak niets te maken heeft, dat we de genoemde personen ook niet als te Helmond woonachtig hebben gesigualeerd, doch wèl als leiders van de communistische beweging aldaar. De vorige week noemden we als commu niste mevrouw Van Dijk-Buysmans te Nue- nen. Uit een nader onderzoek is gebleken, dat deze waarschijnlijk niet als zoodanig mag worden beschouwd. Mevrouw van Dijk- Buysmans dankt het misverstand aan haar omgang met mej. Begemann, een omgang echter, dien zij sinds eenigen tijd, volgens hare verklaring, verbroken heeft. Van den anderen kant echter moet onze lijst ook nog worden aangevuld, waartoe we de volgende week zullen overgaan. Ds. Van Peursem schrijft in het „Nieuws van den Dag" een ingezonden stukje, waarin hij verklaart overtuigd christen-socialist te zijn, doch niettemin ons artikel leugenachtig noemt. Alsof de christen-socialisten met S. D. P. en S. P. samen niet de communisten vormen I Over de actie van ds. Van Peursem hebben we de volgende week trouwens ook nog meer te zeggen. Hij schreef in het „N. v. d. D.", dat hij zijne verklaring niet in ons blad wilde doen, mdat dit te ver beneden het peil van andere organen staat. Eene conclusie, waartoe ds. Van Peursem waarschijnlijk eerst de vorige week Zaterdag ekomen is, toen hij voor ons blad bedankte. Er is actie gewekt door ons artikel. De licht-schuwen zijn ontmaskerd en thans eerst durven ze dan ook in het openbaar optreden. Sinds vanmoigen immers wordt er door de communistische nederzetting van Best in onze stad gecolporteerd met communis tische en antimilitaristische lectuur. Vanmorgen liepen Pieter Zeeman, uit Best, er mee en Annie van de Burg, verpleeg ster in het Rijks Krankzinnigengesticht, te Woensel die met mej. Hoekstra, ook aldaar verpleegster, waarschijnlijk onder de nood lottige invloed van ds. Van Peursem, tot het communisme gekomen, de vorige week door ons nog niet werd genoemd. De blaadjes, waarmee vanmorgen door de communisten uit Best en Woensel („onschul dige vegetariërs" noemt „Het Volk" ze) ge colporteerd werd, zijn b.v. „Vrije Arbeid," „Het naakte Militairisme," „God en de Oor log,van ds. De Baan en „Socialisme en dienstweigering," van ds. De Ligt. Tot goed begrip van hetgeen we verder nog over de bolsjewistische actie moeten schrij ven, laten we hieronder, om onze publicatie voor heden te beëindigen, nog de volledige lijst van deelnemers aar. het geheime com munistisch congres te Amsterdam volgen, welke lijst nog niet in haar geheel in de pers gepubliceerd is. J. Valkhoff, Amsterdam, Nederlander. N.V. „DE TIJDGEEST".» ,'Trzkhinq van 500 nummers ten overstaan! van Notaris ft. 6. MULIE. Maandag 3 Mei 1929 N.V. „DE TIJDGEEST". Trekking van 500 nummers ten overstaan van Notaris ft. MUblË, Dinsdag 4 Mei 1920 W. van Leuven, Sloten, Nederlander. Bouwman, leider der Federatie Transport arbeiders, Rotterdam, Nederlander. J. C. Ceton, Amsterdam, Nederlander. R. A. Manuel, Amsterdam, Nederlander. D. J. Str.uik, Rotterdam, Nederlander. P. F. van Hoorn, leeraar in de Wiskundej Amsterdam, Nederlander. F. G. Willis, London, Engdsdtmam Ds. De Ligt, De Bilt, Nederlander. H. Ankersmit, Amsterdam, Nederlandschej ^W. Kruit, Utrecht, Nederlander, of. G. Mannoury, Amsterdasa, Neder- lander. A. Pannekoek, Bussum, Nederlander. Mevrouw H. Roland Holst, Bussum. Ne derlandsche. H. J. M. Sneevliet, Amsterdammer. Neder- L. de Visser, Den Haag. Nederiander. D T. Wijnkoop, Amsterdam. Nederlander. A de Wit, Amsteidam, Nederlandsche. S T. Rutgers, Amersfoort, Nederlander. V Th. Murphy, Sheffield, Engelschman. S. Tj. Kwa, Amsterdam, Chinees. Herzog, Duitscher. Dijkhuis. E. L. H. van Overstraeten, Brussel, België. e'. S. Pankhurst, Manchester, Engelsche. J. F. Hodgson, York, Engelschman. R. Grimm, Hinwil, Zwitschersche. N. V. L. Smyth, Chester, Engelsche. R. Snyder, arts (zijn juiste naam is L. Fraina, Montreal, Amerikaan. C. Stucke, Bremen, Dvptscher. H. Gorter, Bussum, Nederlander. CL Zetkin, dezelfde als Cl. Zundel, Sillenbuch. Duitsche. JlUlMI- ia-. 1* V V O Prijg van f 3500 7731 1 1000 13711 f 400 1996 8741 j f 200 10889 f 100 163 3240 3996 6341 v 11668 18979 Prijzen van f 90.— (eigen geldi 332 2649 4895 7330 947911374 14389 17136 19131 48 54 4915 46 88 U40.114538 53 5« 49 2728 5023 7499 90 17 93 68 1923(1 64 78 29 7509 9507 48 14682 17205 19308 407 28C6 36 44 72 55 1476® 14 14 517 11 82 46 73 71 68 36 84 28 42 5129 7649 961211596 97 67 19401 56 79 5204 7780 38 98 14807 17333 21 605 2923 83 92 50 11601 48 61 71 14 3039 5425 7813 77 52 58 70 76 31 76 5506 25 8211759 90 17401 19520 42 3126 46 52 96 61 14945 39 94 795 74 71 57 97 U809 69 53 19643 811 3205 99 75 9726 61 15045 17561 46 22 68 5623 90 41 1190315111 73 64 1020 90 64 7906 60 33 18 17684 94 53 95 69 22 9873 67 15329 90 19701 «6 333i 5725 26 9905 12027 94 17706 31 68 74 32 42 47 69 15567 42 67 71 S9 64 57 78 82 15607 82 93 1100 3421 79 8032 10041 12178 61 94 19821 3 54 83 45 10181 12209 15714 17804 52 34 3504 5804 8105 62 86 15803 35 1991S 51 8 23 31 10210 12316 64 28 69 48 5936 84 48 12553 85 78 5u 76 53 44 93 71 57 1591817941 85 80 76 46 9810318 90 25 18U18 20035 1328 87 53 8239 39 12653 51 Islöf 53 69 3607 90 57 10420 81 16008 18209 98 86 21 6085 65 30 12702 59 95 20181 1445 80 6218 8309 48 28 74 18300 20312 49 3743 46 62 66 47 16107 II 21 68 63 72 79 69 54 90 1620451 1557 3803 93 8440 10507 82 9# 88 52 1630 12 6334 58 52 12867 16257 18405 62 87 19 41 62 56 12991 88 7 65 1729 55 6401 8598 65 13032 16372 64 98 95 3902 17 8638 83 71 16501 18511 20599 1810 28 53 62 10615 13115 13 18634 20637 68 4078 6511 73 27 42 41 18743 20(6? 1903 89 43 75 10764 13204 16602 79 76 36 94 6612 97 10846 42 7 03 20849 46 4134 6785 8791 62 13473 1918825 93 58 61 6817 8801 84 13513 66 84 20902 2000 89 28 893410920 13663 16752 96 31 20 4210 60 43 45 13773 88 188Ü8 36 66 19 6902 5511103 13809 16807 31 48 2113 21 24 9007 82 84 6» 4» 54 74 99 34 48 98 13951 68 62 82 2301 4487 42 9154 11225 91 16941 19014 2446 4502 7010 9211 6214122 52 59 96 4738 7108 9301 11321 53 17004 75 2524 4825 14 36 38 14235 9 19108 64 67 7293 67 55 57 17116 18 86 80 7307 9442 63 14387 18 35 Prijs van t 1000 15479 20385 i 400 16081 1 200 17350 18039 i 100 888 4728 12051 12361 19623 Prijzen "/an r 90. (eigen geisti 142 2297 4433 7355 9642 1239214058 1633918691 207 2406 4684 91 61 97 14143 16446 TO 23 99 4700 7409 76 12512 54 8! 18761 87 2501 68 25 85 13 1427» 1653Ö 78 306 37 4886 73 99 3714322 84 81 51 95 97 7578 9724 39 93 16696 90 424 2695 5048 7620 31 40 14424 16711 12344 525 98 5178 7713 81 48 61 78 18923 75 2777 87 34 B808 56 9616908 97 643 2805 3206 49 9929 67 14503 171S001 751 25 41 67 35 12671 16 23 40 59 51 42 7818 53 76 43 «1 42 90 73 64 2710131 12732 91 1694719273 905 2902 5305 85 99 33 651705419312 39 53 55 9710255 93 82 63 25 73 81 5440 7933 10328 12819 1461917117 49 1025 3029 5508 74 79 21 38 22 78 61 84 90 8104 10418 62 84 77 86 89 98 5616 1010606 841473817219 91 1156 3115 46 23 3912916 34 39 99 66 20 5719 8510701 2014M8 9519416 99 40 50 8250 20 21 204135819522 1240 67 74 63 84 48 3S (rt 27 69 3292 5810 8317 10813 13019 64 17488 78 74 93 31 48 88 26 961750319657 79 3300 5926 56 10930 59 14909 4 19723 63 66 80 8492 11027 13152 15049 17807 19819 1375 3459 6079 8501 33 85 7» 23 55 78 71 88 2 631320815107 34 59 MQ4 3507 89 8601 66 57 3917712 61 36 16 61 d 911129 77 68 52 76 59 31 99 56 97 86 85 87 90 63 32 6312 871611226 891524317865 19979 1515 57 28 61 1137613350153Ü817917 97 31 83 95 6611407 73 O 7620011 45 84 6462 8861 49 76 2818020 «4 52 3722 95 691152313411 37 23 30104 89 34 6585 892611629 17 78 25 19 1605 74 6724 77 93 17 3802 66 9013 97 1775 30 6823 3411740 1805 3900 83 82 63! 1953 23 9909 85 68 77 48 91 9115 69 84 79 92 92121184613638 43 44 17 94 83 7073 2311900 64 83 99 S3 2003 4103 75 930612119 67 8618347 30813 2107 71 98 23 27 9619106 49 51 19 4231 7107 S465 7013716 25 63 2090). 48 43 83 86 89 60 3248417 r 75 57 85 89122121387619232 48 81 67 7212 91 37 85 38 49918 2222 4300 46 9526 4413922 52 SO 73 73 79 6912376 42 9» 97 90 91 97 9627 91 50 16330 48911 24I559S 66 35 261591018134 20270 78 36 8620318 -J» 77 44 73 96 9620541 90 16005 18235 20710

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 10