SPORT- EN WEDSTRIJDEN KINDERCOURANT landbouw en Visscherij Gemengd Nieuws. ÓM DEN HAARD KORTE BERICHTEN. Het Sprookje. L NEDERLANDERS IN T BUITENLAND in Duitechen dienst en logeerde in een der hotels aldaar. DE VERJAARDAG VAN DEN KROON PRINS. ONZE BRIEVENBUS ©taker® zullen op <le oude voorwaarden tiet werk hervatten. ,_v EEN LOON VAN f 110 PEK WEEK. Do „Tel." deelt mee, dat staoadoors, die het werk voor de tentoonstelling JSet Huift en zijn inrichting" in hot Paleis voor Volkftvli.it te Amsterdam hebben aange nomen, 95 per week maken. De timmer lieden, die in den tuin van het Paleis voor Volksvlijt aan een kermesse d'èté werkten, wonnen het nog van de stnea- doors en gingen met. loonen van 110 naar huis. DE BLOEMISTSTAKING IN DORDRECHT Van de 7 bloemistpatroons te Dordrecht-, bij wie 19 April een staking der knechts ■Bit-brak, hebben de vier grootste met te namen twaalf gezellen, de gestelde loon- cischen (o.m, een uurloon van 55 ot. bij gemiddelde 9-urendag) ingewilligd voor de stakingfword 48 et. por nar betaald. Bij drie patroons met 4 knechts, duurt de staking neg voort, meldt Vaz Dia®. DE L. T. B.-EXPORT EN DE VEILINGKOOPLIEDEN. De veilingkooplieden voelen zich in hun belangen bedreigd. Langen, langen tijd heb ben ze het monopolie gehad en de alleen heerschappij op de veilingen uitgeoefend üi nu is er een organisatie gekomen, die niet alleen de producten harer leden coöpe ratief verkoopt en exporteert, maar wier agenten zelf ook nog op de veilingen komen koopen. Die organisatie is de L. T. B.-Export, een der nieuwste instellingen van den Dioce- sanen Land- en Tuinbourwbond in het Bis dom Haarlem, opgericht op initiatief van den Diocesanen Tuindersbond met het doel „door het zelf exporteeren van een prima land- en tuinbouwproduct leiding te geven aan den export." De L. T. B.-Export is dus geen verzend-vereeniging, maar een export-verecniging welke m dezelfde po sitie - verkeert als de gewone exporteur. Hoe krachtig de zaak wordt aangepakt bleek nog pas op de algemeene vergadering van den L. T. B. te Haarlem, waar werd medegedeeld, dat deze organisatie in het eerste halfjaar van haar bestaan reeds 300 wagons tuinbouwproducten heeft geëxpor teerd. Hoe meer die L. T. B.-Export bloeit hoe erger voor de daarbuiten staande ex porteurs. En de L. T. B.-Export neemt reeds onmiddellijk een hooge vluebt, in de ira Het is niet rustig onder de veilingkoop- lieden, meldt „De Tuinbouw" uit het West- land. De L. T. B.-Exportvereeniging heeft in den afgeloopen winter enkele afdeelingen ia deze streek opgericht, o. a. te Monster en Poeldijk. Nu heeft deze vereeniging agen ten aangesteld om goederen voor den uit voer op de veilingen te koopen. De koop heden achten dit een onge-wenschte mede dinging en zoeken naar middelen óm déze vereeniging te weren. Men voert aan dat de L. T. B.-Export een instelling is van de tuinders zelf, zoodat deze dus tegelijk de waren aanvoeren en koopen. Wat dan een onmogelijke concurrentie zou aandoen aan den gewonen handel. Het is bekend, dat deze exportvereeniging over het geheele land werkt en de voort brengselen van land- en tuinbouw beide afzet, zoodat de bewering niet opgaat, dat de tuinders hun eigen goederen temg koopen. De agenten van den L. T. B.-Export koopen op de veiling den aanvoer van ieder een, wanneer die voldoet aan den prijs en de gestelde eischen. De kwestie bevindt zich in het begin en is nog niet in het openbaar behandeld. Wel zijn reeds maatregelen genomen tegen tuinders, leden van den L. T. B.-Export, doordat hun goederen door de kooplieden werden uitgesloten. "v Met belangstelling ziet men de ontknoo ping van deze kwestie tegemoet, die natuur lijk ver buiten de grenzen van deze sereek ok beteekenis heet. Als een eigenaardig staaltje van de wijze waarop tegenwoordig buitenlanders en speciaal Duitecbers profiteer en van de valuta, deelt een lezer in 't „HbJd." mede, dat hij hij een zakenreis in Ëlber- feld do hulp van een dokter moest in roepen, die, toen het op het presenteeren der rekening aankwam, niet den thans geldenden prijs van 30 a 40 Mark bleek berekend te hebben, maai- stond op de be taling van zee Hollandse be guldens per visite, wat toen gelijk stond met ca. 240 Mark. Protesten hielpen niet, evenmin als een beroep op dc Kamer van Koop handel aldaar, die zich met de zaak niet inliet, omdat 't geen handelszaak gold. EEN SCHIJNDIEFSTAL. Te Geldrop bij Eindhoven zijn een siga renfabrikant, een caféhouder en nog twee personen gevangen genomen, in verhand met een diefstal van tabak, die het vorige jaar bij den fabrikant zon gepleegd zijn en waarvoor de verzekeringsgelden werden ontvangen. Thans wordt vermoed dat het hier een sohijndiefatal heeft betroffen en de verdachten in onderlinge afspraak heb hen gehandeld. Een gedeelte van de tabak is bij den caféhouder achterhaald. EEN DOODELIJK SCHOT. Donderdagavond omstreeks half elf is in de Spuistraat te Den Haag, tegenover het mamtelmagazijn der firma Voss een Daiitsch militair door een revolverschot getroffen, waardoor hij neerviel en door eenige personen in het café de Kroon op het Spui moest worden binnengedragen. De direct ter plaatso verschenen Eerste Hulpdienst kon eleohts den dood consta teer en. Na onderzoek is gebleken, dat een ge laden revolver in een zijner broekzakken was afgegaan en hem in den buik had ge troffen. Do E. H. dienst bracht het lijk naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven, waar de indemtiteit kon worden vastgesteld. Hij ia een 38-jarig ingenieur De verjaardag van den ex-Kroonprins is in do eenvoudige pastorie te Ooeteri&nU op Wieringen op eenvoudige wijze ge vierd. D© ontvangkamer, was rondom met prachtige bloemstukken versierd. De prins bewoog zich daartnssehen in grijs colbert eostuum. Hij was in zeer goede stemming. Vele Wieringers, wa>. burgemeester Pee reboom, diens vrouw en zoon, de rijksveld wachter, de postsehipper, 's prinsen chauffeur, enz., waren op de receptie. De Prins gaf, evenals het vorige jaar, we derom vele eadeaux, aks gouden dasspel den, matzilveren sigarenaanstekers, lede ren portefeuilles en sigarenkokers enz. allen van de gekroonde W. voorzien, aan zijn goede vrienden en kennissen. Postsehipper Bays ontving een fijne dasspeld, waarop een standaardvlag. Vaa buiten het eiland (bereikten den Prins ve le geschenken en bloemstukken en hadden de bestellers van de post- en telegraaf kantoren druk werk om de massa's brie ven en telegrammen aan de pastorie af te geven. Aan burgemeester Peereboom overhandigde de Prins een zekere som gelds, om die onder de armen te verdee- löb Donderdag is de 25-jarige de P. in zijn woning aan de Sarphaticstraat te Am sterdam door gas verstikking om het le ven gekomen. De jongeman, die een zg. slaapwandelaar is, schijnt dien nacht in zijn slaap naar de hadkamer te zijn ge wandeld en daar vermoedelijk de gas kraan van de geyser te hebben openge draaid, waardoor de gas verstikking moet hebben plaats gehad. Des morgens vond dc ontstelde familie, het lijk in de bad kamer. Donderdagmiddag omstreeks 4 uur werd naar bet politiebureau St. Pietersha] te Amsterdam overgebracht een vrouw, die in den winkel van de firma Bren- ninkmeijer aan den Nicuwemlijk een da- mestaschje, inhoudende een dameablon- se, had gestolen. Door het personeel werd zij op hceterdaad betrapt en vastgehou den, totdat de politie ter plaatse nrriveer- de om haar over te brengen. Te Nijmegen raakte een 7-jarig knaapje al spelende aan de Waalkade, te water. Hoewel er onmiddellijk iemand zich to water begaf, mocht het niet ge lukken den jongen te redden. Te Boxmeer is een zvvaargeladen vrachtwagen door verkeerd uitwijken van den c-hanffeur een perceel binnengereden bewoond door mej. A. Lindens. De voor deur, het raam en de geheele voorgevel werden ontwricht, terwijl in de voorkamer een ernstige schade werd aangericht. Ook een tweede binnenmuur werd gedeeltelijk beschadigd en doorboord. Geen persoonlij ke ongelukken. Bij een vechtpartij te Gestel bij Eind hoven is de kastelein B. door messteken doodelijk gewond. De arbeider KI. te Bemmel (Geld.) geraakte door het schichtig worden van het paard dat voor zijn kar liep, bekneld tusschcn de kar en een heining. Hij be kwam daarbij zulke verwondingen, dat hij des nachts overleed. VOETBAL-OERZICHT. In de kampiocns-competitic begnnt al elenigi teekening te komen. Het Groningsche Be Quick heeft, door haar 73 overwinning1 op M. V. V. en mede door de 30 nederlaag van V. O.C., voorloopjg beslag gelegd op de eerste plaats. Dat de club van de gtebr. Bulder over .een productieve voorhoede beschikt hebbben ze Zondag 1.1. weer eens bewe zen. 1 V. O. C. kon zich tegen Go Ahead niet handhaven en moest met een 30 neder laag naar de Maasstad terugkeeren. Dé beker-competitie begint ook al goed op té schieten. Schoten, do eenigfete Haarlemsch'e club, welke nog mede dingde werd Zondag in de derde ronde gewipt d|oor piet 20 van C. V. V. te verliezen. Het programma voor a.s. Zondag luidt als volgt Om het kampioenschap ,van Nederland Be QuickGo Ahead. M. V, V.—V. O. C. West. afd. Ie klasse. 'A jax --D. F. C. 3de klasse. j B. EmmaLeonid as. i 1 E. N. O. S.D. W. 8. 5 1 Kampioens-eompetitie reservé 2de klasse. tW. P. C. 2-ü. V. Y. 2. Zuidelijke afd. lste klasse. lW ilkebninaV elocitas. y. V. Y.—Middelburg. Noordelijke afd. lste klasse. 'AlcidesAchillas. Beker-ooinpetitio 4de ronde.) H. V. C.—'t Zesde. C. V. V.—Entre Nous. D. H. C.—V. U. C. HollandiaE. V. V. De D even te naren trekken dus jaar Gro ningen. Ik geloof niet dat zij er in zuilen sla gen om de puntjes mee naar huis te nemen. Als ik voorspellen moet, dan voorspel ik een 3—0 overwinning voor de studen tenclub. V. 0. C. gaat naar Maastricht om M. V. V. een 4—1 nederlaag toe te brengen. Verder staat nog op 't programma de laatste com petitie-wedstrijd voor 't .Wes ten, nl.. AjaxD. P. 0. Een Amsterdamsche overwinning lijkt mij 't meest waarschijnlijk, Ken jubileerendc Cricketclub. Dinsdag 4 Mei vierde de cricketclub van het St. Willibrorduf» College te Katwijk op luisterrijke wijrze haar 7de lustrum. Deze dag moebt dan ook niet onopge merkt voorbijgaan. De Phoenix immers is de hechte keten waardoor de owl-Katwij- kers verbonden blijven. Met vreugde koeren zij terug naar hura oud-college om nog eens een dag Katwijks Studentenleven mee te maken, „De Phoe nix" is de oudste cricketclub van Neder land, dc club die groeit en bloeit. In hreede soharen waren de oud-studen ten uit dé verschillende universiteiten naar Katwijk getogen, om 't feest meel te vieren. Nadat het Mutua-i'ides lied, het lied der onderlinge trouw, de grondslag van Katwijk® gebouw» door de aloude re* creatie had geklonken, steldé de stoet van leden, oud-leden, umpires en scorers zich op. Begunstigd door zonnig weer, onder het vTooJijk wapperen der blauw-witts Phoenix-vlag, trok de stoet naar het feestterrein in de duinen. Daar zouden de oud-Phoeniciërs hun krachten meten met het huidige team. Het feestterrein met de kleurige vlaggen en smaakvol versierde tenten bood een aaidigcu aanblik. In do eerste inning® toonden de oud-leden 't cri cketspel nog niet verleerd te zijn en kon den zij 44-42 ten hunnen voordeel© boeken In de tweede inning moesten de oud-le den echter zwichten en de eindoverwin ning was aaa Katwijk met 113 tegen 59 runs. Na de match hood G. Muteaers, na mens de oud-leden een prachtigen krans den praeses aait. Hierop volgde een woord van diank van praeses en Moderator. Om 4 uur werd do terugtocht aanvaard en de oud-leden een diner aangeboden. Tegen zes uur verzamelden allen zich wederom in de recreatiezaal, waar de feest vergade ring werd gehouden. Op het podium prijk te statig 't Phoenix-vaandel, stemmig versierd tusschen palmen en bloemen pracht. Praeses Timmermans opende do vergadering met. ©en keurig gestyleerde feestspeech, waarin hü hulde bracht aan dc groote opkomst van oud-leden. Spreker deelde mede, dat aan de Phoenix kerke lijke en koninklijke goedkeuring was verleend, waarop een daverend applaus volgde. Vervolgens las de secretaris, de Haee, de ingekomen telegrammen en brie ven voor en het verslag over de match. Hierna werd nog het woord gevoerd door een der oud-leden, die de beste wenschen uitsprak over de Phoenix in komende ja ren en speciale huid© bracht aan het hui dige bestuur onder de eminente leiding van P. van Voorst tot Voorst. Hierna be trad Je Moderator het spreekgestoelte en huldigde zijn voorgangers, die d© Phoenix in zulke goede condities had afgeleverd. Praeses sloot hierop de vergadering. Ver volgens werd het feest gesloten met eer soiree musicale van het strijkje. Moge dit Lustrum hebben bijgedragen voor den groei en bloei der R.-K. Sportbe weging in ons vaderland. ZwitserlandNederland. Het Zwitsersche elftal zal voor dezer wedstrijd uit de volgende spelers bestaan: Berger, Gottenkieuy, FehLi ann, Sclinee- beli, Séhmiediin, PoLitz, Burgin, Merkt, Marionet, Kramer en Friedrich. Dat mankeerde er Mg aan! Een voetbalelftal, aldus de „Tel." sa mengesteld uti Fransche dames, gaat in Engeland eenige wedstrijden apelen tegen Britsche dameselftallen. De eerste ont moeting heeft plaats Donderdag 6 Mei te Londen op het terrein van Chelsea. De opbrengst komt ten bate der lief dadigheid. Ik geloof dat het weêr eindelijk eens mooi wordt," zeide bij zich zelve de oude Pietemel, toen zij haar vloermat zou gaan uitkloppen en zij door de glazen tuindeur naar buiten keek. 't Zonnetje pinkte haar vriendelijk toe, zoo dat er een glimlach kwam op haar stroef ge zicht en zij eens terdege met de oude oogen moest knippen, want zoo'n helder schijnsel op eens, daar was ze niet aah gewend. „Nu, x mag dan ook wel, 't is in lange niet zoo ge weest," ging zij voort. Maar ze had zondd den waard, of liever zonder het grillige voor jaarsweer gerekend. Nauwelijks was zij buiten, of 't knikkend zonnetje verblindde haar op nienwen toen zij de oogen weer opende, toen zag zij niets meer van de zon, want die had zich achter een grijze welk verscholen en in hare plaats gierde dc wind over het fijne kiezelgruis, nam Pieternel's schort op, en wipte het over baar hoofd, zoodat zij, in haar fatsoen getast, de mat op den grond liet vallen. „Wel heere mijn tijd 1" riep ze en sloeg het schort weer terug. Maar nu kreeg de wind hare must te pakken, blies die van haar hoofd, zoo dat het eerwaardig voorwerp in haar nek aan de keelbanden bleef bengelen, speelde met hare rokken, en spande die zoo nauw om haar stramme beenen, dat het oudje met moeite overeind bleef. Tot overmaat van ramp be gon bet nog te hagelen óók. Pieternel vloog naar binnen, terwijl de bevroren peperneuten tegen de glazen tuindeur kletterden. „Is me dat een weer," hijgde zij, men zou denken midden in Maart te zijn, in plaats van in Mei. Mijn tijd nog toe 1 Wat een weêr wat een weêr „Zoo, vind je dat zeide het zonnetje, weer even vriendelijk schijnende en haar nog maals toeknikkende. „Well"riep Pieternel met open mond, „wel, heb ik van mijn leven. Maar aan- fezien ze tamelijk brommig was uitgevallen, rachten die knikjes haar slechts nog meer uit haar humeur. „Als je denkt dat je mij voor den gek kunt houden," zeide zij en balde hare vuist, „dan vergist ge u, hoor, boos weêrIk wet geen voet meer buiten wel ja, een mensch is zijn leven niet ;anger zeker En pruttelend ging zij de keuken in. De wind, die zich een oogenblik wa stilt gehouden had, trok zich het gezegde van Pie temel persoonlijk aan. „Wat," riep hij uit, „wat vermeet zich dat oude spook daar Boos weêrDat laat ik mij niet zeggen. De hagel en de zon mogen zich «00 iets laten aanleunen, tot hun dienst 1 Maar meer."- ik zal toonen wat ik kan, en dat ik niet straffe loos gescholden word." Daar had je het lieve leven aan den gang De wind wond zich op wat hij kon, en had het voornamelijk op het huis gemunt waar Pietemei in woonde en dat vlak bij eene groo ve kerk stond. Hij gierde er langs, deed de ramen en ruiten rammelen, joeg de pannen van het dal die aan scherven neerkwamen zette toen beide zijn kaken op, en blies door den schoorsten,, zoodat de rook in de oogen der arme Pietemei steeg, die voor de kachel knielde en het smeulend turfvuurtje aan den gang trachtte te krijgen. Nu zoudt ge denken dat zoo'n wind tevre den Was met zijne wraak, niet waar Vol strekt niethij ging voort met razen en gierde langs alle hoeken en gatèn die hij maar vinden kon, blies de bloesems van de boomen, brak onmeedoogend de takken van kleine heesters die met hunne teedere groene blaadjes ang stig heen en weder schudden, en knakte de stelen der arme crocussen die hun gele en blauwe kopjes schuchter uit de zwarte aarde staken. Eindelijk had sinjeur toch genoeg onheil ge sticht en amechtig, doodmoede, zette hij zich op den kerktoren neer, vlak bij het we er- haantje. Dit haantje was een moedig koperen dier tje, mdat met opgeheven kop den sterksten wind braveerde. Deze wind echter was het toch te kras geweest, en had zijn pluimstaart een leelijken knak gegeven. „Oef 1" sprak de wind, nog altijd hijgende, dat is heerlijk geweest zoo eens naar hartelust te kunnen ravotten Ik ben erg moe gewor den, maar heb me dan ook flink geweerd vindt ge niet Het baantje zeide niets, fhaar al kon het zijn koperen knikker niet buigen, toch zag het omlaag de schade die de wind aangericht had, en, had het maar gekund, het zou er stellig zijn hoofd over geschnd hebben, want 't was een goedhartig haantje. Nu vergenoeg de het zich met stemmig te kijken en te doen alsof het niet geboord had. De wind, hoogst voldaan over zichzelf, wilde graag een praatje maken, en aangezien het zwijgen van het haantje hem niet beviel, be gon hij zelf maar weer „Hoe heb ik 't nn met je kun je niet ant woorden, of heb je soms niet opgelet Zeg, vind je niet dat ik duchtig huisgehouden heb, vriend Wel zeker, ik zal dat oude spook lee- ren, mij uit te schelden voor boos weerLaat ze nu gaan zien hoe ik den tuin toegetakeld heb, en als zij zelve dan geen boos gezicht zet, heet ik geen wind meer." Het haantje keek van ter zijde eens naar den blazer, die al weer onder het spreken zich meer en meer had opgewonden, en zeide „Houd als het u belieft een oogenblikje gemak. Je hebt me laten draaien dat ik naar mijn adem zoek. Als ge nog één beweging maakt, dan moog je praten als Brugman, ik zwijg in zeven talen en zeg je geen woord De wind, die van het haantje hield, wilde het niet boos maken. Als hij op den boogeri kerktoren, waar hij het liefst was, zich eens te rusten legde, dan lxad hij er een onderhouden den prater aan. Want het haantje, dat altijd wakker was en onder zich in de straten vee zag gebeuren, had daardoor groote ondervin ding opgedaan, en wist van hetgeen voorviel daar beneden veel stichtelijks te herhalen. Nu," zei de wind, „ik zal zoo stil zijn als een muis, maar weg me dan wat je te zeggen hebt." „Hoor eens, vriend," begon het haantje, „'t Kan me weinig schelen cf ge voldaan zijt over wat ge uitgericht hebt, want ik bemoei tne niet met wat anderen doen iemand heeft genoeg aan zijne eigen bezigheden, en men vaart het best als men elk voor zich zijn plicht betracht en zien geen aanmerkingen veroor looft over de daden van zijn evennaaste. Maar ik ben oud, en kan dus over veel dingen meepraten, niet waar Ge zult het me dus niet kwalijk nemen als ik je zoo van tijd tot tijd eens iets onder het oog breng, want je bent in den grond te goed, dan dat je je gebreken niet zoudt wülen inzein." De wind, gewoon zicli meer te hooren laken dan prijzen, wiegelde ven pleizier over 's haantjes lof zich heen en weder. „Zie," vervolgde het haantje, „ge zeidet mij zoo even dat ge tevreden waart over uw werk. Zult ge 't nog zijn, als ge ziet welk een deuk ge mijn staart gegeven hebt Ik weet wel dat het onheil te verhelpen isde koper slager neemt mij even mee naar zijne werk plaats en slaat hem weer recht. Maar meent ge dat het geen pijn doet wanneer de man uit alle macht op mij beukt? Als gij zoo iets uwen vrienden aandoet, wat zal dan niet 't leed zijn dat ge uwen vijanden berokkent Ik voor mij ben Hever in mijne eigen plaats, al moet ik nog zooveel bjden, dan in de uwe die mij geknauwd heb." De wind was getroffen over hetgeen het haantje zeide en had er spijt van. Hij streek het arme gekneusde dier zachtjes over den kop, en bad nederig om vergiffenis. „O, ik vergeef u duizendmaal," zeide het haantje, „maar luister verder. Van hier heb ik het gezicht in den tuin waar gij daar juist zooveel schade hebt aangericht, en op de vensters van het huis dat bij dien tuin behoort en waar Pietemei woont. „Maar zij woont er niet alleen. Als het zon netje vroohjk schijnt, dan spelen twee kinde ren, een jongetje en een meisje, onder den grooten kastanjeboom in den tuin en ik heb déte kinderen hef gekregen, want ik ken hunne geschiedenis. Niet veel langer dan een jaar geleden was er eene mooie jonge dame bij hen, die altijd met hen speelde en die zij mama noemden. Als zij samen in den tuin waren, hadden zij met hun drieën de grootste pret en stoeiden en lachten dat ik door den weerom stuit er vroohjk van werd. En, keek ik 's avonds in die twee bovenramen, dan zag ik hoe dezelfde dame de kinderen naar bed brach hunne handjes vouwde en met hen bad, en daame hen toedekte, na ze elk nog een nacht kus gegeven te hebben. Dan sliepen ze als ro zen en 's morgens wekte de moeder ze weer. „Maar ach I op een goeden dag werd de mooie dame ziek en stierftoen waren de kinderen alleen, en ik zag hoe ze 's avonds snikkend in hun kamertje kwamen, vergaten te b;dden, en schreiend in hun bedjes lagen. „Toen kwam Pietemel, die vroeger him baker was geweesten, zoo verweerd en leelijk als zij er uitziet, in een oogenblik had zij het hart der weesjes gestolen. Zij hielden bijzon der veel van haar, en voortaan bleef het oud je bij hen wonen en zorgde voor de arme klei nen Even brommerig als ze voor anderen zijn kan, even hef en vriendelijk is ze voor de kinderen. Alles doet zij voot hen zooals hunne moeder dat gewend was. Met mooi weer spelen zij samen in den tuin en Pietemal is de vroo- lijkste van allen, niettegenstaande ze het vel van pippeling en erg stramme beenen heeft. Ze doet het alleen nit liefde voor de kin deren, en om de nagedachtenis van hun moeder die in den Hemel is. Dat is de ware geschiedenis van dat huis en ge kunt begrijpen hoe ik te moede Was, toen gij zooeven uw booze boi daar beneden in den tuin van mijne lievelingen botvierdet. Wat zullen de kinderen nu zeggen?" Bezin Eer Gt Begint J Daar zal ik deze keer mee aanvangen, 't Was natuurlijk weer heel lastig om uit te zoeken, wie nu eigenlijk een prijs moest hebben. Niet minder dan 200 goede oplossingen kwamen in m'n bezit. Hieronder laat ik dé namen volgen van de winnerB. De andere, die wel goede oplossingen had. den. en toch geen priie hebben gekregen, moeten een volgende keer nog maar eens extra hnn best doen. misschien dat jelui dan gelukkig zijn. Ik zal weer gauw wat nieuws verzinnen. De oplossing was: Bezint Eer Ge Begint! De volgende nichtjes of neefjes hebben een boek gewonnen. Annie Beyk, Haarlem; Dina Berkbout, Oudedorp bii Alkmaar: Alida Noom te Wor- merveer: Afra Duin, Heerbugowaard; Jan Luk Nuland; Gath. Bakker. Harenkarspel Antonette Reynders te HaarlemKlazjna Paland, Alkmaar; Corri Vendel te Schermer- horn; Petronella Uitgeest. Nieuw-Vennep. De poppen hebben gekregen Margeretha de Boer. AalsmeerJohanna Scholten, Oude Niedorp en Gretha Velat. Akersloot. De spellen zijn voor H. Smit. Alkmaar; Martniua Vleugel. Obdam; Johan Hilders, Lisse; Peton v/d Park. Limmen: Tbeodorus van Niekerk, Gouda. De twee bouwplaten zijn toegekend aan Maiietjede Wildt en Theodora do Neyn van Hoogwerff te Haarlem. Del gefeliciteerd hoor! OOMBERNARD. Antoinette Reynders te Haarlem. Zo j. zoo, ga je naar Dekkerswald. Nu, je moet de Kin dercourant maar trouw blijven lezen boor. 't Verhaaltje en 't versje waren heel aardig en zoodra er plaats is, zal ik 't in de „Kin. dercourant opnemen. Je oplossing was goed, je boort ook ondei de gelukkigen, dio een boek hebben gewon nen. Je blfjft toch zeker mee doen aan de Kindercourant, nu je in Dekkerswald zit. Dag beste Antoinette. Com Vendel tc Schermer horn. Heerlijk hè. dat je 6 Mei je plechtige H. Communie mag doen, jammer dat nu de nieuwe kerk nog niet klaar is. nu moet je zeker weer naar de Beemstex hè? 't Grapje zal ik bii gelegen heid plaatsen. Je oplossing was goed. ook üi hebt een boek gewonnen. Jacoba Rusman te Hillegom. Neen. 't was ook niet moeilijk, ie oplossing was goed. ik moet je echter teleurstellen, want ik heb geen prijs voor je. Er waren zooveel goede oplossingen, dat er nog een heele boel neefje» en nichtjes zijn die geen prüa hebben. Een volgende keer zullen we maar hopen hè? Nellie Veldman te Ileerhugowaard. Na tuurlijk. mag jjj ook mee doen. Dit keer heb je geen prijs, ie oplossing was goed. Annie Stet te "Warmenhuizen. Ook jij mag meedoen, hoe meer dat^onze familie uitge breid wordt, hoe aardiger dat 't i«- Zoo muet je ook al je plechtige H. Communie doen. Heb je ook mee feest gevierd, de chocolade en koek smaakte zeker goed hé. Gietha Faase te Haarlem. Ik meet ja weer teleurstellen, je opbssin* was geed, maar je hebt weer een jaste, ie moet maar volhouden hoor. en niet. zoo gauw wedden. Alida Ondejans te Ursem. Je oplossing i» wel goeo. maar je hebt nog geen prijs, maar volhouden hoor! Catharine Stuyt te Schermerhorn. Ik moet je teleurstellen hoor, je oplossing was anders wel goed. Leuk hé. dat jij en ie zusjes ver hoogd zijn. In welke klas zit ie nu. Ik wist niet. dat je zoo'n groote broer bad. Josephine Reynders te Haarlem. Jammer dat je zusje ziek is thuis gekomen. Je moet nu maar flink leeren booren. Een volgende keer schrijf ik wat meer. Cornelia Koning te Deemster. Je oplossing was goed, maar je hebt geen prijs. Maar vol houden hoor! Johannes Lamors te Vüfhnzen. Bedankt voor je mooie kaart. Petronella Elstgcest. Bedankt voor i' mooia kaart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6