Uit den Omtrek Stadsnieuws Amsterdamsche Beurs. Telegrafisch Weerbericht 423e Staatsloterij. GEMEENTERAAD. 'Trekking van 5 Mei 192Q. Prijzen van 165. Medegedeeld door „De Spaarne-Bank", De Beurs opende heden vaster. STAATSFONDSEN 5 Nederland 86. 6 Indië 100H. CULTUREN Koloniale Bank 345. Indische Bank 324. Vorstenlanden 365. H. V. A. 959. IN DU STRIEELE WAARDEN InsuUnde olie 243. OLIEWAARDEN Koninklijke 943. Consols 345. Orion 70. TABAKKEN Amsterdam Deli 285. Besoeki 184. Rot terdam Deli 29914. Medan 304. RUBBERS Amsterdam Rubber 249. Deli Batavia 167. Nederl. Rubber 136. Rott. Tap an oei i 153. SCHEEPVAARTWAARDEN Holl Am. Lijn 519. Holl. Boot 218. Kon. Holl. Lloyd 188)4. Japanlijn 360. Paket- vaart 250. Scheepvaart Unie 301. Marine 39 AMERIKAAN SCHE WAARDEN Hide and Leather 113. Steel 106K. Smel ting 68. Anaconda 133è Cigar 75. Atchison Topeka 88K. Voting Rails 23K. Denver BK. Southern Pacific 104. Union Pacific 127K. Wisselkoer Londen f 10.61 Berlijn 4.921/2 Parijs 16.85 Bazei Zur. Gen, 49.05 eeuen 1.37i/a kopeunagw 46.90 Stockholm 58.85 Christiania 52.95 Londen 10.63. Berlijn Parijs 16.75. Brussel 17.17K. New-York 2.74. Weenen 1.40. Kopenhagen 46.90. ühristiania 52.90. Strakholm 58.8214. Medegedeeld door het Kon. Nerf,. Meteorol. instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand .777.8 jn.M. te Vlissiagen en PorMandoili; laagste baro- meiersiand 761.3 m.M. jiernosand. Verwachting van den avond van 5 tot den avond van 6 Mei: Zwakke tot matige, lat er weilieht toenemende zuidelijke tot westelijke wind, gedeeltelijk bawoikt, wei nig of geen regen, zachter. wUik/uia, V eiguueiiug van den ltaau, op Donderdag 6 Mei a.s.. des namid dags te 7k uur ten Kaadnuize. De agenda vermeit: 1. ingekomen stuk ken en mebedeeiingeu2. Aankoop grond 3. Wijziging Politieverordening; 4. Under took geloofsbrieven van den heer J. Groen Wzn.; 6. Wijzuging Instructie Gemeente ontvanger; 6. Verslag. Balans en Winst- en .Verliesrekening Waterleidingbedrijf. Bt.Vc.KW IJ K. \trcUenue nulde. Geheel belangeloos heeft me], zuster J. Reygers- bei£ alhier aan de oames-ieaen der Bever- wijKscüe ourgeiwacht een cursus gegeven in eerste hum öii ongelukken en het verpiegen van gekwetsten. Dank zij oe buitengewone belangstelling der dames en de zeer bevat telijke vooruracht der ouderwijzers zijn de vruchten van dezen cursus uitzonderlijk te noemen. Maandagavond werd de serie on- zuit kunnen bijdragen tot herstel van het eco- derrichnngen gesloten. De ouigerwacht vör- ioAte haar dankbaarheid jegens mej. Reij- geisoerg door haar een prachtig complex bloemen in keurige mand aan te bieden, den der bestuursleden hield een hartelijke rede ook namens de leerlingen, die hier iets mee genomen nebben, dat in vele pijnlijke om standigheden des levens dienen kan. HEEMSKERK. Burgerlijke stand. On dertrouwd: Li. Bleeker en O. Beentjes A. v. d. Eng en A. M. Beentjes J. B. Funcke en O. Mensink. Getrouwd: Mar tin us Beukers en Adriana Cornelia de ltoode fi enger Plettingen en Willielmina de Weerd Albertus Been tjes en Aiida Gastricum Nicolaaa Meiland en Elisabeth kujjper Pieter Bakkum en Maartje Mientjee. Geboren :d. van W. C. Paling en A. M. van Lieshout, d. van L. A. Dekker en G. Willems. z. van G. A. Aardenburg erl A. il. Stam, z. van Th. Beentjes en Maartje Eeijnt, d. van L. Piravano en R. Meijer, d. van J. Commandeur en J. M. Burger, d. dan W. Schmidt en M. de Jong. d. van H. Voormeer en G. van Weenen, d. van H. D. Senipper en H. M. Groen. Oveneden: Petrus Gerardus Aardenburg Johannes Aanehem Anna Catharina Huisman. ZAANDAM. In de Maandagavond gehou den zitting van den gemeenteraad, had de beëediging pjaats var het nieuw gekozen raadslid J. Kroonenberg (A. R.) Het grootste gedeelte van den avond werd besteed aan de regeling van bet georgani seerd overleg, die dan ook haar beslag kreeg. Indien 7 leden eener landelijke vereeniging een afdeeling stichten, kunnen zij reeds tot het georganiseerd overleg toetreden, om zoo doende geen enkele organisatie af te zonde ren. Uit de debatten bleek dat de S. D. A. P. dit aantal eerst op 15 later op 10 wilde stel len. doch ten slotte het cijfer 7 accepteerde, omdat men vreesde aai beneden den „Moer dijk" hetzelfde stelsei zou worden toegepast. Zeer lang werd gediscussieerd over de toela ting van z.g. categorale bonden, en amende- ment om deze ook toe te laten, werd na be strijding teruggenomen. De afdeeling Zaan dam van den Centralen Ambtenaarsbond had echter aan de fractie verzocht artikel 18 waarbij voor iedere 20 leden, die de afge vaardigden vertegenwoordigden, 1 stem werd toegekend als de organisatie leden had, zoo dat do voorzitter der fractie in dien zin emend- r-n' welk amendement door de beer Duys vefdedigd werd. Wethouder v. Veisen verzette lich hiertegen krachtig, omdat als dan overheersching van een bond te vreezen was, met het resultaat dat het werd verwor- pen. Tot secretaris van sociale- en arbeidszaken werd voorgesteld de voormalige directeur van het levensmiddelenbedrjjf. J. Joosten, op een salaris van 3600. Een intrpellatie van den heer Pel bracht aan bet licht, dat Zaterdagavond eenige schoten zijn geJost aan de Nieuwe Haven. De heer Tel verdacht hiervan militaire poli tie. de dronken zou zijn geweest. Het bleek echter dat de Haven al reeds eenige avonden onveilig was. doordien een drietal personen het er op toelegden vrijende paar tjes geld af te persen. Een dezer personen schijnt nu geschoten te hebben, waaromtrent een onderzoek nog gaande is. Haarlemmermeer. Geboren; d. van M. Geers. d. van A. G. Aangeenbrug- Kruijtf. 2d. van M. A. van Woerkom- Mes-man. z. van P. J. Tazelaar-Witkamp. d. van M. Grosscurt-van de Veiae. d. van M. M. Maarsen-'freur. z. van E. üiijnen-Koster. d. van C. A. M. Lijs- Veraooij. z. van J. Huisman-Blokker. d. van T. van Raam-Koopmans. d. van A. G. M. Calvelage-Boerlage. d. van S. G. A. Maarse-Maarse.z. van M. Poldervaart- itomeijn. d. van H. Seger-van der Leede. z. van A. Möhlmann-de Kooker. d. van M. C. Molenaar-Plessius. d. van J. W. Kroes-Koenen. Overleden: J. C. Clemens. 2d. M. E. Jansen, geb. Nauta. 65 j. W. van Lonn, 12 d. M. Kramer, 31 j. W. O. Verbaas- van der Linden, 28 j. H. P. Marbus, 7 ui. H. E. Koningen, geb. Verhoeve, 70 j. HALFWEG. Ter gelegenheid van de vijf- en-twintig jarige echtvereeniging van den heer L. J. Vallentgoed, gem. ontvanger al hier, bracht „Eensgezindheid". Zaterdag avond een serenade aan het bruidspaar. Er was zeer vee] belangstelling. HAARLEMMERMEER. De vrijwillige landstorm, in haar lemmer meer. J.l. Vrij dag iiad te hooidöoip de feestelijke uitreiking plaats van de prijzen, gouden, zilveren en verguld zilveren medailles, tijdens oen schiet wedstrijd gewonnen door ÏIHJ van de 600 vrijwillige landstomieis uit de Meer. L>e ruime beurszaal was voor de tweede maal tot in de uiterst hoeken bezet. Uit aile deeien van deze uitgestrekte gemeente waren de mannen met hunne viouwen of verloofden opgekomen: zelfs was uit het zuidelijke deel Lisserbroek voor dit doel een met oranje en uloemen versierde vracht-auto aigehuurd, die een DD-tal mannen en vrouwen naar Hoofd dorp vervoerde. De stemming onder deze menschen en oie van het overige putmek was in een woord geestdriftig. Het zangkoor Usanna in Excelsis van den Aalsmeeroerweg, was weer aanwezig, evenais een militair muziek-ensemble] om p veiüiensielijke wijze eenige lie deren ten geüoore te brengen. Tei aiwisseling zongen de aanwezigen van tijd tot tijd uit volle borst eenige der volkslie deren. Aanwezig waren de heeren L. F. Duimaer van Iwisi, voorzitter en luitenant van Kees. secretaris van de nationa.e landstoim-com- uussie. Mr. Verkouteren en kapitein K. L. bcheil, resp. voorzitter ai secraaus van de gewesiedike lanostorm-commissie. en eenige andere landstorm-oificieren. Het woord weid gevoerd door den heer Dui- maer van 1 wist, die een gloedvolle rede hield en een woord van huide bracht aan burge meester blob ai den heer P. A. troost, res pectievelijk voorzitter en secretaris van oe plaaiseajke lanostorm-commissie. door wiens onvermoeide propaganda onder leiding van kapitein Schell het ïancstormkorps Haarlem mermeer tot meer dan 500 man is aange groeid. Daarna spraken de heeren Verkouteren, Dr. Vos en de Lobel achtei een volgens, ieder in verschillenden toonaard het nut'en de noodzakelijkheid bepleitende van een goed ge- organiseeroen landstorm. Vervolgens had de uitreiking der inderdaad mooie en kostbare prijzen plaats. Aan den eersten-prijswinner, oen heer van der Veek, die een traaie gouden medaille ontving, werd bovendien door den heer Duymaer van Twist namens de Nationale Commissie een bankbil jet van f 25 ter hand gesteld. Mr. Slob had voor bijna ieder der prijswin- ners een toepasselijk woord en ontving den bijzonderen ctank van den heer Vooizitter der Nationale Landstorm-commissie voor de wij ze, waarop in de Meer onder zijn leiding, zulk een goede geest onder de mannen van den landstoim wordt aangekweekt. Een indrukwekkend oogenblik was het, toen de voorzitter onder ademlooze stilte het plotseling overlijden van den ijverigen sectie-commandant van Nieuw-Vennep, den heer R. Offringa, herdacht. Menigeen pink te in stilte een traan weg en de korte treur muziek die na deze toespraak door de blad stille zaal klonk, gaf aan dit moment een bepaald gewijdde stemming. Vernielden we nog. dat door een photo- graaf verschillende opnamen werden geno men, en aan alle lanöstormers. als een aan denken aan dezen schitterend gesiaagden avond een photo toegezegd. De verjaardag van onzen geliefde prinses Juliana, die juist samenviel met deze feeste lijke uitreiking der prijzen, is door den land storm van Haarlemmermeer op waardige wijze herdacht. Het was ongeveer 12 uur geworden, toen de ongeveer 6<j0 aanwezigen zich Der rijwiel motorfiets of rijtuig zich naar huis begaven. Een der te gast zijnde aanwezigen merkte niet ten oniechte op: Voor het orga- niseeren van zoo'n welgeslaagd landstorm- feest moet ie toch maar in de Meer zijn. AGENDA 6 MEI. Sociëteit Sint Bavo. Hhalf 9 R.-K. Bureau voor Arbeidsrecht 8 u. Spoor en Tram 8 u. Bestuur Arbeid Adelt8 u. Leerbewerkers 8 u. Bestuur Bouw vak bond. Groote Kerk. 7)48)4 u. Orgelbespe ling door Louis Robert. Terrein nabij Soendaplein. 8 u. Cir cus Hagenbeek. SE Mart ha-vereeniging. KI. Hout weg 13. 34 u. Betrekkingbureau. Schouwburg Jansweg. 8K u. Haar lem's Tooneel. Weldadigheids voorstel ling. Elisabeths-Vereeniging, 12 u. Aanvrage versterkende middelen voor arme zieken. Bisschoppelijk Museum. Eiken werk dag geopend. De gemeenteraad vergaderde hedenmid dag onder voorzitterschap yan den heer Maarschalk, burgemeester. Aanwezig zijn alie leden. De jnotie-Poppe. Aan de orde is de herstemming over de moitie-Poppe luidende als volgt: te besluiten do verordening vastgesteld den leien Augustus 1919 in te trekken en ver volgens B. en ,W. ontw .-saLarisregelingen bij den Raad In te .dienen voor de ambte naren, de werklieden en het politieperso neel op .den grondslag van gen normaal loon. De heer REINALDA vraagt aan de Kroon gesanctionneerd heeft dat met den kindertoeslag geen rekening wordt gehou den bij de bepaling van het eigen pen sioen. Namens B. en ,W. antwoordt de heer BÜMANS dat B. en W. zich met die vraag hebben gewend tot de Kroon en dat de Kroon van oordeel was dat bij de bere kening van het pensioen met den kinder toeslag moest worden rekening gehouden. De heer REINALDA had liever ge wild dat deze mededeeling vroeger aan den Raad was gedaan. De motie-Poppe wordt verworpen met 16—17 stemmen. Tegen stemden allen, die de vorige maal tegen stemden, als ook de heer Toulon v. d. Koog. Het kin- dersappletielooiu is dus behouden. Hierna is aan de orde ,de behandeling der sa.a, issen voor de ambtenaren. De heer, POPPE wijst op de abnor male verhoogingen der salarissen van de amotenareu in verge.ijKing met die toe gekend aan de werklieden. Het is niet te verwonderen dat deze amo ten aren in de Commissie van Over,eg deze salaris sen hebben wiiien doorjagen. Uitvoerig ging spr. hierop in, en wees er o.m. op aat hooidainbtenaren nog kindertoeslag krijgen tot salarissen boven de f 9600. Hij noemt aat plundering van de ge meentekas ten oate van hoofua.i,b.enaren (rumoer op de puoiieke tribune). De heer Poppe wordt door de Voor zitter tot de Oiue geroepen, die niet kan toelaten dat dergelijke woo - 'e i werden gebruikt. De heer Popj.e zegt nat idj dat moet zeggen in het beiang van het puoiieK, beia,,g uat verwaailoosd wordt uoor, aie menschen. Telkens en telkens wees hij op net ondemoc van de Commissie va„ Overleg. Hij stelt voor art. 2 der verordening te laten verval len dat IS. en W. den raag oepalen van ieaeren ambtenaar, gehoord de Centraie Commissie van Overleg. (Wordt verv.'gj.) i .Gouden Jubileum. Heden Woeus-ag ..t.u-ou de heer J. Buter den dag dat hij voor 50 jaar in dienst trad bij de li.uiu ma en Meyiink, Lange begijnestraat. Om 10 uur we.d de Jubilaris rnet fa milie van huis gekaald en door zijn pa troon met dit bijzonder fait ge.ukge- wenscht, waarbij hem werd aangebouen een gouden plaquette, zeer toepasse,ijk gegraveerd aoor de rirma J. Voet, Cr. Houtstraat en een daarbij vergezeld gaande oorkonde, ontworpen en uitge voerd door den heer O. A. Luijtingn. Hierna werd de jnonaris toehap, ei ken door. den oudste van het pers„.:ee. en werd hem namens rjen een cadeau overhandigd, waarna de jubilaris den dag verder in famiiiekring doorbracht. CIRCUS WILHELM HAG EN BECK. Hedenmorgen hadden we een onderhoud met den administrateur van 't circus W Hagenbeek, zoodat we eenige interessante bizonderheden aan onze abonnés kunnen mededeelen. Voor eerst hoe 't toch wel zit met die CarJ en Wilhelm Hagenbeek, Wilhelm en Cari waren twee broers, ze zijn echter beide over- leden. Wilhelm had twee zoons. n.m. Lail en Willy- Carl had ook twee zonen, n.m. Lorenz en Heinr;cb. Deze twee circussen reizen nu het land af. Circus Wilhelm is al sinds 1913 in Hallend werkzaam. Op 't oogenblik dat de oorlog uitbrak, was hij in Zwitserland. Verleden jaar was 't al 't plan om bier in Haarlem te komen en ze hadden ook reeds verlof hier toe van de gemeente Haarlem. Echter door buitengewone omstandigheden moest hij Kt plan voorloopig opgeven en kon hu er eerst dit jaar gevolg aan geven. (Wordt vervolgd.) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 5 Mei. G. J- Helsloot en S. Koone. S. Beerthuizen en C. M. Gieliam. A. v. Welt en C. v. Gelder. A. Land. welir Johann en H. G. v. Altens. A. Wijk. huise en O. A. Kramer. J. A- H. Berg- mann en T. C Dikkeboom. 3- Verkaaik en C- Ras. H. S. Sleutel en A. M. Segers. J. J. Kroes en A. v. d. Welide. A. v. d. Pol en N. Verkaaik. A. Zoetemeijer en M. J. Meeuwig. E. G. VV. Roose en L. v. d- Bos. B. v. Geldorp en C. M. Kors- tjens. Getrouwd: 5 Mei. G. J. P. Swei.ien en A. M. T. Priesman. G. v. Twuiiver en A. M. Sterk. C. Vos en W. Jochemsz. G. de Graaf en J. H. v. d. Meij. J. Jonkman en J. Roose. B. J. lloelofs en M. J. v. Raaij. J. v. Beelen en C. T. Milatz. W. F. Monné en M. (J. Springveld. P. Daemen en O. G. de Graaf. P. G. M. Breems en F. Teuoeloo. Geboren: 3 Mei z. va» F. J. Steffers- Schaafsma. 4 Mei <J. van O. W. H. Elf- rink-Junfj. z. van M. Zandstra-de Jong. z. van A. L. v. Bilderbeek-de Paus. v. R. Wensveen-Stammea. Overleden: 3 Mei G. G. Bies. 68 j., Ko ningstraat. 4 Mei W. v. Wees-v. d. Kodde, 64 j.. Kamperstraat. GRUNO. Op een echt huiselijk familie-feestje, waar allen elkaax kennen al jaren, jaren lang-, kan ret haast niet zoo gpezellig zijn aJs bij de feestjes van „Gruno". Dit ie al om bekend. En zoo was bet dan ook weer Dinsdagavond, toen „Gruno" in bet Bron gebouw een „feestelieke vergoader'n" hield. De helderwitte zaal was prettig versierd met bloemen en vlaggen, op de witte tafeltjes stonden vaasjes met tul pen en om de tafeltjes de clubjes, die on der elkaar lachten en giechelden en pret hadden. Het feest ving aan met het zingen van het ..Gruno's ciublaid" en toen dat ge beurd was, hoorden we mejuffrouw C. v. h. Wout, met haar heldere zuivere mezzo- sopraanstem, die ons wist te brengen waar ze ons hebben wildé, met meesiet pende innigheid en prikkelende opge wektheid. Vooral de Franse he liederen vielen door eenvoudige voordracht eü zuivere uitspraak zeer in den smaak en mej. v. h. Wout kon dan ook niet 't podium verlaten voordat ze buiten het programma om nog iets gezongen had. Ook de Groningsche voordrachten van den heer Wildervanck de Biécourt bleken zeer in den smaak te vallen, getuige wei bet veie en hartelijke lachen en het dank bare applaus. Tot slot nog bracht het blijspel „Char me Angiaise" ons tot nog grooter vroo- lijkheid door zijn leuke toevalligheden en zijn verrassend slot. De acteurs eu actrices waren zonder uitzondering goed en speelden heel na tuurlijk en vrij. Het feest werd gesloten met een "bal, dat voor velen het langverwachte was, getuige wel 't drukke gebruik, dat er van gemaakt werd. Faiiiissamenlen. Opgeheven werd het iaiiiissament van J. v. v. Meulenaarsgraf. eleetricien. wonende te Haarlem, uitgesproken bii vonnis dezer rechtbank van 13 April 1920. r van Arbeid. Verkiezing van 5 leden-patroons en leden-vv crk.icuen van de Kamer van Ar- ueid voor de ponteetiebedrijven te Haar lem en Heemstede. Burgemeemer en .Wethouders van Haar lem; bezien een scurijven van den Minister van Arbeid van 3 Mei 1920 no. 1429 Afd. A.; ■brengen ter ai^emeeue kennis uat bo- veuueduelde verkiezingen zuden p.aats üeuucn op Donderuag uen 2ien Met a.s. en de eventueele hers Lemmingen op .Vrij dag- den nen Juni d.a.v. De Mc- -ing. De keer w. Koppen, lid van den ge meenteraad, heeft een vobrsfèi bij den gemten-cru-ad i..0euieud om .te ocaiuiieii: a. over te gaan tot oplichting v„u een gemeen.eiijke meikcentrale. b. B. en .W. uk te noodL,en de uaur.oe nuouige voor- SueLen bij den Raad m te dienen, c. B. eu W. un te nooüigeu, uver keu aanvoer, de oeweming en distributie van meln te aurmm voorsteden bij den Raad in te uiouen eu ten benoeve kiervan, zoo uoo- uoodig, oveneg te plegen met de voor naamste bestaande melkinrichtingen hier ter stede. P. juauy makers. Kaar wij tot ons genoegen kunnen medeaeelen is de toestand van den hem- P. i.a y.. a-Uk, oud-sou'e.uri.-getter«al vaa den Rijks verzen, er ingsoank, vooruit gaande. xramontspojmg. Gisterenavond 7 uur geraakte op 'fc Star tionspiein een train uit ue iium. Bijna een uur ia..g werd er aan gewerkt, voor de zaak weer ik 't reine was. 't verkeer werd u. uimi a gcicgeiu over 't Ken- nemer; dein. Bipp-.a.n.s br.:stmif van Kalcken. Hedenmorgen had de pieck.i0e uitvaart plaa.s v„u ut., knor u„s.aai v. ma.ckeu. be piech.ige uitvaartdienst had p.aats in jue kerk van St. Jozef aan de Jans- struat u- .soluien. Kapelaan Boks verHchtte (de eenvou dige oegraienispiechtignedeu op net kerk hof. onder de aanwvvezigeu mmkiea we o.m. op een depa.arie van de vereeniging „naer.em" beo.aande uiu de heeren Gou- uet, stadsai'chivaiis en Mr. J. N. J. E. beerkens Thij&en, tevens den heei Gra.ama, een deputaTo van „r.^u moot Blijcken eu de oeide ede,smeden de hee ren W. J. J. Thijasen en nemai. Verder nog rijke kennLsen en vrienden van den over.edene. Projgramma van de Coiiccrtve. ueniging Haarlem's Mu ziekkorps op Zondag 9 Mei te half 3 n.m. in ben Hout. 1. March, J. Old Hume. 2. 'Ouverture „Tutti in Marekera", Pcd.otti. 3. .Wals „.es Pamemo'wa.d.eu.el. 4. Fantaisie „La HLe du RégimentDonizetti. 5. Uu- verture „le Domino noir", Auber. 6. 8paunsche dar.s, Moszkjvvsky. ,7. Fantai- cie ,,'i'roubadcur', Vcrii. „Onze Vloot". Dinsdag hield de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot", haar jaarlijksche algemeenc vergadering in een der zalen van café Brink man. Nadat de voorzitter de heer H. M. van Bemmelen. de vergadering had geopend en de notulen waien gelezen en goedgekeurd, bracht de penningmeester ziin verslag uit, waaruit bleek det de balans sloot met een voordeclig saldo van 23,74. De kasconnmssie had de hoeken van den penningmeester in orde bevonden, zoodat het verslag onder dankzegging -werd goedge- .VIERDE KLASSE. Rob. 14039 8029 ieder f1000. Nos. 15191 22327 ieder f400. Nes. 123 17562 22126 ieder f200. Noe. 302 2356 9367 12586 13600 ÏSSaS? 17821 ieder f100. 14 50 162 224 308 344 407 431 458 530 545 692 870 872 885 926 1034 1139 ll8u 1196 1257 1464 1472 1501 1515 1527 1540 1548 1559 1625 1631 1729 1750 1754 1937 1959 1971 2025 2082 2160 2174 2375 2330 2394 2436 2464 2310 2543 2775 2911 -912 3035 3065 3135 3157 3185 321S 3272 3314 3320 3.396 3432 3465 3541 3742 3839 3852 8371 4098 4099 4113 4330 4396 4433 4437 4496 4568 4642 4652 4695.4805 4850 4905 5025 5036 5110 5191 5201 5241 5368 Ó545 5673 5623 5634 5690 5713 5.28 5804 59?9 6211 6213 6282 6503 6685 6666 6697 6806 6957 6977 7008 7010 7026 7122 7130 7194 7285 7307 7318 7563 7397 7399 7409 7427 7439 7475 7507 7520 7551 7605 7617 7656 7712 7742 7785 7817 7264 7970 8048 8433 8135 8198 8327 8359-8484 8497 8517 8 40 8548 8562 8593 8725 8798 8824 8S30 8897 8900 8927 9126 9169 9343 9384 9464 9527 9576 9579 9381 9635 9643 9643 9709 9750 9789 9812 9323 9528 9367 10043 1C051 10023 10100 101 6 10128 10160 1C202 10287 10361 10368 10405 10449 10525 10595 1( 699 10759 10828 11038 11173 11174 li 182 11216 11257 11368 11400 1 433 11449 1145011636 11612 11634 11635 1170311723 11802 119..9 11965 11982 12011 12045 12060 12065 12103 12111 12200 12231 12274 12288 12370 12372 12385 124.!l 12164 12528 12,43 12587 12611 12318 12743 12755 128.1 12825 12844 12859 12886 12904 12927 13097 13158 13209 13215 '3319 1.353 13408 13473 13490 13512 13541 1' 617 1 6 2 13650 13654 I3j86 137 6J 13800 13803 1:3813 13827 13816 13930 14008 14012 14036 1405(J 14089 14097 14209 14277 14283 14326 14370 14402 14458 14481 14507 14529 14535 14553 14615 14622 11633 14647 14662 14753 14834 14884 149 2 1 975 15095 15157 15214 15223 15215 15301 15340 15362 15381 15382 15469 15472 15621 15796 15829 15881 158:39 15892 15997 16013 16039 16090 16103 16167 16214 16220 16242 16275 16287 16297 16309 16323 16361 16402 16122 16437 16460 16500 16522 16547 1658! 16083 16617 16C31 16633 16: 55 16691 16699 16720 16725 16762 16821- 168 >3 16901 16949 17072 17160 1716j i185 1188 17221 17317 17343 17387 17400 17480 17518 17565 17605 17635 17711 17876 17.5 i 1 015 18047 18062 18088 18121 18218 18235 18247 18280 18314 18358 18362 14833 18160 18167 18501 18505 18522 18703 18707 18715 18772 18813 18820 18919 18969 18995 19051 19089 19243 19281 19315 19336 19345 19354 19 63 19460 19634 19637 19638 19671 19692 19728 19770 19882 19883 19c99 19.07 19941 19..6! 19399 20000 20C52 20070 20095 20112 20116 20136 20159 20164 20209 20212 20243 20331 20364 20376 20424 20511 20522 20546 20658 20830 20832 20840 20943 20950 20974 2 003 2 031 2 09 21 2 21136 2 6 21226 21227 21464 215,9 zl58.j 2J594 21664 21667 21670 21687 21C92 21727 21733 21771 21836 21930 21973 21077 22086 22050 22,18 22'26 22351 22467 22490 22616 22627 22654 22660 22683 22803 22814 22866 keurd en tevens dank gebracht werd auu de commissie. De voorzitter wiidde nu eenige waardee- rende wooiden aan de beide overleden be stuursleden. de heeren Joan Rahussen en R- B. J. Ruijs De Perez. De secretans. ke heer Jhr. O. v.Leuuep. braent nu het jaarverslag uit. vvaaraau wij het volgende ontleenen: Het jaar 1919 ving aan met 86U ledeu, ter wijl 1929 is aangevangen met 89U iedeu, ueu vermindering dus van 70 leden. In nel aige- loopen jaar werden 4 lezingen gehuudeu. Aan het eind van net verslag wordt da wensch uitgesproken, dat de nieuwe bewiud». man, welke thans behalve Minister van Oor log ook aan het hoofd van het Departemeui van Marine is gesteld, in afwachting vttu vorming van één uepartement van Luudsdo fensie. een vaste koers zal volgen, die de Ma, rine weder zal opheiien uit haar vei rui Zoo iemand, dan ia zeer zeKer de Geucraa. Pop, die zjjn geheeie leven en grooio be, kwaamneid ten dienste ueeft gestejd run ui landsdefensie, de man aan wien zuik eeu taak met vertrouwen kan worden opgcura. gen. Het jaarverslag werd onder applaus goed gekeurd. wauma de bestuursverkiezing plaats had, wegens periodiek aftreden vau de heeren: J. Beecsman. W. H. bouw meesier. Jhr. van Lenuep, V,Dysenuck, P. G. iieems en P. ijeenk v, uiink, welke laatste zich niet herkiesbaar stelde. Alle aftredemien werden bij acclamatie herbenoemd, terwijl in de piaats van P. 'i jeenk Willink. Generaal üiouijesdük, even eens bij acclamatie gekozen werd. Als voorzitter van het Liagelijksch bestuur werd herkozen de heer H M. v. bemmeien, terwijl de overige leden eveneeus herkozen werden, en in plaats van wiiieu den ueer P. B. J. iiuys De Perez, benoemd werd Gene raal Stuutjesdijk Als afgevaaiuigde naar de Algemeene Vergadering, welke 22. 23 en 24 Juni te Arruiem zal gehouden worden, werd be noemd Generaal Stoutjesdijs, en ais jvlaais- vervanger Kapitein G'. Koning. Bij de rondvraag bracht de voorzitter dame aan den heer Bouwmeester, die zijn bemid deling had verleend bij oe plaatsiug vau Z leden van ue manne in den burgerlijken werkkring. Verder herinnerde de voorzitter aan do groote vergaderiug van ..Onze Vloot". 2 December 1.1. te Den tiaag gehouden, welke er toe bij heeft gedragen, dat niet tot alge- heeie liquidatie van de vereeniging werd overgegaan. Tot slot deelde de voorzitter mede. dat het monument vcor de slachtoffers van den oor log, te Scheveuiiigen geplaatst zal worden, niet 't front naar zee. Het monument zal een grootte van 14 meter omvatten en vervaardigd worden, door den bekenden beeldhouwer loon Dujiuis. Hierna sloot de voorzitter de ver?"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 14