VRIJDAGMORGEN 7 Mei, begint de wegens OPHEFFING der Firma Alle voorradige Heerencostuums, Demi saisons, Winterjassen, Regenjassen, Kinderpakjes, en Kinderjasjes, Dames-, Meisjes-, Kinderman- 1 tels en Costuums. ben groote partij prima stof fen en voi.es, zullen worden uitverkocht De Magazijnen zijn geopend 's morgens van 9-12en's middags van 1.39-8 uur Uitsluitend a contant Goederen worden niet geruild of op zicht gezonden KONINGSTRAAT 48 54 Uit den Omtrek Prijzen zijn niet op te noemen, doch wij raden een ieder aan, die zich in dezen duren tijd goedkoop wenscht te kleeden, van deze gelegenheid ge bruik te maken, en bezichtige a.s. DONDERDAGMIDDAG onze Etalages g== GEMEENTEZAKEN. Middenstandswoningen. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de Wonmgbowvvereemging „Haarlem" gevestigd alhier, of zoo noodig aan hare leden ieder voor een nader aan te geven ge deelte in voortdurende erfpacht uit te geven de gronden, bestaande uit 50 afzonderlijke terreinen, tegen een jaarlijksche erfpachtssom van f 0.86 per vierk. M.. onder voorwaar den: 1. dat de grond worde bestemd om daar op 50 middenstandswoningen te bouwen, be stemd voor bewoning door ien hoogste één gezin; 2. de niet tot 'bebouwen bestemde grond worde ingelicht als tuin; en 3. dat de bebouwing moet zijn voltooid binnen twee jaar na den datum van het verlijden van de akte van erfpacht. Muziekuitvoeringen. Zondag 9 Mei as. zuilen de Zondags- matiné's in de Stacstent in den Hout, te ge ven door het Haarlemsch Muziekkorps, on der leiding van den heer L Boer. voor het seizoen 1920 een aanvang nemen. Personalia. In een te Liesc gehouden vergadering i® besloten tot de oprichting van een Chr. Kinderkoor „Excelsior."' Onze vroegere stadgenoot, de heer K. Slijper, is benoemd tot directeur. De kiezers in Haarlem. Blijkens ons verstrekte statistische ge gevens ziin er thans te Haarlem de volgen de aantallen kiezers: "Voor Kamer, Staten en Gemeenteraad 17386 mannen, 20650 vrouwen, totaal 38042. "Voor Kamer en Prov. Staten 665 mannen, 764 vrouwen, totaal 1429. Voor de Kamer** 569 mannen, 589 vrouwen, totaal 1158. Totaal dus 18620 mannen 22009 vrouwen, totaal 40629. Indeeling in kieskringen. Kiezers voor den Gemeenteraad in: Kieskring I 5138 mannen. 6GS5 vrouwen, totaal 11823. Kieskring II 5908 mannen. 7032 vrouwen, totaal 12940. Kieskring III 6340 mannen. 6939 vrou wen, totaal 13279. Totaal 17386 mannen. 20656 vrouwen, totaal 38042. Deze kiezers woonden op 1 Fe-br. nog geen jaar in de gemeente. Deze kiezers woonden op 1 Febr. nog geen jaar in de provincie. Neutrale Werklieden in Gemeentedienst. Dinsdagavond zal in het gebouw „St. Bavo", eeu openbare vergadering worden gehouden, welke belegd is door den Neu tralen Algemeenen Bond van Gemeente- personeel. Het doel is te komen tot de op richting van een neutrale werkliedenorga- nisatie. Het initiatief gaat uit van verschillende georganiseerden in den modernen bond die ten zeerste ontevreden ziin over de motie- Poppe c.s inzake de afschaffing van kinder- suppletieloon. Eenige sprekers zullen in deze oprich- tin&s vergadering het doel van den neutralen bond uiteenzetten. Hét ZwembaseiW. Naar wij vernemen lig! het ju de be doeling de zweminrichting aan de Hout vaart te verdeelen in twee bassins voor betalenden en itwee bassins voor: niet- betalendeu. Vanjiedere categorie een tnan- nenbad en een vrouwenbad. De inrichting zal worden opengesteld van 15 Mei tot ongeveer, 1 October. Er zal gelegenheid tot zwemmen bestaan op werkdagen voor betalenden (gewone ta rieven) van 61/2 uur v.m. 9 uur n.m. (6 cents baden); van 11 v.m. tot 2 u. n.m. en van 5 uur n.m. tot 7 uur n.m. Voor niet-betalenden van 61/2 uur v.m. tot 11 uur v.m. van 2 uur tot 5 uur n.m. en van 7 uur n.m. tot 9 uur n.m. Op Zondagen: voor, betalenden (ge woon tarief) van 7y2 uur v.m. tot 9 u. v.m. (6 cents baden) 9 uur v.m. tot 10 uur v.m. Voor niet-betalenden van iy% uur v.m. tot 9 uur v.m. Bovendien zal op Zondag van 10 uur v.m. 't groote bassin ten dienste staan van vrouwen en meisjes (betalenden ge wone tarieven) terwijl hetzelfde bassin van 10 uur v.m. tot 11 uur v.m. ter be schikking zal zijn van de Haarlemsche Brigade tot het redden van drenkelin gen. Voor het personeel wordt het twee- ploegenstelsel ingevoerd. Het personeel zou moeten bestaan uit 2 opzichters, 4 onder-opzichters, 2 onder-opzichteressen, (tevens i. s.ructeurs en instructrices) 2 bedienden zwembad 2 vrouwelijke bedienden per vrouwen- bad, 2 vouwelüke bedienden aan. het loket. 'AN ONZE RECHTBANK Uitspraken. r De Haarlemsche Rechtbank deed de volgende uitspraken: J. v. d. Z. bloemistknecht te Lisse, diefstal, 6 maanden gev.straf; J. v. Z. tuinder te Oosteinde gem. Aalsmeer, bij verstek, strooperij met behulp van een vaartuig, geldboete van f 15 subs. 5 da gen hechtenis; 1 J. s. los werkman, te Oostzaan; 2. S. L. grondwerker te Oost- zaan, diefstal door 2 vereenigde personen, ieder voorw. gev.straf van 3 m. met een proeft, van 2 j.; J. de B. los werkman te Purmerend, heling, 2 maanden gev. straf; P. V. schippersknecht zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande, bij verstek, wederspannigheid, 10 dagen gev. straf; A. P. B. te Ziaandam; 2. J. v. d. V. te Zaandam, diefstal door 2 vereenig de personen, ieder geldboete van f 5 subs. 1 week tuchtschool; A. S. koop man te zaandam, vrijgesproken; C. B. los werkman te Zaandam, vrijgesproken; 1. F. J. v. S. timmerman te Landsmeer, bij verstek; 2. J. van S., koopman te Landsmeer; 3. W. van S., koopman te BËëedigd, C Beëedigd werd als makelaar te Beverwijk de heer W, Hi Hen. koopman, wonende al ia ar. Aangereden, Maandag werd de haltechef H. van de E. S. M. in de Tempeliersstraat aange- v reden door een motorrijwiel. Hij bezeerde aieli nog al erg aan de linkerknie en aan de vingers. Ergerlijke Baldadigheid. Van de Kerkvoogdenkamer van de Gr. Kerk zijn een twintigtal in lood gevatte ruitjes stukgegooid. Aangehouden. Alhier is aangehouden de 23-jarige zwerver H. IV., sigarenmaker van beroep, wiens aanhouding reeds verzocht was door de politie te Alkmaar. Hij wordt ver dacht van een aldaar gepleegden rijwiel diefstal. JnbiJé. De heer J. Buter is 4 of 5 Mei a.s. 50 jaar werkzaam bij de firma Met en Mey- link, Lange Begijnestraat alhier. Garnizoensberichten. Dc muzikant A. van OPSTAL van het ioc Regimmt Infanterie is als onderkapel- rn ester overgeplaatst bij liet muziekkorps van het 2e Regiment Veld Artillerie. De milicien-soldaat T. D. W. van het 01e Regiment Infanterie- wordt wegens verbeterd gedrag met ingang van 3 Mei a. s. uit de Tuchtklar.se ontslagen. Examens. In de commissie belast met het afnemen van hei. hooidonde^vijzersexamen zijn benoemd: Te 's Gtavenhaffr. J. W. Sevenhuysen, hoofd der lcerschoo., verbonden aan de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Haarlem en R. Luyten, onderwijzer aan de Rijkskweek school voor onderwijzers te Haarlem. Te Aimstercam: M. A. van Heuven, onder wijzer aan de Rijkskweekschool voor onder wijzers ie Haarlem. Programma van de Orgelbespeling in dc Groote of St. Bavokerk te Ha ar rem op Donderdag 5 Mei 1920, des avonds van 7.30—8.30 uur, door den heer Louis Robert. 1. Praeludium et Fuga e kl. t. J. S. Bach. 2. Eerste Sonate F. Mendelssohn JiartholdyAllegro moderato e seriofio, Adagio, Andante Roeit, Allegro a&sai vi vace. 3. Serenade Gabr. Pierné. 4. Final Alex. Guilmant. Gewetensgeld. De Minister van Financiën maakt bekend, da; ten benoeve van 's Rijks schatkist is ont vangen; tij een inspecteur der directe belas tingen te Haarlem, 1ste afdeelimg. 93,60, wegens te weinig betaalde bedrijfsbelasting; 75.81, wegens te weinig betaalde inkom stenbelasting over 1915/16, en 200.83 en f 70.50, respectievelijk wegens te weinig be taalde inkomstenbelasting en verdeëigings- belasting II. Landsmeer, overtreding idistributïewet ieder, geldboete van f 25.— sub. 10 dagen hechtenis; J.H., koopman te Landsmeer overtreding distributiewet, geldboete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis; C. P., los werkman te Purmerend, mishandeling, 1 maand gev. straf; 1. J. v. d7 B., schip per te Sloterdijk, thans ged. H* v. Bew. te Haarlem; 2. H.J. v. H., thans ged. H. v. Bew. te Haarlem, poging tot diefstal door, 2 vereenigde personen met braak. 1. 6 maanden gevangenisstaf met aftrek preventieve hechtenis, 2. 1 jaar gevan genisstraf met aftrek preventieve hech tenis. Gevonden Voorwerpen Terug te (bekomen bij: Kennel Fau na, Parklaan, hond; Vroom en Dreesmann Gr. Houtstraat, handschoen; G. Risscia- de, Bosch 'en Vaartstraat 20, ring; D. Mooij, Frans Halsstraat 37, getuigschrift van een school; E. Hamers, Aelberts- bergstraat 19, knipmes; J. A. J. Noltiie- nius Ruychaverstraat 3, portemonnaie; G. v. Norde, Luitensteeg 19, kinde» wagen band; Schijf Eendjespoortstraat 1, tasch- je; C. Brounius, Asterstraat 20, hoedje; G. Schouten, Bakenessergracht 9 rood, Rozenkrans; Smeenk Kruistochtstraat 4, portemonnaie; D. Bos, Zuid Brouwers straat 9, tramabonnement; G. Vlug, As terstraat 16, hond; K. Westra AJb. Thym- straat 11, handschoen; J. Broertjes Rins daelstraat 4 rood, stuk van een auto hoorn; J. Kol, Nic. Beetsstraat 18, R.K. Kerkboek; L. Waleveld, Z.B. Spaarne 34 contributieboekje; P. /Taugermann Be- gijnesteeg 4, pet; J. v. 't Hof, Lotterstr. 23, Schoten, Kerkboek; J. v. Gooi, L. Annastraat 14, parapluie; J. Marten, Oranjeboomstraat 186, shawl; N. Koek Zuid Brouwersstraat 32, handschoen: H J. Zoet Alagdalenastraat 3, bal. -""".to;mluuj1 i. J BLÜEMENDAAL. Examens. De hee- ren A. IJzerman, T. Popma, J. j. Klimbie en H. Fleers, resp. hoofd en onderwijzers aan de gem. M.U.L.O.-school alhier, zijn uit- genoodigd, zitting te nemen in de dit jaar te houden examens voor diploma M.U.L.Ó. BLOLMENDaAL. Venoren. Terug te bekomen bij: Noorman, Bieoerodeweg 23, Rloemendaal. een paar bruine dameshand schoenen; S. Hermans, Soendastraat 64, Schoten, een waterpas; Qui ut, j. v. vliet- straat 80, Haarlem, een paar veters: A. van Wijk, Zijlweg 5, Overveen. een zakmesje; postkantoor te Overveen. een klein zwart hondje; Hart, Pie ter Kiesstiaat 11, Haar lem. een jas; W. Vader, Middentuindorp- laan 50 Overveen, een vermoedelijk gouden broche; G. Hagen, NoorderiuindotDlaan 88, Overveen, een portemonnaie, inhoudende achtrittenkaarten E. S. M.; aan het bureau van poiiiie te overveen. een paar bruine as meshandschoenen, een fantasie-broche, een doublé armband, eenige getuigschriften ten name van D. G. Verdiel; een zakdoek, waar aan een sleutel. SCHOTEN. Maandagavond la in ©en commissievergadering der handels en win- kfcliersvereeniging alhier, besloten deze vereeniging te ontbinden. Het batig saldo, 104.werd in de kas van den penningmeester van het Wit te Kruis alhier gestort, wat dankbaar aanvaard werd. SCHOTEN (Dorp). Zondag 2 Mei was het feest voor de St. Jozef gezel len van de pa rochie „St. Bavo". Bestuursleden en de lo den. van patronaat en Gezeilenvereeniging gingen allen ter H. Communie en voor liet eerst was door de goede zorgen van den Eerw. Directeur eene verrassing bereid. Er was door Z.E. gezorgd dat in bet Bondsge- bouw gezamentlijk het ontbijt werd genut tigd. Op waardige wijze werd het feest inge» zei. Na het ontbijt ging men ter Hoogmis, om na afloop hiervan afscheid te nemen tot des avonds half acht. wanneer in het Bcndsgebouw aan de ouders zou worden ge toond, op welke wijze de jongelui hun vrijen tijd als leden van Patronaat en Gezeilenver- feeniging besteden. De feestvergadering waar alle ouders en donateurs waren genoodlgd. werd geopeud met een geestdriftige redevoering van den WelEerw. Heer Kapelaan van Leipsig. Up duidelijke wijze werd door Z.Berw. doel en strekking der vereemgmg uiteengezet- De redevoering door Z.B gehouden, zal niet weinig bijgedragen hebben om de ouders te doen zien, noe absoluut noodzake». lijk het is om de Jongelui na de schooljaren in onze Roomsche jeugdvereenigingen als lid op te nemen. Na dank gebracht te hebben aan de be stuursleden voor hun steun, sloot Z.Eerw. zijnde rede met eene gloedvolle peroratie- Hierna ging het scherm op en lieten de jongelui eens zien, hoe ver zii al waren ge vorderd op het gebied van bet tooneeispel. het eerst hoorden de oudeis cteze harmonie, gaf hierna eenige nummers ten beste. Voor het eerst hoorde de oudets deze harmonie. Een daverend applaus beloonde directeur en leden. Hierna sprak de ZerEerw. Heer Pastoor Pieterse. Z.E. sprak op echt harte lijke wijze de aanwezigen toe, bracht in de eeerste plaats den WelEerw. Kapelaan hulde voor al hetgeeu hij reeds lot stand heeft gebracht. Hierna richtte Z.E. zuoh tot den directeur der muziekvereen., bracht ook hem dank voor hetgeen hü met de muziek reeds tot stand heeft gebracht, in een korte spanne tijds. Nog eenige nummert muziek en een aardig tooneelstukje en de feestdag naderde zijn einde. De WelEerw. Heer Kapelaan memoreerde in een slot woord de hooggewaardeerde medewerking van ZerEerw. Heer Pastoor bij al hetgeen nu reeds tot stand is gebracht. In een kern achtig speech.ie werd door Z.E. de directeur der muziekvereeniging een kstje fijne siga ren aangeboden. 't Slot werd zoo al6 gebrukelijk, op Room sche wijze gedaan. Totaal Uitverkoop '4°en opvallend lage prijzen. :3 5Üüfci Opheffing van de firma Gründemann

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 15