Stadsnieuws Uit' den Omtrek Amsterdamsche Beurs. De H A. W. T. Wijf-en-iwintsg jaar Contestant. AGENDA 11 MEI. j Sociëteit „St. Bavo". 8 n. Zangers Landdag. 8 u, Politieke Propagamdael. 8 u. bestuur Metaal half 8 Kappers bedienden 10 u. Trampersoneel 8 u. bestuur Overheidspersoneel 8 u. Leer- hew eric era. Raadhuis 8 n. Kamer van Koophan del. Groote kerk 2 u. Orgelbespeling door den hoer Louis Robert. Soeieteit Yereenjgdng" 10 u.. tot half 12. - KA.WJS.T. Bisschoppelijk Museuiu. Eiken werkdag geopend. Al geruimen tijd was onze aandacht gespannen geweest op deze vijf geheim zinnige letters, die we nu reeds sinds enkele maanden in deze volgorde door de hoofdstraten van Haarlem zagen „rol len*, en, in den laatsten tijd vooral, in steeds grooter aantal, op plakkaten, aan muren en achter vensters zagen ver schijnen. De geheimzinnigheid, die achter deze letters verscholen lag, maakte or.s nieuws gierig, totdat ze de vorige week werd ontsluierd in de mededeeling dat in de groote zaal der Sociëteit »Vereeniging« een Haarlemsche Algemeene Winkeliers Etalage Tentoonstelling zou worden ge houden. Van 8 tot 16 Mei: Zaterdagmiddag is ze geopend, niet met speeches en eere wijn, maar met een eenvoudig officieel bezoekuurtje, van twee tot dïie uur, waarop het Gemeentebestuur, de oudste notaris, de oudste advocaat, de garni zoenscommandant, en andere autoriteiten der stad, tot een bezoek aan de tentoon stelling waren uitgenoodigd. Op dat uur merkten wij o.m. op eenige raadsleden, oud-raadsleden, de heer Joh. De Breuk, oud-Wethouder e.a., die de tentoonstel ling kwamen bezichtigen. De H.A.W.E.T. ziet er aardig uit. Ze is geen fancy-fair, maar louter een verzameling van keurig verzorgde etala ges, zooals er dagelijks in onze groote winkelstraten te zien zijn, maar het voor deel voor den winkelier is dat hij hier, meer dan in den dagelijkschen omgang met de bezoekers, mei de koop- en kijk lustig en in aanraking kan komen, de aan dacht vestigen op bijzondere artikelen, of afwerking daarvan, nieuwigheden kan aanbevelen. Altemaal dingen, waartoe een winkelier, in den gewonen gang van za ken niet komt, omdat hij den Groote Houtstraatwandelaar, die zijn etalage aan den buitenkant bezichtigt, niet gaat vertellen wat er nieuws en opmerkwaar- ligs in zijn kast ligt, al zou hij ook be merken dat de kijker zich daarvoor op bijzondere wijze interesseert en hoe graag hij dat overigens misschien zou willen doen. Het nauwere contact tusschen kooper sn winkelier is dus wel het groote voor deel van deze soort tentoonstellingen. En inderdaad vertelden ons dan ook vele exposanten dat zij op de tentoonstelling reeds den eersten dag tal van orders opnamen, waarop zij anders waarschijn lijk nog lang zouden gewacht hebben. De H.A.W.E.T. gaat uit van het Haar- kemsch Reclame-bureau J. N. M. van Loe- nen en Co. gevestigd aan de Anthonie- ïtraat, alhier. De heer Van Loenen ver telde ons dat hij reeds een dergelijke ten toonstelling met succes in Leiden orga niseerde en na Haarlem een A. W. E. T. zal opzetten in Dordrecht, Nijmegen, Arn hem, Breda, Groningen en andere plaat sen. Heeft de tentoonstelling hier sneces dan zal deze het volgende jaar worden uitgebreid met een tentoonstelling van In ternationale bloemen- en plantencultuur, waarvoor reeds de noodige toezeggingen moeten gedaan zijn. De tentoonstelling is geves.igd, behalve in de vestiaire beneden, in de groote zaal der Vereeniging en in de kleine zaal met bestuurskamertje boven. Er zijn 35 stands. Direct bij het betreden van de groote zaal, waar een strijkje met executanten in roode livrei op het bi z.g. Japanschen theetuin herschapen podium musiceert, wordt het oog geboeid door de werke lijk kunstige reclame der bekende firma *De Faam«, uit de Lange V eerst rast stand 32. Letterlijk »torenhoog« steekt deze stand boven de andere uit. Immers: hij is opgebouwd als een vuurtoren boven op de rotsen in een golvende zee, en in den top brandt het veilige licht dat een stralenbundel uitwerpt van kleurige linten wegstralend en het oog leidend als naar ten baken: het reclamebord, waarop de Mij. »De Faam* als de beste en eerste firma wordt aanlbe.olen. Aa i dezen stand is veel zorg, kosten, liefhebberij en tijd ten laste gelegd. Wij gelooven graag dat de opbouw, eenige dagen heeft geduurd, doch er. is dan ook 'n mooi geheel ver kregen, waarvan vooral de rotsenmaskee- ring aardig is nagebootst terwijl de to ren een aardig verweerd aspect vertoont. Om den stand is een fleurige guirlandes - versiering aangebracht, terwijl vakmen- schen in staat zullen zijn, de etalage kunst der golvende drapeering van de veelkleurige en juist gekozen japonstcf- fen op den vloer op haar juiste waarde te schatten. Het is een s and die ge tuigt van smaak, durf en goede afwer king. Bovendien wordt hier een voor- dceiige reclame verspreid. Intusschen zal men bij hei bes .hou wen van den vorigen stand reeds de lichtende wieken hebben zien draaien van »Kort"s moulitt rouge* (stand 14) zulkn we ze maar. noemen. De vele electrische lampjes op de draaiende wieken trekken vanzelf aan en bij dezen stand aangeko men krijgt men een aardig aangelegd grasperk in het oog, met kabouters, stee- nen herten en honden en wat al meer tot een volmaakte tuinversiering behoort en daar tusschendoor heeft Kort s Ma gazijn uit de Kleine Houtstraat kans ge zien een keur van huishoudelijke voor werpen en tuingereedschappen te expo- seeren, die kenners wel tot een oogen- blik toevens zullen vasthouden. Wie in deze omgeving toeft verlaat die plaats niet alvorens de noodige eer te hebben bewezen aan den stand (26) van den heer L. Van Berkel, AnÜioniestraat, die in een aardig huisje met oud-Hol- landsch geveltje een collectie sigaren en pijpen heeft geëxposeerd, waarvan wij de sigaar P. J. H. Cuypers, in veeisoor- tige merken, kleuren en prijzen ver krijgbaar, bij ondervinding, kunnen aan bevelen. Daarnaast staat (stand 25) de firma Joh. Schmidt uit de Barteljorisstraat, die, behalve zijn keurig afgewerkte brillen, kijkers en andere optische instrumenten, vooral zijn nieuwe afdeeling fotografie en foto-toestellen naar voren brengt. Het is een kleine, maai: fijne stand Een berg van ledercollectie, koffers, tasschen er:z. in kwaliteit en lage prij zen met die der beste firma's wedijverend heeft de firma W. Bos, Kleine Hcutstr. (stamt 24) bijeengebracht. Een rijke voor raad, met ruime keuze. De firma Bos blikt hier tevens den geheelen gag recht tegenover haar in d^n zoeten voorraad van lekkernijen en edele bonbons van het magazijn Chrysaikite, Groote Houtstraat, (stand 15) me* promp te bediening, een dorado voor snoepers en snoepsters. Een bezwaar van dezen stand is nnsschien dat niet voldyende duidelijk de naam van de exposar.te is aangegeven. De N.V. »De Irss«, Chcmisdhe V, s&sche- rij (stand 13) laat eenige mooie staaltjes zien van chemische reiniging, die de da mes met voldoening zullen bewonderen. De bloeiende fijwieifkma De Graaff uit de Gr. Houistr. en Koninginneweg, die getoond heeft in de laatste jaren wat die winkeistand met tact en doorzettings vermogen ook in Haarlem kan bereiken, vooral met de levering van eerste kwa liteit waar, heeft een netjes verzorgde etalage, die een goeden en algemeenen kijk geeft in den rijwielhandel, waar de kenners zeer zeker de waarde zuilen kun nen schatten van de uitstekende onder deden van motor- en andere rijwielen. Verder naar den ingang, op óe^e rei de rij, etaleert de firma Rohlfs wefoeirend uit die Anegang, (stand 23) een etalage, die uitmunt niet aileen door de veelheid en variatie der geëxposeerde artikelen, maar ook door den smaak van tentoon stellen. Een eenvoudige etalage, maar die v eer aaiureKt door ue qaanicic en de prijzen der. artikelen, is de schoenenexpositie van die firma B. Paanacuer, uü de Anegang (staat! 22). Toen wij er, Zaterdagavano een bezoek brachten was men er druk bezig aan 't vernoopen. Betere reclame is moeilijk denkbaar. Bezoekers zuilen niet nalaten even uit te rusten in de nabijheid van stand 18 en 10 der, firma Kuypers uit de Ridder straat, waar de veeineid van koekjes en geoak en ander lekkers tot sti.s.aan noopt Hier is het middel voor laie bezoekers om de harten van eventueele tehuisblij vers te Veroveren en zoet te stemmen. De firma Kuypers wist wat zij deed met vlak in de nabijheid van het buflet een plaatsje uit te zoeken. Een kostbare stand .s die van ue firma Wijkhuizen van de God. Oude Graciiï (stand 16). De schitterende hoeveelheid bont hier bijeen is alleen reeds verze kerd voor niet minder dan f 25000. Dit geeft een denkbeeld van het geëtaleerde Wij raden dames aan eens daarheep te gaan en alvast haar, keuze te bepalen, wie weet welke goede geest haar be geerde bontgarnituur tehuisstuurt, doch ook het bewonderen der etalage alleen geeft reeds voldoening. A. ea C. Peddemors, de artistieke fir ma vim den Kruiswag 06, heeft een keur- collectie artistieke voorwerpen, waarvoor ook kunstkenners respect zullen hebben. Het is bijzonder, fraai, eigen ontwerp, goede afwerking. Een uitvoerige bespre- 'king van dezen stand alleen zou reeds eenige kolommen druk vragen. Eén ding vraagt men zich bij dezen stand af, n.l. hoe het mogelijk is dat voor zulk hand werk zoo weinig geld wordt gevraad. VeimCkifcii. wij voor heden ccg een tveelal stands in de bovenzalen. Ea dan verdient allereerst vermelding den sta.d van de zeepfabriek firma Keu- chenius cp het podium van de kleinen bovenzaal. De firma Keuehcnios heelt hier over gebracht haar moeien stand, waarmede zij cp ds Uirechtsclra Jaarbeurs veel eer inlegde. Hef in een kunstige lio.onnade, uit marmerzeep, met smaak en vaardig heid uitgesneden. Met bewondering zui len de bezoekers de verschil lende onder- deelen in zeep van dezen stand bewon deren. Hier worden monsters nobla-zeep uitgedeeld, een praktische rreclame, die niet zal nalaten den naam dezer zeep meer en meer bekend to maken. He firma J. Hendrik Forty: n» uit de Leidsel;,e raat 43 heeft een tweetal )stands (A) met proeven van foto's, waar- jvan die in de bestuurskamer .vooral om de technische afwerking de aandacht ver dienen. Hier is gelegenheid zich te laten fotografeeren. De calligraaf, de heer G. Luidn«*h teekende voor dezen sfancl een fraai uithangbord in oud-Hollandsclie ka rakters. (Wordt vervolgd). Peiscimlia. Dezer dagen heeft men een commissie gevormd uit oud-Eetraitanfen om het vijf tig-jarig estaan van het Betrraiiftanhuis de Thabor" (Eendrachtstraat, Botterdam) feestelijk te heidenken. Het doel is om den JB.É. W.W. Mères en Soeurs een pas eude electrische licht installatie aan te bieden voor de kapel der Eeuwigdurende Aanbidding. In 't bestuur hebben o.m. zitting1 mevrr. D. F. Esman von Kermer, presidente, te Heemstede ea mejuffr. G. Boozen, pecre.- penninglmeesfercsse, Houtvaart 32 Over- veen. Gaarne worden de giften bij een der ■bovenstaande adressen afgewacht. De commissie vertrouwt", dat geen enkele cud-üeixaitante zich onbetuigd zal laten. E. K. Kappers- en Barbiersbediendenboud. Het bestuur van de onlangs opgerichte af deeling Haarlem van den R.-K. Kappers- en Barhtersbediendenbond, richt een oproep tot de ouders, voogden en opvoeders van allen, die werkzaam zijn inhet kappers- en fear- biersbedirijf, om ze aan te sporen toe te tre den ais lid van de Katholieke Vereeniging. Ze kunnen zich als lid opgeven bij den se cretaris, den heer P. J. J. Langendijk, Scho- terweg 53. Ajs. Dinsdag 11 Mei zal m een der zalen van St. Bavo aan de Smedestraat een groole propagandavergad e r ing gehouden worden, waartoe allen worden uitgenoodigd. Als sprekers zullen optreden de bondsvoor zitter, de heer C. Th. Zan. van Utrecht, en de heer Castricum, voorzitter van den R.-K. Volks bond, afd. Haarlem. WAAR GAAN WIJ BEEN? De koopman van .Venetië. Vrijdagavond is ons Haarlomech publiek wederom in verrukking gebracht door het voorbeeldeiooae spel van Bouwmeester. Want als men denkt aan den Koopman van Venetië, dan denkt men aan Shy lock, de drager van 't stuk .en 't lichtpunt waar alle andere spelers zich naar toe wenden. Bij 't slot schoen dan nok aan 't ap plaus van 't geestdriftig pu\iek geen einde te komen en 't applaus eindigde in een ovatie, die besloten .werd met een krans aan Bouwmeester. Garaizc ense riekten. Be reserve-tweede luitenants J. J. .Wa- beke, H. J. Druijff, F. J. J. M. Bonaiiuï?, W. F. L. Boissevain, II. JI. J. Bak, O. C. Buintjer, J. v. d. WaJ, J. P. A.A. de Lange, D. A. J. Boks, D. P. Bempt, G. Comello en W- de Groot, allen van het 10e Begiment-Infanterie zijn bij Ko ninklijk esluit ennoemd en aangesteld tot reserve eerste luitenant bij hun te genwoordig korps ïlaiirl. Grondwerker» Vereeniging. Dg Haarlemsche Grondwerkers Veree niging „Vocruiiitgang zij ons Streven" zendt ons een ingezonden stuk, waarbij zij bij het gemeentebestuur aandringt om maatregelen te nemen ter bestrijding yan de werkloosheid in het GrendwerkersWie- 'drijf. 27ij stelt voor, dat hierom de gemeen te bij al haar uitbestede werken in de bestekken zou opnemen, dat minstens 70 pet. Haarlemsche werkkrachten moe ten zijn. In Amsterdam is jets dergelijks al gebeurd, zoodat zij meent, dat bij wel- wiLende houding van de gemeente Haar lem, dit gemakkelijk te bereiken is. R.-K. Bond van Pest-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel. Heden, 10 Mei, wordt een algemee ns ledenvergadering gehouden in St. Bavo om 8 uur. Met het oog op het aanslaande congres aller opkomst noodzakelijk. Vandaag werd feestelijk herdacht bet zilveren jubileum als collectant der St. Jozefskerk, van den heer W. J. P, de Jong, nit de Warinoesstraat, Wie weet wat de heer de Jong is als eollectante, wie weke dat hij onder de beste zoo niet onder de allerbeste collectanten mag worden gerekend, die wij in onze R.-K. Haarlemsche kerken tellen, wie weet dat hij altijd bereid is present te zijn om te collecteeren, hetzij in de vroegste Mis of in het meest late Lof (om het zoo eens te zeggen), die zal ook hegrijpen, dat van dit zilveren jubileum iets bijzon ders is gemaakt, dat allen, die er mede te ai,aken hadden, dat feest medevierden met een toewijding, die geheel uit het hart kwam. Vanmorgen werd de plechtige H. Mis opgedragen ter gelegenheid van dit zil veren feest door niemand minder dan den HoogEerw. Hoer Deken Mgr. G. H. F. Stoffels, waaronder het zangkoor keurig de Missa triomptale, van Peroei uitvoeró Mgr. werd bij het H- Offer geassisteeri door de WJEerw. heeren kapelaans Caarb en Boks. Na do H. Mis vereenigden zieb de eo! icctanten aan een gemeenschapi>eijk on. bijt in de pastorie, waar de jubilaris oe werd toegesproken deer Mgr. Stoffels di. hein tevens, zooals bij zulke gelegenheden te doen gebruikelijk i®, zilveren krui» van verdienste overhandigde. Het was 'r moei feest. Gisteren werd ten huize van den jubila ris een receptie gehouden, die druk be zccht was. Hem werd daarbij door zi.m eollega's een klok aangeboden. KINDERMOORD. Door do politie is gisteren in de Hont- vaait, op d,e grens van Bloemen .aal het lijkje gevonden van een pasgeboren kind je, gewikkeld in een groot laken. De her- sent jee waren ingeslagen. Een gestreng onderzoek, dat is ingesteld heeft tot nu toe nog geen resultaat gehad. Oplicht ing. Door de recherche is aacaehottdea de 23- jarige zwervende koopman J. W. L., die ver dacht wordt van oplidiiingf van 7 regenjas sen, ten nadeele van een winkelier in de Bar teljorisstraat en van 11 paar schoenen ten nadeele van ©en firma in de Grotoc Hout straat LIED VÖOIl SINT BAVO. Hetwelk zal worden gezongen onder de vereering der Reliquie. - 1. Een lied voor Sint Bavo, met blijdschap [gezongen. Een lied voor den krijgsman, nu Haar- [lom's Patroon! Zingt allen, juicht mee, zoowel ouden als [jongen. W ant zingend is Haarlem de glans van [zijn kroon! Refrein. In bidden, in boeten In vasten, in smart. Was Bavo, de Veldheer De man naar Gods Hart! In leven, in sterven, In lijden, in nood: Is Bavo, Beschermheer! Zijn glorie is groot. 2. Sint Bavo, eens veldheer, in dienst van [zijn koning, Weill strijder voor God. zijn Banier [werd het Kruis, Zijn wapen gebed; zijn bek sering bekro- [ning Van 't biddende boeten in eenzame [kluis! Refrein. 3. De Hemelsche Geest, in gedaante eener [duive, De glorie des Heeren, in 't stralende [Kruis, De stem van OntlHxg, terwijl engelen [wuiven, Beloonden zijn boetei, bekroonden zijn [kluis! Refrein. 4. Nu leeft ea regeert in de Heinelecbe [glorie, Sint Bavo, Beschermheer van Bisdom [en Kerk, Zijn leven gebed, zijn regseren victorie! 0 Bavo, met U zijn wij veilig en sterk! Refrein. Onderwijzers-examens- HAARÊEM, 8 Mei. Geëxamineerd 8 can- dddnfen; geslaagd de heeren A. Chevalier, Haatem; G. J. Houtkamp, Beverwijk; j. C. Belcker, Haarlem; j. Hermes, Haarlem; F. L. Groenendijk, Leiden; J. P. Polling, Haar lem, en J. P. M. Wiiilemse, Beverwijk. Verlof drankwet. Biij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van P. Brugman, om verlof tot het verkoopen van alcoholhoudenden drank, an- tHeren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel aan de Dubbele Buurt No. 75. KEURINGSRAAD. De Keuringsraad te Haarlem vergadert in „De Doelen": 16 Juni voor die mummers 1 t.m. 65 17 Juni voor do nummers 68 t.m. 130 18 Juni vexx do nummers 131 t.m. 195 21 Juni voor de nummers 196 tjn. 260 22 Juni voor de nummers 261 tm. 325 23 Jirni voor de nummers 326 Hm. 390 2-1 Juni voor do nummers 391 t.m. 455 25 Juni voor de nummers 456 tjn. 520 28 Juni voor de nummers 521 t.m. 585 30 Juni voor die nummers 586 Hm. 650 1 Juli vcor de nummers 651 Hm. 715 2 Juli voor de overige nummers Voer Heemstede op 5 Juli voor alLe ingeschrevenen. Voor Zuadvoort op 6 Juli voor alle in geschrevenen. Voor Schoten op 7 Juli voer die num mers 1 Hm. 65; op 8 Juli voor de overigen. Voor Haaiiemmerliede en Spaamwoude op 9 Juli voor alle ingeschrevenen. Voor Bloemendaal op 12 Juli voor alle ingeschrevenen. Telkens des morgens 9 uur. Voor Spaarndam op 6 Juli om 11 uur voor alle ingeschrevenen. Voor Benneb roek op 9 Juli half 12 voox alle ingeschrevenen. Op 14 Juli v.m. 9 uur voor alle gemeen ten, voor afdoening van de zaken welker behandeling niet is afgeloopen. DAMMEN. Heden, 10 Mei spelen voor de eoinpe- iitie tweede klasse (Noord), van den Ne- iJerl. Dambond Haarl. Damclub II tegen v. Embden H. Amsterdam in het clublo kaal van eerstgenoemde vereeniging, café ,.Do Korenbeurs", Spaarne 36 alhier. Aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn v ei kom. VOOR FATHER STAAL. Vorig bedrag f 254.45 N. N. f DE DOODELIJKE MISHANDELING TE HALFWEG. De Haarlemsche Rechtbank heeft beden J. J. L.. die 19 Januari in een oogenblik van icorn op zijn broeder schoot, en hem doodde, veroordeeld tot 15 weken gevangenisstraf met aftrek van de preventieve heehtenis. Hagenbeek. Hedenmorgen vroeg lieeft Wilhelm Hagen- leek zijn len.en afgebroken en is naar Alk-- inaar vertrokken, zoodat de afscheidsvoor- Sieiiing van hedenmiddag niet is doorge gaan. Ea thans zien we vol belangstelling uit naar Uari Fiagenbeck, die 20 Mei a.s. in Haarlem zijn voorstellingen komt geven. VERBOUW EN UITBREIDING BUREAU VAN POLITIE SMEDESTRAAT. B. en W. van Haarlem, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat door ben sloten: „Het verbouwen en uitbreiden van het bureau van politie aan de Smedestraat No. 9 te Haarlem, waarvan de openbare aanbesteding beeft plaats gehad op Maan dag, 29 Maart, 1920, niet te gunnen. De Gemeente-Ontvanger. Naav we vernemen is de beer Koeiers van Lennep van zijn verblijf uit Zwitserland teruggekeerd en zal hij waarschijnlijk deze week wederom in functie tredcp- BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 8 Mei. P. v. Kastoren en E. H. Nieuwenhuizen. Getrouwd lo Mei, J. A, Eemmié en J, P. v. Amatel. Geboren; 6 Mei. dochter van J. A. d« JongBischofer 7 Mei, dochter* van J. W. v. EsS oimeina ns doch ter van J, M. ClousGcukera zoon van M. Dorgto lo—v. Dam 8 Mei. zoon van A. Waales wijn—Bouwmeester dochter van M; SpoorNijman zoon van J. Verwei1— Meijer dochter van A. O, Remmé-f Kruijer dochter van J. Rohdensv. d<. I'Ooij dochter van N. Dikkebcomvan Elswijk 9 Mei. dochter van M. S. v. Weeron— Godefroi dochter van J. de LoozeJanssens zoon van O. v. Maar —Stammes dochter van W. H. J. Bruin —Hoek dochter van E. C. Zwollo-Hart- man 10 Mei. zoon van H. Moseman— Volk. Overleden: 8 Mei: G. C. y. d. Boogaard, 36 j., Zijlweg; A. P., 3 j., z. van G. W. Bok. Brouwersvaart; J. M, Kleunde Boer, 77 j., Santpoorterslraat; H. A. E. de Flincs. Koper, 84 j., Dreei; H. J. Hofman, 69 j., Leidschezijstraat; J. G. Nachtegelier, 6 j„ Leidscheplein; j. E. C. DijktnansSmit, 43 jaar. Ursulastraat6 Mei: H. v. Leeuwen, 78 j., Brouwersstraat9 Mei: C. A.. 9 mnd.. z. van P. J. G Hogerheijde, Kamperlaan; M. H., 20 mnd., d. van H. H. Troupin, Sme destraat. Medegedeeld door „De Spaarne-Bank"- De Beurs opende heden zeer vast. STAATSFONDSEN 5 Nedbrland 85if. 6 Indië 10014. CULTUREN Koloniale Bank 399. Indische Bank 368, Vorstenlanden 436. H. V. A. 973. IN DUSTRIEELE WAARDEL Insu linde olie 264. OLIEWAARDEN Koninklijke 1010. Console 344. Orion 68, TABAKKEN Amsterdam Deli 303. Besoeki 180. Rot terdam De li 29314. Medan 300. RUBBERS Amsterdam Rubber 270. Deli Batavia 200. Nederl. Rubber 145. Rott. Tapanoeli 154. SCHEEPVAARTWAARDEN Holl. Am. Lijm 529. Holl. Boot 209. Kon. HolL Lloyd 182. Japanlijn 365. Paketvaart 243. Scheepvaart Unie 304. Marine 40'A. AMERIKAANSCHE WAARDEN Hide and Leather 116. Steel 108. Smel ting 70. Anaconda 133. Cigar 74. Atchison Topeka 90. Voting Rails 25. Denver 8. Southern Pacific 105. Union Pacific 130. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 10.49. Berlijn 5.25. Parijs 17.35. Brussel 18.40. New-York 2.73. Weenen 1.30 Kopenhagen 46.50. Ohristiania 52.25. Stock holm 5820. HEEMSTEDE. De Zwemvijvers. Heden zijn wederom de zwemvijvers nabij hel wand-elbosch „Groenendaal" voor het pu bliek opengesteld. HEEMSTEDE. Gemeentezaken. De Veree niging van Gemeentewerklieden „Door Een dracht Sterk", heeft een adres iot den Raad der gemeente Heemstede gericht, waarin zij er op wijzen, dat door hen aan den Raad een verzoek is ingediend, het daarheen te willen leiden, dat de aanvrage om een minimumloon van f 31.05 ten spoedigste zal worden be handeld en toegestaan, benevens een vacan- tiegeld van f 50 voor elk volslagen werk man zal worden gegeven. SCHOTEN. Vecfitpartij. Kort na afloop der voorstelling ontstond Vrijdagavond tusschen het personeel van circus Hagenbeek een vechtpartij in het donker. Door het gegil trok de politie en vele circusbezoekers naar de donkere plaats. De honderden nieuwsgie rigen, die steeds opdrongen, werden door de politie met de Manke sabel verdreven. Me nigeen die niets met de zaak te maken had, kreeg een klap. De verwonde werd naar Dr., Lindenbergh voor behandeling overgebracht. De politie stelde onmiddellijk een ondezoek in en arresteerde den dader, die naar het bu reau werd gebracht Des nachts is de man. een electricien, na verhoor weer heengezon den. Het bleek uit het onderzoek, dat de ver wonding niet ernstig was en dat het geval geen verdere aanhouding noodig maakte. R.-K. Smedenpatroons Ver. SH Eligius. Woensdagavond 1.1. vergaderde bovenge noemde afd. Haarlem ia St. Bavo, onder leiding van den heer G. Alders. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den neutralen Metaalbewerkers bond, waarin deze mededeelde, het monde lings contract, dat tot 1 Mei geldig was, op te zeggen en dat het verschillende punten vvenscht veranderd te zien. Door het bestuur was reeds medegedeeld, dat de R.-K. Sme- denpatroonsbond een collectief contract had den afgesloten met dt R.-K. en Christe.ijke Metaalbewerkersbonden, hetwelk tot 1 Aug. as. van kracht is en waarin de leden waren geadviseerd om dat contract ook op de niet in deze bonden aangesloten arbeiders toe te passen. Hierover ontspon zich een 'breede ge dachtewisseling, waaruit bleek, dat meer dere leden het contract niet ia zijn geheel terdege kenden of althans niet hadden uit gevoerd. Aan het bestuur werd de verdere regeling overgelaten. Twee nieuwe leden hadden zich verder op gegeven. Door den voorz. werd medegedeeld, dat hij en de secr. bij een eventueel te vieren jaar feest om familieomstandigheden daaraan niet zouden kunnen deelnemen. Besloten werd om dit uit te stellen tot September ea dan een avond te organiseeren, waarbij ook de dames zouden tegenwoordig zijn. Tevens om in de maand Juni een dag gezamenlijk uit te gaan en daaraan een excursie naar een of andere fabriek vast te koppelen. Den heer Rekers werd opgedragen zich in deze met de ore

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6