J. DRIESSEN, Juwelier, Anegang 9, HAARLEM Zilveren ziekenbusjes in alle prijzen voorradig. 0. J.YAfl ELIINUJZEI Medische Praatjes, Uit den Omtrek KERKBERICHTEN 1 UITMUNTEN kateehismusbericht aan Ouders en Onderwijzers Week van 9 Mei tot 15 Mei i Leerstol: Op te zeggen bij den Priester i3 leerjaar ki. Katech. voor Comm. 10 Geboden Iste Les 2e en 3e leerjaar Kleine Katechismus Vraag 20 tot en met 23, Vraag 14 tot en met 19, 10 Geboden 12 Art. des Geioofs, 4, 5 69 en 7e leerjaar Groote Katechismus Vraag 234 tot en met 242 Vraa* 227 tot en met 233 10 Geboden *2 Art. des Geioofs. V/oor het 6e en 7e leerjaar zijn de kleine letters ook leerstof. Armband-Horloges. te te Leiden «le heer P. Tjeenk Willink, »t Meester in de Rechten. De heer Tjeenk Willink is voorzitter ran het Scheidsgerecht van de Alg. Ver. roor Bloembollencultuur en zoo werd deze latum op 22 December 1918 feestelijk her- iaoht en in de op 23 December daaraan volgende vergadering van het Hoofdbe stuur der Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur besloot dat college, mede in verhand net de publicatie der 500ste uitspraak van het Scheidsgerecht, tot de aanbieding van een huldeblijk aan den heer Mr. P. Tjeenk 1 Willink, voorzitter van het Scheidsge recht en bepaalde later hare keuze tot hét doen schilderen der portretten van de kin deren van den jubilaris. De uitvoering van dit besluit was door allerlei omstandigheden vertraagd en dientengevolge moest de aanbieding ach terwege blijven tot Maandag 3 Mei 1820. In een voltallige zitting van het Scheids gerecht voor den Bloembol JenhandeL, va a Aij het Hoofdbestuur was vertegen woordigd door den Voorzitter, de leden A. S. llijnierse. Jan Roes, C. Eggiak, A. Verduyn, H. M. Euysenaars, P. J. van der Ploeg en W. Wamaar tot welke bijeenkomst tevens de heer Ernst H. Kre- !age was uitgenoodigd en de waarne mende secretaris H. J. Voors, sprak de oorzitter der vereeniging den heer Mr. P Tjeenk Willink toe. De heer Tjeenk Willink antwoordde. Vervolgens wérden de aanwezigen tot de bezichtiging dier door den Hie er P. Buys-man, geschilderde portretten uitge- noodigd, waarna het Hoofdbestuur zich terug! rok om het Scheidsgerecht in de ge legenheid te stellen zijn. gewone werk zaamheden te beginnen. „Wbld. v. BI. Colt." E.-K. ARBEIDSBEURS. Ged. Oude Gracht 38, telephoon 2541. Geopend van 912 en van 25 uur. Des Zaterdags van 912)4 uur. Voorloopig alleen voor jongens tot 18 jaar. Aanvrage werknemers: 2 motor monteur-leerlingen; 2 magazijn bedienden; 1 l-oopknecht. 1 meuibelmakers- leerling; 3 kantoorbedienden. 1 b&nkwer- k ere leerling; 1 timmermansleeriing; 1 sniidsleerling; 8 electriciensleerlingen; 1 tuind er sleer ling. Aanvrage werkgevers: 1 koperslagersSeerling. 1 pianostem mersleerling; 1 fabrieksarheidersleerling; 1 kleermakersleerling; 2 Banketbakkers leerlingen; 1 stoffeerdorsleerling; 1 siga renmakersleerling. 1 winkelbediende. Ouders! Maakt bij het zoeken van een werkkring voor uw zoon gebruik van de ze instelling. Zij plaatst kostelocs en zoo spoedig mo gelijk personeel bij goede patroons. Examen Kraamverpleegster. Bij heit examen voor Iv raam verpleegster dat Donderdag afgenomen is in bet St. Elisabethsgasthnis zijn geslaagd: Zr. S. E. v. d. Water, Zr. H. L. Herbsekleb en Zr. J. J. Kievit. Ludwig Wüllner. Woensdagavond gaf Ludwig Wülluer zijn derden declamatie-avond. Heerlijk als altijd was hij weer. vooral in de 3 kringen v. Katham der Wease van Les sing. Hü durfde 't aan, om de jood Nathain weer te geven, zonder Joodsch accent, alleen steunend op zijn voordracht. Eu met zijn humor, die boeit en geestdrift brengt, wist hij dit accent op schitterende wijze te vervangen. Ook de gedichte als Zueignung, Die Braut von Kointhe. Die Wörte des Glau- bena oogstten uitbundig succes. In Das Tanzlegendchen van Gottfried Keller kwam de verteller op hoogst aange name wijze te voorschijn. 't Publiek was wederom zeer ingenomen en hoogst dankbaar. Vliegeren. Welke jongen houdt er niat van vlie geren'? Waar je ook Loopt, overal zie je ze door de straten hollen met hun lange draden en touwen met hoog jn de lucht een vlieger er aan. En toch, 't gaat net als met voetballen, in de straten mag het niet. Alleen op landen en buiten de stad is het geoorloofd. Vroeger lette bijna geen enkele po litieagent er op, maar tegenwoordig wordt het andera. Dus we waarschuwen maar vast, (lat als men vliegeren wil dat men naar bui ten gaat op .een of ander land, waar je niet in aanraking kunt komen met een agent, anders raakt men zijn mooie vlie ger nog kwijt .en krijgt pen bekeuring op den koop toe. Onderwijzersexamen. HAARLEM, 6 Mei. Geëx. 8 candidaten; geslaagd d© heeren H. L. van Vliet, Be verwijk; A. J. van de Wakker, Bever wijk C. Kooien, Leiden; J, A. van Ipexen, Aalsmeer; J. Marijt, Noordwijk en A, J. Hooigvorst, Zijpe. t Gevonden Voorwerpen.' 1 J. van der Kiugt, Assendelvexstraat 83, portemonnaie met inhoud; P. vaa Til, Leidscheplein 8, réticule; Bureau van Po litie, Smedestraat, rozenkrans; W. H. Driehuizen, 10 Straatweg, Zandvoort, rij wielsleutels. D. W. Meijer, Vooruitgang- straat 51, hond; A. Hazevoet, Z. B. Spaar- ne 62 rood, kinder jasje; P. van Putten, L. Wijngaardstraat 28rood, portefeuilie met inhoud; H. Bosman, Kruisstraat 12, pot loodhouder; G. van Orde, Leliestraat 27, kindermutsje; R. Spijkers, Leidscheplein 26rood, schooltasch. S. de Vries, Pres. Steijnstraat 45, pakje met inhoud; C. Ho reman, Gen. Joubertetraat, stukje kant; A. P. Wamerdam, Kennemerstraat 8, hondje; J. B. de Vos, Tuinstraat 9D, doos met inhoud; N. Homburg, Oranjestraat 45, postduif. Gevonden voorwerpen. Temg te bekomen bij: W. Kaptijn. A. L. Dyserinokstraat 18, duimstok; T. Kruijer, Verspronckweg 49. ring; L. Silvis, Spaarn- oogstraat 7, ring; P. J. van der Jagt, Zomerkade 219. ceintuur; J. Spee, Kruis tochtstraat 4, bal; P. Macine, Nieuwe Gracht 24. zilverbon; M. Zwart. Nassauiaan 22, brocheA. van Beek, KI. Houtstraat 105, dameshorloge; L. Zwart, Zoetestraat 22 D, rozenkransG. Lern. Cronjéstraat 146, ring; L. Koper. A'damsohevaart 21 rood, zakje met rozenkransen; O. Schoorer, Oranje straat 98, broche. KATHEDRALE KERK ST. BAVQ Zonuag: De 1ste H. Alis om half 7. Na deze H. Mis de Eerste H. Communie der kinderen. Verder om 8 en U uur en om had 11 de Hoogmis. Om ti uur plech tig Lof, waaronder de Opdracht aan Maria door een der kinderen. Om 1 uur Catechismus in de kerk. Maandag: Half 8 en 8 uur Uitvaart diensten voor Henricus v. Leeuwen. Om kwart over 4 uur gelegenneid om te biechten voor de jongens eer St. Bavo- sefc 's avonds om haif 8 Plechtige overbrenging van de Relikwie van den H. Bavo naar de Kathedraal met een kor te toespraak over de geschiedenis dier Relikwie. Daarna Pontiucaal Lof door Z. D. H. Mgr. Gallier, waaronder de Lofzang »Te Deum«. Na het Lof ven eering van de Relikwie. DinsdagOnder de H. Mis van half 8, aigemeene H. Communie van de St. Bavoschool. 's Middags om kwart over 4 moeten de kinderen in de kerk ko men, aie met toestemming hunner ouders lid zuilen worden van de Edehvacht. Woensdag: Van 6 uur tot half 8 ge legenheid om te biechten. Donderdag: feestdag van de Hemel vaart O.H. Te vieren ais Zondag. De H.H. Missen a.s op Zondag, 6, 8, 9, en haif 11. Om haif 7 plechtig Lof, waar onder, inkleeding van de nieuwe leden aer Edeiwacht. i i Maandag, Woensdag en Zaterdagavond half 8 oeieningen van de Meimaand. Vrijdagavond kwart over 8 Recollec tie in de kerk van den a. Jozef. PAROCHIEKERK VAN DEN H. JOZEF Zondag: De H.H. Missen te 7J uur, haif u en haif 11 de Hoogmis; om 1 uur leering en te 7 uur Lof met Maria- preek. Maandag, Dinsdag en Woensdag, Kruis dagen. Voor de H.H. Missen zal de groote Litanie worden gebeden. Maandag en volgende dagen om half 8 Meimaandoefening. Om 7 uur. Congregatie voor jongelin gen. Dinsdag: 7 uur. Congregatie der Aiierh. Maagd. i [I Woensdag: Van .6—8 uur gelegenheid om te biechten. Donderde «eest van 's Heeren He melvaart te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 7, en haif 9; te haif 11 de Hoogmis, 's Avonds te 7 uur Lof. Vrijdag: Heden begint de novene voor het Pinksterfeest. Om kwart over 8 uur Recollectie. Zaterdag: Half 8 H. Mis voor de bekee ring Ier Zondaren; na den middag van 4—half ld gelegenheid om te biechten. PAROCHIEKERK VAN DEN H. ANTO- N1US VAN PADUA. Zondag: De H.H. Missen om half 6, te kwart voor 7 uur, 8 uur Kindermis, 8 uur L.j i.i ii vxs* CViil i uur ca techismusom haif 4 Vespers en Rozen hoedje. Collecte voor de Meimaandver- sienng. Dinsdag: 5e Dinsdag der Novene, die het feest van St. Antonius onmiddellijk voorafgaat. Om 7 uur Uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Om 8 uur ge zongen H. Mis. 's Avonus om haif acht Lot en gebeden der, Novene. Woe.isaag: Om haif aeut gezongen Ht. Mis, waaronder de kinderen hun Eerste H. Communie zullen doen. De ouders worden verzocht te zorgen dat hun kin deren tijdig in de kerk aanwezig zijn. 's Middags om 4 uur een kort Lof, toe spraak en Opdracht aan Maria. 's Avonds van half 7 tot 8 uur, ge legenheid om te biechten. Douuerdag: Feest van 's Heeren He- mcivaart, te vieren ais Zondag. De H.H. Missen a.s op Zondag, 's Avonds om 7 uur, Lóf en feestpredikatie. .Vrijdag Om 8 uur gezongen HMis en 's avonds om had 6 Lof en oefening van den H. Kruisweg*. a Zaterdag: van 5 tot half 10 gelegen heid om te biechten. N.B, Donderdag op Hemelvaartsdag, zal 's middags door, Z. D. H. Mgr. A. j. Callier, in onze kerk het H, Vormsel worden toegediend. De kinderen moeten kwart voor één 's middags in de kerk zijn. Broederschap Haarlemsche Processie n. Kevelaar. Zaterdag: 7 uur voor Anna Maria Lu nenburg; half 8 voor Cato Voimer; om half 10 voor Theodora Qara Loomeijer. miitWiynlm lil»! uit MEGA..G 36 TEL 2783 Reuzen sorteering PAROCHIEKERK VAN HET ALLERH. HART. Zondag: te :7 uur en 9 uur de stille H.H. Missente haif 11 de Hoogmis; te half 1 Catechismus; te 4 uur Lof met Ro zenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen. Voor de H. Mis van nad 8 zal de Litanie van Allerheiligen gebeden wor den. i Dinsdag: 5e der Novene, Te half 8 gezongen H. Mis ter eere van den H. An tonius. Het H. Sacrament blijft ter. aan bidding uitgesteld tot haif lü. Gedurende de Uitstelling te verdienen volle afiaat. Om 9 uur, H. Mis voor Mej. Cath. Maria van Velzen, als lid der Eerherstellende Communie. Woensdag: 's avonds van 7 (tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feest van 's Heeren He melvaart, te vieren als Zondag; de H.H. Missen ais op Zondag; te 4 uur. Lof met Rozenhoedje. Na de H.H. Missen generale absolu tie voor de leden der Derde Orde. Vrijdag: 5e der negen Vrijdagen. Het H. Sacrament blijft ter aanbidding uit gesteld van 7 uur tot half lü. Te half 8 gezongen H. Mis ter. eere van het H. Hart 's Avonds half 8 Lof en oefeningen ter, eere van het H. Hart. Zaterdag: des namiddags van 5half 10 gelegenheid om te biechten. Door de week lederen dag 's avonds te half 8 Lof en oefeningen oer. Meimaand. PAROCHIEKERK VAN O. Lr VROUW v. d. H. ROZENKRANS (Spaarne). Zondag: De H.H. Missen zijn te 6 u. 7 en 9 uur. Haif 11 de Hoogmis. Te 12 uur Catechismus voor, de meisjes; te 1 uur voor de jongens; te 3 uur piechtig Lof en toespraak tot siuiting van net Fri- duum voor de Patronaatsjongens; des avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. De vwgadering wordt iederen Zondag gehouden te half 5 in de kerk aan het Spaarne. Voor de vergadering bestaat er gelegenheid zich op te geven als lid der H. Familie en van de vereeniging „Voor Eer en Deugd". Maanuag, dinsdag en Woensdag: Kruis dagen; onder de H. Mis van kwart over 8 wordt de Litanie van Allerheiligen ge_ beden voor de vruchten der aarde. Donderdag: Hemelvaartsdag; de H.H. Missen zijn ais op zondag, 's Avonds 7 uur Lof. i Gedurende de Meimaand iederen aVond uitgezonderd Zaterdag, haif 8 Lof en Rozenhoedje ter eere van de H. Maagd. Algem. H. Communie voor, de 1ste 15de sectie; Half 11 H. Mis voor ons overleden medelid Laurentius v. Baar. PAROCHIEKERK VAN DE H. H« ELISABETH EN BARBARA. Lie H. H. Missen ten 5 uur, kwart over 7, 9 u. en te haif 11 de Hoogmis. Ten 12 u. Kwart voor 1 uur, l a f 2 en kwart over 2 Catechismus Dm half 7 Lof met M eim aandpredi- katie. Onder de H. Mis van kwart over 7 a. i. Commu nie van het Jon genspatronaat tot Maandag, Dinsdag en Woens 'rg Kru.s- dagen. Voor. de H. Mis van kwart over 8 wordt de Litanie van Allerheiligen, ge beden. J J 1 Dinsdag: Om half 8 Lof. Woensdag: Van J8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feestdag van 'sHeeren Hemelvaart, te vieren a.s Zondag. De ri. Missen a.s op Zondag. Des avonds te half 7 Lot en Rozenhoedje. Zaterdag kwart over 7 en kwart over 8 H.H. Missen voor de overl. familie en tot intentie dergenen, die in de bus voor de Geioovige Zielen geufierd hebben. Gelegenheid tot biechten van haif 8 tot half 10 voor, kinderen en ouderen, van 41 uur voor kinderen, van 5haif lü voor ouderen. PAROCHIEKERK VAN ST. JAN (Amsterdamstraat). Zondag: 7 uur en haif 9 stille H. Mis sen. Haif 11 de Hoogmis; 7 uur Lof met preek. Onder de H.H. Missen Liefdadig- heidspreek ten behoeve van het R.K. Armbestuur in deze Parochie door den Weieerw.. Pa.~r j. H. Mulders, Redempto rist. Dinsdag: des avonds 7 uur Dof ter eere van den H. Antonius. Woensdag: Van 6—8 biechthooren. Donderdag: Feest van 'sHeeren He melvaart. Te 7 uur en half 9 stille H.H. Missen; haif 11 de Hoogmis; 7 u. Lof. Op de avonden dat er geen Lof is te 7 uur de Meimaandoefeningen. OVERVEEN. Zondag: Eucnaristische Dag. Te 7 U. en half 9 de H.H. Missen. Te 10 uur de Fioogmis3 uur, de Vespers met Mei- maandoeiening. Donderdag: De H.H. Missen ais op Zondag. Te 3 uur de Vespers, met Mei maandoefening. Zaterdag te half- 8 Lof. Gedurende de week te kwart voor 8 Meiinaandoefemng. .Te 7 uur, en haif 9 de H.H,. Missen. i i HEEMSTEDE, Zondag: 7 en 9 uur stille H.H. Missen; half 11 Moogiiiishaif 4 vergadering der H. Familie, Afdeeling mannen. 6 u. Lof. Maanuag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen. Voor, de H, Mis van half fccht de Groote Litanie. Donderdag: 'sHeeren Hemelvaart, te vieren ais zondag. De H. Missen als op Zon lag, 3 uur. de Vespers, Dinsdag's Avonds 7 uur, Marialof. Zaterdagavond 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. BLOEMENDAALi Zondag: De H.H. Missen om 7 uur en 9 uur. Om half 11 de Hoogmis. Om half 8 Mcimaandoefening. j Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen. VGor de H, Mis van 8 uur Li;a D van Allerheiligen voor de vruchten der aarde. Maandag: 12 uur. Catechismus voor de 2 naieeringen. Haif 8 Lof met Meimaand oefening. ii Dinsoag: Half 8 Maria-lof. Woensdag: 12 uur Catechismus voor de kinderen van de 2e leering. Haif 8 Mariaiof. Van half 7 tot na het Lof gelegenheid om te biechten. Donderdag: Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag. De H.H. Missen als op zon dag. Half 8 Marialof met Meimaand oefening, j i Vrijdag: Half 8 Marialof. Zaterdag: om 12 uur Catechismus voor de 3e leering; om 2 uur. voor de le lee ring. 's Avonds van 5—half 10 gelegenheid om te biechten. Om half 8 Marjalof, DE TUBERCULOSE I. Ik stel U thans voor in eenige keeren 't een en ander mede te deelen over bovengenoemde ziekte. Immers wie Uwer zal zich niet interes seeren voor deze volksvijandin en wil niet ietf meer weten hierover Laat ik dan beginnen mede te deelen, dat ik U geen ziekte zou kun- pen noemen, welke meer voorkomt dan d« Tuberculose. Overal waar menschen wonen, ook daar heerscht de Tubers ulose en heeft zij haar tenten opgeslagen. Dit kunnen w< bijna van geen enkele ziekte zeggen. De Tu berculose en de mensch zijn dus nader aan elkander verbonden en de vatbaarheid vooi den mensch voor deze ziekre is dan ook bij zonder groot, zoodat het sterftecijfer dooi deze aandoening veroorzaakt zeer hoog is. Om U hiervan een denkbeeld te geven, kan ik volstaan met slechts mede te deelen, dat ongeveer het zevende gedeelte der menschheid aan tuberculose ten gronde gaat. Niettegen staande dit zeer hooge cijfer, dat tot droefheid stemt, is de tuberculose toch een buitenge woon goedaardige ziekte. Ge zult zonder twijfel eenigszins verbaasd opkijken bij deze laatste mededeeling en ver moeden, dat ik ten zoodanige geweldenaai ben, dat ik met het zevende deel der mensch heid nog met tevreden ben. Dit laatste is nc gelukkig niet het geval en erdient dus een andere verklaring gezocht te worden. De Tuberculose nl. komt zoo verbreid voor onder demenschen, dat wij allen eigenlijk lijdende zijn aan deze ziekte en één of meer tuberculeuse haarden in ons lichaam hebben. De mensch loopt gewoonlijk tus- sclien zijn 15e en 19e levensjaar een infectie met tubercelbacillen op, op een wijze, die wij later nader zullen bespreken. Zouden wij nu in staat zijn bij alle menschen, gestor ven aan één ot andere ziekte na bun 19e jaai de verschillende organen te onderzoeken, dan zouden wij, practised gesproken, bij allen zon der uitzondering een grooter of kleiner tuber- cuieuse haard vinden. Bij het meerendeel der menschen is die haard ot zijn die haarden zee klein, dat de medicus ze tijdens het leven niet kan aantoonen en wij beschouwen ook een dergelijk persoon niet als tuberculeus, hoewel hij of zij wel terdege tuberkelbacillen verbei gt en terwijl deze laatsten ook haar verwoestin gen hebben aangericht. Alleen als wij met onze hulpmiddelen in staat zijn de af wijkingen te constateeren, dan alleen zullen we iemand voor lijdend aan tuberculose ver klaren. Dit is in de praktijk ook voldoende, want alleen in het laatste geval zal de mensch door gaans klachten hebben, terwijl in 't eerste ge val deze ook geen last heeft van zijn tubercu lose. Nu zal mijn optimisme U zonder twijfel duidelijk zijn geworden. Immers, wanneer alle menschen aan een ziekte lijden in meerdere of mindere mate en er sterft slechts een zevende gedeelte, dan zijn wij volkomen gerechtigd dit een goedaardige aandoening te noemen. Wanneer wij nu verder hierover nadenken, dan dringt zich onwillekeurig de vraag bij ons op :„Hoe.komen wij allen toch aan die Tuber culose en waarom is deze ziekte zoo buitenge meen verbreid onder het menschdom Het beantwoorden van deze vraag was niet ge makkelijk. Immers hoe wilde men dit te we ten komen in de jaren/ toen de oorzaak der Tuberculose nog geheel in 't duister lag. Lan gen tijd hebben mannen van den eersten ranj zich hiermee bezig gehouden, tot dat 't einde lijk aan den beroemden Robert Koch in 1883 gelukte den Tuberkelbacil aan te toonen. Zoo als het bij de meeste ontdekkingen gaat zoo ging 't ook hier men verwierp Koch's eisch, die luidde „Alle weefsel, dat de Tuberkelba cil herbergt is tuberculeus." Het duurde ech ter niet lang of Koch wist de menschheid tt doordringen van de waarheid zijner ontdek king, die daarmede een eind maakte aan alU tot dan toe bestaande theorieën van de Tuber culose. Het spreekt van zelf, dat het in die jaren niet gemakkelijk was een tuberkelbacil te zien, getuige den strijd, die na Koch's eerste publicatie is ontstaan. Alleen met bepaalde kleurmethoden en ons oog gewapend met een microscoop (d.i. een instrument met een Len- zensysteem dat sterk verlicht en vergroot) kunnen we de Tuberkelbacil zien en bestudee- ren. Even moeilijk het ruim 30 jaar geleden was den boosdoener in het vizier te krijgen, even gemakkelijk zou ik haast zeggen, lukt dit om thans. De methoden van onderzoek zijn in den loop der jaren zeer veel vereenvoudigd en ver beterd, zoodat in onze dagen elke medicus rustig thuis binnen betrekkelijk korten tijtf de Tuberkelbacil onder schot kan krijgen. Ik wil dan ditmaal eindigen met U enkel© maten op te geven van den veroorzaker dezer alom gevreesde en veelvuldige voorkomende aandoening, opdat U zich eenig denkbeeld kunt vormen van de afmeting dezer levende wezens. De lengte varieert eenigszins en schommelt tusschen 1,5 tot 4 duizendste dee len van een millimeter, terwijl de bieetlte meer standvastig is en ongeveer één twee duizendste millimeter bedraagt. De vorm om een Tuberkelbacil is niet volkomen recht doch heel licht gebogen. MEDICUS. SCHOTEN, iiedreigius. Toeu Woens dag-middag d© politie een bezoeker van 't terrein-Hagenbeek, die het 't personeel lastig maakte, daarvan wilde verwijde ren, trok de bezoeker- zijn knipmes en opende dit om zich dan tegen deu ageuf te keeren. Door een sabelslag werd ergci voorkomen en werd de man naar het bureau gebracht. Zijn straf zal hij wel niet ontkomen en de heugenis aan het Circus Hagenbeek zal hem wel niet be- vallen. SCHOTEN. Adres. Naar aatalekkng van de afwijzende beschikking Lu de raadsvergadering dezer gemeeute d.d. 8 Aprij 1920, op een adres van het politie personeel, houdende verzoek om uitbeta ling van overuren is in een gehouden ledenvergadering besloten andermaal eeu adres aan den gemeenteraad te zemleu, met memorie van toelichting, waarin misnoegen wordt te kennen gegeven om trent dat raadsbesluit.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 12