Kerk en School Amsterdamsche Beurs. Uit den Omtrek Stadsnieuws eft, en dit artikel voor ae massa Wi een jelijksohe levensbehoefte is geworden. )E ÜITBBEIDING DEB HOOFDSTAD. I Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot uitbreiding van de ge meente Amsterdam met een deel van de gemeenten Westzaan, Zaandam, Oostzaaa, Diemen, Ouder-Ams tel, Nieuwer-Amstel, een gedeelte van het open U en van. dé Zuiderzee, benevens de gemeenten Buik sloot, Nieuwendam, Eansdorp, .Water graafsmeer en Sloten. INVOER VAN NEDEBLANDSCH VEE IN BELG IE. De vorige week zijn, naar de „Msb." uit Brussel verneemt, dooi; de Belgische ver- eeniging van vee- en vleeeeh-import stappen gedaan om van de Belgische re hearing te verkrijgen, dat de invoer van Nederlandsch vee naar alle gewesten van België zon mogen geschieden inplaats van alleen naar de bedde Vlaanderen, zooals door 't Belgisch ministerie van landbouw {.barm bepaald is. De Invoer van Duitsch vee heeft de prijzen in Vlaanderen zoo doen dalen, dat de handel in Nederlandsch melkvee geheel is stopgezet In de Vlaan deren is men bovendien nog diet gereed met de stallingen, terwijl in de andere streken van België behoefte aan melkvee bestaat. Afgevaardigden van de melkvee-veree- niging hebben gevraagd, dat het Neder landsch vee via Booeendaal-Esechen door België naar de andere grensquaraataine- stations zou mogen gezonden worden ter besparing van onkosten ter voorkoming van besmetting en ter bescherming van het vee, dat vaa de lange transporten veel te lijden heeft. De betrokken autoriteiten hebben toege zegd, dat de kwesties i» ernstig© overwe ging zullen genomen worden. Luchtverkeer DE VLIEGDIENST NEDERLAND— ENGELAND. Wij vernemen dat deze vlieKdienet in de afgeloopen .week uitnemend heeft gefunc- tionneerd. Dinsdag zou er één toeeteil vertrekken, doch er was zooveel vraag naar overtoehts- gedegenheid voor personen en goederen» dat beide toeetellen vertrokken, ofschoon het bakken uit den hemel regende en het weer bericht had doen weten dat het uitzicht op het Kanaal niet verder reikte dan 30 meters. Het toestel met da passagiers zette niette min den tocht voort. Woensdag kwam er voorts een toestel vol koopmansgoederen uit Engeland te Schip hol aan. Het droeg ongeveer 40 doozen over hemden en verscheidene pakken overjassen, daseen. sweaters e.d. Donderdag startte het verkeertoeetel met één passagier en goederen. Vrijdag arriveerden drie passagiers met handelsartikel en uit Engeland, terwijl de Aireo gisteren vier passagiers naar Enge land vervoerde. Dit alles klinkt aanmoedigend. Bit dit verkorte rapport van de eerste week blijkt, dat de Britsche kooplieden tot mu toe gretiger van. de tranBportgelegen- heid door de lucht gebruik maken dan de Nederlandsch©. Het spreekt vanzelf, dat er voor een vlotte organisatie van' dit verkeer nog tal van moeilijkheden te overwinnen riin. De er va ging moet loeren, hoe de verzending, door zending, douaneformaliteiten enz. op de voordeeügsto wijze in elkaar gepast moet worden. Maar d© eerste week geeft al reden tot tevredenheid. Uit onze Oost. R. K. KERK TE BANDOENG. De „Java-Post" bericht, dat deze maand met den bouw eener nieuwe R.-K. Kerk te Bandoeng zal begonnen worden. DOUWES DEKKER VEROORDEELD. De eisch tegen den opruier Bouwes Dekker is negen maanden gevangenisstraf onder aftrek van preventief. BEGRAFENIS VAN MGR. Dr. J. E. H. MENTEN. Onder groo.e belangstelling is Zaterdag te Maastricht het stofic.iik overschot van wijlen Mgr. Dr. Menlen ter aarde besteld. Alle scholen hadaen vrijai en al vroeg in den odnend hadden zich duizenden menschen op gesteld om den rouwstoet te zien voorbij trek ken. De stoet werd geopend door de kinderen der bijzondere scholen en weeshuizen met de broeuers en zusters, ae stedelijke muziek school, een groot aantal geestelijken, enz. Z. D. H. de bisschop van Roermond, voorafge gaan door het kathedraal kapittel, familie leden. gemeenteraad, de Kon. Zangvereeni- gtng Maastrichter Staar, de commissaris der Koningin, alle burgerlijke en militaire auto riteiten en hoofden van dienst volgden den lijkstoet. Op verzoek van den oveiledene werd geen lijkrede gehouden. landuenoqten te ROME. Uit Kome wordt aan de „Msb." jyemeld, dat de lioilandsche pelgrims, die onder lei ding van pater Joochim van het H. Hart de heiligverklaringen te Rome hebben bijge woond, Woensdagmorgen alle vijftig den te rugweg naar het vaderland weer hebben aanvaard. HOLLANDSCHE PELGRIMS TE LOURDES. Maandagmorgen zijn onze landgenooten, begeleid door den ZeerEenvaarden Heer Pas toor Offermans. uit Lourdcs naar het vader land vertrokken. De pelgrims zijn zeer te vreden over de reis. EUCHARISTISCHE PRIESTER VERGADERING. In het klooster Brakkenstein is dezer dagen een Eucharistische priestervergade ring gehouden. De vereenigde priesters, 50 jn getal, betreurden zeer de afwezigheid van Z. D. H. Mgr. Arnold Diepen, die Nijmegen wegens lichte ongesteldheid! overhaastig had moeten verlaten. In de vergadering werd een rapport uitgebracht door den Zeereerw. heer Sweens, pastoor der St. Catharina- parochie te 's-Hertogenbosch, ovo~ J- Vw. eeniging van Priesters-aanbidders. De Zeer eerw. heer Van Mullekom. pastoor der St, Antoniue-paxochi© van de Gr oenestraat te Nijmegen, sprak met den gloed va®, do over tuiging over het werk der Altaarwacht. In bespreking kwam nu het voorstel tot het oprichten van een Eucharistisch Secre tariaat. dat dienen moet om samenwerking te verkrijgen tusschen verschillende vereen! gingen, welke de devotie tot het Allerheilig ste Sacrament ten doel hebben. De Hoog- Seerw. heer Rath, pastoor-deken van Hel mond. die dit onderwerp behandelde, mocht met genoegen vaststellen, dat dit voorstel aller goedkeuring wegdroeg. Na eenige ge- d ach ten. wisseling over de practisehe moei lijkheden, werd onder applaus aangenomen, dat het Secretariaat, voorloopig althans, zou worden toevertrouwd aan de Eerw. paters van het Allerh. Sacrament op Brak kenstein. Al dadelijk zou een begin kunnen worden gemaakt met het onderzoek naar het aantal Eucharistische vereenigingen van het Bisdom 's Bosch, om dan op een vergadering van de directeuren van al die vereenigingen het Secretariaat definitief te organieeeren. werd de wensch uitgesproken een Eucharistische bibliotheek aan het Secreta riaat te verbinden. Medegedeeld door „De Spaarne-Bank". De Beaire opende heden zeer vast. STAATSFONDSEN. 5 Nederland 8514. 6 Indië 10054. CULTUREN. Koloniale Bank 378. Indische Bank 345 Vorstenlanden 432. H. V. A. 984. INDUSRIEELE WAARDEN. Insulin de olie 250. OLIEWAARDEN. Koninklijke 964. Consols 337. Orion 91/4, TABAKKEN. Amsterdam Deli 300. Besoeki 180 Rot terdam Deli 300. Medan 300. RUBBERS. Amsterdam Rubber 260%. Deli Batavia 180. Nederl. Rubber 130. Rott. Tapanoeli 152. SCHEEP VA ARTWAARlDEN Hold. Am. Lijn 448. Hall. Boot 207. Kon. Bell. Lloyd 18054. Japanlijn 350. Paket- vanrt 246. Scheepvaart Unie 300. Marine 34/4. AMERIKAANSOHE WAARDEN. Hide and Leather 105. Steel 10154. Smelting 66. Anaconda 127. Cigar 71. At chison Topeka 86. Voting Rails 2354. Den ver 7/4. Southern Pacific lol. Union Pa cific 126/4. Buitenlandsche Wisselkoersen. Londen 10,57. Berlijn 7,20. Parijs 20,45 Brussel 21,40. New-York 2,74. Bazel 48,70. Weenen 1,45. Kopenhagen 44,8254. Christi- ania 50.0254. Stockholm 57.25. STAATSLOTERIJ Trekking van Dinsdag 25 Mei. 6e Klasse 5e Lijst, No. 19008 t 100.000. Noe. 6367, .7423, 19343 en glial elk •1000. Noe. 3371, 0688 en 19696 elk f 400 Noe, 6346, 11831 en 23634 elk t 200. Noe. 3720, 4397, 7143 9956, 11570 en 22455 elk f 100. Telegrafisch Weerbericht Medegedeeld door het Koninklijk Neder landsch Meteorologisch Instituut te De Bildt. Naar waarnemingen, verricht in den mor gén van dén 25sten Mei 1920. Hoogste barometerstand: 770.2 Wisby. Laagste barometerstand 757.0 Oscilly. Verwach ting van den avond van den 25ea tot den avond van den 26en Mei 1920: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelij ke of Zuid-Westelijke wind; zwaarbewolkt; waarschijnlijk regen otf onweer; aanvanke lijk koeler. BLOEMENDAAL. Rectificatie. In ons Bloemendaalsch raadsverslag van gisteren, komt een fout voor, die hersteld moet worden. Bij de stemming over 't voorstel om 1 weck vaeantie-toeslag te geven, werd de heer Bispinek onder de tegenstemmers ge noemd. Dit is onjuist. Hij 6temde natuurlijk voor. Ds zetter deed ons verder als raadslid vermelden Kokelkoren. Dit moet zijn de heer Koolhoven. AGENDA 26 MEI. Sociëteit Sint Bavo. Half 9, Haarl. Inkoop Combinatie. 8 uur Hoofdbe stuur Volksbond. Zang en Vriendschap. Haarl. Kunst kring. Tentoonstelling. Stadsschouwburg. Middag-voorstel ling. Manken van Nieumeghen. Bisschoppelijk Museum. Eiken werk dag geopend. Op audiëntie. Zaterdagmorgen is pastoor L. J. Wil len borg uit Blo-emendaal, met het be stuur van den Eueharistischen bond door Z, H. den Paus in audiëntie ontvangen. Verder vernemen wij, dat zij wederom op de terugreis zijn. Jubilé. Maandag herdacht de heer F. D. Wis- meijer, bankwerker aan de H. IJ. S. M. den dag waarop hij vóór 25 jaar bij ge noemde maatschappij in dienst trad. Hem werden de gewone blijken van sympathie overhandigd. Een jaarlüksche collecte. Zooals onder onze advertentiën ver meld wordt, zal morgen de distriets-com- missie tot aanmoediging en ondersteu ning van den Gewapend en Dienst in de Nederlanden haar jaarlijkeuhe collecte voor verminkt© en behoeftige oud-solda ten houden. Wü willen de aandacht erop vestigen» dat mén, door de collecte te bedenken, niet het militairisme steunt, maar aan arme invaliden en behoeftigen in hun laatste jaren wat vreugd© en geluk brengt. Bij zoovel en heerseht nog een verkeerde idee hierover en het is te wen- schen, dat ditmaal deze idee eens geheel ter zijde wordt gesteld. Verkiezing van 5 leden-patroons en 5 le den-werklieden van de Kamer van Ar beid voor de Confectiebedrijven te Haarlem en Heemstede. B. en W. van Haarlem brengen ter al gemeen© kennis, dat bovenbedoelde ver kiezingen zullen plaats hebben Donder dag, den 27en Md as. en de eventueel© herstemmingen op Vrijdag, den 4'en Juni d.a.v. De stembureaux zullen zitting honden op het Raadhuis, van des voormiddags 11 tot des namiddags 3 nnr, om daarna on middellijk over te gaan tot de opening der in geleverde stembriefjes. Programma van het concert op Woensdag 26 Mei, 8 uur in den Hout, door Haarlem's Muziek korps: 1. Marsch Schiffsjunge, Millöcker. 2. Ouverture Zauberflöto. Mozart. 3. Walz Zigeunerliebe, Lehar. 4. Famt. L. Ombre, Flotow. 5. Ouvert. Leiehte Cavallerie, Snppé. 6. Einzug Götter in Wahalla, Wag ner. 7. Polinseher Tanz, Scharwenka. 8. Ballet Coppelia, Delibas. Personalia- Bij Kon. besluit van 18 dezer is, met ingang van 1 Juni, benoemd tot opzich ter in algemeenen dienst voor de spoor wegen, J. Grim, commies bij de Neder- landsche Spoorwegmaatschappijen alhier. De beer J. Reack van bier is be noemd tot trombonist bij het Haarlemseh Muziekkorps. Met ingang ,van 1 Juni 1920 is benoemd tot opzichter in algemeenen dienst voor de spoorwegen, J. Grimm, commies bij de Nederl. Spoorwegen alhier. Eigen Hulp. Vrijdagavond hield een comité, dat zich gevormd heeft uit de leden van „Eigen Hulp" een vergadering. Na besprekingen werd besloten aan het bestuur van „Ei gen Hulp" pen schrijven te richten met dringend verzoek om binnen 14 dagen de jaarvergadering uit te schrijven, die reeds id April had moeten worden gehouden volgens het reglement. In deze jaarlijk- sche vergadering jnoet het dividend worr- den vastgesteld, de periodieke verkie zingen moeten plaats hebben, de reke ning en .verantwoording dient te worden gedaan en ook moeten de leden der com missie benoemd .worden, die met alge- meene stemmen in de buitengewone al gemeen© ledenvergadering yan 30 Maart is ingesteld. Tevens zal aan bet bestuur worden bericht, dat, zoo het in gebreke blijft de jaarvergadering uit te schrijven binuen de genoemde 14 dagen, bet co mité andere maatregelen zal treilen. De directie deelt mede dat de alge- meene vergadering iets later dan April zal moeten .worden gehouden wegens ziek te van directie-leden en personeel. De eerste boekhoudster b.v. is eeni ge weken buiten dienst geweest .wegens vrij ernstige ongesteldheid. Zoo spoedig mogelijk zal de algemeene vergadering worden gehouden. Rectificatie. In ons verslag van de Vrijdagavond ge houden prepagandavergadering gelieve men in de rede van Mr. Booians te lezen voor: „waar een minderheid (te Haarlem) re geert naar de wensch en der meerderheid", dit: ..waar een minderheid regeert naar ge noegen der meerderheid''. Opgespoord. Het is thans aan onze ijverige politie mo gen gelukken den derden medeplichtige aan den inbraak in het Ripperdapark op te spo ren 't Is dé 20-jarige Amsterdammer A. v. d. W., bij werd in Bussum in hechtenis geno men en naar rier overgebracht. Hij legde een volledige bekentenis af. terwijl door het on derzoek ook nog een inbraak te Biussum in 't reine werd gebracht. Hieivan zullen nog een paar arrestaties het gevolg zijn. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: 22 Mei. P. Salomé en E. A. G. Rad'ke 25 Mei. P. A. de Vogel en C. W. M. Kop. Geboren: 20 Mei dochter van J. E. SchildwachtDemmenlo dochter van G. C. M. v. d. Berg—Everts 21 Mei. zoon van J. H. v. d WcrffCassee zoom van B H. de RnaijCohen zoon van E. F. LagendijkKoek zoon van J. H. BlankertKoek 22 Mei. dochter van C. Jansen—Verdel dochter van P. Turkde Winter dochter van M. Val- brachtde Haas 23 Mei. dochter van H, M. v. Deursenv. Kampen zoon van J. C. Koeterde Bruijn zoon van P. B. v. Abbevev. Wees zoon van J. v. d. Aardweg—de Graaf zoon van J. F. CrommelinBaronesse v.d. Borch v. Ver- wolde zoon van J. M. Kortev, d. Matten zoon van F. C. NaessensVree burg 24 Mei. dochter van C. M. Bogaert —Blom dochter van A. E. v. Deventer v. Wort zoon van C. D. Malefjjt— de Beet zoon van J. Letter—Vermeu len zoon van J. Jansenv. Os doch ter van C. A. v. HeerdenGroencwoud zoon van J. Schreuderv. Leeuwen dochter van M. CalandtMedenblik j dochter van C. de BoerSchomagel J dochter van A. BeekDekker. Overleden: 21 Mei. D. Wartena—Haits- ma, 88 jaar, Esschilderstraat. J. Bon- ke, 14 jaar. M. v. Heemskerkstraat J. Weis—Vertin, 68 jaar. L. Veerstraat 22 Mei. H. F., 5 jaar. dochter van C. v. Deventer, Haarlemmerliedcstraat C. M 5 j., dochter van N. J. Tromp, Gasthuis- vest H„ 16 maanden, dochter van H. Roeland, Bakenessergracht 23 Mei. J. v. Driel, 27 jaar, Hazepaterslaan D. Zipp—Beek, 70 jaar, Ki. Houtweg B. Roest, 63 jaar, Oudenweg. DISTRICTED AG HAARLEMSCRE PATRONATENBOND. De eerste districtedag van den Jlaar- lemschen patronatenbond, is ongetwijfeld in alle opzichten geslaagd. De. R egelingscommiseie en de Eerw. heeren Patronaatedirecteuren kunnen met voldoening op dézen welgeslaagden dag terugzien. Een woord van hulde aan de iWelEerw. heeren Leipzig, en de Groot, en de heeren Jonckbloedt, Scholten en Hetera, die de regeling van dezen dag op zich hadden genomen en alles in de beste orde heb ben doen yerloopeni Een woord .van dank aan 't „Haarlem" bestuur dat haar terrein voor deze ge legenheid, welwillend beschikbaar stelde, is hier zeer zeker op zijn plaats. Toen wij tegen half drie de groote zaal van St. Bavo binnen kwamen was deze al bijna geheel gevuld met patronaat-s leden. Verschillende borden wezen voor ieder lid aan, waar hij zijn patronaat kon vinden. Allereerst werden twee telegrammen verzonden. Eén aan JL M. de Koningin en een aan Rector Van Stee te Voorburg. De inhoud van de telegi-ammen luid de als yolgt: Aan Hare Majesteit de Koningin! De R. K, Patronaatscommissie's van Haarlem en Schoten met hun 500 be schermelingen op hun eersten districtsdag vereenigd bieden Uwe Majesteit gevoe lens van .eerbied, liefde en trouw. (w.g.) H. G. CAARLS. Voorzitter. Het tweede telegram luidde: Aan Rector yan Stee te Voorburg. De E. K. Patronaatscommissie's van Haarlem en Schoten met hun 500 be schermelingen op hun eersten districts dag vereenigd bieden den hooggeachten voorzitter van den Dioceeanen Bond hun gevoelens van hulde en erkentelijkheid aan. (w.g.) H. G. CAARLS, Voorzitter. De WelEierw. heer de Groot opende nu met .een hartelijk welkomstwoord den districtsdag, waarna .een 500 h 600 ftoom- eche jongelui, „Haarlemseh Roomsche straatjeugd", zooals een der Eerw. hee ren zeide, zich in de beste orde opstelde en de. tocht een aanvang nam. De opstelling van den stoet was als volgt: Voorop gingen .een kleine honderd gym nasten van de verschillende patronaten, allen in .wit costuum enkele met zwarte broek, keurig jn 't gelid loopend op de tonen van de opwekkende muziek .van het fanfarekorps der St. Jozefsgezelien-ver- ecüiging van Haarlem. Daarachter volgden het St. Aioysius- patronaat met de St. Jozefs-Gezellen van Oud-Schoten en het St. Antoniuspatronaat de Fanfare der St. Jozefsgezellen van Haarlem, de leden van het St. Bavo-patro- naat van de parochie St. Bavo, Haar lem, van Si. Franciscus van Sales, paro chie Schoterkwartier, .van St. Joannes den Dooper, parochie Amsterdamstraat, van St Joze.i, Jansstraat, met de Jonge Middenstanders, dan .volgden de St. Jo- zels-Ambachts-leerlingen, het Patronaat van de parochie van O. L. Vrouw, Spaar- ne, de Jozel'-Vereeniging, Spaarne en als slot de St. Jozefs-Gezellen der stad. In flinken pas ging 't nu van uit de St. Bavo naar Smedenstraat, Kruisstraat, Nieuwe Gracht zuidzijde, Jansbrug, Nieu we Gracht noordzijde, langs 't Bisschop pelijk palcis, waar Monseigneur den stoet gadesloeg. Ook de Vicaris-Generaal, Mgr. M. P. J. Möllmaun, gaf blijken van be langstelling door toen de stoet zijn weg verder langs den Kruisweg vervolgde, voor een der ramen! (van zijn woning te komen. Verder ging 't nu naar de Park laan, waar men den tuin van het Bisschop pelijk paleis binnenging. Toen allen zich in de beste orde rond het grasperk hadden opgesteld, verscheen Z. D. H. Monseigneur Gallier, vergezeld van. zijn beide secretarissen, de Eerw. Heeren J. M. v. d. Tuin en L. A. A. M. Westerwoud. op 't balkon. Uit een 600 kelen klonk nu het ..Aan u o Koning der Eeuwen", waarna ae Wei- Eerwaarde heer H. G. Caarls. voorzitter van den Haarlemschen Patrqonatenbond. het woord nam. De Eerw. spreker zeide o.m. dat deze dag een gloriedag zou worden voor de patrona ten. De patronaateleden stelden er zeer grooten prijs op dat Monseigneur hen op dezen dag in zij® paleis wilden ontvangen. Zii zullen hun dankbaarheid toonen door steeds flinke patronaateleden te ziin. en naast in. en uit spanningen te zorgen, dat van deze katho lieke jongens, degelijke katholieke mannen zullen groeien. In de patronaten is gearbeid, aldus spr., hetgeen de verschillende opschriften ge tuigen. Onider deze opschriften is er een, waarop staat. „Eerbied voor het Gezag". Eerbied zal den jongens worden ingeprent voor het Kerkelijk gezag, ook voor het we reldlijke En nu Monseigneur, aldus eindigde spr. zijn speech, vraag ik U. namens allen Uw ze gen. Na een hartelijk applaus sprak Monseig neur nu ongeveer ais volgt: Jongelui 1 Om een degeliik man te wor den, is voor alles noodig een gezonde ziel in een gezond lichaam to bezitten, 't Eerste krij gen wij door aansluiting bij de patronaten en onze R. K. organisaties, 't Tweede krij gen we nu door de sport. Reeds wordt er door de patronaten e.d. veel gedaan voor het sportieve leven en ook Monseigneur zal voor de Roomsche spoitboweging doen wat in zijn vermogen s. En daarom heeft Monseigneur voor de wedstrijden, die straks zullen gehouden wor den, prijzen beschikbaar gesteld (applaus). Sport, aldus Mgr., heeft echter ook een scha duwzijde. De vele bewegingen zijn oorzaak dat spoedig de tong aan het verhemelte kleeft. En nu zegt men wel eens. een goed middel daartegen is i»:<="'QW-&«m,tiB in den mond te nemen. Maar ik zou niet graag lm hóen, dat. gij al het grint uit miin tuin haalde. (Gelach). Daarom heeft Mgr. gezorgd, dat er op 'f terrein iets te drinken zal zijn. Mgr. zegt, dat de patronaatsleden niet al leen aan ontspanning, maar vooral ook aan inspanning moeten denken. De patronaatsleden moeten zich dankbaar toonen. want hoeveel moeite kost niet de op richting van een patronaat, en hoeveel hoofdbrekens heeft da regeliig van ae tocht niet gegeven. De Roomsche sportbeweging is op 't oogenblk i® vollen gang. Een groot sportpark zal komen te Heem stede, reeds ie men bezig, 't terrein voor a.s. seizoen in gereedheid te brengen. Maar dit kost geld, vee] gald I Vele kleintjes maken één groote. Laten de patronaatsleden bij hun ouders aankloppen, dan zal 't werk van de sportcommissie ver gemakkelijkt w c» den. Monseigneur belooft, als 't sportpark ge reed is, ook eens een wedstrijd te komen bijwonen. (Hoert geroep en applaus). De grijze herder strekte alsdan de handen uit over de knielend© schaar en gaf zijn zegen. Omringd door zijn beide secretarissen, de Eerw. patronaatsdirecteuren, commissiele den. en vaandels, wordt Mgr. nu gekiekt en na 't zingen van Roomsche blijdschap en op- gefnseht door een versnapering, wordt den tocht voortgezet, langs Parklaan, Jansweg, Kennemerplein. Schoterweg, Cronjéstraat, Julianaparlv. Soendaplein, Rijksstraatweg naar de St. Ba-voker-k te Oud Schoten, waar een kort lof werd opgedragen door den Wel- Eerw. Heer Pastoor Pieterse. geassisteerd, door de Eerw. Heeren Caarls, Ratté en Jacobs. De Eerw. heer kap. Leipzig hield hier een korte toespraak, waarna men naar 't sport veld toog. 't Sportveld dat met vlaggen en wimpels versierd was. gaf een feestelijk aanzien. De gymnasten, gaven onder leiding van den heer S. Hooy enkele keurig uitgevoerd© vrije en orde-oefeningen. De wedstrijd „touwtrekken", werd gewon nen door K. D. O. De estafetteloop was zeer spannend en 't bleek ons, dat er onder de patronaat-sleden flinke loopers. ro-ndloopen. lste Prijs jongeren, werd behaald dool 't vijftal van 't Spaarne n.m. A. v. Putten, Bijnsdorp. Toornend, v. d. Mey en H. de Ronde. 2de Prijs jongeren. Vijftal van Schoten, gevormd door Gras. J. Hoeben, H. Hoehen, Kamoen en J. Masteling. lste prijs ouden Vijftal Schoten. Vrees wijk. Swaalf, Joosten, Langeveld en Bruin, De gymnastiek-uitvoering werd opge luisterd door het Fanfarekorps der St. Jozefsgezellen van Haarlem, onder leiding van den h eer J. v. d. Burg en de Harmonie St. Caecilia Jer St. Jozefsgezellen vai oud-Schoten, onder leiding van den heer Huijboom. Na nog; enkele vrije- en orde-oefenin gen, was 't sportgedeelte van den dag afgeloopen en hield de .WelEerw. heer pastoor Reijnenberg een toespraak. Spr. ziet eigenlijk niet in waarom hel noodig is dat hij hier moet spreken. Immers van middag heeft Mgr. tot u gesproken. Spr. haalde 't een en ander aan wai Mgr. gezegd had en zeide dat de jongeua zelf aan hun geestelijk en stoffelijk wel zijn moesten medewerken. Spr. heeft liet ook over 't Sportpark en wil juist nu, nu er ook ouders bij zijn, nog eens herhalen, dat er nog zoo heel veel noodig is. Spreker heeft zelf nooit aan sport ge daan, maar de tegenwoordige sportlui zijn ware kunstenaars. De katholieke jongens moeten zich vooral op 't voetballen toe leggen. Spr. hoopt op dit terrein nog eens een mooien wedstrijd bij te wonen. Deze sportdag is echter niet alleen voor de sport! Ook aan 't geestelijke moeten wij denken, dat is voor onze jongelui noodzakelijk. Jeugdorganisatie is noodzakelijk, an ders zullen anderen ons in 10 jaar hebben ingehaald, en zullen wij ze niet meer kunnen achterhalen. Spr. was eens jn eer dorp geweest yan 3000 zielen met U0( katholieken, óie niet minder dan 30 bloeiende vereenigingen hadden. En werd daar door anderen een ver- eeniging opgericht, dan was 't parool: Zij, wij ook! Zoo moet dat ook in Haarlem, en dat kan ook. Heeft niet de R.K. Vrouwenbond in betrekkelijk korten .tijd, haar ledenaantal van 500 op 2600 gebracht? De jeugd moet ook georganiseerd zijn. Over 10 a 15 jaren moet gij onze kracht vormen! Spreker had bij 't eind van zijn toe spraak een dankbaar applaus in ontvangst te nemen, waarna elien naar het patro- naatsgebouw in de Tugelastraat trokken en de stoet na een woord van den Wel Eerw. heer H. 0-. Caarls werd ontbonden. De vei ullende prijzen werden nu uit gereikt er. zoo behoorde deze schitterend geslaagde districtsdag tot het verleden! VOOR FATHER STAAL. Vorige opgaaf 260.45 MLssieclub Purmerend 20. Van een zilveren bruiloft 4.— Familie S. 4- PROVINCIALE STATEN VAN NOORD HOLLAND. Verschenen zijn thans de definitieve voordrachten van Ged-ep. Staten van Noord-Holland, betreffende het salaris- reg-lcment en het Ambtenaarsreglemeut van het personeel in dienst der Provincie Reeds vroeger gaven wij daarvan de voor naamsto bijzonderheden. Thans zijn nog eenige wijzigingen aangebracht naar aan leiding van gepleegd overleg tusschen Gerlep. Staten, de commissie van voorbe reiding der voorstellen en de organisaties van personeel. Bij de voorstellen is ge voegd een nota van de heeren Heerkerui Thijssen, Vermeulen, L. H. v. Royen en J. H. Thiel, inzake kindersuppletieloon. Zij stellen voor op het loon toe te leggen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1920 | | pagina 6