Gemengd Nieuws. Uit' den Omtrek Stadsnieuws Nederland en België. Luchtverkeer. KERKBERICHTEN. Rechtszaken VERKEER EN POSTERIJEN DE NIEUWE witfcNSBE WAKING. Sinds de nieuwe grensbewaking- in wer king is getreden en ook in Zeeuwsek- STaanderen de doorlatingspo6ten toezicht bouden op de vreemdelingen, gaat het niet gemakkelijk meer daar de grens over te tomen. Als dit echter aan sommigen toch nog mocht gelukken, zijn ze daarom nog niet veilig, vooral als zjj „de Schelde" aver willen. Deze week zijn enkele perso nen, die nit België waren gekomen, aan boord van Provinciale boot op de Wester- schelde door de militaire politie om hun passen gevraagd. Toen zij deze niet kon den vertonnen, zijn zij weder onmiddellijk over de grenzen gezet. Alle vreemdelin gen, die zich niet voldoende kunnen legi- tiiueeren, worden door de bevoegde auto riteiten naar het lmid, vanwaar ze ons inkwamen, teruggezonden, link zoo! MAATREGELEN GOEDEREN VERVOER. Ingaande 10 klei ujS. ia het tarief der Spoorwegen betreffend te heffen kosten voer het vrijmaken van goederen, ai dan niet vrij van rechten, verdubbeld. Tevens is bepaald, dat ecu icon van 25 ct. gehe ven wordt vcor elke zending, die wegens onvoldoende gegevens in den vrachtbrief niet kon worden behandeld en waarvoor ?en „Aanvraag om Declaratie" moet op gemaakt worden, tegen EET NEDERLANDSCH— BELGISCH VERDDAG. Uit Brussel wordt aan de „Msb." ge seind, dat het protest-comité tegen het Nedciiandsch-Beigisoh verdrag mededee- ling heeft ontvangen van een motie, wel ke het Nationaal Congres van de grootc i ransehe vereenigingeu, onder voorzitter schap van Mairin, heeft aangenomen. In de motie wordt ojn. gezegd: Het Congres vestigt de aandacht van frankrijk op het vermag betreffende de Schelde en Lim burg. dat de Belgische regeering over- haast zou kansen aannemen en spreekt den wensth nit, dat de Fransebe regeeiing iiji, ia een Sieek zal laten tegen over Nederland, maar dat zij haar meest formeel© hulp schenkt, opdat de Belgi sche regeerixg ia staat worde gesteld de ieekaning te weigeren van een verdrag, dat evenzeer in strijd is met de levensbe langen van Frankrijk als die van België. De Federatie van 't personeel van den Belgischen loodsendienst heeft 19 April een motie aangenomen, waarin geprote geerd wordt tegen zekere bepalingen in bet Nederlandsek-Belgisoh Verdrag, o. a. betreffende de kwestie der loodsen. De Federatie spreekt den werseh uit, dat de Kamer de bepalingen van het verdrag, waarbij onze levensbelangen in gevaar wordeu gebracht, niet zal aannemen. De studenten van het koogere kandels- tnstituut te Antwerpen hebben 15 April het protest-comité waebt wel lang on. baar stukken te publiceeren een motie aangenomen, tegen het verdrag, waarin tieze heer en o. a. nog aankomen met een volksstemming in- Limburg te eiscken. DE LITURGIE EN DE LUCHTVAART. Uit het jongste no. van de „Acta Apos- tcliea Sedis" blijkt dat als beschermheilige van Je vliegeniers ia aangewezen, Maria van "Loreto. Bovendien ia een nieuw© Henedictie" Ingesteld, n.l. die zegening van een vlieg machine. die als volgt luidt: V. Onze hulp is in den naam des Heexen R. Die hemel en aarde gemaakt heeft. V. Zegen, mijn ziel, den Heer. R. Heer, mijn God, Gij zijt groot en sterk bovenmate. V. Die de wolken stelt tot Uw opgang. R. Dio wandelt boven de vleugelen der winden. V. Heer verhoor mijn gebed'. R. En mijn gebed kome tot U. V. De Heer zij met n. R. En met uwen geest. Laat ona bidden. Heer, die alles gewrocht hebt om wille van U zelf, en alle elementen dezer we reld hebt bestemd ten geibruike van het mensckelijik geslacht, zegen, smeeken wij, dieze machine, voor de luchtvaart gemaakt opdat ze diene tot wijdere verbreiding van den lof en glorie van Uwen naam en tot betere bevordering van menschelij- ke belangen; verwijder van haar alle on geluk en gevaar, en laat haar in de har ten van alle geloovigen, die er gebruik van maken, het verlangen naar den heanel verlevendigen, Amen. Laat ons bidden. Heer, die het buis van de H. Maagd Maria door het geheim van het Mensch- geworden Woord in Uwe barmhartigheid hebt gewijd, en het op wonderbare wijze een plaats hebt gegeven in den schoot Uwer Kerk; stort, smeeken wij, Uwen legen uit over deze %iachine; opdat dege nen, die zich daaraan toevertrouwen voor een luchtreis, onder bescherming van de H. Maagd, voorspoedig aankomen op het doel van hun reis en ongedeerd mogen terugkeeren. Door demzelfden Christus, onzen Heer. Amen. Laat ons bidden. Heer, heil van die in U hopen, geef goedgunstig aan Uwe dienaren, die een hichttocht doen en Uwe hulp inroepen, tot veilig gezelschap een Engel nit den hemel, opdat zjj op al hun wegen door de zen bewaard worden en tot het bestem de doel voorspoedig geraken. Door Chris tus onzen Heer. Amen. Z. H. de Pans keurde deze formule van zegening goed en gelastte ze op te nemen in bet Aanhangsel van het Ritual© Roma- zmna. DE VLIEGER LUITENANT KOPPEN. Op de vragen van den heer Marchant over het uitblijven van de toestemming der Britsehe regeering voor het landen van luitenant Koppen op Britsch grond gebied, heeft Minister van Karnebeek ge antwoord, dat het aan de Britsehe regee- ring gericht verzoek om toestemming voor luitenant Koppen om op Britsch grondgebied te landen en om medewer king van de plaatselijke overheden, heeft geleid tot een gedachtenwisseling tusschen de beide Regeeringen, welke nog niet ge heel is geëindigd. Tijdens deze gedach tenwisseling kan de Regeering. geen me- dedeelingen doen. VLIEGDIENST AMSTERDAM- G KONINGEN. Naar het „Nwbld. van het Noorden" meedeelt, zal Dinsdag a.s. een geregelde dagelijksche vliegdienst tusschen Gronin gen en Amsterdam geopend worden.'Te 9 uur zal per auto worden afgereden van 't Hotel Frigge naar het vliegveld in het Stadspark te Groningen. Vandaar gaat de reis per vliegtuig naar het militaire vliegkamp Schiphol, hij Amsterdam en zal ïlA nur duren. Te 5 uur vertrekt men weer vandaar per auto naar het Leidsche Plein. Op de terugreis denkt men, behal ve de passagiers, ook Amsterdamsche avondbladen mee te nemen. i ..nu. II ■i-./.-l— GEVAARLIJKE KARNEMELK Dr. L. T. C. Seheij, zuivel-consulent te Hoorn, deelt aan het »N. v. d. D.« mede, dat verleden week verschillende personen, die karnemelk van een boter- en kaasfa- briek hadden gedronken, na enkele uren onpasselijk werden en hevige brakingen kregen. In een naburig dorp werd ook' van deze karnemelk gevent en daar deed zich hetzelfde voor. In gekookten toestand, in den vorm van brij, schaadde zij niet. Door de afd. Zuivelbacteriologie van 't proefstation Hoorn, werden in de karne melk een massa darmbacteriën gevon den, die als de ziekteverwekkers be schouwd moeten worden. Het feit, dat de giftigheid door koken verdween, klopt met die optvatting. De vraag deed zich nu voor, hoe de karnemelk zoo besmet geraakte. Het na gaan van den toestand ter plaatse en het bacteriologisch onderzoek der daarbij ge nomen monsters, bevesiigden het vermoe den, dat het bedrijfswater der fabriek wel weer. de oorzaak der besmetting zijn zou. En zoo was 't ook'. SCHOTEN (St. Bavo) Zondag: om half 8 Vroegmis en om 10 uur de Hoogmis; om 12 uur Catechis mus; om half 7 Lof met predikatie. Dinsdag: om half 8 gezongen St. Anto- niusmis. Woensdagavond om half 8 Lof ter eere van de Allerh. Maagd met Rozenhoedje. Des avonds van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: de H.H. Missen als op Zondag. Geen Catechismus, 's Avonds om half 7 Lof met Rozenhoedje. Vrijdagavond om half 8 Lof ter eere van Jezus' Goddelijk Hart. Tevens ge legenheid om te biechten. Zateruagavond om half 8 Lof met Ro zenhoedje. Van 49 uur biecht/iiooren Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur de Hoogmis. SCHOTEN (St. Liduina-kerk) kapel op het kerkhof. Zondag: oe zondag na Paschen. Om half 8 de Vroegmis; om 10 uur de Hoog mis; 's avonds om 7 uur. Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Schaalcol- lecte voor het Seminarie Warmond. Om 1 uur, Catechismus, u, s ,ui' voor, de genen, die gevormd worden. Maandagavond om ha,f Lof ter, eere van Maria met Rozenhoedje. Maandag, Dinsdag en Woensdag zal voor dé H. Mis de Litanie van Allerhei ligen gebeden worden. Dinsdag: half 8 stille H. Mis ter eere van den H. Antonius^ Woensdagmiddag om 2 uur Catechis mus voor de vormelingen, 's Avonds van 7—8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag: Feestdag van 's Heeren- Hemelvaart, te vieren als Zondag; om half 8 de Vroegmis; om 10 uur de Hoog mis; 's avonds om 7 uux Marialof met Rozenhoedje. i Des middags om 1 uur toediening van het H. Vormsel in de kerk op de Groen markt. Zaterdagmiddag om 2 uur Catechismus voor de kinderen, die de eerste leering bezoeken en voor de kinderen, die niet aangenomen en |7 jaar. oud zijn. 's Avonds van 79 uur biechthooren Om half 8 Lof ter eere van Maria. Attentie. Hebt u de teekening van mijn kerk gezien in de kapel Mooi niet waar? Het busje hangt er dicht bij; maakt het eens vol, dan verrast u mij 't is zoo noodig, en Maandag begint men reeds met den bouw. C. BROUWERS, Pastoor, Rijksstraatweg 14, Schoten. y—w DE MOORD OP KORPORAAL VOS. Donderdagmorgen is voor de rechtbank te Arnhem tegen A. S* beklaagd, dat hij korporaal Vos op 31 Augustus 1919 van het leven beroofd heeft met het oogmerk diefstal te plegen en zich daarna weder rechtelijk heeft toegeëigend de aan kor poraal Vos belioorende voorworpen, 15 jaar gevangenisstraf geC-iseht. SPAARNDAM. Het is met den nieuwen schoolbomv zoover gevorderd dat gymnastiek lokaal en onderwijzerswoning onder de kap staan. SPAARNDAM. Bij het opkomend os weer zijn gistemiddag alhier een drietal zandbak ken op het ondiepe vastgeloopen. BLOEMENDAAL. Malariabestrijding. Ingevolge een aanschrijving van het ge meentebestuur aan varkenshouders, heb ben velen in Bloemendaal hun krulstaar ten moeten opruimen. Dit werd noodig ge acht met het oog op de bestrijding der ma laria-muggen. Varkenshokken, veestallen enz, zijn n.l. voor dit oniuig ware verza melplaatsen. OVERVEEN. Bijgeloof. Dinsdag zag men hier een weinig alledaagsche vertoo- ning; Toen na voltrokken huwelijk het jonge paar per auto de huwelijksreis be gon, tippelde een der witte zijden schoen tjes, door do bruid bij het trouwen ge bruikt, achter de auto aan, doordat men het met een lang wit zijden lint achter aan de anto had bevestigd. Iets E-.gelsch, wist men ons te vertellen. Is bij aankomst het schoentje verdwenen, dan is dit voor het jonge paar een gunstig toeken. BLOEMENDAAL. Raad van Beroep. Bij besluit van Gedeputeerde Staten v. N.-Holland d.d. 21 April 1920 is benoemd tot plaatsvervangend lid-werkgever van den raad van beroep (Ongevallenverzeke ring) to Amsterdam S. M. D. Valster, di recteur van de Koninklijke Nederland- sohe Stoombootmaatschappij en van den Koninklijken West-Indisehen Maildienst, wonend te Bloemendaal in de plaats van het eervol ontslagen plaatsvervangend lid-werkgever J. J. Duiuker. BLOEMENDAAL. Dezer dagen is hier proef gereden met den motorvuilniswa- gen, of liever, mei den vuilniswagen, ge trokken door een motorwagentje. Over do bevindingen dezer proefrijding kon men ons nog niet inlichten, aangezien men a.s. Donderdag deze proeven wil her halen en uitbreiden. We komen er dus nader op terug. Dit kunnen we al vast zeggen, zooals 't stelletje zich langts den weg voortbewoog is het een heel wat weelderiger gezicht, dan met de armoedige, bonkerige paar den, welke tot nu toe gebruikt werden. En een bel is niet meer noodig. 't Ge val kondigt zich al van verre luid genoeg aan. As. Donderdag zal de offieieele proef voor B. en W. en den Raad plaats hebben, des middags te 2 uur in Overveen nabij het Raadhuis. SCHOTEN. Ruzie. Gisteravond bii het uit gaan van het circus, ontstond een verregaan de ruzie tusschen dien machinist en den stoker van het circus, welke twist zoo hoog iiep, dat de stoter een bloedende wond'a bij zijn oog kreeg. Toen de machinist, die onder den invloed van sterke drank verkeerde, naar 't politie bureau zou worden overgebracht, drong het publiek zoo op dat van de sabel gdbruik ge maakt moest worden. De verdachte werd zon der verzet overgebracht. SCHOTEN. Relletje. Gisterenavond, om- streeks 7 uur maakte een zekere J. K. afkom stig uit Haarlem die in staat van dronken schap verkeerde, het publiek om het circus zeer lastig. De politie heeft hem onder groo- ten toeloop van menschen naar 't politiebu reau overgebracht. BLOEMENDAAL'. Fietsongeluk. - Dezer dtgen kwam weer een loopjongen den Hoogen Duinendaalschen weg afpeddelen. Hij raakte zijn stuur kwijt, kwam tt vallen en moest ergens binnengedragen worden. Een flinke hoeveelheid eieren Heven in den slag. BLOEMENDAAL. Burgerlijke Stand. Geboren: d. van H. J. vain Keseelvan Ellinckbuijzen; z- van G. Siezenga—Koers. Getrouwd: A. C. Timmer en M. M. G. Baim; W. N. A- Krol Ier en E. A. M. L. I. H. E. Schafer; D. Molenaar en J. A. Crie- lée. B. Kuuxetra en J. M. Bremer; B. J. E. van Loo en J. A. Mager. Overleden: E. A. E. R. Roosegaacd© Bis schop, 7 jaar; L. Kramer, 3 maanden; M. van der Laa/n, 53 jaar; J. Mooij, 25 jaar. HA A RLEM MERLIEDE EN SPAARN- WOUDE. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 29 April: Adrianus Schoorl en Johanna Hendrika Veldhuizen 5 Mei. Melle Gorter en Alida Kerkhoven Wilhelmus Petrus Dijkzeul en Maria Warmerdam. Geboren: zoon van D. A. van Bruggen en A. Hartman dochter van E. F. Ypenburg en W. Faber. HAARLEMMERMEER. Opgespoord. Eenigen tiid werd werd ten nadeele van den heer Br. onder Nieuw-Vemnep door middel van inbraak een rijwiel en een nortemonnaic met geld gestolen. Thans is gebleken, dat ook deze diefstal is gepleegd door den Am sterdammer, die deze week door de militaire politie alhier werd aangehouden. Het is den inspecteur van politie te Heem stede reeds gelukt ret gestolen rijwiel op te sporen. HAARLEMMERMEER, lsspeche. De jaar- lijksche inspectie van de verlofgangers die daarvoor in de termen vallen zal dit jaar gehouden worden te Hooddorn in hotel „De Landbouw" op 4 Juni a.s. Sedert een vijftal jaren werd het gewone jaarlksche onderzoek, in verband met de mo bilisatie van het leger, niet gehouden. HAARLEMMERMEER. Bazar. De firma Baas en de Jong. koffie- en theehandelaren te Amsterdam (de Blauwe reiger), die met hue mooiet heetent op den bazar van de wijkverpleging te Hoofddorp vertegenwoor digd waren, gaven aan de koopers van hun ne artikelen gelegenheid te raden naar de bruto-opbrengst van denbazar. Hij. of zij, die deze opbrengst zou raden of er het dichtst bij was, zou twee prachtige schilderijen ca deau ontvangen, welke destijds bii den thee- en koffiestsnd geëtaleerd stonden. Thans is sdie bruto-opbrengst bekend; Zc bedraagt f 10467.69. Het juiste cijfer werd niet geraden, dochhet meest nabij kwam de schatting van W. Rip te Vijfhuizen, deze raadde f 10440 en is dus de gelukkige win ner van de twee inderdaad fraaie schilderijen met vergulde lijsten. Eigenaardig is dat de schattingen zoo uit een liepenwel raadden velen in de omgeving van 9 tot f 11.000; doch edwaren ook pes simisten die b.v. maar f 1500, en een opti mist, die niet minder dam f 50.000 had ge raden- De zuivere netto-opbrengst van den bazar hoopt de Commissie binnen eenige da- gen bekend te kunnen maken. Sociëteit Sint Bavo 2 uur R. K. Diocesane Turnbond. In den Hout 21/2 uur Concert Haarl. Muziekkorps. Terrein nabij Soendaplein 2 uur en 8 uur circus Hagenbeek. Sociëteit „Vereen iging" 10 uur v.m. III1/2 uur mm. H. A. W. E. T. AGENDA 10 MEI. Sociëteit Sint Bavo <1/2 uur Leden vergadering Bouwvakbond 8 uur Ppst-, Telegraaf en Telefoonpersoneel 8 uur kleermakers. Terrein nabij Soendaplein 2 uur slot- voorsteLing circus Hagenbeek. Sociëteit „Vereeniging" 10 uur v.m. II.1/2 uur n.m. H. A. W. E. T. De Zondags- en nachtdienst der apo theken wordt deze week waargenomen door de firma's J. W. Florijn, Gr. Hout straat .78 en J. M. Gerrits, Kleverpark weg 13. Nieuwe zaak. Heden is geopend de nieuwe meubelzaak van M. J. Wanner in de Nassaustraat 4. 't Ziet er fliink en royaal uit en alles is er in ruime sorteering aanwezig. Karpetten, zeilen, loopers. divans staan in verlokkende verscheidenheden dooreen en in 't geheel genomen is 't een mooie aanwinst voor de Nassaustraat en voor den geheel en Haarkmsohen winkelstand. Personalia, Te Amsterdam behaalden het diploma voor stenografie, (130 lettergrepen in de minuut) de jonge dames: E. van der Eyken, O- Huizing, M. Elder'ing, A. van Ameron- gen. G. Snelders, C. Kroon. G. Heemskerk, M. v. Loenen, T. Belt.'H. Wilhelm. Het diploma voor steno-typiste H. Wil helm, C. Kroon. C. Huizing. E. v. der Eyken, M. Eldeiring'. A. v. Amerongen, M. v. Loenen, T- Belt; het diploma voor dictaat-typisten; F. Belt en P. Yoss. Allen leerlingen der St. Theresiaschool aan den KI. Houtweg. nHerwoimcn Levenskracht» Gisteravond had in het gebouw. Sint Bavo de jaarvergadering plaats van »H. L.« waarbij de opkomst zeer gering was. Er schijnt onder onze mannen nog te weinig voor gevoeld te worden, zoo als de Voorzitter in zijn openingswoord zeide. De voorzitter sprak den wensch uit dat de moed en kracht voor »H.L.« niet zal verminderen, integendeel moet met kracht doorgezet worden. Verslag Kerstgave. De voorzitter deed o. a. mededeeiingen over de on eerlijke concurrentie van een onzer voor mannen. Notulen werden onveranderd goedgekeurd. Daarna had het jaarver slag plaats van den penningmeester, waaruit bleek, dat de uitgave een flink bedrag is en dat er mèer gedaan moet worden, om aan de belangen van »H.L.« gehoor te geven. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn prachtig verslag en hoopte, dat hij dit jaar met denzelfden ijver zijn functie zal behartigen als het afgeloo- pen jaar, want uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er dit jaar flink gewerkt is en heel wat op touw gezet is. Alle patiënten van »H.L.« zijn hersteld op een na, wat voor rirl.L.« natuurlijk een schitterend succes is. Echter wordt »H.L.« niet altijd geholpen, zooals 't moet, voor al niet door onze vakorganisatiemannen. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn zeer accuraat en een duidelijk over zicht van het afgeloopen jaarverslag. Verder werd de actie besproken Re- rum Novarumdag; na een korte bespre king sloot de voorzitter met een aan sporing en een kort gebed voor de Zielenrust voor het comité lid Baim de vergadering en hoopte dat ailen nu propaganda zullen maken voor den a.s. Vlinderdag. Onderwijzersexamens. HAARLEM, 7 !Mei. Geëxamineerd! 8 candidaten; geslaagd de dames J. P. He- merik, Leiden; M. J. Lafeber, Leiden; D. Rooker, Hoorn; M. M. A. J. van Gie- zen, Bergen; E. C. Teyken, Hoorn en M. A. Vellekoop, Leiden. 1 Programma voor de Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 11 Mei 1920, des namiddags van 2—3 uur door den heer Louis Robert. 1. Fantasie G. gr, t J. S. Bach; 2. Choralvorspiel und Fuge über, »0 Trau- righeit, O Herzeleid» Joh. Brahms; 3. Sonate op 23, A. G. Ilitter; 4a. Sarabande b. Ases Tod, Edw. ürieg; 5. Fantasie iu er den Choral, »Lobet den Herren», N. W. Gade. R.-K. Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. A.s. Maandag 10 Mei wordt een algemee ns ledenvergadering gehouden in St. Bavo om 8 uiuir. Met het oog op het aanstaande congres allen opkomst noodzakelijk. Baden. In het dtouefcebadhpis aan den Sehoteé singel zijn in de afgeloopen week 13J2 ba den genomen, in dat aan het Leidsche Plein 1070 on in dat aan den Koudenhorcf' 595 baden. WAAR GAAN WIJ HEEN? Theater De Kroon. W al we ook van dit bioscooptheater niet iedere week kunnen zeggen, geldt nu wel stellig: er wordt dezen keer een pro gramma gegeven, dat in allo opzichten voldoet, 'n Keur vau films komt op 't doek, beginnende met *n reeks actualitei ten, 'n aardig varloté-rmmmep en 'n zeer mooi natuurbeeld. Dan lenigt men te ge nieten van een bijzonder leuke Ameri- kaa.nselie coined ie, „Ons Keukenprinses- je", die gunstig afsteekt bu dte dwaze hol en amijtfilms uit de nieuwe wereld. De bekende actrice Mary Piekford geeft in haar echalksche rol uitstekend spel en de genoageiijke lach blijft van het begin tot het einde in de zaak. Als hoofdift miner gaat 'n vior-bdrijvig drama ,Jn de klauwen van den Jagnar", dat buitengewoon spannend Is. Het speelt in hot romantische Mexico, geeft pak kende avonturen bij uitnemend spel te zien en boeit de aandacht onafgebroken. Beide groote films worden door den heer Weasels op de Oekende uitstekende wijze geëxpliceerd en het sterke orkest geeft 'n goed verzorgde begeleiding. DE Th A. W. E. T. Hedenmiddag zal de ondjer de goede zorgen, van het Haarlemsche reclamebu reau v, Loenen en Koehler de tentoon stel.ing in tegenwoordigheid vau den Ede'ach~b. heer Burgemeester en veie ge- noodtgde n geopend worden. 't Belooft succes, want a Ie standen zijn prachtig, sommige zelfs buitengewoon moioii. Om maar uit de vele een willekeurige greep te doen, noemen we bijv. den sLund van de firma Kort, welke een molen ge bouwd heelt geheel vau schuurpapier, be hangen met gereedschappen met ven hek je van lintzagen. P. A. de Graaf etaleert jnct de nieuw ste stoonéiets, van Amerikaausche fabri cage en iets heel nieuw n.m. motorrij wie len. De firma Fortgens geeft gelegenheid tot fografeeren en de firma Keuclienius lieeft een stand van zee p - m ar ui m p late n 'n Buitengewoon mooie stand is dte van de Faam. Deze bestaat uit een reus achtig liooge vuurtoren, die stralen ge kleurd lint uitwerpt. A.s. Aiaandag komen we in een uit voerig verslag over eiken stand afzonder lijk terug. Muziek in „De Bron." Donderdag 13 Mei (Hemelvaartsdag) a.s. zal het eerste popu.aire Concert ju dit seizoen plaats hebben in den tuin van het Brongebouw, door het Hauriemsch Muziekkorps, onder leiding van den heer L. Boer. Dit is hot eerste van een reeks con certen voor het seizoen 1920 die daar zullen plaats hebbben. Uit het Politie-rapport. Mej. F. E. H. wonende aan den Zijl- weg, heeft bij de politie aangifte gedaan, van diefstal Van ondergoed en eenig goud en zilver. Sociëteit „Troii moet Blyeken." Door de sociëteit „Trou moet Blyeken", die, zooals men weet haar gebouw aan de Groote Houtstraat hoek Groote Markt, heeft verkocht aan de gemeente Haarlem, is aan gekocht het huis van wijlen der: heer Mr. Ch. Enschedé, aan de Hazapaterslaan hoek Dreef. Voor derinrichtins van het huis wordt een rentelooze leening aangegaan. De inrichting is opgedragen aan den heer I. v. d. Ban. architect. De oplevering van hot gebouw moet plaats hebben in 1922. Herwonnen Levenskracht De ardieling Haarlem van Herwonnen Le venskracht heeft aan B. en W. van Haarlem verzocht een „Vlind'erdiag' inplaats van een Bloemendag, te mogen houden 00 Zondag 18 Juli. CIRCUS HAGENBECK. Avond aan avond trekt de groote tent van Hagenbeek duizenden en duizenden bezoekers en doet de toeschouwers verstomd staan >an het eenvoudig meer dan bewonderenswaardi ge wat nummer voor nummer vertoond wordt. Ook gisteravond was de tent weer tjokvol met een enthousiast pbbliek. Onder de voor stelling werd in de stallen een nest met jonge tijgers geboren. Een aardig incident. De ver lossing liep vlot van stand en zoowel de Berberleeuwen als de beeren en tiigersmum- mers hadden een enthousiast succes. Maar niet minder dan de roofdieren had den de menschen succes. Vooral de Paardrijd- ster, de griezelige Wortley-groeo oiftewel vliegende menschen en bovenal de Lorgh-fa- milie en de koorddanseressen. De clowns, waaronder vooral Paul, zijn onverbeterliik, zoodiat Hagenbeek dus éen groot succes is!! Het is wel zeker dat ook Zaterdag. Zondag en Maandag de voorstellingen uitverkocht zullen zijn. H.H. AMBTENAREN f 3200 LEEG VRIJ HUIS TE KOOP oir. te aanv. 3500. gescb. v. Winketh. 3000 als. 1st© hyp. disp. Leidscliestr. S2, dag. te zmn 67 uur. 2112 TE KOOP Cover cc at Jongedames Mantel- costuum, leeftijd 15 jaar, voor 20. na 7 uur. Ituyclmvenatraat 34 rood. 2103 AMSTERDAM, TE IIUUR aan den Zeeburgerdijk een Bovenwoning, Kamer, Suite. 2 Slaapkamers. Keuken enz- Aan vaarding Juni. Huur pi.m. 30 per maand teeen. gemaakt© kosten. Bt. onder No. 4601. Bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2