ZANDVÖÖRT. MUTELUTS eohtpjuiji«r& Rechtszaken Stadsnieuws Uit den Omtrek Telegrammen Hiermede brengen -wij ter kennis van onze abonné's, dat door otaa met ingang van 8 Hei j.l. als Agent van de Nieuwe Haarl. Courant te Zandvoort is aange steld de heer 4681 P. ZWAANENBURG, Van Gstadestraat 4, Zandvoort. Voor advertentiën, abonnementen en Drukwerk, gelieve men zich tot onzen agent te wenden. ADMINISTRATIE. Uit dit bericht zou men het besluit trok ken. dat de heer Cremer weer op zijn ge- lant&chapspcst te New-York zal terug keer en. ONEEN IGHE1D IN HEI1 N A. S. Naar „De Arbeid", orgaan van het N-A-S. meedeelt hebben de herstemmingscandida- ten voor de functie van vierden gesalarieer- cen bestuurder, de heeren Joh. Nienwenhuis en ds. N. J. Pabon, zich teruggetrokken, zoo dat een nieuwe stemming moet wor<i;-n ge houden. Er was oppositie tegen deze verkiezing omstaan, omdat het N A.S.-bestuur met het, uitschrijven van deze verkiezing niet op de besl issïng van het cogres iznke tactiek had gewacht. EEN NEDERLANDSCHE CONSUL GEARRESTEERD. Naur do verneemt, is de Nederland- ache Consul te Axcuangel. de heer J. Smith, door de Bolsjewisten gearresteerd. liet „N. v. d. D." teekent liierbii aan: In verband met een bericht uit Kopenha gen in het „Maandagochtendblad" omtrent eeue arrestatie van den Nederlandschen con sul te Archangel (de titularis aldaar is, blijkens de tot 15 April 1920 bijgewerkte voiledige lijst der Nederiandsche diploma tieke en consulaire ambtenaren, de heer J. Sruitlil, kan in de eerste plaats worden op gemerkt, dat zich aan boord van de JLinge- stroom". onder de naar het vaderland uit ltueiand terugkeerende Nederlanders, blij kens Ue Vrijdag j.l. gt publiceerde passagiers lijst bevindt; Consul Scnmidt, zonder ver dere aanduiding. Op dezen zou dus in elk ge val een bericht van zijne arrestatie niet kun nen slaan. Intussehen wordt Nederland in Rusland nog o.a. consulair vertegenwoordigd door jhr. J. H. A. von Schmidt auf Altenstadt, die belast ig met de waarneming van het vice-con9uiaat te Tiflis en door den heer Wassen Smith vice-consul voor de stad Cronstadt. Of een van beide laatstgenoemde consu laire ambtenaren bedoeld zou kunnen wor den in het bericht uit Kopenhagen, dan wel vereenzelvigd zou moeten worden met den consul Schmidt, aan boord van de „Linge- stroom". valt op dit oogenblik niet uit te maken. ONZE LANDGENOOTEN UIT RUSLAND. Op het departement van Binnenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat aan boord van de „Lingestroom". die de Nederlanders lit Rusland overbrengt, alles wel is. Aangezien onze terugkeerende landge- nooten eenigen tijd in besmette omgeving hebben verkeerd, waar c.a. vlektyphus heerschte. zal het noodig zijn. dat zij. alvo rens aan land te kunnen gaan. een grondige ontsmetting ondergaan, waartoe de noodige maatregelen reeds genomen zün. Zooals onze lezers reeds weten, wordt de aankomst der „Lingestroom" heden. Dins dag. verwacht. MAXIMUM-PRIJZEN WITTEBROOD INGETROKKEN. Minister van I.Jsselsteijn heeft met ïnpxnp van Maandag jJ. de maximumprijzen voor wittebrood ingetrokken. DE KONINGIN TE AMSTERDAM. Maandagochtend is H. M. de Koningin voor een 3 daagseh verbiiif, in de Hoofdstad aangekomen. Onze Vorstin was. enkele kleine bezoeken uitgezonderd, sinds gerui- men tijd niet in Amsterdam geweest. Ter be groeting waren aan het station o.m. aan wezig Prins Hendrik; voorts burgemeester Teilogen, generaal-majoor Forges Wels, tijdelijk sitellingcommandant. jhr. Van Kretschmar van Veen, directeur der Neder- landsche spoorwegen en de stationschef de hëer Krapele. De Koningin was gekleed! in een fraise japon en droeg een korte bonte cape-man- teau en grijzen hoed. Nadat de Prins haar omhelsd had. begroette H. M. de autoritei ten, waarna het gezelschap de koninklijke ■wachtkamer betrad. Da Prins wag in gene ra als-uniform. In een open auto reden Koningin en Prins, hartelijk toegejuicht over bet Damrak naar het Paleis. Op het Damrak, waar uit ver scheidene huizen de vlag woei. stonden vele mensehen. OPHEFFING HOGGEBROODDISTHI- BUTIE OP 24 JUNI A-S. De Minister van L* N. en H. heeft be paald. dat 21 J um as. de verstrekking van Regeer iugs wege van grondstoffen voor de grof-roggebroods-bereidiag zal ophouden en dat alle in de distributiere- geling van brood, meel, en rogge opgeno men bepalingen ten aanzien van rogge- feopoodkaarten, aanvullingskaarten voor seoggebrood, rogge en roggemeel zijn ver vellen. In verband met deee wijziging van de dwtributieregeling, heeft de Minister aan le burgemeester» meegedeeld, dat wegens de opheffing der roggebrooddistributie op SS Juni as. houder» v. roggehroodkaarten ia de gelegenheid zijn te stellen deze kaar ten te ruilen voor wittebrood of bruin- broodkaarten en dien burgemeesters ver- Bocht haeranede by de aanvrage om W. en B. kaarten voor de 36ste periode, welke aanvrage vóór 35 Mei a.e. aan het Rijks - bureau voor de Distributie van Graan en Heel in te zenden, rekening te houden. DE ZONDAGSWET EN DE SPORT. Naar het „N. v. d. D." verneemt, zullen Mm. Zondag de voorzitters van de ver- 2683 5,99 6.9 O 3. 90 17.50 13.50 schillende Nedérlandschc sportbonden te 's Gravenhage bijeenkomen, om hun hou ding te bepalen ten opzichte yan het door de regeering ingediende ontwerp pp de Zondagsrust. Verkeer en Posterijen DRAADLOOZE VERBINDING MET DUITSCIILAND Naar de „Msb." meedeelt, ziju er sinds eenigen tijd to Rotterdam werkzaamheden gaande, voor het tot stand brengen van een draadlooze telegraafverbinding niet Duitsch- land. De voorbereidingen zün thans zoover ge vorderd, dat verwacht mag worden, dat bin nen afzienbareu tijd proeven met deze instaL latie zullen kunnen worden genomen. Deze nieuwe verbinding zal een groote verlichting meebrengen in het telegrafisch verkeer met Duitschland. Luchtverkeer IN EEN SLOOT TERECHT. GEKOMEN. Bij de vliegdemonstralies te Groningen, waagde de Grouinger schipper C. Hof man voor 100 rijksdaalders een parachute val van 300 meter. Hij kwam iu een sloot terecht, waaruit hij in triomf naar het vliegterrein teruggebracht werd. HET ANNULEEREN VAN FiEjN KOOP CONTRACT. Een voor den handel zeer belangrijke pro oedure is onlangs bij «Je Tielsche rechtbank be handel d, waarin Vrijdag: vonnis is gewezen Heit gold u.l. het annuleeren door eischer van een koopcontract tot levering van een groote part 60 L. ballons, op grond van beweerde minderwaardige kwaliteit. Door gedaagde was aangetoond, dat dte kwaliteit der geleverde ballons goed was en eischer in verband met prijsdaling en mindere vraag (wegens den toen ingetreden wapenstilstand) liever van het bewuste contract was ontheven. Voor eischer den heer A. Strijkers trad op de heer mr. J. J. Tilianuss. terwijl voor gedaagde de glasfabriek die Glimworm Stotschinsky Moliju en Co. werd gepleit door den heer mr. S. Rink. Aan eischer werd de eisch tot ont binding van het contract ontzegd1 met ver- oordeeliing in de koeten begroot op 475 gul den en de eisch in reconventie tot onmiddel lijke aanvaarding der gereedstaande ballons en betaling daarvan toegewezen. EEN AANKLACHT TEGEN Ds. SCHEIt- MERHORN. Men deelt aan de „N. R. Ct." mede, dat mevr. Nijenhuis Ockhuyzen, echtgenoot© van den Ned. Herv. predikant te Winkel (N.-H.) een aanklacht bij het classicaal bestuur van Alkmaar heeft ingediend tegen d*. Scher mer horn. wegens het houden van een op ruiende redevoering aldaar in de godsdienst, oefening van 2 dezer. HET ZEDENSCHANDAAL. Naar do „N. Crt." verneemt;, is het gerechtelijk onderzoek inzake het zeden- schandaal thans zoover gevorderd, dat dp zaak naar. de openbare terechtzitting is verwezen. De eerste groep der beklaagden, een 20-tal personen, zal Donderdag 20 Mei a.s. terecht etaan en Dondnerdag' 27 Mei zal de tweede groep beklaagden, ook ongeveer een 20 personen terecht staan. Dit schandaal wordt dus niet, zooals velen meenden, in de doofpot gestopt. Vijf-en-twintig jaar Collectant. Vandaag werd feestelijk herdacht he.t zilveren jubileum als collectant der St. Jozefskerk, van den heer W. J. P. de Jong, uit de Warmoesstraat. Wie weet wat de heer de Jong is als eollectamte, wi© wefce dat hij onder de beste zoo niet onder de allerbeste collectanten mag worden gerekend, die wij in onze R.-K. Haarleinsche kerken tellen, wie weet dat hy altüd bereid is present te zijn om te collecteeren, het» ij in de vroegste Mis of in het moest late Lof (om het zoo eens te zeggen), die zal ook begrijpen, dat van dit zilveren jubileum iets bijzon- dors is gemaakt, dat allen, die er mede te maken hadden, dat feest medevierden met een toewijding, die geheel uit het hart kwam. Vanmorgen werd de plechtige H. Mis opgedragen ter gelegenheid van dit zil veren feest door niemand minder dan den HoogEerw. Heer Deken Mgr. G. H. P. Stoffels, waaronder het zangkoor keurig do Missa triomphale, van Perosi uitvoerde Mgr. werd by het H. Offer geassisteerd door de W -Eerw. heeren kapelaans Gaar Is en Boks. Na de H. Mis vereenigden zich de col lectanten aan een gemeenschappeiyk omt- byt in de pastorie, waar de jubilaris ook wendl toegesproken door Mgr. Stoffels, die hem tevens, zooals by zulke gelegenheden te doen gebruikelijk is, het zilveren kruis van verdienste overhandigde. Het was 'n mooi feest. Gisteren werd ten huize van den jubila ris een receptie gehouden, die druk be zocht was. Hem werd. daarbij door zijn collega's een klok aangeboden. KINDERMOORD. Door de politie is gisteren in de Hout vaart, op de grens van Bloemendaal het lijkje gevonden van een pasgeboren kind je, gewikkeld in een groot laken. De her sentjes waren ingeslagen. Een gestreng onderzoek, dat is ingesteld heeft tot nu toe nog geen resultaat gehtfd. Oplichting. Door die recherche is aangehouden de 23- jarige zwervende koopman J. W. L, die ver dacht wordt van oplichting van 7 regenjas sen, ten nadeele van een winkelier in de Bar tel jorisstraat en van 11 paar schoenen ten nadeele van een firma in de Grotoe Hout straat. Onderwijzers.examens- HAARLEM, 8 Mei. Geëxamineerd 8 can- didatengeslaagd de heeren A. Chevalier, Haakm; G. J. Houtkamp, Beverwijk; J. C. Bekker, Haarlem; J. Hermes, Haarlem; F. L. Groenendijk, Leiden; J- P. Polling, Haar lem, en J. P. M. Willemse, Beverwijk. Verlof drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van P. Brugman, om verlof tot het verkoopen van alcohollioudenden drank, an deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het benedenlokaal van het perceel aan de Dubbele Buurt No. 75. KEURINGSRAAD. De Keufingsraad te Haarlem vergadert in „De Doelen"; 16 Juni voor de nummers 1 t.m. 65 17 Juni voor de nummers 66 t.m. 130 18 Juni voor de nummers 131 t.m. 195 21 Juni voor de nummers 196 t.m. 260 22 Juni voor de nummers 261 t.m. 325 23 Juni voor d© nummers 326 tan. 390 24 Juni voor die nummers 391 t.m. 455 25 Juni voor de nummers 456 t.m. 520 28 Juni voor de nummers 521 t.m. 585 30 Juni voor die nummers 586 t.m. 650 1 Juli voor de nummers 651 t.m. 715 2 Juli voor de overige nummers Voor Heemstede op 5 Juli voor alle ingeschrevenen. Voor Zandvoort op 6 Juli voor alle ia- geschrevenen. Voor Schoten op 7 Juli voor d© num mers 1 t.m. 65; op 8 Juli voor de overigen. Voor Haarlemmerliede en Spaarnwoude op 9 Juli voor alle ingeschrevenen. Voor Bloemendaal op 12 Juli voor alle ingeschrevenen. Telkens des morgens 9 uux. V oor Spaarndam op 6 Juli oim 11 uur voor alle ingeschrevenen. Voor Bennebroek op 9 Juli half 12 voor allo ingeschrevenen. Op 14 Juli v.m. 9 uur voor alle gemeen ten, voor afdoening van de zaken welker behaadelamg niet is afgeloopen. DAMMEN. Heden, 10 Mei spelen voor de compe titie tweede klasse (Noord), van den Ne- derl. Dambond Haarl. Damclub II tegen v. Embden H. Amsterdam in het clublo kaal van eerstgenoemde vereeniging, café ,,De Korenbeurs", Spaarne 36 alhier. Aanvang 8 uur. Belangstellenden zijn v.elkom. Hagenbeek. Hedenmorgen vroeg heeft Wilhelm Hagen beek zijn tenten afgebroken en is naar Alk- maar vertrokken, zooüat de afscheidsvoor- stelling van hedenmiddag niet is doorge gaan. En thans zien we vol belangstelling uit naar Carl Hagenbeek, die 20 Ma a.s. in Haarlem zijn voorstellingen komt geven. VERBOUW EN UITBREIDING BUREAU VAN POLITIE SMEDESTRAAT. B. en W. van Haarlem, brengen tor kennis van belanghebbenden, dat door hen f® be sloten: „Het verbouwen en uitbreiden van bet bureau van politie aan de Smedestraat No. 9 te Haarlem, waarvan de openbare aanbesteding heeft plaats gehad op Maan dag, 29 Maart 1920, niet te gunnen. De Gemeente-Ontvanger. Naar we vernemen is de heer Roeters van Lennep van zün verblijf uit Zwitserland teruggekeerd en zal hij waarschünliik deze weck wederom in functie treden. Personalia. Dezer dagen heeft men een commissie gevormd uit oud-Retraitanten om het vijf tig-jarig estaan van het ReUra;i/tenhuis ,de Thabor" (Eendrachtstraat, Rotterdam) feestelijk te herdenken. Het doel is om den E-E- W.W. Mères en Soeurs een passende electrische licht installatie aan te bieden voor de katpel der Eeuwigdurende Aanbidding. In 't pestuur hebben o.m. zitting mevrr, D. F. Esuian von Kerm er, presidente, te Heemstede en mejuffr. G. Eoozen, pecie.- penningmeesteresse, Houtvaart 32 Over- veen. Gaarne worden de giften bij een der bovenstaande adressen afgewacht. De commissie vertrouwt, dat geen enkele eud-Retraitante zich onbetuigd zal laten. R. K. Kappers- en Barbiersbedicndenbond. Het bestuur van de onlangs opgerichte af- deeling Haarlem van den R.-K. Kappers- en Barbieisbediendenbond, richt een oproep tot de ouders, voogden en opvoeders van allen, die werkzaam zijn in het kappers- en bar- biersbedrijf. om ze aan te sporen toe te tre den als lid van de Katholieke Vereeniging. Ze kunnen zich als lid opgeven bij den se cretaris, den heer P. J. J. Langendijk, Scho- terweg 53. As. Dinsdag 11 Mei zal in een der zalen van SL Bavo aan die Smedestraat een groote propaganda vergadering gehouden worden, waartoe allen worden uitgenoodigd. Als sprekers zullen optreden de bondsvoor zitter, de heer C. Th. Zan. van Utrecht, en de heer Castricum, voorzitter van den R.-K. Volksbond, afd. Haarlem. WAAR GAAN WIJ HEEN? De koopman van .Venetië. Vrijdagavond is ons Haarlemscli publiek wederom iu verrukking gebracht doer het voorbeeldelooze spel van Bouwmeester. Want als men denkt aan den Koopman, van Venetië, dan denkt men aan Sliylock, de drager van 't stuk en 't lichtpunt waar alle andere spelers zich naar toe wenden. Bij 't slot scheen dan ook aan 't ap plaus van 't geestdriftig puliek geen einde te komen en 't applaus eindigde in een ovatie, die besloten werd met een krans aan Bouwmeester. Garni zoenseriehten. De reserve-tweede Luitenants J. J. ,Wa- beke, H. J. Druijff, F. J. J. M. Bonarius, W. F. L. Boissevain, II. JL J- Bak, O. G. Duintjer, J. v. d. Wal, J. P. A.A. de Lange, D. A. J. Boks, D. P. Rempt, G. Comollo en ,W- de Groot, allen van het 10e Regiment-Inl'anterie zijn bij Ko ninklijk esluit ennoemd en aangesteld tot reserve eerste luitenant bij hun te genwoordig' korps Haarl. Grondwerkers Vereeniging. De Haarlemsche Grondwerkers Veree niging „Vooruitgang- zij' ons Streven" zendt ons een ingezonden stuk, waarbij zij bij het gemeentebestuur aandringt om maatregelen te nemen ter bestrijding .van de werk loosheid in het Grondwerkersltie- drijf. Zij stelt ,voor, dat hierom de gemeen te. bij al haar uitbestede werken in de bestekken zou opnemen, dat minstens 70 pet. Haarlemsche werkkrachten moe ten zijn. In Amsterdam is jets dergelijks al gebeurd, zoodat zij meent, dat bij wel willende houding van de gemeente Haar lem, dit gemakkelijk te bereiken js. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; 8 Mei. P. v. Kastoren en E. H. Nicuwcnhnizen. Getrouwd: 10 Mei. J. A. Remmé en J. P. v. Amatcl. Geboren; 6 Mei. dochter van J. A. de Jong—Bisehofer 7 Mei. dochter van J. W. v. EsSonnenmns dochter van J. M. ClousGeukers zoon van M. Dorge- lov. Daim 8 Mei. zflon van A. Waale- wünBouwmeester dochter van M. SpoorNijman zoon van J. Verwer— Meijer dochter van A. C. Remmé-— Kruijer dochter van J. Rohdensv. d. Loo« dochter van N. Dikkeboom—van EJswük 9 Mei. dochter van M. S. v. Weeren—Godefroi dochter van J. de LoozeJainssens zoon van C. v. Maas Stammes dochter van W. H. J. Bruin ITock dochter van E. G. Zwollo-Hart- man 10 Mei. zoon van H. Moseman— Volk. Overleden: 8 Mei: G. C. v. d. Boogaard, 36 j., Zijlweg; A. P., 3 j., z. van G. W. Bok, Brouwersvaart; J. M. Kleijnde Boer, 77 j„ Santpoorlerstraat: H. A. E. de Flincs. Koper, 84 j.» Dreef; H. J. Hofman, 69 j., Leidschezijstraat; J. G. Nachtegel Ier, 6 j., LeidschepleinJ. E. C. DijknaasSmit, 43 jaar, Ursulastraat: 6 Mei: H. v. Leeuwen, 78 j., Brouwersstraat; 9 Mei: C. A„ 9 mnd.. z. van P. f. Hogerheijde, Kamperlaan; M. H., 20 mnd., d. van H. H. Troupin, Sme destraat. Voor Father Sfcial. Vorig Iredi'sg I 255,45 .Q- 1 K- ZAANDAM. Hoewel buiig was het Zon dag toch goed zeil weer en hield de Zaanl. Zeilvereeniging een onderlinge wedstrijd op de Voorzaan, waaraan 51 vaartuigen deel namen. De uitslag was als volgt: Klasse. 75 M2 le prijs, Saiy, M. de Wit, Zaandam,1—24—48. 12 Voetsjöllen. 2e pr. Liberty, J. Zwart, Zaandijk; le pr. Marietje, W. die Vries Lents, Nieuwendam; 3e pr. Boreas. M. de Wit, Zaandam. Scheldejollen, le Willy, J. de Vries Lents, Nieuwendam, 21034». Groote Gondels, le pr. Vij,f Pieters, P. v. Calcar, Koog, 1—28—0; 2e pr. Gebroeders, J. de Boer, Westzaan, 135—33; 3e pr. Maria, P. Slop, Koog, 1433; 4e pr. Dirkje. K. de Boer. Westzaan, 144—30. KL sloepen, le pr. Ericus. j. v. d. Stadt, Zaandam, 12415; 2. Annie. D. Beek hoven, Zaandam, 12456 3e pr. Zwaan tje, J. Aafjes, Krommenie. 13414; 4e pr. Union, Landisman, Zaandijk. 149—57. Gr. sloepen, le pr. Augustus, Landsman, Zaandijk, 2—28—212e pr. Wipija, W. Dil, Koog, 2—40—56 3e pr. Anna-Mary, van Houten, Zaandijk, 2—5334. Z. V. V.-klasse, 1. Liesbeth. H. Velthuis. Zaandijk, 2—18—45; 2. Juliana, v. d. Wou- de, Zaandijk, 2—22—253. Rama. P. La- tenstein, Koog, 225—0. W. klasse. 1. Loja, P. Bon. Zaandam, 2—3—31; 2. Baby 11, B. Fenenga. Bever wijk, 278. 45 M2. klasse. 1. Stokvisch, Sehuddeboom, Zaandam, 15228. Regenboogkl. 1. Poelsnip, P. M. Duyvis, Zaandijk, 2—5—58; 2. Iris, H. Brouwer, Zaandam, 2—8—32; 3. Greta. 1. Broer, Zaandam, 21152. 12 Voetsjollen. 1. Duimelet. F. Veikade, Zaandam, 13432. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De wedstrijd trok vooral na den middag vele belangstellenden. WIJK AAN ZEE EN DUIN. Stand. Gehuwd: M. B. H. Bruijns en A. S. Castri cum; H. J. Aardenburg en C. Durge; W. H. de Bie en E. J. Priester; H. de Vries en T. Heybcer; J. H. J. A. M. de Werd en M. H. van der Kolk. Ondertrouwd: P. C. Bol en A. Durge. GeborenElisabeth Cornelia, d. v. J. Duin en H. C. Wolterman; Matthijs. z. van G. J. Buggemim en M. L. Henneman: Johanna, d. van J. Hoogerwerf en W. PeekeiLeonar- dus, z. van A. Vosse en C. Schelvis; Odiul- phus, z. van A. de Ruyter en M. Bleijen- daal. EG MOND AAN ZEE. Zondagmiddag viel een 5-jarig meisje van de loopplank van de tram, terwijl deze achteruit gezet werd, met het ongelukkig gevolg, dat het onder de wkl len geraakte. De beide beenen werden afge reden en een arm ernstig gekneusd. Het kind is aan de gevolgen overleden. EGMOND-BINNEN. Tot bode aan het hulppostkantoor alhier werd benoemd ff. Mooy, uit deze gemeente. UITGEEST. Concordia. Hier fer plaatse is een symphoniegezelsdiap opgericht, bestaan de uit een achttal heeren. De leid-ing is in handen van den heer Th. J. Rol. UITGEEST. Bevorderd. De heet J. Rab is tot brigadier-majoor bevorderd en als zoo danig overgeplaatst naar MedembKk. UITGEEST. St. Raphael. Onze plaatselijke R.-K. spoorwegmannen, vroeger aangesloten bij de afdeeliug Velsen, hebben nu de afd, Uitgeest in het leven geroepen. UITGEEST, jubileum. De heer j. Verduin Pz. herdenkt 15 Mei a.s. den dag. waarop hij vóór 25 jaren tot gemeente-ontvanger be noemd werd te Akersloot. Het zal den alom geachten man dien dag voorzeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. UITGEEST. Burs.. Stand. Geboren: z. van A. Bout en A. Blomberg; d. van P. Twaalf hoven en M. Verduin; cl. van S. Kramer en E. N'aber. ZAANDAM. In de Zaterdagmiddag ge houden vergadering van den Gemeen iej-aad werd besloten tot aankoop van een pciceel in de Westzijde teneinde daarin ie vestigen een industrie-school voor meisjes. Het uerceei van den heer Muns werd gekocht voor f 55.060. Hierna werd voorgesie.d de a.s. kermis droog te leggen, door uitvaardiging van een algeheel tapverbod vanaf den eei'Sien Zater dag tot en met den laatsten Zondag. Daar hieronder ook begrepen waren c.e met-sterke dranken dus ook bier e. d. scheen hel of dit sommige raadsleden wat te ver ging, waar om voorgesteld werd de voordracht aan te houden omdat d vereeniging van Café-hou ders nog niet was gehoord. Men vermoedde zelfs dat dezen, voor een groot gedeelte van den dag b.v. na den middag wel vrijwillig den verkoop van sterken drank wilden stop zetten en aldus tusschenvoorstd.eu te mo gen verwachten. Besloten werd dat de com missie tot veredeling der kermis met de café houders zou confereereu, waarna het voorstel later met het advies dier commissie en de bespreking der keruusvermakeliikhedea, als wedstrijden, muziekuitvoeringen e. d. weer ter tafel zal komen. NIEUW-VENNEP. Zaterdag vergaderde in Hotel Nijssen de Coöperatieve vereeniging „Samenwerking", Aanwezig waren 45 leden. De voorzitter opende de vergadering en sprak den wensch uit, dat deze vergadering weer het kenmerk van geanimeerd vergaderen zot' dragen. De secretaris las de notulen voor. welkt werden goedgekeurd. Daarna een propagan- darede van den voorzitter. Spr. deelde mede dat e zaak van de wed. de Leen welke te N. Vennep voor de Vereeniging Samenwer king is aangekocht, dezer dagen is getrans- porteerd en de goederen daarin aanwezig overgenomen zijn. Hij spoorde alle leden aan diaar alles tehalen. Dan is hun dividend ver zekerd en vervolgens deelde hii een teleur stelling medee. De zaak zou door den chef worden gedre ven te beginnen 11 Mei, doch heden was van hem een telegram en daama een brief ont vangen, dat hij zich terug trekt, zoodat naar een. anderen chef moet worden omgezien, reden waarom de boekjesbestelling eenige da gen later aanvangt. Tot zoo lang kunnen echter de leden nu halen zonder boekje bij de wed. de Leen. De winst is voor de coöpe ratie, doch de prijzen zijn nog zoo als de wed. de Leen die gewoon was te berekenen. Zoodra de chef er is kan op de boekjes wor den gehaald. Wegens het bedanken van den heer C. Th. Blokker als controleur der vereeniging, was de verkiezing noodig van een ander bestuurs lid voor deze vacature. Gekozen werd de heet C. P. de Ruiter met 32 stemmen. Bij de rondvraag vroeg de heer Romein om welke reden de chef niet komt. De heer Scheering wil een kistje sigaren beschikbaar stellen voor hem, die de meeste leden aanbrengt. De heer G. Bremen vraagt of er ook klompen zullen worden verkocht. De voorzitter beant woordde de heeren waarom de chef niet komt Het is niet het belang der vereen, dit mede tedëelen. De chef noemde geen positieve rede nen in zijn schrijven. Voor het Plan van Schee ring volt sar. veel en vraagt het oordeel der vergadering. Enkelen zijn er tegen. 'Kr op zegt deheer Scheering, dan stel ik het zelf beschikbaar. De heer B. Mosterd zegt, dan geef ik den tweede een halve kist, waarop de voorzitter zegt dat hij dan voor den 3e ook nog een halve kist geeft, wat onder applaus wordt aangenomen. De heer G. breemen krijgt tot antwoord dat nog vele artikelen op het plan der uitbreiding staan. Ook het ar tikel klompen. Hij sluit hierna met een woord van dank aan de leden de vergadering. ZAANDAM. Gestraft. De brandstolbu- handelaren Wed. Jb. Beekhoven. G. Koos San. en J. C. Scheffer zijn wegens het m«t behoorlijk verantwoorden van de hun toege wezen brandstoffen, gedurende de week van 24 t/m 29 Mei 1920 uitgesloten vau ont vangst cn aflevering van Huiabrandkolen. doch kan deze uitsluiting eventueel door hen afgekocht door betaling van eon door de Commissie vast te stellen bedrag. ZAANDAM. "Vooruitgang. Naar wii ver nemen, heeft de Vrijwillige Brandweer be sloten tot aankoop van een automöbieli- br andspuit. ZANDVOORT. Aan het strand alhier zpn twee mijnen aangespoeld. ZANDVOORT. Tot buitengewoon ge meenteveldwachter is aangesteld de heer H, Leenen. alhier. BLOEMENDAAL. Personalia. —Be noemd is tot kantoorbediende 2de klas bij dt post en telegrafie te Bloemendaal J. J- Wezenaar. VENIZELOS IN DE KAMER. ATHENE, 8 Mei. De Kamer heeft haar werkzaamheden hervat. V enizeloe, die door alle afgevaardigden geestdriftig werd begroet, zetde het te betreuren aog geen resultaten ovear de conferentie van San Remo te kunnen mededeelen, daar de vredesvoorwaarden nog niet aan Turkije overhandigd zijn. *2.50 4.30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2