BINNENLAND Orde en Arbeid Handel en Nijverheid Gemengd Nieuws VAN ALLES WAT Mein schrijft uit Baroevjeld aan de „Maasb": Van gïoot belang voor 'de inter nationale financieele positie van Frank rijk zijn de gunstige berichten over den te velde staanden oogst; "want hoe meer levensmiddelen Frankrijk van den eigen bodem kan betrekken, hoe minder het behoeft in te voeren en flus te betalen aan het buitenland. Zoo meldt thans wederom een draad loos Havastelegram, dat de oogst dit jaar bui: enge woon belooft te zijn. Voorspeld wordt, dae Frankrijk begin Augustus weer voor goed wittebrood zal kunnen gaan gebruiken. De ontevredenheid bii het onderwijzend personeel in België is tot het uiterste geste gen; hier en daar is reeds naar het thans zoo vaak gehanteerde wapen gegrepen; de staking. Reeds hebben bijkans 500 onderwij zers het werk neergelegd, terwijl alleen in Vv aregem, Meenen en Moeskroen, 175 leer krachten staken. het schijnt een algemeene steking ie zullen werden. In elk geval wordt deze voorbereid; het hoofdbestuur van het N. O. S. is op het punt stakingsbevelen te zenden door het ge- üeeie land. De staking heeft het eigenaardig karak ter, dat de onderwijzers zich wel naar school begeven, maar weigeren onderwijs te geven: zii vergenoegen zich met de kinderen te be waken op cte speelplaatsen der scholen. De „Times" verneemt uit Manchester, dat het optreden der spoorwegbeambten, die volgens de vroeger vermelde plannen nauw keurig volgens de reglementen te weit gaan, dus lijdelijk verzet plegen, aldaar ongerust heid veroorzaakt. Uit Athene wordt gemeld, dat in de aangelegenheid van het complot der reactio naire officieren om de bestaande regeering ten val te brengen en Venizelos te vermoor- Gen, Zaterdag j.l. het vonnis werd geveld. Generaal Lihridis, de aanstichter van het complot, en drie andere officieren werden tot leveiislange gevangenisstraf, vijftien andere officieren tot gevangenisstraffen van 15 tot 20 jaar veroordeeld. DE N EDERLAN DSCHEDUITSCHE OVEREENKOMST. De schikking tusschen de Nederlandache en de Dmtsche regeering getroffen in zake de besteding van best 60 millioen crediet voor dan aankoop van levensmiddelen, (on derdeel van de kolen- en c redde tover een komst) waarop reeds 25 millioen als voor- schot is verstrekt, bepaalt, dat ten behoeve van den aankoop van levensmiddelen van Nederl-andschen en Nederlandsch- Indisch en oorsprong 30,520.000 wordt beetemd. Inmiddels verplicht de Nederlandschö re geering zich 5000 ton tarwe tot een bedrag van 1.570.000 te verkoopen aan de Duit- •che regeering, onder toezegging, dat zjg de graanvoorziening van Duitschland. na. het beëindigen der transportstaking, zal steu nen. Verder verplicht rij zich, 5400 ton vleesch ad 6.750.000 aan de Dnitsche regeering te verkoopen. Deze verklaart zich bereid! te koopen Noordzee- en Zuiderzeeharing tot een be drag van 3500,000. melk en melkproducten tot een bedrag van 6 000.000. kokoskoeken tot een bedrag van 2.666.000, kaas tot een bedrag van 8.000.000, marmelade tot een bedrag van 1 millioen. De Nederlandsche regeering verklaart zich bereid, in verband met de omstandigheden, de Duitsche regeering 25 millioen voor- •ehot te verstreken die. wanneer de alge meene overeenkomst niet mookt tot stand komen als afzonderlijk erediet rallen worden beschouwd, dat met een looptijd van vijf jaar 6 pet rente zal geven. De terugbetaling beeft plaats in bedragen van 5 millioen jaarlijks. Onderpand vormen 25 millioen Scbatrscheine. die per 1 April 1921 betaal baar zijn. Het voorschot van 26 millioen wordt bo- eteed, in de eerste plaats door de hierboven geleverde graan 1-570.000) en de vleesoh- aankoopen 5 millioen) en verder door den DE VREEMDELING EN DE PLATTE GROND. Te Amsterdam, op den hoek van Dam en Kalverstraat stond onlangs een vreemdeling te turen op een plattegrond. Hij was zicht baar verbaasd. Een voorbijganger tikte hem op den schouder en bood vriendelijk aan hem terecht te wijzen. De vreemdeling lachte en zei met een Amerikaansch accent, dat hij gehoopt had zelf den weg te vinden met be hulp van de plattegrond. „Ja," zei de voorbijganger, „dat zou mis schien wel gaan, wanneer u niet op een plat tegrond van Rotterdam stond te kijken." MOEDERLIEFDE BIJ EEN ZEEHOND. Eenigen tijd geleden ving een jonge man, Ernest Whitehead, een kleinen zeehond in de nabijheid van het eiland Anacampa, Cali fornia, en nam hem aan boord van zijn schip. De moeder-zeehond zag het en toen het schip Wegvoer bemerkten de matrozen, dat zij in zee dook en het schip volgde onder deernis wekkend gehuil; het jonge dier aanboord beantwoordde dit met blaten, Uit vrees, dat het ontsnappen zou, bonden de matrozen, toen zij Santa-Barbara bereik ten, het jong in een jute-zak en lieten het verder los op 't dek liggen. Maar de beroofde moeder bleef, ondanks haar menschenvrees ichter het schip aanzwemmen, tot dit ten laatste voor anker ging liggen. Toen werd het jonge zeehondje in den zak Wanhopig en het slaagde er waarlijk in in antwoord op de kreten der moeder zich net zak en al over boord te werken. De moeder greep den zak, scheurde dien met haar scherpe tanden open, bevrijdde haar jong en nam het vroolijk mee huiswaarts. Zij had de sloep honderddertig K. M. ver achter volgd. UIT HET LEVEN TE DIEREN. Op een tocht door de bosschen van Gortel en Niesen (Geld.) zoo schrijft men uit Apel doorn werd onze aandacht getrokken door «enige boomstammen, die tot op een hoogte van ongeveer twee meter met leem of klei be streken waren en een sooi tgelijken indruk ma ken als met kalk bestreken vruchtboomen. Benieuwd naar de oorzaak van dit ver schijnsel, wendden we ons tot iemand, die met de eigenaardigheden van vele diersoorten aankoop ran haring 2 millioen'). molk en melkproducten f 8 millioen). kokoskoeken 2.660.000), kaas 2.650.000). marmelade 1 millioen) en andere levensmiddelen naar keuze 7.120.000). De sedert het tot stand komen dezer overeenkomst getroffen rege lingen betreffende kwaliteiten en hoeveel heden zijn gebaseerd op wereldmarktprijzen. VRAGEN VAN MEVR. POTHUIS-SMIT. Mevrouw Pothuis-Smit. lid der le Kamer, heeft den Minister van Arbeid., in zake ver korting van den termijn, binen welken de ambtenares, die in het huwelijk treedt, ont slag moet nemen, -om reoht te hebben op te rugbetaling van baar pensioenbijdragen, de volgende vragen gesteld; 1. Gelooft de minister niet. dat de ambte nares, die in het huwelijk treedt en binnen veertien dagen haar ontslag moet nemen, wil zij recht hebben op terugbetaling dear door baar gestorte pensioenbijdragen, in dien kor ten tijd nog geen oordeel kan bezitten over cte mogelijkheid en wenschelojkheid om baar ambt te blijven vervullen? 2. Kan de minister ook mededeelen, welke redenen hebben geleid tot verkorting van den termijn van drie maanden tot op veer tien dagen? 3. Vreest de minister niet. dat de wer king van deze verkorting van termijn er toe zal leiden, dat de ambtenares nu ©en beslis sing zal nemen, die haar later schadelijk zal blijken? EEN LAAGHEID. De „Notenkraker" heeft de zestigjarigen mr. Troelstra en dr. Ariëna tegenover elkan der plaateend, tegenover den laatete een laagheid uitgehaald, die een laagheid blijft, ook al ie ze op rijm. Pieter J el les is „met zeer luidruchtig misbaar" (inderdaad I) door zijn schaar ge huldigd, dr. Ariëns „eens aan roode idealen verkleefd," strekt de „stille dank van de grooten" tot vertroosting. Dr. Ariëns' ijveren voor de rechten en de be langen der werkende klassen weer te geven met „verkleefdheid aan roode idealen" is een al te vrije vertaling, zegt de „Volks krant." En de voorstelling, alsof de Room&che arbeidersstand niet meer in dr. Ariëns z ij n man zou erkennen, en de „grooten" hem er kentelijk zouden zijn voor een denkbeeldig prijsgeven van de belangen der katholieke werklieden, is een beleediging van een on zer beste en edelste mannen, waar tos al leen een „Notenkraker" te vinden kan zijn. GROOTE WERKLOOSHEID IN DE DIAMANT-INDUSTRIE. Het aantal werklooze leden van den A. N. D. B. klom deze week tot het cijfer van 6403, terwijl het de. vorige weetk nog! 4828 bedroeg-. COLLECTIEF AEBE1DEI.SOON TRACT. Volgens de „N. R. Ct." hebben de ka tholieke en christelijke organisaties van transportarbeiders zich bereid verklaard een collectief contract tot ultimo Maart 1921 af te sluiten. Uirr DB MG AREN-INDUSTRIE. De e igarenhij verheid begint teekenen van opleving) te geven. In het Brabant- eche nijverheidsigebied worden vele fa brieken weer op gedeeltelijke of volle kracht gebracht. Alhoewel de fabrikanten wegens de veel duurder geworden exploitatie voor vele tabakssoorten geen hooge prijzen kunnen aanleggen, bestaat er toch groote animo voor vaal lichtkleurige Delitahak- ken, waarvoor gaarne f ,7:10 per V» K.G. betaald wordt, zelfs Duitsche afnemers zijn voor dit soort product ondanks de lage valuta, met dezelfde prijsbiedingem in de markt. Zooals bekend is ook Ame rika voor de vaalkleurigte Sumairadek- tabakkan steeds grif kooper. DE BOUWVAKSTAKING TE VLISSINGEN. De hoop dat de nu reeds 11 weken voort- op de hoogte is, en de volgende inlichtingen gaf Evenals onze runderen krijgen ook herten en reeën in den zomer bezoek van horzels, die hun doren op de huid van genoemde dieren leggen. De larve dringt door tot het onder- hmdsche bindweefsel en groeit in het voor jaar sterk, waarbij zich de z.g. „horzelbuilen," op de Veluwe „elftenbuiten" genoemd vor men. Deze veroorzaken den dieren een ver bazende jeuk en waar de mensch zijn huis dieren verzorgt, zijn de boschbewoners op eigen hulp aangewezen. En dj vinden die in de hier en daar voor komende leemkuilen, waarin zij zich naar hartelust rondwentelen. Hebben zij zoo him gansche lichaam heer lijk in de zalf gezet, dan dienen de boomen om zich eens flink te schuren en te reinigen. Hierdoor verkrijgen de boomen het bekalk- te aanzien. Het deel van den stam dicht bij den wortel wordt door de wilde zwijnen om dezelfde re den op dezelfde manier bewerkt. TEGENSTELLINGEN. Een molenaar dien het niet voor den wind gaat Een sergeant waar geen streep door loopt Een dokter die er geen doekjes omwindt Een marktkoopman die van alle markten thuis is Een geldwisselaar die er niet van terug heeft Een Witter die zich iets aan laat smeren Een aanspreker die nergens aanspraak op kan maken Een erftante die niet in goede aarde valt Een barbier die iemand niet afpoeieren kan Een duizendpoot die niet z'n beste beentje voorzet Een schipper die niet bijdraait Een leidekker die er niet bovenop kan komen Een bakker die geen zoete broodjes kan bakken Een kok die nooit op heete(r)daad be trapt is Een kleermaker die tegen den draad in is Een ossedrijver die niet op dreef is Een parfumeur die geen geurmaker is Een doodgraver die zijn eigen graf graaft Een hengelaar die niets aan den haak slaat durende bouwvaketaiing te Vlieringen. Maandag zou worden opgeheven, zal niet worden verwezenlijkt, schrijft „B© Msb.", daar de federatie een hun inziens onbevre digend antwoord op de door haar gestelde voorwaarden voor hervatting van den ar beid heeft ontvangen. DE DREIGENDE UITSLUITING IN DEN HAAG. In de gecombineerde leden vergader ig van de Haagsche Stucadoorsvereeniging en de afdeeling Den Haag van den Algemeenen Nederlandscben Stucadoorsbond werd ©en motie aangenomen, waarin de vergadering, in varbaDd met de persberichten, waarbij een algemeene uitsluiting in de bouwvakken in 't zicht wordt gesteld, het bestuur opdraagt om, als de patroons tot een der gelijken maat regel mochten overgaan, maatregelen te treffen. Deze maatregelen zouden o.m. be staan in het uitschakelen van de georga niseerd© patroons, en het in eigen beheer nemen van het werk, met alle daaraan ver bonden consequenties, en aan Riks- en ge meentebesturen in overweging te geven het stuoadoorswerk in eigen beheer te doen uit voeren, opdat een einde wordt gemaakt aan de abnormaal hooge prijzen, door het stuca- doorpatroona gevraagd'. Nederlandsch fabrikaat. In de aflevering van 6 Mei treffen we o.a. aan een mededeeling omtrent de uitbreiding van da werkzamheden der vereeniging. n.l. die van de instelling van een bemidtdelingbiiu r6au voor werkgevendlen en -zoekenden, ten dienste van die personen welke niet tot de genen behooren, die zich tot de arbeidsbeur zen wenden. Het bureau stelt zich dus ten doel het zijn van bemiddelaar tusschen werk- gevenden en werkzoekenden voor leidende po- soties. Nadere bijzonderheden zijn te verkrij gen b ijhet secretariaat der vereeniging. De heer J. Knoester wijst in een bijdrage ,De benzinewang", op de behoefte aan een zoodanig artikel, dat om brand en explosie gevaar te voorkeuzen, door verschillende ge meentebesturen wordt voorgeschreven te worden aangebracht in stallen voor auto's of andere inrichtingen, waarin benzine wordt verwerkt; De schrijver vermeldt dat alleen in den Haag reeds het aaubrengen van 200 ben- zinewangen werd voorgeschrven. aan wolk voorschrift, met uitzondering -yan enkele ge vallen, niet is kunnen worden voldaan, we gens het niet voorhanden zijn van vermelde vangen. Mogelijk dat de aandacht der Neder landsche nijverheid hierdoor wordt gevestigd op de vervaardiging van ©en apparaat, dat groote afzet kan verkrijgen. Bijgevoegde tee- kendngen geven aan op welke wijze zulk een toestel kan worden vervaardigd. De heer L. Levisson geeft een bijdrage „de kalender als Nederlandsch fabrikaat", waarin de schrijver wijst op het groote aantal zeer fraaie kalenders welk© in Nederland worden vervaardigd en uitgegeven. Verscheidene af beeldingen bü dit artikel opgenomen bewij zen zulks. In het artikel, „Onze Kunstnijverheid!" wordt het verband besproken bestaande tus schen onder wijs. kunstenaar en fabrikant, eTwül wij tenslotte nog doemen het vervolg artikel over „onze molenbouwindustrie voor heen en thans", waarin de schrijver de heer J. M. Kleiboer tot de slotsom komt. dat onze molenibouwindustrie, zij het dan ook in ge- wijzigden vorm, haar ouden roemrijken naam zeer goed beeft gehandhaafd. KOPPIGE NIET-STEMMERS. Te Neder horst den Berg waren het vorig jaar «enige kiezers, die om principieel© rede- nen weigeden te stemmen bij de gemeente raadsverkiezing. Zij werden voor deze over treding door den kantonrechter veroordeeld tot 1 b. of 1 d, hechtenis. Een drietal ki©. zers weigerde ook de boete te betalen en deze zijn nu door de politie aangehouden, waarna rij gewillig hun straf hebben onder gaan. Een kaalhoofdige die haarpijn heeft Een waarzegster die nooit iemand in de hand werkt Een hoornblazer die den kraaienm&rsch niet blaast Een jager die nooit het hazepad kiest Een keetsier die het «Jappen van de zweep niet kent. (VAD.) Zumans en visscherstaalIn onze taal zijn vele zegswijzen bewaard, die als het ware op het water geboren zijn. Hoe kan 't ook anders, dewijl ons volk langen tijd uit zee- en visscherslieden bestaan heeft. Zeemansgezegden Als de kok met den bottelier kijft, weet men waar de boter blijft als er twee vechten heeft de derde bet voordeel.) Een schipper mag geen wind verzuimen men moet elke kans waarnemen.) Hij is wel zeeziek, maar hij geeft niet over niet ernstig ziek zijn, al maakt men er den indruk van.) Van z'n neus een anker maken niet verder kijken dan z'n neus lang is.) Alle tijen hebben haar weer-tijen. Na hooge vloeden lage ebben. Een groot zeil op een klein schip, moet in den grond of op een klip. Er komen even goede schepen aan, als er afvaren spijtige opmerking van een meisje tegen den vrijer, die haar laat zit ten.) De zeilen in top halen, en het want bin nen boord. Een vrouwenhaar trekt meer dan een marszeil de invloed uitgaande van een vrouw.) Z'n muts naar den wind zetten. Van een koude (slechte, onvoordeelige) reis thuiskomen. Door de kajuitsramen aan boord klau teren niet den gewonen weg kiezen.) Iemand z'n achtersteven toekeeren een onbeleefde wending, eigenlijkop den loop gaan.) Alle havens schutten geen wind niet elke beschutte plek is veilig.) Eerst in de boot, keur van riemen. Tusschen de kade en het schip raken in een ongunstige positie komen.) Zijn roer aan de scheg hangen, of in de LEELUK (TOEGETAKELD. D« 28-jarige boerenknecht A. B. alhier, die reeds lang een ongeveer 20-jarige boeren dochter te vergeefs het hef had gemaakt, heeft Maandagmiddag getracht dit meisje met geweld uit het ouderlijk huie te halen en per rijtuig te vervoeren. Op haar hulpge- schreeuw, kwam een bediend© haars vadere t© hulp, die den met een schop gewapenden indringer met een zoogenaamden aardappeL Jiak vxeeseiij-ke slagen toebracht. In bijna hopeloozen toestand is B. zoo apoeaig moge lijk per auto naar het ziekenhui© overge bracht. DE VRIJE ZATERDAGMIDDAG. Op vijf kwartier gaans van ©en Geldersche provinciestad in een ©enigszins bevolkte buurtschap eener buitengemeente oefende op een Zaterdagmorgen een orgeldraaier zijn beroep uit. Lustig klonken de deuntjes en zijn dochtertje belastte zich met het inza melen der oenten. Juist verwijderde zij zich van een woning am met haar bakje naar een naburig huis te gaan, toen de torenklok twaalf uur sloeg. Plo-tselinsr zweeg het orgel en de orgel draaier riep zijn dochtertje toe: „Kind, kom hier. het ie twaalf uur. het is vrije Zaterdag middag; wij gaan naar huis." De overige bewoners bleven van de muziek verstoken; hun eenten werden op een vrijen Zaterdagmiddag niet begeerd. De man plaatste zich achter zijn karretje en spoedde zich stadwaarts langs verschil lende woningen, wier bewoners 't juist op Zaterdagmiddag volhandig hebben. Wat zal hij meewarig op die nijvere buitenlieden neergezien hebben, die het nooit zoo ver in de wereld zullen brengen om zich de weelde van een vrijen Zaterdagmiddag te veroor loven. EEN OPLICHTER. Zaterdag werd een auto-verhuurder te Eindhoven vanuit Tilburg opgebeld door een zekeren B., tot voor enkele dagen kantoor bediende in Eindhoven, om hem met een auto te Tilburg te koanen halen voor reke ning van een vroegeren klant der garage. De auto ging naar het opgegeven adree, hotel Jansen, te Tilburg, alwaar B. den chauffeur last gaf met een gezelschap eerst naar Breda heen en weer te rijden. Toen men na eenige uren te Tilburg terugkwam en B. rijn gezelschap aldaar weer afgezet had, vertelde hij den chauffeur, dat zijn gezeL schap hem overgehaald had te Tilburg op een bal te blijven, en dat bil dus maar on- verrichterzake naar Eindhoven moest terug- keeren. De hooger bedoeld© vroegere klant der garage zou wel betalen. Achteaf bleek, dat laatstgenoemde nergens van wist. en dat de auto-verhuurder op han dige wijze was opgelicht. Zondag werd de politie te Tilburg verwittigd, die voor hotel Jansen aldaar post vatte. Op een gegeven oogenbliik verliet B'. het hotel en werd hij gearresteerd. Hier had hii den hotelhouder opgelicht, want verblijf en diner waren nog niet betaald. B. had nog slechts 75 cents op zak. Intusschen is gebleken, dat B. ook in Den Bosch een heer voor 10 heeft opgelicht, zich beroepende op zijn vroegere functie als kantoorbediende te Eindhoven, in welke kwaliteit de heer den oplchter kende. Voorts heeft hij, van zijn vroegere betrekking mis bruik makende, nog te Nuenen een oplich ting geprobeerd, doch daar mislukt© het. Ook te Eindhoven ten slotte heeft B. bij meerdere personen grootere en kleinere schulden achtergelaten, toen hij in den aan vang der vorige week onverwachts rijn be trekking aldaar had verlaten. B.. die reeds vroeger met de gevangenis had kennis gemaakt, ©n een mooie gelegen heid om zich in de maatschappij te rehabilL teeren, heeft misbruikt, zal naar Eindhoven worden overgebracht. DE BEDRIEGERS BEDROGEN. Op het Damrak te Amsterdam, wondt nog altijd straathandel gedreven, niet al leen in valuta, maar ook in gouden hor heg steken niet meer varen, aan land blijven, een ander beroep kiezen.) Het over een anderen boeg gooien het op een andere manier beproeven klaar te spelen.) In iemands zeilen waaien, den vrind van voren krijgen, tegen de klippen loo- pen, op sleeptouw nemen, in bestek zetten, kapen op de kust, een steek onder water geven, de volle laag geven. HOE EEN KREEFT EEN KRAAI VANGT. In de „Deutsche Tagesz." lezen we de volgende dieren-geschiedenis, die in den Eifel is voorgevallen Een postbeambte zag daar op een wei land een aantal kraaien, die aan een riviertje voedsel zochten. Plotseling vloog een der vogels onder angstgekrijsch hoog de lucht in, om daarna plotseling als een steen neer te vallen. De waarnemer begaf zich snel naar de plaats, waar de vogel was neerge komen en was hoogst verwonderd aan den hals van den kraai een flinken kreeft te vinden. De vogel, die aan de beek voedsel had gezocht, had vermoedelijk zich van de kreeft meester willen maken, welke hem echter met de scharen om den hals pakte. De kraai vloog verschrikt omhoog en werd in de lucht door den kreeft geworgd. De kreeft was slechts met groote moeite van zijn slachtoffer los te maken. DE KEERZIJDE DER MEDAILLE. Oude dame, die een verjongingskuur ondergaatMaar dokter, als ik nu een en twintig lijk, zou ik dan mijn ouderdoms rente nog wel krijgen SCHOONMAKEN VAN BORSTELS. Om borstels te reinigen moet men ze eerst van alle stof ontdoen, daarna worden ze in lauw zeepsop gewasschen en vervolgens in koud water afgespoeld (deze laatste behande ling dient om de haren weer hard te maken.) De borstels moeten nu zoo vlug mogelijk ge droogd worden, hangend of anders op de haren liggend. Het hout kan men zoo noo- dig met was in- en uitwrijven. Men moet vooral het bewaren op te droge plaatsen vermijden. TEGEN AANGEBRANDE MELK. Als de melk aangebrand is bij het koken, kan men door spoedig de pan in koud water te zetten en een weinig zout in de melk loges, die dikwijls maa* <wun Bbutxïé bSjÊr ken te zfjn. Vijf jongelieden wisten gisteren ieman<f1 te bewegen zoo'n klokje te koopen. De kooper (betaalde met een chèqué, die de handelaars accepteerden. Bij de bank, waar zij het papier in betaling gaven^ bleek evenwel, dat dit een waardeloos vodje was. De bedrogen kooplieden war den aangehouden, op vermoeden dat oplichting wilden plegen. De politie heeft hen natuurlijk later na onderzoek laten loepen. De man met het „gouden" remon toir zal zich wel niet komen beklagen. PAS OP VOOR DE DUITSCHE VERZEKERAARS. Wie voornemens is. bij wijze van Marken speculatie een verzekering bii een Duitcch© maatschappij te sluiten, zal goed doen voos af het artikel der „Verzekeringsbode" onder vorenstaand opschrift te lezen, waarin dr. H. van Haaften op schijnbaar goede gronden tot groot© voorzichtigheid aanspoort. OPZIENBARENDE ARRESTATIE. Omtrent de reden der arrestatie van den heer Adr. Verhoog, in effecten en assuran tie te Leiden, verneemt „Het Hbld.", dat hg effecten, hem ter verzilvering aangeboda© ten eigen bate zou heben verkocht. Het g©- heele tekort moet vier ton bedragen. Er zijn personen, die voor 6000, 8000. 15000 er een enkele die voor 70,000 bij de zaak b© trokken zijn. DAUW EN VORST. Zondagavond vertoonde Waterland het zelfd© tafereel als in den watersnood. Than» waren de velden verborgen onder een laag dauw van een meter hoog, waarboven de dorpen en boerderijen eenzaam en verlatar tegen den helderen hemel afstaken. Tegen den morgenstond echter had de nachtvorst dien dauw veranderd in üs op het graa. waaria het grazend© vee zijne sporen ach terliet. Hetzelfde wordt bevestigd uit Beverwijk Door den nachtvorst zijn vele vroege aard beien die in vollen bloed stonden afgevroren SMA EL IJK LEUREN. In een advertentie, door de ,.N. K. Ot* afgedrukt worden te koop aangeboden „paai. den. rijtuigen, zadels, tuigen, enz., met bij zender historische waarde, vroegere eigen dommen van den Duittchen ex-keizer, me* bijbehoorende documenten enz. Alles in pri ma staat, als nieuw". Hierna vojgt een opsomming van het ge boden e, o-a. een ©tel tuigen voor twee paar den met rijk© versiering van geplet goud, zijnde een geschenk van Z. H. den Paus aai» den keizer. De „N. Arob. Ot." heeft decs© aankondi ging niet zonder verbazing bestudeerd en schrijft: Want deze voorwerpen worden of door den keizer van de hand gedaan (het geen te controleeren, maar onwaarschijnlijk is) óf zij rijn afkomstig van diefstal. Sinds wanneer kunnen gestolen voorwerpen doos de dieven of de opkoopers openlijk te koo© worden aangeboden Bovendien karakteriseert deze brutale aan kondiging onze verwilderde zeden, die den eerbied voor het verleden en den histori- achen zin niet kennen. Men mag over den vroegeren keizer vu het Duitsche Rijk oordeelen zooals men wil, hij symboliseert niettemin voor zijn land «as de wereld dertig jaren van intensief leven, dertig jaren van bewogen historie. Zoo moet dit smadelijk leuren met de her inneringen aan een voorbije glorie elk be schaafd mensch tegenstaan, gelijk ieder be schaafd mensch zich ergeren nal. wanneet hii de paarden van baron Zeep riet opga- maakt met tuig, dat eens den keizer weid geschonken door Z. H.den Paue. H KMELV A A RTDA G UIT FOLKLORIS TISCH OOGPUNT. Vao tal van feestdagen, indertijd aan kt* plechtigheden verbonden, zijn nog zwakke sporen over. We denken aan Jiet Oude in 't Nieuwe* Kopper-Maandag. Vrouwendag, Paasd»- en Kerstbrood enz. Veertig dagen na Pascfaen hebben we zoo te doen, een heeien boel goed maken van den onaangenamen br&nosmaak, die er aan is. EEN GEMAKKELIJK MIDDEL. Als men iets te koken heeft, dat voort durend in beweging gebonden moet worden, kan men zich veel moeite besparen, door een grooten stuiter (knikker), dien mot natuurlijs eerst zorgvuldig schoongemaakt heeft, in de pan te leggen. De knikker zorgt dat er beweging in blijft en van aanbraad** is geen sprake l Wist U niet, hè EEN SPELING DER NATUUR. Allemachtig 1 schreeuwde de jonge», met den op.nerkzamen geest." toen hij de tram instapte. Wat is er vroeg zijn moeder. Kijk eens naar dien grappigen man Niet zoo hard. fluisterde de moeder. De grappige man zat in den anderen hoek van de tram en had zijn hoed naast zich ge legd, waardoor een Sahara-achtige schooei aan het licht kwam. Maar wat hij boven op zijn hoofd miste, torsten zijn wangen en kin in meer dan dubbe le mate in den vormvan een rooverhoofd- mansbaard. Is ie niet grappig fluisterde de jonge* met den opmerkzamen geest. Stil kind. Ik zie niets bijzonders aan hem. Niets bijzonders I nep de jongen Maar moeder, ze hebben zijn hoofd onder steboven gezet. EEN OUDE HEN. Op 2 Januari j.l. stierf te Dayville. in de Vereenigde Staten, een Spaansche Witwang- hen, welke 32 jaar oud was geworden. In haar eerste jaren was deze hen een prijs- winster. Toen zij 15 jaar oud was, werd haar vederpakje na den rui wit. 't Vorige jaar bracht ze nog een troepje kuikens groot en legde nog eieren in het najaar. Hennen van 23 en 24 jaar komen meer voor doch een hen van 32 is een oud dier. Nu we vaste voetringen hebben, zal het gemakkelijker worden om de „oude besjes' te ontdekken en kan men ook niet zoo smok kelen met den leeftijd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 14