Rechtszaken echt Stadsnieuws Roomsche Meeting op Hemelvaartsdag Telegrammen MATELOTS Amsterdamsche Beurs. Verkeer en Posterijen Luchtverkeer HAARLEM 0(< ANEQAN617+TELEF, 2683 De H. A. W. T. Uit dit bericht zou men hot besluit trek-' *ep. dat de heer Cremer weer op zijn ge- Üantschapspost te New-York zal terug- keeren. ONEEMGHEID IN HET N- A. S. Naar „De Arbeid", orgaan van het N.A.S. meedeelt, hebben de herstemmingscandida- ten voor de functie van vierden gesalarieex- cen bestuurder, de heeren Joh. Nieuwenhuis en ds. N. J. Pabon, zich teruggetrokken, zoo dat een nieuwe stemming moet worden ge bonden. Er was oppositie tegen deze verkiezing ontslaau, omdat het N-A.S.-bestuur met het uitschrijven van deze verkiezing niet op de beslissing van het cogres izake tactiek had gewacht. EEN NEBERLANDSCHE CONSUL GEARRESTEERD. Naar de „Tel." verneemt, is de Nederland- sche Consul te Archangel, de heer J. Smith, door de Bolsjewisten gearresteerd. ONZE LANDGENOOTEN UIT RUSLAND. Op het departement van Binnenlandsehe Zaken is bericht ontvangen, dat aan boord van üe „Lingfcstroom". aie de Nederlanders uit ltusland overbrengt, alles wel is. Aangezien onze terugkeerende i. ge- ncoteu cenigen tijd in besmette omgeving hebben verkeerd, waar c.a. viektyphus heerschte. zal het noodig zijn. dat zij. alvo rens aan land te kunnen gaan. een grondige ontsmetting ondergaan, waartoe de noodige maatregelen reeds genomen ziin. Zooals onze Jezer3 reeds weten, wordt de aankomst der „IJugestroom" heden. Dins dag, verwacht. MAXi M l M-PRIJZEN WITTEBROOD iNGET ROEKEN. Minister van l.lsseisteijn heeft met ingang »an ïv.aandag j.i. de maximumprijzen voor vm.ebrood ingetrokken. ÜE KONINGIN TE AMSTERDAM. Maandagochtend is H. M. de Koningin voor een J aaagsen verblijf, in de Hoofdstad aangekomen. Onze Vorstin was. enkele kleine bezoeken uitgezonderd, sinds gerui- meu tijd niet in Amsterdam geweest. Ter be groeting waren aan het station o.m. aan wezig Prins Hendrik; voorts burgemeester Tellegen, generaal-majoor Forges Wels, tijdelijk steliingcommandant. jhr. Van Kretschmar van Veen, directeur der Neder- landsche spoorwegen en de stationschef de heer Krapels. De Koningin was gekleed in een fraise japun en droeg een korte bonte cape-man- teau en grijzen hoed. Nadat de Prins haar omhelsd had. begroette H. M. de autoritei ten, waarna het gezelschap de koninklijke wachtkamer betrad. De Prins was in gene- raals-uniform. In een open auto reden Koningin en Prins, hartelijk toegejuicht over het Damrak naar het Paleis. Op het Damrak, waar uit ver scheidene huizen de vlag woei. stonden vele nenschen. OPHEFFING ROGGEBROODDISTRI- BUTIE OP 24 JUNI A.S. De Minister van L., N. en H. heeft be paald) dat 24 Juni a-s. de verstrekking van Regeeriugswege van grondstoffen voor de groi'-roggebroods-bereidiag zal ophouden en dat alle in de distributiero- geling van brood, meel, en rogge opgeno men bepalingen ten aanzien van rogge- broodkaarten, aanvullingskaarten voor roggebrood, rogge en roggemeel zijn ver vallen. In verband met deze wijziging van de iistributieregeling, heeft de Minister aan ie burgemeesters meegedeeld, dat wegens de opheffing der roggebrooddistributie op 26 Juni a.s. houders v. roggebroodkaarten in de gelegenheid zijn te stellen deze kaar ten te ruilen voor wittebrood of bruin- broodkaarten en den burgemeesters ver zocht hiermede bij de aanvrage om W. en B. kaai*ten voor de 36ste periode^ welke aanvrage vóór 15 Mei a.s. aan het Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel in te zenden, rekening te houden. DE ZONDAGSWET EN D(E SPORT. Naar het „N. v. d. D." verneemt, zullen lIs. Zondag <le voorzitters van de vel schillende Nederlandsclie sportbonden te 'eGravenhage bijeenkomen, om hun hou- ïing1 te bepalen ten opzichte .van het door de regeering ingediende ontwerp, op de Zondagsrust. DHAADLOOZE VERBINDING MET DUITSCHLAND. Naar de „Msb." meedeelt, ziju er sinds •enigen tijd te Rotterdam werkzaamheden gaande, voor het tot stand brengen van een draadlooze telegraafverbinding met Duitsch. land. De voorbereidingen zijn thans zoover ge vorderd, dat verwacht mag worden, dat bin nen afzienbaren tijd proeven met deze instaL latie zullen kunnen worden genomen. Deze nieuwe verbinding zal een groote verlichting meebrengen in bet telegrafisch verkeer met Duitschland. IN EEN SLOOT TERECHT GEKOMEN. Bij de viiegdemonslraties te Groningen, waagde de Groninger schipper O. Hof man voor 100 rijksdaalders een parachute v»; van 8C0 meter. Hij kwam in een sloot terecht, waaruit hij iu triomf naar hot vliegterrua teruggebracht .werd. HET ANNULEER EN VAN EEjN KOOP CONTRACT. Een voor den handel zeer belangrijke pro cedure is onlangs bij de Tielsche rechtbank be handeld, waarin Vrijdag vonnis is gewezen Het gold n.l. het annuieeren door eischer van een koopcontract tot levering van een groote part 60 L, ballons, op grond van beweerde mimdenvaatriage kwaliteit Door gedaagde was aangetoond, dat de kwaliteit der geleverde ballons goed was en eischer in verband met prijsdaling en mindere vraag (wegens den toen ingetreden wapenstilstand) liever van het bewuste contract was ontheven. Voor tieclier dien heer A. Strijkers trad op de heer II .2.50 4.3 U 6.SO 3.90 5,90 17.50 13,50 mr. J. J. Tilanuss. terwijl voor gedaagde de glasfabriek de Glimworm Stotschinsky Moldjn en Co. werd gepleit door den heer mr. S. Rink. Aan eischer werd de eisch tot ont binding van het contract ontzegd met ver oordeeling in de kosten begroot op 475 gul den en de eisch in reconventie tot onmiddel lijke aanvaarding der gereedstaande ballons en betaling daarvan toegewezen. EEN AANKLACHT TEGEN Ds. SCHEB- MERHORN. Men deelt aan de „N. R. Ct." mede, dat mevr. Nijenhuis Ockhuyzen. echtgenoot® van den Ned. Herv. predikant te Winkel (N.-H.) een aanklacht bij het classicaal bestuur van Alkmaar heeft ingediend tegen ds. Scher- merhorn. wegens het houden van een op ruiende redevoering aldaar in de godsdienst oefening van 2 dezer. HET ZEDENSCHANDAAL. I j I Naar de „N. Crt." verneemt, is het gerechtelijk onderzoek inzake het zeden- schandaal thans zoover gevorderd, dat dp zaak naar de openbare terechtzitting! is verwezen. De eerste groep der beklaagden, een 20-tal personen, zal Donderdag 20 Mei a.s. terecht staan en Dondnerdag 27 Mei zal de tweede groep beklaagden, ook ongeveer een 20 personen terecht staan. Dit schandaal wordt dus niet, zooals velen meenden, in de doofpot gestopt. AGENDA 12 MEI. Sociëteit Sint Bavo. 814 u. Haaii. In koopcentrale. 8 u. Schilders. Sociëteit VetreenAging. 10 v.m, tot 11K u. man. HA.WJXT Stadsschouwburg. Schowwtooneal. Manken van Nieumeghen. Bisschoppelijk Museum. Eiken werkdag geopend. ,Voor Father Staal. Vorig bedrag f 255,45 Q- t 1,— H. H. B. S. V. Deze vereeniging ia voornemens op Hemelvaartsdag een fietstocht te honden naar Wassenaar, alwaar een ontmoeting en gezellig samenzijn met do Schiedam- sohe H. B. S. V. zal plaats hebben. Gouden Echtvereeniging. Ter gelegenheid van het gouden hu welijksfeest van het echtpaar Prdesman, in de Meester Jooetenlaan no. 80 hebben do buren een mooie poort voor do woning opgericht. Er werd druk gevlagd. Bekroning. Op de Zondag gehouden Honden-ten toonstelling te Delft, behaalde de heer Chr. Schomagel alhier, met zijn Engel- sohe windhond, drie eerst© prijzen en een speciale prijs, uitgeloofd door do Ned. Whndhondenolub, voor do mooist© reu. Programma voor het naimiddagcomcert op Donderdag 13 Mei 1920 te half 3, door het Haarlem's Muziekkorps, dir. Louis Boer in den Hout. 1. Marsch 2. Ouverture Ja Neye", Auber. 3. Valse „A Toi" Waldteufel. 4. Potpourri „Preciosa" van Weber, J. M. Coenen. 9. Ouverture „Heimkehr aus der Fremde", Mendelssohn. 6- Scène en Wals uit '4 ballot yGretha Green" Chig. 7. Fantadsie Terpsichore, L. Ganne. Aanbesteding. Door dten Architect M. Kuyper Ozm, Den Haag, word hedien aanbesteed: Het amoveeren van twee perceelen e,v, Groote Houtstraat No. 139141 te Haar lem en bat daar ter plaatse bouwen van een Bioscoop-Theater mot annexe. Laagste inschrijver was Alkemade en Louiwer, Don Haag voor 116H90. Verlof Drankwet. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek schrift van do N.V. A. van der Laan Co.'s Modemagazijnen om venlof tot het verknopen van alooholhoudiendon drank, anderen don sterken drank voor gebruik teer plaatse van verkoop iu het perceel aan de Barteljorisstraat No. 15—17,. Helden, Zaterdag op Zondagnacht waren een vijf- en-twintigtal personen op de Burgwal aan 't vechten. Toen twee agenten wielrijders op 't tooneel verschenen, vloog de heele bende in een oogwenk uit elkaar. Toch. had er een nog kans gezien om een der fietsban den lek [te steken, .waarschijnlijk uit wraak. Zooals wij reeds eerder meldden, wordt a.s. Domderdag, o.p HïnKivaartsdas. 's middags 3 uur. wederom een Rooonscthe Landdag ge houden in het Brongebouw. Het initiatief voor dezen Landdag gaat uit van den R.-K. Vrouwenbond, den R.-K. Mid denstandsbond en den R.-K. Volksbond. Is het nog noodig de leden dezer vereeni- gingen in het bijzonder en alle Katholieken in het algemeen aan te sporen, deze meeting bij te wonen, waar mannen komen spreken, wier roem als redenaar overbekend is. als Pastoor van Kelckhoven uit Amsterdam, Mr. Dr. Jan van Best uit Eindhoven en het po pulaire Tweede Kamerlid G. Bulten, van Hillegom? Het te behandelen onderwerp is „Samen werking der standen tot regeling der maat schappelijke toestanden". Ter opluistering der bijeenkomst zal een gemengd koor van 300 zangers, onder lei ding van den Weleerw. heer C. A. A.v. d. Kroft, benevens de harmonie „Utile Dulci", verscheidene liederen ten gehoore geven. Laat Roomsch Haarlem dan ook Donder dag a.s. van deze meeting een manifestatie maken, door ia grooten getale op te trek ken naar het Brongebouw, om daar door de genoemde gevierde sprekers het hierboven aangehaalde onderwerp te hooren behande len, dat voor alle rangen en standen belang wekkend is. Ook de toegangsprijs kan moeilijk een be letsel zijn, daar deze slechts het luttele be drag van 25 ets. (hij voorverkoop in Sint Bavo, Smedestraat 23, 20 ets.) uitmaakt. Rest ons nog te melden, dat bij ongunstig weder de Landdag zal gehouden worden in de zaal van het Brongebouw en van de So ciëteit St. Bavo, Smedestraat. Wij wekken allen op in grooten getale naar het Brongebouw te stroomen. Belasting. B. en W. van Haarlem brengen ter open bare kennis: dat het 3e Suppdetoire kohier voor de plaatselijke directe belasting naar bet inkomen, dienst 1919, aan den Gemeen teontvanger, ter invordering is toegezonden. Schoolvoorstelling. Op Woensdag 19 Mei. zal door het Schouwtooneel een Bchoolmatineé worden gegeven in de Stadsschouwburg. Alsdan zal worden opgevoerd „Mariken van Nimwegen." Garnizecnsberiehteu. Bii het alhier van 17 tot 21 Mei a.s. te houden examen voor kapelmeester bij het fanfarekorps van het 10e Regiment Infan terie, wordt o-a. deelgenomen door de onder- kapelmeester van dat korps, do heer W. O. P. de .Vries. VAN ONZE RECHTBANK. Gas. Hij wat gesnapt toevallig van al degenen, die precies 't zelfde doen of gedaan hebben, 't Was een Haarlemsche winkelier. Op ver schillende tijdstippen in 1918 en 1919, heeft hü door -een slangetje buiten den gasmeter om, gas weten to verkrijgen en zoodoende verschillende malen gratis licht en verwar ming gekregen. De officier vroeg hiervoor 14 dagen ge vangenisstraf. Rijwiel. 24 December huurde W. G. uit Amster dam een rijwiel bij do Haarlemsche rijwiel handelaar 0. Hij reed ex mee naar A'dam en verkocht het daar „uit armoede." Beklaagde, die reeds twee maanden in preventieve hechtenis heeft gezeten, hoorde nu nog een maand tegen zich eischen. Dus drie maanden gevangenisstraf voor een onnoozele vijftien gulden, die de fiets opbracht. English lecture asociation. Maandagavond hield de English Lecture Association haar jaailijksche algemeene ver gadering ia het Gebouw van den Protestan tenbond. Te hall negen opende de voorzitter, de heer Heyman, de vergadering. De secretaris gaf een overzicht van het afgeloopen seizoen en constateerde met vol doening, dat het ledental thans 245 be draagt. Het afgeloopen seizoen wordt herdach t als zeer succesvol en de hoop uitgesproken dat het volgende nog beter zal zijn. Het verslag van de pennragmeesteresse wordt goedgekeurd. Het blijkt dat de stand der financiën zeer bevredigend ia. daar het jaar met een overschot van f 227.28% sluit. Vervolgens wordt het plan ter sprake ge bracht om als vereeniging zich aan te slui ten bij de English Association in Holland, waardoor het in de toekomst gemakkelijker zal worden, met andere steden samen te wer ken tot het uitnoodigen van sprekers uit En geland. Het besluit tot toetreding wordt bij acclamatie genomen. Ten slotte spreekt de voorzitter vertrouwen uit in de toekomst van de vereeniging en sluit vervolgens, niets meer aan de orde zijn de, de vergadering. Onderlinge Brandwaarborgyereeniginp. Gisterenavond had onder leiding van den voorzitter, den heer J. W. A. Beynes, de jaarvergadering plaats van de Onderlinge Brandwaarborgvereeniging voor de gemeen te Haarlem. Uit het jaarverslag, aangeboden door den secretaris-boekhouder, de heer S. A. 0. Krab bendam, bleek, dat in 1919 het verzekerde kapitaal met plm, 937000 ie vermeerderd en thane meer dan 8,580.000 bedraagt. Het aantal deelhebbers bedroeg 1654, De balans sluit mot een winstcijfer van ƒ535.62. Het fonds der vereenging steeg tot 7588.75. De rekening aangeboden door den pen ningmeester, de heer P. Risschada, werd nagezien en goedgekeurd door de heeren W. Hoed, J. Vink. Job. Holster, F. O. Mis set en S. W. v. Eed©. Als lid van het bestuur werd herkozen do heer J. W. A. Beynes. Haarlemsche Kegelbond. De kampioen-clubwedstrijd heeft Zondag 9 Mei zijne laatste dag gehad, zijnde op do VHde plank café Zomerluat te ZandVoort, De uitslag ia als volgt: Clubkampioen een verg. zilveren lauwer krans .(wMselpriift). in 1917 gewonnen door de Prins, in 1919 door Waterpas. Komt nu voor de 2de maal weder in het- bezit. Van de Prins inet 1982 houten, daaraan zijn toegevoegd 5 gouden kegels. lste prijs een groote verg. zilv. med. met 5 goude ballen, „de Volharding" met 1949 bouten; 2de prijs een verg. zilveren mea., „Waterpas" met 1978 hcuten; 3de prijs een zilveren Medaille, H. V. K. met 1908 houten 4de prijs een zilveren medaille, D. O. K. te Bloemendaal met 1899 houten5de prijs een zilveren medaille ,de Eendracht" met 1898 houten; 6de prijs een zilveren medaille. „Z. B. G. G." te Bloemendaal met 1842 houten. Hoogste werper met. 428 houten, E. G. Martens. Conso'atie met 402 hout-en zond©r pcede] N. Giebels me+ 402 houten. Botsing. Doordat gistermorgen half negen een mo torrijwiel zijn draai te groot nam, reed hij in volle vaart op de Nieuwe Gracht tegen een boom aan. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. alleen werd de voorvork ingedrukt. i Eeu oplichter. De politie heeft wederom een goeden slag geslagen. Gisteren heeft zij opgespoord den 30-jarigen los werkman J. M. thans woon achtig te Amsterdam. In Januari verduister de hij ten nadeele van zijn voormalige pa tronen A. G. F. pl.m. 55. En op 't eind van Januari en in 't begin van Februari zag hij kans de firma D. in olie en de firma R. grossier op te lichten voor resp. een kist sla olie, een kist zeep en 3 doozen blauw. Verkeersstremming. Maandagmorgen 12 uur geraakte een wa gen van het circus Hagenbeek vast tegen het trottoir op 't Staten Bolwerk. Met behulp van een tramwagen werd zii tenslotte wederom op den beganen weg getrokken, 't Tramverkeer ondervond ongeveer 20 minuten vertraging. Een vergeetachtige juffrouw Toen juffrouw V. gisterenmiddag aan 't inkoopen aan 't doen was. Eet ze op der toonbank een doos schoenen staan ter waar de van 32.50. Toen ze een eindje door gewandeld was, schoot het haar ineens te binnen en zoo gauw als ze kon liep ze terug. Maar jawel, de doos was al verdwenen en niemand wist er iets van. DE H. A. W. E. T. Hoewel Zondagavond 't bezoek aau de Hawet nog tamelijk groot-was, was 't gis teren niet zoo druk. Vooral overdag zijn er bitter weinig menachen te bekennen. Uitge nomen de heeren en dames exposanten zagen we vanmiddag zoo hier en daar een eenzamen bezoeker de standen in oogen- schouw nemen, wat natuurlijk niet erg ge zellig aandoet. Maar misschien dat vanavond 't bezoek grooter zal zijn. Er ie muziek in den tuin door de „Harmonie Crescendo", terwijl in de zaal doorloopend een uitstekend strijkje de vroolijkheid er in brengt. De standen zijn heusch wel de moeite waard om bezichtigd te worden, want de winkeliers hebben kosten noch tijd gespaard om het beste te geven, wat ze hebben. De verbouwing van het Politiebureau. Naar wij vernemen is die verbouwing van hot politiebureau onderhands opge dragen. Staking. Onder do bouw vakarbeiders, die werk zaam zijn aan do woningen, welke dooi* „Patrimonium" gebouwd worden op het Brouwersplein is een staking uitgebro ken. De oorzaak is een loom geschil. (Vervolg'.) iWij moeten beginnen met een rectifi catie op ons verslag1 van gisteren. -Wij signaleerden in stand 1819 de firma Kuijpers, Ridderstraat in koek, gebak enz. Dat is niet geheel juist. 3tand 18 en 19 zijn wel door. firma's Kuijpers inge nomen, maar niet alle twee doen in ge bak. Behalve de firma Kuijpers, die het knusse hoekje bij het buffet opvroolijkt met lekkernijen is er nog een andere firma Kuijpers, haar vis yis, die meube len, kleeden en tapisserieën exposeert. Het is een ruime stand, waar veel keu3 wordt geboden. De vergissing is te wij ten waarschijnlijk deels aan 't gemis van een tentoonsteliingsgids, of programma, wat toch feitelijk elke bezoeker dient te worden aangeboden, teneinde een goed overzicht in de verschillende stands te krijgen, deels aan het onvoldoende adres der firma Kuijpers in den hoek, en voor een derde of vierde deel aan dp minder goede inlichtingen of onduidelijke aantee- keningen van den verslaggever. Intus- schen gaf het misverstand gelegenheid te wijzen op twee firma's met denzelfden naam, doch met geheel andere handels artikelen, die intussclien in hun genre van uitstekende soort zijn. „Perfect", de stempelfabriek van den Jansweg (stand 17) valt met haar éta lage op, zooals haar paarse winkel op den Jansweg in het oog yalt. Weinig tentoonstellingsbezoekers zijn er, die geen speciale aandacht aan dezen stand schen ken. Want, tegen afstempeling van het entréebiljet, stelt deze firma een gratis zakstempel b"n»chikbaar voor eiken be zoeker. Een mooie, reusachtige en kost bare reclame Niet minder dan op 30.000 gratis stempels wordt gerekend. Het js een mooie inrichting en vereischt ook kennis en bekwaamheid van de leiders wat men ervaren kan, wanneer men de werkelijk artistieke stempels, lakken, wa pens, in lak en metaal, ziet, die hier zijn tentoongesteld. Perfect is een der acht firma's in ons land, die zich met dit soort werk bezig houdt en het groote voordeel van deze nationale industrie js op de eerste plaats zeker wel dat op le vering niet behoeft gewacht te worden. Binnen ettelijke malen 24 uur, js het bestelde in 't bezit der firma, die reclame wensebt te maken en, wij durven getui gen, zéker zoo degelijk als het buiten- landsch fabricaat. Wij maken heeren win- liers, fabrikanten, en allen, die over re clame denken, op deze inrichting opmerk zaam om, wanneer zij den vorm overwe gen, waarin zij hun reclame de wereld zullen insturen, ook eens met deze „Per- fect-firma" te gaan praten. Wellicht dat een etempelgravure, hetzij in inkt, hetzij in relief, hen met één slag op een lang gezocht reciame-idée brengt; alten weten' nu echter dat zij voor graveeren, stem pels, in 't algemeen voor 't plotten van metaal dicht bij huis terecht kunnen en ook beter dan in het dikwijls onzekere en dure buitenland. Hoog boven de andere steekt de re clame uit van Heanson's Vakkïeediiijg', Paarlaarstecg. Een eenvoudige enkele bakkerspop, die iu do lucht bungelt en niet nalaat de aandacht te trekken en van zich te doen spreken. Aardig als- alle reclames, die wij vaa deze firma in de stad zien. Geheel links van den ingang, in den hoek, vindt men een stand van D. J. Kers, (stand 1) ëpaarnwoudersteat, in manufacturen. Hier is blijkbaar meer ge let op de veelheid en veelzijdigheid van het aantal tentoongestelde goederen, dan wel op de artistieke aankleeding van de étalage. Huismoeders zullen hier intus sclien ook gaarne toeven. De firma v. Buren, uit do Frans Hals straat, heeft daarnaast een kiosk (stand 2) betrokken met sigaren, sigaretten, pij pen, maar waar bovenal de reclame aj*jos- tabak domineert. (Worrit vervolgd.) BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 11 Mei O. O. P. K. Michels en H. M. Roosen. S. Keesman en C. M. v. Gend. W. F. Meug en P. r. d. Vegt. W. H. Nieuwerf en G. P. Meng, Getrouwd: 11 Mei G. de Vries ou A. M. Rozenhart. Geboren: 10 Mei d. van W. H. Dolié-v. d. Bosch. z. van J. M. de Vos-Pleijte. 11 Mei z. van J. A- Kion-v. d. Ban. Overleden; 9 Mei M. H. P., 12 mnd., a. van P. J. Bonfrer. Zuidpolderstraat 10 Mei S. J. H. Ter Straaten. 81 j„ Wouwer- manstraut. O. P. Kievit-Boss, 59 j-, Hazepaterslaan. J. Dingjan, 21 j., L. Wijngaardstraat. SCHOTEN. Uit het politierapport- Gisterenavond omstreeks haif elf, zijn enkele wandelaars op de Kerklaan te Oud-Schoten door eenige mannen bedreigd, zoodat zij zich geld af lieten persen. Daar aanvankelijk aan het verzoek om geld" niet werd voldaan, ontstond er een vechtpartii waarbij de slacht offers gewond werden. De daders zijn bekend bij de politie. Medegedeeld door „De Spaarne-Bank". De Beurs open die beden kalm. STAATSFONDSEN 5 Nederland 85K. 6 Indaë 100. CULTUREN Koloniale Bank 380. Indische Bank 342 Vorstenlanden 420. H. V. A. 943. INDUSTRIEELE WAARDEN Imsulinde olie 257. OLIEWAARDEN Koninklijke 987. Consols 340. Orion 68. RUBBERS Amsterdam Rubber 278. Deli Batavia 200. Nederl. Rubber 150. Roti» Tapanoelf 160. SCHEEPVAARTWAARDEN Holl. Am. Lijn 529. Hodl. Boet 200. Kon. Hoil. Lloyd 182. Japanlijn 366. Paketvaart 290. Scheepvaart Unie 299. Marine 39)4. AMERIKAANSCHE WAARDEN Hide and Leather 115. Steel 107. Smel ting 69. Anaconda 133. Cigar 7354. Atchl- eom Topeka 89. Voting Rails 25. Denver 854. Southern Pacific 104. Union Pacific 129. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 10.49. Berlijn 5.55. Parijs 19.40. Brussel 18.50. New-York 2.73. Bazel 48.20. Weeneu 1.30. Ohrdstiania 52.10. Kopenha gen 46,95, Stockholm 58.20. VENIZELOS IN DE KAMER. ATHENE, 8 Mei. De Kamer heeft baar! werkzaamheden hervat. Venlzeloe, die door alle afgevaardigden geestdriftig werd begroet, zeide het te betreuren nog geen resultaten over de conferentie van. San Demo te kunnen mededeelen. daar d© vredesvoorwaarden nog niet aoa Turkijs overhandigd zijn. Dir. te aanv. LEEG VRU HUIS gesch. v. winkelh., koops. 3400 te zien en bevr. Leidschestr. 82, nam. 67. Voor partic. 3000 Hampten. 3200 als late tl 12 en hyp. disp. KOSTHUIS gevraagd bij nette RK- mea- schen te Schoten. Geen beroep», kosthuis. Brieven onder no. 2150 aan het bureau van dit blad. TE HUUB ©en Werk- en Bergplaat». Cen trum stad. Brieven onder uo.2158 bureau van dit blad. TE KOOP Prima Zeilboot, met volL «üeuw, tuig. Prijs 200. Tanis Saenre- damstraat 64. M49 TE KOOP S persoon3 houten ledikant, awaar bout. 27, dito 1 persoon» 18, kapokmatras, pelnw e» kussen 1 persoons 28. PAUL KRUGERKADE 23. TE KOOP Een Mah. houten Taf ei e» Lederen Ruststoel. Kruistocht- straat 42. TE KOOP 2e Hands Heeren- en Damea- rijwiel voor spotprijs. Rijwiel handel Jacobijnestraat 22.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8