Uit den Omtrek HAARLbM. De Commissie van övtrieg. éan tie gelegenheid lot toepassing Van bijzoi.lejre onderwijsmethoden. i Het ameudement-Rutgers om mogelijk te maken dat bijzondere schoolbesturen garantie moeten 6telien niet alleen in den vorm van geldstorting doch ook op an- Jdere wijze, werd door den voorsteller toe gelicht. Bij den aanvang der zitting wees de voorzitter den leden er met nadruk op, dat het gewenscht is de vergaderingen tot het einde bij te wonen. Mocht de behandeling der L. O. wet deze week niet afloopen, dan zal tot a.s. Dinsdag ver gaderd worden. r— inbraak in het Ripperdapark. Hedenmorgen tegen hall vijf reed de agent- wielritder Z. op de Amsterdamscbe Vaart, toen hij twee mannen zag rijden, die. ieder mee een groot pak, in haast naar Amsterdam schenen te gaan. De agent vond 't verdacht en sommeerde beiden at te stappen. Een van beice mannen vluchue direct weg in de rich ting Amsierdam, terwijl de tweede gegrepen werd en naar 't bureau van politie gebracht werd. Bij ondezcek bleek 't pak een belangrijke hoeveelheid zilveren voorwerpen enz. te be vatten. De politie ging oogenblikkelijk op verder onderzcek uit. o.a. naar 't station, ooi te zien. wie er met den eersten trein naar Amsterdam zouden vertrekken. Daar troffen de 2 agen ten. die daar naar toe gezonden waren, een man aan, die eveneens een groot pak droeg, dat ook zilveren voorwerpen bevatte. Ook deze man werd natuurlijk ingerekend. intusschen wist de poiitie nog altijd niet, waar 't zilverwerk vandaan kwam. Maar he denmorgen zag iemand van Paludan de uoort openstaan van Cc woning van den heer P., Ripperdapark 21. waar bleek in Gen afgeloo- pen nacht ingebroken geweest te zijn. De beide aangehoudenen zijn Amsterdam mers, ami. A. J. M., 18 jaar. smid en J. G. v. E., 22 jaar. los werkman. Naar den derde wordt nog gezocht. 't ls reeds tangen tijd geleden, dat er hier in Haarlem een flinke inbraak gepleegd is. Gelukkig, dat dit vereerend Amsterdamsen bezoek zoo goed is afgeloopen en daarom dan ock een woord van lol aan den ijverigen en doortastenden agent-wielrijder, die door zijn flink optreden een flinke aanhouding be werkstelligd heeft. bied. R.-K. Metaalbewerkersbond. Deze aid. htmd Vrijdag 14 Mei hare leden vergadering, die goed bezocht was. De voor- mier, de heer J. B. Dijkmans, opende de ver gadering met den Christel. Groet en heette de aanwezigen van hane welkom. Na een paar puntjes te hebben afgehandeld, was aan de orde het hoofdbestuursvoorstel, om de con. tributie met 10 cent te verhoogen. De hoota-- bestuurder Spit zette uiteen waarom 't hoofd bestuur met dit voorstel was gekomen. Spre ker ging den financieelen toestand na van onzen Bond en de verplichting jegens de eixioosheiavtrzekering. Na deze rede werd door enke.en om inlichting verzocht, die naar genoegen werden beantwoord en ten slot-.e werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen, om de contributie met 10 cent te verhoogen, voor jeugd-leden met 5 cent, ingaande 22 Mei as. Hierna was aan de or de bespreking der voorstellen van de a.s. Bondsvergadering. Er ontspon zich een aan gename bespreking om nog een extra contri butie-voorstel te doen voor den komenden strijd in de Metaal-industrie en besloten werd dit aan het Hoofdbestuur over te laten. Enkele voorstellen werden aangenomen ter behandeling voor de as. Bondsvergadering. Nadat de voorzitter enkele medededingen gedaan had, spoorde zij de aanwezigen aan, om steeds meer de vergaderingen te bezoeken en zich meer te bewegen op het terrein der propaganda en mede te werken aan onze Roomsche zaak. Hij sloot dan deze welge slaagde vergadering met den Christ groet. Temperatuur. De temperatuur va» het water in de Gemeentelijke Bad- en Zweminrichting bedroeg hedenmorgen 59 graden. Het Bagünehof. Van gemeentewege wordt thans het Bagijnehof geheel gerestaureerd. In de eerste plaats is het voor het verkeer van groot belang dat hier een trottoir aan gebracht wordt, doch eveneens zal de reeks kuilen verdwijnen. De straat wordt opgehoogd en va» een nieuw plaveisel voorzien. Hollandsche Voorschotbank. Op de Maandag gehouden Algemeene Vergadering van aandeelhouders in de N. V. De Hollandsche Voorschotbank, al hier, werden de banians en winst en winst- en verliesnekening goedgekeurd en het dividend, evenals het vorige jaar, op 12 pet. vastgesteld. De heer Mr. I. W. Loseeaat Vermeer, af tredend commissaris, werd als zoodanig herkozen. van het jaar 1920 een aanvang te maken In beginsel wed besloten tegen het eind met de conversie bij uitloting van de 4h> pet. schuldbrieven in gelijke «tukken van pet. De voorgestelde salarisregeling der directie werd goedgekeurd. Een ongeluk? Gisterenavond om elf uur werd de politie gewaarschuwd, dat twee personen op de Nieuwe Gracht te water waren geraakt. Politie en vier leden van de Reddingsbri gade stelden een onderzoek in door dreggen en duiken, doch zonder resultaat. Op tijd gered. Dinsdagavond half zeven viel de 77-jarige H. J. uit Schoten in het wafer van den Kinderhuissingel. Met behulp van een red dingsbaak mocht het den heer B. gelukken den ouden man wederom op het droge te brengen. De man bleek zeer overspannen te zijn. Nadat hij in St. Johannes de Deo van droge kleeren was voorzien, keerde hij naar huis terug. Amsterdamsc-he Bank. Verschenen is het verslag over 1919. Wij ontleenen er het volgende aan. Tengevolge der verschillende maat schappelijk'» omstandigheden dié deeen tijd kenmerken, heeft de bank haas za ken aanzienlijk zien vermeerderen. De resultaten van het afgeloopen jaar zijn zeer gunstig. Intusschen komt het der directie niet onwaarschijnlijk voor dat binnen afzienbaren tijd de toestand een keer zal nemen. Een conservatief beheer acht zij dus geboden. In het afgeloopen jaar werd een bijkan toor geopend te Haarlem. Het geplaatste kapitaal bedraagt thans 45.000.000.—. De wisselrekening sluit met een saldo van 5.182.513. De provisierekening laat een bate van 4.393.477, de renterekening van 9.597.849, makende met de winsten op fondsen en consortiale rekeningen een totaal van 19.744.137; bij een gemiddel de reserve van te zamen 63.500.000. Met het oog op het onzekere der tijden meent de Directie een buitengewone re serve van 3.000.000 te moeten vormen en de reserve voor dubiense debiteuren met 1.000.000 te moeten versterken. Met bet oog op den bouw van een nieuw hoofdkantoor door de uitbreiding onzer zaak vereiseht, is 2.001.606 afge schreven op onroerende goederen. Voorts wordt voorgesteld in het statuair reser vefonds 2,000.000 te storten of 1.162.42(, meer da:i de statuten voorschrijven. Het dividend kan op 14 pet. (vorig jaar 12 pet.) bepaald worden. Het gemiddelde dividend van de laatste 10 jaren zal dan 11.20 pet. bedragen. Kinis verbond. Toen verleden jaar besloten werd het Iïaar- leoische Kruisverbond te splitsen in parochi ale afdeelingen. gebeude dit in de veronder stelling dat de bloei der organisatie daar door bevorderd zou worden. De uitslag heeft niet aan die verwachting beantwoord en men is tot de overtuiging ge komen. dat het werk door ééne vereeniging meer vruchtdragend zal kunnen zijn. Op de gecombineerde vergadering dei Kruisverbonden HaarlemGen train en Haar lem-Noord. hedenavond in de Socioteit Sin. Bavo te houden, zal door l.g. atdeeling worden voorgesteld tot fusie over te gaan. Wordt dit voorstel aangenomen, dan tre den beide besturen af en moet een nieuw worden gekozen, waarmee de verkiezing van een voorzitter gepaard gaat. Deze vergadering zal van gooie be teek en is zijn voor de toekomst der R.-K. Drankbestrij ding in onze stad. zocdat de bestuien reke nen op de trouwe opkcorst der leden. De Commissie van Overleg voor de werklieden vergaderde Maandag, 17 Mei onder voorzitterschap van Mr. Bomans. Opnieuw kwam ter sprake een loon- kwestie van pen der beambten aaan den Stadsschouwburg, alsmede de toepassing van het reglement voor de werklieden in het Gasthuis werkzaam. Van elk van bei de instellingen .was de directeur aanwe zig tot het verschaffen van inlichtingen. Aren drong .er op aan om de verschil lende dienstvoorv, aarden, we.ke speciaal geiden voor het gasthuispersoneet voor zooveel mogelijk ju overeenstemming te brengen met pie van het overige perso neel. Een en ander zal jn de eerstvolgende vergadering van het CoLege van itegen ten ter spiake worden geuracht. De werktijd van de bi ugwaciiters aan de Ringvaart maakt daarna een onder werp van breedvoerige bespreking uit. Met gaat hier om de vraag of een twee- ploegensteisel zal worden ingevoerd of dat de voorkeur zal worden gag-even aan een dag- pa nachtdienst, zooais thans be staat. Besloten werd om te adviseeren tot het fnvoeren van het tweeploegen- stelsel, terwijl de loonregeling abnog la ter onder het oog- gezien zal worden. Daarna wordt ter sprake gebracht een schrijven van pnkeie werklied enorganisa- ties, waarbij zij hun groot leedwezen be tuigen, dat door den Baad dusdanig aan de voorgeste.de sa.arisregeling is getornd door wijziging der loonen in groep li van de amotenaren, dat het verband tus- schen de groepen onderling nu verbroken is. Door deze handelwijze van den Jtiaad, door wien tevens de positie van de Com missie van. over.eg in niet geringe mate is aangetast, zullen de organisaties zich gedwongen zien spoedig weer nieuwe voorsteiieu, de salarissen der werklieden betreffende, bij den Raad in te dienen. Waar toch Burgemeester en Wethouders, juist aL terwi.le van het verkregen een stemmig advies yan de Commissie van overleg eer-s t na lange beraadslaging de voorstellen van de Commissie tot de zijne heeft willen maken, daar had het naar de meening van die organisaties zeer zeker op den weg gelegen van den Raad om de voorstellen van Burgemeester en Wethou ders, terwiUe van het verband, zonder wijzigingen over te nemen, of waar hij deze veranderingen noodzakelijk had ge acht, althans te voren opnieuw het oor deel van de Commissie te vragen. Van verschillende zijden .wordt opgemerkt, dat de Commissie niet in gebreke moet blij ven om hare verwondering te uiten over de houding van den Raad en er haar leedwezen over uit te spreken dat met de uitspraak van deze Commissie, inzake de regeling van de loonen en salarissen, als één geheel, op niet voldoende wijze rekening is gehouden. De Commissie van overleg constateert eenstemmig de on juiste verhouding welke geschapen is tus- sehen de salarissen van den ilen groep van de ambtenaren en de loonen dei- werklieden. Tenslotte wordt nog besproken de groepsindeeling van eenige werklie den, welke aangelegenheid door een sub commissie ter hand genomen zal worden. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN FABRIEKSARBEIDERS. HAARLEM. 19 Mei. In een druk bezochte vergadering, werd Maandagavond besloten, aan de firma Merens. Zuider-Buiten Spaame als gevolg van een herhaaldelijke weigering tot een onderhoud, een ultimatum te zenden. Twee ruiten verbrijzeld. Dinsdagmiddag 5 uur kwam een bespan nen wagen in de Kleine Houtstraat in botsing met een onbeheerd staanden, handwagen, met het gevolg, daï de handwagen in aanraking kwam met een ruit van Derceel no. 35 en die verbrijzelde. Op den Heerensingel werd plotseling een paard schichtig, sloeg op hol en kwam met zijn kop door een ruit van perceel no. 1. BURGERLIJKE STAND. Geboren: 18 Mei: d. van H. A. Gerbrands Koot; d. van E. L. J. v. PetegemLoos; z. van A. A B. PlantjeHartkamp; d. van J. TemaatSmit: z. van M. E. Siegerist—- Kloos; z. van J. W. Muijlaert—v. d. Veen; 19 Mei: d. van C. Stolvoortv. Baekd. Ondertrouwd: 19 Mei: W. Jansse en J- Schippers; D. v. Raat en C. J. v. Lierop; W. C. Misset en C. v. d. Eijfchof; C. J. v. Duivenbode en J. M. W. VerzijlbergT. Ver meer en M. J. Vos; W. A. v. ,d. Broek eu F. Donker; J. Prinsen en M. Vermeer; C. Bruisschaart ai C. J. de Veer. Getrouwd; 19 Mei; G. J. Helsloot S. Koorne; S. Beeldbuizen en C. M. Gieliam; J. A. H. Wijikhuise en C. A. Kramer; J. A. H. Bergmann en T. C. Dikkeboom; A. v. Welt en C. v. Geldet» A. Laadwehr Johann en H. G. v. Altena; J. Verkaaik en C. Ras; Ft. S. Sleutel en A. M. Sogers; J. J. Kroes en A. v. d. Weijae; E. C. W. Roose L. v. d. Bos; C. F. Hendriks'en B. Kwant; C. Lamme en C. Meerssoian; A. v. d. Pol en N. Ver- saaik; A. Zoetemeijer en M. J. Meeuwig. Overleden: 17 Mei: H. J. Nederkoorn Klimbie, 79 jaar, Gr. Heiligland; 18 Mei: B. Hermans, 76 i., LcmbardsteegM. J. Jansen, 4 j., vr.. Kampeiiaan. VELSEN. Gemeenteraad. (Vervolg.) Een ongezogeld sehrüven van K. Jonker t0 Wilder vank, betreffende een aangelegen heid. behoorende t°t de ambtswerkzaam heden van den burgemeester van Vecndam; allo voor kennisgeving aangenomen. Een adres van A. Murkcrink te Sant poort om vergunning tot het maken van een uitweg. Als voren van de N.V. lndustriëole Maat schappij „Hera" te IJmuklen e.a. om bjj de reorganisatie der burgeravondschool de leer krachten zooveej mogelijk te recrutecren uit do in de gemeente aanwezige bevoegden. Alsvoren Oen R-K. Vergunnings- en Ver. lofhoudersbond in do gemeente Velsen c.a. om het sluitingsuur van café's later te stellen. Alsvoren van mej. G. Traan te Santpoort om toekenning van het door do gemeente over 1919 van het Rijk ontvangen bedrag voor de behandeling van telegrammen en telefoongesprekken boven het aantal van 2800. Alsvoren van de Aoieeniging „Zuigelin genzorg", om een subsidie van 50 voor hel jaar 1921. Alles is in handen van B. en W. gesteld. Mecsegedeeld wordt: Dat bii de stukken is gevoegd een rapport, aangaand© hot voet pad van den 'Wiike-rstraatwes, waaromtrent d© heer G. P. Langendijk in de raadsverga dering van 16 Maart j.l. verbetering? heeft gevraagd. Dat eveneens voor de leden ter inzage is nebergelegd een door den directeur van den reinigings- ea ontsmetting saienst opge maakt overzicht van de besmettelijke ziekten, voorgekomen in het tiidvak van 1 Januari 1 April 1920. Dat 3. Koster te I.i muiden heeft bericht, opgehouden te hebben, nftódaar te zijn in haring, versche- en gezouten visch. In verband hiermede stellen burgemees. ter en wethouders den gemeenteraad voor, het raadsbesluit van 2431 Oct-ober 7 No vember 1911, nopens de benoeming, in te trekken: goedgekeurd. Dat M. G. van Praag te IJinuiden bericht heeft gezonden, zijn verzoek om aanstelling tot makelaar in te trekken Dat het Roomsch Katholiek Burgerlijk Armbestuur advies heeft uitgebracht om trent het adres van C. J. C. Goes te Velser- ooi'd, waarbij deze zich over de handelin gen van genoemd bestuur beklaagt. Het ad vies is bij ce siukken gevoegd. Burgemeester en wethouders stellen in verband met den inhoud van dit senriiven den gemeenteraad voor, het adres voor- kennisgeving aan te nemen. Goedgekeurd. De voorzitter zegt een woord van har- telijkeii dank te willen brengen aan de raadsleden, voor de hartelijke ontvangst, hem en zijn echtgenoote bereid. Ook de ingezetenen, die bij zijn komst van hun belangstelling blijk gaven, wil spreker danken. De voorzitter zegt dat nog ingekomen zijn een adres der afd. Velsen van lie-t Nat. Verbond van Gemeenteambtenaren om wijziging der salaris verordening eu van den raad van Oud-Beijerland een adres inzake opleiding dei' politie. Deze worden in handen van B. en 'W, gesteld. De geloofsbrieven van het nieuw-inko- mend lid, de heer S. Baarda, worden on derzocht en jn orde bevonden. Na de beloften te hebben afgelegd neemt de heer Baarda zitting en wordt door den voorzitter ge'.uk gewenscht. In behandeling komt de vastste ling der instructie voor den gemeentelijken ge neeskundige. De heer Vermeulen stelt voor een raads commissie te benoemen tot herz ening van deze instructie. Dit wordt aangenomen en daarin benoemd mevr. Beers en de heeren Netscher en Vermeulen. Voor de aanschaffing van insignes voor de brandweer wordt een crediet verleend. Het voorstel van een crediet voor bij woning der opper brandmeesters van het Brandweercongres wordt met 141 stem verworpen. Toegestaan wordt gen crediet voor het maken van een aansluiting aan het ge meenteriool van de ambtswoning van den directeur van .den Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst. Het voorstel tot verleening van een crediet aan de wasscherij'"commissie voor de uitvoering van hare opdracht wordt op voorstel yan den voorzitter ingetrok ken. Goedgekeurd worden de voorsteken tot intrekking van het hooger beroep tegen de niet-goedkeuring dei' salarisverorüe- ning voor het onderwijzend personeel; de regeling van het nijverheidsonderwijs; de verhooging van de belooning voor de schoonmaaksters yan de openbare ge- me entegebouw en; de pn b e woc n baar v er - klaring van" 3e' perceelén Achtérbuurtweg G 3 .en 5 te Santpoort, 'de verleening van een crediet yoor de plaatsing yan uri noirs, idem yoor de verplaatsing der ijze ren kappen yan de compostputten naar het gemeenteterrein to Velseroord, idem voor het aanbrengen van hersteHingen aan het raadhuis. Het voorstel yan B. en (W. ooi op het beroep van H. de Vries te IJmuiden in zake weigering eener bouwvergunning af- wzend te beschikken, wrdt met 10—-5 stemmen verworpen. Goedgekeurd worden de verhuring van gemeentegrond, de inbreng van gronden in het grondbedrijf, de instelling van een afdeeling onderwijs ter secretarie, het verweer tegen een ingestelde vordering door ,W. Kleiman te IJmuiden, de finan- ciëele besluiten. Een voorstel yan den heer Baarda om aan de Vereen, tot bestrijding der Tuber culose te Velsen wel de gevraagds? f 1&0O subsidie te yerleenen wordt met 114 stemmes aangenomen. Een voorstel van den heer Vermeulen om de toekenning van subsidie aan de vereen, tot. oprichting en instandhouding van een Openbare Leeszaal en Biblio theek te IJmuiden drie maanden aan te houden, wordt met 96 stemmen aan genomen. Op een adres der afd. Velsen van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus dm toekenning van pensioen aan den eervol ontslagen gemeente-werk man A. Kempe, wordt op voorstel van B. en ,W. dezen een toelage verleend, zoodat hij met inbegrip der ouderdoms rente wekelijks f 8 inkomen heeft. Op het verzoek van het bestuur der R. K. Bewaarschool te Velseroord om subsidie wordt afwijzend beschikt; op het verzoek van O. O. GordijnSmit, verlos kundige te Santpoort, om verhooging ba rer toelage, eveneens afwijzend. De benoeming van vaccinateurs wordt aangehouden. Tot lid der comm. van PI. Schooltoe zicht wordt benoemd dc heer W. J. van Rooij te IJmuiden. Bij de rondvraag wijst de lieer Hes- linga er op dat, ondanks "den ijver van liet stoompontpersoneel, het verkeer over het Noordzeekanaal nog steeds onvol doende is. .Waar geheel Kennemerland of eigenlijk een groot deel van Noord-Hol land hier belang bij heeft en het ver keer vooral jn den zomer zeer groot is, vraagt spr. de aandacht van de voorzitter voor deze kwestie. De voorzitter zegt dat deze zaak zijn aandacht reeds heeft getrokken en er in 't dagelijksch bestuur over te zullen spreken. Hierna wordt de vergadering gesloten. VELSEN. Burg. Stand. Geboren: d. van A. Prjns-v. d. Pias. z. van A. E. de Haan- Pirovane. z. van N. Wilmink-Dekker. an A. van Brachem-van Honk. d. van J. Meesters-v. d. Wiele. z. van H. A. A. v. a. Does-Eikke. d. van W. F. van Ros- suin-Bant. Getrouwd: J. W. van Alpben en M. v. d. Berg. Overleden: A. M. Vos. 14 d„ d. van A. B. Vos en W. H. van Dicssen. A. M. Ver- sluys. 23 j., ongeil. H. Danser. 24 jaar, eehtgen. van G. Eikéjenboom. ASSEN DELFT. Propagandaclub. Be R.-K. Propagandaelmb St. Gerard us Majella, hield haar maandelijksche bij eenkomst. De voorzitter deed bij de ope ning, die op gewone wijze plaats had, de mededeeling, dat voortaan de maande- lijkeche vergaderingen zouden plaats heb ben met als hoofddoel: het oefenen der le den om zieh over een bepaald onderwerp met eigen woorden zyn gedachten te kun nen weergeven. Deze bü uitstek propa gandistische eigenschap moet een bezit worden van alle leden der club; daarom die büeenkomsten op initiatief van den Eerw. heer Kapelaan Jongejan en onder uiens beproefde leiding gehouden. Om de beurt houden de leden een le zing over een door den Eerw. kapelaan opgegeven onderwerp; de andere leden kunnen dan opwerpingen of ook vragen naar aanleiding dier lezing stellen, waar na de Eea-w. kapelaan het slotwoord over dat onderwerp zegt en zoo noodig aanvul lingen en verbeteringen geeft. Als op deze wiize gewerkt wordt zullen de bij eenkomsten zeer veel tot ontwikkeling der leden bijdragen. De notulen werden hierna gelezen en goedgekeurd. De veri ficateurs, de heeren J. Kuiper en G. Snij ders brachten verslag uit van hun onder zoek der boeken en financiën van den penningmeester. Dit verslag adviseerde tot goedkeuring der rekening. Met alg. stemmen werd de rekening goedgekeurd en vastgesteld en de penningmeester, de heer B. Vrouwe onder dankzegging gede chargeerd. Daar degene, die de lezing zon houden, door ziekte was verhinderd, werd door den voorzitter een paar vragen in geleid over de uiterlijke teekenen van waardigheid en luister, waarmede Z. H. de Pans, als hoofd der kerk is omkleed. De noodzakelijkheid van dezen uiterlij- ken luister om het gezag te doen eerbie digen werd met eenige voorbeelden door den spreker aangetoond en door den Eer waarden heer kapelaan nog nader toege licht en met nog grondiger redenen ge staafd. Eveuzoo werd de ingeleide vraag over de Heiligen en de Heiligverklaring op grondige wiize behandeld, zeer ten nutte der aanwezigen. Hierna kwam in bespreking: het Lief dewerk Oud Papier. Het resultaat dier besprekingen was, dat besloten werd, de propagandisten dezer dagen weer te doen rondgaan tot het inzamelen van oud pa- pier. De rondvraag bracht nog eenige huis houdelijke zaken te berde. Hierna dankte de voorzitter de leden voor hun trouwe opkomst en den Eerw. Heer Kapelaan Jongejans voor dien» te genwoordigheid en zeer krachtigen steun voor de ontwikkeling der clubleden. Daarna volgde sluiting met gebed. MEDCEMBLIK. Benoemd tot Dijkgraaf der Vier Noor der Koggen de heer P. Pij per, Jz, te Twist. HAARLEMMERMÉÉR. Burg, Stand: A Geboren: z. van. L. van Wirdum—Hobc\ d. van G. J. GrisnichHogen. Ondertrouwd: J. Visser en G. van deri Veen; J. Germans en J. Meöer; H. Post- ma en J. M. Eggermond; T. Wilmus eu J. van Beusekom; W. Paans en C. Sieu-i wers; A. G. van Bakel en H. J. Dekker, G. Revers en A, van Maaren. Getrouwd; A. Strik en J. Bos; F. N, van Schalk en E. C. A. Marcus; J. da Groot en H. de Hoop; Tb. de Groot en Th. M. van Saasse; J. C. Markus en C. J. Kauffman. J. Baartse en A. van dei; Luit; P. Aarsen en M. Speelman'; H. Bras en A. van der Stelt. HILLEGOM. Genootschap der H. Kindsheid. Op schitterende wijze en on-? der begunstiging van mooi weer heeft de Hi'llegomeohe Roomsche jeugd gisteren haar jaarlijkschen feestdag gevierd. Vele honderden namen er aan deel van heel jong tot 13 jaar. In de St. Martinas werd te half negen de gezongen H. Mis door den Z.E. Heer Pastoor Kr ook opgedrageu. In zijn toe spraak wees hij in gemoedelijke, ontvan kelijke rewoordingcu de kleinen op het geluk van hun geloof ia tegenstelling mot de arme Chineesjes; Pastoor wee» iieu op hun goede daad, van de Missie te steunen on de kindertjes tot het God delijk Kindje te brengen en hoe dit alle» zou gezegend worden. Daarna de gebe den en den zegen, voortzetting van het II. Offer en toen de processie. Wat eou rijk gezicht: Bruidjes, vaan tjes, Beei-i va» het Kindje, Patertjes en Zuster keus, alles getooid in lieve kleed jes, met heerlijke bloemen en kransen met medailles en linten. Door kerk eu laan, rond het kerkhof een reuzenstoet, wel 1000, zonder overdrijving. Een woord van dank verdienen de Eer waarde Zusiers, die zooveel tüd en moeite met zooveel liefde besteden om een feest dag aan de lieve jeugd te bereiden. En zij slagen er zóó uitstekend in, dat de kinaeren al weken te voren hunkeren tiaar „de Kindsheid", zooals zij bet ni ï- men. HEEMSTEDE. Door j. K.. wonende al hier, Meerweg, is aangifte gedaan van het vermissen van zijn rijwiel, hetwelk hij ge plaatst had achter zijn woning, HEEMSTEDE. Voorschot aan ambtenaren. B. en W. stellen voor aan de gehuwde amb tenaren in vasten dienst dezer gemeente, ge noemd onder 1 A tot en met 1 F van het raadsbesluit van 5 Augustus 1919. op g« eventueele salarisverhooging 'n voorschot w ver lemen van 5 pCt. hunner jaarwedden berekend naar den toestand op 15 Mei 1920. tot een minimum van f 100. HEEMSTEDE. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. Fakkeldy on A. C. v. o Schoot. Getrouwd: A. Chr. P. P»ré met G. H K. v. Katwijk. J. Zonneveld met H. J. Telleman, H. J. J. Spook met A M. J Smit. Geboren; z.vv. C. A. Jansen-Milatz. d van M. A. Koendorman-Bruijning. d. van M. Medenblik- Evertse. z. van A. J. van Woerden-ten Boom. z. van A. P. Walet- Saarberf?. SCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: z,. van B. J. Anthoniss© en A. M. de Groot. d. van G. J. B. Snoeks en W. van der Pol. d. van W. vaa de Weg en E. H. Kuiters. z. van C. H. van der Kuijl en G. M. Th. Bottelier. z» van G. G. A, Vermeulen en W. de Ruiter. d. van Ti> E. Kooien en C. J. Hessen. Overleden: George Frederik Johannes Gerrits, echtg. v. A. O. van Taalingen, 76 jaar. Getrouwd: H. M. Beere met A. Houtbui zen. A. Bruijn met J. A Hendriks. P. A. Postma met A. J. van der Wal. Ondertrouwd: F. Luijt en H. O. A. Born. W. H. J. van den Eünde en J. Blank- water. J. Meijer en B. Kopjes Niemalm. D. O. Lodder en M. C. van. der Munnik. HEEMSTEDE. Uitbreidingsplan. De herziening no. XVII van het Uitbreidings plan. waarvan dezer dagen melding werd gemaakt, komt in hoofdzaak hierop neer, dafc de weg, welke geprojecteerd was a's loopend geheel langs de Craijenestervaart vanaf de Heemsteder Dreef tot aan 't Spaame in zoo verre wordt gewijzigd, dat deze thans slechte gedeeltelijk langs die vaart zal komen, ter wijl de daartusschen gelegen gedeelten niet onmiddellijk aan die vaart zullen grenzen, doch daarvan zoover zullen afblijven, dat daar nog voldoende breedte overblijft voor bouwterrein. Van de daar komende huizen zullen dus de tuinen aan de vaart grenzen. Verder zullen volgens dit p<an nog enkele wegen worden omgelegd. HEEMSTEDE. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool alhier is benoemd mej, J. H. Lageweg. HEEMSTEDE. Het door J. C. K. al hier als vermist aangegeven rij wied ie gebleken niet ontvreemd te zijn. Het is den volgenden dag teruggevonden op de zelfde plaats vanwaar het vrerd vermist. HEEMSTEDE. In verband met de ver missing van 4 konijnen ia door de politic alhier als verdachte opgespoord E. A. M. v. L., wonende alhier, die bekende be doelde konijnen te hebben ontvreemd en te Haarlem aan M. K. te hebben verkocht alwaar zij in beslag zijn genomen. HEEMSTEDE. Terug te bekomen bij Mevr. Stalling, Zomerlustatrant 10, een zilveren dasspeld. -o ir VEILEN. Vergadering van den R.-K. Vrouwenbond. De voo.rz. opende de ver gadering met den Chr. groet De notulen werden onveranderd goed gekeurd, waarna mej. Ydema een woord ter aanbeveling sprak van „De Kath. Vrouw", waarvoor zich 25 abonné'e opga ven. Aangekondigd werd, dat in Septem ber zal worden aangevangen met een verband- en moedercursus, wat groote in stemming bü de vergadering vond. Tot siot werd het voorstri gedaan een tooneelciub op te richten. Tien leden ga ven er zich voor op. De zeer geanimeerde vergadering werd gesloten met den Liu- groet o VERVEEN. Jubileum. Zaterdag as. hoopt de heer J. Steenken, den dag te

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 2