feerk en Schob! LACTsTÏÏNmüwg Sport en Spel Gemengd Nieuws Uit den Omtrek Stadsnieuws Amsterdamsche Beurs?# c EEN LEERFABRIEK AFGEBRAND, Korte Berichten T ZILVEREN BISSCHOPSJUBILEUM VAN Z. D. H. MGR. H. VAN DE WETERING. Maandagmiddag werd door drie Zeer- 'jEerw. heeren pastoors uit Hilversum aan Z. D. H. den Aartsbisschop van Utrecht, een auto aangeboden als feestgeschenk bij lijn zilveren bisschopejubilé. Deze auto is een geschenk der Katholieiken van Hil versum, in welke plaats de Aartsbisschop eenige jaren pastoor was in de parochie van den H. Vitus. Mgr. is hedenmorgen met deze auto naar de kathedraal gereden om er te half elf de pontificale H. Mis op te diagen. In de Pontificale Hoogmis, welke door Z. D. H. Mgr. H. van de Wetering he denmorgen in de Kathedraal werd opge dragen, assisteerden Mgr. Dr. A. C. M. Schaapman, proost van het Metropolitaan kapittel en president van het Groot Semi narie Rijsenburg, als presbyter assistens; Mgr. B. A. de Wit, vicaris-generaal van het Aartsbisdom en Deken van Utrecht, ais eerste troondiaken en kanunnik G. A. Starink, plebaan der kathedraal, als twee de troondiaken; Mgr. J. A. S. van Schaiek kanunnik en president van het Klein Se minarie Culemborg, als diaken; en kanun nik J. H. G. Jansen, pastoor der O. L. V. kerk te Utrecht, als sub-diaken; de secre tarissen van het Aartsbisdom R. G. R. Smeets en J. H. Scholte op Reymer, res pectievelijk als eerste en tweede ceremo- uiarius. Als acolythen fungeerden eenige theologanten van Rijsenburg. Er werd geen predikatie gehouden. ZOU H. F. C. BLIJVEN? Men meldt aan de „Maasbode" uit Den Haag: Hier ter stede loopt het hardnekkige ge rucht dat dezer dagen een voorstel van ie vcreeniging van 2e en 3e klassers aan het N. V. B.-bestuur zal worden ingediend om de Westelijke eerste klasse tot 14 ver- eeuigingen uit te breiden. Door deze regeling zouden dus Quick en H. F. C. gehandhaafd blijven, terwijl alle overige clubs twee plaateen zullen op- ichuiven. CRICKET. I' Rood en Wit 2Albion. Rood en .Wit 2 is er in geslaagd ook haar tweeden wedstrijd to winnen. .Ook nu heeft het geducht gespannen en de overwinning werd dan ook met slechts 7 runs bevochten. Rood en ,Wit scoorde in de eerste in nings 109 runs. Beuth 35, Mr. Davidson 29 en Daam 20. J. Spruijt barolde 8—27, y, d, Goot 132 en Rouffaer 134. Albion bracht jn de eerste innings het totaal op 119. R. K. V. V. „Geel-Zwart." Bij de, op 14 Mei gehouden ledenver gadering, werd tot nieuw bestuur geko zen, de heeren H. A. Balm, voorzitter; H. V Tur.nhout, secretaris; H. v. Rijn, .pen ningmeester; W. de Zwager, commissa ris en G. Slenters, commissaris, Elias 37, J. E. v ,d Stadt 28, .Van Ros- eum 23 en Aspruit 14, Barolingcijfers: Beuth 4'41, A, Faber 2—26 en Mr. Davidson 342. In de tweede innings scoorde Rood en iWit 129 runs voor het .verlies yan 5 roickets, waarna .werd gesloten. Beuth 63 not out, B, yan Groenou 27 ten G. 'Kervel 14, Boroling cijfers: Rouffaer 2—27, 'J. Bpruijt 1—43, yan der Goot 1—30 en H. Spruijt 110. Albion moest dus 120 runs maken om te winnen. Zij bleef echter ,7. runs bene den dit totaal. Op 113 yiel het laaWto wicket. J. Bpruijt 36, J. E, v. d« Stadt 88 en Van Rossum 14. Boroling cijfers: Beuth 7—48, A. Faber 2—3.4 g» Mr. Da vidson 1—29, j A, IT. Zondagmiddag is de leerfabriek der firma Pessers te Tilburg afgebrand. Een voorraad .van 60.000 huiden, 600 L. traan, veel verf stoffen en alle machinerieën zijn door dezen brand vernield. De waascherü en de ma chinekamer werden behouden. De vermoede lijke oorzaak is broeiing. Alles wag verze kerd. Getracht wordt het personeel van on geveer 70 man. spoedig den arbeid te doen kervatten. HET NIEUWSTE VAK Gelezen de volgende advertentie: „Ohauffeuee-typiste, bekend met ikan- doorwerkzaamheden, zoekt plaatsing." EEN DOODELIJK ONGEVAL TE HILVERSUM. De gemeentewerklieden van Zanden en Jongerden zouden op het erf van den heer Kok, aan de Nassaulaan te Hilversum een yinkput schoonmaken. Toen Maandagmid dag van Zanden in den pnt afdaalde, raakte hij bewusteloos door de uit den put opstijgende dampen en viel hij bewuste loos op zijn kameraad. De reinigingsdienst door den heer Kok gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Een der werklieden daalde af met een reddingsgordel omge bonden, maar hij geraakte eveneens be wusteloos en werd oogenblikkelijk opge haald. Een arbeider, bij het ongeval aan wezig, bood zich aan om af te dalen, mits hem een doek metau de cologne om mond en neus werd gebonden. Het gelukte hem beide mannen naar boven te brengen. Van Zanden bleek overleden, hij laat drie kinderen na. Jongerden werd door de doctoren bijgebracht en in het E.-K. Zie- kenhuis opgenomen- HET AANTAL AUTO'S EN MOTOR RIJWIELEN. Volgens de laatst uitgegeven staten van pummerbewijzeu voor automobielen en motorrijtuigen blijkt, dat in totaal in Ne derland zijn aangegeven 61.710 dier bewij zen, verdeeld als volgt: Groningen, A, 3883. Friesland, B, 2904; Drenthe, D, 1319; Overijssel, E, 3718; Noord-Holland G, 11.914 Zuid-Holland, H, 15.906; Zeeland, K 2037; Utrecht, L, 3699; Gelderland, M 6363; Noord-Brabant, N„ 6095; Limburg, P., 2697 en Departement, R, 2175. Het driejarig zoontje van den schip per J. y. d. P, te Tij nje (Fr.) is oyer- )boord gevallen en .verdronken, De 32-jarige vrouw van den ,ver- laadmeester H, ,0. te Schildmer (Gr.) is bij het doorlaten van een schip. t.e. water geraakt en yerdronken. Het 14-jarig dochtertje van A'. de K. te Strijen, is, toen ze per fiets een zwaarbeladen boerenkar voorbij wilde rijden, onder den- wagen geraakt en ge dood. Te Lichtenvoorde. (Geld.) zijn de schoen- en lederfabrieken der N.V. H- A. Hulshof ,en Co. wegens werkgebrek gedurende drie d;agen per. week gesloten. De. 20-jarige v. d. D. te. Voorburg is Zaterdagavond in de badkamer ten zijnen huize door gasverstikking om het leven gekomen. Vermoedelijk heeft de ongeluk kige verzuimd, de gaskraan te sluiten. Toen men hem vond, waren de levens geesten reeds geweken. Aan pen der R. H. B. S. inFriesland gaf een tijdelijke leeraar proefwerk. Dit stond de klasse, niet aan; ze ging in sta king. De directeur der school kwam er bij te pas, maar 't .werk werd tot heden niet hervat. Nu er bijna geen kantoor meer is waar niet ,een of meer .vrouwen vrerk .ver richten is het wel interessant te herin neren dat pp 15 Mei 1870, dus nog slechts een halve peuw geleden, geschreven wérd als een groote bijzonderheid dat .te ,Venlo een meisje als volontair op het station der S.S, te werk was gesteld. Terwijl Vrijdagmiddag de Bchipbrug over den Rijn to Arnhem geopend was. kwam een meubelwagen uit Heteren aanrijden. Het paard was niet spoedig genoeg tot staan te brengen, met het gevolg dat paard en wagen te water gingen. De voerman die het gevaar zag aankomen, wist zich tijdig in veiligheid to stellen. Het paard verdronk. Uit den Rijn nabij het Looveer is Zaterdagmiddag opgehaald het Hik vaa den molenaarszoon Willem-Sen te Pannerden. die sedert eenigen tiid vermist werd. Naar men weet zijn. twee passagiers van de „Lingestroom", dezer dagen uit Rus- land teruggekeerd, in de quarantaine-inrich ting aan de Zeeburgerdijk te Amsterdam, achtergebleven. Een hunner, die een aandoe ning had, zal weidra ontslagen kunnen wor den. Een vrouw zal nog gedurende het ineu- batietijdperk van de vlektyphus in observatie moeten blijven. Het gerucht, als zou de heer Hontmer- son de gemeente Groningen aanspreken tot betaling van 25.000 schadevergoeding, om dat hij zijne inrichting heeft moeten sluiten, niettegenstaande da bouwpoütie haar had goedgekeurd, is. volgens de Prov. Gron. Crt. onjuist. 33e heer H. heeft er niet aan. f^edacht ae gemeente aan te spreken. Te Zierikzee is de 22-jarige J. Lege- ma te door den bliksem getroffen en onmid dellijk gedood. Drie hem vergezellende per sonen vielen op den grond, maar bleven on gedeerd. HET ZILVEREN BISSCHOPSFEËST VAN Z. D. H. MGR. v. d. WETERING. Men seint ons uit Utrecht: Van alle Katholieke instellingen en tal van parti culiere woningen wapperde heden de vlag, veelal met den Pauselijken wimpel, ter gelegenheid van het zilveren bis- scbopsfeest van Z. D. H. den Aartsbis schop van Utrecht. AUTO ONGELUK BIJ ROERMOND. ROERMOND. 18 Mei. Hedennacht heeft bjj Roermond een ernstig ongeval plaats gehad. De auto van de fabriek het Steijl is op den weg tusschen Beifeit en Tege- len omgeslagen, Twee personen werden gedood en drie zwaar gewond. DE ACTIE IN DE METAALINDUSTRIE. Het dagelijksch bestuur, van den. Metaal- bond heeft ojm. aan het bestuur van den Ned. R.-K. Metaalbewerkersband meege deeld, dat het gaarne bereid is eene be spreking met dat bestuur te hebben, ten einde tot het afsluiten van een nieuw, Oblleotief Contract te geraken. Daarom wordt voorgesteld het minimum gemiddeld uur-inkomen, bij 48-urige werk week. als volgt vaat te stellen: Gemeente- Geschool- Geoefen- Onge- klaaee. den den. schoolden. I ?5 (36.—) 65 (31.20) 66 (26.40) II i 70 (33.60) 60 (28.80) 60 (24.—) Hl 60 (31.68) 56 (26.88) 46 (22.08) IV, 63 (30.24 63 25.44 1 43 (20.64) V 61 (29.28 51 (34.48) 41 (19.68) Het dag. best. van den Metaalbond, stelt voor de bespreking over dit inkomen te be palen, in onderling overleg, op nader te be palen datum. Tot deze bespreking zijn uitgenoodigd de Besturen van den Algem. Nederl. R.-K., tmrist. en (Neutralen Metaalbewerkexsbond en de Landelijke Federatie van Metaalbe- OVER VEEN. Brand. Ten mul eel e van den heer A. W. v. d. Brink alhier, is aan het Rollandepad) een schelf riet verbrand een waarde vertegenwoordigend van on geveer 200.—. Daar het riet niet verze kerd was, een leelyik schadepost je. Men denkt aan kwaadwilligheid. SCHOTEN. Ingestort. In het café van den heer M., alhier stortte tijdens de re petitie van het mannenkoor „Inter Nos" een gedeelte van het plafond naar bene den. Een en ander veroorzaakte een heisch lawaai, doch allen kwamen vrij met den schrik. OVERVEEN. Zondagmiddag had een juffrouw uit Amsterdam die zich met an deren vermaakte op, het hoog.e duin ach ter Kraantjelek, bij het afrollen van de duinen het ongeluk een der, beenen'te breken. 4 Per auto werdl zij naai' haar woonplaats te Amsterdam vervoerd. SCHOTEN. Hedenmorgen is M. E. M. door de politie aangehouden tot het on dergaan van 6 maanden tuehtschoolstraf, voor het plegen van diefstal ongeveer, an derhalf jar geleden,. Vanmorgen is hij overgebracht. OVERVEEN. R.-K. Volksbond. Men schrijft ons: Zondag had de R.-K. Volks bond, afd. Overveen een bedevaart geor ganiseerd naar O. L, Vr. ter Nood te Heiloo. Een gedeelte der deelnemers maakte den tocht per fiets een ander ge deelte per spoor. Het geheel stond onder leiding van den WelEerw. Heer Kapelaan P. Kemper van de parochie alhier. Er waren ongeveer 50 deelnemers waar bij ook de heer Jansen Jr. zich had ge voegd, om de oefeningen in de Ijapel °P het genadeoord, door orgelspel op te luis teren. De deelnemers hebben op nederige wijze in die heerlijke omgeving, waar in het genadeoord gelegen ie, O. L. Vrouw ter Nood gebeden om hulp en bijstand. De leiding was aan goede handen toevteïj- trouwd. Kapelaan Kemper heeft daar voor den dank, die hem na afloop dooi den voorzitter gébracht werd, dubbel ver diend. Laten wij hopen, dat de goede lei ding, het mooie van de omgeving te Hei- lo en bovendien de vele genaden voor de deelnemers een spoorslag moge zijn, voor de nog velen, die thuis bleven, om 'n vol gend jaar ook deelnemer to worden. BLOEMENDAAL. Personalia. Door den gemeenteraad van 's-Gravenha- ge is tot onderwijzeres aan do openbare lagere school aan de Hamsterlra isstraat aldaar benoemd mej M. J. F. Tjalsina, al hier. AGENDA. 19 MEI. Sociëteit „Sint Bavo" 8 u. R.-K. Onderwijzers 8 u. Kruisverbond 8 n. Bestuursraad! 8 n. Tramper soneel. U i -J j Oplichting, De rijwielhandelaar D. uit d® Ridderstraat heeft aangifte gedaan, dat hij vermoedelijk opgelicht ia voor een heerenrijwiel ter waarde van 165. i. vl Opgespoord, Door de recherche is opgespoord een ze kere li. P., die verdacht wordt ongeveer 6 weken geleden »de Faam" opgelicht te hebben voor 4 heerencostuums. i M. U. L. O-Avond. Men schrijft ons: 1 r. De leerlingen der hoogste klassen van de M. U. L. O.-school no. 1 hadden het plan ge vormd. nu zij voor goed hun school zullen verlaten, een fuifavond te organieeeren en daartoe waren zii Zaterdagavond samenge komen in het gebouw „Zang en Vriend schap". Het hoofd der school, de heer E. L. Brou wer. en vele leeraren waren met hunne da- me» al» genoodigden aanwezig. Gemeentezaken, B. en W, stellen voor hen te machtigen oim in 1920, al naar gelang de behoeften der gemeentekas zulks vorderen, gelden tijde lijk op te nemen met dien verstande dat het terzelfder tijd opgenomen bedrag nimmer de som van 7000.000 zal overschrijden en te gen een rente van niet hooger dan boven het promesse-dieconto der Nederland. sche Bank. Te bepalen dat jn afwachting van, eene nadere voorziening in de behoeften der ge meentekas aan tijdelijk op te nemen gelden bij de begrooting voot 1921, deze tijdelijke leening vóór 15 April 1921 geheel zal moe ten zijn afgelost. Behoudens nadere financieele regeling voor de bestrijding yan de rente en van de kosten aan zegels op den P°*t volgnummer 262 der begrooting voor den dienst van 1920 alsnog beschikbaar te stellen f 50.000. Het ligt in het voornemen van B'. en W. den Raad binnen korten Hjd voor te stellen ter bestrijding van uitgaven voor den bui tengewonen dienst een definitieve geldlee- ning aan te gaan. Receptie by dien Commissaris der Koningin. Als president der Mablerf eesten reci pieerde Zondagmiddag Jhr. Mr. Dr. A. Röell, ten zijnen huizo aan de Nieuwe Gracht. Het feest, voornamelijk ter eero van Willem Mengelberg, kenmerkt zich dooii een zeer druk bezoek. De receptie werd door on geveer 200 gasten bezocht. Tegenwoordig waren, behalve Mevr. de Wed. Mahler en enkele familieleden en de heer en mevrouw Mengelberg, o.m. Arnold Schönberg, Alexander Schmuller, leeraar aan het Amsterdamsche Conservatorium, de pianist Leonid Kreutzer met eehtgenoote, Adolf Busch. Van de buitenlandsche solisten onder de aanwezigen noemen wü Madame Charles Cahier, Ilona Dnrigo en Gertrud Foerstel. Tenslotte kunnen wij nog vermelden, dat ook tegenwoordig was het bestuur der vak- vereeniging van de mucisi van het Concert gebouw uit Amsterdam. Personalia. Met gunstigen uitslag is afgelegd het eind-examen voor den Ned.-Ind, rechter lijken dienst door mr, F. tW. Booij, al hier. Temperatuur. De temperatuur van het water in 'de gemeentelijke bad- en zweminrichting be droeg hedenmiddag .60 gr. GEMEENTEZAKEN. Bij raadsbesluit ,van 17 December j.l, werd aan de alhier gevestigde woning bouw vereeniging „Rosehaghe" een voor schot verleend yoor den bouw van 138 één,gezins-arbeiderswoningen op een ter rein gelegen tusschen den Zijlweg en den Brouwersvaart. Later bleek echter, dat er plaats was voor 139 woningen. Bij de aanbesteding van den bouw op 28 April was de laagste inschrijver f 1.112.432; hij nam echter zijn inschrij ving terug, zoodat thans de laagste jn- schrijfsom is f 1.126.874. Als gevolg hiervan zou liet yerleende voorschot belangrijk moeten woeden over schreden. --! f i In verband daarmede: wordt dooi' ge noemde yereenigingj eene gewijzigde bouw-: en exploitatie-rekening voor den bouw voor 139 eensgezinsarbeiderswonin- gen bij den Raad der gemeente Haarlem ingediend, volgens .welke het voorschot zou moeten bedragen f 1.254.000. De; meerdere .uitgaven zullen uit d.e hu ren moeten bestreden worden. De huurprijzen zullen in verband daar mede; moeten .worden gebracht op, de vol gende bedragen: voor 86 .woningen van f 5.30 op f 7.40 per week; yoor 48 (oorspronkelijk <47) van f .5..80 ojp f .7.85 per week, voor 1 van f 6.10 o(p f 8.30 per week, yoor de bo venwoning met bestuurskamer van f 5.50 op f 7.20 per week, voor 2 winkelhuizen van f 10 p.p f 13.30 per week en voor I winkelhuis van f 12 op f 15 per week. B. en [W. stellen nu aan jden Raad voor genoemd voorschot toe te kennen, de hu ren goed te keuren en de erfpachtsom van 6 pet', te; brengen <op 5.132 pet. De yacantieregeling der Rechtbank. De' vacantieregeling der Arr. Recht bank alhier is als volgt geregeld: Juli, Strafzittingen: 8 en 22 Juli, Burgerlijke Zaken; 6, 13, 20 en .27 Juli, Rechtbank: mrs. Losecaat Vermeer, v. .Nes ,v. Meer kerk', v. d- Muelen en De Josseliu de Jong (le helft van Juli). Plaatsvervan gers mrs. jhr. v. Styrum, .Visser 't Hooft en Hoog, Rechter-connnjhsaris mr, De Joe- selin de Jong. Augustus. Strafzittingen 5, 12, 19 ,en 26 Augustus. Burgerlijke Zaken 3, .10, 17 en 24 Augustus. Rechtbank: mrs. jhr. De; Marees ,v, Swinderen, Pasteur, Dor- hout Mees pn Sluis. Plaatsvervangers: mrs. Visser 't Hooft (2e helft yan Au gustus) en Maclaine Pont. De terechtzittingen op Dinsdag 13 .en 27 Juli zijn bestemd voor .de behandeling van spoedeiscbende civiele zaken en .daar na zoo noodig voor strafzaken. Na de. yacantie is de samenstelling der kamers als volgt: Civiele zaken:: mrs. Losecaat Vermeer y, Nes v. Meerkerk en y. d. Muelen. Strafzaken: mrs. jhr. de Marees v. Swinderen, Dorhout Mees en De Josselin de Jong, Rechter-c,ommis<s,a- ïismv. pasteur. GEEN OPWEKKING NOODIG! Als men leest dat pater Borromaeus de Greeve en Mr. J. B. Romans spreken, dan is er zeker geen opwekking noodig om al le Roomsche dames en heeren aan te spo ren in groote getale Vrijdagavond 21 Mei ajs. in de Groote Vereeniging te komen. De R.-K. Politieke Propagandaclnb heeft een groote propagandavergadering georganiseerd, waarop de beide gevierde redenaars met bun bezielende welspre kendheid de vele honderden aanwezigen, die er ongetwijfeld zullen zijn, zullen meesleepen en opvoeren in hoog-uitslaan- do geestdrift voox- onze goede Roomsche zaak. Dat is nu eens een vergadering die naar den nieuwen tijd wijst: de Politieke Pro- pagundaclub, die mannen èn vrouwen op roept ter vergadering. Ook vrouwen, ©m haai* in te wijden in de geheimen der poli tieke wegen! Wij' twijfelen er niet aan, of vooral het vrouwelijk element, zal ter ver gadering druk vertegenwoordigd zijn en wü zullen het zien gebeur en dat de vrou wen, die nu uit den aard der zaak in, poli tieke geschooldheid nog' achterstaan bü de mannen, deze weldra zullen op zijde en wellicht voorbij streven. Do Haarlemsche Jachtclub. j Zaterdag en Zondag heeft de Haarlem sche Jachtclub .een welgeslaagden wed strijd gehouden, welke veraangenaamd werd door buitengewoon goed weer. Een heerljjk gezicht was het jn dat breede Spaarne de witte zeilen' te zien voortvliegen in snellen ylucht en met sierlijke wendingen. Een talrijk publiek stond dan ook jn bewondering neer te staren op de voor bijschietende jachten .waaronder vooral de dinghys bijval oogstten. Jammer, dat ,er zooveel ingeschreven schepen niet aan de start yerschenen en weer andere tijdens den wedstrijd jden strijd opgaven. De Serieprijzen .werden gewonnen door Waterrot, C. v. d. Giessen (Regenbogen), Haarl. Jachtclubbeker; J. J. A. Hin, Wildzang (Scheldejollen), Huybrechtsbe ker; ,W. Beekhuis, Kaper (Vrijbuiters), Haarl. Jachtclubbeker; Ie H. W. de Voogt Snapje H, 2e ,W. Blankevoort. Geisha (dinghys), Haarl. Jachtclubbeker, De. eerstaankomenden ontvingen boven dien nog .een Haarlemsche Jachtclubbe ker. Dit waren yoor de: .verschillende klas sen; Regenbogen: (Waterrot 3 1ste prijzen. Scheldejollen: Sarita H (H. Lamp), Wildzang (J. J. A. Hin) 2 lste prijzen. Vrijbuiters: Vrijbuiter (W. de Vries Lentsch) 3 lste prijzen. Dinghys: Beatrijs HI (C. Hin), Snapje II (H. ,W. de Voogt), Nelly (M„ v. Bree- men). De dag werd gesloten met een geza menlijk diner, waarbij eenige welverdien de woorden .van dank werden gebracht aan den secretaris den heer F. J. Bem- hard. Na afloop werden met eenige toepas selijke woorden door den heer Q. jWj, d.e Visser, de prijzen uitgereikt. Ook voor de bemanning van de win nende vaartuigen waren kleine be akertjes, uitgeloofd, zoodat ook die voor hun wer kelijk zwaar .werk beloond werden. .Vrachtauto's. De heer K. Kievit en 170 andere be woners van de Leidschestraat, zoowel eigenaars als huurders, hebben in 'n adres aan den raad te kennen gegeven, dat zij hinder hebben van de snelrijdende zware vrachtauto's, die dagelijks door deze straat heen en weer van het goe derenstation rijden, .waardoor bun hui zen staan te schudden en de .plafonds scheuren, zoodat zij in reparatie verval len, wat niemand hun zal vergoeden. Vermeenende, dat de .Westergracht door eenzijdige, bebouwing, yeel minder hinder Medegedeeld door J)o Spaarne-Bank", De Beurs opende heden lager 4 STAATSFONDSEN' - 5 Nederland 86. 6 Indië 10034 CULTUREN Koloniale Bank 376. Inlischo Bank 34^ Yorfkenlanden 426. H. V. A. 959. INDUSTRIEELE WAARDEN Insulinde olie 250. OLIEWAARDEN Koninklijke 960. Consols 333. Orion 75. TABAKKEN. Amsttrdam Deli 303. Besoeki 180. Rotrj terdarn. Deli 320. Medan 300. RUBBERS 'Amsterdam. Rubber 265. Deli Batavia 190. Nederland Rubber 146. Rotterd. Tapa- nooli 160. Holl. Am. Lijn 480. Holl, Boot 202. Kon. SCHEEPVAARTWAARDEN Holl. Lloyd 180. Japanli.in 350. Paketvaart 249. Scheepvaart Unie 296. Marine 3714. AMERIKAANSCHE WAARDEN Hide and Leather 108. Steel 10514. Smelting 69. Anaconda 129. Oigar 73. At chison Topeka 91. Voting Rails 2414. Den ver 734. Southern. Pacific 105. Union Pa cific 120. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 10.50. Bea*ün 5.75. Parijs 19.— Bazel 48.45, Weenen 1.35. Kopenhagen 45.90 Christian ia 50.86. Stockholm 57.80. Brussel 20.20 New-York 2.7434. zal hebben yan het gevaarlijke dreunen der huizen, yerzoeken zij den Raad te bepalen, dat het vervoer langs de Wes tergracht zal gaan, of zoo dit niet moge- Lijk is, den bestuurders van die lastauta^| te verplichten langzaam te rijden. VAN ONZE RECHTBANK. Kolen. De beide eerste beklaagden, W. W. 22 j, van Rotterdam en J K. van Bruinis.se waren schippersknechts op do „Deutscb land", die met steenkolen geladen ons land binnenvoer. Ze spraken samen af ou een deel der kolen voor eigen kosten te verkoopen en stelden zich in verbinding met W. K, 24. j. to Zaandam die er wel ooren naar had. Hij kocht de 7 ton kolen van hen en be taalde hen daarvoor 180.uit. De officier van justitie wilde nog een, getuige hooren, zoödat de zaak voor on-j bepaalden tijd werd uitgesteld. '1 De staking aan den woningbouw van Patrimonium. Het gs&dhiiil tusschen de aannemer», metselaars en opperlieden aan het bouwwerk der 74 woningen aan het Brouwersplein is opgelost. Nadat verschillende samenspirékin- £en zijn gehouden tussch/em patroons en werklieden, tusschen de organisatiebes turen en eindelijk in een commissie van twee pa troons en twee werklieden en steedis geen oplossing! wrrdl gevonden, hébben beidé partijen besloten Üiiet geschil aan de uit-; spraak te onderwerpen van den Directeur diei Arbeidsbeurs, dén heer C. Sorgdrazer. Deze heeft bepaald dat het loon voor het „sdhoone werk" zal zijn f 18.per dub zend. Het loon voor vuil1 blijft f, 11.per diuiizendl. De uitspraak heeft terugwerkende kracht, zoodlat het „sdhoone werk" geleverd) in de weken van 26 April1 Mei en van 3—8 Med betaald zal worden naar een tarief van f 18.— per duizend. Met dieze beslissing konden beide partijen zich vereenigen. VEREOOQim DER BROODPRIJZEN) Morgen zal, naar wij vernomen, een ver-} ga dering plaats bobben van broodbak-1 kerspatrooms en coöperaties, waarin bet besluit zal worden genomen den broodprijs) met 1 eent te verhoogen. BURGERLIJKE STAND, Ondertrouwd: 18 Mei. A. Ohmstedo en J. A. Raeder. Getrouwd: 18 Mei. H. W. Wijkhuijzen en L. y. d. Veen J. L. A. Cuperus en A. G Graandijik. Géboren: 14 Mei. zoon van W. Cb. Schel tenia—Tideman 15 Mei. dochter van J. Bogaart—Stakenburg zoon van M. J. v. d. PasSchoemaker 17 Mei. doehterl van M. FiegoKoom dochter van M.; de VriesSchellevie dochter van K.' Kroesv. Dijkhuizen. Overleden: 16 Mei. P. v. Duin, 84' jaar,», Maerten van Heemskerkstraat 17 Mei.1 C. Rozijn-—Strijd, 38 jaar, Rozenprieelstr,' H. C. Nederkoom, 86 jaar, Kruisstraat J. H. J. 2 dagen, zoon van W. J. v.\ Buchem, Speketraat. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 19 Mei 1920 des na* middags ten half 2, zoo noodig voort te zet j ten des avonds ten 8 uur in de Statenzaal (Prinsenhof). De volgende zaken zullen aan de orde worden gesteld 1. Mededeelingen en ingekomen stukken/ Verzoek ontslag als onderwijzer voor m. u. iJ 0., letter A. 2. Voorstel B. en W. vaststelling jaarwedden personeel 1. 0. 3. Voorstel B. en W. goedkeuring rekening' en verantwoording K. v. K. en Fabrieken. 4. Voorstel B. en W. uitbetaling vervallen coupons en uitgelote, schuldbrieven. 5. Voorstel Burgetn. en Weth. aanvaarding geschenk (schilderij). 6 Voorstel B. en W. wijziging belooning directeur en leeraren gemeentelijke cursus hoofdakte. 7,. Voorstel B. en W. wijziging verordening be zoldiging hoofdambtenaren (insp. lich. opvoe ding). 8. Voorstel B. en W. opnieuw vast stelling regeling herhalingsonderwijs9. Voor stel B. en W. beschikbaarstelling gelden aan schaffing inventaris sportterrein Kleverlaan. 10. Voorstel B. en W. nemen algemeen besluit ontruimings-procedures. 11. Voorstel B. eni W. verhooging tegemoetkoming secretarissent Comm. wering schoolverzuim. 12. Voorstel B. en W. verhuur perceel Zomervaart no. 20. 13v Voorstel B. en W. goedkeuring wijziging op richtingsakte P. E. G. E. M. 14. Voorstel! B. en W, wijziging overeenkomst leverau? duinwater Spaamdam. 15. Voorstel B. en W£ wijziging overeenkomst met de H.IJ.S.M. 10/ Voorstel B. en W. aankooo ncrreclen Konincs^

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8