Sport en Spel-> Uit'den Omtrek K. K. Courantenbezorger kteRKBKRlCHTEN. .Leger en Vloot. Stadsnieuws Katechismusbericht aan Ouders en Onderwijzers Week van 16 Mei tot 22 Md Leerstof: Op te zeggen bij den Priester le leerjaar KL Katech. voor Comm. 5 Geboden der H. Kerk 10 Geboden 2e en 3e leerjaar Kleine Katechismus Vraag 24 tot en met 27, 5 Geboden der H. Keik Vraag 20 tot en met 23, 10 Geboden 4, 5, 6e en 7e leerjaar Groote Katechismus Vraag 243 tot en met 249 5 Geboden der H. Kerk. Vraag 234 tot en met 242 10 Geboden Voor het 6e en 7e leerjaar zijn de kleine letters ook leerstof. Korte berichten Kinderen voor het R K. Huisvestings comité. i"" 1 i i ■urn i li- SCHOTEN (St. Ltduina-kerk) kapel op het Kerkhof. Zondag: Onder hat Octaat van Hemel vaart. Om half 8 de Vroegmis; om 10 uur de Hoogmis; om ha.f 1 Catechismus voor de 6e en 6e leering; om kwart over 1 voor de kinderen der 2de lee ring; 's avonds om 7 uur Lof ter eere van Maria met Rozenhoedje. Maandagavond om half 8 Lef ter eere van Maria met Rozenhoedje. Dinsuag: ha.i 8 stiile fr.Mis ter. eere van den rl. Antonius. W - - agmiddag om 2 uur Catechis mus voor de 8de leering; om kwart voor 3 voor ue rde leering. Vrijdagavond van nalf 7 tot half 8 biechthooren voor de kinderen Om had 8 Lof ter eere van Maria met Ro zenhoedje. Zaterdagmiddag om 2 uur Catechis mus voor ue Kiuueren3 die de eerste iee- ring bezoenea en voor <ie kinderen, die niet aangenomen en 7 jaar oud zijn. 's Avonds van 7—9 uur biecjitnooren. Om ha.f Lol ter eere van Maria. Attentie. Wat heeft Hagenbeek een geld veruien- m een paar da0en; wat neeft inen daarvoor veel geid over. Ve len zijn er met geweest; mi.sclnen ge ven zij nu wef voor mijn arme kerk, wat zij anders aan Hagenbeek zouorn gegeven heoccn. Zeker rust tiaar meer zegen -op. C. BROUWERS, Pastoor, Rijksstraatweg 14, Schoten. oCnOicN (Si. Havo.) Zondag: emn ha.f Vroegmis en om 10 uurue hoogmis ;om 12 uur Catechis mus; om ha.f v Lol met predikatie. Ltinsuag: Om ha.f 8 gezongen St. An- toniusmia. MCe.iS-ag: Om lü uur gezongen »Veni Gre-.om en gezongen H. Mis met liu- we.ijKsiuzegenhig. Wjeasua^avond om ha.f 8 Lof ter eere va.i ae Alicrh. Maagd met Rozenhoedje. Vrijdagavond om ha.f 8 Lof ter eere van jezus' ooddelijk Hart. Tevens ge- .egenneiu om te biechten. zaterdagmorgen om 8 uur wijding der Doopvonc. Zaterdagavond om half 8 Lof met Ro- ;e.inoeüjc. Van 49 uur biechthooren. Zondag: haif 8 Vroegmis; 10 uur de Hoogmis. VERhOoGING VOOR GEZINS HOOFDEN. Bij mobilisa.ie van den buiterugewonen vrij willigen landstorm beeft de regeering indertijd bepaa.d, dat aan d^e diens tplich- tigen een vergoeding zal worden gegeven van f 4 per dag voer onderofficieren en anderen terwijl die voor oflicieren werd bepaald opt f 6 per dag. Deze vergoeding die genoten wordt bo ven de kostwinnersvergoeding is thans net f 2 per dag verhoogd voor gezins hoofden. Dat te Gorinchem de woningnood hoog gestegen is blijkt uit het feit. dat daardoor een gezin van vier personen (waarvan 2 kin deren) een voormalig duivenhok als woning is betrokken. Het bok is boven een oud pak huis en bestaat uit twee kleine ruimten, die kort geleden als huisvesting van postduiven dienden. Bij het hevige on weden dat Woensdag avond üoven Wagen ingen woedde, is de 19- jarige arbeider G. Reijrse in de weide door den bliksem gedood. De tuinzaal achter hét bo.el Moüerne werd getroffen en totaal ver nield. Bovendien werden in totaal 8 koeien in de weide gedood. De 22-jarige J. Legemate is Woensdag namiddag tijdens een hevig onweer, terwijl bh zich van het land in de Kooiweg onder Zierikzee huiswaarts begaf, door de» blik sem doodgeslagen. Noord-Holl. Athletiekbond. Op de te Zaandam gehouden 3e jaarver gadering van den N. H. A. B. is besloten, dat vanwege den bond actie zal gevoerd worden tegen een nieuwe Zondagswet. In de plaats van de heeren P. Klinken berg en C. Bleeker, die geen herbenoe ming wenechten, werden tot voorzitter en secretaris respectievelijk gekozen de hee ren E. C. Theinert, Zaandam en J. Hem- melder, Wormerveer. De rekening van den penningmeseter «loot met een nadeel ig saldo van 178.72, Besloten werd te trachten dit tekort te dekken deer een extra sportdag of indien dit niet mocht slagen, door een hoofdeJij- ken omslag over de leden van 1919. üe contributie werd verhoogd van 25 tot 50 cent per jid. z „Tel." KEGELEN. De Kennemer Kegelbond houdt korps en vrije baan-wedstrijden te Vielsen, Santpoort en Bloem endaal. De stand, na de eerste ronde, is als volgt: Corpswedstrijd. Velsen, te Velsen, 317. D. O. K., te Bloemendaal, 289. Alle Negen, te IJmniden, 281. Alle Negen, te Beverwijk, 274. Excelsior, te Velsen, 272. V. O. V., te Bloemendaal, 225. Vrije Baan. C. Cassée, te Bloemendaal, 41, 40, 33, le prijs; Walter, Bloemendaal, 41, 40, 2e prijs H. Vriend, IJuniiden, 40, 3de prijs; B. Boersema, Beverwijk, 38, 38, 36 4e prijs; v. d. Schoot, Santpoort, 38, 38 5e prijs. J. Klauwers, Santpoort, 38. 37, 6e prijs; Ta- bois, Velsen, 38, 7e prijs; C. Post, Bever wijk, 37, 36, 8ste prijs. AGENDA 16 MEI. Sociëteit Vereeniging" 10 uur11$ uur H. A. W. E. T. Tn den Hout 2$ uur Haati. Mu ziekkorps .Concert. AGENDA 17 MEI. Elisabeth-vereeniging Janfistraat 49. Van 22uur aanvragen, om ver sterkende middelen voor arme zieken. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Eiken werkdag geopend van 10—5 uur, tegen betaling van 25 ct. per persoon. De Zondags- .en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de volgende apo theken: Duym en Keur, Keizerstraat 6; H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 20. Opening café „De Wijnberg-. Waar eerlang het Apollo-tbeater zijn voorstellingen gaf, ie thans de Barteljo- risstraat verrijkt met een nieuwe zaak, n.l. het café ,;De Wijnberg" van den heer lletz, bij vele Haarlemmers bekend uit de Smedestraat 3. Toen de firma Kreymborg de bekende pereeelen. van Vollebregt en Metz aan kocht, heeft laatstgenoemde geen oogen- blik geaarzeld zich elders in het cen trum der stad te gaan vestigen. De pereeelen Barteljorisstraat 1.6, boden daartoe een uitstekende gelegenheid en men moet thans maar eens gaan zien wat er Tan het bedompte bioscoopzaaltje geworden is. Met het prachtige bnffet, hygiënische rnbbervloer en fraaie geschilderde wan den, kan het momenteel met de meest smaakvolle cafézalen hier ter stede wed ijveren. De talrijke vrienden en kennissen, waar voor de ruime zaal gisteren bijna te klein bleek, hadden voor een schat van bloemen gezorgd, welke door de prachtige verlich ting geheel tot hun recht kwamen. In den loop van den avond werd de heer Metz door eenige vrienden toege sproken en werd hem veel succes teege- wenscht. De geheele inrichting heeft ons reeds bewezen dat het sueees hier zoo goed als verzekerd is, te meer waar een hupseh en vriendelijk man hier de bekende is. Jubileum F. H. Smit. Heden viert de heer P. H. Smit zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid der Haarlemsche Handelsvereeniging. Toen de heer Smit hedenmorgen op *t kantoor kwam aan den Jansweg, woei de vroolijk wapperende driekleur hem reeds als eerste f eestbode tegemoet. Op 't kantoor zelf werd hij door aller lei hartelijke attenties verrast, terwijl he denmiddag de feestelijke receptie zal plaats hebben. De douchebaden. Met ingang van Zaterdag 15 Mei zal de prjjs der douchebaden in de verschillende badhuizen vaa „Het Witte Kruis" eenigs- zins verhoogd worden. Een bad 2de klasse, dat thans 12 cent kost, zal voortaan 15 cent kosten, een bad le klasse, thans 25 cent, zal na Zaterdag 30 cent kosten. Temperatuur van het water. De temperatuur van het water in de gemeentelijke Bad- en Zweminrichting was hedenmiddag 60 gr. Tegen 't mishandelen van dieren. Ezlract uit het verslag over April jL van den inspecteur der Vereeniging tegen het mis handelen van dieren voor Haar .em en om streken (secretariaat Heerenweg 199). Herhaaldelijk werd gezored dat kreupele paarden buiten dienst gesteld werden. Meermalen moest legen het gebruik van schurftige trekhonden worden opgetreden. Er werd gezorgd dat een aan een strijk- wende lijdende hit verbonden werd. Aan den bestuurder van een woonwagen, ie zijn gewilligen hit op zeer ruwe wijze aan de leidsels trok, werd het onheusche van zi''n gedrag ernstig onder het oog gebracht. Een koopman, die zijn heide trekhonden cku j;aiLö*-utü uag op de markt aangespan nen voor de kar op de steen en liet liggen, werd tot betere voorziening bewogen. Een geitenhouder, die zijn dieren noode- loos fojootsielde aan vochtige koude, werd meer zorg voor die geilen aanbevolen werd het gebruik van nauwisfutteiwJc töuïl- korven verboden. Nog altijd wordt door ve len er geen rekening mee gehouden, dat de hond ova- de tong zweet en dat een te nauwsluitende muilkorf of muilband zeer be nauwend is. Maandagmiddag 12 uur zullen aan het station alhier 10 kinderen uit Munchen arri- veeren voor hetR.K. Huisvestingscomité, De a.s. pleegouders worden verzocht vooral niet te vergeten hun belofte na te komen om de kinderen aan het station in ontvangst te ne men. Wie dat niet doet is oorzaak van aller lei moeilijkheden. Personalia. De heer J. van den Engh alhier, is ter be. schikking gesteld om in Ned.-Indie te worden geplaatst als draaier contractswerkman bij het marine-etablissement te Soerabaja. Bij Kon. besluit van 11 dezer is be noemd tot rechter in de rechtbank te Haar lem mr. G. Sluis, thans in gelijke betrekking te Dordrecht Tot administrateur van het Provinciaal Zie kenhuis nabij Santpoort is b aio eind de heer R. Vedbeek. thans waarnemend administra teur. Fusie- Coöperaties. Men schrijft ons: Maandagavond U Mei vergaderde de commissie voor de fusie der Coöperaties Eigen Hulp, Eendracht en Vooruitgang, onder leiding van den heer J. G. Tuytel. Hare voornaamste werkzaamheid be stond in het vormen van sub-commissies, nJ. ééne voor het ontwerpen van statuten, een tweede voor de regeling der finan- eieele zaken en een derde voor het taxee- ren en het beoordeelen der bruikbaarheid van de gehouwen. Leden der eerstgenoemde commissie zijn de voorzitters der drie coöperaties (die tevens het dagelijksch bestuur vor men): de heeren J. G. Tuytel, L. Modoo en W. Koppen. De finaneieele commissie bestaat uit de heeren Mr. J. D. v. d. Plaats, J. H. J. Hulsmann en H. Snoeks, terwijl voor de gebouwen-commissie zijn aangewezen de heeren A. P. P. Onderwa ter, J. F. v. Emmerik en J. Mulder. De bestoren der drie coöperaties hadden voor deze commissies de schriftelijke maehtiging ingezonden, om inzage te ne men van de door haar verlangde boeken en bescheiden, alsook om hunne gebouwen en terreinen te bezoeken. De malaria bestrijding. In de vergadering van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging, Vrijdagavond in Je bovenzalen van „Be Kroon" gehouden hield Dr. H. Aldershoff een lezing met lichtbeelden over „Bestrijding der Mala ria" in Noord-Holland". Dr. Aldershoff is een buitengewoon gezellige causeur, die door zijn geestige gezegden de droogste Stof interessant weet te maken. Alle aan wezigen waren dan ook buitengewoon vol daan en dankbaar voor den gezelligen avond. Daar we reeds een Uitvoerig verslag in ons blad gehad hebben over malaria-be- strijding meen en we deze lezing gevoe gelijk te kunnen laten vervallen. Handwagens. Aan het bureau van politie zijn af te halen: een geoliede, platte, ongemerkte wagen met ijzeren ketting, een geel ge schilderde handwagen, middelmatig groot, roode wielen, ongemerkt en met ijzeren steunsels; een grijs geschilderde hand wagen. middelmatig gToot. merk W. v. B., een ongeschilderde handwagen, middel matig groot met grijze wielen Deze wagens zijn reeds een jaar in bezit van de politie. NIEUWE ARMEN. Woensdag jJ. had op het Bureau van den Armenraad een samenkomst plaat3 ter bespreking van de belangen van de „N ieuwe Armen" onder leiding van A. 4. H. Graaf van Lijnden, lid van het DageJijksch Be stuur van den armenraad, tevens voorzitter der Vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen." Verschillende zusters hier ter stede, op het gebied van wijkverpleging, tuberculosebestrijding en maatschappelijk zieken buis werk werkzaam, waren tot deze bijeenkomst uitgenoodigd. De voorzitter wees er op. dat tengevolge van den oorlog het inkomen van verschil lende personen, die voor den oorlog behoor lijk konden rondkomen, is gehalveerd door de stijging der prijzen. Deze persenen wen den zich niet tot de instellingen van wel dadigheid en daarom heeft de Vereeniging „Weldadigheid naar Vermogen" gemeend, voorzooverre de geldmiddelen dit toelaten, iets voor deze categorie van personen te moeten doen. Do voorzitter liep hiervoor de hulp van bovengenoemde zusters in, die met verschil lende zieken in aanraking komen, welke in de allereeerste plaats moeten worden ge. bolpen, om in deze op de meest kiesche wjjze steun te verleenen. Nadat door verschillende aanwezigen vragen waren gesteld, werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten. Onderwijzers-examen. Haarlem, 14 Mei. Geëxamineerd 8 candi dates Geslaagd de heeren C. F. Fuehreng te Leiden. A. KoppenoJ te Uitgeest, P. J. Wiersma te Leiden. H. W. van Zanten te Leiden. H. Koelmoy te Zaandam. .WAAR GAAN WIJ HEEN? Theater „De Kroon." De directie van „De Kroon'', heeft met de keuzo van haar nieuwe programma een bij zonder gelukkige greep gedaan. En komt deze week 'n serie beelden op bet doek, waaraan iedereen met veel genoegen te gast kan gaan. l>e woekrevue geeft het noodige „nieuws." we brengen een bezoek aan Je mooie Fransche badplaats Roy an. en gaan dan eens hartelijk lachen om de huwelijks reis-baby, die 'n jonggetrouwd paar m ver makelijke ongelegenheid brengt. Dat lachen wordt schateren bü de kluchtfilm „De Mid dernacht Expres Het publiek zU er bii te de buitengewone enxénëerihg van hot atler- koddigste stuk. Het hoofdnummer „De Industrieel van Pont-Avesnes," bewerkt naar den bekenden roman van George Ohuet, maakt bepaald diepen indruk. De boeiende geschiedenis, die nergens overslaat tot het in films dik. wjjls afstootelük tragische, maar zelfs door vrooliike toon eel ties wordt verlevendigd, is omgezet in een reeks tafereelen van pak- kende schoonheid. De keuze der personen, ook naar het uiterlijk, is bijzonder gelukkig en het spel mag meesterlijk genoemd wor den. Het zielkundig gebeuren wordt met fijnen kunstzin geschetst en houdt de toe schouwers tot 't einde geboeid. Explicatie en muziek zün als altijd best. zoodat we weer mogen zeggen: een mooi aanbeleveens- waardig programma! Examens krankzinnigenverpleging. Deze examen ziin voortgezet met le can- didaten uit Bethesda Sarepha, te Haarlem, Mt-vr. Bosch te Heemstede. De uitslag is ais volgt; Haarlem eerste gedeelte. 8 candidaten. geslaagd: A. Bos, B. de Bruin. B. Buurma, C. J. van Delden, F. Gelders, G. Seger. J. Smit en J. F. "Visser. en Heemstede: één candidaat die geslaagd is: H W. J. de Rijk. Overreden. Dé toestand van de 11/2--jarige 1 E. v, K., wonende Klerksteeg, dat dezer dagen door een wagen werd overreden en in bet Gasthuis ter verpleging werd opge nomen is vrij goed. Staking van Metselaars. De staking der metselaars en opper lieden aan de woningstichting „Patrimo nium" aan het Brouwersplein, is voor- loopig geëindigd. Beide partijen zijn over eengekomen het geschil aan een commis sie te onderwerpen, bestaande uit twee aannemers en twee werklieden. „Perfect." ,Wij ontvingen yan de stempelfabriek, drukkerij en graveerinrichting „Perfect," Jansweg 61, alhier, in de kortst moge lijke tijd .een stempel tehuis gestuurd, v*zooals er den beozekers van de H. A. W. E. T, wordt aangeboden. De afwer king is zoo in alle opzichten verzorgd dat wij er hier ter plaatse melding van willen maken, omdat, „Perfect" niet zal nalaten met die stempels een perfectie reclame te maken. School .voor Hongaarsche kinderen. In de .Van Zompelstraat is gisteren van protcstantsche zijde een school geopend voor Hongaarsche kinderen. Twee Hon- gaarsche onderwijzeressen stelden zich beschikbaar onderwijs te geven. Het ge meentebestuur stond een lokaliteit af. De zweminrichting aan de Houtvaart. Hedenmorgen om 10 uur is de zweminrich ting aan de Houtvaart geopend, 't Geheel geeft een aardig aanzien. Boven de ingangen wappert de Nederlandsche driekleur, terwijl alles geheel geschilderd is. zoodat men den indruk krijgt van een nieuwe zweminrichting 't Abonnement-bassin is geheel uitgebag gerd, terwijl 't volksbassia is drooggelegd en de bodem geheel is schoongemaakt. Kleine verbeteringen van allerlei aard zijn, onder leiding van den adjunct-architect van Openbare Werken, den her G. Smits, aange bracht. Zoo is ieder bassin een privaat riik gewor den en zijn in 't volksbassin, afd. mannen, de halve deurtjes der kleedkamers door heele vervangen. De inrichting staat feitelijk onder 't beheer van den heer H. L. Warnier- Vele bezoekers van de inrichting zullen blij de zijn met de diverse verbeteringen, 't ge heel maakt een echt zindelijk en gezelligen in druk. Zwemliefhebbers waren er nog niet veel geweest, maar dat zal vanmiddag wel komen, de temperatuur van het water leent zich er best voor, deze was vanmorgen 60 gr. VELSEN. De bedevaart van Wijkeroog en Omstreken naar O. L, Vrouw ter Nood. Men schrijft ons uit Velsen: Op den 9dën Mei ui»de H. Mis van 6 uur, steioen zien 2üü meitscnm bij het R. K. V. Bondsgebouw op; geleid door den ZeerEerw. Zeergei. Pater Vicaris van Velseroord met bijvoeging van het Fanfarecorps, om een tocht te maken van ruim drie uren. Onaer gunstig weder trokken wij biddend en zin gend de heerbaan langs, tot wij aan den be kenden zandweg insloegen en aanstonds hoorden wii het vriendelijk klingelen de» kapelklok. Toen werd er gelast, goed aansluiten, on der de kraentige tonen der muziek en „Lieve Moeder van den Heer" uit volle borst ge zongen. Zoo betraden wij Maria's Heiligdom. Als echte Maria-vereerders namen wj) plaats en genoten een welverdiende rust. Onze gevierde leidsman sprak tot ons een weikomswoord, daarna een lied Maria tei Eere. om daarna even voor ons lichaam te zorgen. Na het ontbüt kon ieder even rond zien en voor eigen devotie even bidden. Vervolgens was het verzamelen voor den Kruisweg, door Pater Vicaris gebeden en door de menigte beantwoord, alsook bjj iedere Statie een ves van het Stabat Mater met muziek. Op de bekende beelden Statie hield Pater een gloedvolle rede en werd ons voorgehouden altijd onder bescherming der H, Maagd te blijven, maar vooral in Maria een zeer groot en vast moederlijk vertrouwen te stellen. Na deze oefening volgde de korte toe spraak met gebed tot den greoten geloofs apostel den H. Willibrordus. Verder nog de wijding der geestelijke voorwerpen, met een kort woord van af scheid, waarna .een ieder nog een goede teug dronk uit de bevoorrechte put, waar uit in den ouden tijd de menschen het water haalde .voor genezing van menseh en dier. Ileogst voldaan in groote kalmte keer den wij toen weder naar onze woning en u kunt het nu wel begrijpen, dat 9 gevraagd. Aanmelding: Administrati# Nieuwe Haarlemsche Courant, Nassau- laan 49. 44$ Mei voor pus een onvergetelijke dag ja geworden. Mag het in deze schoone Meimaand druk zijn in A'dam, door het hoog bezoek van H. M. de Koningin en in Haarlem ons geloof verheven worden door vrome gebeden en gezangen ter eere van Sint Bavo, ook Maria's heiligdom woedt weder door drommen menschen bezocht. •Alvorens te sluiten brengen wjj hier-, mede onzen .welgemeenden dank aan on zen geestelijken leider Paler Vicaris, als ook aan het fanfarecorps voor hun be toonde hulp en opluistering op 9 Mti 1920. Mei 1920. Geachte lezer p begrijpt nu wel dat 200 menschen nog maar een beetje is ir zoo een groote kapel, maar voorheen ziji wij soms met 40 man uitgetrokken, duj wij winnen goed. Maar nu .vraag ik u beleefd, gaai. u ook eens mede .van dezen zomer. Al.e heeren Geestelijken en heeren bestuurders zu.ler wij uitnoodigen om op den uuinranu ge zamenlijk een groote processie te vor men om nog eei-s onze huide aan Marit O. L. Vrouw ter Nood te mogen opdragen EEN MARIA- v Eaarmuu^R. ZANDVOORD Aan den heer A. J. Haak tijdelijk opzichter bij Puolieke Werken is op zijn verzoek eervol ontsla^ verleend met in gang van 15 Mei a.s. ZANüV'OÜKl. Herijk. De herijk van maten en gewictnen zal alhier plaais neb-a en den 26, 27 en 28 Mei. in het gymnas tieklokaal van school B. ASSLNDELL l K.K. Volksbond. De voor zitter. de heer W. y. Gel deren Mz. opende de bijeenkomst op gebruikelijke wijze en gaf het woord aan den secrelans. deu iner K. Stom ter voorlezing oer. zooals altijd goed gestyleerde en dumelijke notulen. Deze wer den goedgekeurd en vasgesield. Van oen heer Dofier kregen we een zakeujk verslag der handelingen van den jougs.en Central en Raad gehouden te Rotterdam. Hierna kregen we den hcofdscrotel van den avena. u.i. een goed doorwerkte lezing van oen 2 en secre taris, den heer. den neer M. v. Helderen over het onderwerp: De opbouw der Maat schappij op Katholieken groncs ag. Deze le zing was getiteld: ..Waar gaan wij heen"» Spreker behandelde de begrippen, die de so cialisten van alle kleuren over her suever naar lotsverbetering der arbeiders, hermen Alles draait bii die menschen om siöllelijk voordeel en genot. Dit alleen kan ons R.K. ar beiders met bevredigen. Wij vereenigen ons om vooral onze godsdienstige en zeoenike be langen door stoffelijke lotsverbetering nes te beter te kunnen behartigen. Daarom, allen Roomsch vtreenigd in steeds groetende orga nisaties; eensgezind strijdend onder beproef de leiding van besturen ai L er waai de ad viseurs, Vorstin en Lana. dan gaan wij daar heen. waar we moeien zijn. De spreker ont ving den dank van den voorzitter, welke dankbetuiging door hartelijk applaus werd onderstreept. Ten slotte deelde de voorzitter mede. dat het Lncycliek-leest zal worden ge houden einde Mei of begin Juni met als teest- redenaar de heer Klein, lid van het hootd- bestuur. uit Haarlem, 'levens zal de mede werking verzocht worden van de zangveree- niging St. Caecilia en het lanfarekotps Cres cendo. onderafdeeiingen van de St. Jozefs- gezellenvereentging. Hierop volgde rond vraag en sluiting. HEEMSTEDE. Personalia. Tot lid van den Centraien Jeugdraad ós o.m. be noemd A. H. Gerhard te Heemstede, lid van de Tweede Kamer der Stateu-Geue- raal. SÜHOTEN. Overtreding yan de kies wet. Hedenmorgen 4 uur is aatigeuuu- den P. ,W. tot het ondergaan van twee dagen hechtenisStral, die hem wegens overtreding van de kieswet waren opge legd. P. ,W. had opze<.teljjk niet deel go- nomen aan de stemming. BLOEMENDAAL. burgerlijke Stand: Gehoren: z. van N. van Woensetvan kix- tel. Ondertrouwd: J. F. Kuiken en E. Kerk hoven; D. Luiting en J. huuen. t Getrouwd: M. Nc.et en M. H. E. Lem. mens; W. Nederkoorn en J, de Waai. Overleden: J. van Dam, 86 jaar. HEEM8TEDE. Tot voorzitter en secreta ris der Commissie tot wering van school verzuim zijn uerbenoouid de heeren J. ue Jong en Th. J. Heiidauus. HEEMSTEDE. De heer P. Weaira. welke Jenoemd is tot controleur der gemeen te- financiën, beeft thans bericht iugezondon, dat hij de benoeming aanneemt, terwijl hij iu functie zul treden op 16 Juli a.s. HEEMSTÉDt. Door H. \V. E. alhier is aangifte gedaan dat door verbreking twee jassen zijn ontvreemd uit een tuinschuurije. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bii J. van der Horst, Binnenweg 100. een zilveren armband; Hoiel den Hout. een duif; Van Hout, Wilhe,minaplein 10. eoi damesrijwiel. HEEMSTEDE. Gevoudeu voorwerpen. Terug te bekomen bij ltisselade. Bosch en Vaartstraat 20 een gouJeu damesriug, "Jreiners. ülieslagerslaan 1. Haarlem een zak, inh. waschgocd. Dienstgebouw, lioeken. rcdeslraat 9. een pakje inh. kanten dames- artikelen: L. v. d. Kern. Raadhuisstraat 83, een zilverbon; Bureau v. pol. Raadhuis, een s>eutel; Th. Kievit. Schouwtjeslaau 17. een buigtang; Turenhout, Güpperweg 15. eeu moer vac een auto: B. van Straten, Molen- werfslaan 32. een aktentasch met inhoud; C. W- Schimmel. Voorweg 21 eeu zilveren broche; Fiege, Rükslaan 1. een lederen muil korf; F. Ros. Voorweg 45, een zak, inhou dende zeep. BLOEMENDAAL. Pcrsoualia. Als bestuurslid vaa de vereeniging tot behoud vau natuurmonumenten in Neder land is herkozen de heer A. Burdet te Bloemendaal en gekozeu Jhr. mr. J. \V. G. Boreel van Hogelandeu. BLOEMENDAAL. Personalia. —Be noemd is tot kantoorbediende 2de klas bij Je post en telegrafie Bloemendaal J. J. Wezen aar

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 14