Uit' den Omtrek Stadsnieuws ye Infanterie-kazerne Amsterdamsche Beurs. R. K. Sportpark. EEN TUBERCULOSE ZIEKENHUIS. Door de heeren v. d. Kamp. Klein. Ger- ritsz, Poppe. Peper, de Braai en Boes is bij den Raad een voorstel ingediend om de in fanterie-kazerne aan den Koudenhom aan de Regeering af te vragen en dit gemeente-eigen dom ten eigen behoeve aan te wenden. Et- zal zoo noodig een andere gelegenheid voor kazerneering woiden aangeboden. St. Rafaël en de P. C. B. Onder leiding van den voorzitter van Sint Rafaël, den heer P. de Rooij, hield het Kath. en Chr. trampersoneel Woensdagavond een vergadering ter bespreking van de conferen tie met de directie. In ziin openingswoord zeide de voorzitter, dat er toch vooruitgang ten goede te bespeu ren is in den gedachtengang der directie. Toch kan er nog lang niet gezegd worden door het trampersoneel: „We zijn er", maat spr. was blijde, dat men reeds zóó ver ge vorderd' was. Daarna 'btaert de heer C. P. van Oosiveen verslag uit over de conferentie van 's mid dags. Ofschoon de directie haar standpunt handhaafde wat betreft dat zij meende, da; de organisaties niets te maken hebben met de geldkwesties, dus ook niet met de loonrege ling, zijn er toch wel een paar kleine suc cessen behaald. Bij de directie werd er op gewezen, dat de loonregeling veel te laag is, doch de directeur meende, dat zij toch niet zeer veel ten achter staat bij andere loomegelingen. Een kwestie van opvatting De directeur zeide. dat hij onmogelijk in staat was meer loon te geven, daar de toe- drijfsinkomsten niet groot genceg waren. De organisaties taadden daarom aan om subsi die te vragen bij Rijk of Gemeente. Uit de uitlatingen van de directie bleek, dat ze, volgens haar woorden ten minste, abso luut niet bang voor staking was. Niet bereikt is, dat de leeftijd van 23 jaar vermindetd is tot 21, wat voor gevolg zou gehad hebben, dat men op 27-jarigen leeftijd reeds op 't maximum kan staan. Zeer waar schijnlijk zal worden ingevoerd, dat hij, die een promotie maakt in rang. ook een ptomo- tie maakt in geld, zoodat hij, die bijv. poetser is en op 't maximum staat 30). als hij bijv. remise-beambte wordt, minstens f 30.50 krijgt. Eveneens moet 't personeel dienstkleeding blijven betalen, maar de kleeren zullen geta xeerd worden. Verscheidene voorstellen werden nog ge daan o. a. om de promotie te brengen van. f 0.30 op f 1—wat vóór hen die op liet maximum staan, van overgroot belang is. Maar alles werd afgewezen, om de eenvou dige reden, dat er geen geld voor is. De afgevaardigden verklaarden de directie, dat zij de loonregeling niet konden accep teeren. maar dat ze de organisaties zouden aansporen om er voorloopig genoegen mee te nemen, als de directie kon verzekeren, dat de inkomsten voor ieder minstens 3.voor uitgaan. De directie kon hier echter niet op ingaan; alleen wilde ze wel de verzekering geven, dat niemand er op zou achteruit gaan. Een gerust idéé, als ie loonsverhoogiug krijgt! Nu echter twee successen. De wagenvoerdeis zullen in een aparte klasse komen, zoo tusschen klasse 3 en 4. zoodat ze in Haarlem verdienen van f 31, tot f 34, dus f 1 meer. De ambachtslieden le klasse zullen verdie nen in Haarlem f 32—f 36, maarer zal steeds op toegezien worden óf ze 't wel verdienen. Een vakman 2e klas kan door de directie aangesteld worden tot vakman le klas, ge beurt dit niet en voelt de 2e klasser er zich bekwaam voor, dan kan hij een examen aan vragen. De examen-commissie zal dan be staan uit een vakman le kias uit de werk plaats, een van buiten en een werkmeester of chef van dienst. De aanvrage om vrii vervoer od de spoor wegen is door de directie der spoorwegen afgewezen. Spr. was. zooals spreekt, absoluut niet te vreden met de loonregeling. Hii beschouwde het als een soort lapwerk, waarmede zoo goed als niets bereikt werd. Hii wees er op, om nooit uit het oog te verliezen, dat de looneisch van de organisatie is en blijft f 30 f 36, minimum. De voorzitter herriep na het verslag van den heer Van Oostveen. de woorden welke hii bij het begin van de Vergadering gespro ken had. Hij was dan ook van meening, dat de loonregeling slechts kon verworpen wor den, waartoe hii dan ook allen aanspoorde. (Applaus). Bij de rondvraag werd er op aangedron gen om het zoo ver te krijgen, dat er des Zondagsmorgens niet meer zoo vroeg be- behoefde gereden te worden. Een wegwerker was tegen verwerping, om dat hij bii de nieuwe loonregeling f 3 pro fijt had. Hij had f 23.— tractement, waar mede hij niet komen kon met ziin vrouw e*7 2 kinderen. Daarop stond iemand op, die een rijksdaal der meer verdiende dan de vorige spreker, maar een vrouw en dertien kinderen had. Ondanks dat spoorde hij toch aan om de loonregeling dadelijk le verwerpen. De heer Van Oostveen kon niet aanspo ren de loonregeling te verwerpen. Hij meen de, dat men de diieriie moest mededeelen dat DE NOOD VAN HET PERSONEEL HEI ONMOGELIJK MAAKT, DE LOONRE GELING TE VERWERPEN. MAAR DAT DE ORGANISATIES ER ALLERMINST GENOEGEN MEDE NEMEN. Spr. was wel voer staken, (uit den boezem der vergadering was het voorstel gedaan om Vv&u dé gelegenheid lai ioepassing .ran bijzondere onderwijsmethoden. Het amendement-Rutgers om mogelijk te maken dat bijzondere schoolbesturen garantie moeten stellen niet alleen in den ,vorm van geldstorting doch ook op an dere wijze, werd door den voorsteller toe gelicht. Bij den aanvang der zitting wees de voorzitter den leden er met nadruk op, dat het gewenscht is de vergaderingen tot het einde bij te wonen. Mocht de behandeling der L. O. wet deze week niet afloopen, dan zal tot a.s. Dinsdag ver gaderd worden. Medegedeeld door „De Spaatne-Bank". De Beurs opende heden iets lager. STAATSFONDSEN 5 Nederland 86. 6 Iadië 10034, CULTUREN Koloniale Bank S73. Indische Bank 333. Vorstenlanden 419. H. V. A. 941. 1NDUSTR1EELE WAARDEN Insulinde olie 245. OLIE WAARDEN Koninklijke 938. Consols 319. Orion 80. TABAKKEN. Amsterdam Deli 303. Besoeki ISO. Rot terdam D«li 300. Medan 800. RUBBERS Amsterdam Rubber 250. Deli Batavia 180. Nederk Rubber 145. Rott. Tapanoeii 155. SCHEEPV A ABTW A A RDEN Holl. Am. Lijn 420. Holl. Boot 207. Kon. Holl. Lloyd 176. Japanlijn 350. Paketvaart 243. Scheepvaart Unie 293. Marine 3534. AMER1KAANSCHE WAARDEN Hide and Leather 106. Steel 10234. Smel ting 68. Anaconda 127. Cigar 70. Atchison Topeka 88. Voting Rails 23. Denver 734. Southern Pacific 102. Union Pacific 126. Buitenlandsehe Wisselkoersen. Londen 10.52. Berlijn 5.10. Parijs 19.60. Brussel 20.55. Bazel 48.30. We enen 1.4234. Kopenhagen 45.10. Christiana® 50.25. New- York 2.7534. Stockholm 57.25. SCHOTEN. Dn nieuwe R.-K. Kerk. De eerste hand aan dit Godshuis is ge legd. De afzetting door een houten schutting is naast voltooid en met de grondwerken is een begin gemaakt. Wii zuilen hopen, dat deze bouw aanstonds door werkstakingen zoowel als onteviedenheid geen stagnatie zal ondergaan. Politie. Voor de politie schijnen ook verbeteringen ie worden aangebracht. De agentenwacht tal worden vergroot en de hoofdagenten tullen in een afzonderlijke kamer worden gehuisvest. Wij vernamen, dat de nieuwe inspecteur naar de bovenverdieping zal ver. huizen. Thans moet de politie zich wel be helpen. Een agentenkamer waar agenten en hoofdagenten te zamen zijn ondergebracht is een keuken. Kamers voor verdachten en vernoor zijn er met. Dactycoscopy ont breekt eveneens. Zoo langzaam aan zal Schoten zich ook op dit gebied moderni- «eeren, en gaan we voor alles naar we hopen sen vredigen t;jd met de gemeenschap, tok is de raadsvergaderingen tegemoet. AGENDA 21 MEI Sociëteit Vereeniging 8 uur Groo te propagandavergad. Spr. Pater Borro- maeus de Groeve en Mr. J. B. Bomans. HEEMSTEDE 8 uur Raadsvergadering Voer Father Staal. Vorig bedrag 060.45 Postwissel 12 Mei, W. W. f 2.50. Kruisverbond—Haarlem. Gisteravond vergaderden de Kruisver- benden Haarlem-Centrum en Haarlem- Noord in het Gebouw Sint Bavo, ter be spreking der fusie van beide vereenigin- gen tot één geheel. Na uitgebreide dis cussie werd tot fusie besloten. Hierna werd overgegaan tot keuze van een voor zitter, en een geheel nieuw bestuur, daar beide besturen, als gevolg der fusie, hun mandaat ter beschikking der vergadering «telden. De stemmingen hadden tot uitslag, dal het bestuur als volgt werd samengesteld H. B. v. d. San de, voorzitter; Th. Lohman H.A. A. Boogaard. H. v. d. Raadt en B. M. C. v. Loon, welke vier laatste de an dere bestuursfuncties onderling zullen verdeel en. Daar de voorzitter van het Kruisver bond Haarlem-Centrum, de heer J. J. Speller, zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd deze door vonschiillende «prekers gehuldigd voor het vele werk, door hem gedaan aan het Kruisverbond. Op voorstel van den heer J. Kamerbeek werd de heer Speller mert algemeene «temmen tot eere-voorzitter van het nieu we Kruisverbond benoemd. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend ifgevaardigde naar de Algemeene Ver gadering van het Diooesaan Kruisver bond op 7 Juni as. te Rotterdam te hou den, werden benoemd de heeren H. B. v. d. Sande en J. Tnrkenbxrrg Jr. Een nieuwe Zangyereemging. Hier ter stede Is opgericht een ge mengde zangvereeniging welke den naam zal dragen van „Animata". De vereenïging, waar reeds een 30-tal dames en heeren lid van zijn, zal geleid werden door den heer Ripke. R.-K. Gymnastiekvereniging. Op Vrijdag 11 Juni belegt de Haarl. R.-K. Commissie voor Lichamelijke Op voeding een vergadering in het Gebouw Sint Bavo om op te richten een grootc R.-K. Gymnastiekvereeniging voor Jon gemannen boven 16 jaar. Bij de oprich ting dezer vcreeniging worden de bestaan- Je ,,K. D. O." en „D. O. S." opgeheven. De Bevolking. 1 Maart 1920 bezat de gemeente Haarlem 176804 inwoners. Men is begonnen met den aanleg van het R.-K, Sportpark. Het eerste terrein, dat onmiddellijk aan de Molenwerfslaan grenst, wordt geheel waterpas gemaakt. Het tweede terrein wordt glooiend ge maakt. De andere terreinen koinen pao in het najaar voer de sport vrij. Naar schatting zal het wel twee maan den duren alvorens de twee eerste speel velden in gebruik kunnen worden geno men. Een kleedlokaal is aanbesteed. Een en ander is door de Haarl. R.-K. Commis sie voor Lichamelijke Opvoeding in be werking gegeven, vertrouwend op den steun van Haarlem's Katholieken. Het aandeelen-kapitaal is nog lang niet vol- teekend. De inrichting der terreinen en kleedlo kalen zal pl.m. 10.000 kosten. Handig. Toen mejuffrouw A. V. D. uit de Haar lemmermeer Woensdagmiddag in een hoedenwinkel was, ging zc even een hoed passen in do paskamer Ze liet haar tasch- je, waarin 70 even op een tafeltje lig gen. In een ommezien was ze terug, doch reeds had men de gelegenheid gevonden uit het tascbje twee bankbiljetten van 25 te halen. R.K. Pel. Prop. Cinb. Dinsdagavond hield de B.K. Politieke Propagandaclub een druk bezochte alge meene ledenvergadering in een der zalen van St. Bavo. In zijn openingswoord ging de voor zitter, mr. Bomans, in grove trekken 't werken van dit jaar na, dat steeds voor ons een gelukkig verloop had. De nol uien der vorige vergadering wer den met pen woord van lof onveranderd goedgekeurd, waarna .verscheidene punten van propagandistisehen aard werden be sproken. Op 't eind der vergadering werd in de vacature yan den heer M. L. A. Klein, die wegens te drukke werkzaamheden ontslag had genomes, bij acclamatie ge kozen de heer Frans Pielage, cud-be- stuurslid. Onderwijzers-examen. Haarlem. 18 Mei. Geëx. 8 candidaten; ge slaagd de heeren F. D. Noest, Leiden; A. A. Piek, Schoten: J. Rijnsent. Katwijk aan Zee; J. de Jongb, Leiden; W. O. J. Vetb, Helder; C. A. Knjjff, Rüns'bure en J. H. Ziip, Helder. Politieverordening. Bij de nieuwe politieverordening' wordt er op gewezen, dat het hooM van een huisgezin, waarin zich scabies (besmettelijke huidziekte) heeft geopenbaard, verplicht ré ziin kinderen voorloopjg builen de iniïditiiteen van onder wijs te houden. Yan den ladder gevallen. Vrijdagmiddag viel de glazenwassche Ro zenheek in den Hout van een liooge ladder. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar het St. Elisabeth's Gasthuis vervoerd. Zijn toestand, die zich eerst ernstig liet aanzien, oegint thans gelukkig iels heter ie worden. Door het bestuur van de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose is aan den ge meenteraad een verzoekschrift gericht, waar in het een terrein aan den Scboterweg aan biedt voor den bouw van een tuborculose- ziekenhuis. Wegens plaatsgebrek zuilen wij hierover morgen nadere bijzonderheden pubiiceeren. Het auto-ongeluk bij EJewout. Naar wij vernemen is de toes-and van den heer Duymaer van Twist, die in het Diaconessenhuis werd opgenomen, veel beter en zal hij 't ziekenhuis spoedig ver laten. met de Pinksterdagen te staken 1 maar niet met Pinksteren. Hij was van meemng te wachten en zich te dien opzichte ka.m te houden. Spr. waarschuwde verder tegen de beide successen, die behaald zijn omdat 't. volgens zijn meening een truc van de directie was. om {weedracht onder het personeel te zaaien. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten, zoolang met beaniwooi ding aan de directie te wachten, totdat men alles rijpelijk kon overwegen en er een voorstel zal gedaan zijn in den geest van den heer Van Oost veen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; 20 Mei. J. D. v. Huizen en W. Junge J. G. v. Aken en J. H. Hagebout A. J. Heereinans en E. C. Moet J. A. Sch-erpenhuijzen en C. E. Ewoldt D. A. Veis en N. Baas. Getrouwd: 20 Mei. B. van Geldorp en C. M. Konstj ens C. C. Heemskerk en A. M. Moojj P. C. H. Kroon v. Diest en fh. Beukkers J. C. Niesten en C H Tholen P. Priester en A. B-oekmeijer G. Zweers en H. Smit N. Dixon en H. Stoelman J. Wassenaar en G. Wap- stra H. Pesehar en J. C. v. d. Werken J. v. Es en A. A. Schouten C. J. v. Eikeren en J. E. Vlinkervleugel j Geels en A. Poorter P. W. Lettinga en A. A. Elffers. Geboren: 17 Mei. dochter van J. v. d. Boschter Haak dochter van C. M. GielianPynaker zoon van J. Ottens— Borhem zoon van G. M. Hendriks— v Oorschot 18 Mei. zoon van J. M. P. v. d. Bogaardde Graaf zoon van S. J. J. MouthaanZimmerman dochter v M. R. de RiddeT—v. d. Y/ateren 19 Me. zoon van W. J. v. d. TempelVermeulen Kalkman 20 Mei. dochter van M. W Lasschuitde Nieuwe. Overleden: 20 Mei. H„ 1 dag, zoon van H. Plant jé, 2e Vooruitgangstraat. R.-K. Smedenpatroons. Donderdagavond a.s. zal voor den Kring Haarlem, na afloop van de behandeling der huishoudelijke zaken, de Z.E. Advi seur Kap. Brinkman, voor de 2e maal in dit seizoen een lezing houden over de vraag, waarom wij als Katholieken in een Katholieke organisatie tehuis behoo- ren. Vertrouwd wordt, dat alle leden dien avond aanwezig' zullen zijn. Tevens zullen er afgevaardigden geko zen worden voor de as. Bondsvergade ring te Nijmegen, op 8 en 9 Juni as. Programma voor de Orgelbespeling in de Grootc of St Bavokerik te Haarlem, op Donderdag 20 Mei 1920 des avonds van half 8 tot half 9 door mejuffrouw Nadia Boulangcr Parijs. 1. Pantaisie et Fugue en sol mineur, J. S. Bach. 2a. Prélude, Fugue et Variation b. Cantabile, Cés.^Franck. 3a. Grand jeu Du Mage (16e?17..7) b. Duo, Cléram- bault .(167617491; c. Noël, d'Aquin (1694 —1772). 4a. Pour les funérailles d'un sol- dat, Lili Boulanger; b. Pastorale (dédiée Nadia Boulanger), Roger-Ducasse; c. Airs pepuialres flamands, .Vacfia Bouiau- ger. 5. Prélnd'e et final. Louis Vierne. In verband met dc medewerking van den heer Louis Robert als organist aan de Mahlerfeesten te Amsterdam, zal de orgelbespeling in. de Groote Kerk op as. Donderdagavond gehouden worden door mejuffrouw Nadia Boulanger, organiste en componiste te Parijs, i j GEMEENTERAAD. (Vervolg.) r i De heer BOES vraagt of de vakonder wijzers ook .vakantietoeslag en kinder - suppletieloon krijgen. Spr. acht billijk dat voor tijdelijke onderwijzers het salaris doorgaat ook als er vacantie is. Mede wenscht spr. ook voor tijdelijke leera- ressen bepaald te zien, op .welk tijdstip de bepalingen voor den tijd .van zwanger schap ingaan. De heer BitUCH de verschillende spre kers beantwoordende .voelt voor do mo tie-Roest, mits daarbij bedoeld wordt dc salarissen der ambtenaren die vanaf 1 Mei geiden. Deze regeling geldt vanaf 1 Jan. En er js in deze regeling met de van 1 Januax'i1 Mei geldende salarissen ,der ambtenaren rekening gehouden. Wat de pensioenbijaragen voer reke ning der gemeente betreft, zijn B. en ,W. gezwicht voor de vrij groote zekerheid dat het besluit der gemeente door de Kroon niet zal worden goedgekeurd. Het had geen zin om de zaak nog llanger op pe lange baan te schuiven. B. en ,W. staan gunstig tegenover het denkbeeld ook vacantie-toesiag en kin- dersupplelieloon toe te kennen aan de vak onderwijzers. Daaromtrent zal den raad nog een .voorstel bereiken. Om de tijde lijke leeraren ook salaris te verzekeren gedurende de vacantie, heeft practischc uezwaren. In het salaris is ver disconteerd het recht dat de tijdelijke onderwijzer heeft op vacantie, V order acht epi. het niet in het belang der tijdelijke on derwijzeressen voor haar dezelfde bepalingen bij zwangerschap te doen gelden als voor raste onderwijzeressen. De heeren Boes, Roest en Peper repücee- ren. De tweede trekt zijn motie in. na de toezegging van den wethouder. In do verordening wordt daarna ingeu lascht oen bepaling, dat vacantietoeslag en kindersuppletieioon ook van toepassing zijn voor de vakonderwijzers. I>© voorstellen om aan tijdelijke leer- krachten ook gedurende de vacantie salaris to doen uitbetalen, werden verworpen, met 1613 stemmen. De beer PEPER stelde voor. uit de ver. ordening te schrappen het woord „gehuwde", zoodat getrouwde en ongetrouwde moedors- onderwijzeressen gelijk worden gesteld. Daarmedo zou d0 Raad blijk geven op de hoogte te ziin van zijn tijd, meende hij. De heer ROEST ondersteunt dit voorstel. Den beer BOES is het voorstel wel sym- patuiek. Spr. wil voor ongehuwde moeders 'n betero positie dan tot nu toe bet geval is. Maar pactiseh vreest spr. nadeel van de aanneming van het voorstel-Peper. Spr. vreest nadeel en een duw voor de openbare Bctiool. eb» niet velen kan. W anfc zeker acht spr. het. dat. wanneer eens oen onge huwde moeder voor de klas zou komen te 8tna.ii. ouders hun kind van die Bchool halen. Die stoot acht de heer Boos, kan de schennr.l ij, xen openbare school, die al zoo voel t© verduren heeft niet verdragen. De hoer BRUL'H bestrijdt net voorstel, o. m. op grond, dat de toestand der gehuwde vrouw, althans voor ht overgroote deel van Nederland, een normale is. en die der onge huwde een abnormale. Het voorstel-PEPER wordt verworpen met 17 tegen 12 stemmen. Vóór stemden d© sociaal-democraten en de heer Pep&r. Het voorstel-PEPER om de bijdragen van pensioen voor rekening van de gemeente te nemen,wordt verworpen. Vóór de heer Peper. De verordening van B. en W. wordt ver der onveranderd goedgekeurd. U itbetaling coupons. B. en W. stellen voor Alsnog uit te keeren de bedragen van de vervallen coupons en de uitgelote schuld- blieven ten laste der gemeente, waarvan, naar het oordeel van B. en W. blijkt, dat zij tengevolge van den oorlog niet binnen den daarvoor gestelden termijn ter verzilvering hadden kunnen worden aangeboden, mits die stukken worden aangeboden vóór het einde van het jaar 1920, Goedgekeurd. Geschenk. B. en W. stellen voor: Behoudens goedkeuring van Gedoputeerde Staten derprovincie Noord-Holland, met dankbetuiging voor de gemeente te aan vaarden. ter plaatsing in het Frans Halsmu seum, een door den heer L. van den Nieuwenhuysen te Haarlem geschonken, door den kunstschilder P. van den Wijn- gaerdt vervaardigd schilderij, voorstellend© een landschap bij regenweer. Goodgekeud. Belooning onderwijzend personeel. B. en W. doen een voorstel tot wijziging der belooning van den Directeur en de eeraren. verbonden aan den gemeentelijken cursus tot opleiding van hoofdonderwijzers en Hoofdonderwijzeressen. Goedgekeurd. Inspecteur Lichamelijke opvoeding. B. en IV. stellen voor, nu de bezoldiging van ds hoofden van takken van dienst bij verordening is geregeld, daaronder ook te brengen do bezoldiging van den inspecteur voor lichamelijke opvoeding en wel onder art. IC 4000 tot P009"> van de veror dening vastgesteld hii besluit. De heer POPPE bestreed het voorstel in verband met het weinige werk dat (Je titula ris te doen h^eft. Hii wordt onnoodig gelijk gesteld met universitair opgeleide menschen. Leeraren komen niet verder dan 4200. Deze titularis zou met vrije woning, suppletieloon enz. 4600 verdienen. In vergelijking met de regeling van de burgerlijke ambtenaren is dit veel te veel De hoogste ambtenaren by do Rijksbelastingen met moeilijke examens en routine komen niet hooger aan deze amb tenaar op ziin maximum. Spr. stelt, voor het, salaris te bepalen op 3500 tot -1500. De heer BEU Gil verdedigt het voorstel van S. an W. De inspect--»"* heeft maor werk dan Se heer Poppe doet voor vont en. Voer is leeraren zal binnen eenïge Jagen worden voorgesteld de Rijksregeling door te voeren. Wat do geschooldheid betreft. doet daze niet onder voor die vftn do leeraren, wat spr. uit eenzet en bovendien ig riin verantwoorde lijkheid veel «rooter. Do lieer VAN DE IvAMP 3telt voor do vrije woning van don inspecteur te laten vervallen. Het v o o rs fcei -POP PE om het saiaria op 35004500 to bepalen wordt met 15lf stemmen aangenomen. Deheoc VAN DE KAMP trekt zyti voor slol in. ii i j (Icr!inIingsofldcrw(js. Evenals aan de scholen voor lager onder wijs, komt hot B. en VV. gewenscht voor, daf' aan de herhalingsscholen de Hoofden over, leg plegen met het overig onderwijzend per. soneel, en dat om die reden ook by het ber- halingsonderwijs schoolvergaderingen wor den ingevoerd. Zü stellen daartoe de noo- digo wijzigingen in do verordeningen voor. B. en W. stellen verder een herziening van het herhalingsonderwijs voor. Na eenige be sprekingen onveranderd goedgekeurd. De dames Maarsehall-Komin en Willekes-Macdo nald verzochte*- een wijziging in het leer. plan, doch tij tullen daarop terugkomen, wanneer do rijksregeling tal bekend zijn. Op voorstel van den heer Roest werd een bepaling ingolascht waarbij het ambulanti», mo worden afgeschaft. Do voorstellen van B. en W, worden ongo. wjjzigd goedgekeurd. Gymnastiek voorstellen. B. en W. stollen voor tor beschikking van B. en W. te stollen een bedrag v«u 200U voor het jaar 1920 ter bestrijding van de kosten, verbonden aan den aankoop van spel materiaal voor hot gemeentelijk sportterrei* aan de Kleverlaan alhier, alsmede tot voor ziening in het onderhoud van dat terrein ei dat materiaal, welke gelden, betaalbaar zijn, behoudens nadere financieels regeling, op de begrooing dienst 1920. Goedgekeurd, Ontruimingen. B. en W. vragen een algemeen besluit t« nemen, waarbij B. en W. worden gemach tigd bii voorkomende gelegenheden over te gaan tot een ontruimings-procedure. Do heeren POPPE en PEPER meenen, dat deze machtiging niet noodig is De heeren POFPE en v. TOULON v. d. KOOG vroegen of dit besluit rechtsgeldig zal zijn en de laatsto spreker vroeg of Gedop. Stater dit voorstel zullen goedkeuren. Do heer SLINQENBEEG meent, dat ds Gemeentewet zich niet verzet togen zulk een algemeen besluit. Gedop. Staten hebben zich in beginsel bereid verklaard zulk een besluit, als wordt voorgesteld, goed to keuren. Ver der beantwoordde do heer Slingenberg do hoeren Poppe en Peper. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 1612 stemmen. Vergoeding voor de Com. missie tot wering van Schoolverzuim. B. en W. stellen voor. do Commissiën tot wering van schoolverzuim in deze gemeente, dat aan de Secretaris eene tegemoetkoming wordt verleend. Goedgekeurd. Verhuring. -b. en W. vragen den raad machtiging om de boerderij met erf en tuin aan de Zomervaart no. 20 met ingang van 1 Mei 1.1. tot 1 Mei 1921 te verhuren tegen een huurprijs van 200 voor den geheelen huurt ij d. De heer VAN LIEMT vindt den prijs wel wat laag. De heer SLINGENBERG wil de zaak nader onderzoeken. Het voorstel wordt aangehouden Dc P.E.G.E.M. B. en w. «tellen voor goed te keuren, dat in de ontwerp-akte van oprichting der Naamlooze Vennootschap Provinciale en Gemeentelijke Elektriciteitsmaatschap pij (P.E.G.E.M.), zocals die ontwerp-acte ie opgenomen in zün besluit van 28 Mei 1919 no. 16, alsnog de volgende wijzigin gen worden gebracht; aan het slot van artikel 21 toe te voegen: „Dezelfde aan deelhouder zal evenwel niet meer dan 3 stemmen voor zich zelf kunnen uitbren gen" en aan het slot van artikel 24: „alles behoudens, voor zooveel noodig, de Ko ninklijke Bewilliging". Goedgekeurd. Levering van Duinwater. B. en W. stellen den Raad voor om hen te machtigen met het gemeentebe stuur van Spaarndam een overeenkomst aan te gaan inzake de levering van duinwater aan die gemeente, waardoor wordt bewerkt, dat ook voor perceelen, gelegen in Schoten die aangesloten zün aan de aanvoarleiding voor Spaamdara een verhoogden prijs van 0.12 per M3 in rekening kan worden gebracht. Goedgekeurd. Overeenkomst met de H. IJ. S. M. B. en W. stellen voor met de Holland- sche IJzeren Spoorweg Mij. opnieuw een overeenkomst te sluiten, inzake het ver voer van wagens naar en van tiet pomp station der gemeenteiüke duinwaterlei ding langs een verbindingsepoor onder Overveen. Goedgekeurd. Aankoop. B. enW. stellen den Raad voor lien te machtigen voor de gemeente voor de som van f 43.5G0.aan te koopen de percee len aan de Koningstraat eu Jacobiine- straat kad. sectie C nos. 992. 2113 eu 2112 te zamen groot 184 centiaren. Na hoofdelijke stemming aangenomen met 198 stemmen. Verhooging voorschot aan de Woningen van JRosehaghe". B. en W. stellen voor: le: aan de W'oniugbouwvereeniging „Rosehaghe" een verhoogd voorschot toe te kennen en 2e; de erfpachtssom te brengen van 6 pet. op 5.132 pet. De beer MIEZERUS verzet zich tegen het voorstel, omdat de kamerbreedte on voldoende i-3 en wordt beantwoord dooi den heer Slingenberg. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 8